Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλημέρα αρνητική χοριακη δυστυχώς. Τώρα πρέπει να ψαχτω γιατί εδώ και 2 μήνες έχω αίμα μετά την ωορρηξια μου,  πόνος στην αριστερη πλευρά όπου ο γυναικολόγος μου είπε ότι είδε την ωοθήκη μου διογκωμενη σε σχέση με την άλλη και πρήξιμο και αέρια. Κάτι γίνεται μάλλον :(

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Ε αφού είσαι σίγουρη για την ωορρηξία και πήρες και inofert τότε όντως περιμένεις στις 5/6 και άλλαξε λίγο ο κύκλος σου. Άρα όντως μπορεί να δείξει από σήμερα το τεστ..  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, favol είπε:

Ε αφού είσαι σίγουρη για την ωορρηξία και πήρες και inofert τότε όντως περιμένεις στις 5/6 και άλλαξε λίγο ο κύκλος σου. Άρα όντως μπορεί να δείξει από σήμερα το τεστ..  

Έκανα χοριακη είναι αρνητική.  Το θέμα είναι ότι έχω αίμα καφέ πότε κόκκινο από το σαβατό 29/09 (19η μέρα του κύκλου μέχρι σήμερα )

Link to comment
Share on other sites

On Wed Oct 03 2018 at 3:59 ΜΜ, favol είπε:

@giotam83 η ωορρηξία είναι περίπου 14 ημερες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Δλδ αν περιμένεις 9 θα ήταν στις 25/26 πάνω κάτω και όχι 21-22. Αν είχες ωορρηξία στις 21/22 θα πρέπει να περιμένεις στις 5/6 οκτ. Οπότε θεωρητικά και αύριο να πήγαινες για χοριακή λογικά κάποιο αποτέλεσμα θα είχε. Στην πρώτη περίπτωση το νωρίτερο που μπορείς να ξέρεις είναι το Σάββατο. Σε κάθε περίπτωση οι καφέ εκρίσεις είναι καλό σημάδι μάλλον αν και ταιριάζουν περισσότερο ημερομηνιακά με την δεύτερη περίπτωση. Υπήρχε περίπτωση δλδ να αδιαθετίσεις στις 5/6 οκτ?

Δεν είναι σίγουρο σε όλες τις γυναίκες πως η ωορρηξία είναι ακριβώς 14 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Μπορεί να είναι από 10-14 μέρες πριν, διαφέρει από οργανισμό σε οργανισμό. Εμένα μου έχει τύχει 9-10 μέρες πριν σύμφωνα με υπέρηχο που έκανα

Link to comment
Share on other sites

@giotam83 νομιζω οτι βιαστηκες λιγο! Αν περιμενεις να αδιαθετησεις στις 9/10 εκανες χοριακη 4-5 μερες πριν! Υπολογιζω οτι οι γονιμες μερες σου  ηταν περιπου απο 22 εως και 28! Καλο ειναι τεστ ή χοριακη να γινονται με καθυστερηση ή εστω την ημερα αναμονης! Ευχομαι τα καλυτερα!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, Pipito είπε:

Δεν είναι σίγουρο σε όλες τις γυναίκες πως η ωορρηξία είναι ακριβώς 14 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Μπορεί να είναι από 10-14 μέρες πριν, διαφέρει από οργανισμό σε οργανισμό. Εμένα μου έχει τύχει 9-10 μέρες πριν σύμφωνα με υπέρηχο που έκανα

@Pipito γιαυτό είπα περίπου. Στις περισσότερες γυναίκες, η ωχρινική φάση διαρκεί 12 έως 14 ημέρες. Το θέμα ήταν ότι υπολογίζε ωορρηξία στις 21/22 και αναμενόμενη περίοδο στις 9, 17-18 ημέρες μετά δηλαδή, το οποίο είναι σπάνιο. Γιαυτό της έγραψα, δεν ήξερα αν ήταν σίγουρη για την ωορρηξία της. Αλλά αφού έκανε τεστάκια μάλλον είχε απλά νωρίτερα και περιμένει νωρίτερα. Επίσης, άσχετο αλλά για την περίπτωση σου, από ότι έχω διαβάσει μια σύντομη ωχρινική φάση κάτω των 10 ημερών μπορεί να αποτελεί πρόβλημα καθώς μπορεί να μην επαρκεί για να γίνει παχύ το ενδομήτριο ή να σημαίνει έλλειψη προγεστερόνης. Δεν ξέρω αν ίσχυε κάτι από τα δύο σε σένα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ειμαι νεα στο φορουμ αλλα σας παρακολουθω καιρο.Λοιπον ειχα συνεχομενες ελευθερες επαφες με τον φιλο μου στις γονιμες μερες χωρις να εκσπερματωσει. Ο φιλος μου εχει αρκετα προσπερματικα υγρα παντα. (Χιλια συγγνωμη για την περιγραφηη)Ειχα πρηξιμο στο στηθος ολο το διαστημα και τωρα εχω δυο μερες καθυστερηση εκανα ενα φθηνο τεστ που μου εδωσε η ξαδελφη μου και η δευτερη γραμμη ισα που φαινεται.. Λεω να παρω ενα ακομα απο φαρμακειο. Εσεις τι λετε μπορει να συμβει  μια εγκυμοσυνη τοσο απλα?? γιατι εχω αγχωθει σε τεραστιο βαθμο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ειρηνη93 είπε:

