Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 42 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

      Λυπάμαι πάρα πολύ.....σου στέλνω μια μεγάλη ειλικρινή αγκαλιά....

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

.

Καλημερα στρουμφιτα. Εχει πεσει πολυ κουραση ε?

Ευχαριστω για τις ευχες σου οσο για τη δουλεια αστα ειναι ακομα χειροτερα απο αυτα που γραφω. 3 μερες τωρα οταν ερχομαι πρηζεται η κοιλια μου και ξεπρηζεται οταν παω σπιτι. Φετος κι εμεις λεμε να στολισουμε κατα το τελος του μηνα καλα να ειμαστε!

Κι εμας εβγαλε ο φουρνος μελομακαρονα και κουραμπιεδες αλλα λεω φετος μηπως φτιαξω εγω. Ειναι ωρα ν αρχισουμε να λεμε τις χριστουγεννιατικες συνταγες μας

Πολύ κούραση!!! Το κακό είναι ότι κάπως έτσι θα πάει μέχρι μέσα Δεκέμβρη που πρέπει να παραδοθούν άλλες 2 μελέτες.

Το πρήξιμο στην κοιλιά όπως και στο στομάχι είναι άγχος. Πρόσεξέ το λίγο (θα μου πεις τώρα τι σουλέω, αλλά...) γιατί είναι πολύ ζόρικο και μπορεί να συνοδευτεί και από οξύ πόνο.

Μελομακάρονα και κουραμπιέδες να φτιάξεις και πάρε και τον μικρό μαζί! Είναι πανεύκολα άλλωστε!

Καλημερα φιλαρακια μου τι κανετε;

Εβιρακι μετα το ζαχαρουχο εφτιαξες κ κρεμα γαλακτος; Βρε τι χρυσοχερα εισαι εσυ!! χαρας την υπομονη σου κ το κουραγιο σου!!

Φωτεινη μου κ εμενα ο μικρος χτες ολο το βραδυ ηταν πολυ ανησυχος κ νομιζω πως ηταν είτε επειδη δεν ειχε φαει χτες ειτε απο το εμβολιο. Παλι καλα σημερα σηκωθηκε ορεξατος αλλα η αυπνια δεν παλευεται.

Σμουρφιτακι πλακα πλακα κοντευουν κ τα Χριστουγεννα!! Κ εγω εκει τελος Νοεμβριου με αρχες Δεκεμβριου το αργοτερο στολιζω παντα γιατι χαιρονται τα παιδια.Εμεις φευγουμε κ τις μερες των γιορτων παμε στους δικους μας οποτε δεν εχουνε κ πολυ καιρο να καταλαβουν την γιορτινη διαθεση κ ατμοσφαιρα.

Πολυ ωραια η τυροπιτουλα μμμ

Ιωαννακι μια χαρα το ετοιμο φαγητο ειναι παντα καλοδεχουμενο! Δεν πειραζει που δεν τελειωσες ολα τα ρουχα πρωτεραιοτητα εχουν τα ζουζουνια μας.Δεν υτα βλεπουμε κ πολλες ωρες μεσα στην μερα κ τους λειπουμε εμας επισης !!

Φωτεινη εχω πιστευω πως μια χαρα ωραιοτατα εγιναν τα τηγανοψωμα!! Ωραια ιδεα καιρο εχω να κανω.

Χτες γυρισα σπιτι περασμενες 9.Αργησα στο γραφειο κ μετα πηγα κ βρηκα το συζυγο με τα παιδα που ειχαν παει παιδιατρο για εμβολια κ ειχε κοσμο κ καθυστερησαμε.Οταν επιστρεψαμε σπιτι ταισα τα παιδια δυο αυγα στον μεγαλο κ στο μικρο ειχε μεινει απο την πρωτη μερα κ παλι καλα που ειχα τα σουτζουκακια απο την Δευτερα εριξα μεσα χυλοπιτακι κ εγινε το φαγητο για σημερα μπαμ μπαμ.Μετα κοιμησα τα παιδια κ εκανα ενα μπανιο κ ξεραθηκα απο της 10.Ο αντρας μου ειχε παει να δει το ποδοσφαιρο ουτε τον καταλαβα ποτε ηρθε ..

Χτες οταν γυρισαμε σπιτι μεχρι να τηγανισω τα αυγα ο καημενουλης μου πειναγε κ εφαγε το τελευταιο μουστοκουλουρο κ μου λεει μαμα τελειωσαν τα κουλουρακια μου δεν πιστευω να με αφησεις ετσι ε; Οποτε ειμαι παλι για κουλουρακια.Αν προλαβω θα τα κανω σημερα γιατι το ΣΚ εχω ενα σωρο να κανω...

Την ωρα που ειμασταν στην παιδιατρο χτες εβγαλε κ το 3ο δοντι ο μεγαλος.Ειναι το πρωτο που εβγαλε απο πανω, τα δυο κατω εχουν ξαναβγει κ εχει πολυ πλακα γιατι ψευδιζει λιγο κ μπερδευεται οταν μιλαει.

Ιωαννακι αυτο που λες με το πρηξιμο ειναι καθαρη ενδειξη αγχους!!!

Εχεις δικιο πρεπει ξνα αρχισουμε να λεμε τα περι Χριστουγεννων να αλλαξει λιγο κ η διαθεση μας.

Καλημέρα και σ'εσένα!!! Διακιολογημένος ο μικρούλης, εμβόλιο έκανε! Ο μεγάλος έβγαλε και το 3ο δόντι;;; Μπράβο του!!! Πως το έχει πάρει που αλλάζει δοντάκια; Εμένα ήταν το χειρότερό μου! Αφού όμως σου ζήτησε κουλουράκια δεν πιστεύω να μην του κάνεις το χατίρι?!?!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Θα του το κανω σμουρφιτακι μου να δω ποτε ομως.Τωρα κανονισα το απογευμα να βαψω μαλλι ... Παρασκευη με βλεπω... Μια χαρα το εχει παρει ,δεν φοβαται καθολου.Καθεται το κουναει λιγο κ μετα μου το φερνει στο χερι.Χτες το εβγαλε οσο εξεταζε η παιδιατρος τον αδερφο του.

Ιωαννακι σου γραφω συνταγη για μπισκοτα.Κουλουρακια τι θες,με βουτυρο, με μουστο , κανελλα;

Μπισκοτα

1 κουπα βιταμ το οποίο θα εχεις αφησει να μαλακωσει

1 αυγο

1 κουπα ζάχαρη

1-2 βανίλιες

1κγ μπεικιν παουντερ

3 -3 1/2 κουπες αλευρι για ολες τις χρήσεις η το μαλακο (κοσκινισμενο).

