Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 56 λεπτά , Τουτουνι είπε:

      Δυστυχώς κι εγώ δεν γνωρίζω... d5 Kai d6 μου έγραψες γιατρός μου. Του ζήτησα διευκρίνηση αλλά δεν μου έχει απαντήσει ακόμη. Λογικά μέσα στη μέρα θα μου πει, απλά δεν θα ήθελα να προσπαθήσω ξανά αν οι βλαστοκυστες δεν είναι καλές... πέρασα πολλάηια να κρατήσω στην αγκαλιά μου τα διδυμακια μου  και φοβάμαι την αποτυχία

      Δε στις αξιολόγησαν πιο αναλυτικά και με γραμματα? Π.χ. 5ΑΑ ? 

      πρίν από 9 λεπτά , Unicorns είπε:

      Καλησπέρα κι από μένα.Ειμαι 38 χρόνων και στην 2η προσπάθεια εξωσωματικής.Περιμενω την χοριακη μου την Πέμπτη.Ευχομαι σε όσες προσπαθούν καλή επιτυχία και σε όσες είναι εγκυουλες συγχαρητήρια και με το καλό.

      Εύχομαι την Πέμπτη μια τριψηφια χοριακη! Φαντάζομαι το άγχος και τα συναισθήματα σου!!!! Όλα θα πάνε τέλεια!!! Θα περιμένουμε τα καλά σου νέα!!!!

Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2009


m4ril0u

Recommended Posts

Είχε διαγνωσθεί πριν από 3 χρόνια με καρκίνο στομάχου και έκανε εγχείρηση,χημειοθεραπείες κλπ κλπ...είχε εξασθενήσει πολύ και δεν άντεχε και πολύ ακόμα...τώρα τελευταία ξέραμε ότι δεν ήταν καλά,μάλλον είχε κάνει μετάσταση αλλά δεν βρίσκανε πού...δεν κάνανε θεραπείες γιατί δεν θα άντεχε ούτε μέχρι σήμερα,είχε φτάσει 30 κιλά!!Απ'ότι έμαθα το πρωί είχε πάει Θεσσ/νίκη να κάνει εξετάσεις κι εκεί κάτι έγινε,έπεσε σε κώμα και τελικά.....Έλεγα στην κουμπάρα μου συνέχεια να μεταφέρω την βάπτιση για το καλοκαίρι ή για το φθινόπωρο αλλά δεν ήθελε,μου έλεγε ότι κάποιος από τους 2 θα παρευρεθεί και υποθέτω τώρα ότι θα έρθει μόνο ο κουμπάρος μας που θα βαφτίσει την μικρή...εν τω μεταξύ,είχαν κανονίσει κι αυτοί να βαφτίσουν το μικρό τους στις 6 Ιουνίου...τώρα μάλλον θα το ακυρώσουν....

Και λέγαμε με τον άντρα μου να πηγαίναμε το σ/κ να τους πάμε τις μπομπονιέρες...τώρα....


MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • katerina26

    3392

  • anna_ath

    2130

  • fatsaki

    1775

  • Smouts

    1513

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα...

Πολύ μου τη δίνει που δεν μπορώ να μπαίνω τόσο συχνά πλέον.Πολύ δουλειά και εδώ και στο σπίτι!!!

Μπιζελάκι συλληπητήρια...μη νομίζεις όλοι κάπως έτσι είμαστε με τα δυσάρεστα:|Κι εγώ το Σάββατο φεύγω για Πάτρα για ένα μνημόσυνο.Άσε που θα αφήσω και το μωρό στη μάνα μου. Που να το ταλαιπωρώ κι αυτό για μιά μέρα. Κυριακή γυρνάω. Πως θα κοιμηθώ χωρίς το νινί μου? Μου κακοφαίνεται πολύ.

Τώρα με τη βάφτιση απόφασίσαμε με τον άντρα μου να κάνουμε το τραπέζι σε κλειστό κύκλο!Δεν ''βγαίνουμε ρε παιδιά'', 25 € το άτομο είναι πάρα πολλά για μια δυο ώρες που θα κάτσουνε οι καλεσμένοι! Θα πάμε οι οικογενειές μας μόνο και οι κουμπάροι κάπου όμορφα/παραθαλάσσια να φάμε τελικά. Στην εκκλησία θα καλέσω μόνο μερικούς καλούς φίλους και όποιος δεν μπορεί να έρθει δεν πειράζει, δεν παρεξηγώ, όπως και δεν θέλω να περεξηγηθώ!

Προτιμώ με αυτά τα λεφτά να πάω διακοπές το καλοκαίρι παρά να τα δώσω έτσι και να μην ευχαριστηθώ κιόλας!

Για πείτε μου κανένα καλό μαγαζί με ρουχαλάκια βάφτισης ρε κορίτσια, εσείς που καταλήξατε τελικά?Λέω από βδομάδα να ξεκινήσω να ψάχνω!


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρία μου τώρα το απόγευμα θα πάμε με τη μια νονά να δούμε και θα σου πω. Εγώ έχω ξετρελλαθεί με της NEONATO πάντως και με κάποια της Allouette. Να δω τι θα πουν και οι νονές μας:)


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Πολύ μου τη δίνει που δεν μπορώ να μπαίνω τόσο συχνά πλέον.Πολύ δουλειά και εδώ και στο σπίτι!!!

