Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Ρε κορίτσια να ρωτησω γτ δε θυμαμαι..υπαρχει καποιο τιπ για την αντιπηκτικη??κ με ποναει παρα πολυ κ δυσκολεύομαι να την καρφωσω..εννοειται ειμαι ηδη μεσα στις μελανιες..με ποναει κ οταν την βγαζω..τις προηγουμενες φορες δεν θυμαμαι να μ ειχε ενοχλησει τοσο..

      Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω κορίτσι μου.Εχω πάρει μια κρέμα με arnica που βοηθάει για τις μελανιές και γενικά προσπαθώ να κάνω τις αντιπηκτικες σε σημείο που δεν έχω ξανά κάνει ένεση.Στην αρχή τις έκανα σε παρόμοιο σημείο που έκανα πριν τις ενέσεις διέγερσης και υπέφερα 😬

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Με το καλό Νικάκι και Εφη!!! Όλα να πάνε τέλεια!!!

Αχ, πέρασε ο καιρός... Να δω πότε θα αποφασίσει κ το αγοράκι μιυ να κάνει την εμφάνισή του.

Περιμένουμε νέα μανουλίτσες!!!

Φιλάκια σε όλες!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

nikaki μου μπράβο! Αντε με το καλό να υποδεχθείς το μωράκι σου! όλα να πάνε καλά χωρίς δυσκολίες σου εύχομαι! Ελπίζω να μπορέσεις να μας πεις τα νέα σου!

Μaraki kai natasa ευχαριστώ για τη συμπαράσταση, εύχομαι και γω ότι μέχρι την άλλη βδομάδα θα μεγαλώσουν και οι 2 άντρες μου! μακάρι.

Μαράκι μη βιάζεσαι, μείνε να μου κάνεις και μένα λίγο παρέα και άρχισαν οι αποχωρήσεις!!! :D

efaki μου πότε με το καλο θα γεννήσεις δηλαδή? Εμένα δε μου είπε ποτέ τπτ για τα νεφρα! Άραγε να ρωτήσω? Και δεν το πιστεύω ότι πας δουλεια ακόμη!!! Μπράβο σου, χαρας το κουράγιο!

Φιλάκια σε όλες


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

christina μου κάπου διάβασα πρόσφατα, οτι το ποσα κιλά θα πάρουν τα μωρά εξαρτάται απο τα γονίδια τους κ οτι είναι προκαθορισμένο απο την στιγμή της γονιμοποίησης... Αρα νομίζω οτι ειναι μια χαρά τα μωρακια σ... δες στα βιβλιάρια σας πόσα κιλάκια γεννηθήκατε εσύ και ο σύζυγος... Σε εμένα πάντως πριν ένα μήνα λέγαμε οτι θα γεννηθεί σαν εμένα 3300 αλλα ξαφνικά πήγε μια εβδομάδα πάνω και λέει ο γιατρός οτι αν πάρω κ όλο τον μήνα θα γεννηθεί σαν τον μπαμπά της. 3600

Νικακι μου τι καλά .... αντε κοριτσάκι μου όλα να πάνε πολύ καλά και να μήν καταλάβεις καθόλου πόνο. Σήμερα ξάπλωσε και κοιμήσου οσο περισσότερο μπορείς...για να έχεις κουράγιο κ δύναμη. Αντε να ακολουθήσουμε και εμείς....


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες

Κατ' αρχάς ακόμα δεν έχουμε νέα από τις διδυμομανούλες; Δεν ξέρει καμιά να μας πει τι γίνεται; Ας ελπίσουμε ότι όλα πάνε καλά!!

Εμείς έχουμε ραντεβού για Τρίτη με το καλό (ο άντρας μου έχει γενέθλια την επόμενη μέρα οπότε θα τους κάνουμε μια γιορτούλα! ). Ευτυχώς που παίρνω σαλοσπίρ και το αφήσαμε για Τρίτη δηλαδή, αλλιώς θα το κάναμε σήμερα!

