Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπέρα παρεούλα!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για τον μπαμπά και για την θετική σας ενέργεια:P... φαίνεται ότι έκανε καλή δουλειά :tongue:, καθώς πήγαν όλα καλά... σήμερα το πρωί βγήκαμε και πήγαμε σπίτι... φαίνεται καλύτερα, αν και νωρίς ακόμα... ηρέμησα και εγώ επιτέλους, παρόλο που δεν με αφήνουν και πολύ μερικοί άνθρωποι... βλέπε πεθερά:mad:

Από φαί έκανα ψαρόσουπα σήμερα και έβαλα μέσα πατάτα, καρότο και κόκκινη κολοκύθα...έβγαλα και κοτόπουλο να ψήσω για αύριο, γιατί θα λείπουμε και θέλω να έχω έτοιμο το φαί όταν γυρίσουμε.

Καλημέρα παρεούλα!!!

Στα γρήγορα... Ρίκολαααααα τι καλά που σε ξαναδιαβάσαμε!!! Αλήθεια ο μικρός ξεκίνησε βηματάκια;;;; Τέλεια!!!!!!!! Η δικιά μας χθες ήθελε να κρατιέται από τον μπαμπά της και να στέκεται όρθια :rolleyes:

Αγγελική είσαι καλύτερα;

Ιωάννα οι τενοντίτιδες δεν παλεύονται... έχω εδώ και 12 χρόνια και όσο παει χειροτερεύει. αχ αυτά τα χεράκια μας τι τραβάνε?!

Λοιπόν, χθες πήγα στον γιατρό και μαντέψτε τι μου είπε....Ξεκούραση φυσικά...χαχαχα Και τα δύο χέρια είναι σε κακή κατάσταση, αλλά το αριστερό σε χειρότερη και με φλεγμονή. Δυστυχώς δεν μπορώ να πάρω αντιφλεγμονώδες λόγω θηλασμού οπότε αρκέστηκα σε νάρθηκα ξεκούρασης. Μαγειρικά σήμερα έχουμε κοτόπουλο γιουβέτσι από χθες και μπουγάτσα.

Επιτέλους έφτασε η Παρασκευή!!!! Δε νομίζω άλλη φορά να είχα χαρεί τόοοοοσο πολύυυυυυυ!!!!!!!!!!

Καλημερα παρεακι!!!

Να μαι παλι!!!!

Ειμαστε μια χαρα μην ανησυχειτε..απλα παλευω με τη μεταφραση οταν κοιμηθει το βραδυ ο μικρος και ολη την ημερα τον κυνηγαω...σερνεται σε ολο το σπιτι και τωρα εμαθε να σηκωνεται.Θελει να τον κραταμε και να κανει βηματα συνεχεια.Επισης μιας και εχει τελειο καιρο αυτες τις μερες λιωνουμε κυριολεκτικα στις βολτες και στις παιδικες χαρες!!! μπράβο! πολύ καλά κάνετε! χαίρομαι που είστε καλά!

Απο μαγειρικα τι να σας πω κανω γρηγορα φαγητακια μιας και δεν προλαβαινω.(εχουμε μικρο σπιτι και το βραδυ αν μαγειρεψω κανω πολυ θορυβο και ξυπναει ο μκρος κυριος)!!!!

Μου εχει λειψει το παρεακι μιας και τωρα ουτε να σας διαβασω προλαβαινω....ππππφφφφ!!

Πολλα πολλα φιλια σε ολες!!!Ευχομαι να ειστε ολες καλα!!!

Μουτσ μουτσ!!!

:tongue:
Καλημέρα! Θα ειμαι συντομη μια κι η μερα εξελισσεται περιεργη. Μας εχει κουνησει τεσσερις φορες εκ των οποιων οι δυο ηταν καλές. Το άκουσα και σε σκέφτηκα αμέσως;) δε σας φτάνουν οι βροχές, έχετε και τους σεισμούς! Τη μικρη την πηραν απο το σχολειο , δεν μου μιλησε να δω πως ειναι. Θα δω οταν γυρισω σπιτι. Ελπιζω να μην αντιδρασει χωρις ψυχραιμια ο παππους αν γινει κατι και λειπω.

Μαγειρικα ταπεινες φακες σημερα. Θα τα πουμε αλλη στιγμη καλυτερα

Φιλια

Μου αρέσει που μπαίνετε σε χριστουγεννιάτικη διάθεση σιγά σιγά... για φέτος έχω περίεργη διάθεση.... μου αρέσουν γενικώς τα στολίσματα και οι γιορτές, αλλά με όλα αυτά που μας έχουν συμβεί φέτος, φοβάμαι να χαρώ.... πιστεύω όμως ότι θα αλλάξω και θα γίνω πιο αισιόδοξη! ίσως αρχίσω να στολίζω νωρίτερα...

