Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια

Αρχικό μήνυμα απο t1t1n4k1

Οσο για εμενα ... τα νεύρα μου τα έχουν παίξει... με πιάνει το παράπονο συνέχεια και απο φόβο αλλα και απο την κούραση... εχω κάνει ποσες φορες γενική και σήμερα τελείωσα κ την αυλή (κουρέματα, κλαδέματα, καθάρισα τα σκυλιά και πολλά αλλα...) ο Σταυρος με το που ήρθε απο την δουλειά άρχισε να φωνάζει...μεχρι που με έπιασε πάλι το κλάμα κ ο καημένος στεναχωρήθηκε πολύ... Τζάμπα χαλάω και την δική του ψυχολογία... τι να πώ ... εγω στην θέση του δεν θα με άντεχα ούτε λεπτό...

Κοριτσάκι και γω έτσι είμαι... Σπασμένα νεύρα βλέπω παντού ακαταστασία (όχι ότι δεν υπάρχει) και δε μπορώ να κάνω τπτ διότι εκτός του ότι μου το απαγόρευσε ο γιατρός πονάω πολύ τον γλουτό μου δε μπορώ να περπατήσω.. Δεν ξέρω μπορεί να πιέζει κανένα νεύρο καποιο από τα μωρά... Α και τσακώνομαι και με τον άντρα μου και γω έχω μούτρα και παραπονιέμαι και αυτός φωνάζει να μη κάνω τπτ και ότι θα τα κάνει αυτός... ΤΕΣΠΑ, είναι σε πολύ καλύτερη φάση το σπίτι αλλά και με τόση ζέστη και τα λιγοστά πράγματα που θα μπορούσα να κάνω, να βάλω κανένα πλυντήριο κτλ, γίνονται δύσκολα...

Αρχικό μήνυμα απο crochetmania

ωχ μαλλον για συνδρομο φωλιας το κοβω!! ανε καλομελετα και ερχεται η μπεμπα!

Καλημέρα crochetmania! πως είσαι? Έτσι λέγεται? Πάντως είναι αλήθεια, όντως ισχύει. όσο για συσπάσεις και γω περισσότερο τη νύχτα τις νοιώθω και μπορεί να έχω και 5 μέσα σε μια ώρα αλλά μετά τπτ.

Θα πάω και γω γιατρό σήμερα θα σας πω νεάκια μετά.

Η Λύδια μας πώς τα πάει?? Γέννησε? Δε διάβασα κάτι...

Α και κάτι άλλο, τα υγρά έχουν αυξηθεί τόσο πολύ και νομίζω ότι έχω μύκητες... Το είχα πει και την προηγούμενη φορά στο γιατρό και μου είπε να βάλω κρέμα αλλά του είπα πως δεν ήθελα... Τώρα όμως νομίζω πως θα πρέπει. Είχε κάποια παρόμοιο πρόβλημα?

φιλάκια σε όλες!


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια!

τιτινακι μου ξερω ειναι δυσκολο να κατσεις κατω και να μην κανεις τιποτα, προσπαθησε παντως να μην κουραζεσαι! Αχ αυτες οι ορμονες!! Καπου διαβασα πως αν χαλαρωσεις τους τελευταιους μηνες ο τοκετος ερχεται πιο ευκολα.Εχω και εγω συσπασεις λιγες χωρις πονο και αλλες με πονο την τελευταία εβδομάδα. Αν δεν κανω λαθος ομως οι συσπασεις τοκετου συνοδεύονται με πονο..

crochetmania υπομονη θα περασει ο καιρος και δεν θα το καταλαβεις!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

χριστινα μου ο δικος μου γιατρος μου ειπε οτι τωρα στο τελος ειναι λογικο να εχουμε αυξημενα υγρα. Εμενα μου εδωσε να κανω πλυση εσωτερικα με το eva lactic με χαμομήλι αν το γραφω σωστα. Δυστυχώς ειχα κανει θεραπεία εγω για μυκητες με κρεμα και φοβαμαι μην πρεπει να ξανακανω.. προς το παρον κανω πλυσεις οταν του το λεω αν και δεν εχω φαγουρα.


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

christine1012 πόσο σε καταλαβαίνω με τον γλουτό η δεξιά μεριά είναι χάλια, πρώτη φορά το παθαίνω και φοβήθηκα μη μου μείνει κανένα κουσούρι, αλλά ο γιατρός εχθές μου είπε ότι θα περάσει το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να περπατήσω καθόλου μπας και βοηθήσουμε να κατέβει το μωρό και το βράδυ δεν βολεύομαι.

