Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Μιαμια θα ανοιξω σε λίγο το λαό τοπ να σου στείλω πμ με το δικό μου τηλ να με βρεις να σε βάλω στην ομάδα, από το κινητό δεν μπορώ να ανοιξω τα πμ

Αγγελική ισαι και εσύ ευπρόσδεκτη

Να σας πω κι εγώ για δεύτερο

Εμείς σκεφτόμαστε όταν ή Μελίνα γίνει 2 του χρόνου δηλ, κι αυτό γιατί είμαστε μόνοι και δεν έχουμε βοήθεια αλλά και να χαρουμε και το πρώτο, θέλουμε οπωσδήποτε ένα αδερφακι και αν οικονομικά αργότερα μπορούμε γιατί όχι και τρίτο αλλά μέχρι εκεί!!

Εγω πιστεύω ότι τα ένα δύο πρώτα χρόνια κυρίως το πρώτο είναι πιο δύσκολο μετά θα ναι μία χαρά, επίσης γιατί να μην βγαινετε έξω; Δεν λέω έχει κούραση και κυνήγι αλλά κι αυτά παίρναμε καλά και εξαντλούνται κιόλας και είναι πιο ήρεμα μετά!!

Μιαμια εσύ που δεν έχεις αδέρφια ξέρεις και πώς είναι χωρίς ν αλλά γω που έχω άλλες τρεις αδερφές θα έλεγα ότι χωρίς αδέρφια είσαι μόνος στην ζωή!ν έτσι αισθάνομαι εγώ για τις αδερφές μου και κυρίως για την μεγάλη που είμαστε ηλικιακά πιο κοντά!!!

Κατά τ αλλά πως τα πάτε;

Σήμερα έδωσε η Μελίνα αίμα για να δούμε σίδηρο και φεριτινη!!

Και ετοιμαζομαστε να πάμε το εξοχικό στην πεθερά μου για σκ και επιτέλους θάλασσα!! Το πρώτο μπάνιο της Μελίνας!!

Νίκη πως τα πάτε με την μετακόμιση;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια σας εύχομαι να κανετε όσα παιδάκια θέλετε!!! Βρε που βρίσκετε χρόνο να μιλάτε μέσω viper?:P Εγώ συ γνώμη κιόλας ούτε τουαλετα δεν προλαβαίνω να πάω!!! Χαχα!!:D Εμείς μετά την ίωση που περάσαμε άρχισε πάλι ο μικρός να ξυπνάει τα βράδια..:( Πανω που άρχισε να κοιμάται όλο το βράδυ μόλις χρονισε. Μάλλον όμως έχει και ζόρι με τα δοντάκια. Του βγαίνουν οι 2 κυνόδοντες κάτω! Άντε υπομονή τελευταία δόντια..Μετά οι 4 τραπεζίτες θα τους βγάλει πιο μεγάλος και δεν πιστεύω να έχει γκρίνια. Κορίτσια εσείς που έχετε και άλλο τα στείλατε στο παιδικό τα παιδάκια σας? Εγώ σκέφτομαι τωρα να καθαρίσω την μεγάλη που είναι 25 μηνών,αλλά να πάει παιδικό του χρόνου τον Σεπτέμβρη που θα είναι 3 και 3 μηνών.Θα είναι μεγάλη? Δεν θέλω να την στείλω από Σεπτέμβρη. Αλλά πάλι το σκέφτομαι αφού δεν δουλεύω..Εσείς δουλεύετε?

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική εμένα αυτή είναι η ώρα μου.11 με 11:30 το βράδυ που θα κοιμηθεί ο μικρός. Για αυτό μπορώ κ γράφω εδώ. Το viber δε το έχω χρησιμοποιήσει ακόμη. Εμένα με βοηθάει λίγο η μαμά μου του τύπου να πεταχω στο μαναβικο ή φούρνο εδώ στο χωριό κ να επιστρέψω. Να πάω τουαλέτα ή να μαγειρεύω κ αυτή να τον προσέχει λίγο ή να της αφήσω το φαγητό να το προσέχει για να πάμε για μπάνιο με τον μικρό αλλά κ πάλι οπότε κοιμάται ο Φανουριος δηλαδή το μεσημέρι κάνω πάντα δουλειές κ το βράδυ που ξεκουραζομαι αν δεν έχω κτ επείγον.Δε δουλεύω τα τελευταία 2 χρόνια λόγω εγκυμοσύνης κ μετά παιδιού.Ειμαι φιλολογος κ έκανα ιδιαίτερα.κπ στιγμή ίσως τα ξαναρχισω να μεγαλώσει λίγο το παιδί.

