Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι η γιατρός δίνει στην γυναίκα μου σαλοσπιρ 100 mg η κουμπάρα μου μου λέει ότι σε μια από τις εγκυμοσύνες είχε θρομβοφιλια και το βρήκε από εξετάσεις. Το είπα στην γιατρό και μου λέει όχι όχι δεν υπάρχει λόγος και απλά της έγραψε εξετάσεις αίματος τα συχνά γενική αίματος ούρων και κάτι άλλα . Κα μετά από τόσα χρόνια ήρθε ένα μωρό δεν θα έπρεπε να κάνει ξανά και για θρομβοφιλια είχε κάνει αλλά πριν 2 χρόνια. Διαβάζω για την αποκόλληση και λέει ότι μπορεί να γίνει από μικρόβια από θρομβοφιλια. Δεν ξέρω αλήθεια. Της είπε την άλλη φορά να κάνει και τέστ Παπ μπορεί να κάνει έγκυος τέστ Παπ;;; Υπάρχει κίνδυνος;;;

      Κάτι δε. Μου πάει καλά με την αποκόλληση γιατί να γίνει αφού δύο εβδομάδες δεν είχαμε σχολείο την έβγαλε στο κρεβάτι όλα εγώ τα κάνω μέχρι και φαγητό στο κρεβάτι αποκόλληση δεν ξέρω φοβάμαι μην υπάρχει κάτι άλλο συγνώμη κορίτσια απλά το συζητάμε και έχουμε λίγο άγχος μέχρι τς 30 Μαίου που έχουμε ραντεβού 

Θέλω κι άλλο παιδάκι!


Recommended Posts

Το μόνο που δε σκέφτομαι είναι τα έξοδα, σοβαρά μιλάω. Οι φόβοι μου είναι μήπως λαλήσουμε εγώ κι ο άντρας μου, γιατί δεν έχουμε και πολλή βοήθεια από παππούδες...

εγω(αν σε βοηθαει καθολου αυτο) δεν εχω βοηθεια απο κανεναν.........

δεν λαλας,απλα τρεχεις κ δε φτανεις...οταν ομως κοιμουνται ολα μαζι.......

κ φυσικα δεν το αλλαζω με τιποτα.....


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπράβο ρε κοριτσάκια! Εγώ έχω ένα ζουζούνι 15 μηνών και με κουράζει πάρα πολύ! Και η σκέψη μόνο για δεύτερο με τρομάζει προς το παρών. Αν δεν γιορτάσουμε και τα δεύτερα γενέθλιά της ούτε να το σκέφτομαι...και μετά έκλεισα ως μάνα!


Link to comment
Share on other sites

εγω(αν σε βοηθαει καθολου αυτο) δεν εχω βοηθεια απο κανεναν.........

δεν λαλας,απλα τρεχεις κ δε φτανεις...οταν ομως κοιμουνται ολα μαζι.......

κ φυσικα δεν το αλλαζω με τιποτα.....

Είσαι απίστευτη!!Δουλεύεις? Μη μου πεις... Τέτοια λέγε να παίρνω θάρρος... Αληθεύει ότι στο τρίτο κι έπειτα είσαι πιο χαλαρός??Πώς είσαι τώρα με τα τρία ΚΑΙ την εγκυμοσύνη??


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε κοριτσάκια! Εγώ έχω ένα ζουζούνι 15 μηνών και με κουράζει πάρα πολύ! Και η σκέψη μόνο για δεύτερο με τρομάζει προς το παρών. Αν δεν γιορτάσουμε και τα δεύτερα γενέθλιά της ούτε να το σκέφτομαι...και μετά έκλεισα ως μάνα!

viki, κι εγώ στο πρώτο έτσι έλεγα, όλα βουνό μου φαίνονταν, όταν έκανα και το Φάνη είδα ότι 1 ίσον κανένα αν κι αυτό που λέω είναι πολύ κοινότυπο.... το ξέρω...


