Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια μου εύχομαι σε όλες μας μια υγιή εγκυμοσύνη μέσα στο 2022 ετυχε σε καμία μετά από διέγερση με femara και ένεση otrivelle να έχει γάλα στο στήθος??? 

Έχω 2 κορίτσια 12 και 10 χρόνων...την μικρή την θήλασα 2 χρόνια και είχα για πολύ καιρό ακόμα σταγόνες γάλα αλλά τα τελευταία χρόνια δεν είχα τίποτα ! Πριν την διέγερση έκανα εξετάσεις και ήταν όλες φυσιολογικες και η προλακτίνη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια ! Την Τετάρτη που μας πέρασε έκανα εξέταση χοριακης γιατι την χρειαζόμουν για να πάρω τα φάρμακα εξωσωματικησ από τον εοπυυ, έδειξε 0,02 αρνητική .Ήταν η 27 μέρα του κύκλου μου . Συνήθως αδιαθετώ 28-29 μέρα . Μέχρι και σήμερα δεν μου έχει έρθει περίοδος .βρίσκομαι στη 31η μέρα του κύκλου . Υπάρχει περίπτωση να έκανα αργότερα ωορρηξία και η χοριακη να μην ήταν σωστή και να είμαι τελικά έγκυος ; ( Μάλλον απίστευτο το θεωρώ .. απλά η ελπιδα πεθαίνει τελευταία που λένε ! Χαχα )

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλες. 

Είμαι νέο μέλος και ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να μάθω τις γόνιμες μου μέρες. Θέλουμε πολύ ένα μωράκι.

Μου είχε έρθει περίοδος 24 Μαρτιου,  και περιμένω τώρα να μου έρθει 24 Απριλίου λογικά..  έχω συμπτώματα πόνο στο στήθος,  όχι πάρα πολύ αλλά είναι λίγο ευαίσθητο.. έκανα τεστ σήμερα αλλά βγήκε αρνητικό. Ίσως και να Βιαστηκα και να το έκανα νωρίς..

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Katerina P. είπε:

Καλησπέρα σε όλες. 

Είμαι νέο μέλος και ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να μάθω τις γόνιμες μου μέρες. Θέλουμε πολύ ένα μωράκι.

Μου είχε έρθει περίοδος 24 Μαρτιου,  και περιμένω τώρα να μου έρθει 24 Απριλίου λογικά..  έχω συμπτώματα πόνο στο στήθος,  όχι πάρα πολύ αλλά είναι λίγο ευαίσθητο.. έκανα τεστ σήμερα αλλά βγήκε αρνητικό. Ίσως και να Βιαστηκα και να το έκανα νωρίς..

 

η περιοδος ερχεται συνηθως 12-16μερες μετα την ωορρηξια εφοσον δ γινει γονιμοποιηση

μπορεις να κατεβασεις εφαρμογη στο κιν σου,που λεει κατα προσεγγιση γονιμες.αν θελεις να τις βρεις πιο συγκεκριμενα μπορεις με τεστ ωορρηξιας η παρακολουθηση στον γυναικολογο

βεβαια με το που ξεκιναει ενα ζευγαρι ελευθερες επαφες,δ χρειαζεται να εισαι κατευθειαν με το ρολοι.λιγο χαλαρα στην αρχη,μην αγχωθεις προκαταβολικα

εκανες τεστ εγκυμοσυνης;ισως κ να ειναι νωρις.ποτε ειχες επαφες;

σ'αυτον τον κυκλο λογικα γονιμες ειχες καπου 15η-19η μερα.ομως το σπερμα αντεχει οποτε μπορεις να ξεκινησεις κ νωριτερα.πχ απο 10η-20η μερα ,μερα παρα μερα χαλαρα οταν υπαρχει κ η διαθεση

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vikib είπε:

η περιοδος ερχεται συνηθως 12-16μερες μετα την ωορρηξια εφοσον δ γινει γονιμοποιηση

μπορεις να κατεβασεις εφαρμογη στο κιν σου,που λεει κατα προσεγγιση γονιμες.αν θελεις να τις βρεις πιο συγκεκριμενα μπορεις με τεστ ωορρηξιας η παρακολουθηση στον γυναικολογο

βεβαια με το που ξεκιναει ενα ζευγαρι ελευθερες επαφες,δ χρειαζεται να εισαι κατευθειαν με το ρολοι.λιγο χαλαρα στην αρχη,μην αγχωθεις προκαταβολικα