1 πρεζα αλατι

Το μυστικο επιτυχιας σε αυτα τα μπισκοτα ειναι να ειναι το βιταμ σε θερμοκρασια δωματιου κ να το χτυπησεις πολυ καλα με την ζαχαρη γυρω στα 10 λεπτα υπολογισε.

Χτυπας το βιταμ με την ζαχαρη κ το αλατι μεχρι να αφρατεψουν. Μετα χαμηλωνεις το μιξερ κ ριχνεις το αυγο να ανακατευτει καλα,την βανιλια κ σιγα σιγα το αλευρι με το μπεικιν.Η ζυμη θα ειναι μαλακη αλλα δεν θα κολλαει στα χερια.Την αφηνεις για μιση ωρα στο ψυγειο κ μετα εγω το ανοιγω σε ενα μεγαλο φυλλο κ με το ποτηρι του κρασιου κοβω στρογγυλα η με κουπ πατ διαφορα σχεδιακια.

Ψησιμο 10-12 λεπτα στον αερα 170-180'.

Πολλες φορες τα κοβω στρογγυλα με το ποτηρι κ βαζω απο πανω m&m καραμελακια κ γινονται πολυ ωραια

Link to comment
Share on other sites

Θα του το κανω σμουρφιτακι μου να δω ποτε ομως.Τωρα κανονισα το απογευμα να βαψω μαλλι ... Παρασκευη με βλεπω... Μια χαρα το εχει παρει ,δεν φοβαται καθολου.Καθεται το κουναει λιγο κ μετα μου το φερνει στο χερι.Χτες το εβγαλε οσο εξεταζε η παιδιατρος τον αδερφο του.

Ιωαννακι σου γραφω συνταγη για μπισκοτα.Κουλουρακια τι θες,με βουτυρο, με μουστο , κανελλα;

Μπισκοτα

1 κουπα βιταμ το οποίο θα εχεις αφησει να μαλακωσει

1 αυγο

1 κουπα ζάχαρη

1-2 βανίλιες

1κγ μπεικιν παουντερ

3 -3 1/2 κουπες αλευρι για ολες τις χρήσεις η το μαλακο (κοσκινισμενο).

1 πρεζα αλατι

Το μυστικο επιτυχιας σε αυτα τα μπισκοτα ειναι να ειναι το βιταμ σε θερμοκρασια δωματιου κ να το χτυπησεις πολυ καλα με την ζαχαρη γυρω στα 10 λεπτα υπολογισε.

Χτυπας το βιταμ με την ζαχαρη κ το αλατι μεχρι να αφρατεψουν. Μετα χαμηλωνεις το μιξερ κ ριχνεις το αυγο να ανακατευτει καλα,την βανιλια κ σιγα σιγα το αλευρι με το μπεικιν.Η ζυμη θα ειναι μαλακη αλλα δεν θα κολλαει στα χερια.Την αφηνεις για μιση ωρα στο ψυγειο κ μετα εγω το ανοιγω σε ενα μεγαλο φυλλο κ με το ποτηρι του κρασιου κοβω στρογγυλα η με κουπ πατ διαφορα σχεδιακια.

Ψησιμο 10-12 λεπτα στον αερα 170-180'.

Πολλες φορες τα κοβω στρογγυλα με το ποτηρι κ βαζω απο πανω m&m καραμελακια κ γινονται πολυ ωραια

Ευχαριστω πολυ! Θα μ ενδιεφερε με κανελλα και βουτυρο οποτε βρεις χρονο

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και εγώ! Καλησπέρες.

Ο μπαμπάς, μετά από πολλά τηλέφωνα και τρομερό άγχος από μέρους μου, μπήκε χτες στο νοσοκομείο και αύριο θα βάλουν το βηματοδότη... ελπίζω να πάνε όλα καλά και να ησυχάσουμε.... τα νεύρα μας έχουν χτυπήσει κόκκινο, ειδικά της μαμάς, γιατί ο μπαμπάς έχει τρομερή γκρίνια... οπότε σήμερα κάνω δουλειές και μαγείρεμα για να είμαι αύριο κοντά τους... έκανα χορτόσουπα για σήμερα και αρακά με ρύζι για αύριο....έκανα και μία κρέμα σοκολάτας στιγμής.

Καλημερα σας.

Φωτεινη τι κανετε? ωραια φαγακια εχετε

Νινα ξερεις τι σκεφτομουνα? Πως ειναι δυνατον ολοι οι γιατροι να του λενε οτι δεν εχει τιποτα και ξαφνικα θελει βηματοδοτη? μάλλον επειδή όταν τον πάμε στα επείγοντα, βλέπουν μεγάλο άνθρωπο και δεν ασχολούνται ιδιαίτερα... αυτό έχω καταλάβει!

Αγγελικη εισαι σημερα καλυτερα?

Εχω ενα σιδερο που ξεκιναει απο το πατο της ντουλαπας και φτανει μεχρι πανω τη ραγα που κρεμαμε ρουχα. Αχ τι το επαιξα χαλαρη το σ/κ?

Θα φαμε μακαρονια με κιμα σημερα. ωραιότατο! ζηλεύω... ο σύζυγος κάνει δίαιτα και έχουμε εμπάργκο γενικό! βέβαια την κρέμα στιγμής θα την φάω όλη μόνη μου, αλλά εγώ δεν κάνω δίαιτα, οπότε...

Την καλημερα μου σε ολους.

Χασαμε παλι ρικολα και στρουμφιτα

Καλό μεσημέρι στην μαγειροπαρέα!

Τελικά δεν θα κάνω βάρδια σήμερα, άλλξα με έναν συνάδελφο και θα κάνω την Πέμπτη. Θα σχολάσω 2,30 σήμερα. Μπράβο που τα κατάφερες! έτσι έπρεπε!

Σήμερα τρώμε κάτι υπόλοιπα των προηγούμενων ημερών. Το απόγευμα θα φτιάξω φασολάκια γι΄αύριο. μία χαρά είναι και τα ξεκαθαρίσματα, όπως λέμε!

