Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Κι εγώ ephie και twin μια απ΄τα ίδια. Πολύ κούραση και ατονία. Νιώθω ότι κουράζομαι πιό πολύ στο σπίτι παρ΄ότι στην δουλειά. Φυσικά δεν βοηθάει κ το 3χρονάκι μου που θέλει συνέχεια να ασχολούμαι μαζί της. Μα πού την βρίσκουν τόση ενέργεια; Ουφ...

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!!! Αυτή η βδομάδα θα φέρει κ τα πρώτα μωράκια του καφέ μας! Με το καλό κοριτσάκι!!!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο δικός μου γεννήθηκε 2460 κ δεν μπήκε θερμοκοιτίδα.Μόνο τον κράτησαν 1 μέρα μέσα για εξετάσεις.Πέμπτη πρωί γέννησα Παρασκευή βράδυ μου τον έφεραν.Δεν έχει σημασία τόσο τα κιλά όσο άλλοι παράγοντες για να μπει θερμοκοιτίδα!

Όσο για τα κιλά μην ανησυχείς γτ ο δικός μου δεν μοιάζει για 2,5 αλλά για 3,5!!!!Θα γίνει κορίτσαρος κ ούτε που θα το καταλάβετε!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ephie και twin μια απ΄τα ίδια. Πολύ κούραση και ατονία. Νιώθω ότι κουράζομαι πιό πολύ στο σπίτι παρ΄ότι στην δουλειά. Φυσικά δεν βοηθάει κ το 3χρονάκι μου που θέλει συνέχεια να ασχολούμαι μαζί της. Μα πού την βρίσκουν τόση ενέργεια; Ουφ...

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!!! Αυτή η βδομάδα θα φέρει κ τα πρώτα μωράκια του καφέ μας! Με το καλό κοριτσάκι!!!

Ααααααχ πως σε νιώθω!!!Κ ο δικός μου δε σταματάει λεπτό!Μονίμως πρέπει να βρίσκω κάτι να τον απασχολώ για να μην αφηνιάζει.Ευτυχώς έχω τους γονείς μου που με βοηθάνε λιγάκι κ ξεκουράζομαι.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τέλος τα μωρουδιακά,έτοιμα πλυμένα και σιδερωμένα,τακτοποιημένα στα συρτάρια τους!Μένει να πλύνω τον αποστειρωτή κ λοιπά συμπράγκαλα αλλά θα τα αφήσω τελευταία στιγμή,δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο.Τώρα μένει να φτιάξω την βαλίτσα του μαιευτηρίου,πρέπει να βρω την λίστα που είχατε βάλει εδώ για να μη ξεχάσω τίποτα.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο εμένα. Καλη εβδομάδα. Μακάρι Παναγία μου να πάνε όλα καλά...

Όσο πλησιάζουν οι μέρες όλο και περισσότερο άγχος. Έχω κοιμηθεί ελάχιστα, οι 1500 σκέψεις περνούσαν απο το μυαλό μου. Την Τέταρτη το βράδυ δεν θα κοιμηθώ καθόλου....

Swan καλά που το ειπες για τον αποστειρωτη. Τον έχω ηδη τοποθετήσει στον παγκο αλλά δεν σκέφτηκα να τον πλυνω. Πάω στο επιτόπιο....


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας!

Μπαίνω κάθε μέρα σας διαβάζω και όλο λέω θα γράψω μετά αλλά τίποτα.....