Καλησπερα κοριτσια ειμαι νεα στο φορουμ αλλα σας παρακολουθω καιρο.Λοιπον ειχα συνεχομενες ελευθερες επαφες με τον φιλο μου στις γονιμες μερες χωρις να εκσπερματωσει. Ο φιλος μου εχει αρκετα προσπερματικα υγρα παντα. (Χιλια συγγνωμη για την περιγραφηη)Ειχα πρηξιμο στο στηθος ολο το διαστημα και τωρα εχω δυο μερες καθυστερηση εκανα ενα φθηνο τεστ που μου εδωσε η ξαδελφη μου και η δευτερη γραμμη ισα που φαινεται.. Λεω να παρω ενα ακομα απο φαρμακειο. Εσεις τι λετε μπορει να συμβει  μια εγκυμοσυνη τοσο απλα?? γιατι εχω αγχωθει σε τεραστιο βαθμο.

Γιατί δεν κάνεις μια χοριακη να είσαι σίγουρη;  με 2 μέρες καθυστέρηση θα είναισίγουρο το αποτέλεσμα. 

2 ώρες πρίν, favol είπε:

@Pipito γιαυτό είπα περίπου. Στις περισσότερες γυναίκες, η ωχρινική φάση διαρκεί 12 έως 14 ημέρες. Το θέμα ήταν ότι υπολογίζε ωορρηξία στις 21/22 και αναμενόμενη περίοδο στις 9, 17-18 ημέρες μετά δηλαδή, το οποίο είναι σπάνιο. Γιαυτό της έγραψα, δεν ήξερα αν ήταν σίγουρη για την ωορρηξία της. Αλλά αφού έκανε τεστάκια μάλλον είχε απλά νωρίτερα και περιμένει νωρίτερα. Επίσης, άσχετο αλλά για την περίπτωση σου, από ότι έχω διαβάσει μια σύντομη ωχρινική φάση κάτω των 10 ημερών μπορεί να αποτελεί πρόβλημα καθώς μπορεί να μην επαρκεί για να γίνει παχύ το ενδομήτριο ή να σημαίνει έλλειψη προγεστερόνης. Δεν ξέρω αν ίσχυε κάτι από τα δύο σε σένα..

Πραγματικά έχω χάσει την μπάλα. Εχτές πήγα στο γιατρό γιατί συνέχιζε η αιμορραγια και δεν μπορούσα να καταλάβω αν είναι περίοδος.  Μου είπε ότι το αίμα είναι ορμονικο και  ο πόνος απτό ωοθηλακικο υγρό ωστόσο είδε και ένα ωοθηλικίο 22 αρι τι γίνεται;  πόσες ωορήξεις θα κάνω;  και αν κάνω τώρα ξανά πότε περιμένω; 

Link to comment
Share on other sites

@giotam83 μου κοιτα θα περιμενω μεχρι τη δευτερα να σιγουρευτω οτι δεν θα εχω αδιαθετησει και μετα θα παω να κανω χοριακη. Γιατι το θεωρω νωρις για μια τετοια εξεταση(μου ζητησαν 30€) απλα δεν εχω πονους περιοδου. Εχω σταθερο κυκλο 26 μερες και δυσμηνορροια οποτε καταλαβαινεις τι πονο πρεπει να εχω κανονικα.υπαρχει περιπτωση να συμβει εγκυμοσυνη με τετοιο τροπο? Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

@giotam83 λυπάμαι πολύ κορίτσι μου για την αρνητική χοριακή... Ίσως είνα κάποια ανωμαλία του κύκλου, έχεις ελένξει γενικά τις ορμόνες σου; Αν έχεις 22αρι ωάριο είναι στην ώρα του να σπάσει σιγά σιγά, οπότε μετά την ωορηξία σε 14 μέρες περίπου περιμένεις περίοδο. Δεν σου τα είπε και ο γιατρός σου; Πάντως αυτό με το αίμα τι να πω.. δεν ξέρω.. μήπως να έπερνες και μια δεύτερη γνώμη;

@Ειρηνη93 ναι φυσικά και μπορεί να συμβεί εγκυμοσύνη έτσι. Δεν είναι όλες σαν και εμάς που δυσκολευόμαστε! :p Στα τεστακια μην επενδύεις χρήματα, δεν είναι αξιόπιστα αν δείξουν αρνητικό. Το φτηνό ή ακριβό τεστ δεν έχει σημασία. Αν είχε χρώμα η γραμμή έστω και αχνή είσαι έγκυος, αν δεν είχε χρώμα μπορεί να ήταν οι λεγόμενες evap lines και να μην είσαι.. Σε κάθε περίπτωση μια χοριακή θα σε διαφωτίσει! :) Αν σου τη γράψει ο γυναικολόγος κάνει περίπου 2 ευρώ αν δεν κάνω λάθος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Ειρηνη93 είπε:

@giotam83 μου κοιτα θα περιμενω μεχρι τη δευτερα να σιγουρευτω οτι δεν θα εχω αδιαθετησει και μετα θα παω να κανω χοριακη. Γιατι το θεωρω νωρις για μια τετοια εξεταση(μου ζητησαν 30€) απλα δεν εχω πονους περιοδου. Εχω σταθερο κυκλο 26 μερες και δυσμηνορροια οποτε καταλαβαινεις τι πονο πρεπει να εχω κανονικα.υπαρχει περιπτωση να συμβει εγκυμοσυνη με τετοιο τροπο? Ευχαριστω εκ των προτερων

πολυ ακριβο μικροβιολογικο,εγω εδινα 12-15€ οσο κ ενα τεστ

με δυο μερες καθυστερηση κ αχνη γραμμη εγω θα εκανα αμεσα χοριακη,καλο ειναι να το ξερεις οσο νωριτερα γινεται

φυσικα κ μπορεις να μεινεις εγκυος απο προεκσπερματικα υγρα,δ χρειαζεται να ειναι καν πολλα.ενα σπερματοζωαριο αρκει

την χοριακη μπορεις να την γραψεις οποτε μετα θα πληρωσεις συμμετοχη 1-2€

Link to comment
Share on other sites

@favol δυστυχως ο γυναικολογος μου ειναι φιλος και συναδελφος του πατερα μου και αγχωνομαι αν και ξερω οτι δεν θα του αναφερει κατι. Ειμαι 25 και δεν εχω συμβιβαστει στην ιδεα οτι ξαφνικα θα γινω μαμα. Αν και ο φιλος μου θα χερει γιατι ειναι 30.. Εκανα και ενα δευτερο απο φαρμακειο και βγαζει μια δευτερη γραμμη παλι αχνη. Αρα μαλλον πρεπει να το παιρνω αποφαση σογα σιγα.. Κοριτσια παντως το "μυστικο" για να κανεις παιδι ειναι να μην εχεις στο μυαλο σου την ωρα της επαφης την εγκυμοσυνη. Οι γονεις μου προσπαθουσαν 5 χρονια για παιδι και μολις ειπε ο πατερας μου στη μανα μου οτι θα υιοθετησουν εκεινη ηρεμησε και σε 15 μερες εμεινε εγκυος,και ηταν 38! Οποτε ξεχασε το και απολαυστε την επαφη! :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια,είμαι καινούργια στο φόρουμ αν και σας διαβάζω πολύ καιρό,έχω εννέα μέρες καθυστέρηση,δεν έχω κάνει τεστ γιατί η μεγαλύτερη καθυστέρηση που είχα ήταν 13 ημέρες και είπα να περιμενω μέχρι τότε.Απο συμπτώματα αν μπορείς να τα πεις συμπτώματα είναι οτι πρίστηκε και πονάει το στήθος μου μετά την τετάρτη μέρα καθυστέρησης και κάποια πονάκια στην κοιλία,επίσεις πάντα 2-3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο εχω ροζ υγρά και μέτα μου  έρχετε περίοδος αλλά αυτο το μήνα είχα μόνο τα υγρα χωρίς πέριοδο.Το θέμα είναι οτι η θερμοκρασία μου είναι χαμηλή σε περίπωση εγκυμοσύνης δεν θα έπρεπε να είναι ανεβασμένη?συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα.(αν βρίσκομαι σε λάθος θέμα συγγνώμη)

Link to comment
Share on other sites

οποτε ειρηνη με το καλο μια καλη εγκυμοσυνη κ ενα υγιες μωρο!

με δευτερο τεστ κ αχνη γραμμη μενει η επιβεβαιωση

μπορεις να πας κ σε αλλο γιατρο,10€ η επισκεψη κ 2 η χοριακη παλι συμφερει

φυσικα ο γιατρος σου ειναι υποχρεωμενος να μην πει τπτ στον πατερα σου,οποτε κανεις οτι προτιμας

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@vikib σε ευχαριστω για την απαντηση. Εμενα σε μικροβιολογικο στον Πειραια που που πηρα τηλ μου ειπαν κοντα στα 30€ η χοριακη. Μου φανηκαν πολλα. Αλλα τωρα με το δευτερο τεστ θα παω την δευτερα. Δεν ηξερα οτι μενεις με τα προσπερματικα. Επειδη καποιοι γυναικολογοι λενε οτι ειναι απιθανο να συμβει. Ειναι τελικα αγχωτικη η ξαφνικη εγκυμοσυνη,σχεδον τρεμουν τα ποδια μου. Δεν εχω σκεφτει πως το ανακοινωνεις αυτο σε σχεση-φιλους-γονεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...