Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Καλημερα δεν υπαρχουν στανταρ κιλα που πρεπει να παρεις. Εσυ θα πρεπει να τρως ποιοτικα κ σωστα!!! Εγω στην εγκυμοσυνη πηρα 5 κιλα ολα κ ολα ενω ετρωγα κανονικα κ τελικα αυτα ηταν τα κιλα των μωρων απο δυομισι κιλα το καθενα. Γεννησα κ ημουν πιο αδυνατη κ απο πριν.

μωρε μπραβο..... πιο τελεια δεν γινεται!!!! εγω ειμαι 25 εβδ κυησης (ταμωρα 23 βδομ) και εχω συν 8,5!!!!!

Εμείς το έχουμε αυτό σε μπεζ. Ωραίο είναι μας έχει βολεψει πολύ. Τελικά σκέφτεσαι για το mclaren twin techno? Νομίζω η my heart έχει το britax.

βεσι μου..... μου σιγουρευεις αυτο που λεει οτι ειναι απο νεογεννητο!!!!

Πόσο κάνει το συγκεκριμένο Μάρτη μου;

νικη μου γραφω παρακατω... ψαχνω αν θα παρω καινουργιο η μεταχειρισμενο...... ακομα!!!!!

my heart ναι ειναι αυτο που λεει η βεσι mclaren twin techno ειναι 11,7κιλα απο νεογεννητα.. ομως προσανατολισμο προς τον δρομο

γραφει:

Το ελαφρυτερο!!!! (στην κατηγορια του)

Ρυθμιζόμενη ζώνη ασφαλείας 5 σημείων με κεντρικό κούμπωμα.

Η καλύτερη επιλόγη για νεογέννητα δίδυμα.

Περιλαμβάνονται δύο μεγάλοι ποδόσακοι, σετ μαξιλαράκια, κάλυμμα βροχής και θήκη για ψώνια

Επιπλέον χρώματα διατίθενται ξεχωριστά.

Πιο πλήρες δεν γίνεται.

Χωράει παντού!

Διπλές ανεξάρτητες κουκούλες με παραθυράκι με φίλτρο αντηλιακής πριστασίας UV.

Ανεξάρτητα πουπουλένια καθίσματα 5 θέσεων που αφαιρούνται εύκολα για πλύσιμο

Μόνο 11.7 κιλά και πλάτος 76cm ώστε να χωράει μέσα από τις πόρτες

Μεγάλοι τροχοί 6” που εξασφαλίζουν την απόλυτη άνεση

Εργονομικές χειρολαβές, και βολική λαβή οριζόντια μεταφοράς σαν ʽβαλίτσαʼ όταν είναι κλειστό

το μπρος με το βρεφικα μαξιλαρακια

Βρεφικό καρότσι διδύμων Maclaren Twin Techno Persian Rose

7112l.jpg Βρεφικό καρότσι διδύμων Maclaren Twin Techno Persian Rose

  • 7112-2s.jpg Βρεφικό καρότσι διδύμων Maclaren Twin Techno Persian Rose
  • 7112-3s.jpg Βρεφικό καρότσι διδύμων Maclaren Twin Techno Persian Rose

Βρεφικό καρότσι διδύμων Maclaren Twin Techno Persian Rose

ΕΤΑΙΡΙΑ | MACLAREN

ΚΩΔΙΚΟΣ | WSE13022

Χρονος παραδοσης: `Αμεσα διαθέσιμο

TIMH ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ ? 589,00

TIMH ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ? 471,20

αυτο ειναι το μπρος με τα βρεφικα μαξιλαρια!!!!

7112-3.jpg

και αυτο ειναι το πισω

7112-2s.jpg

νικη μου η βεσουλα μου ειπε το site "my twins" που εχει μεταχειρσμενα στο skroutz τιμη πωλησης απο 471? και μεταχειρισμενο 150?

υπαρχει και αυτο μοντελο aria twin peg perego. Το καρότσι είναι σε άριστη κατάσταση και περιλαμβάνει ποδόσακους, ποτηροθήκη, μεγάλο καλάθι αποθήκευσης, αφαιρούμενες μπάρες, αφαιρούμενους δίσκους για τα παιδιά, δύο ανεξάρτητες κουκούλες (αφαιρούμενες), ζώνη 5 σημείων και ρυθμιζόμενες πλάτες.

