Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

πρίν από 46 λεπτά , Sisii είπε:

@Dimitra97σε ευχαριστουμε πολύυ και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου ❤️
 

Σε ποια μέρα είσαι σήμερα; Μήπως είναι ακόμη νωρίς για να δείξει το τεστ; Είναι αυτό το πρόωρης  ανίχνευσης που πήρες χθες; 
και κυρίως γιατί ξύπνησες 3μιση το χάραμα; Χαχαχα

Εντωμεταξύ έχω και άλλη μια απορία(καλά που γράφτηκα στο σάιτ θα τον είχα ζαλίσει τον γιατρό μου) 

Εχω κάτι τεστακια πολύ φθηνά one step τα οποία είναι πολύ ευαίσθητα από ότι καταλαβαίνω καθώς ανιχνεύουν την ορμόνη από 10 και πάνω. Αυτό πάει να πει ότι είναι πιο ευαίσθητα και από τα πρόωρης ανίχνευσης; 

Είμαι στη δεύτερη μέρα πριν τη περίοδο ακόμα…Σάββατο περιμένω…από αγωνία σηκώθηκα στις 3:30…για να είμαι ειλικρινής κατουριόμουν αφάνταστα και με είχε μόλις ξυπνήσει με κλωτσιές η κόρη μου…Χαχαχχα…δεν γνωρίζω και παρά πολλά από τεστ αλλά έχω ακούσει καλά λόγια για τις ταινίες πιο πολύ για τα hometest βέβαια. Νομίζω είναι όσο ευαίσθητα όσο τα πρόωρης ανίχνευσης απλά έχω διαβάσει πάλι ότι είναι μπελάς να τα διαβάσεις. Να σου πω την αλήθεια μου δεν έχω χάσει ακόμα ελπίδες καθώς είχα και σήμερα υγρά ροζ που ελαττωθήκαν κιολας από χθες και γενικά πολλά συμπτώματα ρε αδερφέ για να μην σημαίνει τίποτα! Απλά τώρα κάθομαι στα αυγά μου και έχω ορκιστεί πως αν δεν έχω έστω μια μέρα καθυστέρηση δεν κάνω άλλο τεστ! Τελείωσε…:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Sisii είπε:

@Dimitra97σε ευχαριστουμε πολύυ και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου ❤️
 

Σε ποια μέρα είσαι σήμερα; Μήπως είναι ακόμη νωρίς για να δείξει το τεστ; Είναι αυτό το πρόωρης  ανίχνευσης που πήρες χθες; 
και κυρίως γιατί ξύπνησες 3μιση το χάραμα; Χαχαχα

Εντωμεταξύ έχω και άλλη μια απορία(καλά που γράφτηκα στο σάιτ θα τον είχα ζαλίσει τον γιατρό μου) 

Εχω κάτι τεστακια πολύ φθηνά one step τα οποία είναι πολύ ευαίσθητα από ότι καταλαβαίνω καθώς ανιχνεύουν την ορμόνη από 10 και πάνω. Αυτό πάει να πει ότι είναι πιο ευαίσθητα και από τα πρόωρης ανίχνευσης; 

Καλησπέρα κορίτσι! Δεν είναι πιο ευαίσθητα από τα πρόωρης ανίχνευσης! Κ εκείνα από 10μλ ανιχνευουν την εγκυμοσύνη.

Κ προσωπικά θα σου πω ότι είχα ένα predictor early και τεστακια hometest. 

Το πρωί που έκανα το πρεντικτορ κ βγήκε θετικό (5 μέρες πριν την περίοδο!) Το hometest δεν έδειξε τπτ.

Την επόμενη ημέρα δλδ 4 μέρες πριν την περίοδο έδειξε κ εκείνο αχνό θετικό! Φυσικά κ 4 μέρες πριν μια χαρά είναι..


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nath_30 είπε:

Είμαι στη δεύτερη μέρα πριν τη περίοδο ακόμα…Σάββατο περιμένω…από αγωνία σηκώθηκα στις 3:30…για να είμαι ειλικρινής κατουριόμουν αφάνταστα και με είχε μόλις ξυπνήσει με κλωτσιές η κόρη μου…Χαχαχχα…δεν γνωρίζω και παρά πολλά από τεστ αλλά έχω ακούσει καλά λόγια για τις ταινίες πιο πολύ για τα hometest βέβαια. Νομίζω είναι όσο ευαίσθητα όσο τα πρόωρης ανίχνευσης απλά έχω διαβάσει πάλι ότι είναι μπελάς να τα διαβάσεις. Να σου πω την αλήθεια μου δεν έχω χάσει ακόμα ελπίδες καθώς είχα και σήμερα υγρά ροζ που ελαττωθήκαν κιολας από χθες και γενικά πολλά συμπτώματα ρε αδερφέ για να μην σημαίνει τίποτα! Απλά τώρα κάθομαι στα αυγά μου και έχω ορκιστεί πως αν δεν έχω έστω μια μέρα καθυστέρηση δεν κάνω άλλο τεστ! Τελείωσε…:tongue:

