Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα σας..

Περάσαμε ένα δραματικό σαββατοκύριακο.. Τελικά ο μικρούλης μου κόλλησε γαστρεντερίτιδα και ήταν πραγματικά για λύπηση.. Δεν ήθελε ούτε στήθος, ούτε φαϊ, ούτε τίποτε.. Με το ζόρι του δίναμε το αντιπυρετικό και το Σάββατο το βράδυ ήμασταν έτοιμοι για Νοσοκομείο.. ευτυχώς όμως μετά δεν ξαναέκανε εμετό και έτσι το γλυτώσαμε.. Χθες ήταν πολύ καλύτερα και πιο ορεξάτος μόνο που επειδή κουράστηκε πολύ και ταλαιπωρήθηκε αυτές τις μέρες κοιμάται πολύ.. είναι ζαβλακωμένο το πουλάκι μου.. Ελπίζω σήμερα να φάει κάπως καλύτερα και η όρεξή του να επανέλθει το συντομότερο.

Μάρτζι μου σιγά σιγά θα πάρει το μήνυμα το στήθος σου και θα προσαρμοστεί.. Έχει δίκιο η Μάγδα πάντως.. μη βγάζεις με το θήλαστρο αλλά με το χέρι.. διαφορετικά ο οργανισμός θα νομίσει ότι πρέπει να βγάλει κι άλλο γάλα.. Αλήθεια, πως τα πάτε με στις στερεές.. Περαστικά σου κιόλας.. και μένα η μέση μου με έχει πεθάνει..

Μάγδα μου ζωηρή η κοράκλα βλέπω.. και με μεγάλη περιέργεια για τον κόσμο.. Δώσε της πολλά φιλιά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα

Δομνα μου περαστικα στο μικρο, πως είναι???

Μαρτζυ μου προσπαθησε να βγαζεις λιγο γαλα απο το στηθος, τοσο οσο για να ξαλαφρωσεις για να παρει το μνμ και να μην παραγει πολύ γιατι νομιζω πως οσο βγαζεις νομιζει οτι το χρειαζετε το παιδι και συνεχιζει να παραγει!!!

Η μικρη βαζει όλη την ωρα τα χερακια της στο στομα, η αποστειρωση πηγε περιπατο, οταν την βλεπω τα βγαζω και νευριαζει!!!!!

Ax, έτσι έκανε και η δική μου και για αυτό της ξεκίνησα πιπίλα! Τώρα δεν τα βάζει τόσο συχνά στο στόμα της αλλά και την πιπίλα δεν την θέλει! Μόνο όταν θέλει να κοιμηθεί το βράδυ την κρατάει για λίγο και μετά την πετάει!:P

BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα σας..

Περάσαμε ένα δραματικό σαββατοκύριακο.. Τελικά ο μικρούλης μου κόλλησε γαστρεντερίτιδα και ήταν πραγματικά για λύπηση.. Δεν ήθελε ούτε στήθος, ούτε φαϊ, ούτε τίποτε.. Με το ζόρι του δίναμε το αντιπυρετικό και το Σάββατο το βράδυ ήμασταν έτοιμοι για Νοσοκομείο.. ευτυχώς όμως μετά δεν ξαναέκανε εμετό και έτσι το γλυτώσαμε.. Χθες ήταν πολύ καλύτερα και πιο ορεξάτος μόνο που επειδή κουράστηκε πολύ και ταλαιπωρήθηκε αυτές τις μέρες κοιμάται πολύ.. είναι ζαβλακωμένο το πουλάκι μου.. Ελπίζω σήμερα να φάει κάπως καλύτερα και η όρεξή του να επανέλθει το συντομότερο.

Μάρτζι μου σιγά σιγά θα πάρει το μήνυμα το στήθος σου και θα προσαρμοστεί.. Έχει δίκιο η Μάγδα πάντως.. μη βγάζεις με το θήλαστρο αλλά με το χέρι.. διαφορετικά ο οργανισμός θα νομίσει ότι πρέπει να βγάλει κι άλλο γάλα.. Αλήθεια, πως τα πάτε με στις στερεές.. Περαστικά σου κιόλας.. και μένα η μέση μου με έχει πεθάνει..

Μάγδα μου ζωηρή η κοράκλα βλέπω.. και με μεγάλη περιέργεια για τον κόσμο.. Δώσε της πολλά φιλιά!