Έκανα το Doppler, βλέπετε, προχτές και οι κύστες στο νεφρό έχουν όντως μεγαλώσει αρκετά οπότε θα το πάρουμε το μωρό. Βέβαια, χάρηκα που έχει φτάσει 3300 (μισό κιλό σε μια βδομάδα πήρε το θρεφτάρι μου - εγώ πήρα 2 :oops:).

Σήμερα θα πάω και στη δουλειά τελευταία μέρα - το ΣΚΔ δεν ξέρω πώς θα περάσει!!! Όμως έχουν δυσκολέψει τόσο τα πράγματα με τις συσπάσεις και τις ζέστες και τα χοροπηδητά του μωρού μέσα στην κοιλιά που πραγματικά καλά μου έρχεται το timing.

Θα μου λείψει όμως (χαζό δεν ακούγεται; αφού θα την έχω στην αγκαλιά). Μου αρέσει να την έχω παρεούλα μου μέσα στην κοιλίτσα μου και να την νοιώθω συνέχεια. Όλο τινάζεται και στριφογυρίζει και την κάνω χάζι.

Αυτά τα δικά μου. Περιμένω νέα σας!!!

Εφη αν κατάλαβα σωστά την τρίτη θα έχεις το μωράκι σου??? Κοριτσι μου με το καλό και οσο για τις κύστες ... πλέων εχουν πολλα μωράκια (μεσα στην κοιλιά της μαμας τους ) και μετα ειναι υγιέστατα... να μην αγχώνεσαι για τίποτα...

Και εγω να σου πώ την αλήθεια το σκεφτόμουν... μεγάλη χαρα να έχουμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα μας ... αλλα κ εμενα θα μου λείψει ολη αυτή η εμπειρία... Σκέψου όμως οτι οι κλωτσιές και τα σκιρτήματα θα αντικατασταθούν απο κλάματα λερωμένες πάνες και απέραντη ευτυχία ... :D :D :D :D


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα σας... εγώ εχω κατι ψιλο πονάκια σήμερα αλλα τίποτα το τραγικό. Ηθελα πολύ να πάω μια μεγάλη βόλτα σήμερα κ ο έξυπνος ο άντρας μου λεει << α ωραία θα πάμε σούπερ μάρκετ παρέα. :evil: :evil: :evil: :evil: .. >> ..

ξενέρωσα ...αλλα απο το τίποτα κάτι ειναι και αυτο..... ;)


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο κορίτσια, δεν το έκανα και πολύ σαφές - Τρίτη πρωί μπαίνω στο μαιευτήριο για καισαρική (εκτός αν προλάβει η μικρή να βγει από μόνη της στο ενδιάμεσο). Το έχω λίγο το άγχος με την καισαρική γιατί δεν έχω ξανακάνει ποτέ ούτε τόση δα επεμβασούλα - τον περισσότερο πόνο που έχω τραβήξει στη ζωή μου ήταν με κείνα τα άτιμα τα λουμπάγκα στο πρώτο τρίμηνο.

Δεν ανησυχώ πάρα πάρα πολύ για τις κύστες, βασικά γιατί σκέφτομαι ότι αφού δεν είχαμε θεματάκι τύπου σύνδρομο down που το φοβόμουνα λόγω ηλικίας, κι αφού είναι καλά η καρδιά, ε, τι στο καλό τα υπόλοιπα στην εποχή μας φτιάχνονται. Πρέπει να σκέφτεται και θετικά κανείς, στο κάτω κάτω φτάσαμε μέχρι εδώ χωρίς προβλήματα ενώ δεν το ελπίζαμε καν ο άντρας μου κι εγώ να συμβεί εγκυμοσύνη και μάλιστα από μόνη της.

Θα ήθελα όμως να έχω μιλήσει με άλλες μαμάδες με παρόμοια περίπτωση και δυστυχώς / ευτυχώς στο φόρουμ δεν υπήρχε καμία οπότε σε τριβελίζει λίγο το πώς και τι γίνεται.