Τι να πω βρε swan περαστικά για τον μικρό θα είναι σίγουρα αφού πήρε και μετάλλιο, και αν θυμάμαι καλά είστε σε φάση αλλαγής κρεβατιού, ένα θα σας πω κορίτσια μη τα ζορίζετε καθόλου θέλει πολύ υπομονή σε κάθε τι καινούργιο είτε είναι ο ύπνος, η πάνα, το φαγητό από την εμπειρία μου θα σας πω ότι δεν ζόρισα κανένα σε τίποτα και έτσι δεν είχα νεύρα και όλα ήταν εύκολα.

twin τι καλά σε λίγες μέρες θα έχεις τα μωράκια σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά.

nikaki είσαι σε καλό δρόμο μπράβο.

crochetmania και εσύ βλέπω έχεις θέμα με τον μικρό σου εσύ σίγουρα μην τον πιέσεις γιατί είναι και μεγαλούτσικος αφού κοιμάται και σε άλλο κρεβάτι είναι πιο εύκολα τα πράγματα τώρα με το μωρό.

meli12 καλώς ήρθες με το καλό το μωράκι σου.

maraki θέλει υπομονή για να φτάσεις μέχρι 41 εβδομάδες εγώ ακριβώς 40 και τα νεύρα μου κουρέλια, τώρα μας πρήζουν οικογενειακός τον μεγάλο μου όπου και να τον δουν τον ρωτάνε και σαν παιδάκι τσατίζετε ο άντρας μου κουράστηκε να ακούει τι κάνει το μωράκι σας καλά είναι;

Σίγουρα θα προσπέρασα κάποια από τα κορίτσια μας συγχωρέστε με:tongue:

Όσο για της δουλείες κορίτσια τι να σας πω και που βάψαμε και κάναμε γενική όχι αστεία είναι για κλάματα το σπίτι.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες!!!Με το καλό να ζήσετε κ εσείς τέτοιες συγκινήσεις με τα παιδάκια σας!

Nikaki όλα εντάξει?Τακτοποιηθήκατε?Μένει τίποτα άλλο τώρα ή τελειώσατε?

/QUOTE]

Αυτο που μενει ειναι τα πλακακια της κουζινας και αργοτερα το σεπτεμβρη θα εχουμε να βαψουμε μονο το δωματιο της μικρης.Τιποτα μπροστα σε αυτα που ειχαμε! Αντε και κανενα καδρο στους τοιχους γιατι φαινεται καπως..

Twin με το καλό την Πέμπτη να τα δεις κ να πάνε ολα όπως ονειρεύεσαι κ καλύτερα! Καλή επιτυχία και με τον θηλασμό κ σε σένα και την lydia!

Swan συγχαρητήρια στο αγοράκι σου! Πάντα τέτοια!!!

Νικάκι, εσύ δεν είσαι που δεν νιώθεις τις συσπάσεις; Κι εγώ στην Αθηνά δεν ένιωθα τίποτα. Σίγουρα είχα, απλά δεν τις ένιωθα. Το ίδιο θα συμβαίνει κ με σένα. Κ τώρα δεν τις καταλαβαίνω. Μόνο κάποιες που πονάνε καταλαβαίνω. Την Αθηνά την γέννησα στις 41 εβδομάδες, 3500 κιλά κ πάρα πολύ γρήγορα. Κ πήγα κ με πρόκληση χωρίς ουσιαστικό λόγο απλώς γιατί η γιατρός δεν ήθελε να περιμένει άλλο. Αν την περιμέναμε θα αργούσε ίσως μερικές μέρες ακόμα γιατί ούτε γερασμένο πλακούντα είχα ούτε εξαλειψη τραχήλου ακόμα. Μην σε ανησυχεί λοιπόν. Μέχρι 42 εβδομάδες είναι απόλυτα φυσιολογικό. Κανένας λόγος βιασύνης αν όλα είναι καλά. Εντάξει, η ζέστη είναι ένα θέμα βέβαια αλλά μπροστά στην χαρά που θα σου φέρει το αγγελούδι σου, όλα τα άλλα είναι ασήμαντα.

Με το καλό κ έναν πόνο σε ολες μας!