Φιλιά πολλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα κι απο μενα! Πιο χαλαρη τωρα γιατι στη δουλεια ηταν περιεργα τα πραγματα.

Ρικολα τι ωραια που σε ξαναδιαβασαμε! Καλά ο μικρος σηκωθηκε; Καλε ακομα θυμαμαι που συζητουσαμε για τον επικειμενο τοκετο σου!!! Πωπω τι ωραια. Καλα κανετε και βολταρετε οσο βοηθα ο καιρος ακομα. Οποτε μπορεις να μπαινεις να μαθαινουμε νεα σου!

Νινα μου μπραβο που βγηκε ο μπαμπας σου απο το νοσοκομειο. Σιδερενιος. Ξερω οτι σου εχουν συμβει αρκετα φετος αλλά αν τα καταφερεις μπες σε κλιμα Χριστουγεννων για να αλλαξει κι η διαθεση σου οσο γινεται.

Ιωαννα και Σμουρφιτα υποφερετε με τα χερια ε; Οταν ακουω απο τους γιατρους τη λεξη "ξεκουραση" κατι παθαινω. Δεν μπορουν να συνταγογραφησουν και βοηθους μαζι με τη διαγνωση;

Ιωαννα μου δε νομιζω για μια φορα που θα τον παρεις στο κρεββατι να δημιουργηθει θεμα αφου του αρεσει το κρεββατι του. Παντως αν μπορεις ψαρεψε το λογο που θελει να ερθει. Αν βλεπει ασχημα ονειρα μπορει να δημιουργηθει θεμα.

Τζενακι καλά εκανες κι εκμεταλλευτηκες τις ευκαιριες που βρηκες.

Αγγελικουλα το βαψιμο του μαλλιου θα σε ανανεωσει κλασσικα.

Λοιπον κουνουσε σημερα και λογω βροχης ξυπνησε μνημες. Εκει που μενω ομως δεν υπαρχει προβλημα. Ευτυχως με τη μικρη δεν ειχα προβλημα. Τη ρωτησα διακριτικα και καταλαβε οτι εκαναν ασκηση- δε φοβηθηκε. Το κακο ειναι οτι το μεσημερι με τρακαραν- ευτυχως χωρις σοβαρες επιπτωσεις- αλλά μεχρι να φτιαχτει το αυτοκινητο πρεπει να βρω μεταφορικο μεσο για να πηγαινω στη δουλεια μου που ειναι στην αλλη πλευρα του νησιου.

Για αυριο λεμε σπανακορυζο. Η μικρη ειπε οτι θελει να δοκιμασει. Λετε να γινει το θαυμα;

Φιλια και καληνυχτα


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μου.

Σήμερα έφτιαξα μελιτζάνες τηγανητές με πατάτες και μια κόκκινη σάλτσα. Για την Εβιρίνα έκανα ζυμαρικά με τη σάλτσα. Χτες έφτιαξα λαχανοντολμάδες και κεφτεδάκια με πατάτες για τη μικρή.

Καλημερα κοριτσια! τι κανετε?

Εβιρι σπανακοκεφτεδες ε? καλο ακουγεται. Καλα εγω για την κρεμα γαλακτος απλως δεν θα προσπαθησω ουτε τα βασικα δεν μπορω να κανω.

Ιωάννα μου εύκολο ήταν, μην κοιτάς που δε μου πέτυχε επειδή μάλλον το βούτυρο δεν ήταν το σωστό. Εγώ στο συνιστώ να το δοκιμάσεις ή να με περιμένεις να το φτιάξω πρώτα εγώ (όποτε φιλοτιμηθώ) και να σου δώσω τα σωστά αποτελέσματα.

Εβιρι μου σπανακοκεφτεδες; Δεν το εχω ξανακουσει.

Στην πραγματικότητα είναι ίδιοι με τους χορτοκεφτέδες.

Βγηκαν και τα λεμπκουχεν; (μου αρεσουν παρα πολύ)

Έχουν βγει Φωτεινή μου.

Εβιρακι σπανακοκεφτεδες; τους εβλεπα κ σε ενα σαιτ προχτες , ενδιαφερον!

Και είναι και νόστιμοι και με σίδηρο. Τζένη να τους φτιάξεις, αν τρώνε και τα παιδιά τότε θα βρεις ένα νόστιμο ορεκτικό.

