Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

τι ωραια που τα πας στα καγκελα να βλεπουν τα παιδακια του νηπιαγωγειου!!!!!

σ'ευχαριστω για το καροτσι.... αλλα σκεφτομαι εκτος απο το οικονομικο καιαυτο που μου ειαν τα κοριτσα!!!! βαρυ και μονοκομματο ποδσακκο μπαρα.... επισης μικρες ροδες... θα το ξαναελεγξω!!!!

γι αυτο ειναι οι φιλες!!!!! ο αντρουλης δεν προλαβαινει..... κανει ενα προτζεκτ ολομοναχος για την ευρωπαικη ενωση για να το προτεινει τον μαιο που γενναω και ειναι διαθεσιμος μονο σαββατα και λιγο κυριακη μεχρι τοτε γιατι δουευει και σπιτι!!!!!!

εμεις το σαββατο βρηκαμε οσα ρουχα της κορης δεν ειχα χαρησει (ευτυχως ειχα χαρισει πολλα κοριτσιστικα). βρηκα λοιπον μεγεθη..... 0 και 1 και 2 εσωρουχακια κιτρινα.... φυστικι..... γκρι.....και δυο τρια μικρα φορμακια.... λαχανι...μπλε... κοκκινα....(μονοχρωμα σιελ δεν υπαρχουν) βρηκαμε και την νυχτικια της κορης να την εχει σαν πατρον για να ραψει (η κορη) δυο ιδιες σιελ αφου αγορασουμε βαμβακερο υφασμα..... βρηκαμε εναη δυο σεντονια κατωσεντονα με λαστιχο...... δυο πανες αγκαλιας.... μια πικε κουβερτουλα..... σελτε μεγαλο για το κρεββατι.... σαλιαρες.... ζακετες.... λαβετες....καλτσακια.... ψαλιδακια....αποστηρωτη για οκτω μπιμπερο (ελπιζω να μην χρειαστει)...υγραντηρα.... βρηκαμε το καθισματακι φαγητου-αυτα που μπαινουν στο τραπεζι (δυστυχως ενα).... την στρατα.... την μπανιερα και το σφινακι για μεσα..... λεκανακι για λιγο νερακι για τοπικο πλυσιμο..... επισης την παντα της κουνιας και την κουνουπιερα.... μαξιλαρακι κουνιας..... παπλωμα κουνιας.... τρεις υπνοσακους σε διαφορετικα μεγεθη και ολα αυτα δεν ειναι ροζ χιχι..... αυτο το σαββατο θα ξανακατεβει στην αποθηκη να ψαξει και την υπολοιπη....

στεισαμε φυσικα και το κρεββατι..... το μισο δλδ δεν εχει βρει τις ρδεςπδια του κρεβατιου και το προσκεφαλι και το κατω της κουνιας!!!! παντως κανει σκεετο-τελαρο..... καλα δεν μπορουσα ουτε να μισοσκυψω καθιστη σε καρεκλα...

πολυ πλυσιμο βγηκε τα βαλαμε σε τσαντες ανακυκλωσης καθαρες και περιμενουν πλυσιμο........ νομιζω ειναι νωρις ε????

πρεπει

τωρα σας ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου για την βοηθεια σας!!!! (για το καροτσι)

λοιπον εχετε δικιο!!!!! α ρε καρδουλα ετσι ειναι με το καροτσι!!!!το ρηλαξ στην κορη με βολεψε παρα πολυ εμενα!!!!

δλδ εκει επαιζε οταν αρχισε να πιανει και να ειναι περισσοτερες ωρες ξυπνια!!! ηταν απλο και οταν κουναγε το ποδι της κουνιωταν πανω κατω.... το πιο απλο ηταν!!!! εκει την ταιζα γιατι ειχε θεσεις η πλατη αι στοπ στο κουνημα (σταθερο) εως οτου ηρθε ο καιρος που μπορουσε να κατσει στο καθισμα βρακι στο τραπεζι!!!! εκει της εβαζα και το γυμναστηριο που κρεμονταν παιχνιδια.... μεχρι την ωρα που εβγαινε μονη της γυριζε τοσωμα και πιανοταν να σηκωθει!!!! επισης τα σκεφτομαι για να τα βγαλουμε απο το μαιευτηριο μεχρι το σπιτι.... και για να τα παιρνω στην κουζινα οταν ειναι ξυπνια!!!!!

τωρα για το καροτσι........ ευχαριστω την μαριλιω παρα πολυ..... ειμαι ανοιχτη!!!!!