Πιο πριν ενιωθα 2-3 μες την μερα(ετσι πιστευω)τωρα τζιφος.. μαλλον οπως λες και εγω στο τελος στην γεννα θα τις καταλαβω.. Για να δουμε με τον τραχηλο τι γινεται την παρασκευη γιατι εκανε κινησεις η μπεμπα για να κατεβει. Το ακουσα και εγω πως 42 το πολυ μπορει να σε αφησει ο γιατρος αν δεν υπαρχει θεμα.. Τωρα αναμενουμε και υπομενουμε την ζεστη!!

Τέλος τα μωρουδιακά,έτοιμα πλυμένα και σιδερωμένα,τακτοποιημένα στα συρτάρια τους!Μένει να πλύνω τον αποστειρωτή κ λοιπά συμπράγκαλα αλλά θα τα αφήσω τελευταία στιγμή,δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο.Τώρα μένει να φτιάξω την βαλίτσα του μαιευτηρίου,πρέπει να βρω την λίστα που είχατε βάλει εδώ για να μη ξεχάσω τίποτα.

Πολυ ωραια αντε ξεκουραση τωρα! (,τα λεω για να τα ακουω):):):)


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και το καλό το Σαββάτο το απόγευμα πήγαμε τα παιδιά στο πάρκο άρχισα να έχω συσπάσεις αλλά τα κλασικά μετά σπίτι τα ίδια και από της 11 παρά άρχισαν πιο συχνές μέχρι της 12 είχα ανά 10λεπτό όπου και είπα να ετοιμάζομαι έκανα μπανάκι ξυρίστηκα και πριν πάρω τον γιατρό ξάπλωσα να το σκεφτώ λιγάκι όπου και ηρέμησα δεν σας κρύβω ότι χέστηκα από τον φόβο μου, ο άντρας μου μόνο τα κλάματα δεν έβαλε.

Σήμερα θα πάω γιατρό, άντε να δούμε πως πάνε τα πράγματα.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και το καλό το Σαββάτο το απόγευμα πήγαμε τα παιδιά στο πάρκο άρχισα να έχω συσπάσεις αλλά τα κλασικά μετά σπίτι τα ίδια και από της 11 παρά άρχισαν πιο συχνές μέχρι της 12 είχα ανά 10λεπτό όπου και είπα να ετοιμάζομαι έκανα μπανάκι ξυρίστηκα και πριν πάρω τον γιατρό ξάπλωσα να το σκεφτώ λιγάκι όπου και ηρέμησα δεν σας κρύβω ότι χέστηκα από τον φόβο μου, ο άντρας μου μόνο τα κλάματα δεν έβαλε.

Σήμερα θα πάω γιατρό, άντε να δούμε πως πάνε τα πράγματα.

:D:D:D:D:D

ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ κορίτσια!!! (Το λέω για να τ' ακούω...)


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γεια σας,

Τι μου κάνετε?

Χάθηκα λίγες μέρες διότι έτρεχα να κλείσω όλα τα πράγματα μου στη δουλεια και το σ-κ είμασταν εκτός πόλης. Τέλος η δουλειά για μένα! next year θα ξαναπάω! Τι ωραία! Τώρα μπορώ να συγκεντρωθώ στα μωράκια μου και να ετοιμασω τα πραγματάκια τους. Ελπίζω και γω αυτή τη βδομάδα να τελειώσω τα πάντα! Θα έρθουν και τα κρεβατάκια τους θα πάρω και το άλλο car seat, θα πλύνω ρουχαλάκια και μάρσιπους και σεντονάκια και το w-e θα πάρω και γω την αποστείρωση. :)

Εσείς τι μου κάνετε?

Twin, OMG!!!Εφτασε η ώρα! Σε λίγο θα έχεις αγκαλιά τα μωράκια σου! όλα θα πάνε καλά να γεννηθούν γερά και υγιή και θα έχουν μια μαμά που θα τους δίνει όλο αγάπη! Προσπάθησε όμως να κοιμηθείς διότι μετά! Δε νομίζω να κοιμάται καμιά μας!

