Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα !!! Νικη τα βρηκα τα παπουτσακια!!! σε 1 βδομαδα θα ειναι εκει εχεις καποιον να εχει το νου του??? γμτ το ταχυδρομειο με σκασανε με 3 αποστολες και οι 2 ηταν για Αμερικη! αφου τα βρηκα παλι καλα!!

Lydia Μου με το καλο κοριτσακι μου!!!! ολα καλα να σου πανε!!! αντε τυχερουλα θα αγκαλιασεις τα μωρακια σου!!!

Χριστινακι σε καταλαβαινω και εγω θελω να γεννησω κουραστηκα πολυ :-(

νικη μου ζοριζομαι αρκετα και ξεκουραση καθολου με τον μικρο...... εκεινος καλα ειναι ανυπομωνω να δει τον αδερφο του,ειλικρινα ειμαι πολυ περιεργη να δω τι θα κανει οταν τον δει πρωτη φορα καθε μερα γυριζει απο το σχολειο και ρωταει μαμα γεννησες τον αδερφο μου χιχιχιχχιχι υπομονη κοριτσια το τελος παντα ειναι δυσκολο!!

Μαιρη τελικα με τον μικρο ολα καλα? κοιμαται στο δωματιο του??

Θα εχω το νου μου εγω μην αγχωνεσαι! Ευχαριστώ! Ειχαν χαθεί τελικα?

Τι γλυκος ο γιος σου μωρεεεε!!!!!!! :-P:razz::-P:razz::D:D:D


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια

Λύδια με το καλό να υποδεχθείς τα μωράκια σου! so exciting!!!!!! Να πάνε όλα καλά να γεννηθούν γερά και υγιή! Ανυπομονώ να μάθω νέα! Σε φιλώ πολύ πολύ!

t1t1n4k1 μη στεναχωριέσαι και μένα το πρώτο μωρό βλέπει μπροστά και ο γιατρός μου είπε ότι συχνα γυρίζουνε κατά τη γέννα. Έτσι κιαλλιώς θα με γεννήσει φυσιολογικά ανευ απροόπτου δηλαδή.. Αντε κλείνεις 38 βδομάδες δε σου έμεινε και πολύ! Καλά σας λέω μόνη μου θα μείνω εδώ, όλες θα γεννήσετε πριν από μένα! χχ

swanocean περαστικά στον μικρούλη σου. Έκανα και γω φωτογράφιση σήμερα.:) ερασιτεχνική, μου την έκανε ο γαμπρός μου που ασχολείται. Τώρα να δουμε τι θα βγει. χιχιχι

μαράκι μη κουράζεσαι κοριτσάκι μου βασανίζεσαι και από την αρρώστια... Μάζεψε τις δυνάμεις σου θα τις χρειαστείς με 2 μωρά!

crochetmania, νικακι, πως τα πάτε εσείς??? Αντέχετε? Εγώ σήμερα είχα κουκκιδες κόκκινο αίμα και πήγα και με έβαλαν στο μονιτορ. Με εξέτασε και ο γιατρός λέει ότι άρχισε να μαλακώνει ο τράχηλος.. Ξέρω γω.. Τα μωρά είναι καλά πάντως. Εγώ πιστεύω ότι μπορεί να είναι και κάτι εξωτερικό και επιφανειακό. Δεν έχω ούτε πόνους ούτε τπτ. Τις νυχτες έχω συσπάσεις αλλά είνια οι braxton hicks.

Kοντέψαμε κορίτσια!!!

χχχχ


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια

Λύδια με το καλό να υποδεχθείς τα μωράκια σου! so exciting!!!!!! Να πάνε όλα καλά να γεννηθούν γερά και υγιή! Ανυπομονώ να μάθω νέα! Σε φιλώ πολύ πολύ!

t1t1n4k1 μη στεναχωριέσαι και μένα το πρώτο μωρό βλέπει μπροστά και ο γιατρός μου είπε ότι συχνα γυρίζουνε κατά τη γέννα. Έτσι κιαλλιώς θα με γεννήσει φυσιολογικά ανευ απροόπτου δηλαδή.. Αντε κλείνεις 38 βδομάδες δε σου έμεινε και πολύ! Καλά σας λέω μόνη μου θα μείνω εδώ, όλες θα γεννήσετε πριν από μένα! χχ

swanocean περαστικά στον μικρούλη σου. Έκανα και γω φωτογράφιση σήμερα.:) ερασιτεχνική, μου την έκανε ο γαμπρός μου που ασχολείται. Τώρα να δουμε τι θα βγει. χιχιχι

