Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Just now, Maria2015 είπε:

Σ'ευχαριστω κοπέλα μου αλλά έκανα και τώρα που συκωθηκα τεστ. Είναι αρνητικο. Δεν έπρεπε με τόσο μικρή χοριακη να μου λέει συγχαρητήρια, τέλος πάντων.. Θα παω τη Δευτέρα για χοριακη και μετά για εξετάσεις και θα βρω άλλο γιατρό 

Βασικά αν δεν καταλήξει καλά ζητά του να άου κάνει πλήρη έλεγχο!να δεις για πιο λόγο καταλήγει σε βιοχημική..εγώ είχα κάνει πλήρη έλεγχο και όντως βρήκαμε αρκετά θέματα!εχω περάσει και εγώ 2 αποβολές.ευχομαι να καταλήξει καλά η δίκη σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σασ διαβαζω κοριτσια..κ πραγματικα ευχομαι να παει καλα..

Εγω ξερω πωσ καθε μικροβιολογικο αλλιωσ τισ μςτραει τισ τιμεσ..γι αυτο κ οι γυναικολιγοι ζηταν στο ιδιο επανεξεταση τηχ χοριακησ..κ τουλαχιστον ο δικοσ μου μεχρι να ακουσει καρδια κ στισ 2 1γκυμοσυνεσ ηταν συγκρατημενοσ..αυτο μου χε πει..δεν ενθουσιαζομαστς..ουτε επογοητευομαστε..αυτονθελω να πω κ εγω τωρα σε σενα..ροζ ειχα κ εγω οταν περιμενα την περιοδο κ ομωσ ηταν απο την εγκυνοσυνη..αν δεν κανω λαθοσ σημερα δεν περιμενεσ περιοδο?? Εγω με 5 μερεσ καθυστερηση ειχα χοριακη 86..κ γενικα με τοσο χαμηλεσ τιμεσ τα τεστ δεν ειναι αξιοπιστα..

Πραγματικα ευχομαι να πανε ολα καλα...μεινε ψυχραιμη

Link to comment
Share on other sites

Ναι πλεον θα κάνω εξετάσεις. Αν και ψάχνω για άλλο γιατρό. Βρήκα έναν Αθήνα 

3 ώρες πρίν, Eλπε είπε:

Βασικά αν δεν καταλήξει καλά ζητά του να άου κάνει πλήρη έλεγχο!να δεις για πιο λόγο καταλήγει σε βιοχημική..εγώ είχα κάνει πλήρη έλεγχο και όντως βρήκαμε αρκετά θέματα!εχω περάσει και εγώ 2 αποβολές.ευχομαι να καταλήξει καλά η δίκη σου

 

πρίν από 6 λεπτά , tzeni82 είπε:

Σασ διαβαζω κοριτσια..κ πραγματικα ευχομαι να παει καλα..

Εγω ξερω πωσ καθε μικροβιολογικο αλλιωσ τισ μςτραει τισ τιμεσ..γι αυτο κ οι γυναικολιγοι ζηταν στο ιδιο επανεξεταση τηχ χοριακησ..κ τουλαχιστον ο δικοσ μου μεχρι να ακουσει καρδια κ στισ 2 1γκυμοσυνεσ ηταν συγκρατημενοσ..αυτο μου χε πει..δεν ενθουσιαζομαστς..ουτε επογοητευομαστε..αυτονθελω να πω κ εγω τωρα σε σενα..ροζ ειχα κ εγω οταν περιμενα την περιοδο κ ομωσ ηταν απο την εγκυνοσυνη..αν δεν κανω λαθοσ σημερα δεν περιμενεσ περιοδο?? Εγω με 5 μερεσ καθυστερηση ειχα χοριακη 86..κ γενικα με τοσο χαμηλεσ τιμεσ τα τεστ δεν ειναι αξιοπιστα..

Πραγματικα ευχομαι να πανε ολα καλα...μεινε ψυχραιμη

Σ'ευχαριστω. Άπλα μου κάνει εντύπωση που βγαίναν θετικά τα τεστ και τωρα βγαίνουν αρνητικά 

3 ώρες πρίν, Eλπε είπε:

Βασικά αν δεν καταλήξει καλά ζητά του να άου κάνει πλήρη έλεγχο!να δεις για πιο λόγο καταλήγει σε βιοχημική..εγώ είχα κάνει πλήρη έλεγχο και όντως βρήκαμε αρκετά θέματα!εχω περάσει και εγώ 2 αποβολές.ευχομαι να καταλήξει καλά η δίκη σου

Έχεις κανένα παιδάκι? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Ναι πλεον θα κάνω εξετάσεις. Αν και ψάχνω για άλλο γιατρό. Βρήκα έναν Αθήνα 

 

Σ'ευχαριστω. Άπλα μου κάνει εντύπωση που βγαίναν θετικά τα τεστ και τωρα βγαίνουν αρνητικά 

Έχεις κανένα παιδάκι? 

