Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Καλημέρα κουκλίτσες! Από συσπάσεις κι εγώ καλά πάω. Αρκετές κ συχνά επώδυνες. Στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε που της καταλάβαινα. Τώρα οπλα τα βιώνω πολύ πιό έντονα. Ίσως γι ΄αυτό φοβάμαι τόσο την προωρότητα. Βέβαια όσο περνάνε οι μέρες τόσο πιό πολύ ησυχάζω αφού πλέον οι κινδυνοι είναι απειροελάχιστοι σε αυτή την εβδομάδα. Λόγω κ του αδερφού μου-δεύτερο παιδί κι αυτός-που γεννήθηκε 8 μηνών έχω μια παραπάνω ανασφάλεια. Δευτέρα πάω πάλι στον γιατρό κ ελπίζωντας ότι θα είναι πάλι καθησυχαστικός θα ηρεμήσω κι άλλο. Πάντως όταν κουράζομαι οι συσπάσεις γίνονται πολλές κ πονάνε.

Άλλη μια βδομάδα δουλειάς μου ΄μεινε κ περιμένω πώς κ πώς να περάσει...

Διδυμομανούλες πραγματικά σας θαυμάζω!!! Να είστε όλες καλά κ με το καλό όλες να φέρουμε στον κόσμο γερά κι ευτυχισμένα πλασματάκια!

Καλέ κανένας κίνδυνος δεν υπάρχει στην εβδομάδα πολύ είσαι. Ενέσεις κορτιζόνης εχεις κανει για να προλάβεις τίποτα?

Μια εβδομαδα ακόμα δουλειά? Χαράς το κουράγιο σου!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!Μαρακι μου δεν σου εχει δωσει ο γιατρος τίποτα για τις συσπασεις να τις καθυστερήσει όσο μπορει και εσυ να εισαι λιγο πιο χαλαρη μιας και δουλευεις ακόμα????

Twinomama και εγω κανω κάτι ξεγυρισμενους υπνους άλλο πραγμα!!Σηκώνομαι 10μισή με 11 τωρα!

Καλύτερα να δουλέψει delivery παρά να σου βγει η πιστη στο μαγειρεμα!Εμάς μας εχουν τραπεζι σήμερα,θα ψησουμε!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

nikaki ίσως μου τα κόβει τα χάπια την 35η γιατί μου είπε ότι τα χάπια χαλαρώνουν τη μήτρα και αυτό στον τοκετο δεν το θέλουμε γιατι πρεπει να κανει συσπασεις για να σταματησει τηναιμοραγια. Ουτως ή αλλως μεχρι την 38η πρεπει να γεννησω.

maraki o γιατρος τι σου λέει για τις συσπάσεις που πονάνε? κάνει που δουλεύεις ακόμα?

Εμείς είμαστε 3 αδελφές και η μεσαία γεννήθηκε οκταμηνιτικη, ενω εγω και η μικρη τελειομηνες. τα παιδια και των δύο αδερφων μου τελειομηνα. Ασε που εσυ θελεις λιγοτερο απο 2 εβδομαδες για να μπεις στο μηνα σου.

Twinomama με το καλό το καροτσακι. Εμενα θα μου φερει σημερα η μαμα μου την 2η κουνια (της την εδωσε μια φιλη της), την 1η {από την μικρή μου αδερφή} μου την ειχε φερει πριν το Πασχα. Ευτυχως εχουν και οι δυο το ιδιο χρωμα.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα τα πραγματάκια κορίτσια! Καροτσάκι και κούνια, τέλεια!!! Κι εμείς σήμερα θα πάμε σε μιά φίλη που θα μας δώσει ένα "τρίο", καθισματάκι αυτ/του, πορτ μπεμπέ και καροτσάκι! Ανυπομονώ!!! Έχω ήδη λάβει κ δυό σακούλες ρουχαλάκια οπότε σιγά σιγά φτιάχνουμε την προίκα του μπέμπη μας! Κούνια θα μας δώσουν όταν έρθει η ώρα να βγει από την καλαθούνα. Α, μου έστειλε κι η babylino το "βαλιτσάκι" δώρου με ένα κουτί πάνες, σερβιέτες, βαμβάκι και μωρομάντηλα. Δεν θυμάμαι ποιά κοπελίτσα έβαλε τα λινκ με τα δειγματάκια αλλά χίλια ευχαριστώ!!! Έκανα σε όλα τα λινκ, εκτός από αυτά που είναι μέσω τηλ/νου και περιμένω να δω ακόμα ποιός άλλος θα στείλει. Είναι πολύ ωραίο πάντως να λαμβάνεις τέτοια πραγματάκια. Κάντε το!!!

