Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Καλησπερασαα και απο μενααα!!!!!

Τζινιι αύριο φεύγει ο χασμπαντ;;; Αχχχχ κουραγιοοοο!!! Με την κοπέλα τι έκανες τελικά;;

Λοιπόν αύριο θα παμε στο ξενοδοχείο της ξαδερφης του Θ να φάμε πρωινό και να κάνουμε μπανακι στην πισίνα!!!! :P

Πασχαλιτσα συμφωνώ με την πεταλούδα!!! Δωσε της να καταλάβει ότι άλλο είναι η μαμα άλλο η μικρή!! Επίσης Καλό είναι τα παιδάκια να μην έχουν πολυ μακριά μαλλιά γιατί τα μαλλιά για να τραφουν παίρνουν πολλα στοιχεια απο τον οργανισμό!

Εγω το χειμώνα της τα αφήνω λίγο κάτω απο τους ώμους και το καλοκαίρι της τα κανω καρέ για να ειναι εύκολα στην θάλασσα.


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Λοιπόν είναι το πρώτο μου μήνυμα σε forum. Ψάχνω κοπέλες να ανταλλάξω απόψεις αλλά κυρίως να πάρω συμβουλές! Έχω ξεκινήσει σχέση με ναυτικό απο τον Γενάρη και πριν καλά καλά προλάβουμε να γνωριστούμε τότε έφυγε για 3.5 μήνες. Τον περίμενα μέχρι τον Μάη και εδώ και μια βδομάδα έφυγε πάλι για δουλειά. Καμία απο τις φίλες μου δεν μπορεί να με καταλάβει και έτσι αντί να με υποστηρίξουν, μάλλον με ρίχνουν ψυχολογικά και με "δηλητηριάζουν", ξέρετε, λόγια του τύπου : "κάθε λιμάνι και καημός"... I need some serious help!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αυτό έχω σκοπό να κάνω με τα μαλλιά αλλά με βλέπει και στενοχωριέται και μου λέει "μαμά που είναι τα μαλλιά σου, δεν έχεις τίποτα στην πλάτη σου..." Εμένα πάλι (μετά το πρώτο σοκ που κάτι μου έλειπε από το κεφάλι) μου αρέσουν, μου τα έχει κόψει πολύ ωραία, πήραν όγκο και εμφάνισαν πάλι ένα φυσικό σπαστό που είχαν και είχε εξαφανιστεί από το βάρος της τρίχας... Οπότε ίσως και να μη χρειαστεί η φόρμα που λέγαμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Λοιπόν είναι το πρώτο μου μήνυμα σε forum. Ψάχνω κοπέλες να ανταλλάξω απόψεις αλλά κυρίως να πάρω συμβουλές! Έχω ξεκινήσει σχέση με ναυτικό απο τον Γενάρη και πριν καλά καλά προλάβουμε να γνωριστούμε τότε έφυγε για 3.5 μήνες. Τον περίμενα μέχρι τον Μάη και εδώ και μια βδομάδα έφυγε πάλι για δουλειά. Καμία απο τις φίλες μου δεν μπορεί να με καταλάβει και έτσι αντί να με υποστηρίξουν, μάλλον με ρίχνουν ψυχολογικά και με "δηλητηριάζουν", ξέρετε, λόγια του τύπου : "κάθε λιμάνι και καημός"... I need some serious help!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλησπέρα! Μην ακούς τις φίλες, κανείς δεν μπορεί να εκφέρει άποψη για κάτι που δε γνωρίζει!!! Όσο εσύ ξέρεις από αστροφυσική, άλλο τόσο ξέρουνα αυτές τη ζωή των ναυτικών!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πόσο χάρηκα που είχα τόσο γρήγορη ανταπόκριση Πασχαλίτσα?!?!?!!! Για να καταλάβεις το μόνο που κάνω πλέον είναι να ασχολούμαι με την εργασία μου και να μην ανοίγομαι σε φίλες και ας έχω ανάγκη να μιλήσω γιατί γυρίζοντας σπίτι, κουβαλάω πιο πολύ στεναχώρια απ'οτι πριν βγω. Όπως και στο προηγούμενο ταξίδι του, έτσι και σε αυτό προσπαθώ να γεμίζω την καθημερινότητα μου αλλά αισθάνομαι τόση πίεση γιατί είμαι άτομο κοινωνικό και αναγκάζομαι να κλείνομαι μιας και με κουράζουν τα λόγια τους τα αποστροφικά.. Τον θέλω τόσο πολύ αυτόν τον άντρα που ενώ παλιότερα δεν μπορούσα να με φανταστώ σε σχέση απο απόσταση, τώρα πέρασα στο άλλο άκρο. Φαντάζομαι πόση εμπειρία θα κουβαλάς... είμαι μερμυγκάκι μπροστά σου! χεχεχε! Το σίγουρο είναι μετά και απο μέρη συζητήσεων που διάβασα όλων σας εδω μέσα, ότι σας αξίζει ενα μεγάλο Μπράβο για την αντοχή και το πείσμα!

