Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Μωρέ αν είσαι χαλαρή δεν πονάει, απλά επειδή δεν είναι και ότι καλύτερο το παίρνουμε στραβά με αποτέλεσμα να σφιγγόμαστε και αυτό να το κάνει δυσάρεστο, γιαυτό κορίτσια χαλαράααααααααα όσο μπορείτε.

crochetmania νομίζω ότι δεν θα την γλυτώσεις.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κ εγω εχω την εντυπωση οτι δε το γλυτωνεις το χερι ακομα κ στην καισαρικη.Μακαρι να ισχυει το αντιθετο για να το γλυτωσω κ εγω.Πολυ πονος ρε παιδακι μου οσο χαλαρα κ αν το παρεις!

Ευτυχως μαρακι εχεις τις γιαγιαδες κ βοηθανε.Ελεγα κ εγω θα πηγαινω για μπανιο τον Ιουνιο που θα ειμαι χαλαρα κ δε θα δοΥλευω αλλα που κουραγια...

Σημερα ειχαμε doppler ολα καλα το μωρο ειναι 2κιλα,το αμνιακο φυσιολογικο,μαλλον βοηθησαν τα 3,5λιτρα νερο .την ημερα!Κ μας ειπε οτι μαλλον θα βγει μικρουλης.Γερο να'ναι κ ας βγει οσο θελει.Παντως απο το 1ο θα βγει μεγαλυτερο


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω κοριτσακια μου για τις ευχες με το καλο και εσεις! φιλακια!

Λογικά κοριτσάκι μου εχεις γεννήσει... εύχομαι ολα να πήγαν υπέροχα και μας γράψεις σύντομα τα νεάκια σου...


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια

Λύδια με το καλό να υποδεχθείς τα μωράκια σου! so exciting!!!!!! Να πάνε όλα καλά να γεννηθούν γερά και υγιή! Ανυπομονώ να μάθω νέα! Σε φιλώ πολύ πολύ!

t1t1n4k1 μη στεναχωριέσαι και μένα το πρώτο μωρό βλέπει μπροστά και ο γιατρός μου είπε ότι συχνα γυρίζουνε κατά τη γέννα. Έτσι κιαλλιώς θα με γεννήσει φυσιολογικά ανευ απροόπτου δηλαδή.. Αντε κλείνεις 38 βδομάδες δε σου έμεινε και πολύ! Καλά σας λέω μόνη μου θα μείνω εδώ, όλες θα γεννήσετε πριν από μένα! χχ

swanocean περαστικά στον μικρούλη σου. Έκανα και γω φωτογράφιση σήμερα.:) ερασιτεχνική, μου την έκανε ο γαμπρός μου που ασχολείται. Τώρα να δουμε τι θα βγει. χιχιχι

μαράκι μη κουράζεσαι κοριτσάκι μου βασανίζεσαι και από την αρρώστια... Μάζεψε τις δυνάμεις σου θα τις χρειαστείς με 2 μωρά!

crochetmania, νικακι, πως τα πάτε εσείς??? Αντέχετε? Εγώ σήμερα είχα κουκκιδες κόκκινο αίμα και πήγα και με έβαλαν στο μονιτορ. Με εξέτασε και ο γιατρός λέει ότι άρχισε να μαλακώνει ο τράχηλος.. Ξέρω γω.. Τα μωρά είναι καλά πάντως. Εγώ πιστεύω ότι μπορεί να είναι και κάτι εξωτερικό και επιφανειακό. Δεν έχω ούτε πόνους ούτε τπτ. Τις νυχτες έχω συσπάσεις αλλά είνια οι braxton hicks.

Kοντέψαμε κορίτσια!!!

χχχχ

Χριστινάκι μου Φ.Τ σε διδυμάκια??? Απλα υπέροχο.... με το καλο κοριτσι μ και θα ευχηθώ με δυο πόνους ;)


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από γιατρό το μωρό ψιλά το αμνιακό καλό και περιμένουμε........ φυσικά μου είπε ότι αυτό δεν λέει τίποτα μπορεί ανά πάσα στιγμή να γεννήσω, και αυτό το κάνει ακόμα χειρότερο γιατί δεν ξέρω τι να περιμένω τσάμπα έφαγα για δεύτερη φορά χέρι.

εμενα ακόμη δεν με έχει εξετάσει απο κάτω ... ξέρω οτι δεν θα μου το κάνουν στο νοσοκομείο... κ η αλήθεια ειναι οτι φοβάμαι πως θα τους βρίσω!!!


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!! Ευτυχώς με το που πλήρωσα τι ιντερνετ, μου το σύνδεσαν απευθείας... και η πλάκα ειναι οτι ο υπολογιστής μ γυρνάει και πάλι στα Ελληνικά... που σημαίνει οτι δεν θα γράφω πια ακαταλαβίστικα... Λοιπόν διάβασα οσα περισσότερα πρόλαβα και απάντησα σε κάποια... αλλα αν ξέχασα κατι συγχωρέστε με.

Οσο για εμενα ... τα νεύρα μου τα έχουν παίξει... με πιάνει το παράπονο συνέχεια και απο φόβο αλλα και απο την κούραση... εχω κάνει ποσες φορες γενική και σήμερα τελείωσα κ την αυλή (κουρέματα, κλαδέματα, καθάρισα τα σκυλιά και πολλά αλλα...) ο Σταυρος με το που ήρθε απο την δουλειά άρχισε να φωνάζει...μεχρι που με έπιασε πάλι το κλάμα κ ο καημένος στεναχωρήθηκε πολύ... Τζάμπα χαλάω και την δική του ψυχολογία... τι να πώ ... εγω στην θέση του δεν θα με άντεχα ούτε λεπτό...