κοιταξα εκτος απο το Maclaren twin techno και για

αυτο

http://www.koudounistra.gr/el/chipolino-twix-paidiko-karotsi-didymon.html

και για αυτο να παρουμε δυο ξεχωρστα.....η οχι!!!!! γιατι εχει και καθισμα αυτοκινητου και γινεται και πορτ μπεμπε και να τα βγαλουμε απο το μαιευτηριο!!!! σκεφτομαι ρε κοριτσια οτι δεν θα μπορω να τα βγαζω ολομοναχη ουτε κουνιες... ουτε ψωνια.... ουτε βολτα!!!! μεχρι να περπατησουν εστω με βοηθεια απο το χερι!!!!

θελω σκεψεις και γνωμες!!!!!

υπαρχει κατι που ενωνει τα δυο καρτσια σε ενα εαν θελησεις??????

νικουλινα μου γλυκεια!!!!!! κουραγιο...... καλα εκανες και ζητησες υποστηριξηαπο ειδικο!!!!!! δεν το θεωρω καθολου κακο και ταμπου...... δλδ πως ρωταμε αμεσως την γνωμη του γιατρου για ολα τα αλλα θεματα....

στο λεω εγω που και στον χωρισμο ζητησα βοηθεια για μενακαι γα την κορη τοτε δυομισυ ετων!!!!! και για το δευτερο γαμο (και εγω και η κορη παλι) γυρω απο τις ισορροπιες και τα ορια που τοτε η κορη ηταν εννεα χρονων!!!!! μπραβο σου κουκλα μου!!!!! οι συμβουλες ποτε δεν ειναι αχρηστες αρκει να φιλτραρονται απο την δικη μας κριση.... και επεξεργασα!!!!!

τωρα εκτος απο κουραγιο μεγαλο μανουλα..... σου ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!

ω ναι το ειδα!!!! πολυ καλο!!!! εχει ακομα 280 ευρω!!!!!

οταν θα το συζητησω και θα τα δει στο ιντερνετ και ο αντρουλης και θα σας πω μολις καταληξουμε!!!! ευχαριστω!!!

εννοειται οτι θα δουμε και τα μεταχειρισμενα!!!!!! ευχαριστω!!!!!

πωπω προβληματα και με τα εμβολια!!!!!

ποσο σε ευχαριστω μαριλιω μου!!!!! θα τα συζητησω με τον αντρουλη και θα σου πω!!!!!

κοριτσια μου ποναω πολυ στα κοκκαλα της λεκανης...... σταπλευρα.. στα παιδια...στην μεση..... και λιγο κατω χαμηλα..... εχω δυο -τρεις μερες... δεν μπορω αβολευτω στο κρεββατι για υπνο.... μονο ανασκελα.... τρεις τεσσαρεις ωρες ζητημα αν κοιμαμαι....... ειναι διατασεις?????? ανοιγει ο σκελετος μου????? πονανε και τα σπλαχνα συκωτι... στομαχι... καρδια....!!!!! εχετε καμια συμβουλη??????

το μαξιλαρι θηλασμου με τα μπιλακια ειχα στην κορη και ανακουφιζομουν στην μεση... μετα στερεωνα το μωρο.... και το ειχα και στον θηλασμο!!!!

το χαρισα!!!!! τωρα αραγε βολευει????? η μηπως να παρω το μαξιλαρι θηλασμου διδυμων για ναμου στηριζει την μεση αρχικακαι εταμακαρι να το χρησιμοποιησω στο θηλασμο ισως καποιες στιγμες η ζητηση γινει εντονη κι ταυτοχρονη!!!!!! ζηταω γνωμες μπας και βρω τροπους για τους πονους στην μεση!!!!!

λοιπόν Μάρτη μου... για το καρότσι...εγώ είχα πρώτα το αρια τουιν που σου είπε η μπουγκος....είναι όντως από 6 μηνών κ υποτίθεται ότι ξηλώνεις από πίσω ένα κορδονάκι για να ξαπλώσει κι άλλο η πλάτη κ να τα βάλεις από νεογέννητα..μπουρδες κατ'εμέ εγώ δεν είδα κ καμιά μεγάλη διαφορά στην κλίση της πλάτης...κατά τ'άλλα όντως είναι πολύ ελαφρύ αλλά όταν έχεις τα μωρά μέσα και αρχίσουν να μεγαλώνουν κ να βαραίνουν λόγω των μικρών ροδών είναι πολύ κουραστικό για μένα τουλάχιστον που έχω ύψος 1.52 κ ζυγίζω 49-50 κιλά...μετά λοιπόν μου πήραν δώρο αυτό

http://www.bebehome.gr/el/home/88-britax-b-agile-4double-.html

εντάξει...είναι πολύ ανώτερο! και παρόλο που είναι πιο βαρύ όταν το σπρώχνεις είναι πούπουλο! επειδή έχει μεγαλύτερες ρόδες κ ειδικά πίσω! το προτείνω με κλειστά μάτια κ τ'αξίζει τα λεφτά του σίγουρα!! επίσης γεννάς άνοιξη και δεν νομίζω ότι θα χρειαστείς ποδόσακους..όταν θα χειμωνιάσει θα είναι μεγαλύτερα, θα τα ντύνεις καλά θα βάζεις κ το νάυλον από πάνω κ θα βγαίνετε!!

