Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , teenthybell είπε:

Σε εφτα μέρες!!! Αχ πρέπει να περιμενω μάλλον κορίτσι.. απλά εχω πονακια ηπια χαμηλα ψιλομονιμα μεσα στη μερα κ μου έκανε εντύπωση. Στο γιατρό δεν πηγα περιμένω κι αυτό το μήνα πως θα συμπεριφερθω. Η χοριακη θα δείξει τοσο νωρίς?

Εύχομαι καλη επιτυχία σε ολα τα κορίτσια!

υπαρχουν τα τεστ εγυμοσινης   πρωιμης ανυχνευσης σουυ λενε αν εισαι εγγυος 6 μερες πριν αν εισαι εγυος θα σου διξει σιγουρα αχνη γραμη οποτε και χοριακη αν κανεις θα σου διξει σιγουρα απλα θα ειναι χαμιλη........σε καταλαβαινω την αγονια που νιωθεις ειμαι και εγω ακριβως σε αυτη την φαση της αναμονης

η πρηγουμενη εγγυμοσινη δυστιχος δεν προχορησε και εκανα αποξεση στις 7 εβδομαδες τωρα προσπαθισαμε  και παλι και περιμενω σε εξι μερεσ περιοδο και με εχεχι φαει η αγονια.....το σκεφτομαι να κανω το τεστ εγγυμοσινης που σου λεει αν εισαι εγγυος πριν την περιοδο αλλα με πιανει ενα ανχος και θα δω αν θα το κανω... ......

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 35 λεπτά , Dimitra97 είπε:

υπαρχουν τα τεστ εγυμοσινης   πρωιμης ανυχνευσης σουυ λενε αν εισαι εγγυος 6 μερες πριν αν εισαι εγυος θα σου διξει σιγουρα αχνη γραμη οποτε και χοριακη αν κανεις θα σου διξει σιγουρα απλα θα ειναι χαμιλη........σε καταλαβαινω την αγονια που νιωθεις ειμαι και εγω ακριβως σε αυτη την φαση της αναμονης

η πρηγουμενη εγγυμοσινη δυστιχος δεν προχορησε και εκανα αποξεση στις 7 εβδομαδες τωρα προσπαθισαμε  και παλι και περιμενω σε εξι μερεσ περιοδο και με εχεχι φαει η αγονια.....το σκεφτομαι να κανω το τεστ εγγυμοσινης που σου λεει αν εισαι εγγυος πριν την περιοδο αλλα με πιανει ενα ανχος και θα δω αν θα το κανω... ......

 

Ποσο σε καταλαβαίνω. Με βλέπω να μην κρατιεμαι την αλλη βδομάδα θα το κάνω κι ότι γίνει!αλλα να περάσουν ακόμα 3 4 μέρες... έχεις συμπτώματα εσύ?

Σε πόσες μέρες περιμένεις?ειπες 6 συγνώμη.

Μαζι θα αγωνιουμε Δήμητρα. Σου εύχομαι να είσαι!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , teenthybell είπε:

Ποσο σε καταλαβαίνω. Με βλέπω να μην κρατιεμαι την αλλη βδομάδα θα το κάνω κι ότι γίνει!αλλα να περάσουν ακόμα 3 4 μέρες... έχεις συμπτώματα εσύ?

Σε πόσες μέρες περιμένεις?

ασεε εχω τρελαθει απο το ανχος ....ναι καντο σε 3   η  4 μερεσ θα διξει σιγουρα παε της  prredictor  ειαι παρ πολυ καλο εγω αυτο ειχα χρησημοιπιησει την προηγουμενη φορα 

εγω περιμενω 09/02 σκεφτομαι να το κανω σε δυο μερες αλλα θα δω οποως μου ερθει εκινη την στιγμη δεν θελω να δω ανητικο τεστ θα στεναχορηθω πολυ....εχω πολυ ελαφρια  πονακια περιοδου  ελαχιστο πονο στο στηθος και υγρα τα δυο συπτωματα τα ειχα σημερα.......

την προηγουμενη φορα που εμεινα εγγυος σαν συπτωματα ειχα πονους περιοδου παρα πολυ εντονο και πρισμενο στηθος και παρα πολα  υγρα  ......βεβεα το αφησα εκεινη την φορα και εκανα το τεστ την τριτη ημερα της καθυστερησης εχω πολυ σταθερο κυκλο στι 28 μερες .....τα συπτωματα μουυ ειχαν ξεκνησει 2 μερεσ πριν την αναμενομενη περιοδο .....βεβεα ηταν ιδια  τα συπτωματα οπως σε καθε μου περιοδο εκτος απο τα υγρα ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitra97 είπε:

ασεε εχω τρελαθει απο το ανχος ....ναι καντο σε 3   η  4 μερεσ θα διξει σιγουρα παε της  prredictor  ειαι παρ πολυ καλο εγω αυτο ειχα χρησημοιπιησει την προηγουμενη φορα 

εγω περιμενω 09/02 σκεφτομαι να το κανω σε δυο μερες αλλα θα δω οποως μου ερθει εκινη την στιγμη δεν θελω να δω ανητικο τεστ θα στεναχορηθω πολυ....εχω πολυ ελαφρια  πονακια περιοδου  ελαχιστο πονο στο στηθος και υγρα τα δυο συπτωματα τα ειχα σημερα.......

