Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι η γιατρός δίνει στην γυναίκα μου σαλοσπιρ 100 mg η κουμπάρα μου μου λέει ότι σε μια από τις εγκυμοσύνες είχε θρομβοφιλια και το βρήκε από εξετάσεις. Το είπα στην γιατρό και μου λέει όχι όχι δεν υπάρχει λόγος και απλά της έγραψε εξετάσεις αίματος τα συχνά γενική αίματος ούρων και κάτι άλλα . Κα μετά από τόσα χρόνια ήρθε ένα μωρό δεν θα έπρεπε να κάνει ξανά και για θρομβοφιλια είχε κάνει αλλά πριν 2 χρόνια. Διαβάζω για την αποκόλληση και λέει ότι μπορεί να γίνει από μικρόβια από θρομβοφιλια. Δεν ξέρω αλήθεια. Της είπε την άλλη φορά να κάνει και τέστ Παπ μπορεί να κάνει έγκυος τέστ Παπ;;; Υπάρχει κίνδυνος;;;

      Κάτι δε. Μου πάει καλά με την αποκόλληση γιατί να γίνει αφού δύο εβδομάδες δεν είχαμε σχολείο την έβγαλε στο κρεβάτι όλα εγώ τα κάνω μέχρι και φαγητό στο κρεβάτι αποκόλληση δεν ξέρω φοβάμαι μην υπάρχει κάτι άλλο συγνώμη κορίτσια απλά το συζητάμε και έχουμε λίγο άγχος μέχρι τς 30 Μαίου που έχουμε ραντεβού 

Θέλω κι άλλο παιδάκι!


Recommended Posts

ax!κοριτσακια σας διαβαζα τωρα κι ειδα πολλες φορες τον εαυτο μου και το σπιτι χαλια και τα νευρα χαλια και και,αλλα με τα χρονια και με καλη σκεψη αναθεωρεις τι ειναι σημαντικο για σενα τελικα ας ειναι ολα ναρκοπεδιο παιχνιδιων, και ας ειμαστε κλεισμενες (αν και στο τριτο με πειραξε αρκετα)μεχρι να μεγαλωσουν τα παιδια,ειναι πολυ καλυτερα οταν ειναι στην εφηβια τα παιδια ποιο ξεκουραστα, αν και πολυ δυσκολο ψυχοφθορο το προτιμω και περιμενω με αγωνια-και φοβο, και τα επομενα σταδια τους.και ισως η διαφορα των δικων μου παιδιων ειναι καλη αν και ειπαμε δεν φτανει η μερα ειναι ομως φορες που θα παρουν τον μικρο τα μεγαλα και θα κανω κατι και θα το κανουν αβιαστα και με χαρα(δοξα το θεο).εγω παντος ζοριστικα οταν εκανα την δευτερη τους 1ους 6 μηνες και παλι τους πρωτους μηνες του μικρου αλλα γεμισα τοσο και γεμιζω απο τον μικρο:-Dαυτη η φωνουλα του το τρυφερο δερματακι του τα λογια που λεει(καλε ειναι 3 γεματα και ξερει και μετραει μεχρι το 20)ολοι μα ολοι στην οικογενεια εχουμε να παρουμε απο τον μικρο και ο μικρος ειναι σουπερ γτ μεγαλωνει με κοσμο γυρω του.και στην τελικη καθε πραγμα στον καιρο του,τωρα μπορω και δημιουργω ζωη οταν γινω 50 δεν θα μπορω γτ να το στερουμε κανω και ομορφα παιδια παναθεμα με!!!αχ!!!ειμαστε ολες τυχερες και να τα χαιρομαστε τα παιδακια μας(και ναι ειμαι κουκουβαγια:-D)

σαν να το εγραψα εγω.....μονο στη διαφορα τα χαλαμε.....(της ηλικιας των παιδιων εννοω...)


