Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

kalhmera sas! Nikaki m ante afou xekinhsan ta ponakia ... mia xara eisai... egw akomh tipota... se ligo perimenw thl apo ton giatro gia doppler... einai to prwto m... kai egw agxwthei ligaki... pantws san gnhsios aigokerws... exw etimasei se ena mikro valitsaki. ena nuxtikaki pantofles ena neraki k mia petseta... Giati katavathos mesa euxomai na akousw... <<kanoume eisagwghhhh....>> :shock: :shock: :shock:

Μακαρι να το ακουσεις!! Μην ανησυχεις για το doppler την κυκλοφορία του αιματος κοιταει και νεφρακια και πνευμονακια!Ολα καλα θα πανε, καλα αποτελεσματα!!! Εγω εχω την πεμπτη παλι γιατρο και ευχομαι να μου πει οτι κατεβαινει η μπεμπα! Θα με κοιταξει και απο κατω να δει μπας και εχει εξαλειφθεί ο τραχηλος ή μηπως εχουμε διαστολη. Μακαρι!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοπέλες,

Swanocean, Και γω μια απ τα ίδια δεν έχω δύναμη να κάνω τπτ και όμως με πιάννει μανία και θέλω να καθαρίσω και να σιγυρίσω πράγματα... Τα βασικά τα έχω κάνει. Έχω τα πάντα για τη βαλιτσα απλά δεν τα έβαλα μέσα ακόμη. Τι νύχτα έχω πολλές συσπάσεις και τακτικές και σε μεγάλη διάρκεια αλλά μετά από 1-2 ώρες σταματάνε..

Τί είναι η εμπέδωση??? :)

Μαράκι περαστικά σου. Και γω νοιώθω την κοιλιά μου τα έντερα μου νομίζω χάλια σήμερα... Ελπιζω να μην είναι τπτ...

Λύδια μου αντε φαίνεται ότι θα γεννήσεις και σσυ μέσα στην βδομάδα. Θα μείνω η τελευταια διδυμομαμα! Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να γεννήσεις εύκολα και τα μωράκια να είναι υγιή!

t1t1n4k1 να μας πεις νέα μετά το dopler.Ελπίζω να ακούσεις αυτό που επιθυμείς!

nikaki19 και γω τη πέμπτη έχω γιατρό. Αλλά δε νομίζω να μάθω τπτ... Τον είδα πολύ relaxed την προηγούμενη φορά. Πάντως μου είπε ότι θα κάνει streched τον τράχηλο αλλά στο επόμενο ραντεβού, next week όχι αυτήν... Τώρα να δούμε..

crochetmania, αχ αυτοί οι γάμοι και τα βαφτίσια που πρέπει να πας με την κοιλιά στο στόμα...Εχεις δίκιο πλησιάζουμε στο τέλος και όπως λέμε στην Κύπρο, φάγαμε το βόδι, έμεινε η ουρά (εφάμε τον βου έμεινε ο νούρος)...χιχιχι

Πήγα και σε ένα σεμινάριο θηλασμού το Σάββατο και αυτό που κατάλαβα είναι ότι ο θηλασμός είναι καθαρά θέμα προσφοράς -ζήτησης. όσο το βάζεις στο στήθος τόσο αυτό παράγει. Ειναι πολύ σημαντικό από τις πρώτες ώρες να το κάνεις να πάρει το προωτόγαλα και να αρχίσει να κατεβαίνει το γάλα. Αν λόγω καισαρικής δεν γίνεται καλύτερα με θήλαστρο να αντλίεις γάλα για να αρχίσει να κατεβαίνει.

φιλάκια


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites

χριστινα μου η εμπεδωσει ειναι οταν το μωρο κατεβει στα οστα της λεκανης, δηλαδη να βαλει το κεφαλακι του μεσα για να μπορει να βγει! Αυτο κυνηγαμε τωρα!

Το streched ειναι η βοηθεια που κανει ο γιατρος στον τραχηλο για να κανει διαστολη?


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

χριστινα μου η εμπεδωσει ειναι οταν το μωρο κατεβει στα οστα της λεκανης, δηλαδη να βαλει το κεφαλακι του μεσα για να μπορει να βγει! Αυτο κυνηγαμε τωρα!

Το streched ειναι η βοηθεια που κανει ο γιατρος στον τραχηλο για να κανει διαστολη?

Ok, thanks!

Nαι το streching θα χαλαρώσει τον τράχηλο... Δε θέλω να σκέφτομαι τι ακριβώς θα κάνει... :shock:


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πωπω ζέστη!!!Κ έπρεπε σήμερα το πρωί να πάω ΙΚΑ για το επίδομα μητρότητας.Έσκασα μέχρι να γυρίσω πίσω κ πήγα κ νωρίς!!!Δε θέλω ζέστες από τώρα!Ας περιμένει λίγο ακόμα!

