Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Neverstop είπε:

      Κατάλαβα... κ κοιμάται μόνο του στο δωμάτιο του?😢Στο πάρκο κοιμούνται?

      Το πάρκο δεν είναι για πολλές ώρες-μερες  λόγο στρώματος κυρίως δεν είναι Κ ότι πιο κατάλληλο για συνεχή χρήση για πιο υγιηνο υποτίθετε . Μετά μόνο του αν δεν μπορείς συγκοιμιση. Αλλά μην σε ανχωνει πλέον στους 7 μήνες το παιδί στριφογυρναει μόνο του φωνάζει πιο δυνατά οπότε ξυπνάς Κ επίσης πλέον δεν χρειάζετε Κ να το ρευετε κτλ. 

      • Μου αρέσει 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ναι μπορει να εκανες πιο μετα απο οτι υπολογίζεις...εγω παω συμφωνα μετα τα κολπικα υγρα κ τα πονακια που εχω ως προς την ωορρηξία.

Και εγώ έτσι πήγαινα.. Αλλά ατό το μήνα δεν ένιωσα τίποτα...!!  Ο  αρραβωνιαστικο μου βεβαια μου είπε στις 27 του μήνα ότι μπορεί να έχω ωορηξια γιατί ένιωθε περισσότερα υγρά  αλλά αυτό τώρα δε το υπολογίζω καν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Δεσποινα19 είπε:

Και εγώ έτσι πήγαινα.. Αλλά ατό το μήνα δεν ένιωσα τίποτα...!!  Ο  αρραβωνιαστικο μου βεβαια μου είπε στις 27 του μήνα ότι μπορεί να έχω ωορηξια γιατί ένιωθε περισσότερα υγρά  αλλά αυτό τώρα δε το υπολογίζω καν

κάπως έτσι είμαι κ εγώ  πριν μια εβδομάδα είχα πολλά υγρά την μια μέρα, είχα επαφή τότε κ μετά από 2 μέρες τπτ πολύ ξηρότητα.ειμαι στην 39η μέρα κ δεν ξέρω τελικά αν έγινε κάτι. μάλλον θα είναι κανένας ανορεκτικος κύκλος. βέβαια θηλάζω ακόμα κ δεν ξέρω, δεν έχω σταθερό κύκλο αλλά πάνω κάτω από τα συμπτώματα καταλαβαίνω.το κακο είναι ότι εγώ νιώθω απλά δεν βλέπω αύξηση στην θερμοκρασία μου για πω ότι όντως έγινε ωορρηξία 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

κάπως έτσι είμαι κ εγώ  πριν μια εβδομάδα είχα πολλά υγρά την μια μέρα, είχα επαφή τότε κ μετά από 2 μέρες τπτ πολύ ξηρότητα.ειμαι στην 39η μέρα κ δεν ξέρω τελικά αν έγινε κάτι. μάλλον θα είναι κανένας ανορεκτικος κύκλος. βέβαια θηλάζω ακόμα κ δεν ξέρω, δεν έχω σταθερό κύκλο αλλά πάνω κάτω από τα συμπτώματα καταλαβαίνω.το κακο είναι ότι εγώ νιώθω απλά δεν βλέπω αύξηση στην θερμοκρασία μου για πω ότι όντως έγινε ωορρηξία 

Αα έχεις μεγάλο κύκλο εσύ...μακάρι να έχει γίνει θαύματακι ζουζουνα.... Ξηρότητα έχω και εγώ από εκείνη τη μέρα.. Και όταν περιμένω περίοδο πάντα σχεδόν έχω υγρά πριν έρθει... Και έτσι κατάλαβενω ότι έρχεται.. Τώρα είναι άφαντα. Σήμερα είμαι στις 3 μέρες καθυστέρηση και περιμένω.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Δεσποινα19 είπε:

Αα έχεις μεγάλο κύκλο εσύ...μακάρι να έχει γίνει θαύματακι ζουζουνα.... Ξηρότητα έχω και εγώ από εκείνη τη μέρα.. Και όταν περιμένω περίοδο πάντα σχεδόν έχω υγρά πριν έρθει... Και έτσι κατάλαβενω ότι έρχεται.. Τώρα είναι άφαντα. Σήμερα είμαι στις 3 μέρες καθυστέρηση και περιμένω.... 