Βάρος: 9,4kg, 76,5x80x100

Χρώμα: γκρι-καφέ

Τιμή: 120 ευρώ

karotsi-gia-didyma.jpg

νομιζω κοριτσια οτι το mclaren ειαι καλυτερο γιατι εχει καιτρια ζευγη διπλων τροχων!!!

ριξτε λιγο φως στο μπερδεμα μου!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μωρε μπραβο..... πιο τελεια δεν γινεται!!!! εγω ειμαι 25 εβδ κυησης (ταμωρα 23 βδομ) και εχω συν 8,5!!!!!

βεσι μου..... μου σιγουρευεις αυτο που λεει οτι ειναι απο νεογεννητο!!!!

νικη μου γραφω παρακατω... ψαχνω αν θα παρω καινουργιο η μεταχειρισμενο...... ακομα!!!!!

my heart ναι ειναι αυτο που λεει η βεσι mclaren twin techno ειναι 11,7κιλα απο νεογεννητα.. ομως προσανατολισμο προς τον δρομο

γραφει:

Το ελαφρυτερο!!!! (στην κατηγορια του)

Ρυθμιζόμενη ζώνη ασφαλείας 5 σημείων με κεντρικό κούμπωμα.

Η καλύτερη επιλόγη για νεογέννητα δίδυμα.

Περιλαμβάνονται δύο μεγάλοι ποδόσακοι, σετ μαξιλαράκια, κάλυμμα βροχής και θήκη για ψώνια

Επιπλέον χρώματα διατίθενται ξεχωριστά.

Πιο πλήρες δεν γίνεται.

Χωράει παντού!

Διπλές ανεξάρτητες κουκούλες με παραθυράκι με φίλτρο αντηλιακής πριστασίας UV.

Ανεξάρτητα πουπουλένια καθίσματα 5 θέσεων που αφαιρούνται εύκολα για πλύσιμο

Μόνο 11.7 κιλά και πλάτος 76cm ώστε να χωράει μέσα από τις πόρτες

Μεγάλοι τροχοί 6β που εξασφαλίζουν την απόλυτη άνεση

Εργονομικές χειρολαβές, και βολική λαβή οριζόντια μεταφοράς σαν ʽβαλίτσαʼ όταν είναι κλειστό

το μπρος με το βρεφικα μαξιλαρακια

Βρεφικό καρότσι διδύμων Maclaren Twin Techno Persian Rose

7112l.jpg Βρεφικό καρότσι διδύμων Maclaren Twin Techno Persian Rose

  • 7112-2s.jpg Βρεφικό καρότσι διδύμων Maclaren Twin Techno Persian Rose
  • 7112-3s.jpg Βρεφικό καρότσι διδύμων Maclaren Twin Techno Persian Rose

Βρεφικό καρότσι διδύμων Maclaren Twin Techno Persian Rose

ΕΤΑΙΡΙΑ | MACLAREN

ΚΩΔΙΚΟΣ | WSE13022

Χρονος παραδοσης: `Αμεσα διαθέσιμο

TIMH ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ ? 589,00

TIMH ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ? 471,20

αυτο ειναι το μπρος με τα βρεφικα μαξιλαρια!!!!

7112-3.jpg

και αυτο ειναι το πισω

7112-2s.jpg

νικη μου η βεσουλα μου ειπε το site "my twins" που εχει μεταχειρσμενα στο skroutz τιμη πωλησης απο 471? και μεταχειρισμενο 150?

υπαρχει και αυτο μοντελο aria twin peg perego. Το καρότσι είναι σε άριστη κατάσταση και περιλαμβάνει ποδόσακους, ποτηροθήκη, μεγάλο καλάθι αποθήκευσης, αφαιρούμενες μπάρες, αφαιρούμενους δίσκους για τα παιδιά, δύο ανεξάρτητες κουκούλες (αφαιρούμενες), ζώνη 5 σημείων και ρυθμιζόμενες πλάτες.

Βάρος: 9,4kg, 76,5x80x100

Χρώμα: γκρι-καφέ

Τιμή: 120 ευρώ

karotsi-gia-didyma.jpg

νομιζω κοριτσια οτι το mclaren ειαι καλυτερο γιατι εχει καιτρια ζευγη διπλων τροχων!!!

