Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Eflenew είπε:

      Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

      Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

      Σε ποιο κέντρο είσαι;;

      Μακάρι να τα καταφέρουμε το θέλουμε τόσο πολύ σαν όνειρο το βλέπω απλά όλα αυτά δεν σε αφήνουν να χαρείς ας τα καταφέρουμε και δεν με νοιάζει. 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Lilly28 είπε:

Καλέ κανε ένα τεστ πρόωρης ανίχνευσης!!! Μου μυρίζει στάνταρ μπεμπέ 

Χαχχαχα…! Θέλω! Αλλά την πάτησα γιατί έκανα ένα 5 μέρες πριν τη περίοδο…,δλδ πριν 2 μέρες και βγήκε αρνητικό …βέβαια από την αγωνία μου το πιτσίλισα παντού…τι χαζή! Και τώρα φοβαμαι να ξανακάνω…πόση απογοήτευση πια…και χθες βράδυ είχα τρομερή τάση για εμετό που κράτησε πάνω από μισή ώρα , κατάφερα και κρατήθηκα βέβαια. Αν έχω τόσα συμπτώματα και δεν είμαι έγκυος μα το θεό…χαχαχχα

πρίν από 29 λεπτά , Sisii είπε:

Ααα πιστεύω ότι εσύ είσαι σίγουρα εγκυος! Γιατί δεν κάνεις τεστ; Είναι νωρίς; 

Εγώ δεν έχω καθόλου συμπτώματα από όσο καταλαβαίνω :roll: το στηθος που μου πονάει ελάχιστα και τα τραβηγματακια μάλλον θα είναι από την περιοδο.

Έχω άλλες 3 μέρες για την ακατανόμαστη και φοβαμαι να κάνω πάλι πρόωρης ανίχνευσης μιας και το προηγούμενο 2 μέρες πριν βγήκε αρνητικό…εσυ γενικά έχεις συμπτώματα πριν τη περίοδο; Μπορεί και να μην έχεις συμπτώματα κι ας είσαι έγκυος όποτε μην σε αγχώνει αυτό! Εχε πίστη :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , Nath_30 είπε:

Έχω άλλες 3 μέρες για την ακατανόμαστη και φοβαμαι να κάνω πάλι πρόωρης ανίχνευσης μιας και το προηγούμενο 2 μέρες πριν βγήκε αρνητικό…εσυ γενικά έχεις συμπτώματα πριν τη περίοδο; Μπορεί και να μην έχεις συμπτώματα κι ας είσαι έγκυος όποτε μην σε αγχώνει αυτό! Εχε πίστη :)

Καλύτερα περίμενε την μέρα της αναμενόμενης περιόδου για να βγει θετικό σίγουρα. 
 

Εγώ από συμπτώματα περιόδου έχω συνήθως πρησμένο στήθος και πόνο στο στήθος. Βέβαια τώρα νιώθω ότι ξεπρήζεται και δεν πονάει όσο τις προηγούμενες μέρες, δεν ξέρω τι έπαθε :lol:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Sisii είπε:

Καλύτερα περίμενε την μέρα της αναμενόμενης περιόδου για να βγει θετικό σίγουρα. 
 

Εγώ από συμπτώματα περιόδου έχω συνήθως πρησμένο στήθος και πόνο στο στήθος. Βέβαια τώρα νιώθω ότι ξεπρήζεται και δεν πονάει όσο τις προηγούμενες μέρες, δεν ξέρω τι έπαθε :lol:

Μάλλον και οι δυο πρέπει απλά να περιμένουμε μέσα στην αγωνία μας! Να σκάσουμε! :mad::P

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Nath_30 είπε:

Μάλλον και οι δυο πρέπει απλά να περιμένουμε μέσα στην αγωνία μας! Να σκάσουμε! :mad::P

Χαχα εγώ δεν αγωνιώ ιδιαίτερα, γιατί βλέπω ότι μάλλον δεν είμαι. Χαίρομαι βέβαια γιατί νιώθω πως στρώνει λίγο ο κύκλος μου. 

