Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, linaa είπε:

Ειναι ορμονες για προκληση ωορηξιας Κ προγραμματισμενες επαφες συννενοηθηκες κατι τετοιο?

Ναι απλά πίστευα ότι θα κάνω κάποιες ορμονολογικες δεν ξέρω αν μπορώ να τα πάρω κατευθείαν. Εσύ τα έχεις πάρει??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Andriana1998 είπε:

Ναι απλά πίστευα ότι θα κάνω κάποιες ορμονολογικες δεν ξέρω αν μπορώ να τα πάρω κατευθείαν. Εσύ τα έχεις πάρει??? 

οχι δεv τα εχω παρει αλλα ξερω τι ειvαι συvηθως διvοvται οταv δεv γιvετε ωορηξια λογω  πολυκιστικωv κ εχουv αποτελεσμα γιατι ωριμαζουv περισσοτερα ωοθηλακια απο εvα κ εχεις λιγο παραπαvω πιθαvοτητες . Ομως πρεπει vα ξερεις οτι το προβλημα ειvαι η ωορηξια σου δηλαδη δεv ειvαι vα τα περvεις χωρις vα εχεις θεμα εκει. Vομιζω πρεπει vα ζητησεις παραπαvω εξετασεις μηv vτρεπεσε ειvαι υποχρεωση του vα σου γραψει .

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

οχι δεv τα εχω παρει αλλα ξερω τι ειvαι συvηθως διvοvται οταv δεv γιvετε ωορηξια λογω  πολυκιστικωv κ εχουv αποτελεσμα γιατι ωριμαζουv περισσοτερα ωοθηλακια απο εvα κ εχεις λιγο παραπαvω πιθαvοτητες . Ομως πρεπει vα ξερεις οτι το προβλημα ειvαι η ωορηξια σου δηλαδη δεv ειvαι vα τα περvεις χωρις vα εχεις θεμα εκει. Vομιζω πρεπει vα ζητησεις παραπαvω εξετασεις μηv vτρεπεσε ειvαι υποχρεωση του vα σου γραψει .

Αα εντάξει Σ'ευχαριστω πολύ για την ενημέρωση θα του το πω!! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες και για την κάθεμια ξεχωριστά!!! Έχω ήδη ένα αγοράκι 6 ετών και εδώ και αρκετό καιρό περίπου 1,5 χρόνο προσπαθούμε για δεύτερο. Ο σύζυγος έχει ένα και οχι τόσο καλό σπερματοδιάγραμμα και το παλεύουμε. Εδώ και 6 μέρες εχω καθυστέρηση, έχω πολύ σταθερό κύκλο 28 ημερών και δεν έχω κάποιο διαπιστωμένο πρόβλημα με τα γυναικολογικά. Πέρνω μισό χάπι glukofage κάθε βράδυ λόγω μερικής αντίστασης στην ινσουλίνη που έχω και ο ενδοκρινολόγος τον προηγούμενο μήνα που πηγα μου έδωσε και ενα σκονάκι inofert κάθε πρωί για να βοηθήσει την σύλληψη. Το ερώτημα είναι, τέστ δεν εχω κάνει ακόμα γιατι απλά φοβάμαι για ακόμη μια φορά μην απογοητευτώ και διάβασα απο αλλες κοπέλες ότι το inofert τους εφερε μεγάλη καθυστέρηση στην περίοδο τους. Έχω πόνους περιόδου εδω και δέκα μέρες αλλα κανένα ιχνος αυτής. Τι λέτε;;

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySpa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες και για την κάθεμια ξεχωριστά!!! Έχω ήδη ένα αγοράκι 6 ετών και εδώ και αρκετό καιρό περίπου 1,5 χρόνο προσπαθούμε για δεύτερο. Ο σύζυγος έχει ένα και οχι τόσο καλό σπερματοδιάγραμμα και το παλεύουμε. Εδώ και 6 μέρες εχω καθυστέρηση, έχω πολύ σταθερό κύκλο 28 ημερών και δεν έχω κάποιο διαπιστωμένο πρόβλημα με τα γυναικολογικά. Πέρνω μισό χάπι glukofage κάθε βράδυ λόγω μερικής αντίστασης στην ινσουλίνη που έχω και ο ενδοκρινολόγος τον προηγούμενο μήνα που πηγα μου έδωσε και ενα σκονάκι inofert κάθε πρωί για να βοηθήσει την σύλληψη. Το ερώτημα είναι, τέστ δεν εχω κάνει ακόμα γιατι απλά φοβάμαι για ακόμη μια φορά μην απογοητευτώ και διάβασα απο αλλες κοπέλες ότι το inofert τους εφερε μεγάλη καθυστέρηση στην περίοδο τους. Έχω πόνους περιόδου εδω και δέκα μέρες αλλα κανένα ιχνος αυτής. Τι λέτε;;

 

Γεια σου κοριτσι μου!!να χαίρεσαι το αντράκι σου και με το καλο να  να έρθει σύντομα κ το δεύτερο...