την προηγουμενη φορα που εμεινα εγγυος σαν συπτωματα ειχα πονους περιοδου παρα πολυ εντονο και πρισμενο στηθος και παρα πολα  υγρα  ......βεβεα το αφησα εκεινη την φορα και εκανα το τεστ την τριτη ημερα της καθυστερησης εχω πολυ σταθερο κυκλο στι 28 μερες .....τα συπτωματα μουυ ειχαν ξεκνησει 2 μερεσ πριν την αναμενομενη περιοδο .....βεβεα ηταν ιδια  τα συπτωματα οπως σε καθε μου περιοδο εκτος απο τα υγρα ....

Μια μερα διαφορά έχουμε. Αυτη η αναμονή σκοτώνει. Αλλά καλύτερα να ξερω κι ας απογοητευτω. Το θελω πολυ και εγω και είμαι και 35 και αγχώνομαι. Εγω χτες πονουσα πιο πολυ σήμερα οχι τοσο. Ας κάνουμε αλλά πραγματα να ξεχνιόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , teenthybell είπε:

Μια μερα διαφορά έχουμε. Αυτη η αναμονή σκοτώνει. Αλλά καλύτερα να ξερω κι ας απογοητευτω. Το θελω πολυ και εγω και είμαι και 35 και αγχώνομαι. Εγω χτες πονουσα πιο πολυ σήμερα οχι τοσο. Ας κάνουμε αλλά πραγματα να ξεχνιόμαστε.

ναι οντος μια μερα διαφοτρα εχουμε 

 .....και εμενα με σκοτωνει η αναμονη ....εγω  φοβαμαι δεν θελω να το δω αρνητικο θα στεναχορηθω πολυ 

.....και εγω αυτο προσπαθω να ξεχνιεμαι αλλα δυσκολο .....

εχετε καιρο που κανετε προσπαθιες η τωρα ηταν η πρωτη φορα ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , Dimitra97 είπε:

ναι οντος μια μερα διαφοτρα εχουμε 

 .....και εμενα με σκοτωνει η αναμονη ....εγω  φοβαμαι δεν θελω να το δω αρνητικο θα στεναχορηθω πολυ 

.....και εγω αυτο προσπαθω να ξεχνιεμαι αλλα δυσκολο .....

εχετε καιρο που κανετε προσπαθιες η τωρα ηταν η πρωτη φορα ?

Τριτος μηνας είναι. Κι εγω το θελω πολυ και νομιζα πως θα ήταν πολυ απλο κι εύκολο. Δεν πρέπει να απογοητευομαστε γιατί δυστυχώς δεν είναι στο χέρι μας απολυτα. Οσο τα σκέφτεσαι κιόλας βρισκεις διαφορά πονακια κ τα μεγαλοποιουμε. Τα λεω κ γω στον εαυτό μου οτι κ αρνητικό να εχω να μην με παρει απο κάτω.

Εγω νιώθω ενα διάχυτο πονο κ με διάρκεια χαμηλα. Οχι πολυ εντονο αλλά τον νιωθω καθαρά. Οχι σαν αυτον ακριβώς που νιώθω οταν μου έρχεται η περίοδος.

Εσείς? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , teenthybell είπε:

Τριτος μηνας είναι. Κι εγω το θελω πολυ και νομιζα πως θα ήταν πολυ απλο κι εύκολο. Δεν πρέπει να απογοητευομαστε γιατί δυστυχώς δεν είναι στο χέρι μας απολυτα. Οσο τα σκέφτεσαι κιόλας βρισκεις διαφορά πονακια κ τα μεγαλοποιουμε. Τα λεω κ γω στον εαυτό μου οτι κ αρνητικό να εχω να μην με παρει απο κάτω.

Εγω νιώθω ενα διάχυτο πονο κ με διάρκεια χαμηλα. Οχι πολυ εντονο αλλά τον νιωθω καθαρά. Οχι σαν αυτον ακριβώς που νιώθω οταν μου έρχεται η περίοδος.

Εσείς? 

εγω εχω πονακια περιοδου αλλα παρα πολυ ελαφρια και σημερα ξεκηνησα και εγω υγρα υπολευκα  ...