ριξτε λιγο φως στο μπερδεμα μου!!!

Μαρτη μου αντε να Στα πω αλλη.μια... λοιπον το μακλαρεν δν Σημαινει οτι ειναι ελαφρυτερο απλα οπως λεει Στην.κατηγορια του...εγω το ειχα δει απο κοντα κ μου φανηκε βαρυ. Κ ξαναλεω αυτο εχει να κανει κ με το οτι οι ροδες του ειναι μικρες. ΑΣχετα αν εχει 3 'η 2 ζευγη. Το περεγκο απ την αλλη οπως ξαναειπα δν με βολεψε αν κ ελαφρυ. Τους λογους τους εξηγηΣα Σε προηγουμενο ποΣτ. Πρεπει να πας να τα δεις απο κοντα για να εχεος μια ΣωΣτη αποψη.

Ουρανιο δν ξερω πιο chipolino ηταν. Ειχε βαλει ενα λινκ η μαρτη. Ενα που μοιαζει με το μπριταξ. Μεγαλες ροδες κλπ.


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΕπιΣης μαρτη μου το οτι γραφει μεγαλοι τροχοι δν Σημαινει οτι ειναι κιολας. Δε ΣχεΣη με τα αλλα καροτΣια που Σου λεω οι ροδες του ειναι μικρες. Αυτο αλλωΣτε φαινεται κ Στην φωτο.


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας διδυμομανουλες...να σας κανω μια ερωτηση που με απασχολει,ισως λιγο χαζη....ποσα κιλα πηρατε στην εγκυμοσυνη;Μια γνωστη μου ειπε πως μια ξαδερφη της σε διδυμα πηρε 34 κιλα και πως ο γιατρος της ειπε να τρωει το διπλασιο απο οτι ετρωγε.Εμενα δεν μου ειπε κατι τετοιο ο γιατρος αλλα ουτε μεχρι ποσα κιλα θα ηταν καλο να παρω.Μεχρι στιγμης ειμαι+3 και ειμαι ακομα στην αρχη,αν και οτι τρωω το βγαζω.....

Εγω πηρα 13 κιλα...τα κοριτΣια εχουν δικιο. Απλα να τρως ΣωΣτα κ οΣο πιο υγιεινα γινεται. Αθτο παλι που ειπε ο γιατρος Στη φιλη Σου ειναι μεγαλη μπουρδα Συγνωμη κιολας. Τα μωρα θα βαλουν βαρος ειτε τρως ειτε οχι. Οτι χρειαζονται το παιρνουν απο Σενα. Εμενα μου ειχρ πει οχι πανω απο 16 κιλα


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ουρανιο το chipolino twix ηταν τελικα..

Σήμερα το πρωί είδα το chipolino που λέτε κορίτσια στο δρόμο.

Έχει όντως μεγάλες ρόδες όπως το britax.

Εμένα Μάρτη μου προσωπικά δεν μου αρέσει το mclaren.

Το britax δεν μπορείς να το βρεις μεταχειρισμένο;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα παρει 20 κιλα και δυστυχως τα παραπανίσια εμειναν στην κοιλια γμτ

Αχ αυτη η κοιλια ποσο μ εκνευριζει...εγώ που ειμαι τωρα +1 κιλο απ οτι οταν εμεινα εγκυος κ στις γονιμες αυτες τις μερες ειμαι σαν το μπαλονι!!! 5 μηνων εγκυος φαινομαι!! Τρατζικκκ


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

Μάρτη μου εμένα το maclaren twin techno μας έχει βολέψει. Μας το έδωσε μία κοπέλα μεταχειρισμένο (ήταν βέβαια σε άψογη κατάσταση-σαν να ήταν του κουτιού) σε πολύ καλή τιμή. Το χρησιμοποιήσαμε από την αρχή (τα μωρά ήταν δεν ήταν δυο εβδομάδων και τα βγάλαμε βόλτα στη γειτονιά) και ήταν μια χαρά. Ξαπλώνουν πολύ τα καθίσματα (σχεδόν ανάσκελα) και μπορείς να τα πηγαίνεις βόλτα σχεδόν ξαπλωτά.