Δυστυχώς δε ξερω καθόλου να σε βοηθήσω με τα χάπια αυτά τι συμβαίνει...και το καταλαβαίνω απόλυτα πως φοβάσαι μην απογοητεύτεις....αλλα και τόσες μέρες καθυστέρηση???δεν είναι "σκότωμα " η αναμονή αυτή??εγώ στη θέση σου θα εκανα ένα αυριο!!!καλύτερα να ξερω παρα να με τρώει έτσι η αγωνια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, *Vasoula είπε:

Γεια σου κοριτσι μου!!να χαίρεσαι το αντράκι σου και με το καλο να  να έρθει σύντομα κ το δεύτερο...

Δυστυχώς δε ξερω καθόλου να σε βοηθήσω με τα χάπια αυτά τι συμβαίνει...και το καταλαβαίνω απόλυτα πως φοβάσαι μην απογοητεύτεις....αλλα και τόσες μέρες καθυστέρηση???δεν είναι "σκότωμα " η αναμονή αυτή??εγώ στη θέση σου θα εκανα ένα αυριο!!!καλύτερα να ξερω παρα να με τρώει έτσι η αγωνια..

Έχεις δίκιο για το τέστ, έχω παραγγείλει και θα τα έχω μάλλον αύριο το αργότερο Πέμπτη πρωί, ξέρεις σε κάθε καθυστέρηση 1 ήμέρας επειδη εχω πολύ σταθερη περίοδο κάνω το τέστ και μετά απο λιγο μου ερχεται περίοδος, κάθε φορά ελπίζεις και μετά απογοήτευση, εύχομαι αυτή τη φορά κάτι να φιλάει ο θεός καλό για μένα.Σε ευχαριστώ που αφιέρωσες λιγο χρόνο να μου μιλήσεις εστω και αν δεν έχεις ακουσει για τα χάπια. Εύχομαι κάθε καλό❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, BettySpa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες και για την κάθεμια ξεχωριστά!!! Έχω ήδη ένα αγοράκι 6 ετών και εδώ και αρκετό καιρό περίπου 1,5 χρόνο προσπαθούμε για δεύτερο. Ο σύζυγος έχει ένα και οχι τόσο καλό σπερματοδιάγραμμα και το παλεύουμε. Εδώ και 6 μέρες εχω καθυστέρηση, έχω πολύ σταθερό κύκλο 28 ημερών και δεν έχω κάποιο διαπιστωμένο πρόβλημα με τα γυναικολογικά. Πέρνω μισό χάπι glukofage κάθε βράδυ λόγω μερικής αντίστασης στην ινσουλίνη που έχω και ο ενδοκρινολόγος τον προηγούμενο μήνα που πηγα μου έδωσε και ενα σκονάκι inofert κάθε πρωί για να βοηθήσει την σύλληψη. Το ερώτημα είναι, τέστ δεν εχω κάνει ακόμα γιατι απλά φοβάμαι για ακόμη μια φορά μην απογοητευτώ και διάβασα απο αλλες κοπέλες ότι το inofert τους εφερε μεγάλη καθυστέρηση στην περίοδο τους. Έχω πόνους περιόδου εδω και δέκα μέρες αλλα κανένα ιχνος αυτής. Τι λέτε;;

 

μαλλοv εγκυος εισαι τα ιvοφερτ ειvαι απλως βιταμιvες ουτε ποvους φερvουv ουτε καθηστερηση!!! οποτε εγκυμοσυvη σιγουρα υποψιαζομαι

Link to comment
Share on other sites

Απο το στόμα σου και στου θεού το αυτί.... μακάρι να είναι, απλά καπου διάβασα για καυστέρηση στην περίοδο και σκέφτηκα μηπως την επιρεάζει. Ίσως μέσα στην ημέρα να γνωρίζω!!!Σε ευχαριστώ μόνο και για την θετική σκέψη :)

Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2020 at 10:12 ΠΜ, Κορνη είπε:

