Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Ιωαννακι δεν πρεπει να ροδισουν καθολου,μολις δεις στις ακρες πως αρχιζουν να παιρνουν χρωμα τα βγαζεις αμεσως.Σε τι θερμοκρασια τα εψησες;αερα η αντιστασεις;

δεν ειναι μακλακα σαν σοφτ κουκις ειναι κανονικα τραγανα μπισκοτα οχι πετρες ομως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Ιωαννακι δεν πρεπει να ροδισουν καθολου,μολις δεις στις ακρες πως αρχιζουν να παιρνουν χρωμα τα βγαζεις αμεσως.Σε τι θερμοκρασια τα εψησες;αερα η αντιστασεις;

δεν ειναι μακλακα σαν σοφτ κουκις ειναι κανονικα τραγανα μπισκοτα οχι πετρες ομως

στους 170 αντιστασεις αλλα μαλλον το λαθος ηταν οτι πηραν χρωμα αρα ψηθηκαν πιο πολυ, δεν περιμενα να ειναι σοφτ κουκις αλλα αυτα εσπαγαν δοντια, ενω ηταν νοστιμα δεν μπορουσες να τα δαγκωσεις ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομαδα!

Νινα πως ειναι ο πατερας σου; Καλά κανατε και φαγατε εξω!

Τζενακι δεν πειραζει - οι αποτυχιες ειναι μεσα στο προγραμμα. Μπορει να φταιει και το αλευρι που γραφεις. Κι εγω ψηνομαι για λαζανια με σπανακι με ανθοτυρο αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα με σταματησουν ολοι οι υπολοιποι.

Ιωαννα μου τι κατασταση περνατε βρε κοπέλα μου; Ο μικρος μαλλον περναει καποια φαση. Μπορει να βγαζει και αντιδραση σε κατι που δεν του αρεσει στον παιδικο ή να διεκδικει με καποιο τροπο την προσοχη σου. Σε ασχετο χρονο προσπαθησε να ψαρεψεις τι παιζει. Μην απογοητευεσαι με τα κουλουρια την επόμενη φορα θα ειναι καταπληκτικα.

Σμουρφιτακι βγαλατε κιολας χριστουγεννιατικα; Μπραβο! Εγω γενικα δεν ειμαι και πολυ του καλλιτεχνικου και του εικαστικου οποτε θα το καθυστερησω οσο με παιρνει.

Αγγελικουλα how are you?

Ειναι αρκετες ωρες που δεν κουνιομαστε αλλα ολοι λενε οτι θα επρεπε να κουνιομαστε οποτε καταλαβαινετε τι ραδιο αρβυλα κυκλοφορει εδω. Οσον αφορα το τρακαρισμα δεν ετρεχα εγινε μεσα στην πολη κι ετσι μικρο το κακο. Το σπαστικο ηταν να βρω αυτοκινητο να ερχομαι στη δουλεια για καποιες μερες.

Για σημερα εχουμε περισσευματα απο τις προηγουμενες μερες.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά κι από μένα.

Δε μαγείρεψα σήμερα για να φύγουν τα αποφάγια.

Θα ηθελα να ευχηθω χρονια πολλά στις/στους εορταζουσες/οντες της παρεας μας!

Αγγελικουλα χρονια πολλά για χτες, να σε χαιρονται και να σε χαιρομαστε η παρεουλα!

Εβιρουλα χρονια πολλα και σε σενα! Πολλα πολλα χρονια μετα να συναντιομαστε ακομα και να μας δινεις τα μαγειρικα σου φωτα! Να σε χαιρεται η οικογενεια σου!

Φωτεινή μου σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Να συμπληρώσω ότι όταν θα συναντιόμαστε πολλά χρόνια μετά δε θα σας δίνω τα μαγειρικά μου φώτα, αφενός γιατί εσείς θα έχετε ήδη ανάψει τους πολυελαίους κι όχι απλά φώτα, κι εγώ θα έχω Αλτσχάιμερ και δε θα ξέρω τι είναι κουζίνα.