Επαθε γαστρεντερίτιδα; Από πού κόλησε το πουλάκι μου; Κρίμα! Το φαντάζομαι πόσο θα ταλαιπωρήθηκε και πόσο θα ανησύχησες εσύ! Ευτυχώς πέρασε!

Στερεές τροφές; Θα σου πω! Τρώμε τη φρουτόκρεμά μας ( μισό αχλάδι, μισο μήλο, μισή μπανάνα). Το μεσημέρι τρώει την πατάτα της με το καρότο προς το παρόν και φαίνεται να της αρέσει! Με το ρυζάλευρο είχα με θέμα και τελικά το σταματήσαμε! Δεν της αρέσει, βγάζει γουλίτσες μετα, κατά τη διάρκεια φαίνεται πως θέλει να το κάνει εμετό και το χειρότερο; της κοκκινίζει το σαγόνι και το άνω χείλος με το που ξεκινάμε να τρώμε! Ετσι την σταματήσαμε την κρέμα, χωρίς όμως να στενοχωρεθώ εννοείται καθόλου! Τώρα θα της δίνω φαγάκι από το μεσημέρι μέχρι να μπουν τα δημητριακά, ο τραχανάς κτλ!

Απλά ξυπνάει πολλές φορές το βράδια; Εχω εξαντληθεί........


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μάρτζι μου μακάρι να ήξερα από που κόλλησε ο μικρός μου.. Από παντού.. αφού σέρνεται επιδημία.. και μπορεί να το έφερα εγώ ή ο μπαμπάς του από τη δουλειά ή η γιαγιά του.. πολύ θέλει;

Καλά έκανες και σταμάτησες το ριζάλευρο.. δεν προσφέρει απολύτως τίποτε και αφού της κοκκίνιζε και πηγούνι ίσως να είναι αλλεργική σε κάποιο συστατικό του..

Όσο για τα ξυπνήματα το βράδυ.. μάλλον σου ετοιμάζει κι άλλο δοντάκι.. εγώ εκεί το αποδίδω.. κι ο δικός μου λίγο πριν βγάλει το πρώτο ξύπναγε πολλές φορές κάθε νύχτα. Επίσης αυτό που παρατήρησα.. εμένα τον κρύωνε το σεντόνι του κρεβατιού και ξύπναγε.. έτσι του έστρωσα μια κουβερτούλα φλις και τον κοιμίζω από πάνω και έτσι δεν ξυπνάει τόσο συχνά όσο πριν.. για κοίταξέ το και αυτό!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Domna μου, έχει καιρό που μου ξυπνάει πολλές φορές τα βράδια! Ακόμη κι όταν την είχα σε υπνοσακο και δεν ακουμπούσε στο σεντόνι πάλι ξυπναγε!

Η μπέμπα απ' όταν γεννήθηκε κοιμόταν αρκετές ώρες χωρίς να ξυπνάει! Έκανα το εξής: με το που την έβλεπα να ξυπνάει, της έδινα πιπίλα! Αν δεν πεινούσε, κοιμόταν αμέσως. Αν πεινούσε, εννοείται πως δεν ηρεμούσε με την πιπίλα, οπότε και την ταιζα!

Ημασταν έτσι μια χαρά! Ξυπνούσε για φαί στις 4 το πρωί και μετά 9!

Και πώς κάνω τη βλακεία και το αναφέρω στη γιατρό, η οποία με μαλώνει και μου λέει να την ταίζω κάθε φορά που ξυπνάει! Ε, από τότε ξεκίνησε όλη αυτή η κατάσταση! Πλεον δεν ξεγελιέται με πιπίλα και πολλές φορές ξυπνάει πάνω στην ώρα κι αν δεν κάτσει έστω και 5 λεπτά στο στήθος δεν αποκοιμιέται!

Τεσπα, δεν πειράζει! Μωράκι είναι, ας ξυπνάει, η ψυχούλα μου! Αλλωστε δεν δουλευω οπότε γιατί να παραπονιέμαι, σωστά;

Σήμερα έφαγε και το απόγευμα το μεσημεριανό της και το κατευχαριστήθηκε!

Περαστικά στον μικρό σου!

Πολλά φιλιά!

Ρε κορίτσια, η Θένα πού είναι;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα πάλι Μάρτζι μου από εκεί που δεν έπαιρνε καθόλου πιπίλα τώρα αν δεν πάρει πιπίλα δεν κοιμάται.. είναι τα δοντάκια που τον ταλαιπωρούν τον καημένο μου και η πιπίλα του προσφέρει ανακούφιση.