Κ γυρνάω σπίτι όλα ωραία όλα καλά...κ μου παραπονιέται ο μικρός για το αυτί!Βουρ στην παιδίατρο κ τελικά έχουμε ωτίτιδα!Στο τσεπάκι την έχει ρε παιδί μου?Ευτυχώς δεν είναι πολύ σοβαρό το προλάβαμε στην αρχή οπότε θα περάσει άμεσα χωρίς πολλά πολλά.

Κ εγώ θέλω μία πισίνα (απ'αυτές τις παιδικές που κάθεσαι) να κάθομαι όλη μέρα κ να χαλαρώνω,μπορώ?

Christine άσε τις δουλειές κ ξεκουράσου!Μετά με τα δίδυμα δε θα προλαβαίνεις ούτε τουαλέτα να πας!

Nikaki ξεκίνησαν τα πονάκια?Καλό είναι αυτό!Πάντως μη το αφήνεις πάρε τηλ τον γιατρό σου να ξέρει την κατάσταση

Lydia και titinaki περιμένουμε νέα!!!

Ελένη χαρά στο κουράγιο σου που πήγες κ για μπάνιο μετά από γάμο-βάφτιση!

Κ εγώ έχω doppler την Τετάρτη κ ανυπομονώ!!!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαμα

ρόμπα

νυχτικές

εσώρουχα

παντοφλες

στηθοδεσμοι

χαρτομαντηλα

επιθεματα στηθους

οδοντοβουρτσα, οδοντοπαστα

σερβιετες μητροτητας

Μώρο

Φανελιτσες 6*2

κάλτσες6*2

Βρεφικά σεντονάκια 10

κουτί πανακια μιας χρήσης για νεογέννητα 1*2Εσκιωα 6*2

κουβερτουλες 2-3 , 1 χειμερινή

πετσέτες μπάνιου 3-4

.......

Εμένα η λίστα που μου έδωσε ο γιατρός έλεγε

μωρο

5-6 εσωρουχα-ζιπουνακια

4-5 φορμακια μακριμανικα

2 πετσετες ή μπουρνούζια

Πανακια για γουλιτσες ή σαλιαρες

3-4 καλτσακια ή παπουτσακια αγκαλιας

1 κουβέρτα χειμωνιατικη και 1 καλοκαιρινή

2 σεντόνια αγκαλιας

2 πανες αγκαλιας

Μαμά

2-3 νυχτικα

Σουτιέν θηλασμού

2 πετσέτες μπάνιου

Παντόφλες

Προσωπικα είδη υγιεινής

Εσώρουχα

Και ρουχα εξόδου!

Όλα τα αλλα τα εχουν εκεί!δεν θυμάμαι κάτι άλλο.

Μαράκι σου έβαλα τις λίστες που είχαν βάλει τα κορίτσια


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

molis gurisa :cry: ola kala me thn mpempa 3300 phgame, epathan plaka me to poso zwhrh einai... telika exw suspaseis alla xwris na ponaw akomh... eixa 2 sta 25 lepta k me krathse allo ena 10lepto... to kefali ths einai para polu xamhla... alla o giatros eipe para polu perpathma...toulaxiston ena 2wro thn hmera gt koitaei h mpempa mprosta ... k auto den mas dieukolhnei... an den exw gennhsei mexri thn trith, tha xana kanoume mia kordela... an k egw lew oti tha gennhsw... Telika aurio kleinw tis 38 evdomades... filakia se oles. tha xaplwsw gt epese polu kourasei...

ps= k nai evala 2kila se 2evdomades.... ntrepomai polu polu!!! :oops:


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια!

πηγαμε παλι για nst ολα καλα, αλλα μου ειπε τα ιδια οτι επειδη η μικρή δεν παιρνει βαρος μπορει αυτο να σημαινει γερασμενος πλακουντας και να μας δημιουργησει προβλημα. ετσι αυριο το απογευμα στις 8 θα μου κανει εισαγωγη για τον προεγχειρητικο ελεγχο γιατι, η καισαρικη θα γινει 5 το πρωι (ειναι πρωινος ο γιατρος μου). δεν ξερω αν θα μπορεσω να επικοινωνησουμε αυριο, αλλα μετα τη γεννα θα προσπαθησω να σας στειλω κανενα μηνυματακι. σας φιλω ολες:):):)


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πωπω ζέστη!!!Κ έπρεπε σήμερα το πρωί να πάω ΙΚΑ για το επίδομα μητρότητας.Έσκασα μέχρι να γυρίσω πίσω κ πήγα κ νωρίς!!!Δε θέλω ζέστες από τώρα!Ας περιμένει λίγο ακόμα!