Πάντως έχω φτάσει στα όριο πια. Χτες που πήγαμε σούπερ υπέφερα! Και θέλουμε αύριο να πάμε ικεα κι αντί να πετάω τη σκούφια μου όπως συνήθιζα, κουράζομαι με την ιδέα και μόνο. Άντε να έρθει η Τρίτη, να έρθει και το μωρό να πάρω τα πάνω μου.

Στο ενδιάμεδο φιλιά, και με το καλό το nikaki με ένα πόνο!


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πωπω νεάκια!!!!

Nikaki με το καλό κορίτσι μου μ'ένα πόνο!Επιτέλους ήρθε η ώρα να συναντήσεις το μωρό σου!

Ephie όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς!Κ εγώ είχα άγχος στην πρώτη καισαρική γτ όχι επεμβασούλα ούτε καν νοσηλεία σε νοσοκομείο είχα κάνει!Σκέψου ότι μετά θα συναντήσεις το μωρό σου κ όλα καλά θα πάνε!

Νατάσα μήπως να περπατάς αλλά όχι τόσο πολύ?Μήπως η διαδρομή ήταν πολύ μεγάλη κ αυτό σε επηρέασε?Πάντως καλό είναι να περπατάμε.Το βλέπω κ σ'εμένα αν κάθομαι όλη μέρα να "ξεκουράζομαι" είμαι χειρότερα από το αν βγω λίγο το απόγευμα να περπατήσω ή παρέα με τον μικρό στην πλατεία για παιχνίδι.Παραδόξως μετά δε πονάω τόσο πολύ.

Christine δε νομίζω να σε ξεγεννήσει από τώρα!Λογικά θα πρέπει να περιμένει να μπεις στον μήνα σου.Κ ήταν κ καθησυχαστικός δεν έδειξε να ανησυχεί οπότε μην αγχώνεσαι άδικα!

Σήμερα το πρωί πήγα στο νοσοκομείο για nst.Από χτες δεν άκουγα το μωρό κ πολύ κ ανησύχησα!Πήρα τον γιατρό το πρωί κ μου είπε πήγαινε κατευθείαν για nst.Τελικά όλα καλά δεν έδειξε τίποτα κ μου είπε να πάω να ξαπλώσω κ να φάω καλά κ αν πάλι δεν το ακούω καλά να ξαναμιλήσουμε.Μετά αφού ηρέμησα κ έφαγα κ ξάπλωσα το άκουσα κάπως καλύτερα αλλά δεν χτυπιέται τόσο πολύ όσο πριν.Κ σκέφτομαι μήπως χτες δεν κουνιόταν μιας κ από την ζέστη ζαλιζόμουν κ μου ερχόταν λιποθυμία!Την Πέμπτη έχω ραντεβού με τον γιατρό έτσι κ αλλιώς κ θα τον ρωτήσω κ από κοντά.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλίτσες!!!

Νικάκι περιμένουμε νεάκια! Όλα να πάνε τέλεια κοριτσάκι!!!

Ουφ, τι ζέστη ήταν αυτή αποψε! Έλιωσα... Κι η μικρή με είχε ξύπνια σχεδόν όλο το βράδυ. Ερχόταν στο κρεβάτι μας κάθε 10 λεπτά. Την πήγαινα στο δικό της, ήθελε να κάτσω μαζί της, την έπαιρνε ο ύπνος, έφευγα κ μετά απο δέκα λεπτά πάλι τα ίδια. Κ φυσικά σηκώθηκε οχτώ το πρωί λες κ κοιμηθήκαμε μια χαρά το βράδυ..,

Ξύπνησα με πονοκέφαλο κ τρελή κούραση.

Θα προτιμούσα να την άφηνα στο κρεβάτι μαζί μας όπως γινόταν μέχρι πρόσφατα αλλά με την ζέστη κ τις κλωτσιές που ρίχνει δεν θα μπορούσα με τίποτα να κοιμηθώ.

Και σήμερα έχουμε πολύ γεμάτη μέρα πάλι...