Εβιράκι έτσι όπως μου περιέγραψες τα κορίτσια δεν μου φανήκαν και τα καλύτερα και ηθικά παιδιά! Και φυσικά δεν θα μιλήσω για οτυς γονείς τους οι οποίοι τους επιτρέπουν να κυκλοφορούν έτσι! Αλλά βέβαια αυτό δεν δικαιολογεί και την πράξη του νεαρού. Όμως είμαι της απόψης ότι όταν δεν προκαλείς ο άλλος δεν έχει λόγο να σε βιντεοσκοπήσει. Συμφωνώ!! αν δεν ήταν έτσι, γιατί να τις βιντεοσκοπούσε? όχι ότι μειώνει την πράξη του βέβαια!

Ουπς κάτι με θέλουν τα λέμε σε λίγο....

Καλημέρα παρεούλα!!!

Νίνα πώς είσαι; Διάβασα για τον μπαμπά σου οτι χρειάζεται ηματοδότη. Μήπως να πηγαίνατε και σε άλλον ένα γιατρό να το επιβεβαιώσετε; Από εκεί και πέρα πριν από χρόνια (8 αν θυμάμαι καλά) είχε βάλει η γιαγιά μου (είχε χρόνιες αρρυθμίες) και ήταν υπόθεση ρουτίνας. Ούτε ταλαιπωρήθηκε ούτε τίποτα. Ευτυχώς 3 γιατροί συμφώνησαν σε αυτό... ειδικά η μία ήταν που με άγχωσε ιδιαίτερα να επισπεύσω το θέμα όσο μπορώ, γιατί δεν έχει κανένα άλλο πρόβλημα και θα ήταν κρίμα να τον χάσουμε έτσι!

Ιωάννα αν και καθυστερημένα να χαίρεσαι τον μπαμπά σου! Είναι άδικο αυτό που συμβαίνει με τη δουλειά σου...μα καλά δεν σκέφτονται τις ανάγκες και τις υποχρεώσεις που πρέπει να καλύψετε;

Αγγελική είσαι καλύτερα; Λογικά με την αντιβίωση θα σου περάσει πιο γρήγορα.

Τζένη το ζήλεψα το ρυζόγαλο κι έχω καιρό να κάνω. Μόλις μπορέσω θα το κάνω.

Έβιρι αυτή τη μόδα με τα κινητά και τα βιντεάκια ειλικρινά δεν την καταλαβαίνω. Και όντως τι στο καλό βρίσκει νέο παλικάρι να παίρνει μάτι κατ'αυτόν τον τρόπο αντί να πάει και να βρει μια κοπελίτσα; Κρέμα γάλακτος και νιόκι;;;Μμμμμμμ!!!! Δεν πειράζει που δεν πέτυχαν, την άλλη φορά θα είναι σούπερ!

Φωτεινή ταλαιπωρία το βραδυνό ξύπνημα... είσαι σίγουρη ότι πεινάει; Μήπως βλέπει κάποιον εφιάλτη ή θέλει να σε αισθανθεί κοντά του;

Προσπαθώ να αναπληρώσω τις ώρες ύπνου τώρα 2 βράδυα και σήμερα αισθάνομαι κάπως καλύτερα. Πήγα το πρωί στο φούρνο και είχαν βγάλει κουραμπιέδες και μελομακάρονα! Χθες είπε ο άντρας μου ότι θα στολίσουμε φέτος μετά τις 17 του μήνα για να ευχαριστηθεί λέει η μικρή το δέντρο!:rolleyes: Δεν με χαλάει βέβαια καθόλου, λατρεύω τα Χριστούγεννα, την ατμόσφαιρα και τις μυρωδιές!

Μαγειρικά σήμερα έχει τυρόπιτα και το βράδυ μάλλον θα φτιάξω κοτόπουλο στο φούρνο για αύριο.

Λογικά θα ξαναμπώ αργότερα. Φιλιά σε όλους!!!

.

Καλημερα στρουμφιτα. Εχει πεσει πολυ κουραση ε?

Ευχαριστω για τις ευχες σου οσο για τη δουλεια αστα ειναι ακομα χειροτερα απο αυτα που γραφω. 3 μερες τωρα οταν ερχομαι πρηζεται η κοιλια μου και ξεπρηζεται οταν παω σπιτι. Φετος κι εμεις λεμε να στολισουμε κατα το τελος του μηνα καλα να ειμαστε!

Κι εμας εβγαλε ο φουρνος μελομακαρονα και κουραμπιεδες αλλα λεω φετος μηπως φτιαξω εγω. Ειναι ωρα ν αρχισουμε να λεμε τις χριστουγεννιατικες συνταγες μας

Ωραία ιδέα! θα αρχίσουμε να μπαίνουμε στο πνεύμα των Χριστουγέννων έτσι!
Καλημερα φιλαρακια μου τι κανετε;

Εβιρακι μετα το ζαχαρουχο εφτιαξες κ κρεμα γαλακτος; Βρε τι χρυσοχερα εισαι εσυ!! χαρας την υπομονη σου κ το κουραγιο σου!!

Φωτεινη μου κ εμενα ο μικρος χτες ολο το βραδυ ηταν πολυ ανησυχος κ νομιζω πως ηταν είτε επειδη δεν ειχε φαει χτες ειτε απο το εμβολιο. Παλι καλα σημερα σηκωθηκε ορεξατος αλλα η αυπνια δεν παλευεται.

Σμουρφιτακι πλακα πλακα κοντευουν κ τα Χριστουγεννα!! Κ εγω εκει τελος Νοεμβριου με αρχες Δεκεμβριου το αργοτερο στολιζω παντα γιατι χαιρονται τα παιδια.Εμεις φευγουμε κ τις μερες των γιορτων παμε στους δικους μας οποτε δεν εχουνε κ πολυ καιρο να καταλαβουν την γιορτινη διαθεση κ ατμοσφαιρα.

Πολυ ωραια η τυροπιτουλα μμμ

Ιωαννακι μια χαρα το ετοιμο φαγητο ειναι παντα καλοδεχουμενο! Δεν πειραζει που δεν τελειωσες ολα τα ρουχα πρωτεραιοτητα εχουν τα ζουζουνια μας.Δεν υτα βλεπουμε κ πολλες ωρες μεσα στην μερα κ τους λειπουμε εμας επισης !!

Φωτεινη εχω πιστευω πως μια χαρα ωραιοτατα εγιναν τα τηγανοψωμα!! Ωραια ιδεα καιρο εχω να κανω.