Καλημέρα κορίτσια...είμαι καινούρια εδώ...πριν δύο χρόνια έμεινα έγκυος κ έχασα το νινακι μου 3 μηνών. Σε αυτα τα δύο χρόνια κάναμε προσπάθεια με τον άντρα μου αλλά λόγω επαγγελματων δεν βρισκόμασταν πάντα στις γόνιμες κ πάντα με άγχος (οδηγός σε φορτηγού στην Γερμανία).εδώ και 1,5 μήνα μετακόμισα στην Γερμανία μόνιμα από το τότε του δώσαμε να καταλάβει δεν κοιτάξαμε ούτε γόνιμες ούτε τπτ.ο κύκλος μου είναι 32-33 ημέρες πάντα. Η τελευταία μου περίοδος ήταν 9/6 και προχθές 18/7 έκανα 2 τέστ τα οποία βγηκαν αρνητικά.εχω σήμερα 11 μέρες καθυστέρηση. Νιώθω κάτι μικρά που κ που τσιμπιματακια χαμηλά αλλά πόνους περίοδου.τι να κάνω?

Καλησπερα κορίτσι...ελπίζω να βρήκες άκρη β χοριακη έπρεπε να κάνεις!!ελπίζω όλα καλά 

6 ώρες πρίν, BettySpa είπε:

Απο το στόμα σου και στου θεού το αυτί.... μακάρι να είναι, απλά καπου διάβασα για καυστέρηση στην περίοδο και σκέφτηκα μηπως την επιρεάζει. Ίσως μέσα στην ημέρα να γνωρίζω!!!Σε ευχαριστώ μόνο και για την θετική σκέψη :)

Ελπίζω κορίτσι να είναι Όπως τα περιμένεις!!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα τέστ και βγήκε αρνητικό, μετά πο λίγο είδα κάποια καφε ροζουλι στο σκούπισμα, και απο τότε μόνο αυτά στο σκούπισμα. Θα δω αυριο πως θα πάει αν κατέβει το αίμα αλλιως θα μιλησω με τον γυναικολόγο. Απογοήτευση...:·( :( 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, BettySpa είπε:

Έκανα σήμερα τέστ και βγήκε αρνητικό, μετά πο λίγο είδα κάποια καφε ροζουλι στο σκούπισμα, και απο τότε μόνο αυτά στο σκούπισμα. Θα δω αυριο πως θα πάει αν κατέβει το αίμα αλλιως θα μιλησω με τον γυναικολόγο. Απογοήτευση...:·( :( 

Αν δεν σου έρθει κάνε μια χοριακη μήπως είναι σε τόσο χαμηλά επίπεδα που δεν την πιάνει ακόμη το τεστ..! Εγω μια φορά που είχα καθυστέρηση και μετά καφέ στον υπέρηχο είδαμε μια κυστη η οποία έφυγε με την πρώτη περίοδο!! Ο σύζυγος παίρνει καμία βιταμινουλα? 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα,είμαι πολύ καινπύργια στο forum. Θέλω πολύ ένα παιδάκι,με τον αρραβωνιαστικό μου δεν προσπαθούμε διεξοδικλα,είναι της άποψης εαααν τύχει. Ξέρω οτι είναι πολύ δύσκολο να τύχει έτσι απλά οποτε όταν εχουμε επαφές γονιμες μέρες με τρώει η αγωνία. Έχω γενικά σταθερό κύκλο,τελευταία περίοδος 2/7,επάφη στις γονιμές και 2 μέρες πριν, εχω 2 μέρες καθυστέρηση και χθες εκανα τεστ κ βγηκε αρνητικό. Συμπτώματα περιοδου φουλ συν ενα ωαρος κατω χαμηλά. Ειμαι πολύ αππγοητευμένη και αγχωμένη. Ξέρω δεν πρεπει αλλα όλο σκέφτομαι πόσο θέλω ενα μωράκι και στεναχωριεμαι. Το αρνητικό τεστ ήταν μαχαιριλα στη καρδιά!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, BettySpa είπε:

Έκανα σήμερα τέστ και βγήκε αρνητικό, μετά πο λίγο είδα κάποια καφε ροζουλι στο σκούπισμα, και απο τότε μόνο αυτά στο σκούπισμα. Θα δω αυριο πως θα πάει αν κατέβει το αίμα αλλιως θα μιλησω με τον γυναικολόγο. Απογοήτευση...:·( :( 

Γειά σου κοριτσι μου...τι κανεις??ηρθε τελικά η άτιμη???

