Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι να έχουμε και οι δυο θετικά αποτελέσματα 🥰Εσύ έβαλες ένα η δύο? Σκέφτεσαι να κάνεις κάνα τεστ από αύριο ή θα περιμένεις τη χοριακη?

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Calliopi. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Είστε καλά??? Έκανα τις εξετάσεις μου και Τρίτη αποτελέσματα... Στο εργαστήριο που πήγα για εξετάσεις συνάντησα μια κοπέλα που ήξερα από παλιά και να σας πω την αλήθεια με έβαλε σε σκέψεις... Είδε το χαρτί με τις εξετάσεις και τη σφραγίδα της γιατρού μου και μιλήσαμε αρκετά.  Πρώτα από όλα με ρωτησε αν ήθελα να κάνω και την προγεστερόνη μιας και ήταν στο πακέτο εξετάσεων (η οποία μου είπε καλό είναι να την κάνω την 21η μέρα του κύκλου γιατί αλλιώς δεν έχει νόημα).

Δεύτερον μου εκμυστηρεύτηκε την προσωπική της εμπειρία με τη συγκεκριμένη γιατρό και με έβαλε σε σκέψεις.  Η ιστορία της κοπέλας έχει ως εξής συνοπτικά προσπαθούσαν 1 χρόνο, έκανε όλες τις εξετάσεις και σαλπιγγογραφια και το αποτέλεσμα ήταν 2 φραγμένες σάλπιγγες και ένα σπερμοδιαγραμμα άριστο. Της απέκλεισε κάθε ελπίδα για φυσιολογική σύλληψη και την κατεύθυνε σε εξωσωματική.  Η κοπέλα άλλαξε γιατρό πήρε βιταμίνες και έμεινε φυσιολογικά. Τώρα είναι 4 μηνών. Η αλήθεια είναι μπήκα σε σκέψεις. Θα ήθελα τις γνώμες σας αν φυσικά σας κατατοπισα καθόλου και δε σας μπερδεψα.

Ελμα μου να έχεις καλή αρχή και γρήγορα θετικό αποτέλεσμα!!!!!

Δήμητρα μου καλή επιτυχία με τη συνέντευξη!!!

Οι υπόλοιπες??? Συγγνώμη για το σεντόνι....

Καλημέρα Καλλιόπη,

Εγώ έχω μονοκερο μήτρα όποτε η αριστερή σάλπιγγα δεν υπάρχει καθόλου και η δεξιά δυστυχώς είναι φραγμενη με συμφυσεις. Στην σαλπιγγογραφία δεν κατάφεραν να περάσουν καθόλου δεξιά...Χάλι μαύρο η κατάσταση! Ο γιατρός μου τότε μου εξήγησε ότι έχουμε 2 επιλογές. Η πρώτη να πάμε για διάνοιξη σάλπιγγας δεξιά και να προσπαθήσουμε φυσιολογικά και η δεύτερη με εξωσωματικη. Στη διάνοιξη της σάλπιγγας μου είχε πει ότι ο χρόνος που θα είχαμε είναι περιορισμένος γιατί υπάρχει πιθανότητα να ξαναδημιουργηθουν οι συμφυσεις όποτε επέλεξα την εξωσωματικη. Τότε μου είχε εξηγήσει ότι η φραγμενη σάλπιγγα μπορεί να οφείλεται σε πολλούς παράγοντες και ανάλογα επιλέγουν τη λύση. Πήρα και άλλες γνώμες αλλά όλοι μου έλεγαν τα ίδια. Για εμένα επεξε ρόλο και η ηλικία. Ήμουν 34 τότε και σκέφτηκα ότι εάν πάνε όλα καλά με τη διάνοιξη στα 35 θα μπορώ να είμαι έγκυος,. Εάν όμως όχι θα είχα χάσει 1 1/2 χρόνο που στην ηλικία μου είναι πολύ σημαντικός όσον αφορά τη γονιμότητα. Δεν με δικαίωσε το αποτέλεσμα γιατί μπαίνω στα 39 και ακόμη παιδί δεν έκανα έχω όμως προσπαθήσει αρκετά, έφτασα σχεδόν μέχρι το τέλος και τώρα ξανά προσπαθώ και ξέρω ότι κάποια στιγμή θα έρθει. 

