Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Σήμερα πήραμε το πρώτο μας μετάλλιο κ έχω καταχαρεί λες κ βγήκε Πρωθυπουργός το παιδί μου (αν κ αυτό είναι κατάρα τα τελευταία χρόνια)

bravo koritsi mou panta teteia... na sou fernoun ta paidakia sou metalia kai vravia... kai na se gemhzoun dakrua syginiseis k eutuxias!


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σήμερα πήραμε το πρώτο μας μετάλλιο κ έχω καταχαρεί λες κ βγήκε Πρωθυπουργός το παιδί μου (αν κ αυτό είναι κατάρα τα τελευταία χρόνια)

Συγχαριτηριαααααα.... Παντα τέτοια!!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ωχ φοβάται για προεκλαμψία?Δεν πειράζει κορίτσι μου μακάρι να πάνε όλα καλά κ μετά θα χορτάσεις τα παιδάκια σου κ με το παραπάνω.Ότι χρειάζεται για να είναι καλά!

Δεν μου το είπε ξεκάθαρα οτι αυτο φοβάται, αλλά απ ότι διαβασα μάλλον ναι. Δεν έχω και τις εξετάσεις στα χέρια μου να τις δω. Μου είπε βέβαια οτι είναι απλα τσιμπημενες οι τιμες όχι οτι έχω ηδη κάτι, αλλά επιβεβαιώνει οτι πρεπει να βγουν Αυτη την εβδομαδα!!!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν μου εχει πει συγκεκριμενες ωρες σπλα να την μετραω σε διαφορες φασεις.πρωι, μεσημερι κλπ

παντως μην στεναχωριεσαι για την θερμοκοιτιδα γιατι πραγματικα μπορει το βαρος τους να ειναι μεγαλυτερο αφου πολλες φορες πεφτουνε εξω.

σημασια παντως εχει ο,τι θερμοκοιτιδα ή οχι ο,τι και να γινει θα ειναι για το καλο τους.

Εκεί έχω καταλήξει κι εγώ. Και το αν θα πετυχω αποκλειστικό θηλασμό και αν θα δώσουν ξένο γαλα, ας δώσουν αν χρειάζεται θα βγάζω με το θηλαστρο και μετα θα κάνω αυτο http://pediatros-thes.gr/%CE%B8%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82/%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%B8%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D/%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82-%CE%AE-%CF%80%CF%89%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CE%BA%CF%8C%CF%88%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CF%83%CF%85/


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Θα το αφήσετε να ξεκινήσει μόνος του ο τοκετός η θα πας με ραντεβού κι εσύ?

Εμένα με πήρε ο γιατρός μου σήμερα και μου είπε οτι βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων που εκανα εχθες και βγήκε τσιμπημενο το ουρικό οξυ και δεν θα πρεπει να το καθυστερησουμε πολύ. Μου λέει μετρα την πίεση σου συχνα και αν δεις πανω απο 90/140 με παιρνεις αμέσως τηλέφωνο. Και μου λέει τέταρτη να τα παρουμε και του λέω όχι θέλω την πέμπτη που θα είναι 13 του μήνα και είναι το τυχερό μου νούμερο.. Συμφώνησε ευτυχώς. Τρίτη θα πάω παλι για nst και μετα σε αυτόν.

Για το rooming-in μπορούμε να το ζητήσουμε όταν μπούμε αλλά μπορούμε να τους πούμε την πρωτη μέρα να τα κρατήσουν αν δεν είμαστε καλά. Εμένα δεν με προβληματίζει αυτό, θα με στεναχωρησει αν πάρω rooming-in και δεν μου φέρουν τα μωρά καθόλου, ενω οι άλλες τα έχουν μαζί τους..

Οποτε την πεμπτη θα εχεις τα μωρακια σου???Αντε βρε με το καλο!Γερα να ειναι και ζωηρα!!Σου ευχομαι οσο λιγοτερο πονο γινεται!

Μπήκαμε στην τελική ευθεία!

:D:D:D:D

Σήμερα πήραμε το πρώτο μας μετάλλιο κ έχω καταχαρεί λες κ βγήκε Πρωθυπουργός το παιδί μου (αν κ αυτό είναι κατάρα τα τελευταία χρόνια)

Μπραβο βρε κοριτσακι!!παντα τετοιες χαρες να σου φερνει ο μικρος σου αντρας!Συγχαριτηρια!!!!!!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οποτε την πεμπτη θα εχεις τα μωρακια σου???Αντε βρε με το καλο!Γερα να ειναι και ζωηρα!!Σου ευχομαι οσο λιγοτερο πονο γινεται!

Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!! Σ'ευχαριστω Νικακι μου!!!!

