Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου.. είστε καλά??? Σε εμάς είχε ήλιο το πρωί και το βράδυ μουλιασαμε.... Σήμερα πάλι με ηλιο ξεκινησαμε... Όπου να ναι φεύγουμε για το χωριό.... 

Πως είστε κουκλακια μου??? Γεωργία βλέπω ψώνια....

Μελενια το ζουζούνι στροβιλίζεται???

Λίλα μου εσύ??? Μαράκι τέλεια που είδατε το μωράκι σας....

Βρε κορίτσια μου να σας ρωτήσω κάτι??? Στις 9 Φλεβάρη πήγα στη γυναικολόγο για ετήσιο έλεγχο... Στον εσωτερικό υπερηχο που έκανε μου είπε ότι δε βλέπει ωοθυλάκιο και ότι αυτό το μήνα δε θα έκανα ωορρηξία και έτσι μου έγραψε ορμονολογικες φουλ κ ΑΜΗ για να μην χάνω χρόνο και να βεβαιωθουμε ότι όλα είναι εντάξει...  Εμείς παρόλα αυτά το μήνα που μας πέρασε προσπαθούσαμε κ ας μην είχαμε πιθανότητα... Έπρεπε να έχω αδιαθετησει την 1/3 και μέχρι σήμερα τίποτα... Δεν νιώθω τίποτα μόνο λίγο πόνο στο στήθος...Να είναι κάποια ανωμαλία? Δεν είναι πολλές οι μέρες για να πάρω τεστ...

 

Φιλάκια σε όλες σας...!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

36 minutes ago, Calliopi. said:

Καλημέρα κορίτσια μου.. είστε καλά??? Σε εμάς είχε ήλιο το πρωί και το βράδυ μουλιασαμε.... Σήμερα πάλι με ηλιο ξεκινησαμε... Όπου να ναι φεύγουμε για το χωριό.... 

Πως είστε κουκλακια μου??? Γεωργία βλέπω ψώνια....

Μελενια το ζουζούνι στροβιλίζεται???

Λίλα μου εσύ??? Μαράκι τέλεια που είδατε το μωράκι σας....

Βρε κορίτσια μου να σας ρωτήσω κάτι??? Στις 9 Φλεβάρη πήγα στη γυναικολόγο για ετήσιο έλεγχο... Στον εσωτερικό υπερηχο που έκανε μου είπε ότι δε βλέπει ωοθυλάκιο και ότι αυτό το μήνα δε θα έκανα ωορρηξία και έτσι μου έγραψε ορμονολογικες φουλ κ ΑΜΗ για να μην χάνω χρόνο και να βεβαιωθουμε ότι όλα είναι εντάξει...  Εμείς παρόλα αυτά το μήνα που μας πέρασε προσπαθούσαμε κ ας μην είχαμε πιθανότητα... Έπρεπε να έχω αδιαθετησει την 1/3 και μέχρι σήμερα τίποτα... Δεν νιώθω τίποτα μόνο λίγο πόνο στο στήθος...Να είναι κάποια ανωμαλία? Δεν είναι πολλές οι μέρες για να πάρω τεστ...

 

Φιλάκια σε όλες σας...!!!!

Καλημερα κοριτσια! Σαν λιγο σε ανοιξη μου κανει χιχι.

Καλλιοπακι τον προηγουμενο μηνα μου αργουσε η ακατονομαστη κ το αφησα 5 μερες κ τελικα ηρθε. Καπου διαβασα οτι μεχρι 7 μερες δε θεωρειται καθυστερηση. Ξερω γω, περιμενε λιγο κ αμα τοσο δεν κρατιεσαι κανε τεστ. Αχ, μακαρι να μην ερθει ευχομαι!

Εμενα μου χει τυχει να μη βλεπουν ωοθηλακιο να μεγαλωνει, μετα οντως μεγαλωσε κι εκανα σπερματεγχυση κ αργησε να μου ρθει οντως γιατι το ωοθηλακιο αργησε να σκασει μυτη. Δε βγαζεις ακρη κατι φορες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια τι κάνετε? Εγώ ετοιμάζω βαλίτσες!! Τρίτη φεύγουμε. Έκανα και το τσεκιν το πρωί αύριο συνάλλαγμα και όλα έτοιμα!!! 

Γεωργία μου επειδή γεννήθηκε Μαΐο η μικρή στην αρχή την σκεπαζα με μια πικε κουβερτούλα. Οπότε το παπλωματακι το βάζαμε όταν ήταν 7 μηνών. Ήταν και λεπτό οπότε δεν ήταν πολύ ζεστό. Υπνοσακο δεν χρησιμοποίησα ποτέ αλλά ακούγεται καλό. 

Καλλιόπη μου μπορεί να καθυστερησε η ωορηξια και για αυτό να αργεί η περίοδος. Εγώ όμως εύχομαι να είσαι έγκυος!!! Περίμενε λίγο και κάνε ένα τεστ! 

Αντζη μου κουράγιο με τη δουλειά και σπίτι. Με το καλό και η βάπτιση!!! 

Μελενια μου γλυκιά πως είσαι? 

  • Μου αρέσει 2

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια τωρα ηρεμησαν τα παιδια κ εκατσα να σας διαβασω.Σημερα ειχε καλο καιρο κ τους βγαλαμε βολτα εξω .φαγαμε pizza hut που τρελαινομαι κ μετα τους πηγαμε στα φουσκωτα να ξεδωσουν.πηγα κ τον μικρο μεσα κ χοροπηδουμε κ μολις τον βγαλαμε εκλαιγε κ μας έδειχνε με το χερακι του μεσα....χαχαχα λεω του αντρα μου 2ος γύρος κυνηγητού  ξεκινά....

