Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

smurfita είδες τι διαφορά κάνει 1 ώρα ύπνου επιπλέον? Όσο για τα χέρια, υπερκόπωση υποψιάζομαι κι εγώ!

Ιωάννα όντως ξεκούραση δεν πάιζει για εμάς! Αλλά δυστυχώς αυτές οι παθήσεις μόνο με ξεκούραση υποχωρούν!

Τζενάκι για τα κοριτσάκια θα μπορούσες να πάρεις σετάκια με κοκκαλάκια και στέκες για τα μαλλιά. Αλλιώς σετάκια γαντάκια - κασκόλ που μπορείς να πάρεια και για τα αγοράκια. Αν θες όμως να είσαι και στο κλίμα των επερχόμενων Χριστουγέννων μπορείς να τους πάρεις Χριστουγεννιάτικα βιβλιαράκια που υπάρχουν γιά όλες τις ηλικίες.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα παρεακι!!!

Να μαι παλι!!!!

Ειμαστε μια χαρα μην ανησυχειτε..απλα παλευω με τη μεταφραση οταν κοιμηθει το βραδυ ο μικρος και ολη την ημερα τον κυνηγαω...σερνεται σε ολο το σπιτι και τωρα εμαθε να σηκωνεται.Θελει να τον κραταμε και να κανει βηματα συνεχεια.Επισης μιας και εχει τελειο καιρο αυτες τις μερες λιωνουμε κυριολεκτικα στις βολτες και στις παιδικες χαρες!!!

Απο μαγειρικα τι να σας πω κανω γρηγορα φαγητακια μιας και δεν προλαβαινω.(εχουμε μικρο σπιτι και το βραδυ αν μαγειρεψω κανω πολυ θορυβο και ξυπναει ο μκρος κυριος)!!!!

Μου εχει λειψει το παρεακι μιας και τωρα ουτε να σας διαβασω προλαβαινω....ππππφφφφ!!

Πολλα πολλα φιλια σε ολες!!!Ευχομαι να ειστε ολες καλα!!!

Μουτσ μουτσ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα τρώμε κάτι υπόλοιπα από χτες.

ricola χάρηκα που διάβασα ότι είστε καλά και ότι ο μικρούλης σου ξεκίνησε τα πρώτα του υποβοηθούμενα βηματάκια! Καλά κάνεις και τον βγάζεις βολτούλες όσο κρατάει ο καιρός! Εύχομαι να ξεμπερδεύεις γρήγορα με την μετάφραση για να σε " βλέπουμε " κι εμείς περισσότερο.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!!!

Στα γρήγορα... Ρίκολαααααα τι καλά που σε ξαναδιαβάσαμε!!! Αλήθεια ο μικρός ξεκίνησε βηματάκια;;;; Τέλεια!!!!!!!! Η δικιά μας χθες ήθελε να κρατιέται από τον μπαμπά της και να στέκεται όρθια :rolleyes:

Αγγελική είσαι καλύτερα;

Ιωάννα οι τενοντίτιδες δεν παλεύονται... έχω εδώ και 12 χρόνια και όσο παει χειροτερεύει.

Τζένη για τα δωράκια... για τα κοριτσάκια κι εγώ θα σου έλεγα αυτά τα σετάκια για κοσμήματα ή άλλες χειροτεχνίες, παζλ (υπάρχουν και αυτά που η παράσταση είναι μόνο με τα περιγράμματα και μετά ζωγραφίζουν με όποια χρώματα θέλουν το εσωτερικό) ή τα σετάκια μαγειρικής-σούπερ μάρκετ κλπ. Σε κάτι πιο εκπαιδευτικό θα πρότεινα παιδικά βιβλία. Για αγοράκια τελευταία φορά είχα πάρει βαλιτσάκια με "εργαλεία"-μαστορέματα τύπου Μπομπ ο μάστορας και είχαν ενθουσιαστεί. Γενικά καλή λύση είναι και τα επιτραπέζια που μπορούν να παίξουν όλα τα παιδάκια.

Λοιπόν, χθες πήγα στον γιατρό και μαντέψτε τι μου είπε....Ξεκούραση φυσικά...χαχαχα Και τα δύο χέρια είναι σε κακή κατάσταση, αλλά το αριστερό σε χειρότερη και με φλεγμονή. Δυστυχώς δεν μπορώ να πάρω αντιφλεγμονώδες λόγω θηλασμού οπότε αρκέστηκα σε νάρθηκα ξεκούρασης. Μαγειρικά σήμερα έχουμε κοτόπουλο γιουβέτσι από χθες και μπουγάτσα.

Επιτέλους έφτασε η Παρασκευή!!!! Δε νομίζω άλλη φορά να είχα χαρεί τόοοοοσο πολύυυυυυυ!!!!!!!!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!

