Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες! Είμαι καινούργια στο φόρουμ και θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει κάποιο ανοιχτό θέμα για γυναίκες που κάνουν τις πρώτες τους προσπάθειες για μωράκι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 months later...
On 10/10/2020 at 9:07 ΜΜ, Dimitra94 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Είμαι καινούργια στο φόρουμ και θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει κάποιο ανοιχτό θέμα για γυναίκες που κάνουν τις πρώτες τους προσπάθειες για μωράκι!

Καλημέρα σας και καλή χρόνια μπορείτε να μου πείτε και εμένα ποιο θέμα είναι αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια καλησπέρα! Εγώ πριν από 2 μήνες και κάτι, για την ακρίβεια 9-12-20 έκανα διακοπη κυησης λόγω cmv στη 13η εβδομαδα.  Τώρα στις 15 Φεβρουαρίου είχα ραντεβού με τον γυναικολόγο μου για επανέλεγχο και αφού μου είχε έρθει η περίοδος 2 φορές και είδε ότι είμαι εντάξει, μας είπε ότι μπορούμε να ξανά προσπαθήσουμε.  Μάλιστα εκείνη τη μερα είδε ότι έχω " αυγουλακι" που σημαινει ότι ήμουν στις μέρες μου όμως εμεις λόγω του μικρού μας δεν καταφέραμε να έχουμε επαφη εκείνη τη μερα αλλά την επόμενη.  Τι λέτε? Υπάρχει περίπτωση να τα καταφέραμε???

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια , χρόνια πολλά !! Πριν 4 μέρες είχα έρθει σε επαφή με τον άντρα μου, την επόμενη όχι (σκόπιμα όχι ) κ αμέσως μετά την επόμενη έκανα τεστ ωορρηξιας κ χαμογέλασε ότι είναι θετικό! Όποτε είχα επαφή εκείνη τη μέρα , είχα κ εχθές ! Η ωορρηξία μ ήταν εχθές , το κατάλαβα γιατί είχα τ πονάκια ! Θα έρθω ξ σε επαφή κ σήμερα βέβαια .. έχω πιθανότητες ;;; Τι λέτε ;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας! 26η μερα του κυκλου ηρθα σε επαφη ελευθερα με τον συζυγο! Οι τελευταίες δυο περιοδοι ηρθαν στις 48 μερες! Μου εχει ερθει 3 φορες μετα την πρωτη γεννα οποτε δεν εχει σταθεροποιηθεί ο κυκλος ακομα!

 

Τρεις μερες μετα την επαφη ειχα λιγες κηλιδες ροζ-κοκκινες οι οποιες σταματησαν! Δεν εμοιαζε με περιοδο! Υπαρχει περιπτωση να ειναι αιμορραγια εμφυτευσης; τοσο γρηγορα; εχει τυχει σε καμια;


url%5D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα,

Πραγματικά, δεν πρέπει να τα αναλύουμε όλα τα συμπτώματα τόσο, αλλά κάποιες φορές είναι τόσα που και αυτά προκαλούν από μόνα τους!

Είμαι στην 25η ημέρα του κύκλου (31 ημερών κύκλος με επαφές στις γόνιμες) με τα εξής συμπτώματα:

Πρησμένο στήθος και πρησμένη κοιλιά από τη 17η μέρα

Κάποιες αραιές ήπιες κράμπες στην κοιλιά 

Πονοκέφαλο

Τσιμπήματα στη μέση 

Σήμερα έχω και ζαλάδες όταν σηκώνομαι απτον καναπέ 

Περνάει απτο μυαλό μου και το πλασιμπο φαινόμενο αλλά τόσα πολλά συμπτώματα δεν είχα ποτέ! Δεν έχω καμία ιδιαίτερη αγωνία για εγκυμοσύνη να πω την αλήθεια, το θέλουμε και το προσπαθούμε αλλά είμαστε αρκετά χαλαροί.

Εχει κάποια ανάλογη εμπειρία? 