μαράκι μη κουράζεσαι κοριτσάκι μου βασανίζεσαι και από την αρρώστια... Μάζεψε τις δυνάμεις σου θα τις χρειαστείς με 2 μωρά!

crochetmania, νικακι, πως τα πάτε εσείς??? Αντέχετε? Εγώ σήμερα είχα κουκκιδες κόκκινο αίμα και πήγα και με έβαλαν στο μονιτορ. Με εξέτασε και ο γιατρός λέει ότι άρχισε να μαλακώνει ο τράχηλος.. Ξέρω γω.. Τα μωρά είναι καλά πάντως. Εγώ πιστεύω ότι μπορεί να είναι και κάτι εξωτερικό και επιφανειακό. Δεν έχω ούτε πόνους ούτε τπτ. Τις νυχτες έχω συσπάσεις αλλά είνια οι braxton hicks.

Kοντέψαμε κορίτσια!!!

χχχχ

Αντε ωραια ξεκινησαν τα συμπτώματα!! Με το καλο κοριτσι μου!! Εγω ζεσταινομαι πολυ βρε παιδι μου δεν αντεχω.. απο σημερα ολη μερα με Ερκοντισιον θα ειμαι το υπογραφω!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Titinaki υπομονή κ περπάτημα!Δε βοηθάει κ η ζέστη ρε γμτ!Όσο για τα κιλά τι σκας?Τα τελευταία είναι!Σε λίγο γεννάμε όλες κ θα τα χάσουμε!!!!

Lydia με το καλό!!!!Αύριο θα δεις τα μωράκια σου!!!!

Maraki xaρά στο κουράγιο σου που με την ταλαιπωρία σου πήγες κ θάλασσα την μικρή!Κ εγώ θέλω να πάω τον μικρό αλλά πλέον δεν έχω το κουράγιο να οδηγώ.Κ δε μπορώ κ τη ζέστη.

Nikaki μακάρι να έχεις ευχάριστα νέα την Παρασκευή!Κ εγώ όλη μέρα με a/c δεν παλεύεται αλλιώς!Κ ιδρώνω λες κ είμαι σε χαμάμ!Απλά δεν υπάρχει!!!!

Ελένη κοιμάται στο δωμάτιο του αλλά έχουμε που κ που βραδινές επισκέψεις!Ευτυχώς όμως τον γυρνάω στο κρεβάτι του ξαπλώνω λίγο δίπλα του κ κοιμάται κ έτσι επιστρέφω στο κρεβάτι μου.Αυτό το αντέχω δεν έχω πρόβλημα!

Christine άντε να δούμε φωτό!!!

Αύριο έχω doppler!Πάω να δω το μικράκι μου! :)


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτός ο ιδρώτας είναι εκνευριστικός!Κάνεις μπάνιο κ σε 5 λεπτά κολλάς από τον ιδρώτα!Αλλά το χειρότερο μου είναι στον ύπνο!Ρε κορίτσια το'χετε κ εσείς ή μόνο εγώ?Όταν κοιμάμαι κ ας έχει δροσιά ή τώρα με τις ζέστες που έχουμε a/c κ ιδρώνω τόσο πολύ που τρέχει ο ιδρώτας ποτάμι!!!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολα τώρα που πλάκωσαν οι ζέστες. Κι εγώ δυό μέρες τώρα δεν την παλεύω. Νιώθω τρομερή εξάντληση, ατονία, πονοκέφαλο και ολα είναι από την ζέστη. Στην θάλασσα δε ψοφάω στην κούραση παρόλο που δεν κάνω τίποτα, απλά κάθομαι. Οι γιαγιάδες την προσέχουν. Με βαράει ο ηλιος όμως κ δεν παλεύεται.

Κουράγιο σε ολες μας!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λυδία με το καλό αύριο όλα να πάνε καλά....... περιμένουμε νέα σου.