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Είσαι απίστευτη!!Δουλεύεις? Μη μου πεις... Τέτοια λέγε να παίρνω θάρρος... Αληθεύει ότι στο τρίτο κι έπειτα είσαι πιο χαλαρός??Πώς είσαι τώρα με τα τρία ΚΑΙ την εγκυμοσύνη??

οχι.....που να δουλεψω?????εδω δεν προλαβαινω να παω στην τουαλετα........

το τριτο μου παντως μεγαλωσε στον αυτοματο που λενε...φυσικα κ χαλαρωνεις μετα τα δυο,γιατι δεν ειναι ολα πρωτογνωρα...θυμαμαι οταν εκλαιγε ο δημητρης,ετρεχα σαν τρελλη να δω τι θελει κ να τον ηρεμισω,τωρα οταν (κ αν γιατι ειναι πολυυυ καλο μωρο) κλαιει ο γιωργακης,ξερω απο την πρωτη νοτα γιατι κλαιει....

ενταξει,με βοηθαει κι ο αντρας μου πολυ,ειδικα τωρα που ειμαι εγκυος...

την εγκυμοσυνη σχεδον δεν την εχω καταλαβει,αν δεν ειχα τοοοοοσες ναυτιες (στα αγορια μου ειχα ως το τελος) ουτε που θα επαιρνα χαμπαρι οτι ειμαι εγκυος...

τρωω καμια κλωτσια (τωρα που αρχισαν) κ καποιες φορες τρομαζω....

ειμαι τυχερη βεβαια κ (αν εξαιρεσεις το μονιμο προβλημα που παρουσιαζεται με τα στομαχια των μωρων μου στα β επιπεδου) εχω πολυ καλες εγκυμοσυνες κ γεννες (τους εμετους δεν τους μετραω για αρνητικους γιατι εχω συνιθισει),κι ετσι δεν εχω αρνηση......

γενναω εννοειται φυσιολογικα κ χωρις επισκληριδιο.....

αν το θελεις,προχωρα,αφου κι ο συζυξ ειναι συμφωνος....κι εδω ειμαστε να τα λεμε.......


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και ξανά μπράβο σας. Δεν ξέρω πώς θα είμαι όταν κάνω και το δεύτερο αλλά είδη είναι πολλές οι φορές που νιώθω πως είμαι κοντά στην κατάθλιψη!

γιατι????????


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

γιατι????????

Γιατί είμαι δουλειά σπίτι μωρό - και τί μωρό! Όλη μέρα συμαζεύω και όλη μέρα το σπίτι είναι μπάχαλο! Ψίχουλα, παιχνίδια, λερωμένα τζάμια. Και εγώ ένα ράκος. Και σωματικά και ψυχικά. Θέλω να πάιζω μαζί της , να τη βγάζω βόλτα, αλλά όλα αυτά μετά τη δουλειά που σημαίνει δεν προλαβαίνω να μαγειρέψω ή να συμαζέψω ή τα κάνω μεταμεσονύκτια.Με αγχώνουν όλα αυτά και επηρεάζεται και η ψυχολογία μου!


Link to comment
Share on other sites

viki νομίζω όλες οι εργαζόμενες τα περνάμε αυτά. Ειδικά αν δεν έχουμε και καθόλου βοήθεια κοντά.

Εμένα, πριν 1-2 μήνες, με είχε πιάσει μια απίστευτη κατάθλιψη και για ένα σαβ/ριακο δεν έκανα ΤΙΠΟΤΑ. Καθόλουν σπίτι, έπαιζα με το μικρό κι έβλεπα τηλεόραση :D.


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

viki νομίζω όλες οι εργαζόμενες τα περνάμε αυτά. Ειδικά αν δεν έχουμε και καθόλου βοήθεια κοντά.

Εμένα, πριν 1-2 μήνες, με είχε πιάσει μια απίστευτη κατάθλιψη και για ένα σαβ/ριακο δεν έκανα ΤΙΠΟΤΑ. Καθόλουν σπίτι, έπαιζα με το μικρό κι έβλεπα τηλεόραση :D.

