Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Αντα μου μην απορεις καθολου με 9ωρα και 10ωρα!!! Μαλλον το παιδακι μου εμοιασε τη μανουλα ευτυχως και οχι τον πατερουλη που κοιμαται ενα 5ωρο το πολυ το 24ωρο χωρις να αισθανεται κουραση. Κοριτσια ο υπνος για μενα ειναι βασικο και ισως γι αυτο επιμενω με το ζορι να κοιμαται τουλαχιστον ενα 2ωρο το μεσημερι και να ξεκουραζομαι και εγω και το βραδυ οπως σας ειπα μεχρι το πρωι. Τα ξυπνηματα τα εχουμε σταματησει εδω και ενα χρονο περιπου οποτε μπορω να πω οτι το νεο μωρακι θα το δεχτω αρκετα ξεκουραστη και ετοιμη για αυπνιες. Βεβαια σας ειπα ολα αυτα με την προυποθεση οτι κοιμαται μαζι μας, αν παει σε δικο του ελπιζω και ευχομαι να κοιμαται επισης σας πουλακι.

Μαλιστα ο αντρας μου με κοροιδευει και μου λεει..: ¨δεν εχεις πολλες απαιτησεις για το μωρακι μας απλα να ειναι κοριτσακι οπωσδηποτε, να σου μοιαζει:tongue::tongue:, να ειναι ησυχο, να κοιμαται απο τις πρωτες μερες, να μην γκρινιαζει ποτε, να φαει εννοειται κανονικα χωρις παιδεματα κ.λ.π.!!!χαχαχα:D:D:D" με εχει πιασει και με δουλευει συνεχεια!!!!

Μαριγια μπραβο κοπελα μου, εγω αυχενικη θα κανω σε δυο βδομαδες, μιας και ο γιατρος το μετρησε και βγηκε μιας βδομαδα μεγαλυτερο και για καλο και για κακο θα την κανουμε στην 11-12η βδομαδα. Παντως του το ξεκαθαρισα..να μην μου πει φυλο την επομενη φορα αλλα οταν θα ειναι σιγουρο 100% ωστε να αποφυγουμε τις εκπληξεις!!! Δυο συναδελφοι μας ειχαν πρωτα αγορια και στην αυχενικη ο γιατρος τους ειπε οτι μαλλον θα ειναι κοριτσια τα δευτερα και σε ενα μηνα τους το αναποδογυρισε!Εμφανιστηκε τσουτσουνακι τελικα για αλλη μια φορα!!! Παντως Μαριγια μου θελω πολυ κοριτσακι και να σου πω αν ειναι (λεμε τωρα!!!) ανυπομωνω να ξεχυθω στις αγορες να αγορασω καινουρια ρουχαλακια, θα αποταμιευσω για το μωρο μου οτι μπορω αν και οικονομικα ειμαστε πιο ζορι απο ποτε!:rolleyes:

Αυτα..παω να δω τον πριγκηπικο γαμο...τι χλιδη ρε παιδακι μου....ατελειωτα χρηματα εχουν οι ανθρωποι!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας μανούλες τι κάνετε???

εγώ είχα πολύ καιρό να νιώσω τόσο κουρασμένη!!!τι κακό και αυτό γενικώς είμαι σκληρή όσον αφορά την κούραση δεν κουράζομαι εύκολα ή τουλάχιστον δεν θα γκρινιάξω εύκολα αλλά τις τελευταίες μέρες νιώθω κομμάτια και ψυχολογικά και σωματικά!!! έχω την μαίρη άρρωστη τον άντρα μου εμένα πονάει πολύ ο λαιμός μου και μάλλον κόλλησε και η μπέμπα το κακομοιράκι μου!!!έχει μυξούλες και που και που βήχει!!!αύριο πρωί πρωί θα την πάω παιδίατρο να δει για ακροαστικά!!!και δεν πρέπει να μου αρρωστήσει τώρα γιατί την πέμπτη έχουμε σπινθηρογράφημα και πρέπει να είναι καλά! αφήστε που έχω και άγχος για την εξέταση!!!που είναι οι καλές εποχές που τα προβλήματά μου ήταν γελοία????


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια..