Link to comment
Share on other sites

eπιτελους μπηκα!

φευγει σημερα ο καλος μου κ θα τον παω εγω στο αιρπορτι, εννοειτε χωρις τη συλια! θα επανελθω καποια στιγμη.

ευχαριστω δια τας ευχας, αλλα εγω του λεω παντα: κ καλα μυαλα!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Τζίνι δύσκολη μέρα ε?

Εύχομαι καλές θάλασσες να έχει και με το καλό να γυρίσει στο σπίτι σας!

Ο ένας έρχεται ο άλλος φεύγει! Ήρθε ο φ.χτες τελικά! Θα μείνει λογικά μέχρι τέλη Σεπτέμβρη (έτσι λέει τουλάχιστον). Μου γύρισε ορεξάτος για αρραβώνες και τραπεζώματα! Εγώ πάλι δεν έχω που να βάλω το κορμάκι μου να ξεκουραστεί..

Πασχαλίτσα με γεια το νέο κούρεμα! Οι αλλάγές μας κάνουν πάντα καλό!

Ξέρετε καμιά καλή για νύχια στα νότια προάστεια? Δεν έχω βρει κάποια να κάνει καλό πεντικιούρ. Όλο μέτρια πράγματα. Αν ξέρετε στείλτε μου πμ!

Link to comment
Share on other sites

Αχ Τζίνι δύσκολη μέρα ε?

Εύχομαι καλές θάλασσες να έχει και με το καλό να γυρίσει στο σπίτι σας!

Ο ένας έρχεται ο άλλος φεύγει! Ήρθε ο φ.χτες τελικά! Θα μείνει λογικά μέχρι τέλη Σεπτέμβρη (έτσι λέει τουλάχιστον). Μου γύρισε ορεξάτος για αρραβώνες και τραπεζώματα! Εγώ πάλι δεν έχω που να βάλω το κορμάκι μου να ξεκουραστεί..

Πασχαλίτσα με γεια το νέο κούρεμα! Οι αλλάγές μας κάνουν πάντα καλό!

Ξέρετε καμιά καλή για νύχια στα νότια προάστεια? Δεν έχω βρει κάποια να κάνει καλό πεντικιούρ. Όλο μέτρια πράγματα. Αν ξέρετε στείλτε μου πμ!

