Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, DIMITRAS είπε:

Καλημέρεεεεςςςς 

Λοιπόν με τις ρυθμισεις τωρα που ειναι αργα τι γινετε ...

Κανεις ρυθμιση για οσο σου βγαλει το συστημα πρέπει να εχεις τα λεφτα σε εμας κοντά στα 500 κ κάνοντας την ρύθμιση κάνεις την μεταφορά κατευθείαν με την ταυτότητα οφειλής πάς εφορία με το αποδεικτικό της κατάθεσης-μεταφοράς ώστε να ξεμπλοκαριστούν οι λογαριασμοι που σου έχουν δεσμευσει..Εαν δεν πληρωθεί η δόση εχει 80% επιτόκιο επί του ληξιπρόθεσμου 

Είδατε ποσα εμαθα χωρις την είσπραξη δεν κάνω ρύθμιση οτι να είναι μιλάμε εστω υπάρχει δυνατότητα αποδεσμευσης των λογαριασμων για αρχή 

Αν τα 'χεις. Αν δεν τα 'χεις;;; Πφφφφ! Αυτο που ζητανε τον φορο προκαταβολικα με στελνει και στο τρελαδικο!...

Noni90 καλως ήρθες στην παρεα μας. Εγω αρχιζω και τα ξεχναω, οποτε δεν μπορω να βοηθησω και πολυ... Σου γραφουν ήδη τα κορίτσια όμως, οποτε καποια ακρη θα βγάλετε. Λειπει και το Ελενακι μας που αυτα τα παιζει στα δαχτυλα! Στις δικες σας ηλικιες παντως οι γιατροι ψαχνονται μετα τον ενα χρονο ελευθερων επαφων.

Δεν ειναι κακο που ψαχνεσαι απο τωρα, απλως προσεχε μην αγχωθεις.

Μαρακι μπραβο στο εμβρυακι σας! Αντε με το καλο και στο επόμενο ραντεβου!

Εγω κοριτσια γυρισα πριν λίγο απο τον γιατρο. Όλα καλα τα ειδε. Μου ειπε πως τα μικρα ειναι σε καλες θεσεις. Γενικως να προσεχω και την Τριτη να παω απο το νοσοκομειο να μου φτιαξει καποια δικαιολογητικα για να ξεκινησει η διαδικασια για την αδεια κυησεως και να κανουμε και μια καλιεργεια κολπικου υγρου. Τωρα αυτο το τελευταιο με αγχωνει... Αφηστε που δεν μπορω πια να ξυριζομαι κανονικα. Παιζει το τυφλο συστημα κι ο,τι γινει!...

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια! Τι κάνετε? Βροχουλα πάλι σήμερα.. 

Μαρακι μπραβο!!! Τέλεια νέα!!! 

Γεωργία μου μπορεί να στην κάνει προληπτικά.. Είχα κάνει και εγώ. Όσο για το ξύρισμα άστα.. Και που είσαι ακόμα.. Έχεις και δυο... 

  • Μου αρέσει 2

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitroulaa είπε:

Προσπαθείτε λιγο καιρό, απόλαυσε το και θα έρθει το μικρούλι, μην αγχωνεσαι απο τωρα. Εμεις ειμαστε πολλα χρονια στον αγωνα, ετοιμαζομαστε δυναμικα για την 4η εξωσωματικη. Όλα καλά σου εύχομαι και όλα να σου ερθουν όπως τα επιθυμείς!!! Μακαρι συντομα να ακουσουμε τα ευχαριστα σου νεα!

Εύχομαι η 4η να είναι η τυχερή σας!!! Να μη ταλαιπωρηθείς άλλο..... ξέρω πως προσπαθούμε λίγο καιρό, απλά ίσως επειδή το ήθελα πολύ καιρό να ξεκινήσουμε προσπάθειες κ οι συγκυρίες δεν μας το επέτρεπαν, τώρα να βιάζομαι.... σ ευχαριστώ για τις ευχές σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου....Επιτελους καταφερα κ διαβασα τα νεα σας.