Για τις συσπάσεις δεν φάνηκε να αγχώνεται ο γιατρός μου. Αφού όλα τα είδε μιά χαρά. Ούτε για πρώορο που φοβόμουν φάνηκε να ανησυχεί. Άλλωστε δεν είναι καθημερινό φαινόμενο, μόνο όταν κουράζομαι. Θα του μιλήσω κ αύριο που θα τον δω.

Φιλάκια κοιλίτσες!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

λυδίαΌντως έχει δικιαιο σε αυτο μιας και θα πας φυσιολογικα..Όλα καλά θα πάνε!!:D..Πόσο μ'αρέσει οι μαμάδες που κρατουν τα κρεβατακια και μετα τα δίνουν για τα δικα μας παιδιά!!!!!!!

Μαρακι με το καλο τα πραγματακια που θα σας δώσουν!!!!Και εμένα μου εδωσε η κουνιαδα μου το πορτ μπεμπε,μια κουβέρτα για την κλινικη και μερικά ρουχαλακια από την μικρή της!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!

Χτες πήγαμε για το 1ο μας μπάνιο με τον μικρό.Αν κ φυσούσε λιγάκι κ τελικά δεν μπήκε ο μικρούλης μας γτ κρύωνε έπαιξε με τα κουβαδάκια του κ το ευχαριστήθηκε.Κ εγώ το ευχαριστήθηκα γτ ήταν ήσυχος κ δίπλα μου όλη την ώρα κ δεν χρειάστηκε ούτε 1 φορά να τον κυνηγήσω.Η υπόλοιπη παρέα μπήκε κ είπαν ότι ήταν κ ζεστή αλλά αν δεν χτυπήσει 40άρι δεν μπαίνω με τίποτα,είμαι πολύ κρυουλιάρα.

Αχ αυτοί οι πόνοι στο διάφραγμα!Την πρώτη φορά που το έπαθα νόμιζα ότι θα πεθάνω επειδή δεν μπορούσα να αναπνεύσω!Φαντάζομαι ρε κορίτσια εσείς με τα δίδυμα τι ζόρι τραβάτε!Γιατρό έχω την επόμενη βδομάδα κ ανυπομονώ λιγάκι αν κ ο μικρός δίνει δυναμικά το παρόν!

Προς το παρόν ετοιμάζομαι για να κάνω φωτογράφηση εγκύου κ μετά baby shower με τις φίλες μου.

Nikaki πως πήγε το βάψιμο?

Maraki μεγειά τα πραγματάκια!

Διδυμομανούλα μεγειές το καρότσι!

Αχ τι ωραία που είναι να ψωνίζεις για το μωρό σου!Ή έστω να σου φέρνουν πραγματάκια!Εγώ κατέβασα μερικά για νεογέννητο κ τα χάζευα.Τώρα πρέπει να τα πλύνω κ να τα τακτοποιήσω αλλά σιγά σιγά.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχετε σκεφτεί να πάρετε κορσε ή λαστεξ να βάλετε μετά την γεννα για να μαζέψει η κοιλίτσα?????

Με τόσα χουνερια που θα μας κανουν τα μικρά μας, θα μαζεψουνε αμέσως!!!!;);)


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Swanocean πιστευω αυριο να τελειωσουν το βαψιμο γιατι ειχε πολυ δουλεια με τα στοκαρισματα επειδη είχαμε υγρασια.