Καλώς τα δέχτηκες!!! Είδες;;; Δεν κρατιέται ο δικός σου!!!:tongue: Καλά να περάσετε όσο θα είναι εδώ... Καμιά άλλη άδεια έστω το Σεπτέμβρη δεν παίζει; Την πήρες νωρίτερα ή την έχετε καταργήσει;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πω πω, πόσο ανάμικτα είναι τα συναισθήματα... Άλλος πάει και άλλος έρχεται!!! Βρε κορίτσια έχω τρελά νεύρα και νιώθω πίεση. Νιώθω πως δεν την παλεύω καθόλου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο χάρηκα που είχα τόσο γρήγορη ανταπόκριση Πασχαλίτσα?!?!?!!! Για να καταλάβεις το μόνο που κάνω πλέον είναι να ασχολούμαι με την εργασία μου και να μην ανοίγομαι σε φίλες και ας έχω ανάγκη να μιλήσω γιατί γυρίζοντας σπίτι, κουβαλάω πιο πολύ στεναχώρια απ'οτι πριν βγω. Όπως και στο προηγούμενο ταξίδι του, έτσι και σε αυτό προσπαθώ να γεμίζω την καθημερινότητα μου αλλά αισθάνομαι τόση πίεση γιατί είμαι άτομο κοινωνικό και αναγκάζομαι να κλείνομαι μιας και με κουράζουν τα λόγια τους τα αποστροφικά.. Τον θέλω τόσο πολύ αυτόν τον άντρα που ενώ παλιότερα δεν μπορούσα να με φανταστώ σε σχέση απο απόσταση, τώρα πέρασα στο άλλο άκρο. Φαντάζομαι πόση εμπειρία θα κουβαλάς... είμαι μερμυγκάκι μπροστά σου! χεχεχε! Το σίγουρο είναι μετά και απο μέρη συζητήσεων που διάβασα όλων σας εδω μέσα, ότι σας αξίζει ενα μεγάλο Μπράβο για την αντοχή και το πείσμα!

Μα καλά, γιατί να κάθεσαι μέσα και να καταπιέζεις τον εαυτό σου;;; Θα βάλεις όρια στη συμπεριφορά των άλλων! Θα βγαίνεις κανονικά και την επόμενη φορά που θα σου την πουν, πες ευθέως σε αυτούς που έχεις θάρρος ότι δε γουστάρεις να σου κάνουν κριτική επί του θέματος και ότι αν έχεις αποφασίσει να περιμένεις αυτόν τον άνθρωπο είναι ΜΟΝΟ δικό σου πρόβλημα! Σε όσους δεν έχεις θάρρος να το πεις αυτό, θα πεις πιο κόσμια το εξής: "Είμαστε ενήλικοι και κάνουμε συνειδητά τις επιλογές μας. Για να το επιλέγω αυτό σημαίνει ότι έχω βρει κάτι εξαιρετικό και ότι νιώθω κάτι ανυπέρβλητο γι΄αυτό το πρόσωπο και πιστεύω ότι απλά αξίζει τον κόπο!" Αν το συνεχίζουν, θα πεις ότι είναι η επιλογή σου και δεν επιθυμείς άλλο σχολιασμό! Άλλα θέματα δεν έχετε να συζητήσετε; Και μάθε να μη δίνεις και τόση σημασία σε αυτά που λένε... Είναι πολύ καλό που είσαι κοινωνική γιατί όταν θα φεύγει θα έχεις παρέες "να ξεχαστείς" (που λέει ο λόγος δηλαδή) κάπως, εννοώ να ξεφεύγεις από τη θλίψη της μοναξιάς τουλάχιστον, γιατί εμένα όταν με πλάκωνε αυτό το πράγμα την είχα πολύ άσχημα...

Χα,χα, δηλαδή με αυτά που γράφεις καταλαβαίνω ότι το τραγούδι του Πλούταρχου "Σε θέλω με σώμα και ψυχή, σε θέλω, σ΄αγγίζω και λιώνω..." κλπ σου πάει γάντι έτσι;;; :tongue::tongue::tongue: Άντε βρε, αφιερωμένο!!!