Η κατασταση με τα 2 παιδια σε συνδυασμο με τη δουλεια ειναι πραγματικα πολυυυυυυ δυσκολη.εγω νιωθω κομματια.να φανταστειτε πηγα στο φαρμακειο κ πηρα βιταμινες για εξτρα ενεργεια γιατι δεν την παλευω.απο τις 7:30 το πρωι που σηκωνομαι να ετοιμασω τη Σοφια μετα να μαζεψω λιγο το σπιτι.φευγω για δουλειά κ γυρναω κατα τις 8 παρα σπιτι.επικρατει μια τρελλα κ με τα 2 παιδια κ φτανει κατα τις 1:00 το βραδυ που πια λεω ας ξαπλωσω.....οποτε αυτα τα νεα μου....

Μαρακι γλυκουλα ακουσατε καρδουλα;;;; γιουπιιιιιι το νινι μεγαλωνει.....

Δημητρουλι μου πολυ λυπηθηκα κοριτσακι.ευχομαι να βρεις γρηγορα το φταει κ να προχωρησεις στο επομενο βημα....

Γεωργια μου ενοχληθηκαν τα αγορακια σου;;;; δικιο έχουν.....πιεσε απο εδω πιεσε απο εκει τρελαθηκαν πια.οσο για την προικα του μωρου που λες κ εμενα ειχε παπλωμα κ δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε.εχουμε αυτονομη θερμανση κ ετσι τους εχω βελουτε κουβερτουλες.νομιζω είναι πιο καλες.

Τα αλλα κοριτσακια τι κανετε;;;

Μελενια πως εισαι κοριτσακι;;;;το νινι σου;;;αγορακι κ εσυ; 

Τα φιλια μου σε ολες

 

 

  • Μου αρέσει 2

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια και καλο ΣΚ να εχουμε! Ναι, επιτέλους ήλιος και ελπίζω να μη σηκώσει αέρα παλι σήμερα.

Μαρακι καλή επιστροφή. Ειναι πολλή ωρα το ταξιδι με το πλοιο; Αν θυμαμαι καλα,γιατι εχω και χρονια να ερθω στα μερη σας, δεν ειναι πολλή.

Angie μου, δύσκολα τα πραγματα για την εργαζομενη μητερα στη χωρα μας.... Απο τώρα το σκεφτομαι κι εγω τι θα γινεται όταν θα γυρίσω στη δουλεια με το καλο. Κουράγιο σουπερ μαμα! Καποια φιλη μου ειπε να χρησιμοποιησω καλυτερα υπνοσακους. Ειχες παρει;

Pingu μου, ναι προληπτικα μου την κανει. Ειχαμε κανει και στην αρχη της εγκυμοσύνης και νομιζα πως τοτε ξεμπερδεψα μ' αυτα... Εσυ ειχες παρει υπνοσακο στη μικρη;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι πολύ χαίρομαι που γυρίζετε σπίτι σας χαρούμενοι! 

Γεωργία μου εγώ νομίζω πως παπλωματακι για βρεφακια θα είναι πολύ ζεστά. Με μωρά έχουμε πάντα σταθερή θερμοκρασία γύρω στους 18-20 βαθμούς στο σπίτι. Γιατί τα παίρνεις αυτά από τώρα όμως. Νομίζεις δεν θα έχεις χρόνο του χρόνου? Τι εξέταση είναι αυτή? Δεν την έκανα στην αρχή.

Δημητρούλα μου δεν νομίζω πως θα ξεσπασεις. Ψάξε το καλά κι όταν με το καλό μείνεις έγκυος και προχωράει καλά, σου υπογράφω πως θα τα ξεχάσεις όλα. Εγώ νομίζα πως δεν θα συγχωρέσω ποτέ αυτούς που δεν έψαξαν, που δεν ασχολήθηκαν, που μου έφαγαν τα λεφτά μου μαζί με τις ελπίδες μας και τώρα δεν θυμάμαι ούτε τις μούρες τους! Βέβαια όταν θα τους συναντήσω, γιατί είναι συγγενείς μας, αν δεν μου μιλήσουν δεν θα μιλήσω. Μόνο μην με ειρωνευτουν γιατί τότε.... Αλλά μέσα μου Δημητρούλα δεν υπάρχει κανένα συναίσθημα. 

Eamo εσύ πως τα πας? Έχεις ανακατωσουρες? 

Angie μου μας μιλάς για την πραγματική κατάσταση που επικρατεί μετά, καθώς είμαστε στα συννεφάκια της εγκυμοσύνης. Με τρομάζεις...