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα ακόμη δεν με έχει εξετάσει απο κάτω ... ξέρω οτι δεν θα μου το κάνουν στο νοσοκομείο... κ η αλήθεια ειναι οτι φοβάμαι πως θα τους βρίσω!!!

Δεν θελω να σε τρομαξω αλλα ακριβως επειδη θα εισαι σε δημοσιο νοσοκομειο,οποια μαια-γιατρος περναει χερακι θα βαζει...... ευτυχως στα ιδιωτικα το κανουν μονο ο γιατρος σου και η μαια σου


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να σε τρομαξω αλλα ακριβως επειδη θα εισαι σε δημοσιο νοσοκομειο,οποια μαια-γιατρος περναει χερακι θα βαζει...... ευτυχως στα ιδιωτικα το κανουν μονο ο γιατρος σου και η μαια σου

να σε ρωτήσω κ κάτι... συσπάσεις χωρίς πόνο γίνετε??? η κοιλιά μου γίνετε πέτρα εδω και αρκετή ωρα... δεν έχω πονο ... και το στήθος μ τρέχει αρκετα... καθόλου πόνο όμως...


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Ευτυχώς με το που πλήρωσα τι ιντερνετ, μου το σύνδεσαν απευθείας... και η πλάκα ειναι οτι ο υπολογιστής μ γυρνάει και πάλι στα Ελληνικά... που σημαίνει οτι δεν θα γράφω πια ακαταλαβίστικα... Λοιπόν διάβασα οσα περισσότερα πρόλαβα και απάντησα σε κάποια... αλλα αν ξέχασα κατι συγχωρέστε με.

Οσο για εμενα ... τα νεύρα μου τα έχουν παίξει... με πιάνει το παράπονο συνέχεια και απο φόβο αλλα και απο την κούραση... εχω κάνει ποσες φορες γενική και σήμερα τελείωσα κ την αυλή (κουρέματα, κλαδέματα, καθάρισα τα σκυλιά και πολλά αλλα...) ο Σταυρος με το που ήρθε απο την δουλειά άρχισε να φωνάζει...μεχρι που με έπιασε πάλι το κλάμα κ ο καημένος στεναχωρήθηκε πολύ... Τζάμπα χαλάω και την δική του ψυχολογία... τι να πώ ... εγω στην θέση του δεν θα με άντεχα ούτε λεπτό...

Γλυκια μου εχει δικιο Ο Σταυρος γιατι να γεννησεις πριν την ωρα σου?? ασε το μωρακι οταν ειναι ετοιμο!! θελεις δλδ να βιασεις τα πραγματα και στο τελος αν η μικρη δεν εινα ιετοιμη να φας μαχαιρι?? ξερω και εχεις δικιο που υπομονη εδω εχω κουραστει εγω και ειμαι ακομα 5 βδομαδες πισω...αλλα τι να κανουμε.... οι τελευταιες βδομαδες ειναι πολυ δυσκολες!'


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτήσω κ κάτι... συσπάσεις χωρίς πόνο γίνετε??? η κοιλιά μου γίνετε πέτρα εδω και αρκετή ωρα... δεν έχω πονο ... και το στήθος μ τρέχει αρκετα... καθόλου πόνο όμως...

Ναι γινεται, ειναι συχνες και συστηματικες??? δλδ οι συσπασεις τοκετου ειναι ανα 20 λεπτα και διαρκουν περιπου 45 δευτερολεπτα και σιγα σιγα μειωνεται ο χρονος πχ 15 λεπτα μετα 10 λεπτα μετα 5 κτλ..... χρονομετρατες μπορει να μην ειναι τοκετο! 2-5 εχω και εγω ειδικα το βραδυ που βγαινει η κουραση της μερας


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι γινεται, ειναι συχνες και συστηματικες??? δλδ οι συσπασεις τοκετου ειναι ανα 20 λεπτα και διαρκουν περιπου 45 δευτερολεπτα και σιγα σιγα μειωνεται ο χρονος πχ 15 λεπτα μετα 10 λεπτα μετα 5 κτλ..... χρονομετρατες μπορει να μην ειναι τοκετο! 2-5 εχω και εγω ειδικα το βραδυ που βγαινει η κουραση της μερας

Προσπαθώ να μετρήσω αλλα δεν μπορώ... νομιζω οτι ειναι μόνιμα πέτρα...

και οσο για τις δουλειες ... δεν ειναι οτι θέλω να γεννήσω αλλα με εχει πιάσει ενα πράγμα ... να τα έχω όλα τέλεια... και να κάνω κάτι ώστε να μην σκέφτομαι...


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μετρήσω αλλα δεν μπορώ... νομιζω οτι ειναι μόνιμα πέτρα...

και οσο για τις δουλειες ... δεν ειναι οτι θέλω να γεννήσω αλλα με εχει πιάσει ενα πράγμα ... να τα έχω όλα τέλεια... και να κάνω κάτι ώστε να μην σκέφτομαι...

ωχ μαλλον για συνδρομο φωλιας το κοβω!! ανε καλομελετα και ερχεται η μπεμπα!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

σύνδρομο φωλιάς??? αλήθεια υπάρχει??? όταν λεω εγω οτι έχω γίνει σαικο... :)

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=19804

Διαβασε να δεις αλλα απο κατω προς τα πανω


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...