ειμαι τα χάλια μου.. βήχω τρελά δεν μπορώ να το περιγράψω.. πάντα είχα πρόβλημα αυτή την εποχή.. μας κάθισε και η ίωση πριν το πασχα και τώρα δε λέω να συνέλθω με τίποτα.. η πένυ μου και αυτή τα ίδια αλλά το σκέφτηκα και της έδωσα αμεσως τα σπρεύ της και είναι κάπως καλύτερα.. εγώ αφήστε το τι πίνω.. περισσότερα και από τους παπούδες..

αντα μου υπομονή, κουρασμένη μανούλα.. θα ξεπεταχτεί και το δεύτερο και όλα θα στρώσουν.. οι περισσότερες τα ίδια τραβάμε..

κατερινα ς νομίζω καλά το σκέφτεσαι για δεύτερη κούνια. η μεγάλη μου και ολόκληρη γαιδούρα παρακαλώ τη ζήλεψε την κούνια της μικρής.. όσο για την πιπίλα σκασίλα σου.. όλοι αυτοί που τα λένε μήπως δεν έχουν περάσει τα ίδια.. απλά χαίρονται που κάποιος ακόμα θα τα περάσει και θα βασανιστεί.. σαδιστές!!

πεζη μου ασ'τον να λέει.. όπως το θες θα έρθει το κοριτσάκι σου!! ε μα..

Όσο για το γάμο που λέτε... πολύ εκνευρίστηκα...εδώ ο κόσμος χάνεται κι αυτοί... και τα δικά μας τα σαχλοκάναλα πρώτα και καλύτερα!! Εδώ από Δευτέρα ο φαρμακοποιός μου είπε οτι το ταμείο μας, ένα από τα μεγαλύτερα, δεν θα μας δίνει φάρμακα και εμείς στον κόσμο μας... Πεζη μου δεν σχολιάζω εσένα... μην το πάρεις προσωπικά.. να μας αποκοιμίσουν θέλουν αλλά σιγά σιγά η πείνα δεν θα μας αφήνει.. δεν τον είδα ούτε 5 λεπτα, αρνούμαι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

ναι τέτοια ώρα είμαι στον υπολογιστή. Μόλις έφυγαν ο άντρας μου με τον μικρό για Ροδο (βαφτίζει η αδερφή του το μωράκι της) και εγώ έμεινα πίσω, αφού ο doc δεν με άφησε να πάω.... :(:( Ετσι τώρα που φύγανε το μυαλό μου ειναι εκει. :rolleyes: Δεν μπορώ να κοιμηθώ. Νιώθω πως θα πάω για ύπνο μόλις φτάσουν στη Ροδο, δηλ κατα τις 7 το πρωι! Αφήστε που έχω άγχος αν θα τα καταφέρει ο σύζυγος με το παιδι κλπ. Ουφ....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Να ους πεις να κόψουν το τσιγαρο πρωτα και μετα να μιλανε για τις απολαυσεις του παιδιου

Κατερινάκι μου, ό,τι καλυτερο μπορουσες να μου πεις!!!!! χα χα :P:p:p

neamanoula εχεις ταλαιπωρηθεί πολύ με το θέμα υπνου εσυ..Τι να πώ. καλα τα λές, πρέπει να τον βάλω σε πρόγραμμα...Εμεις χάσαμε τη μπάλα ΄τον τελευταίο καιρό, που ξυπνούσε κατα τις 4, και μην έχοντας δυνάμεις(θυμάστε;; ξυπνούσα στις 5 για τη δουλεία), τον πήραμε στο κρεβάτι μας. Αλλά και επίσης κάθε ΣΚ που πάμε Αθήνα στα πεθερικά μου ο μικρός κοιμάται με μας, αφου δεν υπάρχει άλλοσ χώρος. Πολύ θέλει το παιδί να κακομάθει;;ΟΧΙ βεβαια. Ουτε όλη τη βδομάδα εγώ να προσπαθώ και μετά το ΣΚ να τα χαλάμε όλα.. Όμως πρέπει να βρώ λύση συντομα.

ΠΕΖΗ και ο Γιάννης μου, αν έρθει στο κρεβάτι μας, εκτός ελάχιστων περιπτώσεων κοιμάται σερι!!! Αρα;;; Βολευόμαστε όλοι. ;) Και να σκεφτείτε, στην αρχη και μεχρι 1,5 χρονων περίπου ήταν τύπος και υπογραμμός στο θέμα ύπνου!