Χτες γυρισα σπιτι περασμενες 9.Αργησα στο γραφειο κ μετα πηγα κ βρηκα το συζυγο με τα παιδα που ειχαν παει παιδιατρο για εμβολια κ ειχε κοσμο κ καθυστερησαμε.Οταν επιστρεψαμε σπιτι ταισα τα παιδια δυο αυγα στον μεγαλο κ στο μικρο ειχε μεινει απο την πρωτη μερα κ παλι καλα που ειχα τα σουτζουκακια απο την Δευτερα εριξα μεσα χυλοπιτακι κ εγινε το φαγητο για σημερα μπαμ μπαμ.Μετα κοιμησα τα παιδια κ εκανα ενα μπανιο κ ξεραθηκα απο της 10.Ο αντρας μου ειχε παει να δει το ποδοσφαιρο ουτε τον καταλαβα ποτε ηρθε ..

Χτες οταν γυρισαμε σπιτι μεχρι να τηγανισω τα αυγα ο καημενουλης μου πειναγε κ εφαγε το τελευταιο μουστοκουλουρο κ μου λεει μαμα τελειωσαν τα κουλουρακια μου δεν πιστευω να με αφησεις ετσι ε; Οποτε ειμαι παλι για κουλουρακια.Αν προλαβω θα τα κανω σημερα γιατι το ΣΚ εχω ενα σωρο να κανω...

Την ωρα που ειμασταν στην παιδιατρο χτες εβγαλε κ το 3ο δοντι ο μεγαλος.Ειναι το πρωτο που εβγαλε απο πανω, τα δυο κατω εχουν ξαναβγει κ εχει πολυ πλακα γιατι ψευδιζει λιγο κ μπερδευεται οταν μιλαει. άχου το καλό μου!

Ιωαννακι αυτο που λες με το πρηξιμο ειναι καθαρη ενδειξη αγχους!!!

Εχεις δικιο πρεπει ξνα αρχισουμε να λεμε τα περι Χριστουγεννων να αλλαξει λιγο κ η διαθεση μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.

Σήμερα έφτιαξα φασόλια μαυρομάτικα γιαχνί και σπανακοκεφτέδες.

Προσπαθησες να φτιαξεις και κρεμα γαλακτος μονη σου; Μπραβο!

Σ' ευχαριστώ πολύ Φωτεινή μου. Νομίζω όμως ότι θα χρειαζόταν ζωικό βούτυρο ενώ εγώ είχα στο σπίτι μόνο μαργαρίνη και γι' αυτό μόλις κρύωσε έπηξε το βούτυρο σχεδόν στην αρχική του μορφή.

Θα το ξαναδοκιμάσω με ζωικό βούτυρο αυτή τη φορά.

Χτες δεν ειχα μαγειρεμα αλλα εφτιαξα τυροψωμα για κολατσιο (κατα τη γνωμη μου βγηκαν ετσι κι ετσι αλλά τρωγονται).

Όταν κάτι που βγαίνει μέτριο τρώγεται τότε είναι μια χαρά.

Πήγα το πρωί στο φούρνο και είχαν βγάλει κουραμπιέδες και μελομακάρονα!

Αχ, τι ωραία!!!! Εγώ έχω δει πολύ καιρό τώρα ΑγιοΒασιλάκια σοκολατένια στα σούπερ μάρκετ και στόλεν. Καλά στα εμπορικά από τις τελευταίες μέρες του Σεπτεμβρίου έχουν βάλει σε κάποια ράφια τα χριστουγεννιάτικα. Αρχικά στα πίσω ράφια του καταστήματος και καθώς περνούν οι μέρες τα φέρνουν και πιο μπροστά με μεγαλύτερη ποικιλία.

Χθες είπε ο άντρας μου ότι θα στολίσουμε φέτος μετά τις 17 του μήνα για να ευχαριστηθεί λέει η μικρή το δέντρο!:rolleyes: Δεν με χαλάει βέβαια καθόλου, λατρεύω τα Χριστούγεννα, την ατμόσφαιρα και τις μυρωδιές!

Κι εγώ τα λατρεύω.

.

Ευχαριστω για τις ευχες σου οσο για τη δουλεια αστα ειναι ακομα χειροτερα απο αυτα που γραφω. 3 μερες τωρα οταν ερχομαι πρηζεται η κοιλια μου και ξεπρηζεται οταν παω σπιτι.

ωωωω βρε παιδί μου τι τραβάς κι εσύ!!!

Εβιρακι μετα το ζαχαρουχο εφτιαξες κ κρεμα γαλακτος; Βρε τι χρυσοχερα εισαι εσυ!! χαρας την υπομονη σου κ το κουραγιο σου!!

Σ' ευχαριστώ Τζένη μου.

Φωτεινη μου κ εμενα ο μικρος χτες ολο το βραδυ ηταν πολυ ανησυχος κ νομιζω πως ηταν είτε επειδη δεν ειχε φαει χτες ειτε απο το εμβολιο. Παλι καλα σημερα σηκωθηκε ορεξατος αλλα η αυπνια δεν παλευεται.

Ό,τι κι αν ήταν ευτυχώς που δεν του κράτησε πολύ.

Χτες οταν γυρισαμε σπιτι μεχρι να τηγανισω τα αυγα ο καημενουλης μου πειναγε κ εφαγε το τελευταιο μουστοκουλουρο κ μου λεει μαμα τελειωσαν τα κουλουρακια μου δεν πιστευω να με αφησεις ετσι ε;

χαχαχαχα τι ωραία που τα λέει!!!!!!! Από 'κει φαίνεται πόσο ωραία τα φτιάχνεις.

Ο μπαμπάς, μετά από πολλά τηλέφωνα και τρομερό άγχος από μέρους μου, μπήκε χτες στο νοσοκομείο και αύριο θα βάλουν το βηματοδότη... ελπίζω να πάνε όλα καλά και να ησυχάσουμε.... τα νεύρα μας έχουν χτυπήσει κόκκινο, ειδικά της μαμάς, γιατί ο μπαμπάς έχει τρομερή γκρίνια...

Σίγουρα όλα καλά θα πάνε Νίνα μου καλή επιτυχία του εύχομαι κι εγώ.

Συμφωνώ!! αν δεν ήταν έτσι, γιατί να τις βιντεοσκοπούσε? όχι ότι μειώνει την πράξη του βέβαια!

Έτσι πολύ σωστά τα λες. Ούτε το ένα είναι ωραίο να συμβαίνει ούτε το άλλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια! τι κανετε?