εκανες τεστ εγκυμοσυνης;ισως κ να ειναι νωρις.ποτε ειχες επαφες;

σ'αυτον τον κυκλο λογικα γονιμες ειχες καπου 15η-19η μερα.ομως το σπερμα αντεχει οποτε μπορεις να ξεκινησεις κ νωριτερα.πχ απο 10η-20η μερα ,μερα παρα μερα χαλαρα οταν υπαρχει κ η διαθεση

Έκανα και τεστ της clearblue στο σπίτι για να δω πότε είναι οι γόνιμες αλλά έβγαζε τον κύκλο, που σημαινει ότι δεν ήταν γόνιμες.. Δεν τις πέτυχα στο τεστ εννοώ. Έχουμε επαφές σχεδόν κάθε μέρα η μέρα πάρα μέρα..  Εντάξει σκέφτομαι ότι ίσως και δεν είναι τόσο εύκολο να μείνει μια γυναίκα έγκυος προφανώς με τις λίγες φορές μες στο μήνα,  δεν ξέρω..  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Katerina P. είπε:

Έκανα και τεστ της clearblue στο σπίτι για να δω πότε είναι οι γόνιμες αλλά έβγαζε τον κύκλο, που σημαινει ότι δεν ήταν γόνιμες.. Δεν τις πέτυχα στο τεστ εννοώ. Έχουμε επαφές σχεδόν κάθε μέρα η μέρα πάρα μέρα..  Εντάξει σκέφτομαι ότι ίσως και δεν είναι τόσο εύκολο να μείνει μια γυναίκα έγκυος προφανώς με τις λίγες φορές μες στο μήνα,  δεν ξέρω..  

ισως να μην επιασε την ωορρηξια το τεστ

εχει κ αυτο συγκεκριμενο τροπο που πρεπει να γινεται.κ καποιες κοπελες κανουν δυο την ημερα

ετσι κ αλλιως καθε μηνα με ενα ζευγαρι χωρις προβληματα γονιμοτητας κ ολα οκ με επαφες κ γονιμες οι πιθανοτητες ειναι 25%

οποτε αν δ ερθει τον πρωτο μηνα δ σημαινει κτ

ετσι κ αλλιως μια επαφη χρειαζεται.ενα σπερματοζωαριο.δ μπορουμε να κανουμε κτ για να ξερουμε ποτε ειναι η ιδανικη στιγμη.τουλ η προσπαθεια ειναι ευχαριστη

ευχομαι να εχεις θετικο τεστ εγκυμοσυνης συντομα!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikib είπε:

ισως να μην επιασε την ωορρηξια το τεστ

εχει κ αυτο συγκεκριμενο τροπο που πρεπει να γινεται.κ καποιες κοπελες κανουν δυο την ημερα

ετσι κ αλλιως καθε μηνα με ενα ζευγαρι χωρις προβληματα γονιμοτητας κ ολα οκ με επαφες κ γονιμες οι πιθανοτητες ειναι 25%

οποτε αν δ ερθει τον πρωτο μηνα δ σημαινει κτ

ετσι κ αλλιως μια επαφη χρειαζεται.ενα σπερματοζωαριο.δ μπορουμε να κανουμε κτ για να ξερουμε ποτε ειναι η ιδανικη στιγμη.τουλ η προσπαθεια ειναι ευχαριστη

ευχομαι να εχεις θετικο τεστ εγκυμοσυνης συντομα!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. 

Τελικά σήμερα αδιαθετησα.. ας ελπίσουμε σύντομα να γίνει και αυτο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!Θα ήθελα να την βοήθεια.σας γιατί πραγματικά δεν ξέρω τι συμβαίνει..πρόσφατα κατόπιν εξετάσεων καταληξαμε με τον γιατρό μου ότι έχω πολύκυστικες.Προσπαθξυνε εδώ και 1 μισή χρόνο  και εχω κανει και εγώ και ο άντρας μου όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα παραμονο οι πολικυστικές ευθύνονται  που δεν γίνεται σύλληψη.Ξεκινησαμε 2η με 6η μέρα femara(με παρακολούθηση με υπερήχους) μαζι inofert 2 φακελακια την ημέρα και την 13 μέρα έκανα ένεση ovitrelle..Σήμερα 30 μέρα κύκλου η περίοδος άφαντη .έκανα εχθές τεστ και βγήκε αρνητικό...από συμπτώματα λίγο πόνος στη κοιλιά τη μέση και το στήθος το νιώθω πιο βαρυ..έχει καμία κοπέλα ανάλογη εμπειρία;;;μπας και καταλάβω και εγώ τι μου συμβαίνει;;

Ευχαριστώ για οποία απάντηση!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. 