εμενα  ειναι η πρωτη προσπαθεια μετα την αποβολη.....μακαρι να βγουν θετικα τα τεστακια μας το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου <3

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Dimitra97 είπε:

εγω εχω πονακια περιοδου αλλα παρα πολυ ελαφρια και σημερα ξεκηνησα και εγω υγρα υπολευκα  ...

εμενα  ειναι η πρωτη προσπαθεια μετα την αποβολη.....μακαρι να βγουν θετικα τα τεστακια μας το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου <3

Θετική ενέργεια κι όλα θα πάνε καλα!!! Είμαι σίγουρη. Λιγη υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι θετικά τεστ κορίτσια μου απλά σαν συμβουλή μην βιαστείτε να το κάνετε...Εχω βιαστεί 2 φορές βασικά κάθε μήνα αλλά 2 φορές θετικό...χαρά κλπ κατέληξε κ τις 2 σε βιοχημική την οποία μπορεί και να μην την καταλάβαινα αν δεν βιαζόμουν...μετά;;ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!! νομίζω μεγαλύτερη από αρνητικό τεστ ...ότι σας φωτίσει...οπότε 9αντως κ να το κάνετε να έρθει κ να μείνει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Lilly28 είπε:

Εύχομαι θετικά τεστ κορίτσια μου απλά σαν συμβουλή μην βιαστείτε να το κάνετε...Εχω βιαστεί 2 φορές βασικά κάθε μήνα αλλά 2 φορές θετικό...χαρά κλπ κατέληξε κ τις 2 σε βιοχημική την οποία μπορεί και να μην την καταλάβαινα αν δεν βιαζόμουν...μετά;;ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!! νομίζω μεγαλύτερη από αρνητικό τεστ ...ότι σας φωτίσει...οπότε 9αντως κ να το κάνετε να έρθει κ να μείνει!!!

Ευχαριστούμε! Και σε ολα τα κορίτσια! Η αγωνια θα κορυφωθεί μερα τη μέρα λογικό είναι. Για ολες μας αυτό συμβαίνει.

Πολυ ανακούφιση η συζήτηση εδω κ να τα μοιραζόμαστε! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , teenthybell είπε:

Θετική ενέργεια κι όλα θα πάνε καλα!!! Είμαι σίγουρη. Λιγη υπομονή...

μακαρι κοπελα μου .....

πρίν από 11 λεπτά , Lilly28 είπε:

Εύχομαι θετικά τεστ κορίτσια μου απλά σαν συμβουλή μην βιαστείτε να το κάνετε...Εχω βιαστεί 2 φορές βασικά κάθε μήνα αλλά 2 φορές θετικό...χαρά κλπ κατέληξε κ τις 2 σε βιοχημική την οποία μπορεί και να μην την καταλάβαινα αν δεν βιαζόμουν...μετά;;ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!! νομίζω μεγαλύτερη από αρνητικό τεστ ...ότι σας φωτίσει...οπότε 9αντως κ να το κάνετε να έρθει κ να μείνει!!!

να εισα καλα κοριτσι μου .....μακαρι αν ερθει αυτον το μηνα  αλιως τον επομενο δεν πειραζει και να μην και να μην ξαναεχω αποβολη εχω παρει πολυ μεγαλο φοβο μετα απο αυτο  και οταν θα δω θετικο τεστ μεχρι να περασει ο καιρος θα τρεμω μην συμβει κατι .....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Amalia! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σας διαβάζω καιρό.. Κι εγώ στην προσπάθεια είμαι.. και στην παρατήρηση συμπτωμάτων κάθε μήνα!! :unsure:

Καλησπέρα κοριτσι μ σου εύχομαι  σύντομα ένα θετικο τεστακι δύστυχος τα στπτωματα σε πολες κοπέλες  είναι  ίδια με της περιόδου εγώ προχθές π έμαθα ότι είμαι εγγυος είχα πάλι ακριβώς τα ίδια συπτωματα με την περίοδο και στην πρώτη εγγυμοσινη και τώρα στην δεύτερη....τα άτιμα αυτά τα συπτωματα μας μπερδεύουν πολύ δύστυχος..... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μ σου εύχομαι  σύντομα ένα θετικο τεστακι δύστυχος τα στπτωματα σε πολες κοπέλες  είναι  ίδια με της περιόδου εγώ προχθές π έμαθα ότι είμαι εγγυος είχα πάλι ακριβώς τα ίδια συπτωματα με την περίοδο και στην πρώτη εγγυμοσινη και τώρα στην δεύτερη....τα άτιμα αυτά τα συπτωματα μας μπερδεύουν πολύ δύστυχος..... 

Συγχαρητήρια! Με το καλό εύχομαι! Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη! 

Μακάρι να πάρουμε σειρά και οι υπόλοιπες που προσπαθούμε και δεν έρχεται! Προσπαθούσατε καιρό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...