μπορείς να τα βγάζεις μόνη σου απλά είναι λίγο πιο κουραστικό...όταν θα θέλουν να περπατάνε κ θα είναι σε ηλικία σαν την δικιά μας τώρα που δεν θέλουν να κρατάνε χεράκι εκεί θα θες κι άλλο άτομο..αλλά αυτό αργει ακόμη! ;)

λοιπόν κάθισμα αυτοκινήτου εγώ πήρα ένα που είναι 0-25 κιλά κι έτσι δν χρειάστηκα αυγό 'η πορτ μπεμπε.. είναι αυτό http://www.kiddo-online.gr/metafora-kai-volta/category-12/carrera-racing-blue/

τα ριλάξ που σου λέω είναιπαρόμοια μ'αυτά... https://www.skroutz.gr/s/3995868/Bright-Starts-TaGgies-Fold-n-Go-Portable-Swing-Leafscape.html

για τους πόνους και τον ύπνο...εγώ είχα ένα μαξιλάρι καραμέλα μαλακό απ'το ικέα..το έβαζα ανάμεσα στα γόνατα,κάτω απ'την κοιλιά,το έπαιρνα αγκαλιά κ κοιμόμουν μόνο από αριστερά...μου είχε πει ο ντοκ μου είναι καλύτερα από αριστερά αλλά δν θυμάμαι γιατί..ρωτησέ τον...ασε εγώ από δεξιά πονούσα..

το μαξιλάρι θηλασμού εμείς το χρησιμοποιούμε κ τώρα..μας βολεύει όταν ξαπλώνουμε κλπ...μόνο για θηλασμό δν το χρησιμοποιήσαμε καθώς έβγαζα με θήλαστρο..


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!

Δεν έγραψα καμιά δυο μέρες, ήμουνα πολύ εξαντλημένη και ψυχικά και σωματικά. Κουράστηκα να ακούω συνέχεια φωνές και κλάματα, τα παιδιά να κοιμούνται λίγο το μεσημέρι (μία μιάμιση ώρα το πολύ) και αυτό όχι πάντα ταυτόχρονα κι εγώ να σέρνομαι μετά και να μην μπορώ να κάνω ούτε μια δουλίτσα. Θέλω να μαγειρέψω, να βάλω τα ρούχα στο πλυντήριο ή τα πιάτα και αυτοί με τραβάνε και κλαίνε. Αποφάσισα τώρα να τους καθυστερώ κι άλλο το μεσημέρι να τους βάλω για ύπνο μήπως και κοιμηθούν λίγο παραπάνω. Αλλά είδικά ο ένας νυστάζει από το πρωί σχεδόν.Σήμερα τους πήρε ο ύπνος στο καρότσι από τις 11.30 το πρωί όταν πηγαίναμε παιδική χαρά. Γύρισα άρον άρον να τους βάλω να ξαπλώσουν αυτή τη μία ωρίτσα που κοιμούνται. Θα προσπαθήσω να βγούμε τώρα παιδική χαρά μέσα στο μεσημέρι. Τελοσπάντων αυτά συμβαίνουν,όχι κάτι τρομερό, απλά με είχε πάρε λίγο από κάτω. Καθόμουν ξάπλα σε έναν καναπέ και τους παρακολουθούσα λίγο μην χτυπήσουν, δεν μπορούσα να κάνω τίποτα άλλο. Ούτε zumba πήγα, ούτε τίποτα. Σήμερα νιώθω λίγο πιο καλά. Θα προσπαθήσω το βράδυ να κοιμηθώ πιο νωρίς από τις 22.00 μήπως συνέλθω κι άλλο.

Εσείς τί κάνετε? Είστε όλες καλά?

Μάρτη μου θα μπορείς να βγάλεις τα παιδιά μόνη σου βόλτα με διπλό καρότσι. Δεν είναι τίποτα, ειδικά όταν είναι μικρά είναι πολύ εύκολο. Κι εγώ αυτό φοβόμουν όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος σε δίδυμα, ότι δεν θα μπορώ να πηγαίνω πουθενά. Τελικά γίνεται απλά θέλει καλή διάθεση..Θα τα καταφέρεις μια χαρά. Πάντως θα σου έλεγα να πάρεις καρότσι που είναι από νεογέννητα κι όχι από έξι μηνών, γιατί γεννάς σε ωραία εποχή και θα μπορείς να βγαίνεις βόλτα. Ούτε κρύο, ούτε ιώσεις, ούτε τίποτα..Και από προίκα, εξοπλισμό, ρούχα, μια χαρά είσαι, έχεις πολλά και θα μαζέψεις κι άλλα!