Για τα υγρά είχα στο τρίτο και έβαζα υπόθετα, στο τέλος της εγκυμοσύνης δεν πειράζει και αν πας για φυσιολογικά καλό είναι να μην έχεις κανένα θέμα.

twinmama εύχομαι όλα να είναι καλά και να μην μας γράφεις νέα επειδή δεν προλαβαίνεις να σηκώσεις κεφάλι χαχαχαχα χαμός με 2 βρεφάκια.

Η lydia ίσως να μην μπορεί ακόμα να γράψει.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

natasa kai nikaki, ευχαριστω για τις απαντήσεις σας. Θα ρωτήσω σήμερα το γιατρό να δω τι θα μου πει. Πάντως και οι μύκητες και το πρόβλημα στο πόδι μου σπάνε τα νεύρα!!! Δεν έχω ιδιαίτερα φαγούρα αλλά αυτό είναι που σκέφτομαι και γω με το φτ αν είναι καλύτερα να κάνω κάτι...

Ελπίζω και γω οι νέες διδυμομανούλες να μπορέσουν να μας που σύντομα νέα και όλα να είναι κάλα. ΦΙλάκια και στη Λυδια και στη ΤWIN.


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Christine αυξημένα υγρά έχω κι εγώ. Καθόλου φαγούρα όμως. Νομίζω ότι είναι φυσιολογικό.

Τιτινάκι οι συσπάσεις braxton hicks είναι συνήθωσ ανώδυνες. Οι τοκετου νομίζω πονάνε. Και φυσικά τις ξεχωρίζεις λόγω συχνότητας όπως ειπαν τα κορίτσια.

Ελπίζω η Λυδία να γέννησε κ οπλα να πήγαν καλά κ να έχουμε νέα κι από την twin σύντομα.

Φιλάκια σε οπλες!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια κ εμένα τις τελευταίες μέρες με τσιγκλάει το δεξί πόδι αλλά δε το συνδύασα με την εγκυμοσύνη!Κ συγκεκριμένα χτες το βράδυ ήμουν ξαπλωμένη,δεν αισθανόμουν την μέση μου από τον πόνο κ κάποια στιγμή άρχισε να τινάζεται το πόδι μου!Κ νόμιζα ότι ήταν από την κούραση κ την υπερένταση!

Σήμερα έκανε τρομερή ζέστη!Τόσο που από το πρωί έβαλα a/c γτ μου ερχόταν λιποθυμία!Είχα τρομερές ζαλάδες!

Έχω κ εγώ αυξημένα υγρά τώρα τελευταία αλλά ο γιατρός είπε ότι είναι φυσιολογικό.Αν κ θυμάμαι ότι στο 1ο είχα κάνει καλλιέργεια τον τελευταίο μήνα κ είχε βρεθεί ένα βακτήριο κ μου'δωσε ένα χάπι για να είμαι εντάξει.Τώρα δεν ξέρω αν θα μου πει να κάνω εφόσον πάω για καισαρική.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Swanocean σίγουρα από την εγκυμοσύνη είναι... Μας πιέζουν κάποια νεύρα τα μωρά γιαυτό τα έχουμε αυτά... Δεν μου ζήτησε να κάνω καλλιέργεια για τα υγρά (βασικά δεν είναι τακτική που ακολοθούν εδώ στην Κύπρο η καλλιέργια...). Για τους μύκητες μου έγραψε τα κλασσικά, κολπικά υπόθετα και εξωτερική κρέμα. Μαράκι, τώρα δεν έχω φαγούρα δεν ξέρω είμαι σε δίλημμα. Λέει ότι είναι οκ να τα πάρω αλλά ανησυχώ... Ουφ, και η ψυχολογία μου είναι χάλια. Δεν ξέρω είναι από την πολλή ζέστη? Άρχισα να μην αντέχω άλλο!

Πήγα το γιατρό, τα μωρά δεν μεγάλωσαν και πολύ από την προηγούμενη βδομάδα. 2100 είναι και οι 2... Βασικά το ένα δε μεγάλωσε καθόλου και το άλλο το έφτασε. Ούτε γραμμάρια έβαλα, μάλλον έχασα μερικά... Ο γιατρός δεν ανησύχησε μου είπε ότι μια βδομάδα δεν είναι αντιπροσωπευτική και πλέον οι μετρήσεις γίνονται πολύ δύσκολα έτσι όπως είναι πιεσμένα τα μωρά... Την άλλη βδομάδα θα δούμε. Ανησυχώ πάντως νομίζω πως αν δεν μεγαλώνουνε θα πρέπει να με γεννήσει από τώρα...