Υπομονή 2 μέρες μείνανε για να κανεις το τεστ και να ξέρεις σίγουρα. Εγώ σήμερα είχα πάλι πονουσ διακριτικούς περιόδου και ένιωθα οτι μου έρχεται περίοδος αλλά είχα μόνο υγρά σαν νερό. στο σούπερ μάρκετ έσκυψα να κοιτάξω κάτι τσάι και με έπιασε η μέση μου και άρχισα να πονάω κ μπροστά. Ανησύχησα κάπως λέω μήπως έχω καμία κύστη; Δεν είχα ποτε, αλλά λέω... 

1 hour ago, LoveToBeMom είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Δεν είναι πιο ευαίσθητα από τα πρόωρης ανίχνευσης! Κ εκείνα από 10μλ ανιχνευουν την εγκυμοσύνη.

Κ προσωπικά θα σου πω ότι είχα ένα predictor early και τεστακια hometest. 

Το πρωί που έκανα το πρεντικτορ κ βγήκε θετικό (5 μέρες πριν την περίοδο!) Το hometest δεν έδειξε τπτ.

Την επόμενη ημέρα δλδ 4 μέρες πριν την περίοδο έδειξε κ εκείνο αχνό θετικό! Φυσικά κ 4 μέρες πριν μια χαρά είναι..

Εγώ τώρα που είμαι 5 μέρες πριν την περιοδο τα one step δε θα έπρεπε να έχουν δείξει έστω άχνη γραμμή αν ήμουν; Υποθέτω δεν είμαι, γιατί έκανα ένα σήμερα, από περιεργια γιατί έχω πολλά, και βγήκε αρνητικό.

επίσης κάτι που μπορεί να ναι και άσχετο εδώ και λίγες μέρες που ξεκίνησα να βάζω θερμόμετρο έχω 37.1, 37.2 (και δεν έχω κοβιντ το έλεγξα).

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sisii είπε:

Υπομονή 2 μέρες μείνανε για να κανεις το τεστ και να ξέρεις σίγουρα. Εγώ σήμερα είχα πάλι πονουσ διακριτικούς περιόδου και ένιωθα οτι μου έρχεται περίοδος αλλά είχα μόνο υγρά σαν νερό. στο σούπερ μάρκετ έσκυψα να κοιτάξω κάτι τσάι και με έπιασε η μέση μου και άρχισα να πονάω κ μπροστά. Ανησύχησα κάπως λέω μήπως έχω καμία κύστη; Δεν είχα ποτε, αλλά λέω... 

Εγώ τώρα που είμαι 5 μέρες πριν την περιοδο τα one step δε θα έπρεπε να έχουν δείξει έστω άχνη γραμμή αν ήμουν; Υποθέτω δεν είμαι, γιατί έκανα ένα σήμερα, από περιεργια γιατί έχω πολλά, και βγήκε αρνητικό.

επίσης κάτι που μπορεί να ναι και άσχετο εδώ και λίγες μέρες που ξεκίνησα να βάζω θερμόμετρο έχω 37.1, 37.2 (και δεν έχω κοβιντ το έλεγξα).

Είδες τελικά;! Ποτε δεν ξέρεις… ! Μακάρι και για τις 2 μας! Σε 2-3 μερούλες θα ξέρουμε σίγουρα…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Nath_30 είπε:

Είδες τελικά;! Ποτε δεν ξέρεις… ! Μακάρι και για τις 2 μας! Σε 2-3 μερούλες θα ξέρουμε σίγουρα…

Έκανα predictor early σήμερα και βγήκε αρνητικό. 4 μέρες πριν την περίοδο είμαι, οπότε τώρα την περιμένω να έρθει :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Υπομονή 2 μέρες μείνανε για να κανεις το τεστ και να ξέρεις σίγουρα. Εγώ σήμερα είχα πάλι πονουσ διακριτικούς περιόδου και ένιωθα οτι μου έρχεται περίοδος αλλά είχα μόνο υγρά σαν νερό. στο σούπερ μάρκετ έσκυψα να κοιτάξω κάτι τσάι και με έπιασε η μέση μου και άρχισα να πονάω κ μπροστά. Ανησύχησα κάπως λέω μήπως έχω καμία κύστη; Δεν είχα ποτε, αλλά λέω... 

