Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

  • 2 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...
και όσες άλλες μανούλες ενδιαφέρεστε για ταπετσαρίες, μπορντούρες,κλπ - ρίξε μια ματιά εδώ! http://printstores.gr Έχει τεράστια συλλογή! Κι εμάς για ταπετσαρία μας βλέπω!!

και όσες άλλες μανούλες ενδιαφέρεστε για ταπετσαρίες, μπορντούρες,κλπ - ρίξε μια ματιά εδώ! http://printstores.gr Έχει τεράστια συλλογή! Κι εμάς για ταπετσαρία μας βλέπω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!Τί κάνετε όλες?Πώς πάτε?????

Μόλις διάβαζα τις 3 πρώτες σελιδες και με επιασε νοσταλγια!

Γυροσα στη δουλειά πριν 2 μηνες περιπου, οπότε τρεχω και δεν φτανω! Ο μικρός μας αλλαζει μερα με τη μερα! Τωρα ειναι στη φαση να πιανει χερακια και να περπαταει! Τρελαίνεται για μπανιο στη θάλασσα!σε γενικές γραμμές ειναι βολικο παιδι!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια!Εδώ κ 5 μερες έχω ζάλη,θολούρα,βάρος στα αυτιά!Ο πόνος παει από τους κροτάφους,φρονιμίτες,αυτιά κ φτάνει στον αυχένα!Τωρα 3 μήνες που έχω γεννήσει,είμαι αρκετές ωρες μόνη κ έχω στενοχωρηθεί για τον μπαμπά μου κάνει θεραπείες για καρκίνο!Μαλλον μου βγήκε η κούραση σωματική κ ψυχολογική,τόσο καιρό σπίτι κ μωρό μόνη μου!Είναι η κούραση λόγος να νιώθω όλα τα παραπάνω;!Σε τι ειδικότητα να απευθυνθώ;Με έχει πιάσει κ φοβία ότι κατι θα πάθω!Με τον άντρα μου διαφωνούμε συνέχεια κ δε με υποστηρίζει μόνο με φορτώνει παραπάνω δουλειές να κανω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα αυγουστομανούλες! Πως είστε? Τα μικράκια σας?

Επέστρεψα στη δουλειά μετά από πολλούς πολλούς μήνες...και μου φαίνονται όλα περίεργα! Κυρίως γιατί την τελευταία φορά είχα φουσκωμένη κοιλίτσα....

Η μικρούλα μου άρχισε να περπατάει μόνη της την προηγούμενη βδομάδα, τρώει τα πάντα, αλλά λιγουρεύεται ιδιαίτερα το ψωμί! Τα βράδια κοιμάται ικανοποιητικά (πάντα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης) και πλέον της δίνω έτοιμο γάλα (όχι σκόνη, ούτε φρέσκο, η γιατρός μας επιτρέπει το φρέσκο πολύ αργότερα). Το θηλασμό τον κόψαμε 2 μήνες νωρίτερα.

Περιμένω τα νέα σας...


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια, τι κανετε?? τα μωρακια σας?? εμεις περπαταμε απο 12 μιση μηνων ολο βολτες θελει απαιτουμε πολλα, γενικα αρχισε να αλλαζει πολλη σαν μωρο απο τον χρονο και μετα. Ζηλευει οτι τρωμε και φυσικα δοκιμαζει πολλα εκτοσ απο γλυκα γαριδακια και τετοια. τωρα τελευταια ξυπναει το βραδυ κλαιει μεχρι να σηκωθω ορθια, δουλευω κιολας και το πρωι ειμαι ψωφια γιατι μας πιανει 5 η ωρα υπνος, εσασ το κανει ρε κοριτσια? λεω να αλλαξω γαλα να παρω φρεσκο εσεις τι δινεται? αυτα τα νεα μας περιμενουμε τα δικα σας!!


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!

Πώς είναι τα μωράκια μας; Εύχομαι όλα να μεγαλώνουν όμορφα!

Ο δικός μας ζωηρεύει και έχει πολύ πλάκα.

Πίνει γάλα σε σκόνη και τρώει απ΄όλα.

Εσύ Rinoui ποιο γάλα της δίνεις;

Επιστρέφω κι εγώ από βδομάδα στη δουλειά και νιώθω πολύ περίεργα...