Και εγώ αν δεν εχει 40 βαθμους δεν την σκεφτομαι καθολου την παραλια!!ειμαι πολύ κρυουλιαρα και εγω!Πάντως την αρχη την εκανες :D Αχ για τα μικρουλια ειναι η θαλασσα!!!!Άντε και την άλλη φορά που θα πας να κάνεις ενα και για μένα!!!!!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


nikaki με καισαρικη θα γεννησω, εχω υψηλη μυωπια και δεν κανει να γεννησω με φτ.

maraki με το καλο τα πραγματακια. Αφου δεν ανησυχει ο γιατρος μην αγχωνεσαι αδικα. μονο προσπαθησε να μην κουραζεσαι. Απο δωρακια εγω ελεβα πιπιλες της nuk, απο την chicco μαλλον 2-3 πανες (πηγαν στη δ/νση της μαμας μου και μου ειπε ο,τι ειναι ενα πολυ μικρο πακετακι, δεν τις ανοιξε), απο την nutricia ενα φακελο για τους υπερηχους των μωρων (εγινα μελος sto club πρωτα).


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Με τόσα χουνερια που θα μας κανουν τα μικρά μας, θα μαζεψουνε αμέσως!!!!;);)

Με έχουν πριξη όλοι να πάρω γιατί λένε ότι δεν θα μαζέψει η κοιλια μου οπως πριν την εγκυμοσύνη επειδή εχω και 2-3 Ραγαδες

Λυδία είχα την εντύπωση ότι πας φυσιολογικά εσυ..τέλος παντων λαθος μου!:D


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

nikaki θελω και εγω να το ψαξω για κορσε ή λαστεξ. καπου διαβασα ο,τι καλο ειναι να μην βαλεις τιποτα, καπου αλλου ο,τι επιβαλεται να βαλεις, αλλα ακομη δεν εχω ψαξει το πως και το γιατι :confused:.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Για κορσέ εγώ θα βάλω σίγουρα ένα που να αρχίζει κάτω από το στήθος και να τελειώνει στο γόνατο, στα άλλα δεν έβαλα, αλλά τώρα δεν το συζητώ.

Εμείς από βάψιμο όπως και το περίμενα φυσικά δεν.......... μου το πήγαν Τετάρτη αλλά σήμερα ο καλός μου θυμήθηκε ότι δουλεύει αποτέλεσμα να στραβώσω άσχημα σε σημείο να βάλω τα κλάματα, μου υποσχέθηκε πως όπως και να έχει όταν θα έρθει η μπέμπα θα είναι όλα έτοιμα.

Έστησε όλα τα μωρουδίστικα και το σπίτι έχει αλλάξει, είναι τόσο όμορφα φαντάζομαι για της πρωτάρες αλλά όταν θα έρθουν τα μωράκια μας η παρουσία η μυρωδιά τους δεν υπάρχει!


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Με έχουν πριξη όλοι να πάρω γιατί λένε ότι δεν θα μαζέψει η κοιλια μου οπως πριν την εγκυμοσύνη επειδή εχω και 2-3 Ραγαδες

Λυδία είχα την εντύπωση ότι πας φυσιολογικά εσυ..τέλος παντων λαθος μου!:D

Καλησπερα σας κοριτσια!! Νικη στα λεω εκ πειρας η κοιλια δεν εχει να κανει με λαστεξ η ζωνη για μαζεμα,ειναι καθαρα στο σωμα μας στον γιο μου εκανε 1 χρονο ακριβως και αυτο δεν μαζεψε ποτε τελειως παρολο που φορουσα λαστεξ στην αρχη....

αλλες περναει ενας μηνας και μαζευουν (παρε παραδειγμα την Ομορφη και θεα Νατασσα που μετα απο 3 αγορια εχει σωμα Λαμπαδα!!)


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...