Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!

Εύχομαι να είστε όλες καλά.

Εγώ απόλαυσα λίγο τον γιο μου κ αύριο πρωί πρωί πετάω για Αθήνα.

Η μικρή μου δεν είναι κ πολύ καλά λόγω λοίμωξης κ φοβόμαστε πολύ.

Μακάρι να το ξεπερασει.

Εχω κ ίωση γαστρεντερίτιδας κ θα κολλήσουν πάλι όλοι. Σαν παιδί που παει στον παιδικό νιώθω κ κολάει συνέχεια ιώσεις.

Αυτά από εμάς,

Σασ φιλώ, καλό βράδυ!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περαστικά για τη μικρουλα σας Νικηαντωνια! Να ειμαι ειλικρινής δεν εχω καταλάβει επακριβώς τι εχει (ίσως δεν εχω παρακολουθήσει αλλα θεματα) αλλα ευχομαι να τα ξεπεράσει ολα γρήγορα και οσο γίνεται πιο ανώδυνα. Σε τι φάση ειναι τωρα; Οι γιατροί τι σας λένε; Κουράγιο και περαστικά σου! Εφέτος οντως λίγο πολυ ειναι σαν να πηγαίνουμε ολοι παιδικό.. Σκέψου να παμε κιόλας! Ο παιδιατρος που πήγα το γιο μου για άλλη ίωση με προειδοποίησε οτι κυκλοφορεί γαστρεντερίτιδα. Και πάλι περαστικά καλο ταξίδι και καλη δύναμη!! Με το καλο να δεις το κοριτσακι σου αυριο!!!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά για τη μικρουλα σας Νικηαντωνια! Να ειμαι ειλικρινής δεν εχω καταλάβει επακριβώς τι εχει (ίσως δεν εχω παρακολουθήσει αλλα θεματα) αλλα ευχομαι να τα ξεπεράσει ολα γρήγορα και οσο γίνεται πιο ανώδυνα. Σε τι φάση ειναι τωρα; Οι γιατροί τι σας λένε; Κουράγιο και περαστικά σου! Εφέτος οντως λίγο πολυ ειναι σαν να πηγαίνουμε ολοι παιδικό.. Σκέψου να παμε κιόλας! Ο παιδιατρος που πήγα το γιο μου για άλλη ίωση με προειδοποίησε οτι κυκλοφορεί γαστρεντερίτιδα. Και πάλι περαστικά καλο ταξίδι και καλη δύναμη!! Με το καλο να δεις το κοριτσακι σου αυριο!!!

Γαστρεντερίτιδα εδώώώ, την περάσαμε και αυτή αλλά ευτυχώς ελαφριά.

Είμαι σε δίαιτα βέβαια κ ελπίζω να μην κολλήσω τον μικρό.

Η Εμμανουέλα εχει δυσπλασία στο πεπτικό σύστημα. Μισό οισοφάγο, δυσπλασία σε λάρυγγα κ τραχεία κ άλλα.

Είναι κάτι σπάνιο παγκοσμίως και δεν ξέρουν οι γιατροί αν το παιδί θα γίνει φυσιολογικό. Μάλλον όχι.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Νίκη Αντωνία μου κι εγώ δεν ήξερα τί ακριβώς έχει η μικρή σας.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και οι γιατροί να μπορέσουν να τη βοηθήσουν...Γιατί πάνω από όλα ταλαιπωρείται αυτή..

Σου στέλνω μια αγκαλιά κορίτσι μου και μία για την Εμμανουέλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νικηαντωνια κι εγω ελπιζω να πάνε ολα καλά. Αυτα που γράφεις για το κοριτσακι σου τα ακούω πρώτη φορα και δεν τα γνωρίζω σορυ.. Όμως απ οσο καταλαβαίνω ειναι σε καλα χέρια και εχει πολυ αγάπη! Ίσως να αρκούν για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα. Εσύ πώς εισαι;


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! πως είστε?? την παλεύετε?? εγώ τα ίδια κουρασηηηηηη!!

Νίκη μου περαστικά σε όλους σας!!! φιλιά στα μικρά σου κ να είσαι αισιόδοξη! το κορίτσι σου θα τα καταφέρει! είναι μαχήτρια το έχει αποδείξει εδώ κ καιρό!!

Μάρτη κι εγώ είχα φαγούρα...μην ανησυχείς το δέρμα που τεντώνεται είναι!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νικηαντωνια κι εγω ελπιζω να πάνε ολα καλά. Αυτα που γράφεις για το κοριτσακι σου τα ακούω πρώτη φορα και δεν τα γνωρίζω σορυ.. Όμως απ οσο καταλαβαίνω ειναι σε καλα χέρια και εχει πολυ αγάπη! Ίσως να αρκούν για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα. Εσύ πώς εισαι;

Χάλια. Οριστικοποιήθηκε η ημερομηνία για το χειρουργείο στις 19/4.