Γεωργια μου εγω τα παιδια τα κοιμιζα παντα στο πλαι.κ την κουβερτουλα πανω στο τελειωμα την γυρνουσα προς τα εξω κ ετσι εστρωνε καλα κ την σταματουσα στους ωμους τους.δεν την εφτανα ποτε μεχρι πανω πανω στο λαιμο κ ετσι δεν ειχε φοβο.ομως πιστεψε με κ μονο με την εννοια θα ανοιγεις εκατο φορες τη νυχτα τα ματια σου κ θα τους σκεπαζεις αν τα πετανε.εγω ετσι κανω γιατι τη Σοφια ειδικα ολο ξεσκεπαστη τη βρισκω.

Καλο βραδυ....

  • Μου αρέσει 1

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια γλυκά! Πως είστε; Ήρθε η αφρικανική σκόνη αλλα μαζι της ήρθαν και οι μεγαλύτερες θερμοκρασίες. Αντε, για να κανουμε και καμια οικονομια.

Σας ευχαριστω πολύ για τις συμβουλές σας :). Πολλες οι αποριες. Ειναι ενας ολοκληρος νεος κόσμος!

Εχθες πήγαμε κι εμεις στους γονεις μου για φαγητο και για να δουν το dvd της β' επιπεδου. Τους ειχα προειδοποιησει πως δεν προκειται να καταλαβουν τιποτα γιατι, θυμαστε τι σας ειχα περιγραψει. Παρολα αυτα ηθελαν να το δουν. Το βαζουμε και... ηταν αδειο!!! Η βοηθος του γιατρου ή δεν ενεργοποιησε την εγγραφή, ή επειδη με σηκωσαν για να περπατησω και μπηκε αλλο ζευγαρι εν τω μεταξυ, σκεφτομαι μηπως το dvd μας, δοθηκε κατα λαθος σ' εκείνους. Στο doppler τα ξαναβλεπουμε τα μπεμπακια ή ελέγχουν μόνο κυκλοφορικό;

Κατα τα αλλα χθες συνειδητοποιησα πως σε 3 μήνες (ελπίζω πως οχι νωρίτερα) γενναω!... Πως περασε ο καιρος!... Εγω νομιζω πως μολις χθες εμαθα το θετικο αποτελεσμα!...


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερες καλη εβδομάδααααα....

Εδω κορίτσια τρεχω να βρω λύσεις σιγα σιγα θα μπω σε σειρα...αυριο ξανα χοριακη απο το πολύ αιμα πηγα στις σταγονες κ σημερα πάλι ροη αλλά μικρη αυριο επαναληπτικη χοριακη ελπιζω να μηδενισωωω

Γεωργια μου περναει ο καιρος το ΣΚ σκεφτομουν την περασμενη εβδομαδα ημουν εγκυος τωρα οχι...με οσα προεκυψαν απλα με κανουν να μη το σκεφτομαι συνεχεια εστω μπορω κ ξεσπαω σε αυτα...αφηνουμε το σχολειο ψαχνω εντονα για δουλεια κ η ζωη θα μπει σε σειρα σιγα σιγα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Εκμεταλλευσου το συμπεθερααααα:-P

Ξυπνησαν παλιες μνημες συμπεθερα σημερα και τρεμω... Κατι πονακια, κανα δυο σταγονιτσες ουτε καφε ουτε λευκες και οι φοβοι με εχουν κυριευσει. Αν ξαναδω τπτ λεω να παρω το γιατρο. Εκτος κι αν δεν αντεξω


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δημητρούλα όλα θα μπουν σε σειρα. Που θα παει; Θα γυρίσει ο τροχός!

Μαρακι μηπως αλλάζεις μήνα; Μεγαλώνει και η μήτρα σου. Μπορει να ειναι κι απ' αυτο. Δεν πιστευω να κουραζεσαι ή να σηκώνεις βαρος, ετσι;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Δημητρούλα όλα θα μπουν σε σειρα. Που θα παει; Θα γυρίσει ο τροχός!

Μαρακι μηπως αλλάζεις μήνα; Μεγαλώνει και η μήτρα σου. Μπορει να ειναι κι απ' αυτο. Δεν πιστευω να κουραζεσαι ή να σηκώνεις βαρος, ετσι;

 

πρίν από 6 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Μωρε πάρε τον γιατρό να ηρεμήσεις εστω μην φοβασαι απλα να σου επιβεβαιωσουν οτι συμβαινει που συμβαινει σε ολες εδω που τα λεμε

Μπα δεν κανω τπτ κοριτσια... Εχουν ερθει και 1,5 παλετα πραγματα αλλα τα εχω αφησει μεσα στη μεση στο μαγαζι. Τα κοιταζω και με κοιταζουν

Δεν αλλαζω μηνα. ευελπιστω να ειναι απο τη vasclor που με ψιλοζορισε σημερα και τα πονακια να ειναι φυσιολογικα. Ισως ειμαι υπερβολικη. Οχι ισως, ειμαι για να λεμε και του στραβου το δικαιο, αλλα οποιος εχει καει. Τελοσπαντων, αν ξαναδω τπτ μεχρι το απογευμα θα παρω το γιατρο τηλ


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μίλησα με το γιατρό για τις αιματολογικές εξετάσεις που έκανα την Παρασκευη και του ειπα και τα σημερινά και μου ειπε οτι σιγουρα ειναι απο τη vasclor. Αυτη η σιγουρια του οταν μιλαει ποσο καθησυχαστικη ειναι.. Ασχετο αν εγω ειμαι ψυχωτικη ωρες ωρες . Για αυτο ειπαμε με τον καλο μου, να μείνουμε σε ολη την εγκυμοσυνη σε αυτον τον γιατρο

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...