Τώρα για μεταχειρισμένο ψάξτο, να σου στείλουν φωτογραφίες να δεις σε τί κατάσταση είναι ή αν μπορεί (πριν το αγοράσετε) να πάει ο σύζυγος να το δει. Αν και είμαι πολύ υπέρ των μεταχειρισμένων λόγω της εμπειρίας μου. Και τωρα αυτό χρησιμοποιούμε, το έχουμε λιώσει, το έχουμε φέρει Κύπρο, έχει ταξιδέψει με αεροπλάνο, με κτελ, με αυτοκίνητο φυσικά.

Είναι καλό καρότσι, πιστεύω θα σας βολέψει.

Μπορείς και να περιμένεις να φτάσεις 30-32 εβδομάδων και να πας με προσοχή σε κάποιο κατάστημα και να τα δεις τα καρότσια για να έχεις προσωπική άποψη. Υπάρχει ένα μαγαζί στο μαρούσι που το έχουν λέγεται kidscom και κάνουν καλές τιμές. Βέβαια καινούριο είναι ακριβούτσικο, αλλά μπορείς τουλάχιστον να τα δεις.Αυτό με τις ρόδες δεν μας έχει δημιουργήσει πρόβλημα, σκεφτείτε ότι εδώ στην Κύπρο το φορτώνουμε και με τις σακούλες του supermarket.

Linouko μου με το καλό εύχομαι τα μωράκια σου. Να προσέχεις όσο μπορείς, θέλουν λίγο προσοχή οι δίδυμες κυήσεις. Τώρα για τα κιλά εμένα μου είχε πει η μαία να πάρω μέχρι 15 κιλά το πολύ, εγώ πήρα 14 και έτρωγα γενικά πολύ. Μετά τη γέννα μου έμειναν 5-6 που τα έχασα σε τρεις τέσσερις μήνες. Έκανα και ένα μήνα διατροφή τρεις μήνες αφού γέννησα. Τώρα μου έχει μείνει λίγο κοιλίτσα..

Κοριτσάκια μου καλό απόγευμα..πολλά φιλάκια!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί είδα το chipolino που λέτε κορίτσια στο δρόμο.

Έχει όντως μεγάλες ρόδες όπως το britax.

Εμένα Μάρτη μου προσωπικά δεν μου αρέσει το mclaren.

Το britax δεν μπορείς να το βρεις μεταχειρισμένο;

ευχαριστω και σενα νικουλα μου!!! θα το ξαναψαξω!!! πως παει η εμμανουελα??? φιλησε την στις πατουσουλες της και απο μενα!!!

ΕπιΣης μαρτη μου το οτι γραφει μεγαλοι τροχοι δν Σημαινει οτι ειναι κιολας. Δε ΣχεΣη με τα αλλα καροτΣια που Σου λεω οι ροδες του ειναι μικρες. Αυτο αλλωΣτε φαινεται κ Στην φωτο.

αρε καρδουλα!!!! σ'ευχαριστω!!! για το ρηπλευ!! λεγε λεγε.... εχεις δικιο... ειναι μικρες οι ροδες....

Μαρτη μου αντε να Στα πω αλλη.μια... λοιπον το μακλαρεν δν Σημαινει οτι ειναι ελαφρυτερο απλα οπως λεει Στην.κατηγορια του...εγω το ειχα δει απο κοντα κ μου φανηκε βαρυ. Κ ξαναλεω αυτο εχει να κανει κ με το οτι οι ροδες του ειναι μικρες. ΑΣχετα αν εχει 3 'η 2 ζευγη. Το περεγκο απ την αλλη οπως ξαναειπα δν με βολεψε αν κ ελαφρυ. Τους λογους τους εξηγηΣα Σε προηγουμενο ποΣτ. Πρεπει να πας να τα δεις απο κοντα για να εχεος μια ΣωΣτη αποψη.

Ουρανιο δν ξερω πιο chipolino ηταν. Ειχε βαλει ενα λινκ η μαρτη. Ενα που μοιαζει με το μπριταξ. Μεγαλες ροδες κλπ.

αντε να δουμε που θα καταληξω στο τελος!!! ελπιζω να μην με μουτζουσεις μεοτι καταληξω!!!!! και να το ευχαριστηθουμε ολοι!!!!!

Γεια σας κορίτσια!!