Μου είχε έρθει περίοδος 22 Απριλίου.  Αυτή τη βδομάδα με πονάει κάτω χαμηλά η κοιλιά, κάπου κάπου όχι συνέχεια..   προχθές με πονούσε η μέση, και γενικώς νιώθω περίεργα.  Ερχόμαστε σε επαφή κάθε μέρα αλλά χθες βράδυ μετά την επαφή παρατήρησα ένα μεγάλο κομμάτι από υγρά  και πυκτο  αίμα και σήμερα το πρωί μετά την τουαλέτα μου βγήκαν ροζ υγρά.  Φαντάστηκα ότι έχω ωορρηξία αλλά έκανα τεστ ωορρηξίας και δεν τελικά.  Τι ροζ υγρά ήταν αυτά αν δεν είναι ωορρηξία, εκτός αν δεν μπόρεσε το τεστ να ανιχνευσει  την ωορρηξία μου.  

Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2022 at 7:02 ΜΜ, Ελενακι91 είπε:

Καλησπέρα!Θα ήθελα να την βοήθεια.σας γιατί πραγματικά δεν ξέρω τι συμβαίνει..πρόσφατα κατόπιν εξετάσεων καταληξαμε με τον γιατρό μου ότι έχω πολύκυστικες.Προσπαθξυνε εδώ και 1 μισή χρόνο  και εχω κανει και εγώ και ο άντρας μου όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα παραμονο οι πολικυστικές ευθύνονται  που δεν γίνεται σύλληψη.Ξεκινησαμε 2η με 6η μέρα femara(με παρακολούθηση με υπερήχους) μαζι inofert 2 φακελακια την ημέρα και την 13 μέρα έκανα ένεση ovitrelle..Σήμερα 30 μέρα κύκλου η περίοδος άφαντη .έκανα εχθές τεστ και βγήκε αρνητικό...από συμπτώματα λίγο πόνος στη κοιλιά τη μέση και το στήθος το νιώθω πιο βαρυ..έχει καμία κοπέλα ανάλογη εμπειρία;;;μπας και καταλάβω και εγώ τι μου συμβαίνει;;

Ευχαριστώ για οποία απάντηση!!

 

 

τι εγινε κοριτσι;ειχες καποιο νεο;

2 ώρες πρίν, Katerina P. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. 

Μου είχε έρθει περίοδος 22 Απριλίου.  Αυτή τη βδομάδα με πονάει κάτω χαμηλά η κοιλιά, κάπου κάπου όχι συνέχεια..   προχθές με πονούσε η μέση, και γενικώς νιώθω περίεργα.  Ερχόμαστε σε επαφή κάθε μέρα αλλά χθες βράδυ μετά την επαφή παρατήρησα ένα μεγάλο κομμάτι από υγρά  και πυκτο  αίμα και σήμερα το πρωί μετά την τουαλέτα μου βγήκαν ροζ υγρά.  Φαντάστηκα ότι έχω ωορρηξία αλλά έκανα τεστ ωορρηξίας και δεν τελικά.  Τι ροζ υγρά ήταν αυτά αν δεν είναι ωορρηξία, εκτός αν δεν μπόρεσε το τεστ να ανιχνευσει  την ωορρηξία μου.  

ωορρηξια πιστευω.παρακολουθησε το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@vikib καλησπέρα! Τελικά αδιαθετησα δυστυχώς.... τώρα ξεκίνησα πάλι τα χάπια για πρόκληση ωορρηξιας και την γνωστή διαδικασία και έχω ραντεβου την άλλη βδομάδα να δούμε με υπέρηχο τι ωάρια υπάρχουν..

Για να δούμε τι θα δούμε!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Ελενακι91 είπε:

@vikib καλησπέρα! Τελικά αδιαθετησα δυστυχώς.... τώρα ξεκίνησα πάλι τα χάπια για πρόκληση ωορρηξιας και την γνωστή διαδικασία και έχω ραντεβου την άλλη βδομάδα να δούμε με υπέρηχο τι ωάρια υπάρχουν..

Για να δούμε τι θα δούμε!

 

καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2022 at 7:03 ΜΜ, Katerina P. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. 