Ρικολα πολυ χαρηκα που μαθαμε νεα σου ελπιζω να σε διαβαζουμε πιο συχνα! Ειναι ωραια τα μικρα να κανουν τα πρωτα βηματακια τους απλα θελει τρεξιμο.

Στρουμφιτα θα τις παρουμε προικα τις τενοντιτιδες? Μακαρι να μου δωσει κανα φαρμακο να χαλαρωσουν λιγο.

Τζενη για αγορακια ειναι καλη ιδεα τα εργαλεια, εχτες εγω για ενα αγορακι πηρα εργαλεια γιατρου.

Γεια σου Αγγελικη, πως εισαι?

Εμεις τρωμε σημερα χθεσινο μουσακα και το βραδυ μας βλεπω για κανα σουβλακι.

Ηθελε ο μικρος ενα βραδυ να κοιμηθουμε παρεα αλλα φοβαμαι να τον παρω μηπως καλομαθει, ομως κατι τετοιο δεν το εχει ξαναζητησει γιατι γενικα δεν του αρεσε να κοιμαται εκτος κρεβατιου του. Τι λετε να τον παρω ενα βραδυ ή θα βρω μπελα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Θα ειμαι συντομη μια κι η μερα εξελισσεται περιεργη. Μας εχει κουνησει τεσσερις φορες εκ των οποιων οι δυο ηταν καλές. Τη μικρη την πηραν απο το σχολειο , δεν μου μιλησε να δω πως ειναι. Θα δω οταν γυρισω σπιτι. Ελπιζω να μην αντιδρασει χωρις ψυχραιμια ο παππους αν γινει κατι και λειπω.

Μαγειρικα ταπεινες φακες σημερα. Θα τα πουμε αλλη στιγμη καλυτερα

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!

Ρικολα πολυ χαρηκα που μαθαμε νεα σου ελπιζω να σε διαβαζουμε πιο συχνα! Ειναι ωραια τα μικρα να κανουν τα πρωτα βηματακια τους απλα θελει τρεξιμο.

Στρουμφιτα θα τις παρουμε προικα τις τενοντιτιδες? Μακαρι να μου δωσει κανα φαρμακο να χαλαρωσουν λιγο. Άσε ταλαιπωρία...και δεν περνάνε να πάρει η ευχή. Μόνο ντεπόν μου είπε που είναι της παρηγοριάς. Και φυσιοθεραπείες.

Τζενη για αγορακια ειναι καλη ιδεα τα εργαλεια, εχτες εγω για ενα αγορακι πηρα εργαλεια γιατρου.

Γεια σου Αγγελικη, πως εισαι?

Εμεις τρωμε σημερα χθεσινο μουσακα και το βραδυ μας βλεπω για κανα σουβλακι.

Ηθελε ο μικρος ενα βραδυ να κοιμηθουμε παρεα αλλα φοβαμαι να τον παρω μηπως καλομαθει, ομως κατι τετοιο δεν το εχει ξαναζητησει γιατι γενικα δεν του αρεσε να κοιμαται εκτος κρεβατιου του. Τι λετε να τον παρω ενα βραδυ ή θα βρω μπελα?

Δε νομίζω να υπάρξει θέμα για μια φορά. Από τη στιγμή κιόλας που δεν το έχει ξανακάνει και του αρέσει το κρεβάτι του, ίσως θέλει να παίξει έτσι ή να "χουχουλιάσει"

Καλημέρα! Θα ειμαι συντομη μια κι η μερα εξελισσεται περιεργη. Μας εχει κουνησει τεσσερις φορες εκ των οποιων οι δυο ηταν καλές. Τη μικρη την πηραν απο το σχολειο , δεν μου μιλησε να δω πως ειναι. Θα δω οταν γυρισω σπιτι. Ελπιζω να μην αντιδρασει χωρις ψυχραιμια ο παππους αν γινει κατι και λειπω.

Μαγειρικα ταπεινες φακες σημερα. Θα τα πουμε αλλη στιγμη καλυτερα

Φιλια

Φωτεινή μου ξανακουνηθήκατε; Ελπίζω η μικρή να είναι καλά και οι δικοί σου να δείξουν τη δέουσα ψυχραιμία!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι πάλι...

Δεν σας είπα, το παόγευμα πάω να βάψω μαλλί. Επιτέλους γιατί η ρίζα έβγαζε μάτι!

smurfita και Ιωάννα καλά είμαι τώρα!

smurfita τα χεράκια θέλουν ξεκούραση αλλά πως? Μήπως για ένα διάστημα να αναλάμβανε περισσότερες δουλειές ο αντρούλης σου για να συνέλθεις λίγο?