Βρε παιδια για πειτε καμια ιδεα πως να φτιαχνω τα οσπρια να δελεαστει ο μεγαλος μπας κ φαει. Προς το παρον μονο φακες ετρωγε κ αυτες τον τελευταιο καιρο ουτε τις ακουμπαει.

Εγώ θα συμφωνήσω απόλυτα με τη Στρουμφίτα.

Την είδα την συνταγή στο blog σου και την έβαλα στα προσεχώς!

Χαίρομαι πολύ Αγγελική μου, σ' ευχαριστώ.

Το βράδυ έβαλα στη γάστρα κοτόπουλο γιουβέτσι με κριθαράκι για σήμερα. Έκλεισα τον φούρνο νωρίτερα και την άφησα μέσα. Το πρωί που άνοιξα να δω τι γίνεται ήταν μούρλια! Αφού ο καλός μου ήθελε να φάει για πρωινό (τελικά δεν το έκανε)!

Αχ, νομίζω ότι το μυρίζω κιόλας. Γεια στα χέρια σου Στρουμφίτα μου.

Μου εχει λειψει το παρεακι μιας και τωρα ουτε να σας διαβασω προλαβαινω....ππππφφφφ!!

Πολλα πολλα φιλια σε ολες!!!Ευχομαι να ειστε ολες καλα!!!

Μουτσ μουτσ!!!

Όταν υπάρχει ανώτερη βία τα υπόλοιπα έρχονται δεύτερα. Τα φιλιά μας και όποτε έχεις χρόνο θα σε βλέπουμε.

Λοιπόν, χθες πήγα στον γιατρό και μαντέψτε τι μου είπε....Ξεκούραση φυσικά...χαχαχα Και τα δύο χέρια είναι σε κακή κατάσταση, αλλά το αριστερό σε χειρότερη και με φλεγμονή.

Αριστερόχειρ είσαι; Εγώ πάντως θα σου ευχηθώ σύντομα περαστικά για να περάσει όσο πιο γρήγορα γίνεται. Αν και ξέρω ότι όταν δουλεύεις με τον ίδιο τρόπο συνέχεια το επαναφέρεις στο ίδιο σημείο ξανά και ξανά.

Καλημέρα! Θα ειμαι συντομη μια κι η μερα εξελισσεται περιεργη. Μας εχει κουνησει τεσσερις φορες εκ των οποιων οι δυο ηταν καλές.

Όλο το πρωινό έλειπα και το έμαθα το απόγευμα όταν μίλησα τηλεφωνικά με τη μαμά μου. Εκείνη το άκουσε στην τηλεόραση.

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για τον μπαμπά και για την θετική σας ενέργεια:P... φαίνεται ότι έκανε καλή δουλειά :tongue:, καθώς πήγαν όλα καλά... σήμερα το πρωί βγήκαμε και πήγαμε σπίτι... φαίνεται καλύτερα, αν και νωρίς ακόμα... ηρέμησα και εγώ επιτέλους, παρόλο που δεν με αφήνουν και πολύ μερικοί άνθρωποι... βλέπε πεθερά:mad:

Μπράβο για τα καλά νέα που μας έφερες Νίνα. Σιδερένιος να είναι και να ηρεμήσετε κι εσείς όλοι.

Από φαί έκανα ψαρόσουπα σήμερα και έβαλα μέσα πατάτα, καρότο και κόκκινη κολοκύθα...έβγαλα και κοτόπουλο να ψήσω για αύριο, γιατί θα λείπουμε και θέλω να έχω έτοιμο το φαί όταν γυρίσουμε.

Η κολοκύθα ήταν ωραία στην ψαρόσουπα;

Μου αρέσει που μπαίνετε σε χριστουγεννιάτικη διάθεση σιγά σιγά... για φέτος έχω περίεργη διάθεση.... μου αρέσουν γενικώς τα στολίσματα και οι γιορτές, αλλά με όλα αυτά που μας έχουν συμβεί φέτος, φοβάμαι να χαρώ.... πιστεύω όμως ότι θα αλλάξω και θα γίνω πιο αισιόδοξη! ίσως αρχίσω να στολίζω νωρίτερα...

Όλα θα περάσουν Νίνα μου από 'δω και πέρα. Ένα ένα θα ξαναμπούν στη θέση τους και τα Χριστούγεννα θα χαίρεστε όλοι μαζί.

Φιλιά πολλά!

