Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Πωπω, κοριτσια, διαβασα τις τελευταιες σας σελιδες και εβαλα τα κλαματα!! Πολυ μεγαλη συγκινηση να διαβαζω τα αγχη σας, τη χαρα σας και την αγωνια σας για τη ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ. Αν πηγαιναν ολα καλα με τη πρωτη μου εγκυμοσυνη θα περιμενα και εγω με ανυπομονησια να παρω αγκαλιτσα το παιδι μου τον Ιουλιο, μαλιστα ελεγα τοτε πως θα ηταν το καλυτερο δωρο για τα γενεθλια μου, αλλα δεν πειραζει θα το παρω αγκαλιτσα τον Νοεμβριο:D:D!!!

ευχομαι ΟΟΟΟΛΑ τα καλα του κοσμου για τα μωρακια σας και εναν ευκολο και αξεχαστο τοκετο για τις μανουλες. οποια γεννησει 16/07 (τα γενεθλια μου), εχει και ενα φιλακι!! :D:D:D:D

Με το καλό στους 9!!!Δεν πειράζει αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά κ τον Νοέμβριο θα συναντήσεις το μωράκι σου!

Μάλλον 16/7 θα γεννήσω εγώ!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ ούτε κούνια, ούτε βαλίτσα, ούτε ρουχαλάκια του μικρού έχω πλύνει, ούτε την καλαθούνα έχω ετοιμάσει. Τίποτα ακόμα... Αύριο πάω γιατρό κι ελπίζω να μου πει ότι έχω καιρό ακόμα για να προλάβω.

Swan, σε ποιά περιοχή είναι η φωτογράφος; Δεν μου έχει απαντήσει ακόμα στο μήνυμα.

Φιλιά μανουλίτσες!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Πολυξένη μου, με το καλό να υποδεχθείς το μωράκι σου το Νοέμβριο! Και γω είχα αποτυχημένη εξωσωματική αλλά τώρα τα κατάφερα και με το θέλημα του Θεού θα τα έχω αγκαλιά σε λίγες βδομάδες! Να σε βοηθήσει και σενα και όλες τις κοπέλες να έχουμε τελειόμηνη εγκυμοσύνη και γερά μωρά! χχχχ

swan αν θες στείλε μου με πμ το φβ σου να δω και γω τις φώτος!

maraki και γω πάω αύριο στο γιατρό! Τώρα να δουμε τι θα μας πουν! Και γω τώρα θα αρχίσω να πλένω τα πραγματάκια! Ελπίζω ότι μέχρι το τέλος της βδομάδας θα τα έχω έτοιμα! Σήμερα πάντως πήγα και πήρα όλα όσα μου έλειπαν από τη λίστα που μου έωσε η κλινική.

crochetmania τπτ δε φαίνεται τώρα, μη σου πω και καλύτερα έτσι διότι είναι τόσο πιεσμένα τα καημένα που φαινονται πραμορφωμένα στο 3d!!! Εμένα φάνηκε την τελευταία φορά ένα μουτράκι όλο μύτη!!!!

νατασα και μένα είναι χάλια η ψχολογία μου ώρες ώρες. Να φανταστείς έχει φάσεις που θέλω να κλαιω χωρίς λόγο.... Ελπιζω να μας περάσει σύντομα.

t1t1n4k1 μου και γω νοιώθω αρκετά καλά δεδομένου ότι είμαι σχεδον 35 βδ με δίδυμα! Γιαυτό νομίζω θα πάω ώς το τέλος των 38 βδ όπως μου είπε ο γιατρός!

twin κόντεψε η μέρα!!! Μαμμη!! Πως νοιώθεις λίγες μέρες πριν τη γέννα? τι σκέφτεσαι?

Νικάκι, λύδια έφη εσείς πως τα πάτε?

χχχχ


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Polixeni με το καλό να υποδεχτείς το μωρό σου. Ουτε να φανταστώ δεν μπορώ τι πέρασες.

Κορίτσια μου έχω πολύ άγχος και αγωνία και ανυπομονησία και οτι μπορείτε να φανταστείτε. Σήμερα απο το πρωι παλευω με το σπίτι, λες και θα ερθει ο inspector τα μωρά!!!!

Το απογευμα πάω για nst και μετα στον γιατρό για μέτρημα και να φιξαρουμε επιτέλους το ραντεβού.

Εγώ το λίκνο το έχω στήσει εδώ και εβδομαδες αλλά την καλαθουνα την έστησαν εχθες. Αύριο θα τα στρωσω κιολας...