Σας φιλώ φιλενάδες, κλαίει το ένα το αγοράκι μου, άντε μήπως τα καταφέρουμε και βγούμε έξω..

σε καταλαβαίνω απόλυτα φιλενάδα!! έχουμε περάσει πολλές τέτοιες φάσεις!! θα περάσει αυτό να σκέφτεσαι!! κι εμένα εκεί που στρώνουν λίγο εκεί χαλάνε πάλι!! υπομονή όλες μας!! κι εμένα ακόμη έτσι είναι...πάνω μου κρεμασμένα όλη μέρα...με το ζόρι ένα φαγητό να φτιάξω...για τα πλυντήρια κλπ τους βάζω κ βοηθάνε κι έτσι κ μαζί μου είναι κ απασχολούνται!!;)


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Δεν έγραψα καμιά δυο μέρες, ήμουνα πολύ εξαντλημένη και ψυχικά και σωματικά. Κουράστηκα να ακούω συνέχεια φωνές και κλάματα, τα παιδιά να κοιμούνται λίγο το μεσημέρι (μία μιάμιση ώρα το πολύ) και αυτό όχι πάντα ταυτόχρονα κι εγώ να σέρνομαι μετά και να μην μπορώ να κάνω ούτε μια δουλίτσα. Θέλω να μαγειρέψω, να βάλω τα ρούχα στο πλυντήριο ή τα πιάτα και αυτοί με τραβάνε και κλαίνε. Αποφάσισα τώρα να τους καθυστερώ κι άλλο το μεσημέρι να τους βάλω για ύπνο μήπως και κοιμηθούν λίγο παραπάνω. Αλλά είδικά ο ένας νυστάζει από το πρωί σχεδόν.Σήμερα τους πήρε ο ύπνος στο καρότσι από τις 11.30 το πρωί όταν πηγαίναμε παιδική χαρά. Γύρισα άρον άρον να τους βάλω να ξαπλώσουν αυτή τη μία ωρίτσα που κοιμούνται. Θα προσπαθήσω να βγούμε τώρα παιδική χαρά μέσα στο μεσημέρι. Τελοσπάντων αυτά συμβαίνουν,όχι κάτι τρομερό, απλά με είχε πάρε λίγο από κάτω. Καθόμουν ξάπλα σε έναν καναπέ και τους παρακολουθούσα λίγο μην χτυπήσουν, δεν μπορούσα να κάνω τίποτα άλλο. Ούτε zumba πήγα, ούτε τίποτα. Σήμερα νιώθω λίγο πιο καλά. Θα προσπαθήσω το βράδυ να κοιμηθώ πιο νωρίς από τις 22.00 μήπως συνέλθω κι άλλο.

Εσείς τί κάνετε? Είστε όλες καλά?

Μάρτη μου θα μπορείς να βγάλεις τα παιδιά μόνη σου βόλτα με διπλό καρότσι. Δεν είναι τίποτα, ειδικά όταν είναι μικρά είναι πολύ εύκολο. Κι εγώ αυτό φοβόμουν όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος σε δίδυμα, ότι δεν θα μπορώ να πηγαίνω πουθενά. Τελικά γίνεται απλά θέλει καλή διάθεση..Θα τα καταφέρεις μια χαρά. Πάντως θα σου έλεγα να πάρεις καρότσι που είναι από νεογέννητα κι όχι από έξι μηνών, γιατί γεννάς σε ωραία εποχή και θα μπορείς να βγαίνεις βόλτα. Ούτε κρύο, ούτε ιώσεις, ούτε τίποτα..Και από προίκα, εξοπλισμό, ρούχα, μια χαρά είσαι, έχεις πολλά και θα μαζέψεις κι άλλα!

Σας φιλώ φιλενάδες, κλαίει το ένα το αγοράκι μου, άντε μήπως τα καταφέρουμε και βγούμε έξω..

βεσι μου σ'ευχαριστω για την ενθαρρυνση σου!!!!

κουραγιο κουκλα μου!!!! θα ξεκουραστει και παλι τα ιδια!!!!

ποιος ειπε οτι η ανα που μεγαλωνει παιδια κανει λειτουργημα?????

ε αμα μεγαλωνει και διδυμα κανει αθλο!!!!!!!! φιλακια!!!!

