Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια! τι κανετε?

twin καλο κουραγιο και εγω την τριτη θα παω στον γιατρο. Εμενα οι πλακουντες ειναι grade ii-iii.

Με το rooming in kai εγω προβληματιζομαι απο την αποψη οτι θα ειμαι με καισαρικη και το βραδυ δεν ξερω πως θα τα βολεψω με 2 μωρα (εαν δεν ειναι υπο παρακολουθηση).


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πιο πολύ άγχος προστέθηκε.

Στο nst όλα τέλεια και καμια σύσπαση. Και πάω μετα στον γιατρό και μου λέει οπωσδήποτε την αλλη εβδομάδα γιατί η κοιλιά έχει πιεστεί πολύ και φοβάται και για τα ράμματα. Επίσης τα μωρά δεν έχουν πάρει ιδιαίτερο βαρος απο την προηγούμενη εβδομάδα +-100 γρ και οι πλακούντες είναι grade II. Θα ξανά πάω την τριτη για να ξαναμετρησει και να κλείσουμε για πέμπτη η παρασκευή.

Και με προβλημάτισε και για το rooming in μου είπε να μην το ζητησω γιατί μπορεί τα μωρά να είναι στην παρακολούθηση (εκτός του πρώτου 24ωρου που είναι σίγουρο λόγω ινσουλίνης) για περισσότερες μέρες λόγω βάρους και δεν θα είναι και οτι καλυτερο να είμαι μονη σε ενα δωμάτιο με μωρά των άλλων...

Δεν μπορείς ν'αποφασίσεις εκείνη τη στιγμή?Να δεις πως θα είναι κ τα μωρά αν χρειάζονται παρακολούθηση,αν θα μπορείς εσύ να ανταπεξέλθεις κλπ κλπ?

Καλημερα κοριτσακια μου?πως ειστε σημερα??

Δεν εχω κανει τιποτα απο την τριτη που μου το ειπε.Αυριο ομως δεν θα την γλυτωσω γτ τελειωνει το βαψιμο σημερα.θα φωναξω και την μητερα μου και εναν φιλο μαζι με τον αντρα μου να βαλουν τα επιπλα.Ψιλοπραγματα θα κανω γιατι δεν μπορω να σκιβω τωρα.

Να προσέχεις μην κουραστείς πολύ!Τον έφαγες τον γάιδαρο μη τη πάθεις τώρα στην ουρά!Άντε επιτέλους τελειώνει κ αυτός ο νταλκάς!Το σπιτάκι σας θα είναι συμμαζεμένο πλέον!

Swan συμφωνώ απολύτως για τον ύπνο. Η αλήθεια είναι ότι εμάς έχει επηρεάσει την σχέση μας το co-sleeping. Δεν ξεκουραζόμαστε καθόλου αφου κάνει πολύ αστατο ύπνο (παραμιλάει, κλωτσάει, κλαίει κλπ) και ο άντρας μου είναι ολο νεύρα που δεν κοιμάται. Φυσικά εγώ φταίω που από μικρή την έπαιρνα στο κρεβάτι κ την εχω μάθει έτσι κλπ. Τώρα περίπου για κανά 3ωρο-4ωρο κοιμάται στο κρεβάτι της. Την μεταφέρει εκεί ο άντρας μου αφού κοιμηθεί μαζί μου κ μέσα στην νύχτα μας ξανάρχεται συνήθως. Δεν μπορώ να την διώξω όμως... Λέει ότι θέλει παρέα κ δυστυχώς δεν πείθεται με τα κουκλάκια της. Μας είπε πάντως πως όταν έρθει ο αδερφούλης της θα κοιμάται στο δωμάτιό της αφού θα είναι κι αυτός εκεί. Για να δούμε...

Μακάρι να το τηρήσει αν κ συνήθως έχουν πισωγυρίσματα όταν έρχεται το 2ο.

Με το rooming in kai εγω προβληματιζομαι απο την αποψη οτι θα ειμαι με καισαρικη και το βραδυ δεν ξερω πως θα τα βολεψω με 2 μωρα (εαν δεν ειναι υπο παρακολουθηση).

Εγώ πάντως που γέννησα με καισαρική αν δεν είχα την βοήθεια της μάνας μου δε θα τα έβγαζα πέρα με τίποτα!Γέννησα Πέμπτη πρωί κ μου το έφεραν Παρασκευή βράδυ κ πονούσα απίστευτα.Ναι μεν χάρηκα που το είχα δίπλα μου αλλά δεν μπορούσα να κάνω κ πολλά πράγματα.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ο μικρούλης μου έχει γιορτή κολύμβησης κ έχω ενθουσιαστεί τόσο πολύ που είναι η πρώτη του γιορτούλα!Που να πάει κ σχολείο να δω πως θα κάνω η χαζομαμά!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ο μικρούλης μου έχει γιορτή κολύμβησης κ έχω ενθουσιαστεί τόσο πολύ που είναι η πρώτη του γιορτούλα!Που να πάει κ σχολείο να δω πως θα κάνω η χαζομαμά!