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μανουλες με πολλα μικρα παιδια ειναι κατεμε ακομη ποιο αξιες δεν το συζητω!!!εχεις μαθει να μπαινεις και σε νιρβανα αχμμμμμμ!αχουμμμμμμ!πνευματικα διακτυνιζεσε που λεω εγω....... theolvas your my hero!!!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

μανουλες με πολλα μικρα παιδια ειναι κατεμε ακομη ποιο αξιες δεν το συζητω!!!εχεις μαθει να μπαινεις και σε νιρβανα αχμμμμμμ!αχουμμμμμμ!πνευματικα διακτυνιζεσε που λεω εγω....... theolvas your my hero!!!!

δεν θα το ελεγα ακριβως ετσι,αλλα αφου αξιωθηκα να κανω ευκολα παιδια παρα τη μια μου ωοθηκη κ τα πολυ δυνατα φαρμακα που πηρα οταν μου αφαιρεσαν την αλλη,δεν εχω παρα να προσπαθω για το καλυτερο δυνατο γι αυτα...

παρολ αυτα υπαρχουν στιγμες που βγαινω κ απο τη νιρβανα...

γενικα ομως εχω αναισθητοποιηθει κ το μονο που με νιαζει ειναι να ειναι καλα στην υγεια τους (κ μαζι μ αυτα κι εμεις...)


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ Theolvas!εχουνε 20 μηνες διαφορα τα μικρα!!

σπουδαζω κι ολας και η κατασταση ειναι λιγο δυσκολη..σπουδαζει και ο αντρας μου και τα παιδια με τη μητερα μου..αν και τελειωνουμε ευτυχως με τις σχολες..ειναι δυσκολα αλλα ειμαι τοσο ευτυχισμενη με τα μωρα μου!αξιζει ολη η κουραση ειτε σωματικη ειτε ψυχολογικη(οταν αναγκαστικα ειμαι μακρυα τους)

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το ελεγα ακριβως ετσι,αλλα αφου αξιωθηκα να κανω ευκολα παιδια παρα τη μια μου ωοθηκη κ τα πολυ δυνατα φαρμακα που πηρα οταν μου αφαιρεσαν την αλλη,δεν εχω παρα να προσπαθω για το καλυτερο δυνατο γι αυτα...

παρολ αυτα υπαρχουν στιγμες που βγαινω κ απο τη νιρβανα...

γενικα ομως εχω αναισθητοποιηθει κ το μονο που με νιαζει ειναι να ειναι καλα στην υγεια τους (κ μαζι μ αυτα κι εμεις...)

ετσι ειναι ωωω μα ρε συ τραβηξες.......μαλλον εισαι σε ψυχολογικη φαση που εκτιμας το δωρο της ζωης!!!και εδω μου ρχετε στο μυαλο του γτ σε φιλες,τους ερχονται παιδια που δεν τα θελουν και τα πεταν και δεν ερχετε και κανενα ακομη προς τα δω!!!και το χω σκεφτει αυτο και στο παρελθον πολλες φορες.μιλω ειλικρινα:(:|


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ετσι ειναι ωωω μα ρε συ τραβηξες.......μαλλον εισαι σε ψυχολογικη φαση που εκτιμας το δωρο της ζωης!!!και εδω μου ρχετε στο μυαλο του γτ σε φιλες,τους ερχονται παιδια που δεν τα θελουν και τα πεταν και δεν ερχετε και κανενα ακομη προς τα δω!!!και το χω σκεφτει αυτο και στο παρελθον πολλες φορες.μιλω ειλικρινα:(:|

το εχω σκεφτει κι εγω αυτο,για καποιες φιλες που πραγματικα αξιζουν να γινουν μανουλες κ δυσκολευονται (αλλα θα τα καταφερουν,ειμαι σιγουρη...) κ καποιες αλλες που ενω δηλωνουν οτι δεν θελουν παιδι,κανουν τρεις εκτρωσεις το χρονο............

γυρισε το λεφουσι,πρεπει ν' αποχωρησω κ να βαλω το μπαρνευ.......

θα τα πουμε το βραδυ,αν δεν πεσω ξερη.........