Θα σου έλεγα να πάρεις και άλλη γνώμη γιατί κάθε περίπτωση μπορεί να φαίνεται ίδια αλλά μια πολύ μικρή διαφορά μπορεί να είναι εξαιρετικά σημαντική για να αποφασίσεις τελικά τι θα κάνεις. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε;

Χθες συνειδητοποιησα προς το μεσημέρι πως ειναι η ημερα της γυναικας και δεν σας ευχηθηκα εγκαιρως. Επειτα ειχα παλι θεμα με το ιντερνετ και χαθηκα. Ευχομαι λοιπον σε ολες να εχουμε υγεια και αντοχη για να ξεπερναμε τα δυσκολα!

Elma μου με το καλό να ξεκινησεις κορίτσι μου και να εχεις συντομα θετικο αποτελεσμα!

Δημητρούλα καλή επιτυχια με τη δουλεια. Ευχομαι και ο οργανισμος σου να πηγαινει πολυ καλα.

Καλλιοπη μου, καλα αποτελεσματα να εχεις. Οσο για την ιστορια της γνωστης σου, δεν καταλαβα ακριβως .Δηλαδη με τις βιταμινες ανοιξαν οι σαλπιγγες;;;!!! Περιεργο μου φαινεται... Ή δεν ηταν φραγμενες και της ελεγε αλλα αντι αλλων;...

Δασκαλίτσα μας, με το καλό να προχωρήσεις κι εσυ!

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Elma μου ξεκινάς σιγά σιγά , ελπίζω και εύχομαι αυτή θα είναι και η τυχερή !

Δημητρα καλή επιτυχία στη συνέντευξη και ελπίζω και η χοριακη να έχει πέσει κατακόρυφα και να πηγαίνουν όλα όπως πρέπει !

Καλλιοπη μου καλά αποτελέσματα ! Προσωπική εμπειρία δεν εχω με τις σάλπιγγες , αλλά 2 φίλες μου με φραγμένες προχώρησαν σε εξωσωματική και οι 2 τώρα έχουν από 2 φατσούλες. Βέβαια και η ηλικία τους δεν επέτρεπε πολλούς πειραματισμούς.

Miss sunny μου με το καλό η υστεροσκοπηση όλα θα είναι τέλεια !

  • Μου αρέσει 2

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα πως μου ειστε?

@DIMITRAS καλη επιτυχια με τη συνεντευξη! Οσον αφορα με τη χοριακη θελει λιγο χρονο να πεσει εντελως....

@Miss Sunny αντε υστεροσκπηση και βουρ για τουρλοκοιλιτσα!

On 8/3/2018 at 9:34 ΠΜ, Elma86 είπε:

Καλημέρα σε όλες!Εγώ χθες έκανα την υστεροσκόπηση και όλα είναι καλά! Περιμένω τηλέφωνο σήμερα για να κανονίσουμε το επόμενο βήμα.Λογικά την παρά επόμενη βδομάδα θα ξεκινήσω ενέσεις!!Ανυπομονώ να γεμίσω μελάνιες πάλι!!με αίσιο αποτέλεσμα αυτή τη φορά όμως..

Συγχαρητηρια κοριτσι μου με το καλο κι εσυ και ελπιζω να βγαινουμε παρεουλα με μελανιασμενες κοιλτσες το καλοκαιρι στις παραλιες

15 ώρες πρίν, Calliopi. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Είστε καλά??? Έκανα τις εξετάσεις μου και Τρίτη αποτελέσματα... Στο εργαστήριο που πήγα για εξετάσεις συνάντησα μια κοπέλα που ήξερα από παλιά και να σας πω την αλήθεια με έβαλε σε σκέψεις... Είδε το χαρτί με τις εξετάσεις και τη σφραγίδα της γιατρού μου και μιλήσαμε αρκετά.  Πρώτα από όλα με ρωτησε αν ήθελα να κάνω και την προγεστερόνη μιας και ήταν στο πακέτο εξετάσεων (η οποία μου είπε καλό είναι να την κάνω την 21η μέρα του κύκλου γιατί αλλιώς δεν έχει νόημα).

Δεύτερον μου εκμυστηρεύτηκε την προσωπική της εμπειρία με τη συγκεκριμένη γιατρό και με έβαλε σε σκέψεις.  Η ιστορία της κοπέλας έχει ως εξής συνοπτικά προσπαθούσαν 1 χρόνο, έκανε όλες τις εξετάσεις και σαλπιγγογραφια και το αποτέλεσμα ήταν 2 φραγμένες σάλπιγγες και ένα σπερμοδιαγραμμα άριστο. Της απέκλεισε κάθε ελπίδα για φυσιολογική σύλληψη και την κατεύθυνε σε εξωσωματική.  Η κοπέλα άλλαξε γιατρό πήρε βιταμίνες και έμεινε φυσιολογικά. Τώρα είναι 4 μηνών. Η αλήθεια είναι μπήκα σε σκέψεις. Θα ήθελα τις γνώμες σας αν φυσικά σας κατατοπισα καθόλου και δε σας μπερδεψα.

