Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσακια μου. Πως ήταν το βράδυ σας? Εγώ είδα όνειρο οτι είχα λίγο αιμα και οτι ξεκινούσε ο τοκετός. Και οτι πηγα στη δουλειά αντι για το μαιευτήριο και ηταν και ο γιατρος μου εκεί και γενικά ενα άγχος και πανικός. Είναι που πιστεύω οτι θα το δω στον ύπνο μου όταν είναι να γεννησω. Γενικά έχω δει πολλά γεγονότα στον ύπνο μου και έχουν βγει την ίδια μέρα. Ελπίζω σήμερα να μην βγει. Και το κόκκινο σημαίνει κάτι γρήγορο. Αι στο καλό, έχω επηρεαστεί.

Χριστίνα μου, δεν νομιζω πια να εχεις τέτοιες εκπλήξεις και να σου βγουν 3. Στο υπογράφω!!! Χιχιχιχι

Συγνώμη τι ισχυει στην Κύπρο για την άδεια τοκετού?

Νικακι, υπομονή με τις δουλειές, όλα θα γίνουν, εχεις χρόνο, μην τρελαινεσαι. Πρεπει να είμαστε χαλαρές.... (Μιλάω εκ του ασφαλούς, γιατί έχω ξεκινήσει τις ετοιμασίες ηδη απο τον 6ο, ακριβως για να μην αγχωνομαι τώρα)

Εφη, να το χαιρεστε το μωρό, σου εύχομαι να εχεις την ίδια γέννα!!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Crochetmania εμένα μου έδωσαν ενα ρελαξ της chicco που είναι απο 0! Έχει ενα μαξιλάρι που κάθεται αναπαυτικά το μωρό. Βέβαια έχω μονο ενα αλλά δεν ζητάω άλλο για να δοκιμασω αν τους αρέσει να καθονται εκεί. Μην μας το πάρουν και τζάμπα! Εμένα με ρωτάνε όλοι τι να μου πάρουν και τους λέω δεν ξέρω γιατί τα έχω όλα. Τους λέω ρούχα για 6+ να μου φέρουν. Αν βρουν χειμωνιάτικα...


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ nikaki μακάρι να πάνε όλα καλά!

twinmama, χαχαχα ούτε σενα νομίζω πως θα βγει αληθινό το όνειρό σου! Τουλάχιστο για σήμερα. Έχουμε άδεια μητρότητας 18 βδομάδες. Δυστυχώς και για τα δίδυμα το ίδιο απ ότι ξέρω....

Υποτίθεται πως πρέπει να ξεκινά 2 βδομάδες πριν τον τοκετό αλλά λίγο πολύ όλες προσπαθούν να βάζουν ημ/νια τέτοια που να ξεκινά όσο πιο κοντά γίνεται στον τοκετό. Εσείς???

Εμένα ο γιατρούλης μου, μου είπε από πριν 3 βδομάδες να κάτσω σπίτι διότι ποτέ δεν ξέρεις με τα δίδυμα και θέλουμε να τα κρατήσουμε στην κοιλιά όσο γίνεται περισσότερο. Την Τετάρτη θα πάω και θα το συζητήσουμε και θα μου γράψει άδεια ασθενείας μέχρι τον τοκετό. Έτσι κιαλλιώς δεν αντέχω άλλο και η δουλειά με στρεσσάρει και πάντα έχω πιο πολλές συσπάσεις άμα έρχομαι.


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!!

crochetmania και εγώ είχα τους τελευταίους μήνες ταχυπαλμίες, εδώ και μια εβδομάδα έχουν σταματήσει.

nikaki και μας το παιδικό δωμάτιο μοιαζει με αποθήκη (ειναι και μικρό). Περιμένω τον αντρούλη μου να μου συναρμολογήσει την 2η κούνια, να βάλει το κουρτινόξυλο με την παιδική κουρτίνα και το φωτιστικό, όλο από αύριο σε αύριο με πάει . Τέλος περιμένουμε μέσα στην εβδομάδα και την παραγγελία με την παιδική ντουλάπα (οι δικές μας δεν χωράνε ούτε καρφίτσα) και είμαστε έτοιμοι.

twinomamma όταν ρωτάνε την μαμά μου οι συγγενείς τι χρειαζόμαστε τους λέει τα έχουμε όλα μόνο πάνες μας λείπουν ;). Αστεία-αστεία εμείς που έχουμε δίδυμα τον πρώτο καιρό θα χρειαζόμαστε περίπου 168 πάνες την εβδομάδα :shock:.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ nikaki μακάρι να πάνε όλα καλά!

twinmama, χαχαχα ούτε σενα νομίζω πως θα βγει αληθινό το όνειρό σου! Τουλάχιστο για σήμερα. Έχουμε άδεια μητρότητας 18 βδομάδες. Δυστυχώς και για τα δίδυμα το ίδιο απ ότι ξέρω....

