Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Anastasia94 έχεις απόλυτα δίκιο έτσι είναι τα πράγματα....!!! Να σε ρωτήσω κάτι από την εμπειρία σου ένα μεγάλο ποσοστό ναυτικών θέλουν σχέση?? να νοιάζεται κάποια γι αυτούς όταν φεύγουν ταξίδι ή όχι?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι να σου πω, αν κρίνω από το πλήρωμα στο καράβι του δικού μου ναι...:P πάνω από τους μισούς ή έχουν μακροχρόνια σχέση ή είναι παντρεμένοι...Ε άνθρωποι είναι κ αυτοί, κάποια στιγμή θα θέλουν να κάνουν οικογένεια!Στις μέρες μας η σχέση με ναυτικό δεν είναι και τόσο περίεργο πράγμα..έχει προχωρήσει και η τεχνολογία και η επικοινωνία είναι πιο εύκολη.Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λένε ότι οι ναυτικοί όταν ταξιδεύουν ξεχνούν τις κοπέλες που είχαν γνωρίσει επειδή γνωρίζουν άλλες κατα την διάρκεια του ταξιδιού ισχύουν ??? ή είναι σενάρια επιστημονικής φαντασίας?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

MARIA STROUMFITA, περνούν δύσκολα , όταν ταξιδευουν, φαντασου να ήσουν με το αφεντηκο σου 24ωρες το 24ωρο! περνουν διαφορες φάσεις, θα συμφωνησω με την anastasia συμπαρασταση θέλει, ρώτα τον για τη δουλεια του, πως παει τι κανει ποια προβληματα αντιμετωπιζει!μην ξεχνας οτι ειναι κλεισμενος, χωρις φιλους και οικογενεια ωστε να μπορεσει να μιλησει για αυτα που περναει!!να του δειχνεις οτι εισαι κοντα του!!πες μας νεα οταν θα εχεις!!

left, τιποτα δεν ειναι στανταρ οπως καθε αντρας που γνωριζεις εξω ετσι και αυτοι εχουν ο καθενας διαφορετικο χαρακτηρα, γενικα ολοι οι ναυτικοι που ξερω ειναι ανθρωποι τις οικογενειας. εγω τον αντρα μου τον γνωρισα και μεα απο ενα μηνα εφυγε, μου ειπε οτι δεν ηθελε να δεσμευτουμε ακομα φοβοταν, ημουν και μικρη τοτε, κρατησαμε επικοινωνια ομως ολο τον καιρο που ταξιδευε, οταν γυρισε βρεθηκαμ ξανα και αποφασισαμε και οι δυο πως μπορουμε να το κανουμε να εχουμε σχεση και να ειμαστε μαζι συμφωνα με τα θελω μας.Και δεν το μετανιωσε κανεις ουτε τον καιρο που αφησαμε να περασει ουτε την αποφαση μας

οσο για τον τυπο γυναικας..εδω παιζουν πολλα, ειναι δυσκολο να μενεις μονη και να εισαι σπιτι, να μην δουλευεις, να ξεφευγεις, αλλα ειναι και δυσκολο οταν κανεις παιδια κλπ να δουλευεις και να τα παλευεις ολα μονη σου.Δεν υπαρχει τυπος - γυναικα ναυτικου! αυτο που θελουν ολοι ειναι να ξερουν οτι η γυναικα που αφηνουν πισω τους ειναι δικη τους, οτι αντεχει να τους περιμενει, οτι τους στηριζει, ειναι σημαντικο να μην αλλαζεις ειτε ειναι εκει ειτε ταξιδευει!!

αυτα απο εμενα....περιμενω νεα σας

Link to comment
Share on other sites

sotsafi89 σε ευχαριστώ για τις απόψεις σου .Γνωριστήκαμε 2 βδομάδες και σε άλλες 2 θα έφευγε..... Αρχικά έλεγε ότι θα τηλεφωνεί αλλά πριν φύγει δεν είπε τίποτα και τελικά δεν κράτησε επικοινωνία.Πάντως όπως είπες αν ήθελε θα χε κρατήσει επικοινωνία ......!!!!Με το καλό να έρθει το μωράκι σου και να χαίρεσαι την οικογένειά σου....!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλες σας!

Είμαι καινούργια στην εμπειρία γυναίκα ναυτικού αλλά παλιά αν σκεφτεί κανείς ότι είμαι 21 χρόνια παντρεμένη με μια κόρη 18 χρονών και μια μικρή 4! Ο άντρας μου έφυγε πριν ένα μήνα. Εγώ προσπάθώ να κρατήσω στα χέρια μου το σπίτι, τα παιδιά, την δουλεία μου και τις σπουδές που αποφάσισα να ξεκινήσω πριν ένα χρόνο σαν απάντηση στην κρίση... Αυτό που με δυσκολεύει είναι η μοναξιά τα σαββατοκύριακα...Καμμιά ιδέα για το πως τα περνάμε τον ελεύθερο χρόνο χωρίς τον μπαμπά μας;

Link to comment
Share on other sites

eleni1968 θα πηγαίνεις στους γονείς σου , θα βγαίνεις με τα αδέλφια σου και τις οικογένειές τους , θα διαβάζεις για τις σπουδές σου , θα βγαίνεις με τις κόρες σου.... σινεμά , super market , καφέ και θα τον θυμάσαι και θα είσαι ευτυχισμένη μέχρι να έρθει......!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


eleni, τα σαββατοκυριακα και οι γιορτες ειναι λιγο δυσκολες μερες...αλλά παρόλα αυτα, εχεις την ευκαιρια να κανεις πραγματα που εκανες σαν ελευθερη!!να χαζεψεις τα μαγαζια με τις ωρες, να φτιαξεις τα μαλλια σου να κανεις σαραντα διαφορετικα χρωματα στα νυχια μεχρι να καταληξεις!!