Ελμα μου να έχεις καλή αρχή και γρήγορα θετικό αποτέλεσμα!!!!!

Δήμητρα μου καλή επιτυχία με τη συνέντευξη!!!

Οι υπόλοιπες??? Συγγνώμη για το σεντόνι....

Καλλιοπη μου κι εμενα λιγο περιεργο μου ακουγεται να ανοιγουν οι σαλπιγγες με βιταμινες. Σκεψου οτι στις επιτροπες οταν καποια κοπελα παει με σαλπιγγογραφια που δειχνει οτι ειναι κλειστες τις δινουν κατευθειαν εγκριση για φαρμακα χωρις ταλαιπωρια. Μηπως κατι αλλο συνεβαινε σε αυτη την κοπελα?

@Pingu πως περνατε? Ευχομαι να χαλαρωνετε και να απολαμβανετε το ταξιδακι σας

@eamo πως πας εσυ? συμπτωματα; Διαθεση; Αισιοδοξια;

@Georgia1972 εσυ πως εισαι με τα αντρακια σου?

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαράκι μού μια χαρά είμαι δεν εχω παράπονο . Με προσέχουν και πολύ εδώ οικογενειακώς . Έκλεισα και αυχενική στις 26. Περιμένω πως και πως αν είναι όλα καλά θα είναι μια μεγάλη ανάσα !

Εσυ πως είσαι ;

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , eamo είπε:

Μαράκι μού μια χαρά είμαι δεν εχω παράπονο . Με προσέχουν και πολύ εδώ οικογενειακώς . Έκλεισα και αυχενική στις 26. Περιμένω πως και πως αν είναι όλα καλά θα είναι μια μεγάλη ανάσα !

Εσυ πως είσαι ;

Αυχενικη εεε? τελεια με το καλο!!!

Κι εμενα με προσεχουν παρα πολυ, απλα βλεπω οτι τα συμπτωματα μου δεν ειναι τοσο εντονα πλεον κι αγχωνομαι μηπως κατι δεν πηγαινει καλα... Ανυπομονω για τον επομενο υπερηχο

 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Αυχενικη εεε? τελεια με το καλο!!!

Κι εμενα με προσεχουν παρα πολυ, απλα βλεπω οτι τα συμπτωματα μου δεν ειναι τοσο εντονα πλεον κι αγχωνομαι μηπως κατι δεν πηγαινει καλα... Ανυπομονω για τον επομενο υπερηχο

 

Ποτέ έχεις ξανά υπέρηχο; Πάντως και εγώ ενδιάμεσα είχα 2-3 μέρες που ένιωθα λιγότερο πρησμένη και δε σου κρύβω ότι πήγα στη γυναικολόγο μου εδώ, που με καθησύχασε . Πιστεύω όλα καλά είναι απλά το σώμα δεν είναι συνέχεια το ίδιο σε αυτή τη φάση !

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου μια χαρα θα εισαι. Μην ανησυχεις. Ειναι οπως τα λεει η Eamo.

Eamo μου με το καλό η αυχενικη :). Θα ενθουσιαστεις που θα βλεπεις το μικρο σου να κλωτσαει και να τιναζεται!

Εμεις κοριτσια σημερα το μεσημερι εχουμε ξεναγηση στο ΙΑΣΩ :).

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Georgia1972 είπε:

Μαρακι μου μια χαρα θα εισαι. Μην ανησυχεις. Ειναι οπως τα λεει η Eamo.

Eamo μου με το καλό η αυχενικη :). Θα ενθουσιαστεις που θα βλεπεις το μικρο σου να κλωτσαει και να τιναζεται!

Εμεις κοριτσια σημερα το μεσημερι εχουμε ξεναγηση στο ΙΑΣΩ :).

Ευχαριστώ Γεωργία μου , ελπίζω ότι θα είναι όλα καλά και θα το ευχαριστηθώ !

Α! Δεν ήξερα ότι κάνουν και ξενάγηση . Ωραία θα αρχίσεις να μπαίνεις στο πνεύμα .