Μαράκι φαντάζομαι ταλαιπωρία με την γαστρεντερίτιδα, τουλάχιστον η μικρή την γλίτωσε.

crochetmania αφού πήγες για μπάνιο μη μιλάς καθόλου, εγώ φέτος δεν την βλέπω να κάνω ούτε ένα μπάνιο, ενώ ήθελα πολύ να πάω δεν είχα κουράγιο.

nikaki19 t1t1n4k1 υπομονή λίγο έμεινε.

Swanocean ένα δράμα ο ιδρώτας τα μεσημέρια δεν μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα και τα βράδια κάνω σ@$#^α ύπνο κατούρημα κοιλιά ζέστη όλα κάνουν τα βράδια πολύ χάλια.

Εχθές πήγα για δουλεία και όπως πήγα έφυγα τέλος λοιπόν η δουλεία και για μένα, αυτή η εγκυμοσύνη δεν έχει καμία σχέση με της άλλες περνάω πολύ δύσκολα και εκεί που λέω άντε να γεννήσω να τελειώνω μόλις σκέφτομαι την στιγμή που θα φεύγουμε για κλινική χέζομαι από τον φόβο.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Koritsia m mphka na dwsw to paron k na sas pw oti m elopes an to internet gt o vlakas to ksexasa entelos . Tha paw aurio k Elpizw n m to sundesoun .eimai Mesa apo to kin Alla me xrewnei poly k den tha ksana mpw mexri na m to sundesoun . Den mporesa na diavasw kanena sxolio gt den ta katafernw me to thl. Filakia se oles


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολύ δύσκολα τώρα που πλάκωσαν οι ζέστες. Κι εγώ δυό μέρες τώρα δεν την παλεύω. Νιώθω τρομερή εξάντληση, ατονία, πονοκέφαλο και ολα είναι από την ζέστη. Στην θάλασσα δε ψοφάω στην κούραση παρόλο που δεν κάνω τίποτα, απλά κάθομαι. Οι γιαγιάδες την προσέχουν. Με βαράει ο ηλιος όμως κ δεν παλεύεται.

Κουράγιο σε ολες μας!

Υπομονη και σε 'σενα!! Δεν ριχνεις καμια βουτιά στην θαλασσα και εσυ??Ή δεν σε αφηνει ο γιατρος??

Λυδία με το καλό αύριο όλα να πάνε καλά....... περιμένουμε νέα σου.

Μαράκι φαντάζομαι ταλαιπωρία με την γαστρεντερίτιδα, τουλάχιστον η μικρή την γλίτωσε.

crochetmania αφού πήγες για μπάνιο μη μιλάς καθόλου, εγώ φέτος δεν την βλέπω να κάνω ούτε ένα μπάνιο, ενώ ήθελα πολύ να πάω δεν είχα κουράγιο.

nikaki19 t1t1n4k1 υπομονή λίγο έμεινε.

Swanocean ένα δράμα ο ιδρώτας τα μεσημέρια δεν μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα και τα βράδια κάνω σ@$#^α ύπνο κατούρημα κοιλιά ζέστη όλα κάνουν τα βράδια πολύ χάλια.

Εχθές πήγα για δουλεία και όπως πήγα έφυγα τέλος λοιπόν η δουλεία και για μένα, αυτή η εγκυμοσύνη δεν έχει καμία σχέση με της άλλες περνάω πολύ δύσκολα και εκεί που λέω άντε να γεννήσω να τελειώνω μόλις σκέφτομαι την στιγμή που θα φεύγουμε για κλινική χέζομαι από τον φόβο.

Και πολυ το αργησες νατασα μου να σταματησεις την δουλεια!Με αυτην την ζεστη δεν ειναι να βγεις να πας πουθενα!Εγω δεν ξερω αν ειναι απο την αναισθησία μου ή οτι δεν εχω πιστεψει ακομα οτι κοντευω να γεννησω αλλα ειμαι υπερβολικα χαλαρη! (Οταν ερθει η στιγμη τις γεννας θα τα ξεχασω αυτα που μολις ειπα!!! )

Koritsia m mphka na dwsw to paron k na sas pw oti m elopes an to internet gt o vlakas to ksexasa entelos . Tha paw aurio k Elpizw n m to sundesoun .eimai Mesa apo to kin Alla me xrewnei poly k den tha ksana mpw mexri na m to sundesoun . Den mporesa na diavasw kanena sxolio gt den ta katafernw me to thl. Filakia se oles

Εδω ημαστε και εμεις ολες δεν εγινε καμια εκπληξη!!! Φτιαξε το ιντερνετ και σε περιμενουμε!