Link to comment
Share on other sites

allo k trisallo, κ καλως την κ την ελενη μαρια:D

πασκουαααααλε, φωτιες αναψες διπλα!!!:tongue:

ο χασμπανος εφτασε κουαλα λαμπουρ (πως στο δια λεγετε!), μαζι με ενα δοκιμι. του οποιου δοκιμου η μαμα στο αιρπορτι, εκλαιγε με μαυρο δακρυ κ δεν ελεγε να συνελθει η γυναικα! κ ας ειναι κ ο αδερφος του μεσα 1ος. κ μου ρθε η απορια στο κεφαλι: τι θα κανω αν το παιδι μου θελει κ εντελει επιλεξει να κανει αυτο το επαγγελμα?! κ δε μιλαω για τον αλεξ μονο. πες οτι καποιο απ τα κοριτσια, θελει να παει εμποροπλοιαρχων!!! πωπωπωωωωω! τι σκεφτομαι!

(ασχετο! ηξερα οτι 2 αδερφια σε ιδιο πλοιο δεν κανουν. ισχυει ή οχι μαριαννα?)

ειναι λοιπον σε ενα χοτελ που δεν μιλανε γρι αγγλικα, δεν εχουν ευρωπαικο μενου κ δεν μπορουν να συνεννοηθουν με κανεναν! κ ψαχναν τροπο να βρουν ταξι για να τους παει σε μακντανο ρεστοραν, καπου παραδιπλα πολη κτλ! δεν εχω ιδεα τι πραξανε εντελει κ αυριο μπαινουν στο πλοιο.

εγω... βασικα ψιλοτρεχω με τις ετοιμασιες για το αυριανο ταξιδι, μπας κ ξεφυγει κ το μυαλο!

α! χτες το βραδυ, εφαγα 3 τοστ!!!!!!!!!!:shock:

αυλα γυρισες? ολα καλα?

μαριαααανννα! περαστε καλα!!!!

(οντως αλλος φευγει, αλλος ερχετε....!)


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

,

πασκουαααααλε, φωτιες αναψες διπλα!!!:tongue:

Για τις τράπεζες λες;;; Έγραψα μήνυμα και το ξαναέσβησα, δεν ξέρω να κάνω αναφορά ή όχι, μου έχουν ανάψει τα λαμπάκια που στο τέλος βρίσκονται κατηγορούμενοι οι οπισθοδρομικοί Ελληνάρες πελάτες (προφανώς ανάμεσά τους κι εγά που τολμάω να πηγαίνω στο γκισέ)!!! Μόνο που από αυτούς του Ελληνάρες πίνουν το αίμα οι τράπεζες για να πληρώνουν τους υπαλλήλους τους και ό,τι άλλο!!!

Άλλο θέμα! Καλά που πήγε ο άμοιρος ο άντρας σου;;; Άσε, μην την κοροιδεύεις τη μάνα, να εύχεσαι να μη βρεθούμε στη θέση της... Όταν φεύγει το παιδί σου και μάλιστα δοκίμι πρωτόμπαρκο, είναι μεγάλη πίκρα... Φυσικά μόνο να το φανταστώ μπορώ γιατί όταν έφυγε ο δικός μου μόνο εγώ έκλαιγα συνεχώς 3 μέρες με μαύρο δάκρυ και δεν μπορούσα να συνέλθω... Με θυμάμαι στο Πασαλιμάνι 6.30 το πρωί να πηγαίνω για να τον φιλήσω πριν φύγει για το αεροδρόμιο και μετά να περπατάω σαν παραζαλισμένη δίπλα στα σκάφη, λες και ήμουν μεθυσμένη, αφού τα μάτια μου είχαν θολωσει από τα κλάματα και δεν έβλεπα τίποτα... Ήξερα ότι θα γυρνούσε σε 11-12 μήνες και είχα πάθει την πλάκα μου... Ούτε ήξερα αν θα αντέξουμε φυσικά αυτή τη δοκιμασία... Τώρα που τα σκέφτομαι, πολύ καψούρα βρε παιδί μου... Και εκείνον στο πλοίο τον δούλευαν οι άλλοι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...