Χαχαχαχα όταν παει σχολείο θα κλαις με μαυρο δάκρυ... Το έζησα με τις ανηψιες μου..


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια! τι κανετε?

twin καλο κουραγιο και εγω την τριτη θα παω στον γιατρο. Εμενα οι πλακουντες ειναι grade ii-iii.

Με το rooming in kai εγω προβληματιζομαι απο την αποψη οτι θα ειμαι με καισαρικη και το βραδυ δεν ξερω πως θα τα βολεψω με 2 μωρα (εαν δεν ειναι υπο παρακολουθηση).

Θα το αφήσετε να ξεκινήσει μόνος του ο τοκετός η θα πας με ραντεβού κι εσύ?

Εμένα με πήρε ο γιατρός μου σήμερα και μου είπε οτι βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων που εκανα εχθες και βγήκε τσιμπημενο το ουρικό οξυ και δεν θα πρεπει να το καθυστερησουμε πολύ. Μου λέει μετρα την πίεση σου συχνα και αν δεις πανω απο 90/140 με παιρνεις αμέσως τηλέφωνο. Και μου λέει τέταρτη να τα παρουμε και του λέω όχι θέλω την πέμπτη που θα είναι 13 του μήνα και είναι το τυχερό μου νούμερο.. Συμφώνησε ευτυχώς. Τρίτη θα πάω παλι για nst και μετα σε αυτόν.

Για το rooming-in μπορούμε να το ζητήσουμε όταν μπούμε αλλά μπορούμε να τους πούμε την πρωτη μέρα να τα κρατήσουν αν δεν είμαστε καλά. Εμένα δεν με προβληματίζει αυτό, θα με στεναχωρησει αν πάρω rooming-in και δεν μου φέρουν τα μωρά καθόλου, ενω οι άλλες τα έχουν μαζί τους..


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalhspera koritsia mou. vlepw oles mia xara :D :D :D :D :D :D :D . Apo agxos kai egw pethenw... afhste pou me exei piasei mia trelh anupomonhsia ... afou klaiw sta kala tou kathoumenou giati apla den exw ponakia... eimai tragikh... to xerw... Ma oute mia suspasoula...etsi mwre gia to kalo... na dw kai egw pws einai... :P Loipon eipa na mpw gia ligaki na dwsw to parwn... gt apo edw kai pera opoia argei na mpei tha mas dinei thn entuposh oti gennhse... filakia se ola ta mwrakia ...


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα το αφήσετε να ξεκινήσει μόνος του ο τοκετός η θα πας με ραντεβού κι εσύ?

Εμένα με πήρε ο γιατρός μου σήμερα και μου είπε οτι βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων που εκανα εχθες και βγήκε τσιμπημενο το ουρικό οξυ και δεν θα πρεπει να το καθυστερησουμε πολύ. Μου λέει μετρα την πίεση σου συχνα και αν δεις πανω απο 90/140 με παιρνεις αμέσως τηλέφωνο. Και μου λέει τέταρτη να τα παρουμε και του λέω όχι θέλω την πέμπτη που θα είναι 13 του μήνα και είναι το τυχερό μου νούμερο.. Συμφώνησε ευτυχώς. Τρίτη θα πάω παλι για nst και μετα σε αυτόν.

Για το rooming-in μπορούμε να το ζητήσουμε όταν μπούμε αλλά μπορούμε να τους πούμε την πρωτη μέρα να τα κρατήσουν αν δεν είμαστε καλά. Εμένα δεν με προβληματίζει αυτό, θα με στεναχωρησει αν πάρω rooming-in και δεν μου φέρουν τα μωρά καθόλου, ενω οι άλλες τα έχουν μαζί τους..

με ραντεβου θα παω και εγω αφου θα γεννησω με καισαρικη. και εγω την παρακολουθω την πιεση αυτες τις μερες γιατι ενω ειχα σε ολη την εγκυμοσυνη την μικρη γυρω στο 6-7 τις τελευταιες μερες με το τιποτα φτανει το 8.

εχεις δικαιο για το rooming in και εγω πιστευω αν στο δωματιο οι αλλες κοπελες εχουν τα μωρα τους και τα δικα μου ειναι υπο παρακολουθηση θα μου στοιχισει.

ελπιζω να αντεξω και μια ακομη εβδομαδα γιατι η μαμα μου, η αδερφη μου και η ανηψια μου ειναι με ιωση και με βλεπω να πηγαινουμε στο μαιευτηριο μονοι μας με τον αντρα μου και οπως και να το κανεις θελω αυτες τις στιγμες κοντα μου και την αδερφή μου και την μητερα μου


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

με ραντεβου θα παω και εγω αφου θα γεννησω με καισαρικη. και εγω την παρακολουθω την πιεση αυτες τις μερες γιατι ενω ειχα σε ολη την εγκυμοσυνη την μικρη γυρω στο 6-7 τις τελευταιες μερες με το τιποτα φτανει το 8.

εχεις δικαιο για το rooming in και εγω πιστευω αν στο δωματιο οι αλλες κοπελες εχουν τα μωρα τους και τα δικα μου ειναι υπο παρακολουθηση θα μου στοιχισει.