Κι εμένα το κάνει αυτό με τον ύπνο SWEETANGEL και του κάνουμε βόλτες ώσπου να ξανακοιμηθεί...Δε νομίζω ότι φταίει το γάλα.Πιστεύω ότι θέλουν την παρουσία μας και όταν ξυπνήσουν μέσα στη νύχτα δεν ξέρουν πώς να ξανακοιμηθούν! Υπομονή θέλει και σιγά σιγά θα στρώσουν.

Πείτε μας και οι υπόλοιπες μανούλες τα νέα σας!


HhWHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια!

Γεια σας κοριτσια, τι κανετε?? τα μωρακια σας?? εμεις περπαταμε απο 12 μιση μηνων ολο βολτες θελει απαιτουμε πολλα, γενικα αρχισε να αλλαζει πολλη σαν μωρο απο τον χρονο και μετα. Ζηλευει οτι τρωμε και φυσικα δοκιμαζει πολλα εκτοσ απο γλυκα γαριδακια και τετοια. τωρα τελευταια ξυπναει το βραδυ κλαιει μεχρι να σηκωθω ορθια, δουλευω κιολας και το πρωι ειμαι ψωφια γιατι μας πιανει 5 η ωρα υπνος, εσασ το κανει ρε κοριτσια? λεω να αλλαξω γαλα να παρω φρεσκο εσεις τι δινεται? αυτα τα νεα μας περιμενουμε τα δικα σας!!

SWEETANGEL εμεις περπατησαμε 3 μερες πριν πιασω δουλεια! στους 13 μηνες δλδ! εχουν πολυ πλακα τωρα που περπατανε! κ φυσικα εχει ζωηρεψει παρα πολυ... τρωμε απο 12 μηνων το ιδιο φαγητο (μεγαλη ευκολια!). κ εμας η μικρη ζηλευει οταν μας βλεπει να τρωμε. καλο αυτο, γιατι ετσι τρωει λιγο παραπανω! δεν ειναι απο τα μωρακια που τρωνε υπερβολικα, αλλα ουτε κ ελαχιστα! βεβαια το οτι την βλεπω να λιγουρευεται με προβληματιζει κ λιγο...δεν θα ηθελα να γινει λαιμαργη σαν εμενα! και η δικη μου λατρευει το ψωμι!

Γαλα δεν της δινω φρεσκο...η παιδιατρος μας (και αλλοι που ξερω) ειναι κατα του φρεσκου σε αυτη την ηλικια. μου ειπε μετα τους 18 μηνες και ιδανικα μετα τα 2 χρονια. οποτε τωρα της δινω ενα ετοιμο υγρο γαλα (οχι σκονη) βιολογικο αλλα εμπλουτισμενο με τα απαραιτητα συστατικα γι αυτη την ηλικια (κ χωρις ζαχαρη).

Καλησπέρα μανούλες!

Πώς είναι τα μωράκια μας; Εύχομαι όλα να μεγαλώνουν όμορφα!

Ο δικός μας ζωηρεύει και έχει πολύ πλάκα.

Πίνει γάλα σε σκόνη και τρώει απ΄όλα.

Εσύ Rinoui ποιο γάλα της δίνεις;

Επιστρέφω κι εγώ από βδομάδα στη δουλειά και νιώθω πολύ περίεργα...

Κι εμένα το κάνει αυτό με τον ύπνο SWEETANGEL και του κάνουμε βόλτες ώσπου να ξανακοιμηθεί...Δε νομίζω ότι φταίει το γάλα.Πιστεύω ότι θέλουν την παρουσία μας και όταν ξυπνήσουν μέσα στη νύχτα δεν ξέρουν πώς να ξανακοιμηθούν! Υπομονή θέλει και σιγά σιγά θα στρώσουν.

Πείτε μας και οι υπόλοιπες μανούλες τα νέα σας!

σιγουρα μας θελουν κοντα τους κ εχουν ανασφαλεια ακομα! εγω οταν ξυπναει στη μεση της νυχτας (κατα τις 5 τις περισσοτερες φορες) την παιρνω στο κρεβατι μας! εχω βαλει ενα προστατευτικο απο τη δικη μου πλευρα κ την βαζω στην ακρη, να μην ενοχλουμε κ τον μπαμπα μας, κ εγω στη μεση! οποτε κοιμαται ξανα κατευθειαν! εμενα εχει κ το αλλο η μικρη.... μετα απο ενα μηνα που σταματησαμε το θηλασμο, κ σε φαση που εβγαζε δοντια, αρχισε να με πιπιλαει! οπου βρει δερμα (συνηθως πανω απο το στηθος το σημειο που η μπλουζα αφηνει κενο) με πιπιλαει. φανταζομαι δεν ειναι 'σωστο' αλλα την ηρεμει παρα πολυ...