είναι λόγο του θηλασμού δεν μπορώ να το προσδιορίσω γι'αυτό. όταν δεν θηλαζα είχα από 33 μέχρι 35 ,40.μακάρι να έχεις μείνει!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

είναι λόγο του θηλασμού δεν μπορώ να το προσδιορίσω γι'αυτό. όταν δεν θηλαζα είχα από 33 μέχρι 35 ,40.μακάρι να έχεις μείνει!!!

Μάλλον όχι ζουζουνα μου... Μόλις είδα υγρά κιτρινοπα με μια σαν ίνα ξέρεις σαν κλωστή ροζ.. Οπότε σε λίγες ώρες θα κατέβει η ακατανομαστη.... Σε ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Δεσποινα19 είπε:

Μάλλον όχι ζουζουνα μου... Μόλις είδα υγρά κιτρινοπα με μια σαν ίνα ξέρεις σαν κλωστή ροζ.. Οπότε σε λίγες ώρες θα κατέβει η ακατανομαστη.... Σε ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση.. 

μμμ αν είναι διάφανα τα υγρά όπως είναι της ωορρηξίας μπορεί να είναι κ μπεμπέ να ξέρεις...περίμενε 2 μέρες κ μετά κάνε τεστ


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,είμαι καινούργια εδώ!!Εχω ένα παιδάκι 3,5 ετών και εγώ είμαι 24...Έχω σταθερό κύκλο 30 ημερων...Αδιαθετησα 27 Ιουνίου με 30 Ιουνίου...Μετά από έξι μέρες αφότου τελείωσε η περίοδος είδα καφέ κηλίδες στο εσώρουχο μόνο και όχι στο σκούπισμα για 5 μέρες περίπου...Δηλαδη από την 6η μέρα του κύκλου με την 10η...είχαμε ελεύθερες επαφές την 6η-8η-9η και 14η μέρα του κύκλου...τώρα είμαι στην 19 μέρα του κύκλου...Τραβηγματα νιώθω κάθε μέρα χαμηλά από τα αριστερά και λίγο βαρύ το στήθος συνήθως το βράδυ...λέτε η περίοδος να ήταν εμφυτευση!?Έτσι είχα πάθει και στην πρώτη εγκυμοσύνη και τελικά το έμαθα όταν ήμουν 6 εβδομάδων...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/7/2020 at 5:20 ΜΜ, Δήμητρα1996! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,είμαι καινούργια εδώ!!Εχω ένα παιδάκι 3,5 ετών και εγώ είμαι 24...Έχω σταθερό κύκλο 30 ημερων...Αδιαθετησα 27 Ιουνίου με 30 Ιουνίου...Μετά από έξι μέρες αφότου τελείωσε η περίοδος είδα καφέ κηλίδες στο εσώρουχο μόνο και όχι στο σκούπισμα για 5 μέρες περίπου...Δηλαδη από την 6η μέρα του κύκλου με την 10η...είχαμε ελεύθερες επαφές την 6η-8η-9η και 14η μέρα του κύκλου...τώρα είμαι στην 19 μέρα του κύκλου...Τραβηγματα νιώθω κάθε μέρα χαμηλά από τα αριστερά και λίγο βαρύ το στήθος συνήθως το βράδυ...λέτε η περίοδος να ήταν εμφυτευση!?Έτσι είχα πάθει και στην πρώτη εγκυμοσύνη και τελικά το έμαθα όταν ήμουν 6 εβδομάδων...

Γειά σου Δήμητρα!!Να σου ζήσει το παιδάκι σου!!!!με το καλό και στο επόμενο!!!!σοβαρά και στη πρώτη σου εγκυμοσύνη είχες περίοδο κανονικά ενώ ήσουν έγκυος??άρα δεν αποκλείεται να συνεβει ξανά....γιατι δεν κάνεις κάποιο τεστ να σου φύγει η αγωνία??

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Γειά σου Δήμητρα!!Να σου ζήσει το παιδάκι σου!!!!με το καλό και στο επόμενο!!!!σοβαρά και στη πρώτη σου εγκυμοσύνη είχες περίοδο κανονικά ενώ ήσουν έγκυος??άρα δεν αποκλείεται να συνεβει ξανά....γιατι δεν κάνεις κάποιο τεστ να σου φύγει η αγωνία??