Μάρτη μου εμένα το maclaren twin techno μας έχει βολέψει. Μας το έδωσε μία κοπέλα μεταχειρισμένο (ήταν βέβαια σε άψογη κατάσταση-σαν να ήταν του κουτιού) σε πολύ καλή τιμή. Το χρησιμοποιήσαμε από την αρχή (τα μωρά ήταν δεν ήταν δυο εβδομάδων και τα βγάλαμε βόλτα στη γειτονιά) και ήταν μια χαρά. Ξαπλώνουν πολύ τα καθίσματα (σχεδόν ανάσκελα) και μπορείς να τα πηγαίνεις βόλτα σχεδόν ξαπλωτά.

Τώρα για μεταχειρισμένο ψάξτο, να σου στείλουν φωτογραφίες να δεις σε τί κατάσταση είναι ή αν μπορεί (πριν το αγοράσετε) να πάει ο σύζυγος να το δει. Αν και είμαι πολύ υπέρ των μεταχειρισμένων λόγω της εμπειρίας μου. Και τωρα αυτό χρησιμοποιούμε, το έχουμε λιώσει, το έχουμε φέρει Κύπρο, έχει ταξιδέψει με αεροπλάνο, με κτελ, με αυτοκίνητο φυσικά.

Είναι καλό καρότσι, πιστεύω θα σας βολέψει.

Μπορείς και να περιμένεις να φτάσεις 30-32 εβδομάδων και να πας με προσοχή σε κάποιο κατάστημα και να τα δεις τα καρότσια για να έχεις προσωπική άποψη. Υπάρχει ένα μαγαζί στο μαρούσι που το έχουν λέγεται kidscom και κάνουν καλές τιμές. Βέβαια καινούριο είναι ακριβούτσικο, αλλά μπορείς τουλάχιστον να τα δεις.Αυτό με τις ρόδες δεν μας έχει δημιουργήσει πρόβλημα, σκεφτείτε ότι εδώ στην Κύπρο το φορτώνουμε και με τις σακούλες του supermarket.

Linouko μου με το καλό εύχομαι τα μωράκια σου. Να προσέχεις όσο μπορείς, θέλουν λίγο προσοχή οι δίδυμες κυήσεις. Τώρα για τα κιλά εμένα μου είχε πει η μαία να πάρω μέχρι 15 κιλά το πολύ, εγώ πήρα 14 και έτρωγα γενικά πολύ. Μετά τη γέννα μου έμειναν 5-6 που τα έχασα σε τρεις τέσσερις μήνες. Έκανα και ένα μήνα διατροφή τρεις μήνες αφού γέννησα. Τώρα μου έχει μείνει λίγο κοιλίτσα..

Κοριτσάκια μου καλό απόγευμα..πολλά φιλάκια!!

α ρε βεσακι μου!!!!! να δω στο τελος τι θα διαλεξω!!!!! να παρει ευχη τα ευρωπουλα!!!!! σ'ευχαριστω πολυ για την εννοια σου να μην κουραστω!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τί κάνετε κοριτσάκια μου?

εμείς σήμερα είμαστε χαλαρά στο σπίτι μας και ξεκουραζόμαστε..το ρίξαμε στη μαγειρική με τον άντρα μου.βγήκαμε μόνο λίγο μέχρι την παιδική χαρά τώρα το απόγευμα.Έχει πολύ ωραίο καιρό σχεδόν καλοκαιρινό στην Κύπρο. Εσείς τί κάνετε? Πήγατε καμιά βολτίτσα?

Τα φιλιά μου σας στέλνω,

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Εμεις χθες το πρωι σουπερ μαρκετ και βολτιτσα με τα μικρα ειχε και πολυ ωραιο καιρο και το Απογευματάκι επισκεψη αλλα οταν πηγαμε να φυγουμε ειχε αλλαξει ο καιρος ειχε βροχη και πολυ αερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα bougos ωραία περάσατε!

Εμάς σήμερα ξεκίνησε η μέρα με ψιλόβροχο, τώρα βγήκε και ο ήλιος..

Εμείς σήμερα μάλλον θα πάμε mall, έχει κι αυτοκινητάκια με κέρμα και βάζουμε τα παιδιά και τρελαίνονται..