Η πεθερά μου μένει απο κάτω αλλά την κρατάει για να πάω στη δουλεια και ούτε λεπτό παραπάνω. Την κουράζει πολύ και θέλει την ησυχία της. Και η μαμά μου σχετικά κοντά είναι αλλά δουλευει. Σηκώνεται 5μιση το πρωί και επιστρέφει στις 6 το απόγευμα.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιατί είμαι δουλειά σπίτι μωρό - και τί μωρό! Όλη μέρα συμαζεύω και όλη μέρα το σπίτι είναι μπάχαλο! Ψίχουλα, παιχνίδια, λερωμένα τζάμια. Και εγώ ένα ράκος. Και σωματικά και ψυχικά. Θέλω να πάιζω μαζί της , να τη βγάζω βόλτα, αλλά όλα αυτά μετά τη δουλειά που σημαίνει δεν προλαβαίνω να μαγειρέψω ή να συμαζέψω ή τα κάνω μεταμεσονύκτια.Με αγχώνουν όλα αυτά και επηρεάζεται και η ψυχολογία μου!

αμα εχεις παιδι κ δουλευεις ετσι ειναι...δεν εισαι ρομποτακι να τα προλαβαινεις ολα...

γραφτα κ λιγακι,δε χρειαζεται να κανεις τα τζαμια καθε μερα...εμενα να δεις το σπιτι πως ειναι μονιμα...σαν το γεφυρι της αρτας...μολις συμμαζευω ερχονται οι σιφουνες κ παει.....

προσεχω μονο σκουπισμα-σφουγγαρισμα να κανω καθε μερα,γιατι κυλιουνται κατω...

κ φυσικα δεν εχω σαλονι,παρα μονο ενα καναπε γωνια κ τηλεοραση.τρωμε στο τραπεζακι δραστηριοτητων,κι αντι για τασακια,κερακια,αγαλματακια κ τα συναφη,εχω τα παιχνιδια των παιδιων,αλλα δε με νιαζει..........

οσο για το μαγειρεμα,επεσες στο στοιχειο μου,πριν τα παιδια,ημουν επαγγελματιας μαγειρισσα.εχω βρει φαγητα ευκολα κ νοστιμα κ υγειινα,ετσι μαγειρευω ενα φαγητο για ολους.......(μεγαλη ποσοτητα,βαζω το μισο στην καταψυξη κι εχω ετσι φαγητο ετοιμο για οποτε βαριεμαι η δεν προλαβαινω.......)


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

αμα εχεις παιδι κ δουλευεις ετσι ειναι...δεν εισαι ρομποτακι να τα προλαβαινεις ολα...

γραφτα κ λιγακι,δε χρειαζεται να κανεις τα τζαμια καθε μερα...εμενα να δεις το σπιτι πως ειναι μονιμα...σαν το γεφυρι της αρτας...μολις συμμαζευω ερχονται οι σιφουνες κ παει.....

προσεχω μονο σκουπισμα-σφουγγαρισμα να κανω καθε μερα,γιατι κυλιουνται κατω...

κ φυσικα δεν εχω σαλονι,παρα μονο ενα καναπε γωνια κ τηλεοραση.τρωμε στο τραπεζακι δραστηριοτητων,κι αντι για τασακια,κερακια,αγαλματακια κ τα συναφη,εχω τα παιχνιδια των παιδιων,αλλα δε με νιαζει..........

οσο για το μαγειρεμα,επεσες στο στοιχειο μου,πριν τα παιδια,ημουν επαγγελματιας μαγειρισσα.εχω βρει φαγητα ευκολα κ νοστιμα κ υγειινα,ετσι μαγειρευω ενα φαγητο για ολους.......(μεγαλη ποσοτητα,βαζω το μισο στην καταψυξη κι εχω ετσι φαγητο ετοιμο για οποτε βαριεμαι η δεν προλαβαινω.......)