Καλησπέρα!!!Σε ευχαριστώ πολύ!!!Ναι ήταν ψευτοπεριοδος και τελικά ήταν η σύλληψη...αύριο περιμένω τα τεστ να έρθουν...μέχρι τότε αγωνία...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση γιατί δεν θυμάμαι στα τεστ clearblue με τον σταυρό στο παράθυρο το μεγάλο που θα φανεί το συν ή το πλην πρέπει να έχει από την αρχή πλην ,πριν να το βρεθούμε με ουρά?ή είναι ελαττωματικό 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

να κάνω μια ερώτηση γιατί δεν θυμάμαι στα τεστ clearblue με τον σταυρό στο παράθυρο το μεγάλο που θα φανεί το συν ή το πλην πρέπει να έχει από την αρχή πλην ,πριν να το βρεθούμε με ουρά?ή είναι ελαττωματικό 

Όχι δεν έχει καμία ένδειξη  πριν πρέπει να είναι κενό   το κουτάκι.  Ή είναι ελαττωματικο ή έλεγξε  την ημερομηνία λήξης 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Όχι δεν έχει καμία ένδειξη  πριν πρέπει να είναι κενό   το κουτάκι.  Ή είναι ελαττωματικο ή έλεγξε  την ημερομηνία λήξης 

ωωω εντάξει...σε ευχαριστώ πολύ...ημερομηνία λήξης είναι οκ...άρα είναι ελαττωματικό τότε...ήταν κ τα 2 έτσι που είχε μέσα.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Είμαι καινούργια εδώ θα ήθελα να με βοηθήσετε. Προσπαθούμε ένα χρόνο με τον άντρα μου να γίνουμε γονείς και μόλις πήγα σε καινούργιο γυναικολόγο. Πριν λίγους μήνες είχα μια βιοχημικη και τώρα πήγα για να κάνουμε εξετάσεις. Τελικά μου έκανε μόνο υπέρηχο (έχω πολυκηστικες) και ενώ μου είχε πει θα ξεκινήσουμε εξετάσεις δεν μας έγραψε τίποτα μου έδωσε το serpafar και το ovestin. Τα έχει πάρει κάποια?? Και αν έχουν αποτέλεσμα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andriana1998 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Είμαι καινούργια εδώ θα ήθελα να με βοηθήσετε. Προσπαθούμε ένα χρόνο με τον άντρα μου να γίνουμε γονείς και μόλις πήγα σε καινούργιο γυναικολόγο. Πριν λίγους μήνες είχα μια βιοχημικη και τώρα πήγα για να κάνουμε εξετάσεις. Τελικά μου έκανε μόνο υπέρηχο (έχω πολυκηστικες) και ενώ μου είχε πει θα ξεκινήσουμε εξετάσεις δεν μας έγραψε τίποτα μου έδωσε το serpafar και το ovestin. Τα έχει πάρει κάποια?? Και αν έχουν αποτέλεσμα 

Ειναι ορμονες για προκληση ωορηξιας Κ προγραμματισμενες επαφες συννενοηθηκες κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...είμαι καινούρια εδώ...πριν δύο χρόνια έμεινα έγκυος κ έχασα το νινακι μου 3 μηνών. Σε αυτα τα δύο χρόνια κάναμε προσπάθεια με τον άντρα μου αλλά λόγω επαγγελματων δεν βρισκόμασταν πάντα στις γόνιμες κ πάντα με άγχος (οδηγός σε φορτηγού στην Γερμανία).εδώ και 1,5 μήνα μετακόμισα στην Γερμανία μόνιμα από το τότε του δώσαμε να καταλάβει δεν κοιτάξαμε ούτε γόνιμες ούτε τπτ.ο κύκλος μου είναι 32-33 ημέρες πάντα. Η τελευταία μου περίοδος ήταν 9/6 και προχθές 18/7 έκανα 2 τέστ τα οποία βγηκαν αρνητικά.εχω σήμερα 11 μέρες καθυστέρηση. Νιώθω κάτι μικρά που κ που τσιμπιματακια χαμηλά αλλά πόνους περίοδου.τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...