Μιας και είμαι στο μήνυμά σου γεια το σεισμό το παρήγορο είναι ότι δεν έχετε καινούριες ζημιές.

Εβιράκι μου ευχαριστώ για τις ευχές σου! Κι εσύ να χαίρεσαι την οικογένειά σου!

Σ' ευχαριστώ πολύ Αγγελική μου.

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες και τις εορτάζουσες των ημερών!

Ευχαριστούμε Στρουμφίτα.

Τι νοστιμιές είναι αυτές!!!! Εβιρί μου δεξιόχειρ είμαι, αλλά έχω από 1 κάτγμα στο κάθε χέρι και χρόνιες τενοντίτιδες, οι οποίες επιδεινώθηκαν στα φοιτητικά χρόνια λόγω χειροτεχνιών και εργασιών και τώρα με τη μικρή επανεμφανίστηκαν.

Τι λες βρε παιδάκι μου σου έχουν συμβεί τόσα πολλά μαζεμένα!!!!!!!!!!!!!! Μα πώς να βελτιωθείς έτσι και ειδικά τώρα που έχεις το μωρό και το σηκώνεις. Χρειάζεσαι πολύ χρόνο για ανάρρωση.

Την Κυριακή έφτιαξα καλτσόνε στο φούρνο και έμειναν και για σήμερα. Ακόμη εκανα ένα κέικ που μου βγήκε πολύ αφράτο και ρυζόγαλο. Αααα...ξέχασσα...ο άντρας μου έκανε ψωμί και ήταν καταπληκτικό! Ούτε ο ίδιος δεν το πίστευε. Να φανταστείτε το έβγαλε φωτογραφία γιατί λέει πότε θα το ξαναπετύχει έτσι;!

Γεια στα χέρια και των δυο σας Στρουμφίτα μου, φτιάξατε απίθανα πράματα.

Αγγελικη μου χρονια πολλα πολυχρονη να εισαι κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου! Παντα γερη κ δυνατη!!

Και εσυ Εβιρακι μου πολυχρονη κ οτι καλυτερο για σενα κ την οικογενεια σου!

Να ειστε κ οι δυο καλα !!!

Τζένη μου σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου.

Χτες φαγαμε λαζανια με σπανακι κ ανθοτυρο ( το ιδιο θα φαμε κ σημερα )

Αχ ωραίο φαγητό.

Εφτιαξα κ μουστοκουλουρα πολυ ωραια εγιναν.Τα βουτυρου παλι την Παρασκευη τα εκαψα ,καρβουνο ομως εντελως κ το Σαββατο που ξαναδοκιμασα γιατι πεισμωσα ειχα παρει αλευρι νο ναιμ μαρκας σουπερ μαρκετ κ εγινα στοκος, ετσι δυο φορες τα πεταξα... δεν με θελει αυτρες τις μερες , χτες παραλιγο να καψω τα λαζανια στο τσακ τα προλαβα...

Κρίμα μωρέ, γιατί έτσι; Μήπως έπαθε κάτι ο φούρνος σου;

χτες φάγαμε έξω παιδάκια, γυρίζοντας από μία υποχρέωση... η καλύτερη επιλογή, καθώς δεν είχα καμία όρεξη για μαγείρεμα... να είναι καλά ο αντρούλης μου, που το πρότεινε:P

Νομίζω ότι όχι μόνο κάνατε πολύ καλά που βγήκατε, αλλά ότι το χρειαζόσουν λίγο να ξεσκάσεις Νίνα μου. Κάποιες φορές ο άνθρωπος υπερβαίνει τις δυνάμεις του για να διαχειριστεί τις δύσκολες καταστάσεις που του έρχονται και χρειάζεται κάτι να ξελαμπικάρει, ακόμη κι αν αυτό είναι μια απλή μικρή έξοδος για φαγητό.

Ξέχασα να πω χρόνια πολλά σε όσους γιόρταζαν προχτές... και ήταν πολλοί! όσοι είχατε εορτάζοντες, να τους χαίρεστε!