λοιπόν Μάρτη μου... για το καρότσι...εγώ είχα πρώτα το αρια τουιν που σου είπε η μπουγκος....είναι όντως από 6 μηνών κ υποτίθεται ότι ξηλώνεις από πίσω ένα κορδονάκι για να ξαπλώσει κι άλλο η πλάτη κ να τα βάλεις από νεογέννητα..μπουρδες κατ'εμέ εγώ δεν είδα κ καμιά μεγάλη διαφορά στην κλίση της πλάτης...κατά τ'άλλα όντως είναι πολύ ελαφρύ αλλά όταν έχεις τα μωρά μέσα και αρχίσουν να μεγαλώνουν κ να βαραίνουν λόγω των μικρών ροδών είναι πολύ κουραστικό για μένα τουλάχιστον που έχω ύψος 1.52 κ ζυγίζω 49-50 κιλά...μετά λοιπόν μου πήραν δώρο αυτό

http://www.bebehome.gr/el/home/88-britax-b-agile-4double-.html

εντάξει...είναι πολύ ανώτερο! και παρόλο που είναι πιο βαρύ όταν το σπρώχνεις είναι πούπουλο! επειδή έχει μεγαλύτερες ρόδες κ ειδικά πίσω! το προτείνω με κλειστά μάτια κ τ'αξίζει τα λεφτά του σίγουρα!! επίσης γεννάς άνοιξη και δεν νομίζω ότι θα χρειαστείς ποδόσακους..όταν θα χειμωνιάσει θα είναι μεγαλύτερα, θα τα ντύνεις καλά θα βάζεις κ το νάυλον από πάνω κ θα βγαίνετε!!

μπορείς να τα βγάζεις μόνη σου απλά είναι λίγο πιο κουραστικό...όταν θα θέλουν να περπατάνε κ θα είναι σε ηλικία σαν την δικιά μας τώρα που δεν θέλουν να κρατάνε χεράκι εκεί θα θες κι άλλο άτομο..αλλά αυτό αργει ακόμη! ;)

λοιπόν κάθισμα αυτοκινήτου εγώ πήρα ένα που είναι 0-25 κιλά κι έτσι δν χρειάστηκα αυγό 'η πορτ μπεμπε.. είναι αυτό http://www.kiddo-online.gr/metafora-kai-volta/category-12/carrera-racing-blue/

τα ριλάξ που σου λέω είναιπαρόμοια μ'αυτά... https://www.skroutz.gr/s/3995868/Bright-Starts-TaGgies-Fold-n-Go-Portable-Swing-Leafscape.html

για τους πόνους και τον ύπνο...εγώ είχα ένα μαξιλάρι καραμέλα μαλακό απ'το ικέα..το έβαζα ανάμεσα στα γόνατα,κάτω απ'την κοιλιά,το έπαιρνα αγκαλιά κ κοιμόμουν μόνο από αριστερά...μου είχε πει ο ντοκ μου είναι καλύτερα από αριστερά αλλά δν θυμάμαι γιατί..ρωτησέ τον...ασε εγώ από δεξιά πονούσα..

το μαξιλάρι θηλασμού εμείς το χρησιμοποιούμε κ τώρα..μας βολεύει όταν ξαπλώνουμε κλπ...μόνο για θηλασμό δν το χρησιμοποιήσαμε καθώς έβγαζα με θήλαστρο..

καρδουλα μου και εγω 1,56 υψος εχω και 54 κιλα στα 47 μου χρονια πιο παλια ειχα τα κιλα σου!!!!

εγω κοριτσια οταν χωρισα που ηταν δυομισυ χρονων η κορη και δεν ειχα βοηθεια του ειδους ντυσε. τραβα..σπρωξε.. ανεβασε σε καροτσια, σε καθισμα αυτοκινητου κλπ κατεβασε και βαλτο στο καροτσι...... ενω βγαιναμε καθε μερα..... θυμαμαι την κουραση σαν τωρα... και μ'επιαναν τα κλαματα!!!!!

σ'ευχαριστω. για το χρονο σου και για το καροτσι καταλαβα τι εννοεις μικρες ροδες... εχω υλικο να δουμε το σκ με τον συζυγο και να αποφασισουμε!!!!

