Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Εγώ σε αυτά τα θέματα είμαι υπέρ του γνωστού ρητού "μακριά κι αγαπημένοι". Βέβαια με τα εγγόνια δεν είναι πάντα εύκολο γιατί θέλουν κι αυτοί να τα βλέπουν..Πάντως την καθημερινή επαφή δεν θα την άντεχα.

Μια χαρά λύση είναι κι ο παιδικός σταθμός Νίκη μου. Θα τον πας κι άνοιξη που σταματάνε σιγά σιγά οι ιώσεις.

Δύσκολη δουλειά το λογιστικό γραφείο, έχουν οι γονείς μου και ξέρω. Εγώ είμαι σε Τράπεζα, κι εκεί έχει πολύ άγχος και τρέξιμο, είμαι σε Κατάστημα. Τώρα που κάθομαι με τα παιδιά έχω ηρεμήσει λίγο. Κι εγώ το σκέφτομαι πολύ με τη δουλειά που θέλω να ζητήσω τρεις μήνες άνευ αποδοχών γιατί θα μας λείψουν τα χρήματα. Από την άλλη δεν έχω άλλη λύση για το Καλοκαίρι. Για να δούμε βέβαια κι αν θα μου την εγκρίνουν.Από Σεπτέμβρη κι εμείς παιδικό σταθμό κι ο θεός βοηθός με τις ιώσεις. Θα τους κάνω μάλλον και το εμβόλιο της γρίπης. Νίκη μου δεν πειράζει που πας δουλειά, όταν πάτε Γαλλία θα πάρεις άδεια να είσαι με το κοριτσάκι σου. Κι εύχομαι να ξεμπερδέψετε και να γυρίσετε όλοι μαζί πίσω. Καλημέρα κορίτσι μου, φιλιά στην Εμμανουέλα

Αυτή την καθημερινή επαφή δεν αντέχω κι εγώ.

Όλη την ώρα τσουπ στα πόδια μου.

Οι φίλες μου έρχονται κ δε μπορώ να μιλήσω μαζί τους γιατί έρχονται κ τα πεθερικά ιδίως η πεθερά κ κάθεται σαν τον μπάστακα και δεν τις αφήνει ούτε τον μικρό να πιάσουν,αμέσως να τους τον αρπάξει.

Έχεις απόλυτο δίκιο πάντως στο 'μακρυά κι αγαπημένοι'.

Με βοηθάει πολύ δε λέω αλλά.....

Κ στη τράπεζα πολύ δύσκολη δουλεια ειδικα αν είσαι σε ταμείο.

Μακάρι να μπορούσαμε να μην δουλεύαμε μέχρι τα παιδιά να πάνε 2ετών.

Θα την φιλήσω στη πατουσίτσα το απόγευμα:):):):):)


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καρδουλα μου αυτο ειναι καλυτερο???

MacLaren-twins.jpg

Τι να σου πω Μαρτη μου! Δν το ξερω! Εγω οντως εχω το britax! Αυτο επισης εχει μικρες ροδες κ δν ξερω κ ποσο βαρος εχει! Επισης δν μου αρεσει πολυ γιατι μου μοιαζει πολυ καλοκαιρινο το στυλ του κ σε καλοκαιρινο θα εβαζα μεγαλυτερα παιδια κ οχι νεογεννητα-μηνων! Το αλλο το chippolino νομιζω που ειχες βαλει μου αρεσε καλυτερα!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mpougos Όταν ξεκινήσατε βρεφονηπιακό αρρωσταιναν;

Αρχές μαρτη πρέπει να γυρίσω στην δουλειά κ δεν ξερω τι θα κάνω με τον μικρό.

Εχω την πεθερά μου απο κατω βεβαια αλλα εχει κι αυτή διάφορα.

Η μάνα μου ειναι 25 χιλ μακρυά κ ο παιδικός δίπλα στο σπιτι μου.

Ο σύζυγος δεν θα θέλει βεβαια πιστεύω αλλά θα το συζήτησω.

Δεν θελω να σε απογοητεύσω αλλα ναι συνεχεια αρρωστα.1 ημερα πηγαίναμε ,4 σπιτι.αλλα τον επομενο χρονο καναμε τα αντιγριπικα και Ηταν αρρωστα μονο 2-3 φορες το χρονο και σωθηκα!αν το ξαναέκανα σιγουρα μεχρι 12 μηνων θα τα άφηνα σπιτι και ας ειχα και την χειρότερη πεθερα(χι,χι)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να σε απογοητεύσω αλλα ναι συνεχεια αρρωστα.1 ημερα πηγαίναμε ,4 σπιτι.αλλα τον επομενο χρονο καναμε τα αντιγριπικα και Ηταν αρρωστα μονο 2-3 φορες το χρονο και σωθηκα!αν το ξαναέκανα σιγουρα μεχρι 12 μηνων θα τα άφηνα σπιτι και ας ειχα και την χειρότερη πεθερα(χι,χι)

Μάλιστα!:rolleyes:


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγβ το britax εχω. Εχει μεγαλες ροδες κ ειναι ελαφρυ.