Ο δικός μου ξύπνησε χθες το βράδυ στις 1.30 για φαγητό και ξανακοιμήθηκε ο κύριος στις 4.30! Εννοείται ότι κι εγώ ξαγρυπνούσα μαζί του.. ήταν γενικά ανησυχούλης.. δεν ήθελε τίποτε, πολλές φορές τον έπαιρνα αγκαλιά και μ' έσπρωχνε έτσι και εγώ τον παράτησα στον καναπέ του σαλονιού και άνοιξα την τηλεόραση.. Αυτό ήταν.. σαν μαρμαρωμένος ήταν.. ούτε μιλούσε ούτε κουνιόταν.. κάποια στιγμή τον έβλεπα που έτριβε τα μάτια του.. ε λέω θα κοιμηθεί! Αμ δε.. κοιμήθηκε αφού κόψαμε καμιά 25 φορές βόλτα στο σαλόνι πάνω κάτω..

Τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Xa!χα! Δόμνα μου!!!!

Πώ!πω! εσύ δουλεύεις κιόλας, καημενούλα μου! Φαντάζομαι πώς θα ήσουν μετά στη δουλειά!

Κι η δική μου μόλις βλέπει τηλεόραση κολλάει και δεν παίρνει το βλέμμα της με τιποτα!

Εμείς χθες ήμασταν λίγο καλύτερα! Ξύπνησε μία στις 1.00. Την πήρα αγκαλιά και την κοιμισα χωρίς να την ταίσω! Μετά στις 3 κι έφαγε και μετά πάλι στις 7.30! Κατέληξε να ξυπνήσει 9.30! Ηταν μια χαρά!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Χθες το βράδυ το μικρό μου αποφάσισε ότι δεν ήθελε να κοιμηθεί.. και έτσι τον πήρα και τον ακούμπησα στον καναπέ και έβλεπε με τον πατέρα του ποδόσφαιρο.. (τι κακό και αυτό..τον τελευταίο καιρό με το που τον θηλάζω κλείνει τα μάτια του.. λέω ωραία, κοιμήθηκε.. περιμένω λίγη ώρα και πάω να τον βάλω στην κούνια.. Ε, με το που τον ακουμπάω ξυπνάει και μετά το μάτι γαρίδα).. Τελικά κοιμήθηκε στις 11 το βράδυ και ξύπνησε στις 1 και μετά στις 5:45 όπου πήγε καλές 6.30 για να κοιμηθεί και πάλι.. Ε, αυτό ήταν.. κοιμήθηκα κι εγώ τόσο βαριά μετά που με ξύπνησε η πεθερά μου με το κινητό διότι χτύπαγε το κουδούνι κι εγώ δεν άνοιγα.. Ε που να ανοίξω αφού δεν άκουγα τίποτε. Ευτυχώς κοιμόταν και ο μικρός και ξύπνησε κι αυτός εκείνη την ώρα.. Έφυγα τρέχοντας να πάω λαϊκή για να ψωνίσω για το μικρό και μετά κατευθείαν στη δουλειά..

Περνάνε οι μέρες τόσο γρήγορα και τα μωρά μας μεγαλώνουν.. και μας δίνουν τόσα πολλά..

Τον βλέπω να μου γελάει και νομίζω ότι μου χαρίζει τον κόσμο όλο!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Πρωινη πρωινη και αγχωμενη.............

Ενω θηλαζω και δεν εχω περιοδο μπορω να μεινω εγκυος?????

Μωρέ, αστείο δεν είναι; Εκεί που δεν μπορούσαμε να μείνουμε έγκυες, τώρα να αγχωνόμαστε μην μείνουμε; Χα! χα!

Πέρα από την πλάκα, δεν νομίζω να μπορείς να μείνεις έγκυος, αλλά και πάλι ποιος στο λέει με σιγουριά;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!

Πρωινη πρωινη και αγχωμενη.............

Ενω θηλαζω και δεν εχω περιοδο μπορω να μεινω εγκυος?????

Σαφώς και μπορείς!!!!! :)


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μείνεις έγκυος και ας θηλάζεις και ας μην έχεις δει περίοδο γιατί μπορεί να ήταν η πρώτη ωορρηξία πριν δεις την πρώτη περίοδο!!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οντως πλάκα εχει αλλα θα ηθελα να χαρω λιγο την μικρη μου...... τωρα οτι εγινε εγινε, καλοδεχουμε θα ειναι:):):):) σε 2 βδομαδες θα φανει....

Δομνινα μου στο ευχομαι:):):):)


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...