αφου επετρεψε ο Θεος να γονιμοποιηθουν και τα δυο..... και να γατζωθουν μετα απο τοσα.... θα δωσει και την δυναμη και τον τροπο να τα καταφερουμε !!! ναι..... και με τα δδυμα!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω μαρτη μου με το άρια ειχα κοψει το σκοινακι και η σληθεια ειναι οτι επειδη ο μικρος εμεινε στην εντατικη και γεννησα και ιανουαριο με πολυ κρυο το καροτσι τι χρησιμοποίησα απο 4 μηνων και μετα που ηταν τα μικρα.επειδγ δουλευε ο σντρας μου με βόλεψε πολυ να Πηγαινω μονη μου βολτα,οταν εγιναν περιπου 1,5 πηρα καρότσια βόλτας Chico 2 μονα,κοινός μπαστούνια και μας καταβολέψαν σε διακοπες η' οταν ηθελα νς βγω με το ενα παιδι αφου μου κράταγε το αλλο ο αντρας μου.το κοστος ηταν περιπου 60 ε το καθενα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω μαρτη μου με το άρια ειχα κοψει το σκοινακι και η σληθεια ειναι οτι επειδη ο μικρος εμεινε στην εντατικη και γεννησα και ιανουαριο με πολυ κρυο το καροτσι τι χρησιμοποίησα απο 4 μηνων και μετα που ηταν τα μικρα.επειδγ δουλευε ο σντρας μου με βόλεψε πολυ να Πηγαινω μονη μου βολτα,οταν εγιναν περιπου 1,5 πηρα καρότσια βόλτας Chico 2 μονα,κοινός μπαστούνια και μας καταβολέψαν σε διακοπες η' οταν ηθελα νς βγω με το ενα παιδι αφου μου κράταγε το αλλο ο αντρας μου.το κοστος ηταν περιπου 60 ε το καθενα

Κ μεις ετσι καναμε. Η κλωστουλα που κοψαμε απο πισω μας βολεψε αρκετα αν κ μεις την πρωτη βολτα την καναμε μετα τους 3 πρωτους μηνες περιπου. Στη συνεχεια πηραμε κ δυο μονα μπαστουνια για να μπορουμε να τα βγαζουμε κ ενα ενα αν χρειαστει αλλα κ με το διδυμικο τα βγαζω μονη μου τα πρωινα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Τί κάνετε? Εγώ ευτυχώς σήμερα είμαι καλυτερα. Μετά από τρεις μέρες που σερνόμουν από την κούραση και ήμουν από τον καναπέ στο κρεβάτι, σήμερα μετά από έναν καλύτερο βραδινό ύπνο νιώθω καλύτερα και μπόρεσα πάλι να κάνω τις δραστηριότητες μου και κάποιες δουλίτσες. Μάζεψα και κάτι ρούχα του άντρα μου καμιά δεκαριά κομμάτια και τα πήγα σε ένα μαγαζί που σιδερώνουν ρούχα. Πρώτη φορά το κάνω αλλά είχα φτάσει πραγματικά στα όρια μου από την κούραση. Για να δούμε αν θα μας βολέψει κι αυτό το σύστημα..

Μάρτη μου πώς πάει? Μπαίνεις 24η εβδομάδα ε? Μπράβο!!! Ελπίζω να έχεις λίγο ηρεμήσει από τις ενοχλήσεις που είχες..

Pepsi, αργυρώ, ουράνιο νέκταρ, μαρμίν, mariliw, mpougos μου είστε όλες καλά? Για πείτε κανένα νέο σας.

Τζίνα τί κάνεις? Πώς πάνε τα παιδάκια σου? Πόσο καιρό είναι τώρα στη μονάδα? Ελπίζω να βγουν γρήγορα για να τα εχεις κοντά σου συνέχεια..

Νίκη Αντωνία μου τί κάνεις? Έχεις κανένα νεότερο για το πότε θα πάτε στη Γαλλία?

Φιλενάδες μου σας καληνυχτώ κι εύχομαι να έχετε ένα όμορφο και γλυκό βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Τί κάνετε? Εγώ ευτυχώς σήμερα είμαι καλυτερα. Μετά από τρεις μέρες που σερνόμουν από την κούραση και ήμουν από τον καναπέ στο κρεβάτι, σήμερα μετά από έναν καλύτερο βραδινό ύπνο νιώθω καλύτερα και μπόρεσα πάλι να κάνω τις δραστηριότητες μου και κάποιες δουλίτσες. Μάζεψα και κάτι ρούχα του άντρα μου καμιά δεκαριά κομμάτια και τα πήγα σε ένα μαγαζί που σιδερώνουν ρούχα. Πρώτη φορά το κάνω αλλά είχα φτάσει πραγματικά στα όρια μου από την κούραση. Για να δούμε αν θα μας βολέψει κι αυτό το σύστημα..

Μάρτη μου πώς πάει? Μπαίνεις 24η εβδομάδα ε? Μπράβο!!! Ελπίζω να έχεις λίγο ηρεμήσει από τις ενοχλήσεις που είχες..

Pepsi, αργυρώ, ουράνιο νέκταρ, μαρμίν, mariliw, mpougos μου είστε όλες καλά? Για πείτε κανένα νέο σας.