Οπότε ετοιμαζόμαστε για Κρήτη μέχρι.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Νίκη Αντωνία μου λυπάμαι που δεν είσαι καλά..ήθελες νωρίτερα γιατί ανησυχείς για τη μικρή σου?

Μάρτη μου τί κάνεις? Πες μας κανένα νέο σου..σε χάσαμε. Ποιο καρότσι θα πάρεις τελικά? Με τις εξετάσεις όλα καλά?

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια μου!!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!

Μάρτη μου και εμένα με έτρωγε η κοιλιά μου και μάλιστα όσο προχωρούσε η εγκυμοσύνη μου με έτρωγε όλο και πιο πολύ. Το είχα πει στη μαία και μου έβαλε κι εμένα μια αιματολογική εξέταση να κάνω, νομίζω για χολόσταση εγκυμοσύνης αν θυμάμαι καλά, πρέπει να έχει σχέση με αυτό που είπες με τους ηπατικούς δείκτες, Τελικά η εξέταση βγήκε καλή.. Είχα διαβάσει κι εγώ λίγο τότε αλλά δεν είχα ανησυχήσει πολύ μέχρι να βγει η εξέταση..πιο πολύ με φόβιζε ο τράχηλος μην κοντύνει και είχα εκεί το μυαλό μου. Ελπίζω να μην είναι τίποτα..

Ωραία έφτασες 25η εβδομάδα? Μπράβο, προχωράς μια χαρά! Πολλά φιλιά σου στέλνω..

Τα υπόλοιπα κορίτσια τί κάνουν?

ναι αυτο ειναι λεω και εγω!!!! αυριο θα ξερω θα τηλ στον γιατρο να τον ρωτησω γα τα αποτελεσματα!!!!! εχτες μπηκα 26 βδομαδα κυησης!!!!!

καρδουλα μου και μπουγκο μου μακαρι να ειναι ανοιγμα δερματος και ιστων!!!!!

βεσι μου εχω μερδευτει με το καροτσι πααααρα πολυ!!!!!!!!

νικη μου..... κουκλα μου...... κουραγιο ψυχη μου!!!!! ευχομαι η εμμανουελα να ξεπερασει αρχικα την λοιμωξη...... και σε σενα περαστικα!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε μια χαρα βεσυ μου. Ειμαστε σχεδον εννεα μηνων σηκωνομαστε ορθια εαν κρατιομαστε απο κσπου καθομαστε καθιστα κ παιζουμε κ λρμε παπαπα κ τατατα. Κ γελαμε πολυ κ θελουμε αγκαλιτσες ιδιαιτερα ο μπεμπουλης... μονο τις εξοδους αποφευγουμε γιατι ειναι κατορθωμα να συντονιστω κ να τα ετοιμασω. Εχω κοπελες για βοηθεια γιατι ειμαστε μονοι μας απο γιαγιαδες δηλ. Κ συνεχιζω με το μητρικο γαλα. Σας διαβαζω συνεχεισ κι ας μην πολυγραφω..

QUOTE=Vesy;2553932]Γεια σου Ίσις!!

Τί κάνεις κορίτσι μου? Πώς είναι τα τριδυμάκια σου? Πόσο είναι τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Οπως λενε κ οι αλλες κοπελες ο γιατρος σου θελει να αποκλεισει καποιες παθησεις του συκωτιου ηπατος που αφορουν εγκυους κ σχετιζονται με κνησμο. Ομως κατα 99 0/0 προκειται για το δερμα που διατεινεται. Εγω ειχα φαγουρα κ καποιες ημ ειχα μειωση της αισθητικοτητας κ αισθημα σαν μουδιασμενο. Ειχα βεβαια πολυ μεγαλη κοιλια λογω τριδυμων κ ξεκινουσε ακριβως κατω απο το στηθος. Θελει πολυ προσοχη με κρεμες κ λαδια για να μην κανεις ραγαδες. Εγω δεν εκανα ουτε μια. Το μονο που μου εχει μεινει ειναι εξι κιλα κ μια διασταση της λευκης γραμμης η των ορθων κοιλιακων μυων. Την εχει καμμια? Η κοιλια μου ξεφουσκωσε μετα το εξαμηνο. Αυτη που μου εχει μεινει αισιοδοξω οτι ειναι απο το επιπλεον βαρος που εχω ακομα.

κοριτσιαμου βλεπω περασατε χαλαρα τοσκ σαςμε την οικογενεια!!!!! και βολτες!!!!!

τα δικα μου νεα εχουν ως εξης:

πηγα στον γιατρο το σαββατο το μεσημερι... και φυγαμε μετα δυο ωρες!!!!

ευτυχως ολα καλα!!!! 25η βδομαδα ο ενας 740γρ και ο αλλος 700γρ!!!! μια χαρα και ο τραχηλος επισης!!!!! ο αιματοκρτης απο 32,6 ανεβηκε στο 34 και μου ειπε οτι παμε καλα θελει για τα διδυμα στην γεννα αιματοκριτη 35!!!!