Ευχαριστούμε πολύ.

Καλημερα κοριτσια και καλη βδομαδα.

Δεν προλαβα να μπω το σ/κ και θα ηθελα να πω χρονια πολλα στην Αγγελικη μας και στην Εβιρι. Να ειστε παντα καλα και να χαιρεστε τις οικογενειες σας.

Ιωάννα μου σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου.

εμεις τωρα μπηκαμε για δουλεια γιατι καναμε σταση εργασιας λογω επιλεκτικης πληρωμης.

Βρε παιδιά πώς μπορούν μερικοί εργοδότες και το κάνουν αυτό; Εγώ στη θέση τους θα ντρεπόμουν να αντικρύσω τους υπαλλήλους που δε θα είχα πληρώσει αν πρώτα είχα δώσει στους μισούς τον κανονικό τους μισθό.

Εβιράκι μου να είσια πολύχρονη κι εσύ! Χαμπάρι δεν πήρα...

Αγγελική μου σ' ευχαριστώ πολύ. Μου λες τώρα τις ευχές σου και είναι ακριβώς το ίδιο.

Να σας ρωτησω κατι, εχει ξεκινησει ο μικρος τις τελευταιες μερες να λεει συνεχεια δεν μπορω ειναι δυσκολο και δεν κανει τιποτα, νερο να θελει να πιει λεει ειναι δυσκολο τι να κανω βρε παιδια? δεν υποκυπτω βεβαια αλλα ειναι σπασιμο νευρων κι αν κατι ειναι καινουργιο δεν θελει να προσπαθησει καθολου εκνευριζεται και τα παραταει

Απλά έχει ισχυρό χαρακτήρα και θέλει να περνάει το δικό του. Κάτι τέτοια εξακολουθεί να μου λέει και η μικρή Εβιρίνα για να φυγοπονεί. Βέβαια, συγκρουόμαστε αρκετά συχνά. Κάποιες φορές περνάει το δικό μου, αλλά τις περισσότερες περνάει το δικό της γιατί μετά μου το κάνει επίτηδες και ό,τι της επιβάλλω να κάνει το κάνει στραβά για να μην της ξαναπώ.

Πιστεύω ότι πρέπει να επιμένεις και να του δείξεις πόσο σημαντικό είναι να κάνει μόνος του αυτά που πρέπει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Τι μου κάνετε;

Εγώ δεν είμαι και πάρα πολύ καλά. Όλο το βράδυ την έβγαλα στην τουαλέτα και είμαι και άυπνη και με κακή διάθεση. Ήρθα στο γραφείο και μου είπαν ότι κυκλοφορεί γαστρεντερίτιδα οπότε μάλλον αυτό είναι. Πάντως για να μου φτιάξει η διάθεση έβαλα να ακούσω χριστουγεννιάτικα τραγούδια στο northpoleradio!!!

Από φαγητό φιδέ για εμένα σήμερα και ο άντρας μου είπε ότι θα φτιάξει κάτι εκείνος να φάει...τι ακριβώς δεν ξέρω.

Ίσως ξαναμπώ λίγο αργότερα πάλι.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Τι μου κάνετε;

Εγώ δεν είμαι και πάρα πολύ καλά. Όλο το βράδυ την έβγαλα στην τουαλέτα και είμαι και άυπνη και με κακή διάθεση. Ήρθα στο γραφείο και μου είπαν ότι κυκλοφορεί γαστρεντερίτιδα οπότε μάλλον αυτό είναι. Πάντως για να μου φτιάξει η διάθεση έβαλα να ακούσω χριστουγεννιάτικα τραγούδια στο northpoleradio!!!

Από φαγητό φιδέ για εμένα σήμερα και ο άντρας μου είπε ότι θα φτιάξει κάτι εκείνος να φάει...τι ακριβώς δεν ξέρω.

Ίσως ξαναμπώ λίγο αργότερα πάλι.