Και εγώ έχω σαλόνι παιδότοπο. Το τραπεζάκι είναι στολισμένο με παιχνιδάκια. Το πάτωμα με ένα αλογάκι κουνιστό μια καρεκλίτσα της και ένα σωρό τζίντζιρι μίντζιρι που πετάει κάτω . Και τα δαχτυλάκια της σε όλο το σπίτι γιατί θέλει να τρώει μόνη της η κυρία και όλη μέρα κάτι κρατάει και μασουλάει.


Link to comment
Share on other sites

theolvas πολυ εξυπνο αυτο με το φαγητο!!(μεγαλες ποσοτητες και το μισο καταψυξη!) εχεις σε καθε περιπτωση!οταν λες ευκολα φαγητα πες καμια ιδεα να παρω κι εγω να μη παιδευομαι οποτε αναλαμβανω το μαγειρεμα!!εμενα το μικρο μου ακομη δε σαραντησε αλλα ηδη πιανω τον εαυτο μου να σκεφτομαι το επομενο..αν και εξαιτιας καισαρικης πρεπει να περιμενω...

Link to comment
Share on other sites

ax!κοριτσακια σας διαβαζα τωρα κι ειδα πολλες φορες τον εαυτο μου και το σπιτι χαλια και τα νευρα χαλια και και,αλλα με τα χρονια και με καλη σκεψη αναθεωρεις τι ειναι σημαντικο για σενα τελικα ας ειναι ολα ναρκοπεδιο παιχνιδιων, και ας ειμαστε κλεισμενες (αν και στο τριτο με πειραξε αρκετα)μεχρι να μεγαλωσουν τα παιδια,ειναι πολυ καλυτερα οταν ειναι στην εφηβια τα παιδια ποιο ξεκουραστα, αν και πολυ δυσκολο ψυχοφθορο το προτιμω και περιμενω με αγωνια-και φοβο, και τα επομενα σταδια τους.και ισως η διαφορα των δικων μου παιδιων ειναι καλη αν και ειπαμε δεν φτανει η μερα ειναι ομως φορες που θα παρουν τον μικρο τα μεγαλα και θα κανω κατι και θα το κανουν αβιαστα και με χαρα(δοξα το θεο).εγω παντος ζοριστικα οταν εκανα την δευτερη τους 1ους 6 μηνες και παλι τους πρωτους μηνες του μικρου αλλα γεμισα τοσο και γεμιζω απο τον μικρο:-Dαυτη η φωνουλα του το τρυφερο δερματακι του τα λογια που λεει(καλε ειναι 3 γεματα και ξερει και μετραει μεχρι το 20)ολοι μα ολοι στην οικογενεια εχουμε να παρουμε απο τον μικρο και ο μικρος ειναι σουπερ γτ μεγαλωνει με κοσμο γυρω του.και στην τελικη καθε πραγμα στον καιρο του,τωρα μπορω και δημιουργω ζωη οταν γινω 50 δεν θα μπορω γτ να το στερουμε κανω και ομορφα παιδια παναθεμα με!!!αχ!!!ειμαστε ολες τυχερες και να τα χαιρομαστε τα παιδακια μας(και ναι ειμαι κουκουβαγια:-D)


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

theolvas πολυ εξυπνο αυτο με το φαγητο!!(μεγαλες ποσοτητες και το μισο καταψυξη!) εχεις σε καθε περιπτωση!οταν λες ευκολα φαγητα πες καμια ιδεα να παρω κι εγω να μη παιδευομαι οποτε αναλαμβανω το μαγειρεμα!!εμενα το μικρο μου ακομη δε σαραντησε αλλα ηδη πιανω τον εαυτο μου να σκεφτομαι το επομενο..αν και εξαιτιας καισαρικης πρεπει να περιμενω...

γεννησες???να σου ζησει...

συγνωμη για το οφ τοπικ.....θα σου στειλω πμ με την πρωτη ευκαιρια για το φαγητο...

κι εσυ αν θυμαμαι καλα,κοντα-κοντα τα εχεις τα παιδακια κ σπουδαζεις κιολας,η κανω λαθος????????????


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...