Αντα μου δεν ξέρω τι να σου πω...Τα δικά σου ωράρια θυμίζουν φανταρο... και μονο στο διάβασμά τους έχω κουραστει....Υπομονη καλή μου. Αυτο λέω και στο εαυτο μου. Θα μεγαλώσουν!

vallou περαστικά-περαστικά-περαστικα!οσο για την πιπίλα...Ναι μωρε εγώ λέω ότι έχω λιγο καιρό ακομη. Αφου τη θέλει το παιδι..τι να κάνω. Ειμαι και σε φάση δύσκολη, δεν μπορώ να το βλέπω να υποφέρει...

Marigia μου μπραβο με την αυχενική! :PΠάει η πρώτη εξέταση ε;; χα χα! και θες βρε και δεύτερη κόρη;; Αχ αχ, βλέπω τον άντρα σου να δουλεύει νυχθημερόν για να μαζεψει προίκα!!!! :tongue::tongue::tongue::tongue:

Πάντως και σε εμένα στον μικρο, στην αυχενική μου ειχαν πει "80% κορίτσι, και δεν κάνω ποτε λάθος"...και να που το έκανε!!!!

Ευχομαι και σε σενα και στην ΠΕΖΗ να σας έρθει(περα φυσικά απο το γερο παιδι) αυτο που επιθυμείτε!:P

Α! Daf το βιβλίο που μας λες, το έχουμε πάρει εδώ και ενα μήνα. Οταν το διαβάσαμε πρώτη φορα, ο μικρος....κοντεψε να βάλει τα κλάματα! Απο τοτε, το κοιτάει, το παιρνει στα χέρια του αλλα ως εκει. χα χα χα χα!!!!!Προτείνω και εγώ αυτο http://www.greekbooks.gr/books/pedika/pedika/i-tutulina-rututu-stin-pipilohora.product που το εχω δει και μου άρεσε για εσας που έχετε και κοριτσάκια!!!!!! Ειναι ωραιο!!!!!!

Κοριτσάκια μου καλο βράδυ!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

july, γιατί έτσι; Κι εμείς είμαστε άπαντες συναχωμένοι από το Πάσχα. Μάλλον ανησυχείς πολύ γιατη μικρή και σου βγαίνει ψυχοσωματικά.

Λοιπόν, για να παρηγορειθείτε όλες, διαβάστε τα εξής παιδάκι:φίλης μου 10 μέρες πιο μικρό από τα δεύτερα δικά μας αντιμετωπίζει μεταβολικό σύνδρομο: δεν μπορεί να μεταβολίζει μια πρωτείνη. είναι κληρονομικό και από τους δυο γονείς οι οποίο δεν είχαν ιδέα ότι το είχαν. Διαγνώσθηκε 4 μέρες μετά τη γεννηση, όταν το παιδακι είχε χάσει μισό κιλό, από τον Άγιο Λουκά πήγε στο Παπαγεωργίου, νοσηλεύθηκε στην εντατική με ορό για τροφή για 10 μέρες μέχρι να βγουν οι εξετάσεις και να το πάρουν σπίτι. Αποτέλεσμα: σιτίζεται με ειδικό γάλα από την Αθήνα που κοστίζει 140 ευρώ το κουτί -ευτυχώς το καλύπτει το ταμείο τους και: πρέπει να τρώει οπωσδήποτε κάθε 3 ώρες μέρα νύχτα συγκεκριμένη ποσότητα, διαφορετικά οξειδώνεται ο εγκέφαλός του. Δεν πρέπει να αρρωστήσει, γιατί μπορεί να του κοπεί η όρεξη. Σε όλητου τη ζωή δεν πρεπει να φάει κρέας και γαλακτοκομικά και από ζυμαρικά μόνο κάποια ειδικά. Κάθε λίγο και λιγάκι διατροφολόγος θα δίνει στους γονείς διατροφή για το μωρό. Σε καμία περίπτωση πάντως δεν πρέπει να μένει νηστικό. Η κοπέλα έχει όλη τη βοήθεια του κόσμου: μαμά, φίλους, συγγενείς. Ωστόσο, μια ζωή θααγχώνεται για το παιδί αυτό: πώς θα προσαρμοστεί σε έναν κόσμο με τόσες απαγορεύσεις, ακόμακαι στο ίδιο του το σπίτι; Κι όταν αρρωσταίνει στο μέλλον τι θα γίνεται; για την ώρα το ταίζει κάθε 3ωρο, όμως ο μικρός κάνει μιια ώρα να πιει το γάλα και κάθε φορά κάνει και κακάκια, οπότε και κοιμισμένος να είναι, ξυπνάει. Φαντάζεστε λοιπόν τι νύχτες πενάει η κοπέλα. Και μιλάμε για ένα νόσημα που για την ώρα δεν έχει θεραπεία. Για μένα δεν πρόκειται για κάποιο άγνωστο πρόσωπο, την ξέρω. Και κάθε φορά που τα παιδιά μου με φέρνουν στα όρια, τη σκέφτομαι και παίρνω κουράγιο.