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

το εχω σκεφτει κι εγω αυτο,για καποιες φιλες που πραγματικα αξιζουν να γινουν μανουλες κ δυσκολευονται (αλλα θα τα καταφερουν,ειμαι σιγουρη...) κ καποιες αλλες που ενω δηλωνουν οτι δεν θελουν παιδι,κανουν τρεις εκτρωσεις το χρονο............

γυρισε το λεφουσι,πρεπει ν' αποχωρησω κ να βαλω το μπαρνευ.......

θα τα πουμε το βραδυ,αν δεν πεσω ξερη.........

κι εγω παω μετα συσυγου και κορης γτ ο μεγαλος την εκανε για κοσμος, τον μικρο παραλια


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια με κάνετε και νιώθω οτι δεν είμαι άξια μανούλα. Εγώ δεν μπορώ να κάνω τον ήρωα. Νιώθω πάρα πολύ κουρασμένη. Ίσως αν δε δούλευα να ήταν διαφορετικά αλλά τώρα θέλω να μεγαλώσει λίγο η μικρή μου κανέναν χρόνο τουλάχιστον πρώτον για να την χαρώ λίγο γιατί την στερούμαι 10 ώρες την ημέρα και δεύτερον για να είναι σε θέση να καταλαβαίνει λιγάκι όταν θα έρθει το αδερφάκι της. Επιπλέον όταν ξαναεπιστρέψω στη δουλειά θα είναι σε ηλικία να πάει στον παιδικό και να κρατήσει το μικρό η πεθερά γιατί αλλιώς και αυτή με δυο μικρά δεν θα τη πάλευε να βοηθήσει.


Link to comment
Share on other sites

κορίτσια με κάνετε και νιώθω οτι δεν είμαι άξια μανούλα. Εγώ δεν μπορώ να κάνω τον ήρωα. Νιώθω πάρα πολύ κουρασμένη. Ίσως αν δε δούλευα να ήταν διαφορετικά αλλά τώρα θέλω να μεγαλώσει λίγο η μικρή μου κανέναν χρόνο τουλάχιστον πρώτον για να την χαρώ λίγο γιατί την στερούμαι 10 ώρες την ημέρα και δεύτερον για να είναι σε θέση να καταλαβαίνει λιγάκι όταν θα έρθει το αδερφάκι της. Επιπλέον όταν ξαναεπιστρέψω στη δουλειά θα είναι σε ηλικία να πάει στον παιδικό και να κρατήσει το μικρό η πεθερά γιατί αλλιώς και αυτή με δυο μικρά δεν θα τη πάλευε να βοηθήσει.

να σου πω λιγο κατι και φευγω.παντα εαν το σκεφτεις λογικα υπαρχουν εμποδια δεν νομιζω να κανει καμια απο δω τοσα παιδια με την λογικη της.το συναισθημα μετρα και αποζημιωνει ας μου επιτρεψεις να πω!κι εγω δουλευω και σε αυτη την συμβαση ειμαι κηπουρος και καθε μερα περνω μηχανημα στα χερια και κουρευω γκαζον-η ζωη ολο εκπληξεις κρυβει ποτε δεν το φανταζομουν αυτο το επαγκελμα για μενα-αλλα και πριν κανω το δευτερο παιδι μου δεν ηθελα κι εγω αλλο παιδακι μετα τον 1μιση χρονο με χτυπησε η μητροτητα ηθελα να χαρω το 1ο μου παιδι αλλα δεν θα ξεχασω -εχουν δυομιση χρονια το 1ο με το 2ο-καθολου το παιδι μου οταν με χαιδευε την κοιλια και μιλουσε στην αδεφη του την μερα που με πισαν οι πονοι κι ελεγε καντε υσησια η μανουλα μου ποναει και οταν γεννηθηκε η μικρη ποσο καλος αδεφος ηταν και ειναι γι αυτην ασε τωρα τι αλλο να λεμε.;)