Και καμιά δουλειά στο σπίτι θα έπρεπε να κάνω κανονικά αλλά αν δεν προλάβω με τη βόλτα δεν πειράζει, θα κάνω αύριο..

Καλημέρα κορίτσια μου να περάσετε μια όμορφη Κυριακή!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσιαμου βλεπω περασατε χαλαρα τοσκ σαςμε την οικογενεια!!!!! και βολτες!!!!!

τα δικα μου νεα εχουν ως εξης:

πηγα στον γιατρο το σαββατο το μεσημερι... και φυγαμε μετα δυο ωρες!!!!

ευτυχως ολα καλα!!!! 25η βδομαδα ο ενας 740γρ και ο αλλος 700γρ!!!! μια χαρα και ο τραχηλος επισης!!!!! ο αιματοκρτης απο 32,6 ανεβηκε στο 34 και μου ειπε οτι παμε καλα θελει για τα διδυμα στην γεννα αιματοκριτη 35!!!!

το ζαχαρο οκ!!!! ΟΜΩΣ μου ειπε οτι ανεαινει συνηθως στην διδυμη την 32η βδομαδα συνηθως και θελει τοτε να την επαναλαβω!!!!!

του ειπα οτι εχω φαγουρα στην κοιλια και την ξυνω.... και δεν του αρεσε!!!!! μου εβαλε μια εξεταση για ηπατικους δεικτες!!!!! δεν τον ρωτησα ουτε ηθελα να μαθω!!!! μπηκαμε σπιτι στις πεντε και τεταρτο γιατι μπηκαμε και σουπερ να παρουμε δυο τρια αναγκαια πραγματακια!!!!!!

κουραστηκα τελικα.....ταλαιπωρηθηκα απο τις 11 το πρωι... νακανω λουσιμο μπανιο.. νυχια... ξυρισμα.... να στεγνωσω τα μαλλια μου.... να πασαλοιφτω με κρεμες......να ντυθω να βαφτω... ειχα ωραια διαθεση..... φυγαμε στς δυο το μεσημερι.... εριξα εναν μικρο υπνακο (ε, κανενα μισαωρο)στο σαλονακι του γιατρου γιατι ειχα κουραστει....και περιμεναμε μια ωρα και......

ε μολις εφαγα..... ειχε παει εξι.... αρχισαν συσπασεις.... πονακια....μεχρι στις δωδεκα που κοιμηθηκα.....

τοτε κοριτσια σκεφτομουν τι ηταν αυτα τα ηπατικα κυτταρα!!!!!????

αντε παλι ανησυχια!!!!! μην μεινουμε ποτε ησυχοι ετσι????? σκεφτηκα αυτα που αισθανομαι σαν να με ξυνουν με τα νυχια τους απο μεσα..... σαν αισθηση τιρμπουσον μερικες φορες.......

τελος παντων την τριτη θα παω γα αιματολογικες!!!!!!! εννοειται οτι λεω στον εαυτο μου δεν ειναι τιποτα... βγαζουν μαλλια νυχια.... και τετοια.... αλλα ωσπου να δω αρνητικες τις απαντησεις... αντε παλι αγωνια!!!!!

σας φιλω!!!!! υπομονη σε ολες!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!

Μάρτη μου και εμένα με έτρωγε η κοιλιά μου και μάλιστα όσο προχωρούσε η εγκυμοσύνη μου με έτρωγε όλο και πιο πολύ. Το είχα πει στη μαία και μου έβαλε κι εμένα μια αιματολογική εξέταση να κάνω, νομίζω για χολόσταση εγκυμοσύνης αν θυμάμαι καλά, πρέπει να έχει σχέση με αυτό που είπες με τους ηπατικούς δείκτες, Τελικά η εξέταση βγήκε καλή.. Είχα διαβάσει κι εγώ λίγο τότε αλλά δεν είχα ανησυχήσει πολύ μέχρι να βγει η εξέταση..πιο πολύ με φόβιζε ο τράχηλος μην κοντύνει και είχα εκεί το μυαλό μου. Ελπίζω να μην είναι τίποτα..

Ωραία έφτασες 25η εβδομάδα? Μπράβο, προχωράς μια χαρά! Πολλά φιλιά σου στέλνω..

Τα υπόλοιπα κορίτσια τί κάνουν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...