Α, και κάτι τελευταἰο: πέτυχα προχθες στο ΣΚΑΙ μια εκπομπή της Οπρα με εκείνη τη γυναίκα που είχε γεννήσει τα 8δυμα ενώ είχε ήδη 6 παιδιά. Έχει 3 νταντάδες και όλη τη μέρα ασχολείται με τα 14 παιδιά της. Έδειχνε στιγμιότυπα από μια τυπική μέρα και νύχτα. Φρικη σκέτη! Παντού άκουγες κλάματα, αυτή είχε μονίμως δυο στην αγκαλιά, μαγείρευε σε τρία σκεύη....είπε ότι κοιμάται στην καλύτερη περίπτωση στις 2 στηχερότερη στις 4 και ξυπνάει πάντα στις 5. Τα μωρά τώρα είναι 14 μηνών. Ακόμα και με τις 3 νταντάδες, πώς ζει; Φαντάζεστε; Και αυτή σκέφτομαι όταν πρέπει να αλάξω ταυτόχρονα και τα δυο μου ζουζούνια ή όταν συμπίπτει η ώρα του φαγητού ή όταν ξυπνάω μέσα στη νύχτα.

Υπάρχουν λοιπόν και χειρότερα και δίπλα μας αλλά και στην άλλη άκρη του πλανήτη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε συ Αντα, βρε κούκλα μου εννοείται υπάρχουν και χειρότερα. Εμείς όλες εδώ είμαστε μια χαρά και το σταυρό μας να κάνουμε που έχουμε γερά και καλά παιδιά. Η αρρώστεια στα παιδιά εκεί είναι το δύσκολο....Και τώρα όλα αυτά που περνάμε εμείς δεν είναι τίποτα, αυπνίες κτλ. είναι χαζά και θα τα ξεχάσουμε. Τα παιδιά μας να είναι γερά και τίποτα άλλο. Καλά αυτή με τα οχτάδιδυμα, επειδή την ξέρω την ιστορία της, είναι για δέσιμο μην την πολυσκέφτεσαι γιατί δεν πάει καλά η κοπέλα.

vallou july περαστικά βρε κούκλες!!!πωπω η άνοιξη σας θέρισε.

marigiα μπράβο κούκλα μου για την αυχενική. Και εύχομαι και σε σένα και στην πεζη να φέρετε στον κόσμο γερά κοριτσάκια!!!!:D

katerina_s μια χαρά θα τα καταφέρει ο σύζυγος με το παιδί, μην αγχώνεσαι καθόλου, ευκαιρία για τρελούς ύπνους.....:tongue: εκμεταλλεύσου το και απόλαυσε το!Εγώ η χαζή κάθε που αφήνω τη μικρή στους γονείς μου όλο για να ξεκουραστώ τάχα μου, όλο ψοφάω στις δουλειές και όταν γυρνάω να την πάρω είμαι πιο ράκος από πριν.:confused:γι'αυτό σου λέω μην κάνεις το λάθος το δικό μου, κοιμίσου γιατί σε λίγο καιρό ντεν.....:D

Φιλάκιαααα


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

neanamoula, εχεις δικιο. Πρέπει να το εκμεταλλευτω. Ειχα σκοπο να κάνω δουλειες, αλλα το αφηνω, μην τύχει και τίποτα και έχω τρεχάματα μονη μου!!!!