Πάντως κάτι μου λέει πως σε λίγες μέρες θα έρθεις και θα μας πεις ότι είναι θετικό το τεστ σου. Τόσα συμπτώματα τι στο καλό! 

Εγώ θα κάνω ένα τελευταίο τεστ στις 22 αν δεν μου έχει έρθει μέχρι τότε περίοδος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση εάν πχ η επαφή έγινε 2 του μήνα και έχει γίνει εμφύτευση μετά από 3ςη και 4ς  μέρες  μετά από πόσο καιρό  θα μπορούσε να φανεί σε υπέροχο ότι υπάρχει εγκυμοσύνη ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Katv είπε:

Γειά σας και από εμένα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση εάν πχ η επαφή έγινε 2 του μήνα και έχει γίνει εμφύτευση μετά από 3ςη και 4ς  μέρες  μετά από πόσο καιρό  θα μπορούσε να φανεί σε υπέροχο ότι υπάρχει εγκυμοσύνη ? 

Η εμφυτευση γινεται συνηθως μετα απο 5-12μερες.αρχικα μετα απο 12-16μερες απο την επαφη η θα αδιαθετησεις αν δ εγινε συλληψη η μπορεις να επιβεβαιωσεις εγκυμοσυνη με χοριακη

Στον υπερηχο πλεον πας με χοριακη γυρω στο 1000-1500ετσι ωστε να δεις σακο, περιπου 5εβδ γινεται αυτο

Πιο πριν, με μικροτερη χοριακη, δ θα φανουν πολλα. Μπορει να δει παχυ ενδομητριο πχ ο γυναικολογος που ειναι καλο, αλλα δ υπαρχει λογος να πας τοσο νωρις

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sisii είπε:

Χαχα εγώ δεν αγωνιώ ιδιαίτερα, γιατί βλέπω ότι μάλλον δεν είμαι. Χαίρομαι βέβαια γιατί νιώθω πως στρώνει λίγο ο κύκλος μου. 

Πάντως κάτι μου λέει πως σε λίγες μέρες θα έρθεις και θα μας πεις ότι είναι θετικό το τεστ σου. Τόσα συμπτώματα τι στο καλό! 

Εγώ θα κάνω ένα τελευταίο τεστ στις 22 αν δεν μου έχει έρθει μέχρι τότε περίοδος. 

Όσο πιο στρωμένος κύκλος σίγουρα βοηθάει για να ξέρεις περίπου ωορρηξία και περίοδο…η καλύτερη λύση βέβαια είναι σεξ σεξ σεξ! Χαχαχχα με το που τελειώσει η περίοδος σου βουρ στο ψητό! Εγώ δεν κρατήθηκα και πήγα και πήρα πάλι ένα πρόωρης ανίχνευσης…Χαχαχχα . Λεω να το κάνω αύριο το πρωί. Δεν αντέχω χαχαχα. Ας φάω τα μούτρα μου πάλι. Εξάλλου αν σήμερα έγινε η εμφύτευση τι στο καλό θα το δω στο τεστ. Ευχαριστώ πάντως για τη πίστη σου ! Εύχομαι να έχεις σύντομα τη χαρά της εγκυμοσύνης κι εσυ…ανυπομονώ τόσο για το ταξίδι και πάλι…:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , vikib είπε:

Η εμφυτευση γινεται συνηθως μετα απο 5-12μερες.αρχικα μετα απο 12-16μερες απο την επαφη η θα αδιαθετησεις αν δ εγινε συλληψη η μπορεις να επιβεβαιωσεις εγκυμοσυνη με χοριακη

Στον υπερηχο πλεον πας με χοριακη γυρω στο 1000-1500ετσι ωστε να δεις σακο, περιπου 5εβδ γινεται αυτο

Πιο πριν, με μικροτερη χοριακη, δ θα φανουν πολλα. Μπορει να δει παχυ ενδομητριο πχ ο γυναικολογος που ειναι καλο, αλλα δ υπαρχει λογος να πας τοσο νωρις