Εβιρι σπανακοκεφτεδες ε? καλο ακουγεται. Καλα εγω για την κρεμα γαλακτος απλως δεν θα προσπαθησω ουτε τα βασικα δεν μπορω να κανω. Σας χαιρομαι βρε κοριτσια που πιανουν τοσο τα χερια σας.

Εμεις σημερα θα φαμε μουσακα και λογικα και αυριο θα μεινει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Νινα μου ευχομαι ολα να πανε καλά σημερα με τον πατερα σου και να ηρεμησετε! Δεν χρειαζεται αγχος, μονο ψυχραιμια και υπομονη. Τετοιες μερες βολευομαστε και με πιο προχειρο φαγητο μην σκεφτεσαι και τα μαγειρεματα τωρα.

Ιωαννα μου πολυ λυπαμαι για ολα αυτα που περνας. Σε καταλαβαινω γιατι ξερω κι αλλους στη θεση σου και καταλαβαινω τη δυσκολια. Οσες φορες και να σου πουμε κουραγιο δεν ξερω αν φτανει. Προσεξε την υγεια σου μοναχα! Ζηλεψα το φαγητακι σου - μου αρεσει αλλα δεν το φτιαχνουμε συχνα.

Τζενη μου σιγουρα θα του φτιαξεις κουλουρακια που σου το ζηταει τοσο γλυκα. Μπραβο και για τα δοντακια - μεγαλωσε το μαναρακι μας!

Εβιρι μου σπανακοκεφτεδες; Δεν το εχω ξανακουσει. Βγηκαν και τα λεμπκουχεν; (μου αρεσουν παρα πολύ)

Σμουρφιτα εχει δουλεια ε; Μπραβο που θα στολισετε νωρις, αξιζουν πολύ τα πρωτα Χριστουγεννα με τη μελενια σας. Καλή ιδεα να αρχισουμε να οργανωνομαστε για τα Χριστουγεννα για να κοιταμε και τις προσφορες των σουπερ μαρκετ (το πρακτικο πνευμα της παρεας). Εγω δεν τα παω καλά με στολισμους και λοιπα. Φετος σκεφτομαι να κανω τιποτα κατασκευες με τη μικρη για να φτιαξω λιγο ατμοσφαιρα κι εδω και δεν ξερω ποτε θα ανεβουμε Αθηνα για να υπολογισω τι θα κανω κι εκει. Κεφι δεν πολυυπαρχει αλλα πρεπει να το βρω. Κοιταζα και το χριστουγεννιατικο θεμα που εχει ανοιξει εδω και προσπαθουσα να παρω ιδεες (που μπορω να φτιαξω βεβαια).

Μαγειρικα χτες ειχαμε τα σουτζουκακια με μακαρονια. Για σημερα δεν ξερω ο,τι αποφασισει η γιαγια για εμας τους μεγαλους, τα παιδια εχουν απο χτες. Δεν αποφασιζε ιδιαιτερα χτες κι ουτε εγω ειχα πολυ ορεξη οποτε δεν μαγειρεψα. Ο μικρος ψιλοπειναει γιατι δεν κοιμαται αν δεν πιει γαλα ξανα αλλά θελει και παρεα απ'ότι καταλαβα. Και δυστυχως θελει τη γιαγια και ξυπναει κι αυτη κι αυτο ειναι ζορικο.

Αγγελικουλα πως εισαι; Θα αντεξεις σημερα τη βαρδια;

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααα

Τι κανετε βρε κοριτσια ολα καλα;

Νινακι μου ολα καλα να πανε σημερα με τον μπαμπα σου. Εχεις ολη μας την θετικη ενεργεια.Ο θεος να τον βοηθησει σημερα.

Μην αγχωνεσαι για το φαγητο αυτες τις μερες, μια σαλατα κ δυο αυγα κ μια χαρα θα ειστε.

Ιωαννακι τι ωραιο φαγητο που θα φατε !!! μμμμμμ τελειο !!!

Αγγελικκ τι καλα που την γλιτωσες την βαρδυα !! Σημερα θα κατσεις ομως ε; δεν πειραζει μια μερα ειναι θα περασει.

Φωτεινη μου κανε λιγο υπομονη κ εγω πιστευω φαση ειναι θα του περασει.Αφου θελει γαλα για να κοιμηθει να του το δινεις καλυτερα τοτε να μην στεναχωριεται.

Εβιρακι σπανακοκεφτεδες; τους εβλεπα κ σε ενα σαιτ προχτες , ενδιαφερον!

Βρε παιδια για πειτε καμια ιδεα πως να φτιαχνω τα οσπρια να δελεαστει ο μεγαλος μπας κ φαει. Προς το παρον μονο φακες ετρωγε κ αυτες τον τελευταιο καιρο ουτε τις ακουμπαει.

Για σημερα εφτιαξα κοτοσουπα.Για αυριο μαλλον δεν εχω μαγειρεμα γιατι χτες δεν φαγανε σπιτι το μεσημερι τους εκανε ενας φιλος μας το τραπεζι οποτε εμεινε το φαγητο. Κριμα ειναι να παει χαμενο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Χθες ούτε που κατάλαβα πως πέρασε η μέρα στην δουλειά και δεν πρόλαβα να μπω στο καφέ μας! Ελπίζω να είστε όλες καλά, θα διαβάσω τα νέα σας σε λιγάκι.

Σήμερα τρώμε χταποδάκι με κριθαράκι από την συνταγή της Έβιρι. Χτες το μενού μας είχε φασολάκια.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρα πολύ δουλειά αυτές τις μέρες. Από την Παρασκευή μέχρι και την Κυριακή ζήτημα αν κοιμήθηκα 4 ώρες συνολικά.... Επιτέλους όμως χθες παραδόθηκε η 1η μελέτη και τώρα πάμε για την επόμενη. Ευτυχώς όταν γύρισα σπίτι έπεσα για ύπνο το απόγευμα και αν δεν με ξυπνούσε ο άντρας μου να κάνουμε μπάνιο τη μικρή παίζει να ξυπνούσα μια και καλή σήμερα το πρωί.

Πολύ κούραση βρε κοριτσάκι μου! Κοίτα να αναπληρώσεις όσο μπορείς τις χαμένες ώρες για να μην πέσεις κάτω!

Καλησπέρα παιδιά μου.

Σήμερα έφτιαξα νιόκι από πατάτα με κρέμα γάλακτος που έφτιαξα μόνη μου, αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένη ούτε από το ένα ούτε από το άλλο. Κάποια άλλη φορά θα τα ξαναπροσπαθήσω και τα δύο.