Αντα μου συμφωνω με τη neamanoula. Τιποτα δεν περνάμε εμεις. Γερά παιδια να έχουμε και ας μην κοιμόμαστε. Αλλωστε...θα μεγαλώσουν!

july, περαστικά σας βρε κοπελίτσα μου. ισως ειναι η πρώτη φορα που σε ακουω down...


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινακι εκμεταλλευσου την αποδραση των αγοριων σου και ξαπλαρε τιποτε αλλο!!!! Και εγω σαν τη Νεαμανουλα οταν μια φορα την εβδομαδα τον παω στους γονεις μου για καμια νυχτα αντι να ξεκουραστω κανω ολες μου τις δουλειες τσιμα τσιμα με αποτελεσμα να μην ξεκουραζομαι παρα μονο ψυχολογικα καθως δεν εχω το Νικολα μη το ενα μη το αλλο κ.λ.π.!Ευτυχως παμε για κανα ποτακι με το συζυγο και ξελαμπικαρουμε!

vallou μου μην εισαι χαζη...σιγα που θα παρεξηγηθω κιολας!!!:tongue::tongue: Εγω ομολογω οτι τον ειδα το γαμο, οντως ηταν υπερβολικο ολο αυτο και η εκταση που δοθηκε εννοειται απλα περισσοτερο κουτσομπολιστικα το παρακολουθησα! Απλα ειπα ρε παιδι μου ποσα λεφτα εχει ο κοσμος και εμεις στην μοιρα μας γμτ!!!:mad::-x:-x Και εμας ο παιδιατρος επαψε να κοβει χαρτακια πλεον και αρχισαν οι πληρωμες με επισκεψεις ευτυχως 20 ευρω για την ωρα μιας που μου ειπε οτι για ενα παιδακι σαν τον Νικολα δεν εχει πληρωθει ποτε απο το ταμειο:mad: Η καταντια σε ολο το μεγαλειο, αν δεις τις κρατησεις μας καθε μηνα θα πλαθεις πλακα και οι αλητες δεν τα χρησιμοποιουν εκει που πρεπει και ετσι και πληρωνουμε για περιθαλψη και τελικα στην ουσια δεν εχουμε τιποτα:mad: Αστα να πανε ερχονται και πολυ χειροτερα...

Αντα μου εφιαλτς μου ακουστηκε αυτο που διαβασα..παιδια υγεια και παλι υγεια και στα μωρα μας και σε εμας φυσικα..χωρις υγεια δυστυχεις αυτο ειναι το μονο σιγουρο. Υπομονη στην κοπελα με το νεογεννητο οσο για την αλλη αν και δεν τη θυμαμαι την περιπτωση και εμενα δεν μου πολυφαινεται νορμαλ αυτο που διαβαζω..:rolleyes:

Καλα κοριτσια ενα εχω να σας πω εχω μαζεψει στον παγκο της κουζινας μας 7 προσκλητηρια για το μηνα Μαιο, δεν υπαρχει αυτο καθε Σ/Κ εχουμε γαμο ή βαφτιση ή και τα δυο...και ολα ειναι υποχρεωσεις και ολα θελουν δωρο φυσικα γμτ...πωπω τι θα κανουμε απορω το 1/3 του μισθου θα παει εκει σε δωρα και κομμωτηρια και να πω οτι περισσευει κιολας....????Τη βαψαμε...

περαστικα σας κιολας κοριτσια αρρωστουλικα σας πηρε απο κατω:-( και φυσικα ευχαριστω για τις ευχουλες σας!!!Μακαρι μακαρι μακαρι να εισακουστουν!!!!!:tongue::tongue::tongue::P Κατερινα αυτο ακριβως το μπερδεμα θελω να αποφυγω οποτε θα αφησω το φυλο για αργοτερα!!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

july καλη μου για ακόμα μια φορά θα σου πω το πόσο πολύ σε νιώθω... Θα πάμε κι εμείς για σπινθηρογράφημα σε 4 μήνες. Η μικρή σου ελπίζω να μην καταλάβει κ πολλά όπως κ στην κυστεουρηθογραφία Καλά αποτελέσματα να έχετε κ μην ανησυχεις , δεν θα θυμαται τίποτα μετά απο λίγο Περαστικά κιόλας σε όλους σας.