Ξέρεις γιατί ρωτάω  γιατί δεν έχω σταθερή περίοδο τον προηγούμενο μήνα είχα 20 με 26 περίοδο 27 κάναμε προσπάθεια και μετά κάναμε άλλες δύο φορές στς 2  του μήνα και  μετά προσέχαμε εγώ νιώθω κάποια πράγματα αλλά επειδή το έχω στο μυαλό μου  ξέρω ότι μόνη μου τα δημιουργώ τα συμπτώματα απλά πήγα χθες γυναικολόγο και θέλω να δω αν θα φαινόταν κάτι ....γιατί μου είπε ότι είναι καλό το ενδομήτριο και κάτι άλλα που δεν τα κατάλαβα ..και απλά ήθελα να δω αν θα φαινόταν στον υπέρηχο χθες  αν είμαι 1στο 1000000 έγκυος η αν  είναι νωρίς γιατί υποτίθεται ότι θα μου έρθει γύρω στς 24-25-26 καααπου εκεί 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Katv είπε:

Ξέρεις γιατί ρωτάω  γιατί δεν έχω σταθερή περίοδο τον προηγούμενο μήνα είχα 20 με 26 περίοδο 27 κάναμε προσπάθεια και μετά κάναμε άλλες δύο φορές στς 2  του μήνα και  μετά προσέχαμε εγώ νιώθω κάποια πράγματα αλλά επειδή το έχω στο μυαλό μου  ξέρω ότι μόνη μου τα δημιουργώ τα συμπτώματα απλά πήγα χθες γυναικολόγο και θέλω να δω αν θα φαινόταν κάτι ....γιατί μου είπε ότι είναι καλό το ενδομήτριο και κάτι άλλα που δεν τα κατάλαβα ..και απλά ήθελα να δω αν θα φαινόταν στον υπέρηχο χθες  αν είμαι 1στο 1000000 έγκυος η αν  είναι νωρίς γιατί υποτίθεται ότι θα μου έρθει γύρω στς 24-25-26 καααπου εκεί 

Δλδ εχεις μεγαλο κυκλο 36-38ημ.νομιζω οτι κ η επαφη 2του μηνα ειναι νωρις για τον κυκλο σου, αρκετα πριν την ωορρηξια σου

Σε 36αρη κυκλο γονιμες θεωρουνται 18-25η μερα ας πουμε

Με μπερδευεις λιγο με το καναμε προσπαθεια αλλα μετα προσεχαμε. Αν προσπαθεις για εγκυμοσυνη θελεις περισσοτερες επαφες κ πιο μετα

Επειδη ομως περασαν 2βδομαδες απο αυτην την επαφη, μια χοριακη θα δειξει αν εισαι εγκυος, απο αυτην την επαφη ομως, οχι αργοτερα. Κ να εισαι εγκυος ο  γιατρος μονο ενδομητριο θα εβλεπε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , vikib είπε:

Δλδ εχεις μεγαλο κυκλο 36-38ημ.νομιζω οτι κ η επαφη 2του μηνα ειναι νωρις για τον κυκλο σου, αρκετα πριν την ωορρηξια σου

Σε 36αρη κυκλο γονιμες θεωρουνται 18-25η μερα ας πουμε

Με μπερδευεις λιγο με το καναμε προσπαθεια αλλα μετα προσεχαμε. Αν προσπαθεις για εγκυμοσυνη θελεις περισσοτερες επαφες κ πιο μετα

Επειδη ομως περασαν 2βδομαδες απο αυτην την επαφη, μια χοριακη θα δειξει αν εισαι εγκυος, απο αυτην την επαφη ομως, οχι αργοτερα. Κ να εισαι εγκυος ο  γιατρος μονο ενδομητριο θα εβλεπε