Κ γυρνάω σπίτι όλα ωραία όλα καλά...κ μου παραπονιέται ο μικρός για το αυτί!Βουρ στην παιδίατρο κ τελικά έχουμε ωτίτιδα!Στο τσεπάκι την έχει ρε παιδί μου?Ευτυχώς δεν είναι πολύ σοβαρό το προλάβαμε στην αρχή οπότε θα περάσει άμεσα χωρίς πολλά πολλά.

Κ εγώ θέλω μία πισίνα (απ'αυτές τις παιδικές που κάθεσαι) να κάθομαι όλη μέρα κ να χαλαρώνω,μπορώ?

Nikaki ξεκίνησαν τα πονάκια?Καλό είναι αυτό!Πάντως μη το αφήνεις πάρε τηλ τον γιατρό σου να ξέρει την κατάσταση

Τα ειχα και πριν τα πονακια και μου ειχε πει οτι ειναι φυσιολογικο απο εδω και περα να εχω. Τι να πω.. θα του το ξαναπω την πεμπτη που θα παω παλι

Πω πω ολα μαζι βρε παιδι μου ερχονται ΕΛΕΟΣ !!!!!! Περαστικα του μικρου και ξεκουρασου και εσυ τωρα οσο γινετε! Αν εχεις μπανιερα τουλαχιστον βαλε νερο και βυθισου! Ή παιξε μπουγελο με τον μικρό!!! :D


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τιτινακι μου μην σε αγχωνει περπατα οσο μπορεις και οτι γινει στην τελικη! Μακαρι να γεννησεις με το καλο προτού το ραντεβού! :D

Μην νιωθεις ασχημα για τα κιλα, δεν θα μεινουν για πολυ με το μωρο!

λυδια μου με το καλο!!!!!Καλη λευτερια!!!!!!οπλισου με πολυ υπομονη!!!!!!! :):):):)


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν διδυμομανούλα τα μωράκια σου!!! πώς είσαι εσύ καλύτερα; η μικρή σου άρχισε να θηλάζει;

Lydia με το καλό!! όλα να πάνε καλά....η σκέψη μας θα είναι μαζί σου!

Link to comment
Share on other sites

Lydia με το καλό μα υποδεχτείς τα μωράκια σου! Όλα να πάνε τέλεια!!!

Swan σ΄ευχαριστώ πολύ για τις λίστες. Σήμερα έπλυνα ρουχαλάκια του μπέμπη, αύριο σίδερο κ μετά η βαλίτσα μου.

Τιτινάκι, γιατί πρέπει να γεννήσεις από τόσο νωρίς; Έχω ξεχάσει κ δεν μπορώ να πάω πίσω με το κινητό να ψάξω. Μυαλό κουκούτσι πιά!

Σήμερα το απόγευμα πήγαμε την μικρή στην θάλασσα με την μαμά μου. Έκανε το πρώτο της μπάνιο κ το κατευχαριστήθηκε. Είπαμε να πάμε κι αύριο το πρωί. Εγώ βέβαια ψώφησα στην κούραση. Είμαι κι εξαντλημένη απ΄την γαστρεντερίτιδα ίσως αλλά όταν υα ΄ρθει ο μπέμπης δεν θα μπορώ να την πηγαίνω οπότε όσο προλαβαίνω τώρα...

Φιλάκια σε όλες!!!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!! Νικη τα βρηκα τα παπουτσακια!!! σε 1 βδομαδα θα ειναι εκει εχεις καποιον να εχει το νου του??? γμτ το ταχυδρομειο με σκασανε με 3 αποστολες και οι 2 ηταν για Αμερικη! αφου τα βρηκα παλι καλα!!

Lydia Μου με το καλο κοριτσακι μου!!!! ολα καλα να σου πανε!!! αντε τυχερουλα θα αγκαλιασεις τα μωρακια σου!!!

Χριστινακι σε καταλαβαινω και εγω θελω να γεννησω κουραστηκα πολυ :-(

νικη μου ζοριζομαι αρκετα και ξεκουραση καθολου με τον μικρο...... εκεινος καλα ειναι ανυπομωνω να δει τον αδερφο του,ειλικρινα ειμαι πολυ περιεργη να δω τι θα κανει οταν τον δει πρωτη φορα καθε μερα γυριζει απο το σχολειο και ρωταει μαμα γεννησες τον αδερφο μου χιχιχιχχιχι υπομονη κοριτσια το τελος παντα ειναι δυσκολο!!

Μαιρη τελικα με τον μικρο ολα καλα? κοιμαται στο δωματιο του??


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...