ελπιζω να αντεξω και μια ακομη εβδομαδα γιατι η μαμα μου, η αδερφη μου και η ανηψια μου ειναι με ιωση και με βλεπω να πηγαινουμε στο μαιευτηριο μονοι μας με τον αντρα μου και οπως και να το κανεις θελω αυτες τις στιγμες κοντα μου και την αδερφή μου και την μητερα μου

Ωχ περαστικά τους. Οντως τους χρειαζεσαι, οποτε κρατησου όσο μπορείς... Τι βαρος έχουν?


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

1900 η μπεμπα και 2100 ο μπεμπης

Κρατησου να πάνε πανω απο 2300 αν μπορείς. Εμένα δεν είναι μάλλον, οποτε μάλλον δεν την γλυτωνουμε την θερμοκοιτιδα. Στεναχωρηθηκα πολύ εχθες, αλλά σήμερα το φιλοσοφησα και λεω δεν πειράζει αν είναι για το καλό τους και να τα πάρω σπίτι και να τρέχω μετα, ας μείνουν όσο χρειάζεται μεσα.

Κάθε ποσες ώρες σου είπε να μετράς την πίεση?


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κρατησου να πάνε πανω απο 2300 αν μπορείς. Εμένα δεν είναι μάλλον, οποτε μάλλον δεν την γλυτωνουμε την θερμοκοιτιδα. Στεναχωρηθηκα πολύ εχθες, αλλά σήμερα το φιλοσοφησα και λεω δεν πειράζει αν είναι για το καλό τους και να τα πάρω σπίτι και να τρέχω μετα, ας μείνουν όσο χρειάζεται μεσα.

Κάθε ποσες ώρες σου είπε να μετράς την πίεση?

δεν μου εχει πει συγκεκριμενες ωρες σπλα να την μετραω σε διαφορες φασεις.πρωι, μεσημερι κλπ

παντως μην στεναχωριεσαι για την θερμοκοιτιδα γιατι πραγματικα μπορει το βαρος τους να ειναι μεγαλυτερο αφου πολλες φορες πεφτουνε εξω.

σημασια παντως εχει ο,τι θερμοκοιτιδα ή οχι ο,τι και να γινει θα ειναι για το καλο τους.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα όταν παει σχολείο θα κλαις με μαυρο δάκρυ... Το έζησα με τις ανηψιες μου..

Ααααχ από τώρα κλαίω που αργεί ακόμα χαχαχαχα


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα το αφήσετε να ξεκινήσει μόνος του ο τοκετός η θα πας με ραντεβού κι εσύ?

Εμένα με πήρε ο γιατρός μου σήμερα και μου είπε οτι βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων που εκανα εχθες και βγήκε τσιμπημενο το ουρικό οξυ και δεν θα πρεπει να το καθυστερησουμε πολύ. Μου λέει μετρα την πίεση σου συχνα και αν δεις πανω απο 90/140 με παιρνεις αμέσως τηλέφωνο. Και μου λέει τέταρτη να τα παρουμε και του λέω όχι θέλω την πέμπτη που θα είναι 13 του μήνα και είναι το τυχερό μου νούμερο.. Συμφώνησε ευτυχώς. Τρίτη θα πάω παλι για nst και μετα σε αυτόν.

Για το rooming-in μπορούμε να το ζητήσουμε όταν μπούμε αλλά μπορούμε να τους πούμε την πρωτη μέρα να τα κρατήσουν αν δεν είμαστε καλά. Εμένα δεν με προβληματίζει αυτό, θα με στεναχωρησει αν πάρω rooming-in και δεν μου φέρουν τα μωρά καθόλου, ενω οι άλλες τα έχουν μαζί τους..

Ωχ φοβάται για προεκλαμψία?Δεν πειράζει κορίτσι μου μακάρι να πάνε όλα καλά κ μετά θα χορτάσεις τα παιδάκια σου κ με το παραπάνω.Ότι χρειάζεται για να είναι καλά!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

kalhspera koritsia mou. vlepw oles mia xara :D :D :D :D :D :D :D . Apo agxos kai egw pethenw... afhste pou me exei piasei mia trelh anupomonhsia ... afou klaiw sta kala tou kathoumenou giati apla den exw ponakia... eimai tragikh... to xerw... Ma oute mia suspasoula...etsi mwre gia to kalo... na dw kai egw pws einai... :P Loipon eipa na mpw gia ligaki na dwsw to parwn... gt apo edw kai pera opoia argei na mpei tha mas dinei thn entuposh oti gennhse... filakia se ola ta mwrakia ...

Τραγική δεν είσαι!Θα περάσουν οι μέρες κ δε θα το καταλάβουμε!Μπήκαμε στην τελική ευθεία!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήραμε το πρώτο μας μετάλλιο κ έχω καταχαρεί λες κ βγήκε Πρωθυπουργός το παιδί μου (αν κ αυτό είναι κατάρα τα τελευταία χρόνια)


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...