Κ εγώ για αυτό εχθές δε σου είπα συγχαρητήρια κ σου είπα να ξανά κάνεις χοριακη γτ δεν είναι τπτ σίγουρο με τη τιμή που είχε η πρώτη..μλκια του γιατρού να δίνει τσάμπα ελπίδες ..καλά έκανες κ βρήκες άλλον αγάπη!!

Όσο για τα άχνα θετικά πόσα ήταν? Ένα ή δύο? Η είχες κάποια βιοχημική ή μήπως ήταν ληγμένα τα τεστ ή τα διάβασες μετά από ώρα?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Renez είπε:

Κ εγώ για αυτό εχθές δε σου είπα συγχαρητήρια κ σου είπα να ξανά κάνεις χοριακη γτ δεν είναι τπτ σίγουρο με τη τιμή που είχε η πρώτη..μλκια του γιατρού να δίνει τσάμπα ελπίδες ..καλά έκανες κ βρήκες άλλον αγάπη!!

Όσο για τα άχνα θετικά πόσα ήταν? Ένα ή δύο? Η είχες κάποια βιοχημική ή μήπως ήταν ληγμένα τα τεστ ή τα διάβασες μετά από ώρα?

Σίγουρα 2 και άλλα 2 που ίσα που φαινόταν η γραμμή. Ήταν βιοχημικη πάλι και φοβάμαι πως είχα και το προηγούμενου μήνα που ειχα 7μερεςκαθυατεριση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 22/5/2020 at 7:53 ΜΜ, Maria2015 είπε:

Ναι πλεον θα κάνω εξετάσεις. Αν και ψάχνω για άλλο γιατρό. Βρήκα έναν Αθήνα 

 

Σ'ευχαριστω. Άπλα μου κάνει εντύπωση που βγαίναν θετικά τα τεστ και τωρα βγαίνουν αρνητικά 

Έχεις κανένα παιδάκι? 

Όχι δυστυχως..τώρα είπαμε να ξεκινήσουμε αλλά βάλαμε φρένο γιατί σε λίγες μέρες θα μπω για ραδιενεργό ιώδιο ..εσυ έχεις ένα σωστά;

Link to comment
Share on other sites

On 21/5/2020 at 3:56 ΜΜ, Maria2015 είπε:

Καλημέρα. Εκανα το δεύτερο τεατ το πεωι, αρνητικο και πήγα για χοριακη και δυστυχώς ηταν 12. Πήρα το γιατρο. Περιμένω να με πάρει τηλέφωνο να μιλήσουμε. Φοβάμαι πως είχα πάλι βιοχημικη 

@Maria2015 είχες κανένα νέο;πηγές για χοριακη;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εδω και αναμιση εβδομαδα μετα την ωορηξια ειχα ελαφριους πονους στη μεση, φουσκωμα στη κοιλια το οποιο το εχω και τωρα και λιγα πονακια στη κοιλια χαμηλα και τσιμπηματα στις ωοθηκες ποτε δεξια ποτε αριστερα.  Περιοδος κανονικα θα πρεπει να ερτει τη Κυριακη. Εκτες Δευτερα και σημερα πονοι στη κοιλια οπως της περιοδου και φουσκωμα. Εκ πειρας αν καποια ξερει να μου πει την αποψη της. Ειχαμε ελευθερες επαφες τις ημερες πριν και κατα την ωορηξια που υπολογισαμε εμεις :) 


 

 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Avmar είπε:

Γεια σας. Εδω και αναμιση εβδομαδα μετα την ωορηξια ειχα ελαφριους πονους στη μεση, φουσκωμα στη κοιλια το οποιο το εχω και τωρα και λιγα πονακια στη κοιλια χαμηλα και τσιμπηματα στις ωοθηκες ποτε δεξια ποτε αριστερα.  Περιοδος κανονικα θα πρεπει να ερτει τη Κυριακη. Εκτες Δευτερα και σημερα πονοι στη κοιλια οπως της περιοδου και φουσκωμα. Εκ πειρας αν καποια ξερει να μου πει την αποψη της. Ειχαμε ελευθερες επαφες τις ημερες πριν και κατα την ωορηξια που υπολογισαμε εμεις :) 


 

 
  •  

Καλημέρα!! Εκ πείρας δεν μπορείς ποτέ να είσαι σίγουρος πριν την καθυστέρηση! Τα συμπτωματα περίοδου και έγκυμοσυνης είναι ίδια πριν την καθυστέρηση! Πάντα υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης εφόσον οι επαφές είναι ελεύθερες!! Υπομονή μέχρι την Κυριακή να κάνεις ένα τεστ η μια χοριακη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Καλημέρα!! Εκ πείρας δεν μπορείς ποτέ να είσαι σίγουρος πριν την καθυστέρηση! Τα συμπτωματα περίοδου και έγκυμοσυνης είναι ίδια πριν την καθυστέρηση! Πάντα υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης εφόσον οι επαφές είναι ελεύθερες!! Υπομονή μέχρι την Κυριακή να κάνεις ένα τεστ η μια χοριακη! 