Anyways εσείς πως τα πάτε?


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες

Κατ' αρχάς ακόμα δεν έχουμε νέα από τις διδυμομανούλες; Δεν ξέρει καμιά να μας πει τι γίνεται; Ας ελπίσουμε ότι όλα πάνε καλά!!

Εμείς έχουμε ραντεβού για Τρίτη με το καλό (ο άντρας μου έχει γενέθλια την επόμενη μέρα οπότε θα τους κάνουμε μια γιορτούλα! ). Ευτυχώς που παίρνω σαλοσπίρ και το αφήσαμε για Τρίτη δηλαδή, αλλιώς θα το κάναμε σήμερα!

Έκανα το Doppler, βλέπετε, προχτές και οι κύστες στο νεφρό έχουν όντως μεγαλώσει αρκετά οπότε θα το πάρουμε το μωρό. Βέβαια, χάρηκα που έχει φτάσει 3300 (μισό κιλό σε μια βδομάδα πήρε το θρεφτάρι μου - εγώ πήρα 2 :oops:).

Σήμερα θα πάω και στη δουλειά τελευταία μέρα - το ΣΚΔ δεν ξέρω πώς θα περάσει!!! Όμως έχουν δυσκολέψει τόσο τα πράγματα με τις συσπάσεις και τις ζέστες και τα χοροπηδητά του μωρού μέσα στην κοιλιά που πραγματικά καλά μου έρχεται το timing.

Θα μου λείψει όμως (χαζό δεν ακούγεται; αφού θα την έχω στην αγκαλιά). Μου αρέσει να την έχω παρεούλα μου μέσα στην κοιλίτσα μου και να την νοιώθω συνέχεια. Όλο τινάζεται και στριφογυρίζει και την κάνω χάζι.

Αυτά τα δικά μου. Περιμένω νέα σας!!!


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

christine1012 και ephie θετική ενέργεια και όλα θα πάνε καλά με τα μωράκια!

Εγώ εχθές τους ξεσήκωσα και πήγαμε για περπάτημα μπας και κατέβει το καλό μου, από το λιμάνι μέχρι λευκό πύργο το σκυλομετάνιωσα γιατί όταν ξάπλωσα πονούσα ακόμα πιο πολύ στην λεκάνη και μαζί με την ζέστη δεν έκλεισα μάτι, σιγά να μην ξαναπάω για περπάτημα.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια! Γυρισα απο τον γιατρο και ναι λοιπον ΓΕΝΝΑΩ!! Εχω 1 εκατοστο διαστολη και η μπεμπα ειναι χαμηλα. Αν δεν γεννησω σημερα πρωτα ο θεος αυριο μπαινω 8μιση ωρα μεσα!Θα μου βαλουν πονους και εως το απογευμα μου ειπε θα εχω γεννησει!

Με το καλο και σε σενα εφη μου!! Ευχομαι οτι το καλυτερο για σενα και το μωρακι σου!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Γυρισα απο τον γιατρο και ναι λοιπον ΓΕΝΝΑΩ!! Εχω 1 εκατοστο διαστολη και η μπεμπα ειναι χαμηλα. Αν δεν γεννησω σημερα πρωτα ο θεος αυριο μπαινω 8μιση ωρα μεσα!Θα μου βαλουν πονους και εως το απογευμα μου ειπε θα εχω γεννησει!

Με το καλο και σε σενα εφη μου!! Ευχομαι οτι το καλυτερο για σενα και το μωρακι σου!

Τι λες τώρα άντε μπράβο με το καλό όλα να πάνε καλά, αλλά γιατί να σου βάλουν πόνους αφού είσαι σχεδόν έτοιμη και έχεις μέρες ακόμα;

Όπως και να έχει να έχεις μα όμορφη γέννα.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα άντε μπράβο με το καλό όλα να πάνε καλά, αλλά γιατί να σου βάλουν πόνους αφού είσαι σχεδόν έτοιμη και έχεις μέρες ακόμα;

Όπως και να έχει να έχεις μα όμορφη γέννα.

Ευχαριστώ πολυ!!

Για να με βοηθησει λεει να γεννησω πιο γρηγορα και να μην ταλαιπωρηθω παρα πανω.Εξαλου μου ειπε πως αφου εχουμε διαστολη γιατι να το καθυστερησουμε κ αλλο.


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να έρθει από μόνο του στην διάρκεια της ημέρας χωρίς καμία παρέμβαση, όχι ότι έχω κάτι με τα προγραμματισμένα.

Κάτσε ηρέμησε ετοιμάσου ψυχολογικά και όλα θα πάνε καλά.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...