Τι να σου πω Μαρτη μου! Δν το ξερω! Εγω οντως εχω το britax! Αυτο επισης εχει μικρες ροδες κ δν ξερω κ ποσο βαρος εχει! Επισης δν μου αρεσει πολυ γιατι μου μοιαζει πολυ καλοκαιρινο το στυλ του κ σε καλοκαιρινο θα εβαζα μεγαλυτερα παιδια κ οχι νεογεννητα-μηνων! Το αλλο το chippolino νομιζω που ειχες βαλει μου αρεσε καλυτερα!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι να σου πω Μαρτη μου! Δν το ξερω! Εγω οντως εχω το britax! Αυτο επισης εχει μικρες ροδες κ δν ξερω κ ποσο βαρος εχει! Επισης δν μου αρεσει πολυ γιατι μου μοιαζει πολυ καλοκαιρινο το στυλ του κ σε καλοκαιρινο θα εβαζα μεγαλυτερα παιδια κ οχι νεογεννητα-μηνων! Το αλλο το chippolino νομιζω που ειχες βαλει μου αρεσε καλυτερα!

Ποιο chipollino λετε? Αν εννοειτε το duo lime,αυτό είχαμε εμείς κι ήταν φανταστικό.


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας διδυμομανουλες...να σας κανω μια ερωτηση που με απασχολει,ισως λιγο χαζη....ποσα κιλα πηρατε στην εγκυμοσυνη;Μια γνωστη μου ειπε πως μια ξαδερφη της σε διδυμα πηρε 34 κιλα και πως ο γιατρος της ειπε να τρωει το διπλασιο απο οτι ετρωγε.Εμενα δεν μου ειπε κατι τετοιο ο γιατρος αλλα ουτε μεχρι ποσα κιλα θα ηταν καλο να παρω.Μεχρι στιγμης ειμαι+3 και ειμαι ακομα στην αρχη,αν και οτι τρωω το βγαζω.....


rza3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας διδυμομανουλες...να σας κανω μια ερωτηση που με απασχολει,ισως λιγο χαζη....ποσα κιλα πηρατε στην εγκυμοσυνη;Μια γνωστη μου ειπε πως μια ξαδερφη της σε διδυμα πηρε 34 κιλα και πως ο γιατρος της ειπε να τρωει το διπλασιο απο οτι ετρωγε.Εμενα δεν μου ειπε κατι τετοιο ο γιατρος αλλα ουτε μεχρι ποσα κιλα θα ηταν καλο να παρω.Μεχρι στιγμης ειμαι+3 και ειμαι ακομα στην αρχη,αν και οτι τρωω το βγαζω.....

Καλημερα δεν υπαρχουν στανταρ κιλα που πρεπει να παρεις. Εσυ θα πρεπει να τρως ποιοτικα κ σωστα!!! Εγω στην εγκυμοσυνη πηρα 5 κιλα ολα κ ολα ενω ετρωγα κανονικα κ τελικα αυτα ηταν τα κιλα των μωρων απο δυομισι κιλα το καθενα. Γεννησα κ ημουν πιο αδυνατη κ απο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας διδυμομανουλες...να σας κανω μια ερωτηση που με απασχολει,ισως λιγο χαζη....ποσα κιλα πηρατε στην εγκυμοσυνη;Μια γνωστη μου ειπε πως μια ξαδερφη της σε διδυμα πηρε 34 κιλα και πως ο γιατρος της ειπε να τρωει το διπλασιο απο οτι ετρωγε.Εμενα δεν μου ειπε κατι τετοιο ο γιατρος αλλα ουτε μεχρι ποσα κιλα θα ηταν καλο να παρω.Μεχρι στιγμης ειμαι+3 και ειμαι ακομα στην αρχη,αν και οτι τρωω το βγαζω.....

Όσο λιγότερα πάρεις τόσο καλύτερα. Αυτό δε σημαίνει ότι θα πρέπει να στερείσαι απλά να τρως υγιεινά.

Εγώ πήρα 15 κιλά μόνο στην κοιλιά.

Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις και με το καλό να γεννήσεις 2 γερά μωρά.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...