Τωρα θυμήθηκα όταν είχα κάνει την επέμβαση στο Ιασω για τα ινομυωματα, είχε έρθει μια νοσηλεύτρια εκεί και μου λέει καλημέρα: τι κάναμε αγοράκι ή κοριτσάκι ; Ινομυωματακι της λέω εγώ ! Η καημένη ήθελε να ανοίξει η γη να την καταπιεί . Ποσό είχα γελάσει εκείνη τη μέρα ! Πάντως ήταν όλες εξαιρετικές !

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , eamo είπε:

Ευχαριστώ Γεωργία μου , ελπίζω ότι θα είναι όλα καλά και θα το ευχαριστηθώ !

Α! Δεν ήξερα ότι κάνουν και ξενάγηση . Ωραία θα αρχίσεις να μπαίνεις στο πνεύμα .

Τωρα θυμήθηκα όταν είχα κάνει την επέμβαση στο Ιασω για τα ινομυωματα, είχε έρθει μια νοσηλεύτρια εκεί και μου λέει καλημέρα: τι κάναμε αγοράκι ή κοριτσάκι ; Ινομυωματακι της λέω εγώ ! Η καημένη ήθελε να ανοίξει η γη να την καταπιεί . Ποσό είχα γελάσει εκείνη τη μέρα ! Πάντως ήταν όλες εξαιρετικές !

Αχ μακαρι κοριτσια να ειναι ολα καλα! Φοβαμαι μην παω και μου πει οτι ολα τελειωσαν...

Μου ειχε πει να παω σε 2 εβδομαδες. Οποτε θα κατεβω Αθηνα την ερχομενη Πεμπτη ή την ερχομενη Κυριακη. Αναλογα με τις δουλειες


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2018 at 11:19 ΜΜ, Georgia1972 είπε:

Miss Sunny μου ποσες και ποσες φορες ειπα κι εγω στο παρελθον "τωρα θα εφευγα με αδεια κυησεως!..." .

ΑΑΑχχ αυτο εχω πει κι εγω και το περιμενω!!! αν ειχε πετυχει η προηγουμενη, θα γυριζα στην δουλεια τον ιουλιο που μας ερχεται

Link to comment
Share on other sites

Eamo μου και Μαρακι μου, μην ανησυχειτε αδικα. Όλα θα πανε κατ' ευχην. Βεβαια αν οχι ολες, οι περισσοτερες εχουμε αυτο το αγχος στο 1ο τριμηνο. Εγω ηρεμησα τελειως στην 19η εβδομαδα που αρχισα να τα νιωθω. Οχι αρνητικες σκεψεις παρακαλω γιατι τις νιωθουν και τα μικρα σας. Ολα θα πανε υπεροχα!

Psipsinel, ποσο σε καταλαβαινω. Όμως θα ερθει η χαρα αυτη και για σενα. Αφου τα καταφερα εγω, η "γιαγια" της παρεας, όλες θα τα καταφερετε!

  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ κοριτσια μην ξηνουμε τις πληγες ειδικα τωρα το τελευταιο ελεγα μεσα μου πωωω πεφτει το σπορι μαζι με τις επετείους..τα υπόλοι πα απο τον Ιούνιο του 17 κλαιω..anyway..πηγα στη 10λεπτη συνεντευξη ως την Τρίτη θα ξερω για να αρχισω εκπαιδευση τραλαλα 6ωρο κ 380 τσεπη για να δούμεε

και κοριτσια των αυχενικων συμπεθερα κ eamo ολα θα ειναι καλα ηρεμες κ στο υψος σας εσεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.... Έχετε δίκιο σας μπερδεψα και η αλήθεια είναι ότι τώρα που είμαι πιο ήρεμη μπερδεύτηκα και εγώ η ίδια... Τέλος πάντων ελπίζω η κοπέλα να χαρεί το μωράκι της... Αν μου δωθεί η ευκαιρία να τη ρωτήσω την Τρίτη που θα πάρω τα αποτελέσματα θα τη ρωτήσω να το ξεκαθαρίσω.... Θα έχω ανοιχτές τις κεραίες μου και βλέπουμε.... 

Κορίτσια μου οι αυχενικες θα πάνε υπέροχα...

Δήμητρα δύσκολα στις μέρες μας αλλά έστω και αυτό είναι μια βοήθεια...

Πινγκου μου πως περνάτε??? Σάννυ??? Γεωργία μου?? Μελενια μου?? Είστε καλά??? 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...