περαστικα κι ελπιζω να μην κρατησει πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Το φαγητό μας σήμερα ήταν κοτόπουλο γιουβέτσι.

Πώς κι έτσι σήμερα; Για να δω πίσω από την κουρτίνα...δεν είστε εκεί. Για να δω πίσω από τον καναπέ....δε χωράτε. Για να δω κάτω από το κρεβάτι....σιγά μην μπαίνατε εκεί. Μα τότε αφού δεν είστε πουθενά πού είστε οι υπόλοιπες;

Αρχικό μήνυμα από ΦΩΤΕΙΝΗ763

Γεια σου Φωτεινή.

Γλυκες μερες κανει, αυτες δεν χρειαζονται και καλοριφερ

Ευτυχώς που ο καιρός κατά κύριο λόγο είναι με το μέρος σας (τουλάχιστον στη μισή Ελλάδα).

Εγώ δεν είμαι και πάρα πολύ καλά. Όλο το βράδυ την έβγαλα στην τουαλέτα και είμαι και άυπνη και με κακή διάθεση. Ήρθα στο γραφείο και μου είπαν ότι κυκλοφορεί γαστρεντερίτιδα οπότε μάλλον αυτό είναι.

Ωχ, αμάν αμάν. Σου εύχομαι σύντομα περαστικά και απομακρύνσου όσο γίνεται από το μωρό μήπως και τη γλιτώσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες! Τσά! εδώ είμαι εγώ... στον καναπέ επάνω, δεν έψαξες Εβίρι:P

Τι κάνετε βρε παιδιά? πώς πάνε τα κέφια? από εδώ είμαστε έτσι και έτσι;)... το παλεύουμε πάντως και αυτό είναι θετικό!

Σήμερα έχει φασολάδα το τσουκάλι, που λέμε και έχω ετοιμάσει μία συνταγή για ψωμί που έκανε χτες η Αργυρώ να φουσκώσει... αν πετύχει, θα σας την πω, για όσους δεν την είδαν.

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Τι μου κάνετε;

Εγώ δεν είμαι και πάρα πολύ καλά. Όλο το βράδυ την έβγαλα στην τουαλέτα και είμαι και άυπνη και με κακή διάθεση. Ήρθα στο γραφείο και μου είπαν ότι κυκλοφορεί γαστρεντερίτιδα οπότε μάλλον αυτό είναι. Πάντως για να μου φτιάξει η διάθεση έβαλα να ακούσω χριστουγεννιάτικα τραγούδια στο northpoleradio!!! Μπράβο που μπαίνεις στο χριστουγεννιάτικο mood, παρόλο την ολονυχτία στην τουαλέτα:D... περαστικά σου και ελπίζω να περάσει γρήγορα, γιατί αυτές οι ιώσεις εξασθενούν πολύ τον οργανισμό.

Από φαγητό φιδέ για εμένα σήμερα και ο άντρας μου είπε ότι θα φτιάξει κάτι εκείνος να φάει...τι ακριβώς δεν ξέρω.

Ίσως ξαναμπώ λίγο αργότερα πάλι.

ioanna81 είναι ωραία που έχει ακόμα καλοκαιρία... γλυτώνουμε αρκετά έξοδα, προς το παρόν... ίσως τελικά να έχουν πέσει έξω για τον βαρύ χειμώνα που λένε ότι θα έχουμε φέτος... είναι λίγο νωρίς βέβαια ακόμα.

Φιλιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω ειμαι στο γραφειο, ουτε κ εκει εψαξες Εβιρακι!!! οπως καταλαβατε πηζωωωω.....

Πολυ ωραιο το γιουβετσακι Εβιρακι!!! Αντε να γινει το ψωμι να μας πεις !!

Σμουρφιτακι περαστικα.Εχω ακουσει απο πολλους αυτες τις μερες να εχουν θεματα στομαχικα.Κυκλοφορει ιωση.Μακαρι να το περασεις ελαφρα!

Ιωαννακι μου τουλαχιστιν μας αγαπαει ο Θεουλης τα τελευταια δυο χρονια κ δεν κανει πολυ κρυο.μακαρι να συνεχιστει κ φετος!