Ιωαννα και Σμουρφιτα υποφερετε με τα χερια ε; Οταν ακουω απο τους γιατρους τη λεξη "ξεκουραση" κατι παθαινω. Δεν μπορουν να συνταγογραφησουν και βοηθους μαζι με τη διαγνωση;

χαχα να μια πρακτική λύση που θα μπορούσαν να δώσουν οι γιατροί!!!

Λοιπον κουνουσε σημερα και λογω βροχης ξυπνησε μνημες. Εκει που μενω ομως δεν υπαρχει προβλημα. Ευτυχως με τη μικρη δεν ειχα προβλημα. Τη ρωτησα διακριτικα και καταλαβε οτι εκαναν ασκηση- δε φοβηθηκε.

Τουλάχιστον δε φοβήθηκε η μικρή, αυτό είναι πολύ καλό.

Το κακο ειναι οτι το μεσημερι με τρακαραν- ευτυχως χωρις σοβαρες επιπτωσεις- αλλά μεχρι να φτιαχτει το αυτοκινητο πρεπει να βρω μεταφορικο μεσο για να πηγαινω στη δουλεια μου που ειναι στην αλλη πλευρα του νησιου.

Αχ μωρέ ήταν ανάγκη να συμβεί κι αυτό τώρα; Ευτυχώς που δεν έπαθες τίποτα εσύ και οι λαμαρίνες θα πάνε στο δικό τους γιατρό.

Για αυριο λεμε σπανακορυζο. Η μικρη ειπε οτι θελει να δοκιμασει. Λετε να γινει το θαυμα;

Μακάρι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Αγγελική μου χρόνια σου πολλά κι ευτυχισμένα ένα ένα. Να σε χαίρεται η οικογένειά σου να σε χαιρόμαστε κι εμείς που σε έχουμε φίλη.

Ελπίζω να περάσετε καλά απόψε.

Κορίτσια να χαίρεστε όλους τους εορταζόμενους όσες έχετε και είναι και πολλά τα ονόματα σήμερα.

Χρόνια πολλά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Θα ηθελα να ευχηθω χρονια πολλά στις/στους εορταζουσες/οντες της παρεας μας!

Αγγελικουλα χρονια πολλά για χτες, να σε χαιρονται και να σε χαιρομαστε η παρεουλα!

Εβιρουλα χρονια πολλα και σε σενα! Πολλα πολλα χρονια μετα να συναντιομαστε ακομα και να μας δινεις τα μαγειρικα σου φωτα! Να σε χαιρεται η οικογενεια σου!

Και για να μην ξεχνιομαστε ψαροσουπα για σημερα. Τελικα η μικρη ουτε που αγγιξε το σπανακορυζο....

Οι μερες ειναι λιγο περιεργες εδω. Οργανωθηκαμε ξανα για την αντιμετωπιση της καταστασης με γνωμονα τα παιδια.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Καταρχήν σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας! Ευχαριστώ κι όσες με πήρατε να μου ευχηθείται τηλεφωικά! Χάρηκα πολύ που σας άκουσα!

Το Σάββατο πέρασε ήσυχα μιάς και λόγω καιρού ήρθαν μόνο οι δικοί μου και οι νονοί της κόρης μου. Περάσαμε όμως καλά!

Νινάκι μου σιδερένιος ο μπαμπάκας σου! Τώρα που είναι σπίτι του θα αναρρώσει πολύ γρήγορα!

Εβιράκι μου ευχαριστώ για τις ευχές σου! Κι εσύ να χαίρεσαι την οικογένειά σου!

Φωτεινούλα ελπίζω να ηρεμήσετε τώρα από τα κουνήματα!

Θα ξαναμπώ αργότερα να τα πούμε!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!!!

Καλή εβδομάδα να έχουμε!!!

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες και τις εορτάζουσες των ημερών!

Καλησπέρα παρεούλα!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για τον μπαμπά και για την θετική σας ενέργεια:P... φαίνεται ότι έκανε καλή δουλειά :tongue:, καθώς πήγαν όλα καλά... σήμερα το πρωί βγήκαμε και πήγαμε σπίτι... φαίνεται καλύτερα, αν και νωρίς ακόμα... ηρέμησα και εγώ επιτέλους, παρόλο που δεν με αφήνουν και πολύ μερικοί άνθρωποι... βλέπε πεθερά:mad:Νίνα πολύ ευχάριστα νέα!!!! Μπράβο!!! Σιδερένιος κι εύχομαι από εδώ και πέρα να πάνε όλα καλά!!! Όσο για την πεθερά δεν έχω λόγια...άσ'το...προσπάθησε να χαλαρώσεις και να ηρεμήσεις γιατί πέρασες δύσκολες ημέρες :D

Από φαί έκανα ψαρόσουπα σήμερα και έβαλα μέσα πατάτα, καρότο και κόκκινη κολοκύθα...έβγαλα και κοτόπουλο να ψήσω για αύριο, γιατί θα λείπουμε και θέλω να έχω έτοιμο το φαί όταν γυρίσουμε.