το ζαχαρο οκ!!!! ΟΜΩΣ μου ειπε οτι ανεαινει συνηθως στην διδυμη την 32η βδομαδα συνηθως και θελει τοτε να την επαναλαβω!!!!!

του ειπα οτι εχω φαγουρα στην κοιλια και την ξυνω.... και δεν του αρεσε!!!!! μου εβαλε μια εξεταση για ηπατικους δεικτες!!!!! δεν τον ρωτησα ουτε ηθελα να μαθω!!!! μπηκαμε σπιτι στις πεντε και τεταρτο γιατι μπηκαμε και σουπερ να παρουμε δυο τρια αναγκαια πραγματακια!!!!!!

κουραστηκα τελικα.....ταλαιπωρηθηκα απο τις 11 το πρωι... νακανω λουσιμο μπανιο.. νυχια... ξυρισμα.... να στεγνωσω τα μαλλια μου.... να πασαλοιφτω με κρεμες......να ντυθω να βαφτω... ειχα ωραια διαθεση..... φυγαμε στς δυο το μεσημερι.... εριξα εναν μικρο υπνακο (ε, κανενα μισαωρο)στο σαλονακι του γιατρου γιατι ειχα κουραστει....και περιμεναμε μια ωρα και......

ε μολις εφαγα..... ειχε παει εξι.... αρχισαν συσπασεις.... πονακια....μεχρι στις δωδεκα που κοιμηθηκα.....

τοτε κοριτσια σκεφτομουν τι ηταν αυτα τα ηπατικα κυτταρα!!!!!????

αντε παλι ανησυχια!!!!! μην μεινουμε ποτε ησυχοι ετσι????? σκεφτηκα αυτα που αισθανομαι σαν να με ξυνουν με τα νυχια τους απο μεσα..... σαν αισθηση τιρμπουσον μερικες φορες.......

τελος παντων την τριτη θα παω γα αιματολογικες!!!!!!! εννοειται οτι λεω στον εαυτο μου δεν ειναι τιποτα... βγαζουν μαλλια νυχια.... και τετοια.... αλλα ωσπου να δω αρνητικες τις απαντησεις... αντε παλι αγωνια!!!!!

σας φιλω!!!!! υπομονη σε ολες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νικη αντωνια ευχομαι καλη επιτυχια στο χειρουργειο της εμμανουελας. Οι δυσπλασιες του πεπτικου ειναι συχνες κ αποκαθιστανται χειρουργικα. Ελπιζω η επιστημη να ειναι σε θεση να κανει το ιδιο κ με αυτες τουλαρυγγα κ της τραχειας κ να σναρρωσει γρηγορσ η εμμανουελα σας. Ειναι αγωνιστρια παντως. Ευχομαι να ξεπερασει γρηγορα κ τη λοιμωξη.

QUOTE=νικηαντωνια81;2555075]Χάλια. Οριστικοποιήθηκε η ημερομηνία για το χειρουργείο στις 19/4.

Οπότε ετοιμαζόμαστε για Κρήτη μέχρι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Isis μπράβο κοριτσάκι μου τα μωράκια σου που μιλάνε και λένε παπαπαπα και τατατατα και σηκώνονται και όρθια! Εσένα που είναι και τρία ολόκληρες συζητήσεις θα ακούγονται μωρουδίστικες. Εμένα που είναι πιο μεγάλοι (14 μηνών) ακόμα λένε κάτι ωραία. Ο ένας λέει τόκου τόκου τόκου και τακα τάκα τααααα..ο άλλος μας λέει όλους μπαμπά ειδικά όταν θέλει κάτι όλο μπαμπά και μπαμπά ακούγεται. Αφού λέω να τους ηχογραφήσω να τα θυμάμαι γιατί μόλις βλέπουν κάμερα τρέχουν καταπάνω της και σταματάνε. Καλά κάνεις και έχεις βοήθεια, μπράβο! Και με το θηλασμό συγχαρητήρια..δεν έχω κάτι άλλο να πω. Με τις τροφές φαντάζομαι θα είναι λίγο κούραση να ταίζεις τρία μωρά αλλά αφού εχεις βοήθεια θα είναι καλύτερα.

Μάρτη μου μην στεναχωριέσαι με το καρότσι. Ειδικά αν το πάρεις και μεταχειρισμένο δεν θα στεναχωριέσαι και για τα πολλά λεφτά που έδωσες..

Τα υπόλοιπα κορίτσια τί κάνουν? Εμένα χθες με έπιασε η προκοπή μου το απόγευμα και έφτιαξα κουλούρια θεσσαλονίκης, έδωσα και στα παιδιά και ξετρελάθηκαν και γέμισαν όλο τον τόπο σουσάμι..χαχαχα! Καλά όλα αυτά αλλά έχασα τη zumba και μέχρι αργά έπλενα ταψιά και συμμάζευα..παρόλα αυτά τα κουλούρια βγήκαν απίθανα!!!

Σε λίγο θα βγούμε βολτούλα. Σας φιλώ όλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...