Τζίνα τί κάνεις? Πώς πάνε τα παιδάκια σου? Πόσο καιρό είναι τώρα στη μονάδα? Ελπίζω να βγουν γρήγορα για να τα εχεις κοντά σου συνέχεια..

Νίκη Αντωνία μου τί κάνεις? Έχεις κανένα νεότερο για το πότε θα πάτε στη Γαλλία?

Φιλενάδες μου σας καληνυχτώ κι εύχομαι να έχετε ένα όμορφο και γλυκό βράδυ!

Όχι vecy μου, δεν έχουμε νέα ακόμα.

Καλά έκανες με τα ρούχα. Κι εγώ παίρνω βοήθεια από μία κοπέλα στο σιδέρωμα. Δεν είναι κακό, δεν θα πεθάνουμε κιόλας.

Μια γλυκιά καληνύχτα σε όλες κορίτσια!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Τί κάνετε? Εγώ ευτυχώς σήμερα είμαι καλυτερα. Μετά από τρεις μέρες που σερνόμουν από την κούραση και ήμουν από τον καναπέ στο κρεβάτι, σήμερα μετά από έναν καλύτερο βραδινό ύπνο νιώθω καλύτερα και μπόρεσα πάλι να κάνω τις δραστηριότητες μου και κάποιες δουλίτσες. Μάζεψα και κάτι ρούχα του άντρα μου καμιά δεκαριά κομμάτια και τα πήγα σε ένα μαγαζί που σιδερώνουν ρούχα. Πρώτη φορά το κάνω αλλά είχα φτάσει πραγματικά στα όρια μου από την κούραση. Για να δούμε αν θα μας βολέψει κι αυτό το σύστημα..

Μάρτη μου πώς πάει? Μπαίνεις 24η εβδομάδα ε? Μπράβο!!! Ελπίζω να έχεις λίγο ηρεμήσει από τις ενοχλήσεις που είχες..

Pepsi, αργυρώ, ουράνιο νέκταρ, μαρμίν, mariliw, mpougos μου είστε όλες καλά? Για πείτε κανένα νέο σας.

Τζίνα τί κάνεις? Πώς πάνε τα παιδάκια σου? Πόσο καιρό είναι τώρα στη μονάδα? Ελπίζω να βγουν γρήγορα για να τα εχεις κοντά σου συνέχεια..

Νίκη Αντωνία μου τί κάνεις? Έχεις κανένα νεότερο για το πότε θα πάτε στη Γαλλία?

Φιλενάδες μου σας καληνυχτώ κι εύχομαι να έχετε ένα όμορφο και γλυκό βράδυ!

μια χαρα βεσουλα μου!!!!! ακου να ειναι κακο???? ε τι θα πεσουμε κατω???

σε χρειαζονται τα παιδακια σου!!!!!

λοιπον και εγω σημερα λιγο καλυτερα μετα απο τριημερο πονων.... και κοιμηθηκα ανασκελα εφταωρο και κοιμηθηκα και κανενα τριωρο το μεσημερακι νωρις..... μαλλον ανοιξε λιγο παλι το σωμα μου... δεν πηραζει το πολυ πολυ να αλλαξω νουμερα και στα μεσατα πουκαμσα!!! χιχι!!!

Όχι vecy μου, δεν έχουμε νέα ακόμα.

Καλά έκανες με τα ρούχα. Κι εγώ παίρνω βοήθεια από μία κοπέλα στο σιδέρωμα. Δεν είναι κακό, δεν θα πεθάνουμε κιόλας.

Μια γλυκιά καληνύχτα σε όλες κορίτσια!

και απο μενα φιλακια και καληνυχτα σε ολες!!!!! και σε σενα νικη μου!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια εγώ τράβηξα πολλά στο θέμα σιδέρωμα με τα μικρά και τον παιδικό σταθμό μετά πολλα πλυντήρια και σιδέρωμα τρελό. Πέρσυ αξιώθηκα και πήρα στεγνωτήριο και σώθηκα πραγματικα! σιδερώνω κάθε κυριακή το πολύ 20',οπότε το προτείνω γιατί μπορεί να κοστίζει αλλά μας σώζει πραγματικά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Ναι bougos μου καλά έκανες. Κι εμείς έχουμε στεγνωτήριο στην Αθήνα και βοηθάει πολύ. Γλιτώνεις και άπλωμα και σιδερώμα. Σιδερώνουμε ελάχιστα και κυρίως του άντρα μου. Τώρα βέβαια που θα πάω δουλειά ίσως να σιδερώνω και κανένα δικό μου. Εδώ στην Κύπρο το σπίτι που νοικιάζομε δεν έχει. Πάντως, όταν γυρίσουμε θα ψάξω κανένα μαγαζί που να σιδερώνουν ρούχα κι αν είναι λίγο οικονομικό θα δίνουμε κανένα πουκάμισο να μη σιδερώνουμε τίποτα..χαχα!!