εγω την εχω βρει με το μαγειρεμα...τετοιες "δυσκολες" μερες δοκιμαζω διαφορα γλυκα ή συνταγες που δεν έχω ξανα κάνει!!

Συγχαρητηρια που αποφασησες να ασχοληθεις με τις σπουδες...αυτο σημαινει οτι είσαι δραστηριο και ψαγμενο ατομο!!επίσης παρε την μικρη σου...και ξεναγησε την σε μουσεια εκθεσεις θεατρα και σινεμα!!!

ολα καλα θα πανε και ο καιρος θα περασει γρηγορα σύντομα θα συνηθισεις και θα απολαμβανεις και την μοναξια σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ .... Έχεις δίκιο η οικογένεια μου είναι η λύση .... Κάθε εβδομάδα που περνάει είναι και μια καινούργια ευκαιρία να ανακαλύψω πόσο σπουδαίο πράγμα είναι τα αδέλφια και οι παλιοί καλοί ..... δοκιμασμένοι στα δύσκολα ... φίλοι!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημέρα..

Γυναικα ναυτικου και εγω ... Δυσκολες οι γιορτες αλλα συνηθισμένα τα βουνα απ τα χιονια!!

Τουλάχιστον ευχαριστιομαστε το καλοκαιρακι με διακοπουλες μπανια και χαλαρωση !!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημέρα..

Γυναικα ναυτικου και εγω ... Δυσκολες οι γιορτες αλλα συνηθισμένα τα βουνα απ τα χιονια!!

Τουλάχιστον ευχαριστιομαστε το καλοκαιρακι με διακοπουλες μπανια και χαλαρωση !!!

Ο έρωτας και η αγάπη είναι η καλύτερη γιορτή ....!!! Να χαίρεσαι την οικογένειά σου ...!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα και απο μενα,

Ειναι μερες Χριστουγεννων και γιορτων και σας μιλαω απο το Ην.Βασιλειο και συγκεκριμενα απο την περιοχη του Cambridge οπου ηρθα πριν 4 μηνες για να βρω δουλεια και να μπορεσω και εγω να κανω κατι στην ζωη μου.Ειμαι απο την Ελλαδα,μεγαλωμενη γεννημενη και ειμαι 22 ετων αισιως...Πριν απο ενα-μιση χρονο γνωρισα και εγω τον συντροφο μου που απο την αρχη ηξερα οτι θα παει ηλεκτρολογος σε κοντεινερ και οτι θα κανει μπαρκα για παραπανω απο 8 μηνες.Προφανως την αρχη δεν ηθελα να το πιστεψω, αλλα επειδη οι καιροι ειναι δυσκολοι το πηρα και εγω αποφαση και συμβιβαστηκα με τα καλα και τα κακα του επαγγελματος κι προσπαθησα οσο μπορω να τον ενθαρυννω ως προς την δυσκολη αποφαση που εχει παρει...Πριν κανει το πρωτο του μπαρκο(3 μηνες πριν) ειχα πει στον εαυτο μου οτι θα φυγω για εξωτερικο να χτισω και εγω την ζωη μου...κι οταν θα γυρισει να ειμαστε καλα και οχι μεσα στην μιζερια.Εχουμε το προνομιο,στο πλοιο που ειναι, να μιλαμε καθε μερα απο το δορυφορικο για 3 λεπτα και μονο...(τι να χωρεσεις μεσα σε 3 λεπτα με τον ανθρωπο σου)Ο λογος που γραφω εδω δεν ειναι κανενας αλλος παρα οτι νομιζω οτι οι γυναικες που δεν εχουν αντρα ναυτικο δεν μπορουν να καταλαβουν την αποσταση που υπαρχει,και ποσο δυσκολο ειναι.Νιωθω οτι θα σκασω,μου λειπουν ολα,η χωρα μου,το σπιτι μου,η οικογενεια μου και πανω απ ολα ο ναυτικος ΜΟΥ...Ξερετε τον αγαπαω και εκεινος το ιδιο,ξερω οτι θα μου ειναι πιστος γιατι με τον τροπο μου προσπαθω να κανω πραγματα για εμας και να τον φερνω ακομα πιο κοντα μου και στο μελλον μας το κοινο και να μην φοβαμαι την ζωη....Οποτε ναι τον εμπιστευομαι και μπορει να μην ειμαι μανουλα ,ακομα,και να μην ξερω ποσο δυσκολο ειναι να αποχωριζεσαι τον πατερα των παιδιων σου και το στηριγμα σου,αλλα ισως λιγο οι γιορτες λιγο οτι και εγω τα περναω ξαφνικα παρα πολυ δυσκολα και εχω κανει βουτια στα βαθυα νιωθω πολυ μονη μου....μοναξια πολυ....Αν ακουει καποιος....Ας μοιραστει μαζι μου αυτα που νιωθει και αυτος....Ναταλια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...