:tongue:

Μου αρέσει που μπαίνετε σε χριστουγεννιάτικη διάθεση σιγά σιγά... για φέτος έχω περίεργη διάθεση.... μου αρέσουν γενικώς τα στολίσματα και οι γιορτές, αλλά με όλα αυτά που μας έχουν συμβεί φέτος, φοβάμαι να χαρώ.... πιστεύω όμως ότι θα αλλάξω και θα γίνω πιο αισιόδοξη! ίσως αρχίσω να στολίζω νωρίτερα... Ξεκίνα να στολίζεις νωρίτερα. Πιστεύω ότι θα σου κάνει πολύ καλό και θα ανέβει η διάθεσή σου. Σκέψου αισιόδοξα και όλα θα πάνε καλά!

Φιλιά πολλά!

Καλησπέρα κι απο μενα! Πιο χαλαρη τωρα γιατι στη δουλεια ηταν περιεργα τα πραγματα.

Ιωαννα και Σμουρφιτα υποφερετε με τα χερια ε; Οταν ακουω απο τους γιατρους τη λεξη "ξεκουραση" κατι παθαινω. Δεν μπορουν να συνταγογραφησουν και βοηθους μαζι με τη διαγνωση; Θα ήταν μια πολύ καλή ιδέα!!! χαχαχα....

Λοιπον κουνουσε σημερα και λογω βροχης ξυπνησε μνημες. Εκει που μενω ομως δεν υπαρχει προβλημα. Ευτυχως με τη μικρη δεν ειχα προβλημα. Τη ρωτησα διακριτικα και καταλαβε οτι εκαναν ασκηση- δε φοβηθηκε. Το κακο ειναι οτι το μεσημερι με τρακαραν- ευτυχως χωρις σοβαρες επιπτωσεις- αλλά μεχρι να φτιαχτει το αυτοκινητο πρεπει να βρω μεταφορικο μεσο για να πηγαινω στη δουλεια μου που ειναι στην αλλη πλευρα του νησιου. Αφού η μικρή δεν φοβήθηκε τότε όλα καλά! Μακάρι να σταματήσουν οι σεισμοί και να ησυχάσετε. Πάλι καλά που δεν έπαθες τίποτα με το τρακάρισμα, τα υπόλοιπα είναι λαμαρίνες και φτιάχνονται.

Για αυριο λεμε σπανακορυζο. Η μικρη ειπε οτι θελει να δοκιμασει. Λετε να γινει το θαυμα; Μακάρι!!!

Φιλια και καληνυχτα

Καλησπέρα παιδιά μου.

Σήμερα έφτιαξα μελιτζάνες τηγανητές με πατάτες και μια κόκκινη σάλτσα. Για την Εβιρίνα έκανα ζυμαρικά με τη σάλτσα. Χτες έφτιαξα λαχανοντολμάδες και κεφτεδάκια με πατάτες για τη μικρή.

Τι νοστιμιές είναι αυτές!!!! Εβιρί μου δεξιόχειρ είμαι, αλλά έχω από 1 κάτγμα στο κάθε χέρι και χρόνιες τενοντίτιδες, οι οποίες επιδεινώθηκαν στα φοιτητικά χρόνια λόγω χειροτεχνιών και εργασιών και τώρα με τη μικρή επανεμφανίστηκαν.

Καλημέρα!

Και για να μην ξεχνιομαστε ψαροσουπα για σημερα. Τελικα η μικρη ουτε που αγγιξε το σπανακορυζο.... Δεν πειράζει... τουλάχιστον έδειξε προθυμία να δοκιμάσει. Την άλλη φορά θα είναι καλύτερα.

Οι μερες ειναι λιγο περιεργες εδω. Οργανωθηκαμε ξανα για την αντιμετωπιση της καταστασης με γνωμονα τα παιδια. Δύσκολες καταστάσεις. Μακάρι όμως να μη γίνει τίποτε άλλο.