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!Συγκινήθηκα πολύ με όλα αυτά που διάβασα πρωί πρωί γιατί στις 14.30 χθες έκλεισα τον υπολογιστή και πήγα να πάρω τα παληκάρια από τον παιδικό! Σε τι να πρωτοπώ τη γνώμη μου, παιδιά... Το βασικότερο που έχω καταλάβει κι αυτό εφαρμόζω είναι ότι ΠΡΩΤΑ ΑΠ' ΟΛΑ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΥΜΜΑΖΕΜΕΝΟ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΟ. Εγώ τώρα έφτιαξα καινούριο σπίτι, και το ισόγειο (είναι μεζονέτα) το έχω κενό και παίζουν ποδόσφαιρο με το μπαμπά τους κι όλο το υπόλοιπο εννοείται είναι παιδότοπος!! Το έχω προσέξει, όποτε είμαι αγχωμένη να κάνω δουλειές ή να μαγειρέψω ή κάτι άλλο για το σπίτι να κάνω τότε θαρρείς και το άγχος περνά στα παιδιά και γκρινιάζουν και δέρνονται. Ξέρετε γιατί??? Είναι ο τρόπος τους να πουν '' Εεεεε, είμαστε κι εμείς εδώ, παίξε μαζί μας.'' Ίσως φταίω κι εγώ γιατί έκατσα σπίτι 3 χρόνια μαζί τους (όταν γύρισα στη δουλειά μου το μικρό ήταν 1 έτους και το μεγάλο 2,5 ετών) κι έτσι πάντα παίζαμε μαζί, πού να το κόψουν τώρα... Αλλά δοκιμάστε όταν είστε κομμάτια αντί να τους πείτε ''όχι δε θέλω να παίξω γιατί είμαι κουρασμένη άσε με'' να παίξετε με την ψυχή σας και θυμηθείτε με θα αναζωογονηθείτε κι εσείς!!Σας έδωσα λίγη θετική αύρα πρωί πρωί???


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επίσης να ξαναπώ στη viki1 ότι κι εγώ όταν είχα μόνο το πρώτο έλεγα πωπω πώς κάνουν κι άλλο παιδί εμένα ένας και μ' έχει τρελάνει αλλά όλα είναι μια ιδέα..... Κι η κατάθλιψη κάποιες μέρες στο πρόγραμμα είναι και τα νεύρα (αυτά είναι στο καθημερινό πρόγραμμα, γιατί δυστυχώς κι εγώ κι ο άντρας μου είμαστε νευρικοί και τα φυντάνια βγήκαν κι αυτά τέτοια...) οπότε μην ανησυχείς όλες τα ίδια περνούν άλλη λιγότερο άλλη περισσότερο :)


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Ένα ένα τα θυμάμαι, χίλια συγγνώμη. Λοιπόν, εγώ για το φαγητό έχω κάνει το εξής: Κάνω κάθε Παρασκευή το πρόγραμμα του τι θα φάμε όλη τη βδομάδα (γιατί δουλεύω και δε μπορώ να τρέχω σούπερ μάρκετ κάθε τρεις και λίγο γιατί ξέχασα μια ζάχαρη , τυρί και γάλα) οπότε πάμε το σάββατο σούπερ όλη η τσακαλοπαρέα μαζί και μαγειρεύω τα απογεύματα κάποια στιγμή που θα τα προσέχει ο μπαμπάς τους. Παίρνω το γαστρονόμο της καθημερινής και διαλέγω από εκεί το μενού, αλλά τα έχω οργανώσει έτσι: δευτέρα κρεατικό από την κυριακή (συνήθως κάτι σε κεφτεδάκι , τρίτη άλλο κρεατικό (κοτόπουλο π.χ.), τετάρτη όσπριο ή λαδερό, πέμπτη μακαρόνια με κάτι, παρασκευή όσπριο ή λαδερό άλλο και το σάββατο ψάρια που δε μπορώ να τα κάνω άλλη μέρα λόγω δουλειάς.


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...