Νόνη ούτε εγώ θυμάμαι τιμές. Βρες γιατρό που να ασχοληθεί και να σε ρυθμίσει. Μην έχεις άγχος όμως. Είσαι μικρούλα και είναι μεγάλο θετικό αυτό για την προσπάθειά σας. Πάνω από όλα να περνάτε καλά στο κρεβάτι σας γιατί η υγεία του ζευγαριού είναι το παν.

Pingu δεν παίζεται έτσι???? Άκου μαμά.... και να ήταν η υπέροχη πεθερά πάλι δεν θα μπορούσες... Όχι αυτή που σε δηλητηριάζει κάθε λίγο. Ούτε νομίζω πως το θέλει. Να σε ενοχλήσει θέλει... Μην στεναχωριέσαι. Αυτό επιδιώκει. 

Εγώ ξεκίνησα ασβέστιο, σίδηρο, μαγνήσιο και κόβουμε σιγά σιγά utrogestan. Είμαι 14 εβδομάδων και 2ημερων... Είμαι πολύ χαρούμενη!

Κορίτσια είναι πολύ όμορφη μέρα! Να πάμε βόλτες, να φάμε έξω και να απολαύσουμε τους άντρες μας, τις φίλες μας. Μην ξεχνιόμαστε και αφοσιωνομαστε στους στόχους μας. Εγώ σίγουρα το έκανα. Έχασα λίγο τις ισορροπίες. Θα τις ξαναβρώ.

Καλημέρα!

  • Μου αρέσει 4

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλο ΣΚ να εχουμε! Ναι, επιτέλους ήλιος και ελπίζω να μη σηκώσει αέρα παλι σήμερα.

Μαρακι καλή επιστροφή. Ειναι πολλή ωρα το ταξιδι με το πλοιο; Αν θυμαμαι καλα,γιατι εχω και χρονια να ερθω στα μερη σας, δεν ειναι πολλή.

Angie μου, δύσκολα τα πραγματα για την εργαζομενη μητερα στη χωρα μας.... Απο τώρα το σκεφτομαι κι εγω τι θα γινεται όταν θα γυρίσω στη δουλεια με το καλο. Κουράγιο σουπερ μαμα! Καποια φιλη μου ειπε να χρησιμοποιησω καλυτερα υπνοσακους. Ειχες παρει;

Pingu μου, ναι προληπτικα μου την κανει. Ειχαμε κανει και στην αρχη της εγκυμοσύνης και νομιζα πως τοτε ξεμπερδεψα μ' αυτα... Εσυ ειχες παρει υπνοσακο στη μικρη;

Γεωργία μου το καράβι αν και η απόσταση δεν είναι μεγάλη κάνει 3 ωρες. Μιση ωριτσα ακόμα

πρίν από 27 λεπτά , Lila K είπε:

Μαράκι πολύ χαίρομαι που γυρίζετε σπίτι σας χαρούμενοι! 

Γεωργία μου εγώ νομίζω πως παπλωματακι για βρεφακια θα είναι πολύ ζεστά. Με μωρά έχουμε πάντα σταθερή θερμοκρασία γύρω στους 18-20 βαθμούς στο σπίτι. Γιατί τα παίρνεις αυτά από τώρα όμως. Νομίζεις δεν θα έχεις χρόνο του χρόνου? Τι εξέταση είναι αυτή? Δεν την έκανα στην αρχή.

Δημητρούλα μου δεν νομίζω πως θα ξεσπασεις. Ψάξε το καλά κι όταν με το καλό μείνεις έγκυος και προχωράει καλά, σου υπογράφω πως θα τα ξεχάσεις όλα. Εγώ νομίζα πως δεν θα συγχωρέσω ποτέ αυτούς που δεν έψαξαν, που δεν ασχολήθηκαν, που μου έφαγαν τα λεφτά μου μαζί με τις ελπίδες μας και τώρα δεν θυμάμαι ούτε τις μούρες τους! Βέβαια όταν θα τους συναντήσω, γιατί είναι συγγενείς μας, αν δεν μου μιλήσουν δεν θα μιλήσω. Μόνο μην με ειρωνευτουν γιατί τότε.... Αλλά μέσα μου Δημητρούλα δεν υπάρχει κανένα συναίσθημα. 