Είμαι σίγουρη ότι η επόμενη φορά θα έχει σίγουρα επιτυχία!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγγελικη παλι καλά που σε αντικατεστησε συναδελφος και θα αναρρωσεις καλυτερα. Ειναι πολυ σημαντικο αυτο. Πως πας;

Καλά είμαι τώρα! Αν και με το που γύρισε νοτιάς με έπιασε το κεφάλι μου! Αλλά οκ παλεύεται!

Φιλια

Φωτεινη αυτα τα νυχτερινα ξυπνηματα ειναι απελπισια. Εμεις ειμαστε αισιως στην 8η μερα χωρις πιπιλα και χωρις γκρινια.

Αυτά είναι καλά νέα!

Εγώ πάντως έδωσα το παρόν!

Αγγελική είσαι καλύτερα; Λογικά με την αντιβίωση θα σου περάσει πιο γρήγορα.

Ναι είμαι οκ τώρα!

Προσπαθώ να αναπληρώσω τις ώρες ύπνου τώρα 2 βράδυα και σήμερα αισθάνομαι κάπως καλύτερα. Πήγα το πρωί στο φούρνο και είχαν βγάλει κουραμπιέδες και μελομακάρονα! Χθες είπε ο άντρας μου ότι θα στολίσουμε φέτος μετά τις 17 του μήνα για να ευχαριστηθεί λέει η μικρή το δέντρο!:rolleyes: Δεν με χαλάει βέβαια καθόλου, λατρεύω τα Χριστούγεννα, την ατμόσφαιρα και τις μυρωδιές!

Κι εγώ το ίδιο! Αν μπορούσα θα στόλιζα σήμερα!!!!

.

Ευχαριστω για τις ευχες σου οσο για τη δουλεια αστα ειναι ακομα χειροτερα απο αυτα που γραφω. 3 μερες τωρα οταν ερχομαι πρηζεται η κοιλια μου και ξεπρηζεται οταν παω σπιτι.

Ιωαννίτσα ξέρω ότι δεν είναι εύκολο, αλλά προσπάθησε να μην σε παίρνει από κάτω όλο αυτό και έχει αντίχτυπο στην υγεία σου.

Φετος κι εμεις λεμε να στολισουμε κατα το τελος του μηνα καλα να ειμαστε!

Κι εγώ, πρώτα ο Θεός, θα στολίσω το Σαββατοκύριακο 29-30 Νοεμβρίου!

Την ωρα που ειμασταν στην παιδιατρο χτες εβγαλε κ το 3ο δοντι ο μεγαλος.Ειναι το πρωτο που εβγαλε απο πανω, τα δυο κατω εχουν ξαναβγει κ εχει πολυ πλακα γιατι ψευδιζει λιγο κ μπερδευεται οταν μιλαει.

Είναι όντως αστεία έτσι που τους λείπουν τα δοντάκια τους! Ειδικά όταν χαμογέλάνε!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Θα του το κανω σμουρφιτακι μου να δω ποτε ομως.Τωρα κανονισα το απογευμα να βαψω μαλλι ...

Εγώ αύριο πάω για βαφή!

Ο μπαμπάς, μετά από πολλά τηλέφωνα και τρομερό άγχος από μέρους μου, μπήκε χτες στο νοσοκομείο και αύριο θα βάλουν το βηματοδότη... ελπίζω να πάνε όλα καλά και να ησυχάσουμε....

Να μας πεις πως πήγε όταν μπορέσεις!

τα νεύρα μας έχουν χτυπήσει κόκκινο, ειδικά της μαμάς, γιατί ο μπαμπάς έχει τρομερή γκρίνια...

Όταν ένας απόλυτα υγιής άνθρωπος υποβάλεται σε τέτοια επέμβαση έχει τυα δίκα του να γκρινιάζει. Μάλλον ανησυχεί κι εκείνος και το δείχνει με αυτόν τον τρόπο.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.

Σήμερα έφτιαξα φασόλια μαυρομάτικα γιαχνί και σπανακοκεφτέδες.

Την είδα την συνταγή στο blog σου και την έβαλα στα προσεχώς!

Κεφι δεν πολυυπαρχει αλλα πρεπει να το βρω. Κοιταζα και το χριστουγεννιατικο θεμα που εχει ανοιξει εδω και προσπαθουσα να παρω ιδεες (που μπορω να φτιαξω βεβαια).

Κι εγώ το παρακολουθώ γιατί τα κορίτσια εκεί δίνουν καλές ιδέες!

Αγγελικουλα πως εισαι; Θα αντεξεις σημερα τη βαρδια;

Θα την αντέξω σίγουρα! Ειδικά αφού αύριο θα σχολάσω 2,30!

Φιλια

Αγγελικκ τι καλα που την γλιτωσες την βαρδυα !! Σημερα θα κατσεις ομως ε; δεν πειραζει μια μερα ειναι θα περασει.

Είναι κάτι που γίνεται έτσι κι αλλιώς 1 φορά την εβδομάδα οπότε έχω συνηθίσει!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!!!

Σήμερα κέρδισα 1 ώρα πρωινού ύπνου καθώς είχα πρώτα μια συνάντηση και μετά γραφείο κι αισθάνομαι καλύτερα!!!

Να μαι και εγώ! Καλησπέρες.

Ο μπαμπάς, μετά από πολλά τηλέφωνα και τρομερό άγχος από μέρους μου, μπήκε χτες στο νοσοκομείο και αύριο θα βάλουν το βηματοδότη... ελπίζω να πάνε όλα καλά και να ησυχάσουμε.... τα νεύρα μας έχουν χτυπήσει κόκκινο, ειδικά της μαμάς, γιατί ο μπαμπάς έχει τρομερή γκρίνια... οπότε σήμερα κάνω δουλειές και μαγείρεμα για να είμαι αύριο κοντά τους... έκανα χορτόσουπα για σήμερα και αρακά με ρύζι για αύριο....έκανα και μία κρέμα σοκολάτας στιγμής.

Νίνα εύχομαι όλα καλά να πάνε!!! Για το μαγείρεμα συμφωνώ κι εγώ με τα κορίτσια, δεν χρειάζεται να κάνεις πολλά πολλά. Κοίτα να είσαι ήρεμη και ψύχραιμη και να είσαι δίπλα τους. Εμείς εδώ σου στέλνουμε όλη τη θετική ενέργειά μας και είμαστε δίπλα σου έστω και από απόσταση!