Εγώ τώρα που είμαι 5 μέρες πριν την περιοδο τα one step δε θα έπρεπε να έχουν δείξει έστω άχνη γραμμή αν ήμουν; Υποθέτω δεν είμαι, γιατί έκανα ένα σήμερα, από περιεργια γιατί έχω πολλά, και βγήκε αρνητικό.

επίσης κάτι που μπορεί να ναι και άσχετο εδώ και λίγες μέρες που ξεκίνησα να βάζω θερμόμετρο έχω 37.1, 37.2 (και δεν έχω κοβιντ το έλεγξα).

Αχχ Θεέ μου πόσο κωμικοτραγικό είναι ότι σε ο,τι αφορά σύμπτωμα αρρώστιας πρέπει να λέμε δεν έχω κοβιντ..

Πφφφ..

Σόρρυ,παρένθεση αγανακτησης της εποχής μας ήταν αυτή!

Στο θέμα μας,λογικά για να μην έδειξαν πάλι ούτε τα hometest ,ούτε το πρεντικτορ ίσως να μην ήταν ο τυχερός μήνας ΑΛΛΑΑΑ κ πάλι χωρίς να θέλω να σου δώσω νόθες ελπίδες δεν αποκλείεται κάτι ακόμη γιατί μπορεί να έχεις κ καθυστερημένη σύλληψη κτλ κτλ..

Ξέρουμε με βεβαιότητα ποτέ είχες ωορρηξία?


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sisii είπε:

Έκανα predictor early σήμερα και βγήκε αρνητικό. 4 μέρες πριν την περίοδο είμαι, οπότε τώρα την περιμένω να έρθει :lol:

Καλά κι εγώ έκανα 2 μέρες πριν και βγήκε αρνητικό το predictor early…είναι η τρίτη μέρα που έχω καφε ,πλέον , στο σκούπισμα και αύριο περιμένω περίοδο…ποτε δεν έχω τόσες μέρες καφε..πάντα έχω μια μόνο μέρα καφε και την επόμενη κανονική ροη . Ακόμα ελπιζω…πάντως από τον άλλο μήνα εύχομαι να μην το σκέφτομαι αλήθεια…πέρασα πολύ αγχώδη μήνα και νιώθω πολύ χαζή γι αυτό! Έχω το αγγελούδι μου να χαρώ και το επόμενο θα έρθει σύντομα! Το να ηρεμήσω είναι υψίστης σημασίας! Φιλενάδα θα έρθει σύντομα το ξερωωωωω…!

πρίν από 17 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Αχχ Θεέ μου πόσο κωμικοτραγικό είναι ότι σε ο,τι αφορά σύμπτωμα αρρώστιας πρέπει να λέμε δεν έχω κοβιντ..

Πφφφ..

Σόρρυ,παρένθεση αγανακτησης της εποχής μας ήταν αυτή!

Στο θέμα μας,λογικά για να μην έδειξαν πάλι ούτε τα hometest ,ούτε το πρεντικτορ ίσως να μην ήταν ο τυχερός μήνας ΑΛΛΑΑΑ κ πάλι χωρίς να θέλω να σου δώσω νόθες ελπίδες δεν αποκλείεται κάτι ακόμη γιατί μπορεί να έχεις κ καθυστερημένη σύλληψη κτλ κτλ..

Ξέρουμε με βεβαιότητα ποτέ είχες ωορρηξία?

Νομίζω πως η καθυστέρηση είναι αυτή που θα έπρεπε να μας καθοδηγεί τελικά…! Αυτό το Ίντερνετ μόνο άγχος προκαλεί…! Χαχχαχαχα…όλο ψάχνουμε για συμπτώματα…αν δεν είχαμε αυτό θα μέναμε στην ηρεμία μας…!χαχαχαχαχα. 
Η απεγνωσμένη…:P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Nath_30 είπε:

Καλά κι εγώ έκανα 2 μέρες πριν και βγήκε αρνητικό το predictor early…είναι η τρίτη μέρα που έχω καφε ,πλέον , στο σκούπισμα και αύριο περιμένω περίοδο…ποτε δεν έχω τόσες μέρες καφε..πάντα έχω μια μόνο μέρα καφε και την επόμενη κανονική ροη . Ακόμα ελπιζω…πάντως από τον άλλο μήνα εύχομαι να μην το σκέφτομαι αλήθεια…πέρασα πολύ αγχώδη μήνα και νιώθω πολύ χαζή γι αυτό! Έχω το αγγελούδι μου να χαρώ και το επόμενο θα έρθει σύντομα! Το να ηρεμήσω είναι υψίστης σημασίας! Φιλενάδα θα έρθει σύντομα το ξερωωωωω…!