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε?τα μωρά σας???

Εμείς είμαστε πολύ καλά 15 μηνών κ μιας εβδομάδας μεγάλωσαμε πολύ. Μου φαίνεται απίστευτο ποσό γρήγορα μεγαλώνουν...

Κάναμε κ τις εξετάσεις αίματος που γίνονται πάνω στο χρόνο όλες τελείες 43 αιματοκρίτη κ μας είπε ή παιδίατρος ότι πλέον με τόσο αιματοκρίτη να τρώει κρέας 1 με 2 φορές την εβδομάδα...είναι πολύ καλός χαδιαρης πολύ δεν κάθεται ούτε 5 δευτερόλεπτα μόνο όταν κοιμάται..14 μηνών ήμασταν 12 κιλά κ 86 ποντους κ τρωμε πολυυυ..είναι αστέρι...χαχαχα

Εσείς?ελπίζω όλες καλά...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε?τα μωρά σας???

Εμείς είμαστε πολύ καλά 15 μηνών κ μιας εβδομάδας μεγάλωσαμε πολύ. Μου φαίνεται απίστευτο ποσό γρήγορα μεγαλώνουν...

Κάναμε κ τις εξετάσεις αίματος που γίνονται πάνω στο χρόνο όλες τελείες 43 αιματοκρίτη κ μας είπε ή παιδίατρος ότι πλέον με τόσο αιματοκρίτη να τρώει κρέας 1 με 2 φορές την εβδομάδα...είναι πολύ καλός χαδιαρης πολύ δεν κάθεται ούτε 5 δευτερόλεπτα μόνο όταν κοιμάται..14 μηνών ήμασταν 12 κιλά κ 86 ποντους κ τρωμε πολυυυ..είναι αστέρι...χαχαχα

Εσείς?ελπίζω όλες καλά...

Καλημέρα margi25! 12 κιλά κ 86 εκατοστα? μπραβο στον μικρούλη σου! ολα καλα λοιπον!

Η μικρη μου 14 μηνων ηταν 9300 και 79 εκατοστα!

εμεις ειχαμε κανει εξετασεις αιματος στον 8ο μηνα γτ ειχαμε μια στασιμοτητα βαρους και η γιατρος ηθελε να ειναι σιγουρη οτι ειναι ολα καλα... φανταζομαι τωρα ισως ξανακανουμε 1,5 ετους ή προς τα 2...

ποιο ειναι το εβδομαδιαιο σας προγραμμα διατροφης? πολυ κουραστικο να προσπαθεις να μαγειρεψεις κτ διαφορετικο καθε φορα! ειδικα αν κπ ειναι ιδιοτροπος...οπως εμενα ο καλος μου! και βλεπω οτι σιγα σιγα η μικρη βγαζει ιδιοτροπιες. πραγματα που ετρωγε τωρα τα εχει βαρεθει. κ το καινουριο ειναι που φτυνει το φαγητο. εσας το κανουν? κ πως το αντιμετωπιζετε?


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Έχω μήνες να γράψω, εύχομαι να είναι όλα τα μωράκια καλά! Κλείσαμε κι εμείς τους 15 μήνες, περπατάμε χορεύουμε και μας αρέσει πολύ η μουσική και τα τραγουδια! Εξετάσεις αίματος δεν έχουμε κάνει ακόμα. Φρέσκο μπορεί να ξεκινήσω σιγά σιγά, ακόμα θηλάζει πρωί-βράδυ και μέσα στη μέρα αν δεν είμαι στη δουλειά! Στον ύπνο είμαστε σε καλύτερη φάση, δηλ μπορεί να κοιμηθεί σερί 8ωρο και μετά αφού θηλασει να ξανακοιμηθεί για άλλες 2 ώρες ή να χουζουρεύει αγκαλίτσα... Το φορουμ εχει επετειο 27/12 που πρωτο-έγραψε η Μάρθα!


u7ndlkkhjd9ns8bu.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...