Φιλια

Μετά από καιρό περάσαμε ένα όμορφο και ήσυχο Σαββατοκύριακο. Δεν μπορώ να πω ότι ξεκουράστηκα ιδιαίτερα, αλλά περάσαμε καλά. Πήγαμε βολτούλα το Σάββατο, παίζαμε με τη μικρούλα- η οποία δεν ήθελε να κοιμηθεί καθόλου!-, μαγειρέψαμε και κατέβασε ο άντρας μου το δέντρο και τα στολίδια, αλλά δεν προλάβαμε να το στολίσουμε. Μαγειρικά τώρα, το Σάββατο είχαμε ψάρι στη λαδόκολα με μουσταρδολαδολέμονο, πατάτες τσακιστές και λαχανοσαλάτα. Την Κυριακή έφτιαξα καλτσόνε στο φούρνο και έμειναν και για σήμερα. Ακόμη εκανα ένα κέικ που μου βγήκε πολύ αφράτο και ρυζόγαλο. Αααα...ξέχασσα...ο άντρας μου έκανε ψωμί και ήταν καταπληκτικό! Ούτε ο ίδιος δεν το πίστευε. Να φανταστείτε το έβγαλε φωτογραφία γιατί λέει πότε θα το ξαναπετύχει έτσι;!

Αυτά προς το παρόν! Τα λέμε και αργότερα....


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλη εβδομαδα!

Αγγελικη μου χρονια πολλα πολυχρονη να εισαι κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου! Παντα γερη κ δυνατη!!

Και εσυ Εβιρακι μου πολυχρονη κ οτι καλυτερο για σενα κ την οικογενεια σου!

Να ειστε κ οι δυο καλα !!!

Πολυ ωραια περασαμε το Σκ τωρα τα κεφαλια μεσα παλι ....

Το Σαββατο εφτιαξα προχειρο το μεσημερι πατατες με αυγα μιας κ το βραδυ ειμασταν καλεσμενοι σε γιορτη.

Χτες φαγαμε λαζανια με σπανακι κ ανθοτυρο ( το ιδιο θα φαμε κ σημερα ) κ εφτιαξα κοτοπουλο με μπαμιες για αυριο κ εβρασμα μοσχαρι για μεσοβδομαδα να ειναι ετοιμο για σουπιτσα.

Εφτιαξα κ μουστοκουλουρα πολυ ωραια εγιναν.Τα βουτυρου παλι την Παρασκευη τα εκαψα ,καρβουνο ομως εντελως κ το Σαββατο που ξαναδοκιμασα γιατι πεισμωσα ειχα παρει αλευρι νο ναιμ μαρκας σουπερ μαρκετ κ εγινα στοκος, ετσι δυο φορες τα πεταξα... δεν με θελει αυτρες τις μερες , χτες παραλιγο να καψω τα λαζανια στο τσακ τα προλαβα...

Νινακι μου σιδερενιος ο μπαμπας!!!

Σμουρφιτακι χτες στολισανε οι απο πανω μας κ σε σκεφτηκα με το δεντρο.. Εμεις τελος του μηνα !

Φωτεινη ειδα λιγο στις ειδησεις ουφφφφ ποσο τους φοβαμαι τους σεισμους ρε γμτ .... Τουλαχιστον δειχνουν να μην εχουν φοβηθει τα παιδια , θετικο αυτο ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... καλή εβδομάδα σε όλους:P

Όμορφη μέρα σήμερα και το πρόγραμμα μου είναι φουλ... από φαγητό θα έχουμε μία ωραιότατη μακαρονάδα σήμερα με την σχετική σάλτσα της... το Σαββατοκύριακο φάγαμε κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο και χτες φάγαμε έξω παιδάκια, γυρίζοντας από μία υποχρέωση... η καλύτερη επιλογή, καθώς δεν είχα καμία όρεξη για μαγείρεμα... να είναι καλά ο αντρούλης μου, που το πρότεινε:P

Ξέχασα να πω χρόνια πολλά σε όσους γιόρταζαν προχτές... και ήταν πολλοί! όσοι είχατε εορτάζοντες, να τους χαίρεστε!

Καλησπέρα κι απο μενα! Πιο χαλαρη τωρα γιατι στη δουλεια ηταν περιεργα τα πραγματα.

Νινα μου μπραβο που βγηκε ο μπαμπας σου απο το νοσοκομειο. Σιδερενιος. Ξερω οτι σου εχουν συμβει αρκετα φετος αλλά αν τα καταφερεις μπες σε κλιμα Χριστουγεννων για να αλλαξει κι η διαθεση σου οσο γινεται.