Θέλουμε παιδάκι απλά είπαμε λόγο δουλειάς και χρημάτων να ξεκινήσουμε μετά το καλοκαίρι απλά θέλουμε πολύ και δεν κρατιόμαστε πάντα !εγώ πήγα τώρα στην γιατρό μου έδωσε δύο διαφορετικά inofert φυλλικό οξύ και βιταμίνη D και μου είπε να πάω σε 3ς μήνες για να δούμε τι γίνεται και αν οι ορμόνες πήγαν στο φυσιολογικό εγώ θέλω τόσο πολύ τώρα να είμαι που από το άγχος και όλο αυτό που νιώθω έχω τρελαθεί μου βγαίνει και σωματικά και άστα να πάνε ! Έχω ακούσει ότι γίνεται κάποιες φορές η ωορρηξία να γίνει πολύ νωρίτερα η πολύ αργότερα άσχετα με το πότε έρχεται η περίοδος πολλές πχ έμειναν στην επαφή τελευταία μέρα περιόδου η και μια μέρα πριν την περίοδο ! Εδώ μέσα τα διαβάζω  Γίνεται αυτό ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , Katv είπε:

Θέλουμε παιδάκι απλά είπαμε λόγο δουλειάς και χρημάτων να ξεκινήσουμε μετά το καλοκαίρι απλά θέλουμε πολύ και δεν κρατιόμαστε πάντα !εγώ πήγα τώρα στην γιατρό μου έδωσε δύο διαφορετικά inofert φυλλικό οξύ και βιταμίνη D και μου είπε να πάω σε 3ς μήνες για να δούμε τι γίνεται και αν οι ορμόνες πήγαν στο φυσιολογικό εγώ θέλω τόσο πολύ τώρα να είμαι που από το άγχος και όλο αυτό που νιώθω έχω τρελαθεί μου βγαίνει και σωματικά και άστα να πάνε ! Έχω ακούσει ότι γίνεται κάποιες φορές η ωορρηξία να γίνει πολύ νωρίτερα η πολύ αργότερα άσχετα με το πότε έρχεται η περίοδος πολλές πχ έμειναν στην επαφή τελευταία μέρα περιόδου η και μια μέρα πριν την περίοδο ! Εδώ μέσα τα διαβάζω  Γίνεται αυτό ? 

Πολλα συμπτωμστα πραγματι μπορει να ειναι του μυαλου μας, λογω επιθυμιας. Αλλα κ σοκ του οργανισμου απο την ελευθερη επαφη

Οταν δ εχεις σταθερο κυκλο η αληθεια ειναι οτι δ μπορεις να υπολογισεις ωορρηξια. Ομως καθε φορα, η τουλ συνηθως, η περιοδος ερχεται 12-16μερες μετα την ωορρηξια

Το να μεινεις αμεσως μετα την περιοδο η  κ στα τελειωματα πχ σημαινει οτι εχεις μικρο κυκλο η τουλ αυτος ο κυκλος θα ηταν μικρος

Δ ειναι ο κανονας

Μερα παρα μερα επαφη απο το τελος της περιοδου κ οσο αντεχετε, κ θα ερθει

Ευχομαι συντομα να εχετε ευχαριστα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ρε κορίτσια τώρα που μου ήρθε. Απορία: Εγώ γενικά με τον δικό μου κάνουμε ανέκαθεν σεξ ή κάθε μέρα ή μέρα παρά μέρα, όχι λόγω παιδιού. Μήπως το κάθε μέρα δεν είναι καλό για την σύλληψη; Γιατί διάβασα κάπου εδώ στο σάιτ ότι αδυνατίζει το σπέρμα. Αν είναι όντως αλήθεια αυτό, να το αλλάξουμε! 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Επίσης ρε κορίτσια τώρα που μου ήρθε. Απορία: Εγώ γενικά με τον δικό μου κάνουμε ανέκαθεν σεξ ή κάθε μέρα ή μέρα παρά μέρα, όχι λόγω παιδιού. Μήπως το κάθε μέρα δεν είναι καλό για την σύλληψη; Γιατί διάβασα κάπου εδώ στο σάιτ ότι αδυνατίζει το σπέρμα. Αν είναι όντως αλήθεια αυτό, να το αλλάξουμε! 