Νομίζω πως η καθυστέρηση είναι αυτή που θα έπρεπε να μας καθοδηγεί τελικά…! Αυτό το Ίντερνετ μόνο άγχος προκαλεί…! Χαχχαχαχα…όλο ψάχνουμε για συμπτώματα…αν δεν είχαμε αυτό θα μέναμε στην ηρεμία μας…!χαχαχαχαχα. 
Η απεγνωσμένη…:P

Συμπασχω όπως όλες νομίζω από εδώ φίλη!!!! Αλλά μας τρώει ο πισινός μας να διαβάζουμε το ένα κ το άλλο!! Χαμοοος!!!


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LoveToBeMom είπε:

Συμπασχω όπως όλες νομίζω από εδώ φίλη!!!! Αλλά μας τρώει ο πισινός μας να διαβάζουμε το ένα κ το άλλο!! Χαμοοος!!!

Εννοειται μας τρώει…! Χαχαχχα…ποτε θα δούμε αυτή τη πολυπόθητη γραμμουλα όμως;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, LoveToBeMom είπε:

Αχχ Θεέ μου πόσο κωμικοτραγικό είναι ότι σε ο,τι αφορά σύμπτωμα αρρώστιας πρέπει να λέμε δεν έχω κοβιντ..

Πφφφ..

Σόρρυ,παρένθεση αγανακτησης της εποχής μας ήταν αυτή!

Στο θέμα μας,λογικά για να μην έδειξαν πάλι ούτε τα hometest ,ούτε το πρεντικτορ ίσως να μην ήταν ο τυχερός μήνας ΑΛΛΑΑΑ κ πάλι χωρίς να θέλω να σου δώσω νόθες ελπίδες δεν αποκλείεται κάτι ακόμη γιατί μπορεί να έχεις κ καθυστερημένη σύλληψη κτλ κτλ..

Ξέρουμε με βεβαιότητα ποτέ είχες ωορρηξία?

Χαχαχα ναι όντως είναι το «μην πυροβολήσετε έρχομαι ειρηνικά δεν έχω κοβιντ»

Η ωορρηξία μου δεν ξέρω ποτε έγινε αλλά τα τεστ ωορρηξίας μου βγήκαν θετικά 4/02, 5/02, 6/02 και 7/02. Ναι 4 μέρες, δεν ξέρω τι φάση, κάποια κοπέλα μου είπε ότι βγαίνουν έτσι λόγω ΣΠΩ, ο γιατρός μου λέει να μετρήσω ως θετικό θετικό αυτό που ήταν το πιο έντονο. Το πιο έντονο και με διαφορα κιόλας από όλα τα αλλά ήταν 5/02 που ήταν η 14η μέρα του κύκλου. Γενικά εγώ δεν αγχώνομαι για το πότε θα μείνω έγκυος, απλώς είχα τεστ και τα έκανα από περιέργια. Αυτό που με άγχωνε και με αγχωνει είναι αν κάνω ωορρηξία γιατί θέλω να στρώσω τους κύκλους μου, το βάρος μου και όλα αυτά. Θέλω να ρυθμισω το σύστημα γενικά και ας κάνω κ πιο αργά μωρό.
 

Έχω και ένα πτυχίο να πάρω στην τελική και σκέφτομαι μήπως σταματήσω τις ελεύθερες επαφές μέχρι να το πάρω και ταυτόχρονα να γυμνάζομαι κ να τρώω σωστά για να φτιάξω τον κύκλο και την ωορρηξία μου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Sisii γι αυτό σε βλέπουμε έτσι χαλαρή…χιχιχι…! Εγώ αύριο περιμένω την ακατονόμαστη …είπα να περιμένω να υπάρξει καθυστέρηση για να κάνω ξανά τεστ…δεν μου αρέσει να τα κάνω άσκοπα και ούτε θα ξανακάνω (Ελπιζω χαχαχαχ) . Είχα και σήμερα καφε υγρά στο σκούπισμα, 3 μέρα και πρώτη φορά. Ελπιζω μόνο να μην έχω καθυστερήσει την περίοδο μου με το άγχος…τεστ ΠΑΠ έκανα πριν 2 μήνες ίσως και λιγότερο και ήμουν υγιέστατη. Αυτά! Ουφ…! Πειτε ρε κορίτσια τίποτα! Όλη μέρα άφαντες…μόνη μου αγωνιώ μου φαίνεται :x