Ιωαννα και Σμουρφιτα υποφερετε με τα χερια ε; Οταν ακουω απο τους γιατρους τη λεξη "ξεκουραση" κατι παθαινω. Δεν μπορουν να συνταγογραφησουν και βοηθους μαζι με τη διαγνωση;

Ιωαννα μου δε νομιζω για μια φορα που θα τον παρεις στο κρεββατι να δημιουργηθει θεμα αφου του αρεσει το κρεββατι του. Παντως αν μπορεις ψαρεψε το λογο που θελει να ερθει. Αν βλεπει ασχημα ονειρα μπορει να δημιουργηθει θεμα.

Τζενακι καλά εκανες κι εκμεταλλευτηκες τις ευκαιριες που βρηκες.

Αγγελικουλα το βαψιμο του μαλλιου θα σε ανανεωσει κλασσικα.

Λοιπον κουνουσε σημερα και λογω βροχης ξυπνησε μνημες. Εκει που μενω ομως δεν υπαρχει προβλημα. Ευτυχως με τη μικρη δεν ειχα προβλημα. Τη ρωτησα διακριτικα και καταλαβε οτι εκαναν ασκηση- δε φοβηθηκε. Το κακο ειναι οτι το μεσημερι με τρακαραν- ευτυχως χωρις σοβαρες επιπτωσεις- αλλά μεχρι να φτιαχτει το αυτοκινητο πρεπει να βρω μεταφορικο μεσο για να πηγαινω στη δουλεια μου που ειναι στην αλλη πλευρα του νησιου. Σοβαρά μιλάς?:mad: ελπίζω να φτιαχτεί γρήγορα, για να μη ταλαιπωρείσαι... τι γίνεται με τους σεισμούς? και στο Αίγιο έγινε μεγάλος, άκουσα στα γρήγορα χτες!

Για αυριο λεμε σπανακορυζο. Η μικρη ειπε οτι θελει να δοκιμασει. Λετε να γινει το θαυμα;

Φιλια και καληνυχτα

καλημερα καλη εβδομαδα!

Αγγελικη μου χρονια πολλα πολυχρονη να εισαι κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου! Παντα γερη κ δυνατη!!

Και εσυ Εβιρακι μου πολυχρονη κ οτι καλυτερο για σενα κ την οικογενεια σου!

Να ειστε κ οι δυο καλα !!!

Πολυ ωραια περασαμε το Σκ τωρα τα κεφαλια μεσα παλι ....

Το Σαββατο εφτιαξα προχειρο το μεσημερι πατατες με αυγα μιας κ το βραδυ ειμασταν καλεσμενοι σε γιορτη.

Χτες φαγαμε λαζανια με σπανακι κ ανθοτυρο ( το ιδιο θα φαμε κ σημερα ) κ εφτιαξα κοτοπουλο με μπαμιες για αυριο κ εβρασμα μοσχαρι για μεσοβδομαδα να ειναι ετοιμο για σουπιτσα.

Εφτιαξα κ μουστοκουλουρα πολυ ωραια εγιναν.Τα βουτυρου παλι την Παρασκευη τα εκαψα ,καρβουνο ομως εντελως κ το Σαββατο που ξαναδοκιμασα γιατι πεισμωσα ειχα παρει αλευρι νο ναιμ μαρκας σουπερ μαρκετ κ εγινα στοκος, ετσι δυο φορες τα πεταξα... δεν με θελει αυτρες τις μερες , χτες παραλιγο να καψω τα λαζανια στο τσακ τα προλαβα... τι έγινε κοριτσάκι? σε ματιάσαμε, μου φαίνεται... αλλά σε όλους συμβαίνει αυτό ενίοτε.. απλά είναι κρίμα τα υλικά που πετάγονται και ο κόπος:(

Νινακι μου σιδερενιος ο μπαμπας!!! ευχαριστώ!:D

Σμουρφιτακι χτες στολισανε οι απο πανω μας κ σε σκεφτηκα με το δεντρο.. Εμεις τελος του μηνα !

Φωτεινη ειδα λιγο στις ειδησεις ουφφφφ ποσο τους φοβαμαι τους σεισμους ρε γμτ .... Τουλαχιστον δειχνουν να μην εχουν φοβηθει τα παιδια , θετικο αυτο ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και καλη βδομαδα.

Δεν προλαβα να μπω το σ/κ και θα ηθελα να πω χρονια πολλα στην Αγγελικη μας και στην Εβιρι. Να ειστε παντα καλα και να χαιρεστε τις οικογενειες σας. Χρονια πολλα και σε οσους ειχαν εορταζοντες!