Μου είχε έρθει περίοδος 22 Απριλίου.  Αυτή τη βδομάδα με πονάει κάτω χαμηλά η κοιλιά, κάπου κάπου όχι συνέχεια..   προχθές με πονούσε η μέση, και γενικώς νιώθω περίεργα.  Ερχόμαστε σε επαφή κάθε μέρα αλλά χθες βράδυ μετά την επαφή παρατήρησα ένα μεγάλο κομμάτι από υγρά  και πυκτο  αίμα και σήμερα το πρωί μετά την τουαλέτα μου βγήκαν ροζ υγρά.  Φαντάστηκα ότι έχω ωορρηξία αλλά έκανα τεστ ωορρηξίας και δεν τελικά.  Τι ροζ υγρά ήταν αυτά αν δεν είναι ωορρηξία, εκτός αν δεν μπόρεσε το τεστ να ανιχνευσει  την ωορρηξία μου.  

Καλησπέρα! Είχαμε ακριβώς την ίδια μέρα περίοδο αλλά δεν ξέρω κάθε πότε έχεις περίοδο. Εγω χτες σηκωσα το μεγάλο μου γιο που είναι 18 κιλά και αντιστάθηκε κιόλας οπότε ήταν μεγαλύτερο το βάρος και μετά πονούσα για κάνα τέταρτο όπως πονούσα όταν σήκωνα το παιδί μου πριν 5 μήνες που είχα μια παλλινδρομη και έβγαλα μια παχυρευστη βλενα. Εγώ γόνιμες δεν είχα πάντως. Φοβάμαι ότι έκανα ζημιά σε σύλληψη και δεν ξέρω αν λέω ανοησίες ή όχι. Εσύ αν είχες το ίδιο με μένα μπορεί να έχει γίνει σύλληψη γιατί βγάζεις λίγα υγρά και αίμα στην σύλληψη. Μακάρι κορίτσι μου να πάνε όλα καλά! Θα αναμένω να με ενημερώσεις μετά από 2 βδομάδες

Link to comment
Share on other sites

Αχ μην μου λες τώρα τέτοια και με τρομάζεις.  Είχα ροζ υγρά την 15η μέρα του κύκλου και την 16η μέρα πάλι υγρά σαν αιματακι. Φαντάστηκα ότι την 16η μέρα είχα ωορρηξια  και γι'αυτό και τα υγρά, αν και δεν βγαζω ροζ  υγρά όταν έχω ωορρηξία. Είχα δείξει τα πρώτα ροζ υγρά στη γυναικολογο μου και μου είπε ότι είναι ωορρηξία αλλά δεν ξέρω τώρα με ανησύχησες.  Λέω να περιμένω να μου έρθει περίοδος και βλέπουμε. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Katerina P. είπε:

Αχ μην μου λες τώρα τέτοια και με τρομάζεις.  Είχα ροζ υγρά την 15η μέρα του κύκλου και την 16η μέρα πάλι υγρά σαν αιματακι. Φαντάστηκα ότι την 16η μέρα είχα ωορρηξια  και γι'αυτό και τα υγρά, αν και δεν βγαζω ροζ  υγρά όταν έχω ωορρηξία. Είχα δείξει τα πρώτα ροζ υγρά στη γυναικολογο μου και μου είπε ότι είναι ωορρηξία αλλά δεν ξέρω τώρα με ανησύχησες.  Λέω να περιμένω να μου έρθει περίοδος και βλέπουμε. 

Κοριτσάκι μου σε μπέρδεψα μάλλον. Δεν έχει σχέση η παλλινδρομη με τα ροζ υγρά. Σου είπα 3 πράγματα μαζί. Στην παλλινδρομη πριν 5 μήνες θυμόμουν ότι όταν ήμουν έγκυος και έπαιρνα αγκαλιά το παιδί μου πονούσα και το ίδιο πόνεσα προχτές. Όχι ότι ήταν παλλινδρομη από αυτό τον λόγο. Παλλινδρομη ήταν λόγω χρωμόσωματων. Απλά φοβήθηκα για μένα μήπως είχε γίνει σύλληψη και από το βάρος που σηκωσα δημιούργησα πρόβλημα στην σύλληψη. Όσο για σένα τα ροζ υγρά είναι ή στην ωορρηξία ή στην σύλληψη. Θετικά είναι τα νέα για σένα όχι αρνητικά. Πάντως είτε περιμένεις περίοδο είτε είσαι έγκυος δεν αλλάζουν τα συμπτώματα πριν την ημερομηνία που περιμένεις περίοδο. Μετά από 5 βδομάδες είναι τα συμπτώματα εγκυμοσύνης,δλδ 1 βδομάδα μετά την καθυστέρηση. Καλή επιτυχία! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...