Μπιζελάκι συλληπητήρια...μη νομίζεις όλοι κάπως έτσι είμαστε με τα δυσάρεστα:|Κι εγώ το Σάββατο φεύγω για Πάτρα για ένα μνημόσυνο.Άσε που θα αφήσω και το μωρό στη μάνα μου. Που να το ταλαιπωρώ κι αυτό για μιά μέρα. Κυριακή γυρνάω. Πως θα κοιμηθώ χωρίς το νινί μου? Μου κακοφαίνεται πολύ.

Τώρα με τη βάφτιση απόφασίσαμε με τον άντρα μου να κάνουμε το τραπέζι σε κλειστό κύκλο!Δεν ''βγαίνουμε ρε παιδιά'', 25 ? το άτομο είναι πάρα πολλά για μια δυο ώρες που θα κάτσουνε οι καλεσμένοι! Θα πάμε οι οικογενειές μας μόνο και οι κουμπάροι κάπου όμορφα/παραθαλάσσια να φάμε τελικά. Στην εκκλησία θα καλέσω μόνο μερικούς καλούς φίλους και όποιος δεν μπορεί να έρθει δεν πειράζει, δεν παρεξηγώ, όπως και δεν θέλω να περεξηγηθώ!

Προτιμώ με αυτά τα λεφτά να πάω διακοπές το καλοκαίρι παρά να τα δώσω έτσι και να μην ευχαριστηθώ κιόλας!

Για πείτε μου κανένα καλό μαγαζί με ρουχαλάκια βάφτισης ρε κορίτσια, εσείς που καταλήξατε τελικά?Λέω από βδομάδα να ξεκινήσω να ψάχνω!

και πολυ καλα θα κανεις!και εμεις στο σπιτι θα κατσουμε τελικα!παραγγειλα σημερα και τα γλυκα!καρυδοπιτα με σοκολατα θα βαλω σε ειδικο κυπελλο!δοκιμασα και το προφιτερολ αλλα η καρυδοπιτα μου αρεσε περισοτερο!

1v0n7ypa5y9lur77.png
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω μέχρι την Παρασκευή αν είναι, ίσως μας φέρει ο Βασίλης αλλιώς ναι ευχαρίστως!!!! i will let you know:p

Το μονο που δεν σκεφτηκα ειναι το θεμα καθισματακι αυτοκινητου. Αν μπορεις να το λυσεις αυτο.


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρία μου τώρα το απόγευμα θα πάμε με τη μια νονά να δούμε και θα σου πω. Εγώ έχω ξετρελλαθεί με της NEONATO πάντως και με κάποια της Allouette. Να δω τι θα πουν και οι νονές μας:)

Ναι πες μου ευχαριστώ!:D


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Mαράκι μπορείς να πάρεις και κάποιο περιδικό βάπτισης να ρίξεις μια ματιά...

Επίσης δες και εδώ:

http://www.facebook.com/photo.php?pid=3650241&id=44778604259&fbid=382899694259#!/pages/Athens-Greece/babybloom-PERIODIKO-BAPTISES/44778604259


0b1qp2.pngPaB8p3.png

qjfzp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!!!

απο το πρωι ηθελα να σασ γραψω,εκανα και καποια quote ,κολλησε ο υπολογιστησ μετα ,νευριασα και δεν εγραψα...:mad:

Ειρηνη παλι κοριτσακι εχεις? Εγω στην αυχενικη ενω το μωρο κουνιοταν λεω στον γιατρο: την καρδια δεν θα την ακουσουμε? Δεν το βλεπεις που κουνιεται μου λεει?:lol::lol::lol:

ναι ρουλακι!!κοριτσαροσ!!!!!

καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!

Ειρηνακι μου κι εγω το ιδιο αγχος ειχα στην εγκυμοσυνη ο μπεμπουλης ηταν πολυ ησυχος δεν κουνιοταν και ετρεμα....

καλεσ αγορεσ βατραχακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ευχομαι να βρεισ το φορεμα που θελεισ!!!!

ειδεσ βατραχακι?οσο ησυχο ηταν στην κοιλιτσα σου ,τοσο τωρα τον κυνηγασ απο το τζακι ή οπου αλλου βρεθει τον ταλιμπανακο σου!!!:tongue::tongue:γλυκασ ειναι!!!

θα σου δωσω τρεις μπυριτσες πριν το μυστηριο και θα εισαι μια χαρα!!!!:cool::-P

οχι βρε μπυριτσεσ!!!!!!!με τισ μπυριτσεσ ασε που δεν θα την πιασουν αλλα θα κανει και μπυροκοιλια κ αντε μετα να εφαρμοσει το φορεμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!:tongue:βοτκιτσα!!!!!!!!οτι πρεπει για τετοιεσ καταστασεισ!!!!!!!:):D

Δεν μπορώ άλλα άσχημα νέα,ρε γμτ,θα σαλτάρω.....