Eamo εσύ πως τα πας? Έχεις ανακατωσουρες? 

Angie μου μας μιλάς για την πραγματική κατάσταση που επικρατεί μετά, καθώς είμαστε στα συννεφάκια της εγκυμοσύνης. Με τρομάζεις...

Νόνη ούτε εγώ θυμάμαι τιμές. Βρες γιατρό που να ασχοληθεί και να σε ρυθμίσει. Μην έχεις άγχος όμως. Είσαι μικρούλα και είναι μεγάλο θετικό αυτό για την προσπάθειά σας. Πάνω από όλα να περνάτε καλά στο κρεβάτι σας γιατί η υγεία του ζευγαριού είναι το παν.

Pingu δεν παίζεται έτσι???? Άκου μαμά.... και να ήταν η υπέροχη πεθερά πάλι δεν θα μπορούσες... Όχι αυτή που σε δηλητηριάζει κάθε λίγο. Ούτε νομίζω πως το θέλει. Να σε ενοχλήσει θέλει... Μην στεναχωριέσαι. Αυτό επιδιώκει. 

Εγώ ξεκίνησα ασβέστιο, σίδηρο, μαγνήσιο και κόβουμε σιγά σιγά utrogestan. Είμαι 14 εβδομάδων και 2ημερων... Είμαι πολύ χαρούμενη!

Κορίτσια είναι πολύ όμορφη μέρα! Να πάμε βόλτες, να φάμε έξω και να απολαύσουμε τους άντρες μας, τις φίλες μας. Μην ξεχνιόμαστε και αφοσιωνομαστε στους στόχους μας. Εγώ σίγουρα το έκανα. Έχασα λίγο τις ισορροπίες. Θα τις ξαναβρώ.

Καλημέρα!

Λιλα μου περασες  το πρώτο τρίμηνο και χαλαρωσες; μπράβο πολύ χαίρομαι!

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα , επιτέλους με ήλιο. Λέω να πάω για ένα καφεδάκι πριν το οικογενειακό τραπέζι.

Μαρακι μου το είδατε το σποράκι σας τι ωραία! Καλή επιστροφή και ξεκούραση. 

Noni καλωσήρθες , μην αγχώνεσαι πάρτε το χρόνο σας, βέβαια καλά κάνατε και το ψάξατε , αλλά προσπάθησε να μην αγχωθείς και όλα θα γίνουν.

Lila μου τι ωραία τώρα έχεις πάρει μια βαθιά ανάσα και μπορείς με λιγότερο αγχος να ευχαριστηθείς το όμορφο αυτό διάστημα. Γιατί μετά διάβασες την Angie αρχίζει ο πραγματικός αγώνας. Εγώ γενικά είμαι καλά μόνο ανακατωσουρες το πρωί, αλλά σταματά εκεί. Τη Δευτέρα το μεσημέρι εχω πάλι γιατρουλι!

Γεωργια οργανωτικός άνθρωπος τα φροντίζεις όλα , μη μείνουν τελευταία στιγμή !

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου! Τι κανετε?

Μαρια τι τελεια νεα!!! Ο ηχος της καρδουλας ειναι μαγικος!♡♡♡ . Καλη επιστροφη στο σπιτι σας. Ολα πηγαινουν τελεια!

Γεωργια μου νομιζω πως ο,τι κ να αποφασισεις ειτε λεπτο παπλωματακι ειτε κουβερτουλα μια χαρα θα βολεψει. Οσο για την καλλιεργεια κ εγω πρεπει να την κανω κ δε σου κρυβω πως κ εμενα με αγχωνει.

Αντζουλινι μου μας ελειψες! Υπομονη μανουλα οσο μεγαλωνουν τοσο καλυτερα θα ειναι. Εγω ειμαι Δοξα Τω Θεω καλα. Κ το νινι μου επισης. Ναι, αγορακι ειναι. Ειναι η χρονια τους φετος! 

Pingudaki μου γλυκο ασε την τρελη στην τρελα της! Ο,τι να 'ναι λενε οι αθεοφοβες. Εσυ απαντησες πολυ ωραια!!! Ποτε φευγετε για το ταξιδακι???

