Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

ναι μαριλιω μου!!!!μου μοιριζεται τρεξιμο και δοξασει ο Θεος...........

χμ!!!! εβγαλα απο το στεγνωτηριο τα εσωρουχα με κοντομανικο... με τιραντες και δυο τρια αλλαξιες εξωρουχα!!!! σεντονακια, πανες αγκαλιας, και πετσετες και πετσετακια.... ομως δεν τα σιδερωσα ακομα!!!!! αυριο και βλεπουμε!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευτυχως που ειχες κρατησει απο την κόρη μετα απο τοςα χρονια .εγω κρατησα ελαχιστα για ενθύμιο και τα υπολοιπα τα εδωσα δεν γινοταν να αδειάσουν οι ντουλάπες λιγο βρε παιδι μου!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως που ειχες κρατησει απο την κόρη μετα απο τοςα χρονια .εγω κρατησα ελαχιστα για ενθύμιο και τα υπολοιπα τα εδωσα δεν γινοταν να αδειάσουν οι ντουλάπες λιγο βρε παιδι μου!

Καλά έκανες εκτός κι αν έχεις σκοπό κ για άλλο μπεμπέ;););)


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Μάρτη πώς είσαι κοριτσάκι μου? Δεν κάνεις καλύτερα το σίδερο μετά την 30η εβδομάδα να έχουν περάσει αυτές οι κρίσιμες εβδομάδες? Μην ανησυχείς όλα θα γίνουν...Μην κουράζεσαι πολύ.. Ξέρω είναι βαρετό να κάθεσαι συνέχεια αλλά έχεις κι εμάς παρεούλα..

Μαρίλιω μου μπράβο, πράγματι πολλά έκανες σε μια μέρα. Μου αρέσει που πηγαίνεις τα παιδάκια σου και σε δραστηριότητες.Μόλις γυρίσουμε Αθήνα θα τους πάω κι εγώ. Είναι ωραία και γι'αυτά αλλά κι εσύ ξεφεύγεις λίγο από το σπίτι.Εδώ στην Κύπρο προσπαθώ να τους βγάζω κάθε μέρα βόλτα..τους αρέσει πολύ. Μόλις τους βάζω στο καρότσι και πάω να ανοίξω την πόρτα βγάζουν κραυγούλες χαράς και χτυπάνε τα πόδια τους. Πάμε σχεδόν κάθε μέρα στην παδική χαρά, είναι λίγο ερημικές εδώ οι παιδικές χαρές τις καθημερινές, δεν έχει άλλα παιδάκια, αλλά δεν πειράζει γιατί τους ελέγχω καλύτερα.

Mpougos μου καλά έκανες και τα έδωσες, να ξεκαθαρίζουν λίγο οι ντουλάπες. Κι εγώ σκέφτομαι να δώσω, θα κρατήσω βέβαια και λίγα.Μπορούμε να τα δίνουμε και σε διάφορες οργανώσεις που τα δίνουν σε φτωχές οικογένειες ή πρόσφυγες.

Τί άλλα κάνετε? Πείτε κανένα νεό..

Κοριτσάκια μου καλό βράδυ να έχουμε..σας φιλώ όλες!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! τι κάνετε? εμείς εδώ στο τρέξιμο! πολύ κούραση έχω αυτές τις μέρες δεν ξέρω! έχουν κ καμιά βδομάδα τα καμάρια μου που ξυπνάνε απ'το άγριο χάραμα κ δεν χορταίνω ύπνο!

δεν βοηθάει κι ο καιρός να πάμε κούνιες να ξεσαλώσουν κ να κουραστούν..ουφ άντε να καλοκαιριάσει!

εσείς πως τα πάτε?

φιλιά σε όλες!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βεσι μου και νικη μου με συγκινειτε !!!!! θα προσεχω!!!! σημερα δεν εκανα τιποτα!!!!!

α εραψα λιγο!!!! ε καλα!!!!! αυριο ανεχω ορεξη θασιδερωσω καθιστη το χτεσινο πλυντηριο με τα βρεφικα!!!!!!

σας φιλω διδυμομανουλες μου μια-μια!!!! καλη δυναμη σε ολες!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ύπνος;;τι ειναι αυτο;;;καθε μερα απο μωρα τα ξυπναω 6 για τον παιδικο οποτε το Σαββατοκύριακο το βιολογικό τους ρολόι τους ξυπναει στις 6:30!!!ναι ναι πολυ καλα διαβάσατε!

Link to comment
Share on other sites

Ύπνος;;τι ειναι αυτο;;;καθε μερα απο μωρα τα ξυπναω 6 για τον παιδικο οποτε το Σαββατοκύριακο το βιολογικό τους ρολόι τους ξυπναει στις 6:30!!!ναι ναι πολυ καλα διαβάσατε!