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nath_30 είπε:

Sisii γι αυτό σε βλέπουμε έτσι χαλαρή…χιχιχι…! Εγώ αύριο περιμένω την ακατονόμαστη …είπα να περιμένω να υπάρξει καθυστέρηση για να κάνω ξανά τεστ…δεν μου αρέσει να τα κάνω άσκοπα και ούτε θα ξανακάνω (Ελπιζω χαχαχαχ) . Είχα και σήμερα καφε υγρά στο σκούπισμα, 3 μέρα και πρώτη φορά. Ελπιζω μόνο να μην έχω καθυστερήσει την περίοδο μου με το άγχος…τεστ ΠΑΠ έκανα πριν 2 μήνες ίσως και λιγότερο και ήμουν υγιέστατη. Αυτά! Ουφ…! Πειτε ρε κορίτσια τίποτα! Όλη μέρα άφαντες…μόνη μου αγωνιώ μου φαίνεται :x

Εγώ εδώ ειμαιιιι. Έλα να τα λέμε! Έχει και πλάκα στην τελική που τα λέμε μεταξύ μας :P

Εμένα μου ήρθε κανονικά περίοδος πριν λίγη ώρα. Άρα δηλαδή μετράω από αύριο πρώτη μέρα, απ’ ότι μου έχει πει ο γιατρός μου. Οπότε κύκλος 27 ημερών. Αν έκανα ωορρηξία, δηλαδή, έκανα την 13η μέρα που βγήκε το πρώτο τεστ ωορρηξίας θετικό; Και αν ναι τότε γιατί συνέχισε να δείχνει θετικό και τις επόμενες 3 μέρες; 

Κάπου εδώ να πω ότι την μια μέρα από αυτές που βγήκε θετικό το τεστ ωορρηξίας (ή την 13η ή την 14η μέρα) παρατήρησα και εγώ αλλά και το αγόρι μου στο σεξ υπερβολικά πολλά υγρά. 
 

Εσυ τόσες μέρες είσαι με καφέ υγρά; Εμένα δεν μου συμβαίνει ποτέ τόσες μέρες καφέ πριν την περιοδο. Συνήθως λίγες ώρες πριν, το πολύ μια μέρα πριν την περιοδο να έχω καφέ μόνο. Ίσως να ‘ναι εμφύτευση σε εσένα; 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση περίοδο τον προηγούμενο μήνα στς 20 κύκλος 34-35-36 μέρες ελεύθερες επαφές κανονικά μόνο 27 και 2 του μήνα μετά με προσοχή γενικά νόμιζα ότι έχω συμπτώματα λόγο του ότι το σκέφτομαι αλλά χθες είχα τσιμπήματα στον ομφαλό και γενικά έχω μέρες που με ενοχλεί η κοιλιά μου χθες πάλι είπα α καλά έχω τρελαθεί και τα βγάζω από το μυαλό μου έχω χαζεψει τελείως το θέμα είναι ότι σήμερα έχω λίγο καφέ και τσιμπήματα στον ομφαλό σε σημείο να πετάγομαι και είναι μόνο  19 του μήνα θέλω μια βδομάδα περίπου  για να έχω περίοδο .... Παίζει ρόλο μήπως ότι παίρνω πρώτη φορά αυτόν τον  μήνα τα inofert combi kai luteal 4 μέρες τα παίρνω 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου συμβαίνει…αλλά να που συνέβη και σήμερα ήρθε και η περίοδος…μάλλον από τη πολλή θέληση δημιούργησα και έντονα συμπτώματα . Αγχώθηκα παρά πολύ και η απογοήτευση σε κάθε αρνητικό τεστ μεγάλη όποτε δεν το επιχειρώ ξανά. Θα προσπαθήσω να κάνω αλλά πράγματα και να μην ψάχνω συμπτώματα να με καταβάλλουν..! Κι εγώ πρέπει να ασκηθώ γιατί μόνο έτσι νιώθω ο εαυτός μου! Και ποιο άγχος στο κάτω κάτω; Τον επόμενο ή τον μεθεπόμενο σίγουρακι το μωράκι …! Χιχιχι.. εύχομαι και για σένα ότι θέλεις να γίνει! Και αν θέλεις να πάρεις τον χρόνο σου να τον πάρεις… όποτε νιώθεις ότι το θέλεις 100%