Όλες πλησιάζουμε στον στόχο!!!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

Swanocean συγχαρητήρια για το πρωτο σας μετάλλιο!

twinomama παντως νομιζω οτι και στηνθερμοκοιτιδα να ειναι μπορουμε να τα θηλαζουμε, αλλα και στην εσχατη των περιπτωσεων θα ακολουθησουμε τις οδηγιες του αρθρου οταν γυρισουμε σπιτι. απο οσα εχω διαβασει εχω καταλαβει ο,τι ο μονος εχθρος του αποκλειστικου θηλασμου για μας που εχουμε διδυμα ειναι η κουραση και μονο. αν το θελουμε πολυ θα τα καταφερουμε και εγω το θελω πολυ μη σου πω οτι μου εχει γινει και έμμονη ιδεα.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!! Σ'ευχαριστω Νικακι μου!!!!

Όλες πλησιάζουμε στον στόχο!!!

Ναι τελεια!!!!

Τελικα χθες μου εφυγε ο κ@@@λος με τις δουλειες,Μ'αρεσει που ελεγα οτι θα κανω ψιλοπραγματα..ελα ντε που ειναι πιο κουραστηκα!Και συσπαση ουτε για δειγμα..μαλλον θα παρω ολο το μηνα το βλεπω 'γω...οχι οτι εχω προβλημα καλυτερα απο την μια αλλα σκεφτομαι πως αρχιζουν οι ζεστες απο 'δω και περα...


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι τελεια!!!!

Τελικα χθες μου εφυγε ο κ@@@λος με τις δουλειες,Μ'αρεσει που ελεγα οτι θα κανω ψιλοπραγματα..ελα ντε που ειναι πιο κουραστηκα!Και συσπαση ουτε για δειγμα..μαλλον θα παρω ολο το μηνα το βλεπω 'γω...οχι οτι εχω προβλημα καλυτερα απο την μια αλλα σκεφτομαι πως αρχιζουν οι ζεστες απο 'δω και περα...

Οι ζεστές είναι μεγαλο θέμα, αλλά καλυτερα να πάρεις αρκετές μέρες απο τον μήνα σου να μεγαλώσει το μπεμπινι.

Καλά, απο δουλειές Άλλο τίποτα, αλλα εγώ έχω συσπάσεις. Εγώ κάνω σύσπαση και πλευρό να αλλάξω, άσε!!!!!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οι ζεστές είναι μεγαλο θέμα, αλλά καλυτερα να πάρεις αρκετές μέρες απο τον μήνα σου να μεγαλώσει το μπεμπινι.

Καλά, απο δουλειές Άλλο τίποτα, αλλα εγώ έχω συσπάσεις. Εγώ κάνω σύσπαση και πλευρό να αλλάξω, άσε!!!!!

Τι να πω ειναι στους οργανισμους!εσυ εχεις και περισσοτερα κιλα ομως να κουβαλας και κουραζεται πιο πολυ το σωμα..


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες!!!Με το καλό να ζήσετε κ εσείς τέτοιες συγκινήσεις με τα παιδάκια σας!

Nikaki όλα εντάξει?Τακτοποιηθήκατε?Μένει τίποτα άλλο τώρα ή τελειώσατε?

Twinmama προφανώς ο γιατρός κάτι θα βλέπει.Ότι κ αν είναι δεν έχει σημασία.Αυτό που έχει σημασία είναι την Πέμπτη με το καλό θα δεις τα μωράκια σου!Ήρθε επιτέλους η ώρα!!!

Κ εγώ νομίζω ότι ξεκινάνε οι ζέστες!Παρ'όλο που έλεγε για βροχές κ χαμηλές θερμοκρασίες το σ/κ έσκασα από την ζέστη.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Twin με το καλό την Πέμπτη να τα δεις κ να πάνε ολα όπως ονειρεύεσαι κ καλύτερα! Καλή επιτυχία και με τον θηλασμό κ σε σένα και την lydia!

Swan συγχαρητήρια στο αγοράκι σου! Πάντα τέτοια!!!

Νικάκι, εσύ δεν είσαι που δεν νιώθεις τις συσπάσεις; Κι εγώ στην Αθηνά δεν ένιωθα τίποτα. Σίγουρα είχα, απλά δεν τις ένιωθα. Το ίδιο θα συμβαίνει κ με σένα. Κ τώρα δεν τις καταλαβαίνω. Μόνο κάποιες που πονάνε καταλαβαίνω. Την Αθηνά την γέννησα στις 41 εβδομάδες, 3500 κιλά κ πάρα πολύ γρήγορα. Κ πήγα κ με πρόκληση χωρίς ουσιαστικό λόγο απλώς γιατί η γιατρός δεν ήθελε να περιμένει άλλο. Αν την περιμέναμε θα αργούσε ίσως μερικές μέρες ακόμα γιατί ούτε γερασμένο πλακούντα είχα ούτε εξαλειψη τραχήλου ακόμα. Μην σε ανησυχεί λοιπόν. Μέχρι 42 εβδομάδες είναι απόλυτα φυσιολογικό. Κανένας λόγος βιασύνης αν όλα είναι καλά. Εντάξει, η ζέστη είναι ένα θέμα βέβαια αλλά μπροστά στην χαρά που θα σου φέρει το αγγελούδι σου, όλα τα άλλα είναι ασήμαντα.