Σημερα φαγαμε μοσχαρι σουπα , το τραβαγε κ ο καιρος μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι στην μαγειροπαρέα!

Μου αλλάξανε υπολογιστή στην δουλειά και παλεύω να τον συνηθίσω! Χώρια ότι περνάω απο την αρχή κάποια αρχεία που δεν γινόταν να σωθούνε!

Σήμερα τρώμε κοκκινιστό μοσχαράκι με πουρέ.

Πιθανόν να επανέλθω σε λιγάκι...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ενθουσιασμένη!:tongue: το ψωμί βγήκε φανταστικό, ειδικά εάν σκεφτείς πόσο εύκολο είναι και χωρίς καθόλου ζύμωμα... κατάλληλο για εμάς που έχουμε θέματα με τα χέρια μας! Το προτείνω ανεπιφύλακτα!!:P Όποια θέλει να το κάνει, να της πω μερικά πράγματα που άλλαξα.

6WJLgkr.jpg

Πώς σας φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

με τον καιρο παντως δεν ειχαμε θεμα, θεωρω οτι μας τρομαξαν τσαμπα! τοσες ετοιμασιες καναμε για μια μικρη μπορα.

Να σας ρωτησω κατι, εχει ξεκινησει ο μικρος τις τελευταιες μερες να λεει συνεχεια δεν μπορω ειναι δυσκολο και δεν κανει τιποτα, νερο να θελει να πιει λεει ειναι δυσκολο τι να κανω βρε παιδια? δεν υποκυπτω βεβαια αλλα ειναι σπασιμο νευρων κι αν κατι ειναι καινουργιο δεν θελει να προσπαθησει καθολου εκνευριζεται και τα παραταει

Μάλλον ζητάει την προσοχή σου. Ενδεχομένως αυτήν την περιόδο να μην του αφιερώνεις τόσο χρόνο όσο πριν ή τα προβλήματα σε απορροφούν και το έχει αντιληφθεί. Ρώτα τον σε άσχετη στιγμή, όπως σου είπε η Φωτεινή.

Αγγελικουλα how are you?

Προσπαθώ να συνηθίσω το νέο pc...

Ειναι αρκετες ωρες που δεν κουνιομαστε αλλα ολοι λενε οτι θα επρεπε να κουνιομαστε οποτε καταλαβαινετε τι ραδιο αρβυλα κυκλοφορει εδω. Οσον αφορα το τρακαρισμα δεν ετρεχα εγινε μεσα στην πολη κι ετσι μικρο το κακο. Το σπαστικο ηταν να βρω αυτοκινητο να ερχομαι στη δουλεια για καποιες μερες.

Ελπίζω να διαψευστούν οι φήμες!

Για σημερα εχουμε περισσευματα απο τις προηγουμενες μερες.

Φιλια


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είμαι και πάρα πολύ καλά. Όλο το βράδυ την έβγαλα στην τουαλέτα και είμαι και άυπνη και με κακή διάθεση. Ήρθα στο γραφείο και μου είπαν ότι κυκλοφορεί γαστρεντερίτιδα οπότε μάλλον αυτό είναι. Πάντως για να μου φτιάξει η διάθεση έβαλα να ακούσω χριστουγεννιάτικα τραγούδια στο northpoleradio!!!

Περαστικά βρε κορίτσι!

Παιδιά είμαι ενθουσιασμένη!:tongue: το ψωμί βγήκε φανταστικό, ειδικά εάν σκεφτείς πόσο εύκολο είναι και χωρίς καθόλου ζύμωμα... κατάλληλο για εμάς που έχουμε θέματα με τα χέρια μας! Το προτείνω ανεπιφύλακτα!!:P Όποια θέλει να το κάνει, να της πω μερικά πράγματα που άλλαξα.

6WJLgkr.jpg

Μμμμμ! Λαχταριστό φαίνεται! Δώσε συνταγή!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...