Νικάκι 42 βδ, πολύ μου φαίνεται εμένα... Τι να πω, δεν ξέρω κιόλας! Εδώ στην Κύπρο αντε μια βδομάδα το πολύ πολυ να σε αφήσουν περισσότερο. Καλά και γω συσπάσεις που έχω είναι οι braxton hicks δε νομιζω να έχω γέννας ακόμη. Πάντως τελευταίως έχω συσπάσεις και δεν το καταλαβαινω, αλήθεια απλά κοιταω την κοιλιά μου τυχαία και είναι τούμπανο... Ελπίζω πως οταν έρθει η ώρα θα το καταλάβουμε και οι 2 και εύχομαι να μη ξεπεράσεις τις μέρες σου! Απλά τα μωράκια περιμένουν να τελειώσεις τα πάντα για να μην αγχώνεσαι! χιχιχι


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια γεια σας,

Τι μου κάνετε?

Χάθηκα λίγες μέρες διότι έτρεχα να κλείσω όλα τα πράγματα μου στη δουλεια και το σ-κ είμασταν εκτός πόλης. Τέλος η δουλειά για μένα! next year θα ξαναπάω! Τι ωραία! Τώρα μπορώ να συγκεντρωθώ στα μωράκια μου και να ετοιμασω τα πραγματάκια τους. Ελπίζω και γω αυτή τη βδομάδα να τελειώσω τα πάντα! Θα έρθουν και τα κρεβατάκια τους θα πάρω και το άλλο car seat, θα πλύνω ρουχαλάκια και μάρσιπους και σεντονάκια και το w-e θα πάρω και γω την αποστείρωση. :)

Εσείς τι μου κάνετε?

Twin, OMG!!!Εφτασε η ώρα! Σε λίγο θα έχεις αγκαλιά τα μωράκια σου! όλα θα πάνε καλά να γεννηθούν γερά και υγιή και θα έχουν μια μαμά που θα τους δίνει όλο αγάπη! Προσπάθησε όμως να κοιμηθείς διότι μετά! Δε νομίζω να κοιμάται καμιά μας!

Νικάκι 42 βδ, πολύ μου φαίνεται εμένα... Τι να πω, δεν ξέρω κιόλας! Εδώ στην Κύπρο αντε μια βδομάδα το πολύ πολυ να σε αφήσουν περισσότερο. Καλά και γω συσπάσεις που έχω είναι οι braxton hicks δε νομιζω να έχω γέννας ακόμη. Πάντως τελευταίως έχω συσπάσεις και δεν το καταλαβαινω, αλήθεια απλά κοιταω την κοιλιά μου τυχαία και είναι τούμπανο... Ελπίζω πως οταν έρθει η ώρα θα το καταλάβουμε και οι 2 και εύχομαι να μη ξεπεράσεις τις μέρες σου! Απλά τα μωράκια περιμένουν να τελειώσεις τα πάντα για να μην αγχώνεσαι! χιχιχι

swan

συγχαρητήρια για το μετάλλιο! φαντάζομαι χαρές! Μπράβο σου που τα τελείωσες και όλα! Να κάνεις και την βαλίτσα, εμένα με έχουν πρήξει εδώ και ενα μήνα ότι έπρεπε να κάνω τη βαλίτσα μου...

natasa2002 συμφωνώ με την έφη... Ψυχραιμία!!! όλα θα γίνουν! Τι στο καλό τόσα εκατομύρια χρόνια τόσες γυναίκες γέννησαν, εμείς δε θα τα καταφέρουμε! Είμαι σίγουρη ότι όταν έρθει και η σειρά μου δεν θα είμαι και τόσο ψύχραιμη! :DΝα μας πεις νεα απο το γιατρο.