Αυτός ο ιδρώτας είναι εκνευριστικός!Κάνεις μπάνιο κ σε 5 λεπτά κολλάς από τον ιδρώτα!Αλλά το χειρότερο μου είναι στον ύπνο!Ρε κορίτσια το'χετε κ εσείς ή μόνο εγώ?Όταν κοιμάμαι κ ας έχει δροσιά ή τώρα με τις ζέστες που έχουμε a/c κ ιδρώνω τόσο πολύ που τρέχει ο ιδρώτας ποτάμι!!!

Και εγω το εχω αυτο το βραδυ! Ιδρωνω ενω το δωματιο ειναι παγος! Ο αντρας Μου λεει οτι θα βαλει κουβερτα απο σημερα γιατι χεσ@@@κε απο το κρυο!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανουλίτσες!

Νικάκι φοβάμαι να βουτήξω. Ο γιατρός το επιτρέπει αν είναι καθαρά αλλά δεν μπορώ να εμπιστευτώ 100% οτι πράγματι είναι. Το μόνο που μου έλειπε είναι να κολλήσω κανά μικρόβιο. Αλήθεια, έχει πάει καμμία σας για μπάνιο; Αν ναι, πού; Εμείς πάμε Βούλα αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρη...

Τιτινάκι ελπίζω σύντομα να φτιαχτεί το ίντερνετ.

Λυδία και πάλι να πάνε όλα τέλεια κ με το καλό να υποδεχτείς τα μωράκια σου!

Σήμερα με βοήθησε η μαμά μου κ μαζέψαμε τα χειμωνιάτικα κ κατεβάσαμε τα καλοκαιρινά. Μας βγήκε η πίστη. Ξεκίνησε να σιδερώνει κ του μπέμπη μας οπότε μπαίνουμε σε μιά σειρά.

Φιλάκια μανούλες!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανουλίτσες!

Νικάκι φοβάμαι να βουτήξω. Ο γιατρός το επιτρέπει αν είναι καθαρά αλλά δεν μπορώ να εμπιστευτώ 100% οτι πράγματι είναι. Το μόνο που μου έλειπε είναι να κολλήσω κανά μικρόβιο. Αλήθεια, έχει πάει καμμία σας για μπάνιο; Αν ναι, πού; Εμείς πάμε Βούλα αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρη...

Τιτινάκι ελπίζω σύντομα να φτιαχτεί το ίντερνετ.

Λυδία και πάλι να πάνε όλα τέλεια κ με το καλό να υποδεχτείς τα μωράκια σου!

Σήμερα με βοήθησε η μαμά μου κ μαζέψαμε τα χειμωνιάτικα κ κατεβάσαμε τα καλοκαιρινά. Μας βγήκε η πίστη. Ξεκίνησε να σιδερώνει κ του μπέμπη μας οπότε μπαίνουμε σε μιά σειρά.

Φιλάκια μανούλες!

Εγω εκανα μπανιο Μαρακι,αλλα Ειμαι Συρο τωρα στην Αθηνα δεν κανω με τπτ...


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από γιατρό το μωρό ψιλά το αμνιακό καλό και περιμένουμε........ φυσικά μου είπε ότι αυτό δεν λέει τίποτα μπορεί ανά πάσα στιγμή να γεννήσω, και αυτό το κάνει ακόμα χειρότερο γιατί δεν ξέρω τι να περιμένω τσάμπα έφαγα για δεύτερη φορά χέρι.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από γιατρό το μωρό ψιλά το αμνιακό καλό και περιμένουμε........ φυσικά μου είπε ότι αυτό δεν λέει τίποτα μπορεί ανά πάσα στιγμή να γεννήσω, και αυτό το κάνει ακόμα χειρότερο γιατί δεν ξέρω τι να περιμένω τσάμπα έφαγα για δεύτερη φορά χέρι.

Για σενα ειδικα μετα απο 3 γεννες δεν εχει σημασια ανα πασα στιγμη γεννας!! υπομονη η εξεταση απο κατω ποναει.....την θυμαμαι....πιστευω οτι θα την γλυτωσω λογο καισαρικης :oops::oops:


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...