Δημητρουλονιιι ολα θα γινουν, ειμαι 100% σιγουρη. Σε εχω συνεχως στο μυαλο μου κ στην καρδια μου φυσικα! :wub:

Sannaki, sugar, Λιλα, eamo, Lia, Καλλιοπακι κ σε ολα τα κοριτσια καλο σ/κ. Φιλακιαααα....

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρεεεεςςς

Οσο μπορώ σήμερα χαίρομαι κατεβηκε επιτελους το αιμα κ μπολικο μπολικο Τρίτη επαναληπτική χοριακή κ εχει ο ΘΕΟΣ ...να εχει μηδενισει που με το αιμα πιστευω θα εχει ...

Μαρακι καλή επιστροφή 

Λιλάκι μεχρι να αρχισουν οι απαντησεις θα ειμαι καπως ενα ενα ομως

Με λενια μου φιλακιαα

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Lila K είπε:

Μαράκι πολύ χαίρομαι που γυρίζετε σπίτι σας χαρούμενοι! 

Γεωργία μου εγώ νομίζω πως παπλωματακι για βρεφακια θα είναι πολύ ζεστά. Με μωρά έχουμε πάντα σταθερή θερμοκρασία γύρω στους 18-20 βαθμούς στο σπίτι. Γιατί τα παίρνεις αυτά από τώρα όμως. Νομίζεις δεν θα έχεις χρόνο του χρόνου? Τι εξέταση είναι αυτή? Δεν την έκανα στην αρχή.

Δημητρούλα μου δεν νομίζω πως θα ξεσπασεις. Ψάξε το καλά κι όταν με το καλό μείνεις έγκυος και προχωράει καλά, σου υπογράφω πως θα τα ξεχάσεις όλα. Εγώ νομίζα πως δεν θα συγχωρέσω ποτέ αυτούς που δεν έψαξαν, που δεν ασχολήθηκαν, που μου έφαγαν τα λεφτά μου μαζί με τις ελπίδες μας και τώρα δεν θυμάμαι ούτε τις μούρες τους! Βέβαια όταν θα τους συναντήσω, γιατί είναι συγγενείς μας, αν δεν μου μιλήσουν δεν θα μιλήσω. Μόνο μην με ειρωνευτουν γιατί τότε.... Αλλά μέσα μου Δημητρούλα δεν υπάρχει κανένα συναίσθημα. 

Eamo εσύ πως τα πας? Έχεις ανακατωσουρες? 

Angie μου μας μιλάς για την πραγματική κατάσταση που επικρατεί μετά, καθώς είμαστε στα συννεφάκια της εγκυμοσύνης. Με τρομάζεις...

Νόνη ούτε εγώ θυμάμαι τιμές. Βρες γιατρό που να ασχοληθεί και να σε ρυθμίσει. Μην έχεις άγχος όμως. Είσαι μικρούλα και είναι μεγάλο θετικό αυτό για την προσπάθειά σας. Πάνω από όλα να περνάτε καλά στο κρεβάτι σας γιατί η υγεία του ζευγαριού είναι το παν.

Pingu δεν παίζεται έτσι???? Άκου μαμά.... και να ήταν η υπέροχη πεθερά πάλι δεν θα μπορούσες... Όχι αυτή που σε δηλητηριάζει κάθε λίγο. Ούτε νομίζω πως το θέλει. Να σε ενοχλήσει θέλει... Μην στεναχωριέσαι. Αυτό επιδιώκει. 

Εγώ ξεκίνησα ασβέστιο, σίδηρο, μαγνήσιο και κόβουμε σιγά σιγά utrogestan. Είμαι 14 εβδομάδων και 2ημερων... Είμαι πολύ χαρούμενη!

Κορίτσια είναι πολύ όμορφη μέρα! Να πάμε βόλτες, να φάμε έξω και να απολαύσουμε τους άντρες μας, τις φίλες μας. Μην ξεχνιόμαστε και αφοσιωνομαστε στους στόχους μας. Εγώ σίγουρα το έκανα. Έχασα λίγο τις ισορροπίες. Θα τις ξαναβρώ.

Καλημέρα!

Lilaki, 14w+2d;;; Τελεια!!! Καλε βαλε μας ενα τικερακι να βλεπουμε το μπεμπακι που μεγαλώνει!