Εμεις κολλήσαμε και τον σύζυγο γαστρεντεριτιδα κ χθες ηταν ενα μάτσο χάλια εκέινος Η μικρη εχει γινει σαν κλαράκι αφου την είχα σε διάιτα μεχρι να σταματησει η διαροια ακόμα Ακομα 'ομως δεν μου τρωει με όρεξη παρολο επανηλθαμε σε κανονικό φαγητο ....Εγω ακόμα δεν έχω πάρει συμπληρωματα κ ξεκινησα κ αντιβίωση Καταραμενο ουρεοπλασμα ... το ειχα κ στην ανδρι .. γραμμη της γυναικολογου ειναι αν βρεθει να δίνει αντιβίωση για παν ενδεχόμενο μετα το 2ο τριμηνο.

Παω να κανω καμιά δουλεια τωρα που λειπουν στις κουνιες μπαμπας κ κόρη ...

Συμπεθερα ριξε τρελούς 'υπνους κ μην ανησυχεις μια χαρά θα ναι οι άντρες σου !!

ΣΑς φιλώ !


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Υγεια να έχουν τα παιδάκια μας. Υγεια!

Τον Σεπτέμβρη του 2009 βαφτίσαμε τον Γιαννη μας! Ο ιερέας που τον βάφτισε έχει μείνει στις καρδιές όλων μας για την γλυκύτητα του, το χαμόγελό του, την τρυφεράδα του απέναντι στο παιδί μου. Αυτός ο ιερέας είναι ο πατέρας του μικρού 7χρονου που έχασε τη ζωή του απο τα βεγγαλικά το βράδυ της ανάστασης.Ενα μικρο παιδί πλήρωσε την βλακεια των μεγάλων... Εχω απλά συγκλονιστεί.....


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οχι ρε κατερινα........!:( θυμωσα κ στενοχωρηθηκα τοσο με αυτη την ιστορια.........τη μια στιγμη να εισαι διπλα με το παιδακι σου κ την αλλη να το βλεπεις να χαροπαλευει;;;;απο το κλουβιο μυαλο ενος ηλιθιου;;;;;;;;;ποσο να το αντεξεις; ποσο κ απο που να κρατηθεις;;ειναι απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.......:-(:-(:-(

εμεις δεν πηγαμε ανασταση καθως η μικρη εκανε δεκατα, αλλα πηγαμε Μ.Παρασκευη.....και αν ειχαν το θεο τους......ΚΑΙ τετοια μερα εριξαν κατι τετοια λιγο πιο μακρια , καθως και σε ενα μπαλκονι με μικρα παιδακια 4-5 ετων , τα αφηναν να παιζουν με 'σκορδακια'(τα λεγαμε τοτε εμεις ετσι, ειναι αυτα που βγαζουν μονο ηχο, αλλα προφανως δεν ειναι παιχνιδι για 5χρονα, ετσι; ):shock::twisted:

και μετα αυτη η ειδηση ...... θα ισχυσει πια κανενας νομος σε αυτο το τρισκαταρατο κρατος;;;;;;;δεν μπορω, θυμωνω............

Link to comment
Share on other sites

Τι λες ρε Κατερίνα; Πόση δύναμη ψυχής πρέπει να έχει αυτός ο άνθρωπος!!

Πάντως αυτό με τα βεγγαλικά γίνεται παντού. Στο Μεσολόγγι θυμάμαι σε μια εκκλησία τα έριχναν στο δρόμο και σε μια άλλη στο προαύλιο του σχολείου που βρισκόταν απέναντι την Ανάσταση. Φοβόμουν πολύ στην Αγ. Παρασκευή, αλλά στον Αγ. Παντελεήμονα μου άρεσε γιατί έσκαγαν στηνάδεια σχολική αυλή και δεν τραυματιζόταν κανείς. Και πάντα φυσικά οι ιερείς έκαναν έκκληση να μην πεταχτουν βεγγαλικά και ποτέ φυσικά δεν εισακούονταν...

Κι εγώ είδα το γάμο γιατί ήμουν περίεργη για το νυφικό, που μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ, από την άλλη δεν μπόρεσα να μην σκεφτώ πάνε καλά οι Άγγλοι; Λες κι εκεί δεν υπάρχει κρίση...