Ευχαριστώ !!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι καινούρια στο φόρουμ.. Και χρειάζομαι τη γνώμη σας.. Δε ξέρω αν γράφω σωστά εδώ.. Ο προβλημάτισμος μου είναι ότι.. Εγώ είχα τελευταία περίοδο στις 7/6 με κύκλο σταθερά στις 29 μέρες. Πήγα στο γυναικολόγο μου για το γνωστό τεστ ΠΑΠ και τον ρώτησα αν βλέπει ωορρηξία (αυτό 3 μέρες από την υποτιθέμενη ωορηξια μου) και μου λέει ο γιατρός δε βλέπω να έχεις ωορηξια μπορεί να έκανες μου λέει.. Βέβαια εγώ είχα επαφές συνεχόμενα με τον αρραβωνιαστικο μου... Να μη σας κουράζω περίμενα περίοδο στις 6/7 έκανα ένα τεστ self Clear στις 3 και ένα σήμερα με 2 μέρες καθυστέρηση αρνητικά και τα δύο.. Αλλά έχω είμαι χάλια και ψυχολογικά και πονάω σαν να μου έρχεται η ακατανομαστη αλλά τίποτα... Υπάρχει περίπτωση να κάνανε λάθος τα τεστ.. ; με 2 μέρες καθυστέρηση; 

Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα... Συγγνωμη 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Δεσποινα19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι καινούρια στο φόρουμ.. Και χρειάζομαι τη γνώμη σας.. Δε ξέρω αν γράφω σωστά εδώ.. Ο προβλημάτισμος μου είναι ότι.. Εγώ είχα τελευταία περίοδο στις 7/6 με κύκλο σταθερά στις 29 μέρες. Πήγα στο γυναικολόγο μου για το γνωστό τεστ ΠΑΠ και τον ρώτησα αν βλέπει ωορρηξία (αυτό 3 μέρες από την υποτιθέμενη ωορηξια μου) και μου λέει ο γιατρός δε βλέπω να έχεις ωορηξια μπορεί να έκανες μου λέει.. Βέβαια εγώ είχα επαφές συνεχόμενα με τον αρραβωνιαστικο μου... Να μη σας κουράζω περίμενα περίοδο στις 6/7 έκανα ένα τεστ self Clear στις 3 και ένα σήμερα με 2 μέρες καθυστέρηση αρνητικά και τα δύο.. Αλλά έχω είμαι χάλια και ψυχολογικά και πονάω σαν να μου έρχεται η ακατανομαστη αλλά τίποτα... Υπάρχει περίπτωση να κάνανε λάθος τα τεστ.. ; με 2 μέρες καθυστέρηση; 

Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα... Συγγνωμη 

να κανανε λάθος όχι, δλδ αν ανιχνευαντην ορμόνη θα φαινόταν απλά συνήθως ανιχνεύουν πάνω από 25 μονάδες για να δείξουν θετικό,υπάρχουν κ κάποια νομίζω για πάνω από 20 .τώρα για την ωορρηξία μπορεί να έκανες αργότερα γιαυτο καλο ειναι οραν προσπαθουμε για μωρο να εχουνε μετα την περιοδο για ολο υον μηνα επφες Κάθε 2 μερες ή μερα παρα μερα.

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

να κανανε λάθος όχι, δλδ αν ανιχνευαντην ορμόνη θα φαινόταν απλά συνήθως ανιχνεύουν πάνω από 25 μονάδες για να δείξουν θετικό,υπάρχουν κ κάποια νομίζω για πάνω από 20 .τώρα για την ωορρηξία μπορεί να έκανες αργότερα γιαυτο καλο ειναι οραν προσπαθουμε για μωρο να εχουνε μετα την περιοδο για ολο υον μηνα επφες Κάθε 2 μερες ή μερα παρα μερα.

Δε Σταμάτησα να έχω επαφές έκανα συνέχεια σχεδόν.. Μέρα παρά μέρα...στις 27 είχα τη τελευταία επαφή. Υποτίθεται ότι στις 6 αδιαθετουσα... Να έγινε η ωορρηξία την 21η μέρα..;; και ακόμα να μην δείχνει τη σύλληψη; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Δεσποινα19 είπε:

Δε Σταμάτησα να έχω επαφές έκανα συνέχεια σχεδόν.. Μέρα παρά μέρα...στις 27 είχα τη τελευταία επαφή. Υποτίθεται ότι στις 6 αδιαθετουσα... Να έγινε η ωορρηξία την 21η μέρα..;; και ακόμα να μην δείχνει τη σύλληψη; 

ναι μπορει να εκανες πιο μετα απο οτι υπολογίζεις...εγω παω συμφωνα μετα τα κολπικα υγρα κ τα πονακια που εχω ως προς την ωορρηξία.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...