Υποτίθεται πως πρέπει να ξεκινά 2 βδομάδες πριν τον τοκετό αλλά λίγο πολύ όλες προσπαθούν να βάζουν ημ/νια τέτοια που να ξεκινά όσο πιο κοντά γίνεται στον τοκετό. Εσείς???

Εμένα ο γιατρούλης μου, μου είπε από πριν 3 βδομάδες να κάτσω σπίτι διότι ποτέ δεν ξέρεις με τα δίδυμα και θέλουμε να τα κρατήσουμε στην κοιλιά όσο γίνεται περισσότερο. Την Τετάρτη θα πάω και θα το συζητήσουμε και θα μου γράψει άδεια ασθενείας μέχρι τον τοκετό. Έτσι κιαλλιώς δεν αντέχω άλλο και η δουλειά με στρεσσάρει και πάντα έχω πιο πολλές συσπάσεις άμα έρχομαι.

Μόνο 2 εβδομαδες πριν το τοκετό? Καλά πως αντέχουν? Και ΕΣΥ ειδικα πως αντέχεις? Εδώ υποχρεωτικά 2 μηνες πριν (56 μέρες) και 2 μετα (63 μέρες). Μπορείς να κανονισεις με τον εργοδότη να δουλέψεις πριν και να πάρεις τις μέρες μετά, αλλά στα κρυφά. Να πάρεις ασθένεια μέχρι να ξεκινήσει η κανονική σου. Μην ρισκαρεις τώρα, χρειάζονται κι άλλο χρονο τα μωρά στην κοιιλιτσα σου.


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

twinomamma όταν ρωτάνε την μαμά μου οι συγγενείς τι χρειαζόμαστε τους λέει τα έχουμε όλα μόνο πάνες μας λείπουν ;). Αστεία-αστεία εμείς που έχουμε δίδυμα τον πρώτο καιρό θα χρειαζόμαστε περίπου 168 πάνες την εβδομάδα :shock:.

Εγώ παρήγγειλα απο το amazon 370 πάνες pampers το νο1 και μου λέει ο άντρας μου θα τις χρησιμοποιησουμε η θα μεγαλωσουν τα μωρά και δεν θα τους κανουν. Και του λέω, να παρακαλας να βγάλουμε 20 μέρες με αυτές...

Ένας μισθός σε πάνες!!!!!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αστεία-αστεία εμείς που έχουμε δίδυμα τον πρώτο καιρό θα χρειαζόμαστε περίπου 168 πάνες την εβδομάδα :shock:.

:shock::shock::shock::shock::shock::shock: :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Δεν σχολιάζω!!!!!!!!!!Πώ πωωωωωω!!!!!!!!!Πανες να ζητάτε απο δω και πέρα...Τι είπες τωρα..:?:?:?:?:?

λυδία μου μια χαρά τα μαζεψατε..Αν αποφασίσει ο άντρας σου να τα κάνει 1 ώρα δουλειά ειναι!!

Έπρεπε να με δείτε σήμερα στα τέσσερα,με την κοιλιά τουρλα,να βαφω την ντουλαπα εσωτερικα κάτω και τον άντρα μου να βαφη την πανω μεριά!!(είναι παλιά και αβαφη και έβγαζε χνούδι) .Καλά μιλάμε πολύ γέλιο!!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

twinmama μια χαρά με τα πράγματα το καλό είναι ότι βρήκες και για δίδυμα.

Νικάκι μετά από την περιγραφή του σπιτιού σου πάω πάσο εύχομαι να το δεις σύντομα τελειωμένο.

crochetmania και εγώ έχω που και που αλλά όχι κάτι που να με ανησυχεί.

Σήμερα στην δουλεία με ψιλοζάλισαν με το άαααντε ακόμα έχω τον πόνο μου έχω και τον καθένα με της εξυπνάδες του.