Με το καλό κ έναν πόνο σε ολες μας!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Twin εύχομαι να σου πάει όσο το δυνατό καλύτερα την Πέμπτη και σε σένα και στα μωράκια σου!! Τέλος τα ψέμματα δηλαδή!

Δύσκολα τα πράγματα πάντως - πόνοι στο κάτω μέρος της κοιλιάς όταν περπατάω, όταν κάθομαι, όταν ξαπλώνω και γυρνάω πλευρό. Κούραση απίστευτη - μια ώρα όρθια, μια ώρα ξάπλα πάει. Έτσι είστε όλες; Θα προσπαθήσω να είμαι στη δουλειά μέχρι τέλους (λιγότερες ώρες, βέβαια) αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω. Και βαριέμαι φριχτά στο σπίτι αφού δουλειές δεν αντέχω να κάνω. Έβαλα χτες να σιδερώσω τα πραγματάκια του παιδικού δωματίου (προίκα, σεντονάκια κλπ) και μου έφυγε ο πάτος. Ευτυχώς γυρίζω η μαμά μου από το νησί την Τρίτη και θα την έχω παρεούλα και βοήθεια για το υπόλοιπο που μένει! Μεγάλο πράγμα η μάνα!

Τώρα περιμένω την Τρίτη που έχω ραντεβού με τη γιατρό, να δω πόσο έχει μεγαλώσει η μικρή μου - ήταν 2300 πριν 2 εβδομάδες οπότε ελπίζω να έχουμε περάσει το όριο θερμοκοιτίδας (στα 2500 δεν είναι; ). Η γιατρός μας είπε ότι αποκλείεται να περάσει τα 2800 με 3 κι ο άντρας μου το φέρει βαρέως γιατί τη θέλει κορίτσαρο :)

Άντε, ν' αρχίσουμε μια μια να παίρνουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!!


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Twin εύχομαι να σου πάει όσο το δυνατό καλύτερα την Πέμπτη και σε σένα και στα μωράκια σου!! Τέλος τα ψέμματα δηλαδή!

Δύσκολα τα πράγματα πάντως - πόνοι στο κάτω μέρος της κοιλιάς όταν περπατάω, όταν κάθομαι, όταν ξαπλώνω και γυρνάω πλευρό. Κούραση απίστευτη - μια ώρα όρθια, μια ώρα ξάπλα πάει. Έτσι είστε όλες; Θα προσπαθήσω να είμαι στη δουλειά μέχρι τέλους (λιγότερες ώρες, βέβαια) αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω. Και βαριέμαι φριχτά στο σπίτι αφού δουλειές δεν αντέχω να κάνω. Έβαλα χτες να σιδερώσω τα πραγματάκια του παιδικού δωματίου (προίκα, σεντονάκια κλπ) και μου έφυγε ο πάτος. Ευτυχώς γυρίζω η μαμά μου από το νησί την Τρίτη και θα την έχω παρεούλα και βοήθεια για το υπόλοιπο που μένει! Μεγάλο πράγμα η μάνα!

Τώρα περιμένω την Τρίτη που έχω ραντεβού με τη γιατρό, να δω πόσο έχει μεγαλώσει η μικρή μου - ήταν 2300 πριν 2 εβδομάδες οπότε ελπίζω να έχουμε περάσει το όριο θερμοκοιτίδας (στα 2500 δεν είναι; ). Η γιατρός μας είπε ότι αποκλείεται να περάσει τα 2800 με 3 κι ο άντρας μου το φέρει βαρέως γιατί τη θέλει κορίτσαρο :)

Άντε, ν' αρχίσουμε μια μια να παίρνουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!!

Σ'ευχαριστω για τις ευχές. Κι εγώ έτσι χάλια ειμαι μην νομίζεις, κυρίως απο το απόγευμα και μετά.

Δεν υπάρχει όριο για θερμοκοιτιδα, βασικά είναι τα 2 κιλά αλλά μπορεί και 2500 να το βαλουν αν έχει αναπνευστικό πχ. Δεν είναι στάνταρ!

Θα την γλυτώσει όμως γιατί θα πας μέχρι τελος οπότε μην ανησυχεις. Πιο πιθανό είναι να βάλουν ενα μωρο 3 κιλά που γεννιέται 36η εβδομάδα παρα ενα που γεννιέται 2500 στην 38η.


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...