Χτες το βράδυ μας ενημερώσανε ότι δυστυχώς "έφυγε" η μαμά της κουμπάρας μου.......Και απο'κει που ήμουν μες στην τρελή χαρά που έφτιαξα το μαλλί για την βάπτιση,έκλεισα ραντεβού για μανικιούρ-πεντικιούρ και φτάσαμε στην τελική ευθεία ξαφνικά βυθιστήκαμε πάλι στην μαυρίλα και την θλίψη....τί να πω...δεν ξέρω και τί να πω στην κουμπάρα μου..πως να την παρηγορήσω....έχουμε πόσο καιρό τώρα από μνημόσυνο σε κηδεία πάμε και τούμπαλιν...μόνο μια ευχή θα κάνω....

Ας μην έχουμε άλλα δυσάρεστα για πολύ καιρό!!!Να ηρεμήσουμε λίγο....

Καλημέρα.

μπιζελακι τα συλληπητηρια μου!!!κριμα η γυναικα...τουλαχιστον θα ξεκουραστει επειτα απο τοση ταλαιπωρεια που υπεστη..

η βαπτισουλα σασ ποτε ειναι?


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνούλα,η βάπτιση είναι σε 2 βδομάδες...9 Μαίου...

Απ'ότι μου είπε η κουμπάρα μου πάντως μπορεί να έρθει στην βάπτιση..."ότι αισθάνεσαι κι όπως νιώθεις καλύτερα κάνε",της είπα...θα δούμε...

Για βαπτιστικά κι εμείς που γυρίσαμε πολλά μαγαζιά καταλήξαμε στο Marasil...ειδικά την περίοδο των εκπτώσεων που κλείσαμε τα δικά μας τα είχε -30%...και έχει πολύ ωραία ρουχαλάκια.....

Αυτά απο'μας....είμαι πτώμα...πάω να ξεκουραστώ τώρα που την έπεσε κ η μικρή και θα τα ξαναπούμε αύριο....Φιλάκια!!


MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα!

μπιζελακι πολυ ασχημα νεα!συλληπητηρια!

κυριακη κ μπετυ καλα να περασετε!

εμεις ειχαμε δυσκολη νυχτα.η μικρη ξυπνουσε κλαιγοντας.το βραδυ δεν ηθελε να θηλασει και ολη τη νυχτα που ξυπνουσε αρνιοταν να φαει.νομιζω οτι το μεσημεριανο της εκατσε βαρυ.καθε μερα κατσικι δε ειναι πολυ? αχ κ αυτος ο ερεθισμος που εχει δεν περναει.αν και εχουμε ακομα μερες,μεχρι 3 μαιου πρεπει να περιμενω για αποτελεσματα αποχης.ποτε θα αρχισουμε κ εμεις να τρωμε καλα?:(

καληνυχτα κοριτσακια και μωρακια!!!

Link to comment
Share on other sites

οχι βρε μπυριτσεσ!!!!!!!με τισ μπυριτσεσ ασε που δεν θα την πιασουν αλλα θα κανει και μπυροκοιλια κ αντε μετα να εφαρμοσει το φορεμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!:tongue:βοτκιτσα!!!!!!!!οτι πρεπει για τετοιεσ καταστασεισ!!!!!!!:):D

Ξερεις ποσες περισσοτερες θερμιδες εχει η βοτκιτσα σε σχεση με τη μπυριτσα?:tongue:

greatday.gif

Καλημερα σας!

Μπιζελακι, τα συλληπητηρια μου.


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια:) Λοιπόν το μέτωπο βαφτιστικά με μπέρδεψε λίγο ομολογώ:confused::confused::confused: Αυτό της Neonato με το οποίο είχα ξετρελαθεί, το ύφασμα που υποτίθεται ότι είναι μεταξωτός ταφτάς δε μου άρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ!!!! Ήταν σαν πλαστικό ρε γαμώτο και έχω προβληματιστεί!!!! Ευτυχώς είδαμε και κάτι πολύ ωραία λινά άσπρα οπότε έχω εναλλακτική:P:p:p Την Τρίτη θα πάμε και με τις δύο νονές μαζί να τα δούμε όλα και να κλείσουμε.

Βλέπω σιγά σιγά μαζευόμαστε αρκετές για την Κυριακή τι καλά!!! Θα έχει πλάκα που θα γνωριστούν και τα μπεμπίνια του γκρούπ μας:P:p:p:p


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Μπιζελακι συλληπητηρια να ειναι γερη να την θυμαται την μανουλα της η κουμπαρα σου και αυτο που της ειπες ειναι και το καλυτερο οσο αφορα την βαπτιση οπως αισθανεται δεν υπαρχει σωστο και λαθος σε αυτες τις περιπτωσεις.

Εγω σημερα παω για τα βαπτιστικα με τους νονους και εχω πολυ αγωνια. Ελπιζω να πανε ολα καλα.

Καλημερα σε ολες και φιλακια στα μωρακια σας!!

Α!! ευχαριστω για τις απαντησεις στο θεμα του υπνου και γω δεν προκειται να τις αλλαξω προγραμμα.


CYMFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...