Το απόγευμα έχω γιατρό και ανυπομονώ να δω πως είναι η μικρούλα μας.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

[quote name=nikaki19;2056711

Έπρεπε να με δείτε σήμερα στα τέσσερα' date='με την κοιλιά τουρλα,να βαφω την ντουλαπα εσωτερικα κάτω και τον άντρα μου να βαφη την πανω μεριά!!(είναι παλιά και αβαφη και έβγαζε χνούδι) .Καλά μιλάμε πολύ γέλιο!!![/quote]

Καλά, κανόνισε εσύ, να τρεχετε μετά! Άστον καλέ να τα κανει εκεινος και μην ζοριζεσαι.


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλά, κανόνισε εσύ, να τρεχετε μετά! Άστον καλέ να τα κανει εκεινος και μην ζοριζεσαι.

Να σου πώ την αλήθεια με αυτα που εχω τραβήξει μέρες τωρα στο σπίτι, αυτό ούτε που με κούρασε καθόλου..Ο καημένος δουλεύει και έξω στα χωράφια και δεν εχει κλεισει ουτε 2 μήνες από μια εγχείρηση που είχε κάνει (κηλη στον αφαλό) και δεν θέλω να ζορίζεται πολύ γιατι μπορεί να ξαναβγεί..


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα απο το amazon 370 πάνες pampers το νο1 και μου λέει ο άντρας μου θα τις χρησιμοποιησουμε η θα μεγαλωσουν τα μωρά και δεν θα τους κανουν. Και του λέω, να παρακαλας να βγάλουμε 20 μέρες με αυτές...

Ένας μισθός σε πάνες!!!!!

πόσο τις πήρες και με τι έξοδα μεταφοράς? Σε ρωτάω γιατί εγώ παρήγγειλα από το amazon.uk 2 μειωτές χώρου για τα βρεφικά καθισματάκια του αυτοκινήτου 18 λίρες και κάτι ακόμα 17 λίρες σύνολο 35 και πλήρωσα 35 λίρες μεταφορ για το πρώτο και 6 για το δεύτερο (αναγκαστικά τα πήρα γιατί δεν τα έβρισκα στην Ελλάδα. Ισως να έφταιγε που ήταν από 2 προμηθευτές γιατί αν έχω καταλάβει σωστά πάνω από 25 λίρες δεν έχει έξοδα μεταφ. Δεν ξέρω ακριβώς τι κάνω λάθος?


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να σου πώ την αλήθεια με αυτα που εχω τραβήξει μέρες τωρα στο σπίτι, αυτό ούτε που με κούρασε καθόλου..Ο καημένος δουλεύει και έξω στα χωράφια και δεν εχει κλεισει ουτε 2 μήνες από μια εγχείρηση που είχε κάνει (κηλη στον αφαλό) και δεν θέλω να ζορίζεται πολύ γιατι μπορεί να ξαναβγεί..

κοριτσάκι καλά κάνεις και προσέχεις τον αντρούλη σου, αλλά και εσύ στην εβδομάδα που είσαι δεν είναι για ηρωισμούς.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

πόσο τις πήρες και με τι έξοδα μεταφοράς? Σε ρωτάω γιατί εγώ παρήγγειλα από το amazon.uk 2 μειωτές χώρου για τα βρεφικά καθισματάκια του αυτοκινήτου 18 λίρες και κάτι ακόμα 17 λίρες σύνολο 35 και πλήρωσα 35 λίρες μεταφορ για το πρώτο και 6 για το δεύτερο (αναγκαστικά τα πήρα γιατί δεν τα έβρισκα στην Ελλάδα. Ισως να έφταιγε που ήταν από 2 προμηθευτές γιατί αν έχω καταλάβει σωστά πάνω από 25 λίρες δεν έχει έξοδα μεταφ. Δεν ξέρω ακριβώς τι κάνω λάθος?

Ναι ρε!!!! Πανω απο 25 λίρες και αν το κάνει dispach το αμαζον δεν έχει μεταφορικά!!! Εγώ δεν πληρώνω ποτε μεταφορικά!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκι καλά κάνεις και προσέχεις τον αντρούλη σου, αλλά και εσύ στην εβδομάδα που είσαι δεν είναι για ηρωισμούς.

Συμφωνώ Νικακι!!! Πρόσεχε!!! Στην τελική φώναξε έξτρα βοήθεια! Μην ζοριζεσαι.


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...