Καλό ΣΚ σε όλες!!!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Swanocean πραγματικά ήταν μεγάλη η διαδρομή αλλά και εχθές που πήγαμε για ψώνια 20 λεπτά ήταν αρκετά για να αρχίσω να καταρρέω χαχα το μόνο που θέλω είναι να έρθω γρήγορα στα ίσα μου.

maraki είναι δύσκολο όλο αυτό που περνάς αλλά το κάνεις για καλό.

Λογικά το nikaki μας θα έχει μπει στην διαδικασία όλα να πάνε καλά κουκλίτσα!


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!!! Νικη μου τι ομορφα νεα ειναι αυτα!!! Με το καλο κοριτσακι μου!!!!!!

Εφη με το καλο και εσυ κοριτσι μου να δεχτεις την Μπεμπα σου την Τριτη ολα καλα να πανε!!!

Κοριτσια εγω εχω καταρευσει τις τελευταιες μερες! οχι σωματικα περισσοτερο ψυχολογικα.... ποναω παντου + το πριξημο που πλεον ειναι ενοχλητικο και με καιει....δυσκολια στην αναπνοη ειδικα αμα ξαπλωνω.....

ειναι και ο μεγαλος μου αρρωστος με πυρετο..... :-( ουφ σας μαυρισα την ψυχη?? συγνωμη αλλα και εγω θελω καπου να τα πω,δεν ξερω οι αντρες σας αλλα εμενα δεν με καταλαβαινει....κοροιδευει συνεχεια οτι ποσο δυσκολο μπορει να ειναι...

Ουφ πως θα περασει ο καιρος???


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοπέλες!

Έφη μου με το καλό την Τρίτη να υποφεχθείς το μωράκι σου. όλα θα πάνε καλά, είναι φυσιολογικό να έχουμε άγχος τις τελευταίες μέρες αλλά πιστεύω ότι όταν είμαστε ήρεμες και το μωράκι/α θα είναι ήρεμο/α.:)

maraki2108 με τόση ζέστη και τη μικρούλλα στο κρεβάτι, δύσκολα τα πράγματα! Πές στο άντρα σου να την αναλάβει λιγο να ξεκουράζεσαι.

crochetmania, και γω νοιώθω ότι δεν καταλαβαίνουν ακριβώς πόσο δύσκολο και σημαντικό και σπουδαίο είναι αυτό που κάνουμε αλλά και στην κατάσταση με τις ορμόνες και την ευαισθησία που έχουμε τουλάχιστον ας μην κάνουν τέτοιου είδους σχόλια! Εγώ του λέω ότι δεν εκτιμά όλο αυτο που "περνώ" και μου λέει ότι φυσικά το εκτιμά αλλά αν το έκανε εκείνος θα το έκανε καλύτερα χαχαχα τάχα μου για αστείο! ΤΕΣΠΑ, οι άντρες είναι άντρες και πάντα έτσι θα είναι! Άμα είναι δίπλα σου και σε βοηθά και σου συμπαραστέκεται ασε τον να λέει ότι θέλει, το σημαντικό είναι να σε βοηθά!Οι άντρες θέλουν να τους φέρνεις στο φιλότιμο και να τους λές πόσο καλή δουλειά κάνουν! Εγώ αυτό κατάλαβα. Αμα το κάνεις αυτό θα τους παίζεις στα δακτυλακια σου:D

t1t1n4k1 μου τι κάνεις?? Πώς νοιώθεις σήμερα? Να πεις του άντρα σου να πάτε βόλτα κάπου ρομαντικά! Όχι στο σουπερμαρκετ!

Swanocean, εγώ σταμάτησα να αγχώνομαι όταν νομίζω ότι δεν τα νοιώθω... Πηγα τόσες φορές για nst που πραγματικά πιστεύω ότι είναι όλα στο μυαλό μου. Βασικά πλέον τα μωρά έχουν μεγαλωσει τόσο πολύ που δεν έχουν χώρο να κινηθούν. Οπόταν μην ανησυχείς!