Πεζή, δεν έχω μπει στον κόπο να κοιτάξω τι μου έχουν κόψει από το μισθό, μιας και δεν πηγαίνω εδώ και πολύ καιρό στη δουλειά. Πάντως η γιατρός μας δεν μας παίρνει λεφτά για κανένα παιδί. Λίγο πριν τις δημοτικές εκλογές πάντως μας είπε πως τους πλήρωσαν μέχρι και για τις επισκέψεις του Ιουλίου 2009. Φαντάσου, τόσον καιρό φρόντιζε το Θανάση δωρεάν και το ίδιο κάνει και για τη μπέμπα!

Α, καλέ, τι επιβλητικοί είναι αυτοί που έχετε στην ομάδα ΔΙΑΣ; Εμφανίστηκαν χθες τέσσερα δίκυκλα με δυο πάνοπλους στο καθένα κατω ακριβώς από το μπαλκόνι μας που γινόταν ένας καυγάς για το πάρκιγκ 11 τη νύχτα. Έπεσε ξύλο, αίματα, βρισιές...Τελικά ήρθε και περιπολικό και τους μάζεψε...ρώτησα τον άντρα μου πώς θα του φαινόταν ο γιος μας σ' αυτή την ομάδα, αλλά δεν του άρεσε η ιδέα...η αλήθεια είναι πως κι εγώ θα φοβόμουν...αλλά, εντάξει, μια περαστική σκέψη ήταν για το μέλλον...

Θέλω να ευχηθώ περαστικα στους αρρωστούληδες και καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις ολονών!!!!

Καληνύχτα!!

Link to comment
Share on other sites

Πω πω βρε Κατερινα κριμα στον ανθρωπο και την οικογενεια του. Πραγματικα ειναι τοσο αδικο τετοιες μερες να χανονται ζωουλες ετσι αδικα ειτε απο βεγγαλικα ειτε απο τροχαια δυστυχηματα κλ.π. Κριμα κριμα για την οικογενεια. Ανεγκεφαλοι υπαρχουν πολλοι, ευτυχως τα τελευταια χρονια που κανουμε Ανασταση Θεσσαλονικη δεν εχει τιποτα το αξιοσημειωτο αλλα δεν θα ξεχασω ποτε το τι γινοταν οταν βρισκομασταν στην Τηνο τετοιες μερες. Επι δεκα μερες γυρω απο το Πασχα ατελειωτα δυναμιτακια οποιαδηποτε ωρα του 24ωρου, να φανταστειτε τοτε ο φερμπακος ηταν στα χειροτερα του, ειχε αποκτησει φοβια το σκυλακι και στην Ανασταση γινοταν πανικος αφου δεν ακουγαμε ο ενας τον αλλο κατα τη διαρκεια της λειτουργιας απο τον κακο χαμο. Μαλιστα εκει τα ριχναν μεσα σε βαρελια για να κανουν μεγαλο θορυβο..επικινδυνα πραγματα τα απεχθανομαι αλλα ως Ελληναρες δεν βαζουμε μυαλο οσα δυσαρεστα και αν ακουμε:mad::-x:-x

Αντα μου οι γιατροι δεν βγαζουν λιγα αλλα εμεις του δημοσιου τους ειμαστε ασυμφοροι σιγουροι γι αυτο βλεπω να μας κοβουν σιγα σιγα ενας ενας:rolleyes:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Συνέβη κάτι πολύ όμορφο και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας: είμαι μόνη με τη μικρή και πάιζουμε και ξαφνικά πιάνει για πρώτη φορά στα χέρια της το πρώτο της παιχνίδι, ένα μικρό πάνινο μπλε ελεφαντάκι. Το έπιασε συνειδητά και το περιεργαζόταν! Είναι ακριβώς το ίδιο παιχνίδι που είχε πρωτοπιάσει και το αγοράκι μου! Ήταν σα να ξαναζούσα τη σκηνή εκείνη! Αχ, το κοριτσάκι μου μεγαλώνει!! Ξαναζώ τα ίδια πράγματα δεύτερη φορά και είναι απλά συναρπαστικό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...