Ιωάννα είναι λίγο μαχαίρι το να πάρεις τον μικρό στο κρεβάτι σου όλη νύχτα. Μπορείς να του προτείνεις να έρθει ένα πρωινό και να χουζουρέψετε μαζί καμία ωρίτσα.

Φωτεινή κάτι πήρε το μάτι μου για σεισμό στο νησί. Ελπίζω να μην κάνει κάτι μεγαλύτερο και να σας αφήσει να ησυχάσετε! Και το κυριότερο να μην αναστατωθούν τα μικρά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε;

αγχωθηκα πολυ στο γραφειο εχουν προκυψει διαφορα κ ολη μερα τρεχουμε κ δεν φτανουμε ...

Σμουρφιτακι κ εσυ φανταζομαι απαντησες στον γιατρο εδω γελαμε ε; ... αχ αυτη η μπουγατσα σου αχ αυτη η μπουγατσα σου ....

Φωτεινη μου ελπιζω να τελειωσε εδω κ να μην ξανακουνηθητε ...

Αγγελικη κ εγω τα εβαψα την Τεταρτη κ αισθανομαι καπως χαχαχα!!!

Ιωαννακι εγω θα ελεγα για μια φορα να τον παρεις δεν θα γινει τιποτα.Αφου κιολας του αρεσει κ το κρεββατι του !!!

Ρικοαλκι μου πολυ χαρηκα που σε διαβασα!!! Αρχιζεται κ παιρνετε δρομο σιγα σιγα ε; Αντε καλες βολτες!!

Εμεις σημερα τρωμε περισευματα.

Τελικα πηρα ρουχα για δωρακια.Εκμεταλευτηκα τις εκπτωσεις κ με πολυ λιγα χρηματα πηρα επωνυμα κ καλα ρουχα.

Την επομενη φορα θα κινηθω στα εργαλεια ομως μου αρεσε η ιδεα σας.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι πάλι...

Δεν σας είπα, το παόγευμα πάω να βάψω μαλλί. Επιτέλους γιατί η ρίζα έβγαζε μάτι! Τέλεια!!! Θα ανανεωθείς!

smurfita και Ιωάννα καλά είμαι τώρα!

smurfita τα χεράκια θέλουν ξεκούραση αλλά πως? Μήπως για ένα διάστημα να αναλάμβανε περισσότερες δουλειές ο αντρούλης σου για να συνέλθεις λίγο? Κάνει ήδη πολλές δουλειές στο σπίτι, αν σκεφτείς ότι εγώ είμαι αυτή που λείπω τις περισσότεες ώρες. Πόσες ακόμα ο καψερός???

Ιωάννα είναι λίγο μαχαίρι το να πάρεις τον μικρό στο κρεβάτι σου όλη νύχτα. Μπορείς να του προτείνεις να έρθει ένα πρωινό και να χουζουρέψετε μαζί καμία ωρίτσα.

Φωτεινή κάτι πήρε το μάτι μου για σεισμό στο νησί. Ελπίζω να μην κάνει κάτι μεγαλύτερο και να σας αφήσει να ησυχάσετε! Και το κυριότερο να μην αναστατωθούν τα μικρά!

καλημερα κοριτσια τι κανετε;

αγχωθηκα πολυ στο γραφειο εχουν προκυψει διαφορα κ ολη μερα τρεχουμε κ δεν φτανουμε ...

Σμουρφιτακι κ εσυ φανταζομαι απαντησες στον γιατρο εδω γελαμε ε; ... αχ αυτη η μπουγατσα σου αχ αυτη η μπουγατσα σου .... Ακριβώς αυτό!!!

Φωτεινη μου ελπιζω να τελειωσε εδω κ να μην ξανακουνηθητε ...

Αγγελικη κ εγω τα εβαψα την Τεταρτη κ αισθανομαι καπως χαχαχα!!!

Ιωαννακι εγω θα ελεγα για μια φορα να τον παρεις δεν θα γινει τιποτα.Αφου κιολας του αρεσει κ το κρεββατι του !!!

Ρικοαλκι μου πολυ χαρηκα που σε διαβασα!!! Αρχιζεται κ παιρνετε δρομο σιγα σιγα ε; Αντε καλες βολτες!!

Εμεις σημερα τρωμε περισευματα.

Τελικα πηρα ρουχα για δωρακια.Εκμεταλευτηκα τις εκπτωσεις κ με πολυ λιγα χρηματα πηρα επωνυμα κ καλα ρουχα.

Την επομενη φορα θα κινηθω στα εργαλεια ομως μου αρεσε η ιδεα σας.

Καλέ κορίτσια μη λέτε για βαφές... θέλω κι εγώ!!! Ελπίζω να τα καταφέρω το Σαββατοκύριακο!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...