Οχι για το παπλωμα, κουβερτες κλπ, καθόλου δεν βιαζομαι. Απλως τωρα που ψαχνω για προικες, σε καποια σετ περιλαμβανεται και το παπλωμα, οποτε τιθεται το διλημμα... Μια φίλη επισης μου μιλησε για τους υπνοσακους! Δεν ηξερα καν την ύπαρξή τους. Μου ειπε πως ειναι το πιο πρακτικο απ'όλα.

Πω πω Μαρακι τρεις ωρες;;; Ούτε που το θυμόμουν! Ελπίζω να ξεκουραστηκες τωρα...

Eamo μπραβο! Μια χαρα τα πας! Τι να κανω; Τρεχω να ετοιμασω όσα περισσοτερα μπορω γιατι φοβαμαι μην παραβαρυνω και μετα δεν μπορω να πηγαινω στην αγορα. Μου λεει και ο γιατρος συνεχεια πως ειναι μεγαλα τα μωρα και πως αν ειμαι ησυχη στο σπιτακι μου με λίγη κινηση, θα κρατηθουν και περισσοτερο στη μητρα μου. Οποτε πρεπει να προσεχω.

Μελενια μου, μου ειπαν οι κυριες που με εξυπηρετησαν στα καταστηματα σημερα, πως μπορει να ξεσκεπαζονται ή μπορει να κουκουλωθουν και αυτο ειναι επικίνδυνο... Τα δικα μου θα ειναι τοτε 5-6 μηνων. Μηπως ειναι καλυτερος ο υπνοσακος τελικα;...

Δημητρούλα μου ευχομαι να καθαρίσεις μονη σου, χωρις ταλαιπωριες και επειτα προχωραμε γι' αλλα καλυτερα!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις κορίτσια σημερα, οπως εγραψα και παραπανω, πηγαμε αλλη μια φορα σε δυο καταστηματα. Ηθελα να παω και σε ενα ακομη, αλλα ειχα αρχισει να κουραζομαι, οποτε δεν το ρισκαρα. Κλεισαμε κουνιες και καθισματακια αυτοκινητου και επιτελους θα σταματησει και η γκρινια του αντρα μου! Ξερετε. Τυπικος αντρας: Θελει να μπει και να παρει ο,τι βρει μπροστα του, αρκει να τελειωνει! Εγω παλι ειμαι της ερευνας και καταλαβαινετε!..

Απλως το σχεδιο που μας αρεσε στην κουνια υπηρχε σε ενα κομματι και μας ειπε πως μπορει να μας φερει δυο απο τη νεα σειρα της ιδιας εταιρειας με λιγο τροποποιημενο το ξυλαρακι στις κολωνες. Κατα τα αλλα θα ειναι ιδιες... Μακαρι να ειναι σωστος και να πραξει οπως λεει, γιατι τις φοβαμαι τις παραγγελιες....


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου....

Δεν θυμαμαι αν σας ειπα για τις ετοιμασιες της βαπτισης....κλεισαμε μπουμπουνιερες κ προσκλητηρια.πηραμε κ τα ρολογια των κουμπαρων που ηθελαν.οποτε ενα ενα σιγα σιγα τελειωνει.ντυσιμο βρηκε ο αντρας μου.κ του μικρου για οταν θα τον παω στην εκκλησια εχω.οποτε εχω μεινει μονο εγω κ η Σοφια να ντυθουμε. 

Γεωργια μου δεν ειχα παρει υπνοσακους.η Σοφια Δεκεμβρη ηταν 6 μηνων κ την ειχα με κουβερτουλα.οπως ανεφερε κ η λιλα κ εγω το θερμοστάτη τον εχω σταθερα 19-20 βαθμους κ ετσι θεωρουσα οτι το παπλωμα θα ηταν πολυ ζεστό. Τους εβαζα κ βελουτε φορμακια οποτε η κουβερτουλα ηταν καλη.

 

  • Μου αρέσει 2

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες! Πως είστε;

Angie μου με το καλό να γίνουν όλα! Δεν σου ξεσκεπαζόταν η μικρη ετσι; Κι εγω για κουβερτουλες ελεγα, αλλα με φοβησαν χθες στο καταστημα μήπως με τις κινησεις φραξει η μυτουλα τους...


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...