Τα δόντια είναι μεγάλη ιστορία, εμένα έβγαλε τα πρώτα 5,5 μηνών κ μέχρι 8-9 μηνών είχε βγάλει 6!έκανε μια παύση με πρησμενα πάντα ουλα κ έσκασαν 3 τραπεζίτες μαζί στο χρόνο σχεδον κ τώρα σκάει κ ο 4ος χωρίς να έχουμε βγάλει κυνοδοντες. Πότε δε ξέρεις πότε θα βγουν...

Μαμά 82 από μήνυμα τπτ! Που θα μου το έστελνες ??Ενημέρωσε με αν μπορείς...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε;;

Μιαμια συγνώμη ελειπα το σκ και δεν είχα προλάβει να στείλω πμ, εχθες μπήκα από το λαό τοπ αλλά έχασα τον κωδικό μου και δεν μπόρεσα να στείλω πάλι και από το κινητό που είμαι συνδεδεμένη δεν μ αφήνει...... προσπάθησε να μου στειλεις εσύ, πατά πάνω το όνομα μου και σου βγάζει επιλογή για να μου στειλεις πμ αν δεν τα καταφέρεις ή Βάσω ή ή νίκη ας σου στείλουν το δικό τους τηλ ώστε να σε βάλουν στην ομάδα ή να μου πουν το τηλ σου να σε βάλω εγώ

Αγγελική εγώ δουλευα πριν σε φαρμακείο μόλις τελείωσε ή σύμβαση μου έμαθα ότι είμαι έγκυος και δεν συνέχισα, θα ήθελα να δουλεύω όχι βέβαια ακομα γιατί δεν έχουμε και βοήθεια, σκέφτομαι να κάνουμε ακόμα ένα παιδάκι όταν ή Μελίνα γινει δυο και μετά δουλειά πάλι, ας είμαστε καλά και θα ζήσουμε και με λιγότερα χρήματα!

Φιλάκια πολλα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες, πως περάσατε mama το ΣΚ?

εμείς πήγαμε το Σάββατο και κάναμε το πρώτο μας μπανάκι, είχε πολύ πλάκα, ο μικρός ήταν μέσα σε μια κουλούρα και συνεχώς πλατσούριζε, στην αρχή όμως γκρίνιαξε γιατί η θάλασσα ήταν λίγο κρύα!!

Κορίτσια και γω θέλω και τρίτο μωράκι, ελπίζω να το αποκτήσω σύντομα γιατί είμαι ήδη 39!!

Αισθάνομαι ότι πέρασε ένας χρόνος τόσο γρήγορα, ο μικρός έχει ξεπεταχθεί σκαρφαλώνει καναπέδες πέφτει χτυπάει αλλά όλα :-P:-P:-P


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Βάσω μου

Καλα περάσαμε! Και της Μελίνας ήταν το πρώτο μπάνιο, κι εμένα στην αρχή εκλαψε λίγο και γιατί ήταν κρύο το νερό αλλά και γιατί φοβήθηκε αλλά με το που μπήκε όλα καλά και της άρεσε πολύ!!! Με την αμμο είχαμε θέμα , δεν ήθελε καθόλου να ακουμπήσει τα πόδια της και αν είχε λίγο άμμο έκλαιγε να την καθαρισουμε!! Χαχα πλάκα έχουν!ν


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Φεύγουμε διακοπές την Δευτέρα και μετράω τις μέρες πότε θα περάσουν!!!! :D Εμείς κάναμε ήδη δύο μπάνια στη θάλασσα! Ο μικρός ξετρελάθηκε! Κουνούσε τα χέρια του σαν να κολυμπούσε! Αλλά τον είχα αγκαλιά, δεν ξέρω αν θα μπει στο φουσκωτό που του έχουμε πάρει! Νομίζω πως θα προτιμήσει την αγκαλιά! :) Εσείς θα πάτε διακοπές;

Βάσω σου εύχομαι να κάνεις τρίτο σύντομα!!!

mama πολύ ωραία τα σκέφτεσαι! Μακάρι να σου έρθουν όλα όπως το επιθυμείς και να ξαναμείνεις έγκυος όταν η Μελίνα είναι 2!