λυδια μου ελπίζω να αντέξεις και να γεννηθούν τα μωράκια σου όσο πιο μεγάλα γίνεται. Οπως λέει και η twin θα κάνουμε αυτό που είναι καλύτερο για τα μωρά μας. Δεν είναι και το τέλος του κόσμου να μπουν σε θερμοκιτίδα λίγο καιρό φτάνει ναναι γερά και δυνατά στο τέλος. Εγω αυτό που φοβάμαι είναι ότι αν χρειαστει να το κάνω και γω αυτο θα δυσκολευτω με το θηλασμό περισσότερο οποταν θα πρέπει να βγάζω γάλα με την αντλία όσο δεν θα μπορώ να τα θηλασω... Ουφφου! Μακάρι όλα να πάνε καλά!

t1t1n4k1 έχεις δίκιο όποια αργεί να μπει μπορεί να είναι και λόγω τοκετού! χιχιχι Πως είσαι εσύ?

Οι άλλες κοπέλες? crochetmania, meli12, maraki, ephie??

φιλια πολλα


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και το καλό το Σαββάτο το απόγευμα πήγαμε τα παιδιά στο πάρκο άρχισα να έχω συσπάσεις αλλά τα κλασικά μετά σπίτι τα ίδια και από της 11 παρά άρχισαν πιο συχνές μέχρι της 12 είχα ανά 10λεπτό όπου και είπα να ετοιμάζομαι έκανα μπανάκι ξυρίστηκα και πριν πάρω τον γιατρό ξάπλωσα να το σκεφτώ λιγάκι όπου και ηρέμησα δεν σας κρύβω ότι χέστηκα από τον φόβο μου, ο άντρας μου μόνο τα κλάματα δεν έβαλε.

Σήμερα θα πάω γιατρό, άντε να δούμε πως πάνε τα πράγματα.

Σωπα....πω πω φανταζομαι τι περασες. :shock:. Μα καλα αντι να σε ηρεμησει ταραχτηκε αυτος περισσοτερο απο σενα?? Χαχαχα:):):)ολα καλα τωρα ετσι??

Να μπεις να μας πεις τα νεα σου απο τον γιατρο θα περιμενουμε.!!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι να σας πω η στιγμή που αντιλαμβάνεσαι ότι μάλλον ήρθε η ώρα είναι πολύ περίεργη, ο άντρας μου γενικά είναι ψύχραιμος αλλά ήταν σίγουρος πως θα γεννήσω γιατί πριν με πιάσουν συσπάσεις έβλεπε την κοιλιά μου πολύ χαμηλά και το πρόσωπο μου αλλαγμένο, του ήρθε να βάλει τα κλάματα γιατί βιάζετε να δει το κοριτσάκι του. Φυσικά με έφαγε με την τσάντα και την ψιλοτελείωσα , μάζεψε και όλα τα χαρτιά που θα χρειαστούν μπορώ να πω ότι είμαστε έτοιμη.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι να σας πω η στιγμή που αντιλαμβάνεσαι ότι μάλλον ήρθε η ώρα είναι πολύ περίεργη, ο άντρας μου γενικά είναι ψύχραιμος αλλά ήταν σίγουρος πως θα γεννήσω γιατί πριν με πιάσουν συσπάσεις έβλεπε την κοιλιά μου πολύ χαμηλά και το πρόσωπο μου αλλαγμένο, του ήρθε να βάλει τα κλάματα γιατί βιάζετε να δει το κοριτσάκι του. Φυσικά με έφαγε με την τσάντα και την ψιλοτελείωσα , μάζεψε και όλα τα χαρτιά που θα χρειαστούν μπορώ να πω ότι είμαστε έτοιμη.

kai emeis natassa m etima ta exoume alla h mikrh apla adiaforei... shmera ta podia mou gia kapoio logo exoun gunei toumpana.... toulaxiston 2noumera panw... oute oi pantofles den m kanoun... pantws natassa kai egw tremw... kai xoris na arxisoun oi suspaseis... pou na arxisoun kiolas...... :shock: :shock: :shock:


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γεια σας,

Τι μου κάνετε?