Μαρακι πολύ χαλαρη σε κόβω, δεν ξεκινας σιγά σιγά, τουλάχιστον τα πλυσιματα?


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ ούτε κούνια, ούτε βαλίτσα, ούτε ρουχαλάκια του μικρού έχω πλύνει, ούτε την καλαθούνα έχω ετοιμάσει. Τίποτα ακόμα... Αύριο πάω γιατρό κι ελπίζω να μου πει ότι έχω καιρό ακόμα για να προλάβω.

Swan, σε ποιά περιοχή είναι η φωτογράφος; Δεν μου έχει απαντήσει ακόμα στο μήνυμα.

Φιλιά μανουλίτσες!

Καλε 20 μερες σου εχουν μεινει! μηπως να ξεκινουσες?? :D:D


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυξένη μου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να εχεις! Σε λιγους μηνες θα εχεις αγκαλια το αγγελουδι σου και ας καθυστερισε αλλους λιγους μηνες, αρκει που ηρθε!! :)

Αυριο γενναει η αδελφη της κολλητης μου και ειμαι ενθουσιασμενη γιατι τοσους μηνες κουβεντιαζαμε για τις κοιλιες μας και απο δω και περα θα λεμε για τα μωρα μας!!!(οπως και εδω στο parents δηλαδη..! )


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον περιμένω τι θα πει ο γιατρός που θα με δει κι απο κάτω αύριο και μετά τρεχάτε ποδαράκια μου! Η αλήθεια είναι ότι ήλπιζα να με βοηθήσει η μαμά μου, τουλάχιστον να μου κρατάει την μικρή αλλά δυστυχώς κάτι της έτυχε κ για δύο βδομάδες δεν τα κατάφερε. Αποπ Δευτέρα την περιμένω ελπιπζω κ θα τα τελειώσω όλα την επόμενη βδομάδα. Υπάρχει κάποια που να έχει μάθει για το Ρέα τι χρειαζόμαστε μαζί κ για το μωρό; Τα παρέχουν όλα κι εκεί όπως στο Μητέρα οπότε μόνο εξοδου ρουχαλάκια θέλουμε για το μωρό;


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσια!

πηγαμε το πρωι στο γιατρο η μικρη παραμενει 1900 ενω ο μικρος εχει φτασει τα 2400 εχουνε παρει και τα 2 θεση. την Παρασκευη εχουμε παλι nst και αν δεν υπαρξει καποιο απροοπτο την Τετάρτη γεννάμε. Το κακο ειναι οτι την Πέμπτη θα επαναλαβω την κορτιζονη και επειδη την προηγουμενη φορα μου ειχε προκαλεσει συσπασεις ενω επαιρνα και χαπια και υποθετα ελπιζω τωρα να μην γεννησω πριν την Τεταρτη. Εν το μεταξύ την Τετάρτη 19/6 κλεινουμε 3 χρονια γαμου καλό? :Pουτε παραγγελια να το ειχαμε κανει.

polixenh με το καλο να δεχτείς το μωράκι σου το Νοέμβριο. Τα δύσκολα περάσανε, τώρα μόνο ευχάριστα σου ευχομαι να έχεις στη ζωή σου.

swan θα ήθελα και σ εμενα να εστελνε με πμ το φβ για να δω τις φωτο.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερούδια.

Γυρίσαμε από τη γιατρό μας πριν μερικές ώρες και με έχει πιάσει κατάθλιψη χωρίς να είμαι και σίγουρη ότι υπάρχει λόγος.

Τα καλά νέα είναι ότι η μικρή μου έχει φτάσει 2800 (πήρε μισό κιλό σε 2 εβδομάδες - βοήθησα κι εγώ όμως που έφαγα κάτι παγωτά ξεγυρισμένα), οπότε λογικά θα τα πατήσουμε τα 3. Φυσικά έχει αλλάξει πάλι θέση και το κεφάλι έχει βρεθεί από πλάι δεξιά, πάνω αριστερά. Μα πώς τα κατάφερε;

Τα κακά νέα είναι ότι δείχνει να έχουν μεγαλώσει και οι 3 κύστες που έχει στον ένα νεφρό. Την άλλη Τετάρτη θα πάμε στο ΡΕΑ να τις μετρήσουμε πάλι στο ίδιο μηχάνημα και με τον ίδιο γιατρό που τις είδαμε και την προηγούμενη φορά ώστε να είμαστε σίγουροι για το πόση αλλαγή έχουν. Αν όντως έχουν μεγαλώσει τόσο όσο φαίνεται η γιατρός μου είπε ότι θα πρέπει να φροντίσουμε να πάρουμε πιο νωρίς το μωρό. Ήμουνα πολύ σοκαρισμένη για να ρωτήσω λεπτομέρειες ομολογώ.