Καλημερα κοριτσια! τι κανετε?

Εβιρι σπανακοκεφτεδες ε? καλο ακουγεται. Καλα εγω για την κρεμα γαλακτος απλως δεν θα προσπαθησω ουτε τα βασικα δεν μπορω να κανω. Σας χαιρομαι βρε κοριτσια που πιανουν τοσο τα χερια σας.

Εμεις σημερα θα φαμε μουσακα και λογικα και αυριο θα μεινει!

Καλημέρα! Μουσακάς ε;;; γιαμι γιαμι!!!

Καλημέρα! Καλημέρα και σε εσένα!!!

Νινα μου ευχομαι ολα να πανε καλά σημερα με τον πατερα σου και να ηρεμησετε! Δεν χρειαζεται αγχος, μονο ψυχραιμια και υπομονη. Τετοιες μερες βολευομαστε και με πιο προχειρο φαγητο μην σκεφτεσαι και τα μαγειρεματα τωρα.

Ιωαννα μου πολυ λυπαμαι για ολα αυτα που περνας. Σε καταλαβαινω γιατι ξερω κι αλλους στη θεση σου και καταλαβαινω τη δυσκολια. Οσες φορες και να σου πουμε κουραγιο δεν ξερω αν φτανει. Προσεξε την υγεια σου μοναχα! Ζηλεψα το φαγητακι σου - μου αρεσει αλλα δεν το φτιαχνουμε συχνα.

Τζενη μου σιγουρα θα του φτιαξεις κουλουρακια που σου το ζηταει τοσο γλυκα. Μπραβο και για τα δοντακια - μεγαλωσε το μαναρακι μας!

Εβιρι μου σπανακοκεφτεδες; Δεν το εχω ξανακουσει. Βγηκαν και τα λεμπκουχεν; (μου αρεσουν παρα πολύ)

Σμουρφιτα εχει δουλεια ε; Μπραβο που θα στολισετε νωρις, αξιζουν πολύ τα πρωτα Χριστουγεννα με τη μελενια σας. Καλή ιδεα να αρχισουμε να οργανωνομαστε για τα Χριστουγεννα για να κοιταμε και τις προσφορες των σουπερ μαρκετ (το πρακτικο πνευμα της παρεας). Εγω δεν τα παω καλά με στολισμους και λοιπα. Φετος σκεφτομαι να κανω τιποτα κατασκευες με τη μικρη για να φτιαξω λιγο ατμοσφαιρα κι εδω και δεν ξερω ποτε θα ανεβουμε Αθηνα για να υπολογισω τι θα κανω κι εκει. Κεφι δεν πολυυπαρχει αλλα πρεπει να το βρω. Κοιταζα και το χριστουγεννιατικο θεμα που εχει ανοιξει εδω και προσπαθουσα να παρω ιδεες (που μπορω να φτιαξω βεβαια). Είναι τέλεια ιδέα να φτιάξεις με τη μικρή σου πραγματάκια. Παρακολουθώ κι εγώ το θέμα των Χριστουγέννων εδώ δίπλα και συμμετέχω από πέρυσι. Μου ανεβάζει τη διάθεση, παίρνω και δίνω ιδέες (τουλάχιστον πέρυσι αυτό έκανα). Το πιο απλό που θα σου έλεγα είναι να φτιάξετε παρεούλα τις κάρτες των δώρων σας ή τις κάρτες που θα δώσει στους παππούδες. Επίσης είναι πολύ εύκολο να κάνετε γούρια, με λίγη κορδέλα, ένα κομμάτι κανέλα, κουμπιά ή χάντρες γίνονται θαύματα!!!

Μαγειρικα χτες ειχαμε τα σουτζουκακια με μακαρονια. Για σημερα δεν ξερω ο,τι αποφασισει η γιαγια για εμας τους μεγαλους, τα παιδια εχουν απο χτες. Δεν αποφασιζε ιδιαιτερα χτες κι ουτε εγω ειχα πολυ ορεξη οποτε δεν μαγειρεψα. Ο μικρος ψιλοπειναει γιατι δεν κοιμαται αν δεν πιει γαλα ξανα αλλά θελει και παρεα απ'ότι καταλαβα. Και δυστυχως θελει τη γιαγια και ξυπναει κι αυτη κι αυτο ειναι ζορικο. Ωχ... και άντε γάλα δίνεις, η γιαγιά πώς θα αντέξει;

Αγγελικουλα πως εισαι; Θα αντεξεις σημερα τη βαρδια;

Φιλια

καλημεραααα Γειά σου!!!

Τι κανετε βρε κοριτσια ολα καλα;

Νινακι μου ολα καλα να πανε σημερα με τον μπαμπα σου. Εχεις ολη μας την θετικη ενεργεια.Ο θεος να τον βοηθησει σημερα.

Μην αγχωνεσαι για το φαγητο αυτες τις μερες, μια σαλατα κ δυο αυγα κ μια χαρα θα ειστε.

Ιωαννακι τι ωραιο φαγητο που θα φατε !!! μμμμμμ τελειο !!!

Αγγελικκ τι καλα που την γλιτωσες την βαρδυα !! Σημερα θα κατσεις ομως ε; δεν πειραζει μια μερα ειναι θα περασει.

Φωτεινη μου κανε λιγο υπομονη κ εγω πιστευω φαση ειναι θα του περασει.Αφου θελει γαλα για να κοιμηθει να του το δινεις καλυτερα τοτε να μην στεναχωριεται.

Εβιρακι σπανακοκεφτεδες; τους εβλεπα κ σε ενα σαιτ προχτες , ενδιαφερον!

Βρε παιδια για πειτε καμια ιδεα πως να φτιαχνω τα οσπρια να δελεαστει ο μεγαλος μπας κ φαει. Προς το παρον μονο φακες ετρωγε κ αυτες τον τελευταιο καιρο ουτε τις ακουμπαει. Νομίζω ότι πρέπει να είναι "κρυμμένα". Δηλαδή, ψευτοκεφτέδες με ρεβύθια, φασόλια ή αρακά, πουρέ, λιωμένα σε σούπα και λίγο τυρί (π.χ. κατίκι) σαν βελουτέ, φακές ή φασολάκια με ρύζι ή κριθαράκι, όσπρια σε σαλάτα, ντιπ πάνω σε ψωμάκι ή φρυγανιά, μπορείς να κάνεις π.χ. κοτόπουλο ή χοιρινό κοκκινιστό και να προσθέσεις μέσα φασόλια ή ρεβύθια, πιπεριές, μανιτάρια.