Link to comment
Share on other sites

On 26/12/2021 at 1:24 ΜΜ, elena27 είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια , χρόνια πολλά !! Πριν 4 μέρες είχα έρθει σε επαφή με τον άντρα μου, την επόμενη όχι (σκόπιμα όχι ) κ αμέσως μετά την επόμενη έκανα τεστ ωορρηξιας κ χαμογέλασε ότι είναι θετικό! Όποτε είχα επαφή εκείνη τη μέρα , είχα κ εχθές ! Η ωορρηξία μ ήταν εχθές , το κατάλαβα γιατί είχα τ πονάκια ! Θα έρθω ξ σε επαφή κ σήμερα βέβαια .. έχω πιθανότητες ;;; Τι λέτε ;;;

Είχατε πολλές πιθανότητες!!! Τα καταφέρατε εν τέλη?? ❤️


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Είχατε πολλές πιθανότητες!!! Τα καταφέρατε εν τέλη?? ❤️

Όχι κορίτσι μου , δε θα τ καταφέραμε ! Τώρα είμαι στην 20η μέρα κ περιμένω να δω ποτέ θα κάνω ωορρηξία ! Είμαι σε αναμμένα κάρβουνα … φεύγει κ ο άντρας μου τη Τετάρτη για επαγγελματικό ταξίδι , να δω τι θα γίνει ! Ελπίζω να τη βρω αύριο για να προλάβουμε. !!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Irini85 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Πραγματικά, δεν πρέπει να τα αναλύουμε όλα τα συμπτώματα τόσο, αλλά κάποιες φορές είναι τόσα που και αυτά προκαλούν από μόνα τους!

Είμαι στην 25η ημέρα του κύκλου (31 ημερών κύκλος με επαφές στις γόνιμες) με τα εξής συμπτώματα:

Πρησμένο στήθος και πρησμένη κοιλιά από τη 17η μέρα

Κάποιες αραιές ήπιες κράμπες στην κοιλιά 

Πονοκέφαλο

Τσιμπήματα στη μέση 

Σήμερα έχω και ζαλάδες όταν σηκώνομαι απτον καναπέ 

Περνάει απτο μυαλό μου και το πλασιμπο φαινόμενο αλλά τόσα πολλά συμπτώματα δεν είχα ποτέ! Δεν έχω καμία ιδιαίτερη αγωνία για εγκυμοσύνη να πω την αλήθεια, το θέλουμε και το προσπαθούμε αλλά είμαστε αρκετά χαλαροί.

Εχει κάποια ανάλογη εμπειρία? 

Καλησπέρα κορίτσι μου,τα συμπτώματα αρκετά και διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα. Από Δευτέρα θα σου έλεγα να κάνεις ένα τεστ πρώιμης ανίχνευσης για να δεις τι γίνεται...και εύχομαι ότι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


24 minutes ago, Lilly28 said:

Καλησπέρα κορίτσι μου,τα συμπτώματα αρκετά και διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα. Από Δευτέρα θα σου έλεγα να κάνεις ένα τεστ πρώιμης ανίχνευσης για να δεις τι γίνεται...και εύχομαι ότι καλύτερο

Καλησπέρα!!

Νομίζω πως θα το κάνω το τεστ αν και δεν το ήξερα καν ότι υπάρχει. Τουλάχιστον να μου λυθεί η απορία των συμπτωμάτων.

Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Irini85 είπε:

Καλησπέρα!!

Νομίζω πως θα το κάνω το τεστ αν και δεν το ήξερα καν ότι υπάρχει. Τουλάχιστον να μου λυθεί η απορία των συμπτωμάτων.

Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή!!