3 ώρες πρίν, Ninaki- είπε:

Κορίτσια καλημέρα,είμαι πολύ καινπύργια στο forum. Θέλω πολύ ένα παιδάκι,με τον αρραβωνιαστικό μου δεν προσπαθούμε διεξοδικλα,είναι της άποψης εαααν τύχει. Ξέρω οτι είναι πολύ δύσκολο να τύχει έτσι απλά οποτε όταν εχουμε επαφές γονιμες μέρες με τρώει η αγωνία. Έχω γενικά σταθερό κύκλο,τελευταία περίοδος 2/7,επάφη στις γονιμές και 2 μέρες πριν, εχω 2 μέρες καθυστέρηση και χθες εκανα τεστ κ βγηκε αρνητικό. Συμπτώματα περιοδου φουλ συν ενα ωαρος κατω χαμηλά. Ειμαι πολύ αππγοητευμένη και αγχωμένη. Ξέρω δεν πρεπει αλλα όλο σκέφτομαι πόσο θέλω ενα μωράκι και στεναχωριεμαι. Το αρνητικό τεστ ήταν μαχαιριλα στη καρδιά!

Κοριτσακι μου όλο όσα περιγράφεις ειναι λογικα και τα έχουμε περάσει ολες...προσπαθείτε καιρο????

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Γειά σου κοριτσι μου...τι κανεις??ηρθε τελικά η άτιμη???

Κοριτσακι μου όλο όσα περιγράφεις ειναι λογικα και τα έχουμε περάσει ολες...προσπαθείτε καιρο????

Γενικά δεν προσέχουμ εδώ και 6 μήνες περίπου,ήμουν πολύ χαλαρή στην αρχή αλλα τελευταιους 3 μηνες εχω αρχίσει κ αγχώνομαι! Ο γιατρός μου φυσικά και με ηρέμισε και η λογική λεει να μην αγχώνομαι αλλα θέλω πάρα πολύ ενα μωράκι και όσο να ναι απογοητεύτηκα με το αρνητικό τεστ!Συν το οτι ο καλός μου ειναι κατά τγς υπερβολικής προσπάθειας,μέτρηση γόνιμων κλπ,λέει οτι μονο αγχος φέρνουν κ αν ειναι να εεθει θα ερθει...Γράφτηκα στο φόρουν γιατί το παρακολουθώ καιρό και είμαι σίγουρη ότι θα βρω στήριξη! Εύχομαι σε όλες σας να έρθουν τα πράγματα οπως το επιθυμεί η καθε μια! Εγω με βλέπω μα αδιαθετω γιατι εχω αρχίσει κ εχω πόνους,αν και δευτερη μερα καθυστέρηση κ με ενα αρνητικό τεστ στα χερια αν δεν δω την ακαταναστη δεν θα σταματήσω να ελπίζω.....ουφ. συγγνώμη αν σας κούρασα! 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια, ξέρω ότι είναι νωρίς για προβληματισμούς α λλά νομιζω καταλαβαίνετε. Είναι πρώτος μήνας προσπαθειών για δεύτερο μωράκι. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που ειχε επιτευχθεί πάλι απ τον πρώτο μήνα, είχα αίμα εμφύτευσης κι έτσι το καταλαβα πολύ νωρίς επιβεβαιώνοντας το με τεστ. Σήμερα υποτίθεται ήταν να αδιαθετήσω με σχετικά σταθερό κύκλο. Πήρα δυο τεστ selfcare yes or no με ευαισθησία 25mlu και μου βγήκαν αρνητικά. Στο πρώτο είχα κρατήσει τα πρωινά ουρά στο ψυγειο κ το έκανα απευθείας όποτε επειδή διάβασα κάπου πως πρέπει να είναι σε θερμοκρασία δωματίου το επανέ λαβα με το δεύτερο πριν λίγο κ πάλι αρνητικό. Αλλά εδώ και μια βδομάδα έχει πρηστεί το στήθος μου κ πονάει ενώ είχε να πρηστεί για περίοδο από πριν μείνω έγκυος και έχω τρομερή δυσκοιλιοτητα. Την υπνηλία, τους πονοκεφάλους δεν τα λαμβάνω υπόψιν γιατί μπορεί να είναι κ από ζέστη, πόνοι στη μ έση κ όλες αυτές οι λοιπές λεπτομέρειες υπάρχουν. Αλλά πιο πολλές ελπίδες μου έδωσε το πρησμένο στήθος γιατί είχε χρόνια να πρηστεί. Αύριο είναι να μου έρθουν και one step τεσ τ με μεγαλύτερη ευαισθησία. Να έχω ελπίδες η να ηρεμήσω μπας κ μου έρθει κιόλας; Δεν ήτα ν κ μεγάλης ευαισθησίας τα τεστ τα σημερινά αλλά δεν τα έκανα και τελείως νωρίς. Συγνωμη κ για το σεντόνι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...