Μάρτη μπράβο που κοιμήθηκες. Κοιμήσου όσο μπορείς θα σε βοηθάει να είσαι χαλαρή, ευδιάθετη και να μην έχεις και συσπάσεις.

Νίκη Αντωνία μου καλημέρα! Είσαι Αθήνα ή Κρήτη? Καλά κάνεις και ζητάς βοήθεια με τις δουλειές του σπιτιού κι εγώ το κάνω γιατί δε βγαίνει. Και που να πάμε και στη δουλειά...

Κοριτσάκια μου μαγείρεψα το φαγητό των παιδιών και πάω να μαγειρέψω και το δικό μας. Θέλω να βγούμε και λίγο έξω στις κούνιες στις 11.00 γιατί είδα ότι πολλές φορές όταν επιστρέφουμε κατά τις 12.00 τους παίρνει ο ύπνος στο καρότσι και αυτό με βολεύει αφάνταστα..

Φιλιά πολλά θα τα πούμε, να έχετε μια όμορφη μέρα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ναι bougos μου καλά έκανες. Κι εμείς έχουμε στεγνωτήριο στην Αθήνα και βοηθάει πολύ. Γλιτώνεις και άπλωμα και σιδερώμα. Σιδερώνουμε ελάχιστα και κυρίως του άντρα μου. Τώρα βέβαια που θα πάω δουλειά ίσως να σιδερώνω και κανένα δικό μου. Εδώ στην Κύπρο το σπίτι που νοικιάζομε δεν έχει. Πάντως, όταν γυρίσουμε θα ψάξω κανένα μαγαζί που να σιδερώνουν ρούχα κι αν είναι λίγο οικονομικό θα δίνουμε κανένα πουκάμισο να μη σιδερώνουμε τίποτα..χαχα!!

Μάρτη μπράβο που κοιμήθηκες. Κοιμήσου όσο μπορείς θα σε βοηθάει να είσαι χαλαρή, ευδιάθετη και να μην έχεις και συσπάσεις.

Νίκη Αντωνία μου καλημέρα! Είσαι Αθήνα ή Κρήτη? Καλά κάνεις και ζητάς βοήθεια με τις δουλειές του σπιτιού κι εγώ το κάνω γιατί δε βγαίνει. Και που να πάμε και στη δουλειά...

Κοριτσάκια μου μαγείρεψα το φαγητό των παιδιών και πάω να μαγειρέψω και το δικό μας. Θέλω να βγούμε και λίγο έξω στις κούνιες στις 11.00 γιατί είδα ότι πολλές φορές όταν επιστρέφουμε κατά τις 12.00 τους παίρνει ο ύπνος στο καρότσι και αυτό με βολεύει αφάνταστα..

Φιλιά πολλά θα τα πούμε, να έχετε μια όμορφη μέρα!!

Κρήτη είμαι, την Τρίτη θα πάω Αθήνα.

Κουράζονται στις κούνιες οπότε καλά κάνεις.

Την καλημέρα μου σε όλες!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα εβαλα πλυντηριο τα σελτε...τα σεντονια... το κατωσεντονο δυστυχως ειναι ενα....τις πανες... τις πικε αγκαλιας... τα σεντονακια του καροτσιου η του ρηλαξ η του πορτ μπεμπε.... η κορη εβαλε στην παιδικη πλαστικη μπανιερα την κουνουπιερα του καροτσιου και την κουνουπιερα της κουνιας.... αδειασαμε κατι συρταρακια που ειχα στον παγκο της κουζινας ξεκουραστικα καμια ωρα και σιδερωσα το πληντυριο με τα παραπανω καθιστη σε μπαμπου καναπε και την σιδερωστρα την ρυθμισε η κορη εκει που βολευε... τωρα τα εχω παιξει..... θα φαω και τερμα για σημερα!!! tv και καναπε!!!!! φιλακια στις διδυμομανουλες και στα διδυμακια τους!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου..κοιμηθηκαν επιτελους,εκανα μπανακι,εβαλα ενα πλυντηριο κ στο καπακι θα τα βαλω στεγνωτηριο(εχω σωθει-κι εχω καταργησει το σιδερο δν το συζητω) κ αραζω μ ενα ποτηρι κρασι...εσεις τι κανετε;

Μαρτη μου οντως λιγο νωρις τα επλυνες! Μετα θα σε πιασει κ θα τα θες πιο φρεσκα κ θα τα ξανακανεις! Μν κουραζεσαι αδικα!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...