:shock::shock::shock:


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ύπνος;;τι ειναι αυτο;;;καθε μερα απο μωρα τα ξυπναω 6 για τον παιδικο οποτε το Σαββατοκύριακο το βιολογικό τους ρολόι τους ξυπναει στις 6:30!!!ναι ναι πολυ καλα διαβάσατε!

Κι εμεις που δν παμε παιδικο τετοιες ωρες ξυπναμε..ποτε 6 ποτε 6.30 αντε 7...πολυ λιγες φορες εχουμε ξυπνηΣει λιγο πιο αργα κατα τις 8...κ κοιμομαΣτε 22.00-23.00...Συν το ξυπνημα για γαλα μες Στην νυχτα που τωρα φαινεται ν αρχιζουμε να το κοβουμε αλλα φοβαμαι κ να το πω...υπεροχα ε?!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις που δν παμε παιδικο τετοιες ωρες ξυπναμε..ποτε 6 ποτε 6.30 αντε 7...πολυ λιγες φορες εχουμε ξυπνηΣει λιγο πιο αργα κατα τις 8...κ κοιμομαΣτε 22.00-23.00...Συν το ξυπνημα για γαλα μες Στην νυχτα που τωρα φαινεται ν αρχιζουμε να το κοβουμε αλλα φοβαμαι κ να το πω...υπεροχα ε?!

ΑΑΑΑ!!!!!! Πολύ ωραία πράματα!!!!!

Καλημέρα κορίτσια!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ύπνος;;τι ειναι αυτο;;;καθε μερα απο μωρα τα ξυπναω 6 για τον παιδικο οποτε το Σαββατοκύριακο το βιολογικό τους ρολόι τους ξυπναει στις 6:30!!!ναι ναι πολυ καλα διαβάσατε!

Mpougos Όταν ξεκινήσατε βρεφονηπιακό αρρωσταιναν;

Αρχές μαρτη πρέπει να γυρίσω στην δουλειά κ δεν ξερω τι θα κάνω με τον μικρό.

Εχω την πεθερά μου απο κατω βεβαια αλλα εχει κι αυτή διάφορα.

Η μάνα μου ειναι 25 χιλ μακρυά κ ο παιδικός δίπλα στο σπιτι μου.

Ο σύζυγος δεν θα θέλει βεβαια πιστεύω αλλά θα το συζήτησω.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!!

Μάρτη μου μπράβο! Χαίρομαι που είσαι καλά και ξεκουράστηκες..Εγώ όταν ήμουν στη φάση της ξάπλας (κάθησα από 22η εβδομάδα μέχρι περίπου 34η) έπλεκα κιόλας. Δεν ήξερα και μου έμαθε μια φίλη τα βασικά, έβλεπα και video utube και έφτιαξα κασκόλ που τα έχω ακόμα και τώρα. Έφτιαξα και δύο κουβερτούλες για τα παιδιά αλλά δεν μας βόλεψαν..Είναι ωραία ενασχόληση για την εγκυμοσύνη, μπορείς να το κάνεις και ξαπλωτή.

My heart κι εγώ είναι κάποιες μέρες που σέρνομαι. Εμένα πιο πολύ με κουράζουν μέσα στο σπίτι που έρχονται από πίσω μου όπου κι αν πάω και δεν μπορώ να κάνω καμία δουλειά. Επίσης που πετάνε όλα τα πράγματα που βρίσκουν κάτω κι όλο μαζεύω. Νομίζω καλύτερα νιώθω όταν βγαίνουμε έξω..Γυρνάω ξεκούραστη.

Εμείς κορίτσια μου μπορεί να μην έχουμε πολύ καλό πρόγραμμα με τον ημερήσιο ύπνο τους αλλά το βράδυ τους βάζουμε 20.30 για ύπνο. Από τις 20.00 αρχίζουμε να τους αλλάζουμε πάνες και να φτιάχνουμε γάλα. Κι εμάς μέχρι το Καλοκαίρι κοιμόντουσαν 22.30-23.00 αλλά από το Φθινόπωρο τους το αλλάξαμε. Το πολύ πολύ ο ένας που είναι λίγο πιο δύσκολος να κοιμηθεί στις 21.00.Μας έχει βοηθήσει αυτό.. Βέβαια δεν έχω κουράγιο μετά τις 21.00 να κάνω τίποτα. Ξαπλώνω όμως και διαβάζω το βιβλίο μου. Το πρωί κι εμάς εγερτήριο νωρίς.

Τί θα κάνετε σήμερα? Τί καιρό έχει στην Ελλάδα? Εδώ ήταν δυο τρεις μέρες που είχε καλοκαίρι, 27 βαθμούς. Σήμερα συννεφια. Πρέπει να έπεσε και η θερμοκρασία..

Καλημέρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Νίκη Αντωνία μου τώρα το είδα..Θα επιστρέψεις στη δουλειά ε? Τί να κάνουμε κι αυτά τα χρήματα από τις δουλειές μας είναι απαραίτητα. Κι αν χρειαστείς να βλέπεις την Εμμανουέλα θα πηγαίνεις Σαββατοκύριακα ε? Τί δουλειά κάνεις?

Κοίτα για τον παιδικό σταθμό από Απρίλιο σταματάνε οι πολλές ιώσεις οπότε δε νομίζω να έχεις πρόβλημα. Το Μάρτη λίγο να προσέξεις..Θα μπορούσες να βρεις και μαι κοπέλα να τον προσέχει αν έχεις κι εσύ μειωμένο από τη δουλειά σου.

Η Εμμανουέλα τί κάνει? Πες μας κανένα νέο της..

Φιλιά πολλά κοριτσάκι μου..

Link to comment
Share on other sites

Νίκη Αντωνία μου τώρα το είδα..Θα επιστρέψεις στη δουλειά ε? Τί να κάνουμε κι αυτά τα χρήματα από τις δουλειές μας είναι απαραίτητα. Κι αν χρειαστείς να βλέπεις την Εμμανουέλα θα πηγαίνεις Σαββατοκύριακα ε? Τί δουλειά κάνεις?

Κοίτα για τον παιδικό σταθμό από Απρίλιο σταματάνε οι πολλές ιώσεις οπότε δε νομίζω να έχεις πρόβλημα. Το Μάρτη λίγο να προσέξεις..Θα μπορούσες να βρεις και μαι κοπέλα να τον προσέχει αν έχεις κι εσύ μειωμένο από τη δουλειά σου.

Η Εμμανουέλα τί κάνει? Πες μας κανένα νέο της..

Φιλιά πολλά κοριτσάκι μου..

Αρχές Μαρτίου κανονικά επιστρέφω. Σε λογιστικό γραφείο δουλεύω.

Όμως πρέπει να πάμε Γαλλία, το πότε δεν έχει οριστικοποιηθεί. Μία πιθανή ημερ/νία είναι 19 Απρίλη αλλά το παλεύουμε για νωρίτερα.

Άρα τι θα κάνω με την δουλειά άγνωστο, έχω πελαγώσει αλήθεια.

Ο παιδικός θα μου κοστίζει λιγότερο από μία κοπέλα άσε που η πεθερά αν βρω κοπέλα θα είναι συνέχεια στα πόδια της και θα κάνει κουμάντο.

Καλή, χρυσή κ απαραίτητη αλλά μου τη σπάει.

Και τώρα που είμαι στην Αθήνα και είναι η μάνα μου με τον μικρό κάνει κ η πεθερά τα δικά της. Όχι ότι η μαμά μου είναι τέλεια αλλά άμα μπλέκονται πολλοί κ λέει ο καθένας τα δικά του δημιουργούνται παρεξηγήσεις.

Πχ ο πεθερός μου δεν έχει ανέβει καθόλου να δει τον Νικόλα τώρα που λείπω γιατί έχει παρεξηγηθεί κατά κάποιο τρόπο με τη μαμα μου.

Άστα, έχω τα προβλήματά μου έχω και τους "γέρους".


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε αυτά τα θέματα είμαι υπέρ του γνωστού ρητού "μακριά κι αγαπημένοι". Βέβαια με τα εγγόνια δεν είναι πάντα εύκολο γιατί θέλουν κι αυτοί να τα βλέπουν..Πάντως την καθημερινή επαφή δεν θα την άντεχα.

Μια χαρά λύση είναι κι ο παιδικός σταθμός Νίκη μου. Θα τον πας κι άνοιξη που σταματάνε σιγά σιγά οι ιώσεις.

Δύσκολη δουλειά το λογιστικό γραφείο, έχουν οι γονείς μου και ξέρω. Εγώ είμαι σε Τράπεζα, κι εκεί έχει πολύ άγχος και τρέξιμο, είμαι σε Κατάστημα. Τώρα που κάθομαι με τα παιδιά έχω ηρεμήσει λίγο. Κι εγώ το σκέφτομαι πολύ με τη δουλειά που θέλω να ζητήσω τρεις μήνες άνευ αποδοχών γιατί θα μας λείψουν τα χρήματα. Από την άλλη δεν έχω άλλη λύση για το Καλοκαίρι. Για να δούμε βέβαια κι αν θα μου την εγκρίνουν.Από Σεπτέμβρη κι εμείς παιδικό σταθμό κι ο θεός βοηθός με τις ιώσεις. Θα τους κάνω μάλλον και το εμβόλιο της γρίπης. Νίκη μου δεν πειράζει που πας δουλειά, όταν πάτε Γαλλία θα πάρεις άδεια να είσαι με το κοριτσάκι σου. Κι εύχομαι να ξεμπερδέψετε και να γυρίσετε όλοι μαζί πίσω. Καλημέρα κορίτσι μου, φιλιά στην Εμμανουέλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...