Φωτεινη τι κανετε? ολο για σεισμους ακουω. Ελπιζω να σταματησει επιτελους το κουνημα να μπειτε σε μια σειρα! Ελπιζω να δοκιμασει την επομενη φορα η κορη σου σπανακορυζο

Τζενη βοηθεια! Εκανα τα μπισκοτα σου αλλα δεν ξερω τι δεν πηγε καλα κι εγιναν τουβλα δεν τρωγοντουσαν την αλλη μερα, σπαγανε δοντια

Νινα χαιρομαι που ολα πηγαν καλα με τον πατερα σου, ευχομαι γρηγορη αναρρωση και να συνεργαστει οσο για την πεθερα απλα αδιαφορησε!

Smurfita νωρις θα το βαλετε το δεντρο ε? Εμεις πρεπει να αγορασουμε!

Στα μαγειρικα μας το Σαββατο φαγαμε κοτομπουκιες με πατατες κι εχτες σουφλε ζυμαρικων. Για σημερα εχουμε αρακα!

εμεις τωρα μπηκαμε για δουλεια γιατι καναμε σταση εργασιας λογω επιλεκτικης πληρωμης. Αυτα για την ωρα τα ξαναλεμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τζενάκι όλοι οι καλοί σεφ έχουν και τις αποτυχίες τους! Την επόμενη φορά θα γίνουν τέλεια!

Smurfita μπράβο στον αντρούλη σου για το ψωμάκι!

Ιωάννα επιλεκτική πληρωμή? Δηλαδή υπάρχουν άτομα που πληρώνονται κανονικά? Είναι το λιγότερο λεχρίτες αν κάνουν τέτοια διάκριση!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Επιλεκτικη πληρωμη κ μπηκατε να ξαναδουμεψετε; να δουλεψουν αυτοι που πληρωνονται εσεις γιατι να δουλευτε τσαμπα;

Ποση ωρα τα εψησες τα μπισκοτα;θελουν λιγο ψησιμο γιατι μετα σκληραινουν.10-12 λεπτα το πολυ , σου φαινονται μαλακα κ ασπρα αλλα οσο μενουν μετα σφιγγουν.

αφηστε κοριτσια πανε τα υλικα κ ο κοπος μου χαμενα....

Νινακι την καλυτερη δουλεια κανατε που φαγατε εξω μια χαρα ωραιοτατα!

Link to comment
Share on other sites

Τζενάκι όλοι οι καλοί σεφ έχουν και τις αποτυχίες τους! Την επόμενη φορά θα γίνουν τέλεια!

Smurfita μπράβο στον αντρούλη σου για το ψωμάκι!

Ιωάννα επιλεκτική πληρωμή? Δηλαδή υπάρχουν άτομα που πληρώνονται κανονικά? Είναι το λιγότερο λεχρίτες αν κάνουν τέτοια διάκριση!

ναι υπαρχουν τρεις διαφορετικες πληρωμες. Αυτοι που εχουν παρει και 2 μηνιατικα ολοκληρα και παιρνουν και βδομαδιατικο, αυτοι που πηραν 1 μηνιατικο και ποτε παιρνουν βδομαδιατικο ποτε οχι και αυτοι που οταν θυμηθουν τους δινουν κανα ψιλο, εμεις ειμαστε στη 2η κατηγορια

Επιλεκτικη πληρωμη κ μπηκατε να ξαναδουμεψετε; να δουλεψουν αυτοι που πληρωνονται εσεις γιατι να δουλευτε τσαμπα;

Ποση ωρα τα εψησες τα μπισκοτα;θελουν λιγο ψησιμο γιατι μετα σκληραινουν.10-12 λεπτα το πολυ , σου φαινονται μαλακα κ ασπρα αλλα οσο μενουν μετα σφιγγουν.

αφηστε κοριτσια πανε τα υλικα κ ο κοπος μου χαμενα....

Νινακι την καλυτερη δουλεια κανατε που φαγατε εξω μια χαρα ωραιοτατα!

τα εκλεισα οταν πηραν λιγο χρωμα, δεν ηταν πολυ ωρα στο φουρνο

Link to comment
Share on other sites

με τον καιρο παντως δεν ειχαμε θεμα, θεωρω οτι μας τρομαξαν τσαμπα! τοσες ετοιμασιες καναμε για μια μικρη μπορα.

Να σας ρωτησω κατι, εχει ξεκινησει ο μικρος τις τελευταιες μερες να λεει συνεχεια δεν μπορω ειναι δυσκολο και δεν κανει τιποτα, νερο να θελει να πιει λεει ειναι δυσκολο τι να κανω βρε παιδια? δεν υποκυπτω βεβαια αλλα ειναι σπασιμο νευρων κι αν κατι ειναι καινουργιο δεν θελει να προσπαθησει καθολου εκνευριζεται και τα παραταει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...