Για αυτό είμαστε εδώ.. σου εύχομαι ότι επιθυμεί ή ψυχούλα σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα,

Εχω ξεκινήσει κι εγω προσπαθειες για μπεμπακι εδω κ τρεις μήνες. Τους δυο προηγούμενους ο κύκλος μου διαταραχθηκε πολυ με αποτέλεσμα να μου έρχεται στις 21 κ 23 μέρες πραγμα πολυ περίεργο, καθώς είναι πολυ σταθερος πάντα γύρω στις 28 μέρες. Αυτό το μήνα εχω μια απίστευτη σιγουρια βαθειά μέσα μου κ καποια περίεργα συμπτώματα ομοια με τις περιοδου. Ηπιες κραμπες χαμηλα, τσιμπήματα στο στήθος που δεν εχω γενικα πριν την περίοδο, κ πονο στη μεση.

 

Στην 22 μέρα ειμαι σήμερα. Εμφανίζονται τόσο νωρίς? Τι αγωνία είναι αυτή...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , teenthybell είπε:

Καλησπέρα κι απο μένα,

Εχω ξεκινήσει κι εγω προσπαθειες για μπεμπακι εδω κ τρεις μήνες. Τους δυο προηγούμενους ο κύκλος μου διαταραχθηκε πολυ με αποτέλεσμα να μου έρχεται στις 21 κ 23 μέρες πραγμα πολυ περίεργο, καθώς είναι πολυ σταθερος πάντα γύρω στις 28 μέρες. Αυτό το μήνα εχω μια απίστευτη σιγουρια βαθειά μέσα μου κ καποια περίεργα συμπτώματα ομοια με τις περιοδου. Ηπιες κραμπες χαμηλα, τσιμπήματα στο στήθος που δεν εχω γενικα πριν την περίοδο, κ πονο στη μεση.

 

Στην 22 μέρα ειμαι σήμερα. Εμφανίζονται τόσο νωρίς? Τι αγωνία είναι αυτή...

καλησπερα teenthybell ρωτησες τον γυναικολογο σου γιατι μπορει να συνεβει αυτο με τον κυκλο σου και διαταραχθηκε τοσο  ?η αληθεια ειναι οτι τα συπτωματα περιοδου και της εγγυμοσινης για μερικες γυναικες ειναι ακρβως τα ιδια εγω οταν εμεινα εγγυος για πρωτη φορα τα συπτωματα ητανε ιδια αφου πηγαινα στην τουαλετα συνεχια γτ νομιζα οτι θα μου ερθει.......βεβεα δεν ηρθε ποτε ....γτ δεν πας να κανεις μια  β χοριακη να σου φυγει και η αγωνια .....εμενα τα συπτωματα εγγυμοσυνης μου ειχα εμφανηστει δυο μερες πριν την αναμενομενη περιοδο ....ποτε ειναι κανονικα να αδιαθετησεις ??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Dimitra97 είπε:

καλησπερα teenthybell ρωτησες τον γυναικολογο σου γιατι μπορει να συνεβει αυτο με τον κυκλο σου και διαταραχθηκε τοσο  ?η αληθεια ειναι οτι τα συπτωματα περιοδου και της εγγυμοσινης για μερικες γυναικες ειναι ακρβως τα ιδια εγω οταν εμεινα εγγυος για πρωτη φορα τα συπτωματα ητανε ιδια αφου πηγαινα στην τουαλετα συνεχια γτ νομιζα οτι θα μου ερθει.......βεβεα δεν ηρθε ποτε ....γτ δεν πας να κανεις μια  β χοριακη να σου φυγει και η αγωνια .....εμενα τα συπτωματα εγγυμοσυνης μου ειχα εμφανηστει δυο μερες πριν την αναμενομενη περιοδο ....ποτε ειναι κανονικα να αδιαθετησεις ??

Σε εφτα μέρες!!! Αχ πρέπει να περιμενω μάλλον κορίτσι.. απλά εχω πονακια ηπια χαμηλα ψιλομονιμα μεσα στη μερα κ μου έκανε εντύπωση. Στο γιατρό δεν πηγα περιμένω κι αυτό το μήνα πως θα συμπεριφερθω. Η χοριακη θα δείξει τοσο νωρίς?

Εύχομαι καλη επιτυχία σε ολα τα κορίτσια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...