Εγώ έχω κλατάρει και ας είμαι 28! Χαχα! Αλλά ποτέ δεν ξέρεις! Ίσως γίνουμε και πολύτεκνοι!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με το καλό να έρθουν και τρίτα και γιατί όχι και τέταρτα παιδάκια!!Βάσω μου δεν σε πήραν και τα χρόνια!!εγω είμαι 34!! Ας κάνω δεύτερο και θα δω για τρίτο μετά αν και δεν το κόβω λόγω οικονομικών!! Θα δούμε

Αγγελική καλά να περάσετε!ν θα περάσουν οι μέρες γρήγορα και θα πάτε!!

Κι εμείς θα πάμε αλλά κατά τον Αυγούστο μάλλον ,προς το παρόν βολευομαστε με σκ στην θάλασσα!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

mama να σαι καλά για την ευχή σου!!

μια χαρά είναι η ηλικία μας καλέ εσύ είσαι μικρούλα μια χαρά, όποτε θέλει ας έρθει το μωράκι και θα ναι ευπρόσδεκτο!!

και γω μικρή αισθάνομαι!!! χαχαχα


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Που είστε κορίτσια?Χαθηκατε!!! Εμείς γυρίσαμε από τις διακοπες αρων αρων! Τα μικρα δεν μπορούσαν να κοιμηθούν με τιποτα σε ξένο μέρος,μας άκουσε όλο το συγκρότημα από τα κλάμματα τους,που νυσταζαν και γκρίνιαζαν και αποφασίσαμε να επιστρέψουμε! Δεν νομίζω να ξανασκεφτούμε για διακοπές για τα επομενα 4-5 χρόνια!!! :P Πολυ ταλαιπωρία! Κατα τα άλλα ο μικρός μου 14 μηνών πια περπατάει μια χαρά και σκαρφαλώνει όλη την ώρα!!!Πηγαίνουμε συχνά στην θάλασσα! Τρελαίνονται! Τα δικά σας νέα? Τι ήταν αυτό που έγινε χθες το βράδυ στην Τουρκία?Ξενυχτησα βλέποντας τις εξελίξεις..Πραγματικά φοβήθηκα..Γιατί όπως λέει και η παροιμία,όταν καίγεται το σπίτι του γείτονα..Πω πω,ευτυχως το πρωί είδα στην τηλεόραση ότι όλα τελείωσαν..Μακάρι!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα μανούλες; ερήμωσε το καφέ μας...

πριν δύο χρόνια τέτοια εποχή ήταν που έμαθα για την δεύτερη εγκυμοσύνη μου και αισθάνομαι πολύ συγκινημένη!!!

miamia χρόνια πολλά να χαίρεσαι το γλυκό σου αντράκι τον Φανούριο, λίγο καθυστερημένα βέβαια!

πως είστε;;

εμείς γινόμαστε 16 μηνών σε λίγες μέρες και είμαστε μια χαρά!!

τέλος του μήνα θα κάνει εμβόλιο και ανυπομονώ να δω την ανάπτυξη του, τρώει αρκετά καλά σε ποσότητα και πλέον έχουμε κόψει αλεσμένα, τρώει φυσικά και μόνος του και όλα γίνονται χάλια, ένα σπίτι μες το ψίχουλο!!

Τα δικά σας νέα;

Καλό φθινόπωρο να έχουμε και με το καλό να ακούσουμε ευχάριστα για επόμενες εγκυμοσύνες!!

Φιλάκια πολλά!


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Χρόνια πολλά μανούλες πως είστε;; πως περνάτε με τα διχρονα μωράκια;;εμείς από Σεπτέμβρη παιδικό ελπίζω μόνο να μην αρρωσταίνει..... Ερημωσε το καφέ μας..... Ελπίζω όλες να είστε καλά και να χαίρεστε τα μωράκια σας!!!;):)


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...