Για σημερα εφτιαξα κοτοσουπα.Για αυριο μαλλον δεν εχω μαγειρεμα γιατι χτες δεν φαγανε σπιτι το μεσημερι τους εκανε ενας φιλος μας το τραπεζι οποτε εμεινε το φαγητο. Κριμα ειναι να παει χαμενο.

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα! Καλημέρα!!!

Χθες ούτε που κατάλαβα πως πέρασε η μέρα στην δουλειά και δεν πρόλαβα να μπω στο καφέ μας! Ελπίζω να είστε όλες καλά, θα διαβάσω τα νέα σας σε λιγάκι.

Σήμερα τρώμε χταποδάκι με κριθαράκι από την συνταγή της Έβιρι. Χτες το μενού μας είχε φασολάκια.

Νοστιμότατο!!!

Χθες πήγαμε βολτούλα το απόγευμα και κάτσαμε και για καφεδάκι. Η μικρή κοιμήθηκε και το ευχαριστηθήκαμε κι εμείς. Το βράδυ έβαλα στη γάστρα κοτόπουλο γιουβέτσι με κριθαράκι για σήμερα. Έκλεισα τον φούρνο νωρίτερα και την άφησα μέσα. Το πρωί που άνοιξα να δω τι γίνεται ήταν μούρλια! Αφού ο καλός μου ήθελε να φάει για πρωινό (τελικά δεν το έκανε)! Σήμερα το απόγευμα έχω ραντεβού σε γιατρό να δει τα χέρια μου, γιατί εκεί που πονούσε το ένα και είχε δυσκαμψία τώρα με πονάει και το άλλο. Για να δούμε... λογικά ξεκούραση θα μου πει...

Τα λέμε και σε λίγο! Φιλιά σε όλους!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ιωαννα μου πολυ λυπαμαι για ολα αυτα που περνας. Σε καταλαβαινω γιατι ξερω κι αλλους στη θεση σου και καταλαβαινω τη δυσκολια. Οσες φορες και να σου πουμε κουραγιο δεν ξερω αν φτανει. Προσεξε την υγεια σου μοναχα! Ζηλεψα το φαγητακι σου - μου αρεσει αλλα δεν το φτιαχνουμε συχνα.

το φαγητακι το εκανε η πεθερα οποτε ας μην παρω εγω τα ευσημα!

δεν ειμαι πολυ χαλια αλλα οπως και να χει το σκεφτομαι το οικονομικο, εχει ο Θεος!

Μαγειρικα χτες ειχαμε τα σουτζουκακια με μακαρονια. Για σημερα δεν ξερω ο,τι αποφασισει η γιαγια για εμας τους μεγαλους, τα παιδια εχουν απο χτες. Δεν αποφασιζε ιδιαιτερα χτες κι ουτε εγω ειχα πολυ ορεξη οποτε δεν μαγειρεψα. Ο μικρος ψιλοπειναει γιατι δεν κοιμαται αν δεν πιει γαλα ξανα αλλά θελει και παρεα απ'ότι καταλαβα. Και δυστυχως θελει τη γιαγια και ξυπναει κι αυτη κι αυτο ειναι ζορικο.

μου αρεσουν πολυ τα σουτζουκακια με μακαρονια. Πρεπει να συνηθισει να κοιμαται και χωρις γαλα, μηπως να τρωει πιο πολυ μες την μερα?

Φιλια

καλημεραααα

Τι κανετε βρε κοριτσια ολα καλα;

Γεια σου!!!

Ιωαννακι τι ωραιο φαγητο που θα φατε !!! μμμμμμ τελειο !!!

οπως ειπα το εκανε η πεθερα ελπιζω μονο να το εχει πετυχει

Εβιρακι σπανακοκεφτεδες; τους εβλεπα κ σε ενα σαιτ προχτες , ενδιαφερον!

εγραψα τη συνταγη της και μπαινει στα προσεχως μαζι με τα μπισκοτα σου

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Χθες ούτε που κατάλαβα πως πέρασε η μέρα στην δουλειά και δεν πρόλαβα να μπω στο καφέ μας! Ελπίζω να είστε όλες καλά, θα διαβάσω τα νέα σας σε λιγάκι.

Γεια σου Αγγελικουλα!!!

Σήμερα τρώμε χταποδάκι με κριθαράκι από την συνταγή της Έβιρι. Χτες το μενού μας είχε φασολάκια.

Καλημέρα παρεούλα!!!

Σήμερα κέρδισα 1 ώρα πρωινού ύπνου καθώς είχα πρώτα μια συνάντηση και μετά γραφείο κι αισθάνομαι καλύτερα!!!

Αυτο ειναι πολυ καλο, λιγη ξεκουραση παντα καλο κανει

Καλημέρα! Μουσακάς ε;;; γιαμι γιαμι!!!

Ελα να σου κανω το τραπεζι!!!!

Νοστιμότατο!!!

Χθες πήγαμε βολτούλα το απόγευμα και κάτσαμε και για καφεδάκι. Η μικρή κοιμήθηκε και το ευχαριστηθήκαμε κι εμείς. Το βράδυ έβαλα στη γάστρα κοτόπουλο γιουβέτσι με κριθαράκι για σήμερα. Έκλεισα τον φούρνο νωρίτερα και την άφησα μέσα. Το πρωί που άνοιξα να δω τι γίνεται ήταν μούρλια! Αφού ο καλός μου ήθελε να φάει για πρωινό (τελικά δεν το έκανε)! Σήμερα το απόγευμα έχω ραντεβού σε γιατρό να δει τα χέρια μου, γιατί εκεί που πονούσε το ένα και είχε δυσκαμψία τώρα με πονάει και το άλλο. Για να δούμε... λογικά ξεκούραση θα μου πει...

Κι εσυ προβλημα με τα χερια? κι εγω εχω κλεισει ραντεβου γιατι οι τενοντιτιδες χειροτερευουν, δεν μπορω να τα χρησιμοποιησω πολυ τα χερια μου. Αυτο που λενε ξεκουραση καλο ειναι να μας πουν πως να το κανουμε. Ευχομαι να ειναι περαστικο!

Τα λέμε και σε λίγο! Φιλιά σε όλους!

Νινα ελπιζω να πανε ολα καλα σημερα, περιμενουμε νεα σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...