Χάθηκα λίγες μέρες διότι έτρεχα να κλείσω όλα τα πράγματα μου στη δουλεια και το σ-κ είμασταν εκτός πόλης. Τέλος η δουλειά για μένα! next year θα ξαναπάω! Τι ωραία! Τώρα μπορώ να συγκεντρωθώ στα μωράκια μου και να ετοιμασω τα πραγματάκια τους. Ελπίζω και γω αυτή τη βδομάδα να τελειώσω τα πάντα! Θα έρθουν και τα κρεβατάκια τους θα πάρω και το άλλο car seat, θα πλύνω ρουχαλάκια και μάρσιπους και σεντονάκια και το w-e θα πάρω και γω την αποστείρωση. :)

Εσείς τι μου κάνετε?

Twin, OMG!!!Εφτασε η ώρα! Σε λίγο θα έχεις αγκαλιά τα μωράκια σου! όλα θα πάνε καλά να γεννηθούν γερά και υγιή και θα έχουν μια μαμά που θα τους δίνει όλο αγάπη! Προσπάθησε όμως να κοιμηθείς διότι μετά! Δε νομίζω να κοιμάται καμιά μας!

Νικάκι 42 βδ, πολύ μου φαίνεται εμένα... Τι να πω, δεν ξέρω κιόλας! Εδώ στην Κύπρο αντε μια βδομάδα το πολύ πολυ να σε αφήσουν περισσότερο. Καλά και γω συσπάσεις που έχω είναι οι braxton hicks δε νομιζω να έχω γέννας ακόμη. Πάντως τελευταίως έχω συσπάσεις και δεν το καταλαβαινω, αλήθεια απλά κοιταω την κοιλιά μου τυχαία και είναι τούμπανο... Ελπίζω πως οταν έρθει η ώρα θα το καταλάβουμε και οι 2 και εύχομαι να μη ξεπεράσεις τις μέρες σου! Απλά τα μωράκια περιμένουν να τελειώσεις τα πάντα για να μην αγχώνεσαι! χιχιχι

swan

συγχαρητήρια για το μετάλλιο! φαντάζομαι χαρές! Μπράβο σου που τα τελείωσες και όλα! Να κάνεις και την βαλίτσα, εμένα με έχουν πρήξει εδώ και ενα μήνα ότι έπρεπε να κάνω τη βαλίτσα μου...

natasa2002 συμφωνώ με την έφη... Ψυχραιμία!!! όλα θα γίνουν! Τι στο καλό τόσα εκατομύρια χρόνια τόσες γυναίκες γέννησαν, εμείς δε θα τα καταφέρουμε! Είμαι σίγουρη ότι όταν έρθει και η σειρά μου δεν θα είμαι και τόσο ψύχραιμη! :DΝα μας πεις νεα απο το γιατρο.

λυδια μου ελπίζω να αντέξεις και να γεννηθούν τα μωράκια σου όσο πιο μεγάλα γίνεται. Οπως λέει και η twin θα κάνουμε αυτό που είναι καλύτερο για τα μωρά μας. Δεν είναι και το τέλος του κόσμου να μπουν σε θερμοκιτίδα λίγο καιρό φτάνει ναναι γερά και δυνατά στο τέλος. Εγω αυτό που φοβάμαι είναι ότι αν χρειαστει να το κάνω και γω αυτο θα δυσκολευτω με το θηλασμό περισσότερο οποταν θα πρέπει να βγάζω γάλα με την αντλία όσο δεν θα μπορώ να τα θηλασω... Ουφφου! Μακάρι όλα να πάνε καλά!

t1t1n4k1 έχεις δίκιο όποια αργεί να μπει μπορεί να είναι και λόγω τοκετού! χιχιχι Πως είσαι εσύ?

Οι άλλες κοπέλες? crochetmania, meli12, maraki, ephie??

φιλια πολλα

sigoura sunonomath... na deis pou h prwth pou tha xathei, tha einai apo toketo... egw kala ...para eimai kala tha elega... esu pws pas???


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...