Αυτό από όσο ξέρω έχει να κάνει με ζευγάρια που το παλεύουν πολύ καιρό και έχουν εντοπίσει ότι ο άντρας έχει λίγο πιο αδυναμο σπερμα από το κανονικό , όποτε είναι καλύτερο να κανεις σεξ μέρα παρά μέρα. Όχι ότι αν κανεις μέρα παρά μέρα είναι κακό ;) αν κανεις καθόλη τη διάρκεια του κύκλου σου πέρα παρά μέρα θα πιάσεις πολύ σύντομα ;) εγώ πάντως το έκανα το πρόωρο στις 3:30 το χάραμα και πήρα μια απογοήτευση όλη δικιά μου…βέβαια συνεχίζω να έχω συμπτώματα και υγρά που δεν είναι περίοδος…στενοχωρήθηκα πολύ..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Επίσης ρε κορίτσια τώρα που μου ήρθε. Απορία: Εγώ γενικά με τον δικό μου κάνουμε ανέκαθεν σεξ ή κάθε μέρα ή μέρα παρά μέρα, όχι λόγω παιδιού. Μήπως το κάθε μέρα δεν είναι καλό για την σύλληψη; Γιατί διάβασα κάπου εδώ στο σάιτ ότι αδυνατίζει το σπέρμα. Αν είναι όντως αλήθεια αυτό, να το αλλάξουμε! 

Γλυκιά μ καλησπέρα  κ εγώ με τον άντρα μ και τις δύο φορές π έμεινα έγγυος κάναμε μέρα παρά μέρα τις γόνιμες και πιάσαμε αμέσως το θαυματακι μας δεν κάναμε κάθε μέρα  .....το σπέρμα του άντρα μ έχει πει ο γυναικολόγος ότι μένει 3 έως 5 ημέρες π σημενει αν αυτές τις ημέρες η γυναίκα Κατευασει ωάριο θα γονιμοποίηθει  δηλαδή αν καπια μέρα δεν κάνεις δεν τρέχει κάτι γτ ζουν Πόλες μέρες τα σπερματοζωάρια του άντρα❤️.....κορίτσια Μ όπως και να έχει όταν είναι να έρθει το μωράκι σας θα έρθει να μην ανχονεσε κ να απολαμβάνετε αυτό ο κάνετε με τον άντρα σας ❤️❤️ εύχομαι σύντομα σε όλες να έχετε ένα θετικό τεστακι στα χεράκια σας❤️

Link to comment
Share on other sites

@Dimitra97σε ευχαριστουμε πολύυ και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου ❤️
 

6 ώρες πρίν, Nath_30 είπε:

Αυτό από όσο ξέρω έχει να κάνει με ζευγάρια που το παλεύουν πολύ καιρό και έχουν εντοπίσει ότι ο άντρας έχει λίγο πιο αδυναμο σπερμα από το κανονικό , όποτε είναι καλύτερο να κανεις σεξ μέρα παρά μέρα. Όχι ότι αν κανεις μέρα παρά μέρα είναι κακό ;) αν κανεις καθόλη τη διάρκεια του κύκλου σου πέρα παρά μέρα θα πιάσεις πολύ σύντομα ;) εγώ πάντως το έκανα το πρόωρο στις 3:30 το χάραμα και πήρα μια απογοήτευση όλη δικιά μου…βέβαια συνεχίζω να έχω συμπτώματα και υγρά που δεν είναι περίοδος…στενοχωρήθηκα πολύ..

Σε ποια μέρα είσαι σήμερα; Μήπως είναι ακόμη νωρίς για να δείξει το τεστ; Είναι αυτό το πρόωρης  ανίχνευσης που πήρες χθες; 
και κυρίως γιατί ξύπνησες 3μιση το χάραμα; Χαχαχα

Εντωμεταξύ έχω και άλλη μια απορία(καλά που γράφτηκα στο σάιτ θα τον είχα ζαλίσει τον γιατρό μου) 

Εχω κάτι τεστακια πολύ φθηνά one step τα οποία είναι πολύ ευαίσθητα από ότι καταλαβαίνω καθώς ανιχνεύουν την ορμόνη από 10 και πάνω. Αυτό πάει να πει ότι είναι πιο ευαίσθητα και από τα πρόωρης ανίχνευσης; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...