Πουφφφφφ. Μπορεί και να αγχώνομαι χωρίς λόγο, δεν ξέρω. Αλλά επίσης δεν ξέρω πώς θα περάσουν οι μέρες μέχρι την άλλη Τετάρτη. Ευτυχώς έχω nst πάλι την Παρασκευή οπότε θα δω την γιατρό και θα το συζητήσω περισσότερο.

Έμαθα κιόλας χτες για μια γνωστή που έχασε το μωράκι της λίγο μετά που είχε καλά αποτελέσματα από την Α' επιπέδου και με έχει πάρει από κάτω.

Ευτυχώς έχουμε την ψυχοθεραπεία εδώ και συνερχόμαστε λίγο :) Άντε, τελική ευθεία είμαστε, τι μπορεί να συμβεί πια; Όλα καλά θα μας πάνε!


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

polixenh σημασία έχει το αποτέλεσμα άσχετα από τον μήνα σου εύχομαι όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος με ένα γερό μωράκι!

maraki2108 το χαλαράαααααααααααααα το έχεις μέσα σου ε; χαχαχαχαχα

εντάξει νομίζω ότι ήρθε η ώρα να αρχίσεις να τα ετοιμάζεις.

twinomama λογικό να έχεις άγχος όσο για το σπίτι είχα διαβάσει ότι πολλές έγκυες παθαίνουν κάτι με το σπίτι και της δουλείες προετοιμάζοντας την φωλίτσα για το μωράκι.

Lydia73 όπως και να έχει στην εβδομάδα που είσαι όλα θα πάνε καλά εμείς είπαμε για της συσπάσεις που είχα και αν θα πρέπει να πάρω κάτι και μου είπε από εδώ και πέρα δεν εμποδίζουμε τίποτα.

ephie τι να πω βρε κορίτσι δεν έχω ιδέα τι γίνετε σε αυτή την περίπτωση αν και στην περίπτωση που ήταν κάτι σοβαρό θα σε ενημέρωναν στα σίγουρα, εγώ εύχομαι όλα να πάνε καλά...... που θα πάνε;)


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ούτε κούνια, ούτε βαλίτσα, ούτε ρουχαλάκια του μικρού έχω πλύνει, ούτε την καλαθούνα έχω ετοιμάσει. Τίποτα ακόμα... Αύριο πάω γιατρό κι ελπίζω να μου πει ότι έχω καιρό ακόμα για να προλάβω.

Swan, σε ποιά περιοχή είναι η φωτογράφος; Δεν μου έχει απαντήσει ακόμα στο μήνυμα.

Φιλιά μανουλίτσες!

Στα Πετράλωνα είναι!Καλέ όντως ξεκίνα σιγά σιγά θα βαρύνεις κ άλλο μετά κ που κουράγιο να κάνεις τέτοιες δουλειές!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

swan αν θες στείλε μου με πμ το φβ σου να δω και γω τις φώτος!

χχχχ

swan θα ήθελα και σ εμενα να εστελνε με πμ το φβ για να δω τις φωτο.

Σας έστειλα πμακι!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσια!

πηγαμε το πρωι στο γιατρο η μικρη παραμενει 1900 ενω ο μικρος εχει φτασει τα 2400 εχουνε παρει και τα 2 θεση. την Παρασκευη εχουμε παλι nst και αν δεν υπαρξει καποιο απροοπτο την Τετάρτη γεννάμε. Το κακο ειναι οτι την Πέμπτη θα επαναλαβω την κορτιζονη και επειδη την προηγουμενη φορα μου ειχε προκαλεσει συσπασεις ενω επαιρνα και χαπια και υποθετα ελπιζω τωρα να μην γεννησω πριν την Τεταρτη. Εν το μεταξύ την Τετάρτη 19/6 κλεινουμε 3 χρονια γαμου καλό? :Pουτε παραγγελια να το ειχαμε κανει.

polixenh με το καλο να δεχτείς το μωράκι σου το Νοέμβριο. Τα δύσκολα περάσανε, τώρα μόνο ευχάριστα σου ευχομαι να έχεις στη ζωή σου.

swan θα ήθελα και σ εμενα να εστελνε με πμ το φβ για να δω τις φωτο.

Άντε κοντεύετε κ εσείς!!!Τι καλά έτσι να παίρνουμε σειρά όλες!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...