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Katv είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση περίοδο τον προηγούμενο μήνα στς 20 κύκλος 34-35-36 μέρες ελεύθερες επαφές κανονικά μόνο 27 και 2 του μήνα μετά με προσοχή γενικά νόμιζα ότι έχω συμπτώματα λόγο του ότι το σκέφτομαι αλλά χθες είχα τσιμπήματα στον ομφαλό και γενικά έχω μέρες που με ενοχλεί η κοιλιά μου χθες πάλι είπα α καλά έχω τρελαθεί και τα βγάζω από το μυαλό μου έχω χαζεψει τελείως το θέμα είναι ότι σήμερα έχω λίγο καφέ και τσιμπήματα στον ομφαλό σε σημείο να πετάγομαι και είναι μόνο  19 του μήνα θέλω μια βδομάδα περίπου  για να έχω περίοδο .... Παίζει ρόλο μήπως ότι παίρνω πρώτη φορά αυτόν τον  μήνα τα inofert combi kai luteal 4 μέρες τα παίρνω 

Εγώ μπορώ να σου πω μόνο για τα combi που παίρνω και όχι δεν έχω παρατηρήσει κάτι διαφορετικό. Και τα παίρνω αρκετό καιρό.
 

1 hour ago, Nath_30 είπε:

Ούτε εμένα μου συμβαίνει…αλλά να που συνέβη και σήμερα ήρθε και η περίοδος…μάλλον από τη πολλή θέληση δημιούργησα και έντονα συμπτώματα . Αγχώθηκα παρά πολύ και η απογοήτευση σε κάθε αρνητικό τεστ μεγάλη όποτε δεν το επιχειρώ ξανά. Θα προσπαθήσω να κάνω αλλά πράγματα και να μην ψάχνω συμπτώματα να με καταβάλλουν..! Κι εγώ πρέπει να ασκηθώ γιατί μόνο έτσι νιώθω ο εαυτός μου! Και ποιο άγχος στο κάτω κάτω; Τον επόμενο ή τον μεθεπόμενο σίγουρακι το μωράκι …! Χιχιχι.. εύχομαι και για σένα ότι θέλεις να γίνει! Και αν θέλεις να πάρεις τον χρόνο σου να τον πάρεις… όποτε νιώθεις ότι το θέλεις 100%

Σε αυτόν τον κύκλο τότε χαλαράα! Εσένα ήταν και ο πρώτος σου μήνας άλλωστεε

Εγώ θα κάνω ορμονικές εξετάσεις την Δευτέρα που θα είναι 3η μέρα περιόδου και έχω λίγο άγχος για αυτές... Ελπίζω να μην βγουν πολύ χάλια. 

Όσο για την άσκηση εγώ δεν το έχω και πολύ, αλλά ήμουν μια ζωή άνθρωπος του έξω. Περπατούσα, βόλτες, από εδώ από εκεί, δεν μαζευόμουν σπίτι (ήμουν και νιάτο και γλένταγα παραπάνω) και τώρα με τον κοβιντ και όλα αυτά νιώθω πως δεν έχω όρεξη ούτε να βγω και είναι και χειμώνας και δεν έχω όρεξη... Είμαι 24 και νιώθω 84 ωρες ώρες...Λέω να ξεκινήσω για αρχή να πηγαίνω στην σχολή μου με τα πόδια. Ένα τέταρτο πήγαινε, ένα τέταρτο έλα, 30 λεπτά περπάτημα. Για αρχή καλά είναι... 

Εσύ εργάζεσαι; Αν ναι ριξτο στην εργασιοθεραπεία να μην σκέφτεσαι τόσο πολύ. Στην καλή εργασιοθεραπεια όμως, όχι σε αυτή που αγχώνεσαι και τα παθαίνεις όλα. Γιατί άγχος δεν θελουμε από πουθενά!  
Εγώ δεν εργάζομαι και τις ημέρες που δεν έχω να πάω στο πανεπιστήμιο και είμαι σπίτι αγχώνομαι με ένα σωρό πράγματα.

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι να ασχολούμαστε με πράγματα που μας αρέσουν, για να μην προλαβαίνουμε να σκεφτουμε πολλά πολλά, γιατί η τόση σκέψη μας κάνει κακό και αγχωνόμαστε.
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...