Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Eflenew είπε:

      Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

      Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

      Σε ποιο κέντρο είσαι;;

      Μακάρι να τα καταφέρουμε το θέλουμε τόσο πολύ σαν όνειρο το βλέπω απλά όλα αυτά δεν σε αφήνουν να χαρείς ας τα καταφέρουμε και δεν με νοιάζει. 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Anar40 είπε:

Κοριτσάκι μου σε μπέρδεψα μάλλον. Δεν έχει σχέση η παλλινδρομη με τα ροζ υγρά. Σου είπα 3 πράγματα μαζί. Στην παλλινδρομη πριν 5 μήνες θυμόμουν ότι όταν ήμουν έγκυος και έπαιρνα αγκαλιά το παιδί μου πονούσα και το ίδιο πόνεσα προχτές. Όχι ότι ήταν παλλινδρομη από αυτό τον λόγο. Παλλινδρομη ήταν λόγω χρωμόσωματων. Απλά φοβήθηκα για μένα μήπως είχε γίνει σύλληψη και από το βάρος που σηκωσα δημιούργησα πρόβλημα στην σύλληψη. Όσο για σένα τα ροζ υγρά είναι ή στην ωορρηξία ή στην σύλληψη. Θετικά είναι τα νέα για σένα όχι αρνητικά. Πάντως είτε περιμένεις περίοδο είτε είσαι έγκυος δεν αλλάζουν τα συμπτώματα πριν την ημερομηνία που περιμένεις περίοδο. Μετά από 5 βδομάδες είναι τα συμπτώματα εγκυμοσύνης,δλδ 1 βδομάδα μετά την καθυστέρηση. Καλή επιτυχία! 

Αχα.. κατάλαβα ναι. Λογικά ωορρηξία θα είναι τι να πω.. θα δείξει αν μου έρθει περίοδος

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι Είπα να μπω να γράψω πάλι και εγώ .. μήπως και ξεαγχοθώ ....προηγούμενο μήνα από τις 13 είχα λίγο καφέ 15 μου ήρθε κανονικά περίοδος .. μετά είχαμε ελεύθερες επαφές ανά 2-3 μέρες ...! Κανονικά ( στο περίπου ) έπρεπε να μου έρθει στις 12....13-14 περίοδος νιώθω της τελευταία βδομάδα απλά πρισμενη χωρίς πόνους η κάτι ... Την περιμένω την ακατανομαστη .. αλλά όλο λέω  μακάρι να μην έρθει μακάρι να μην έρθει παραγγείλα επιτέλους και τεστ από το ίντερνετ πολλά να έχω να μην περνάω αυτό το πράγμα κάθε μήνα αλλά έχω σκάσει

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Katv είπε:

Κορίτσι Είπα να μπω να γράψω πάλι και εγώ .. μήπως και ξεαγχοθώ ....προηγούμενο μήνα από τις 13 είχα λίγο καφέ 15 μου ήρθε κανονικά περίοδος .. μετά είχαμε ελεύθερες επαφές ανά 2-3 μέρες ...! Κανονικά ( στο περίπου ) έπρεπε να μου έρθει στις 12....13-14 περίοδος νιώθω της τελευταία βδομάδα απλά πρισμενη χωρίς πόνους η κάτι ... Την περιμένω την ακατανομαστη .. αλλά όλο λέω  μακάρι να μην έρθει μακάρι να μην έρθει παραγγείλα επιτέλους και τεστ από το ίντερνετ πολλά να έχω να μην περνάω αυτό το πράγμα κάθε μήνα αλλά έχω σκάσει

Καλή σου ημέρα κορίτσι μ. Είναι δύσκολη η φάση της αναμονής αλλά τώρα νομίζω μπορείς να κάνεις τεστ ή χοριακή..Καλά αποτελέσματα 

Link to comment
Share on other sites

On 16/5/2022 at 8:46 ΠΜ, Lilly28 είπε:

Καλή σου ημέρα κορίτσι μ. Είναι δύσκολη η φάση της αναμονής αλλά τώρα νομίζω μπορείς να κάνεις τεστ ή χοριακή..Καλά αποτελέσματα 

Κορίτσι μου έκανα ένα τεστ βγήκε αρνητικο ακόμα δεν έρχεται περίοδος .. παίζει να έγινε αργά η σύλληψη και να μην φαίνεται?  και πρώτη φορά έχω λευκά πολύ παχύρρευστα υγρά τόσο που τρόμαξα δεν μυρίζουν η κάτι αλλά  μήπως έχω κάποιο μικρόβιο και γι'αυτό ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 15/5/2022 at 11:39 ΠΜ, Katv είπε:

Κορίτσι Είπα να μπω να γράψω πάλι και εγώ .. μήπως και ξεαγχοθώ ....προηγούμενο μήνα από τις 13 είχα λίγο καφέ 15 μου ήρθε κανονικά περίοδος .. μετά είχαμε ελεύθερες επαφές ανά 2-3 μέρες ...! Κανονικά ( στο περίπου ) έπρεπε να μου έρθει στις 12....13-14 περίοδος νιώθω της τελευταία βδομάδα απλά πρισμενη χωρίς πόνους η κάτι ... Την περιμένω την ακατανομαστη .. αλλά όλο λέω  μακάρι να μην έρθει μακάρι να μην έρθει παραγγείλα επιτέλους και τεστ από το ίντερνετ πολλά να έχω να μην περνάω αυτό το πράγμα κάθε μήνα αλλά έχω σκάσει

τι κυκλο εχεις;ποτε περιπου ειχες ωορρηξια αν ξερεις κ τελευταια επαφη;

1 hour ago, Katv είπε:

Κορίτσι μου έκανα ένα τεστ βγήκε αρνητικο ακόμα δεν έρχεται περίοδος .. παίζει να έγινε αργά η σύλληψη και να μην φαίνεται?  και πρώτη φορά έχω λευκά πολύ παχύρρευστα υγρά τόσο που τρόμαξα δεν μυρίζουν η κάτι αλλά  μήπως έχω κάποιο μικρόβιο και γι'αυτό ?

παντως τα υγρα μετα την ωορρηξια καμια φορα δειχνουν κ εγκυμοσυνη

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vikib είπε:

τι κυκλο εχεις;ποτε περιπου ειχες ωορρηξια αν ξερεις κ τελευταια επαφη;

παντως τα υγρα μετα την ωορρηξια καμια φορα δειχνουν κ εγκυμοσυνη

Τον τελευταίο χρόνο δεν καταλαβαίνω ποτέ έχω ωορρηξία τελευταία επαφή είχα  8 -10- και τελευταία 12 του μήνα την ημέρα που θα ξεκινούσε η περίοδος ( με βάση τον προηγούμενο μήνα ) βέβαια δεν πρέπει να το μετράω έτσι γιατι παίζουν οι μέρες αλλά δεν νιώθω τίποτα σε σχέση με την περίοδο ... Ακόμα νομίζω είναι ψυχολογικό δεν εξηγείται αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Είμαι καινούρια στο φόρουμ και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάνει κάποια τα hometest,τα έκανα 2 μέρες πριν την περίοδο κ έδειξε αρνητικό,υπάρχει περιοτωση λάθους;έχει συμβεί σε καμία;

Σας ευχαριστώ πολύ και εύχομαι τα καλύτερα για όλες!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mariko είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Είμαι καινούρια στο φόρουμ και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάνει κάποια τα hometest,τα έκανα 2 μέρες πριν την περίοδο κ έδειξε αρνητικό,υπάρχει περιοτωση λάθους;έχει συμβεί σε καμία;

Σας ευχαριστώ πολύ και εύχομαι τα καλύτερα για όλες!

υπαρχει περιπτωση να ηταν κ νωρις

λιγες μερες υπομονη ακομη

4 ώρες πρίν, Katv είπε:

Τον τελευταίο χρόνο δεν καταλαβαίνω ποτέ έχω ωορρηξία τελευταία επαφή είχα  8 -10- και τελευταία 12 του μήνα την ημέρα που θα ξεκινούσε η περίοδος ( με βάση τον προηγούμενο μήνα ) βέβαια δεν πρέπει να το μετράω έτσι γιατι παίζουν οι μέρες αλλά δεν νιώθω τίποτα σε σχέση με την περίοδο ... Ακόμα νομίζω είναι ψυχολογικό δεν εξηγείται αλλιώς

με κυκλο 32-34 ημ?γενικα σταθερο κυκλο;εχεις συχνα αποκλισεις;

δ πιστευω να ειχες γονιμες μετα τις 6/5,κ ισως βαζω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!! Έχω καιρό να γράψω. Προσπαθούμε για μωράκι... Το Σάββατο ηταν να αδιαθετησω αλλά δεν ήρθε και την Κυριακή το πρωί είχα καφέ υγρά στο σκούπισμα... Έβαλα σερβιετα γιατί σκέφτηκα ότι ήρθε αλλά περίοδος δεν κατέβηκε ποτέ. Μέχρι και σήμερα έχω καφέ ελάχιστο στο σκούπισμα ... Δεν έχω πόνους περιόδου ούτε πρησμένο στήθος όπως συνήθως.. πήρα τον γιατρό μου πριν και μου είπε αύριο να πάω για χοριακη... Τι λέτε ;;; :wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...