νικακι περιμένουμε νέα! χχχ


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα...σας διαβάζω όλες κ σας νιώθω!κι εγώ έχω αρχίσει κ κουράζομαι, κ η ζέστη δε βοηθάει καθόλου!οι άντρες μας πράγματι κάποιες φορές δεν μπορούν να καταλάβουν...ο δικός μου πάλι δεν προλαβαίνει...!!!όλη μέρα στη δουλειά έρχεται βράδυ,κι απόκοιμάται στον καναπέ,αφού τον παρακαλώ να πιάσει λίγο την κοιλιά μου, να καταλάβει ότι έχουμε μωράκι!!! Νιώθω πολύ μοναξια σε αυτή την εγκυμοσύνη...αλλά τι να κάνουμε, σημασία έχει να είναι γερά τα παιδάκια μας...άλλωστε ξέρω ότι είναι καλός μπαμπάς με την κόρη του κ πιστεύω πως όταν δει κ το γιο του θα ΄ξυπνήσει΄ το πατρικό φίλτρο...

Κατα τα αλλά εγώ ούτε να κοιμηθώ μπορώ και κάποιες μέρες το μωρό ειναι τόσο ζωηρό που νομίζω ότι θα βγει πριν την ώρα του!!ούτε να καθισω μπορώ ούτε να ξαπλώσω!και είμαι πολύ πίσω σε σχέση με σας...την Παρασκευή μπαίνω στο μήνα μου! Ελπίζω μόνο επειδή είναι δεύτερο να μην πάρω όλο το μήνα,όπως στην κόρη μου...

Crochet mania μάλλον οι δυο μας θα μείνουμε στο τέλος,εσύ πότε μπαίνεις στο μήνα σου;

Link to comment
Share on other sites

christine1012 ειχα κάτι πονάκια πάλι αλλα κράτησαν λιγάκι... :( σε 2 μέρες (την Τρίτη) κλείνω την 39 εβδομάδα... για να δούμε πόσο έχουν σκοπό το ζουζούνια να μείνουν μέσα... Εσύ πώς είσαι???

crochetmania & Μανούλα28/7 τελικά λίγο πολύ όλοι ίδιοι είναι... κανένας άντρας δεν θα μπορέσει ποτέ να νιώσει κάτι παρόμοιο για να μας καταλάβει... Δεν ξέρω για τους δικούς σας ...αλλα ο δικός μου που λεει εμένα γκρινιάρα και κουραστική... και και και ... μόλις τον πιάσει καμία ιωσούλα ... λιγοψυχά και αυτοκτονεί με τα παυσίπονα.... δεν θέλω λοιπόν να σκεφτώ πως θα ήταν αν ήταν στη θέση μας....

nikaki19 λογικά θα έχεις γεννήσει... ελπίζω να έχουμε νεάκια σου γρήγορα και να έχουν πάει ολα υπέροχα....

Κορίτσια με την twinomama εχει μιλήσει καμία σας. Βέβαια με 2 μωρά που να προλάβει η κοπέλα να μπει... για να δούμε εμείς θα προλαβαίνουμε???


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!! Γεννησα περιπου κατα τις 19:45 μια πολυ ζωηρή μπεμπα 3250! Εκατοστα δυστυχώς δεν μου ειπαν αλλα θα ρωτησω αυριο να σας πω! Εχω φοβερη υπερενταση και δεν μπορω με τιποτα να κλεισω ματι. Μαλλον αυριο θα μου την δωσουν να προσπαθησω να την θηλασω, το στηθος το νιωθω πιο βαρύ και πρησμενω. Μακαρι να εχω γαλα..

γεννησα φυσιολογικα.

Οσο για τις εντυπώσεις μου για τον τοκετό οι χειροτερες! Ενιωθα τα παντα και ας ειχα κανει επισκληριδιο.Δεν θελω να σας τρομαξω γιαυτο δεν λεω αλλα. Τουλάχιστον γεννησα και μου εφυγε το βαρος! Ειναι η ωρα τις να φαει τωρα και περιμενω να ξυπνησει.

Αυτα τα νεα μου! Με το καλο οι υπολοιπες!! Φιλια!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...