Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

      ναιιι και εχω άγχος φουλ να δω τι μαντάτα θα μ πει ! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Pipito είπε:

Ίσως να μην είχε δώσει βάση σ αυτά που λες και να θεωρούσε ότι είναι περίοδος! 

Ηταν πραγματικα ατυχη... Ευχομαι να αποκτησει, αν δεν το χει κανει ηδη, το μωρακι της!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, MelinaFo είπε:

Ηταν πραγματικα ατυχη... Ευχομαι να αποκτησει, αν δεν το χει κανει ηδη, το μωρακι της!

Ναι έκανε παιδάκι παρόλο που είχε πολυκυστικές και της είχε πει η γιατρός ότι θα δυσκολευτεί. Άλλο παράξενο από εκεί!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Pipito είπε:

Ναι έκανε παιδάκι παρόλο που είχε πολυκυστικές και της είχε πει η γιατρός ότι θα δυσκολευτεί. Άλλο παράξενο από εκεί!

Πολυ καλη εξελιξη! 


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Pipito είπε:

Ναι έκανε παιδάκι παρόλο που είχε πολυκυστικές και της είχε πει η γιατρός ότι θα δυσκολευτεί. Άλλο παράξενο από εκεί!

Κι μένα ο προηγούμενος γυναικολόγος μου είχε πει ότι επειδή έχω πολυκυστικες (δεν έχω αλλα μου είχε γίνει τέτοια διάγνωση από έναν υπέρηχο στην εφηβεία)( κι ενώ εκείνος δεν με είχε δει ποτέ υπερηχογραφικα) ότι θα δυσκολευτώ να μείνω έγκυος και ότι θα μου πάρει 1-2 χρόνια. Τελικά χρειάστηκε μόνο μια επαφή στην 11η μέρα του κυκλου τον πρώτο μήνα προσπαθειών. Απλα ασχολίαστο. 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα είμαι νέα στην παρέα και είναι η πρώτη φορά που γράφω ενώ σας παρακολουθώ σχεδόν 3 χρόνια. Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Τελευταία περίοδος 10/09 κύκλος τριανταρης,  ωορρηξια 21-22/09 πολλές επαφές εκείνες τις μέρες. Από Σάββατο 29/09 λίγες καφέ εκκρισεις την επόμενη λιγο περισσότερα  (νόμιζα θα αδιαθετησω αν και σταθερός κυκλος) το βραδάκι σταμάτησε .Δευτέρα πρωί 1/10 το πρωί καθαρή το μεσημέρι λίγο κόκκινο αίμα μόνο στο σκούπισμα , το βράδυ τίποτα. Εχτές πρωί πάλι καθαρή το μεσημεράκι είχα λίγο κόκκινο αίμα μόνο στο σκούπισμα δλδ δεν λερωνοταν το εσώρουχο. Σήμερα πρωι δεν έχω αίμα μόνο λίγο μπεζ καφέ εκρισεις. Υπάρχει περίπτωση να είναι εμφυτευση;  να κάνω τεστ;  είναι νωρίς ποια η γνώμη σας; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , giotam83 είπε:

καλημέρα είμαι νέα στην παρέα και είναι η πρώτη φορά που γράφω ενώ σας παρακολουθώ σχεδόν 3 χρόνια. Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Τελευταία περίοδος 10/09 κύκλος τριανταρης,  ωορρηξια 21-22/09 πολλές επαφές εκείνες τις μέρες. Από Σάββατο 29/09 λίγες καφέ εκκρισεις την επόμενη λιγο περισσότερα  (νόμιζα θα αδιαθετησω αν και σταθερός κυκλος) το βραδάκι σταμάτησε .Δευτέρα πρωί 1/10 το πρωί καθαρή το μεσημέρι λίγο κόκκινο αίμα μόνο στο σκούπισμα , το βράδυ τίποτα. Εχτές πρωί πάλι καθαρή το μεσημεράκι είχα λίγο κόκκινο αίμα μόνο στο σκούπισμα δλδ δεν λερωνοταν το εσώρουχο. Σήμερα πρωι δεν έχω αίμα μόνο λίγο μπεζ καφέ εκρισεις. Υπάρχει περίπτωση να είναι εμφυτευση;  να κάνω τεστ;  είναι νωρίς ποια η γνώμη σας; 

Καλημέρα. Είναι λίγο νωρίς για τεστ είναι η αλήθεια. Πάντως έτσι όπως το περιγράφεις δεν μπορούμε να πούμε με σιγουριά. Εγώ στη θέση σου θα έκανα υπομονή λίγες μέρες και θα πρόσεχα ταυτόχρονα. Εύχομαι να έχεις ευχάριστα νέα σύντομα 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Toni@ ευχαριστώ για την απάντηση σου.  Έχω αγωνία πρώτη φορά είχα τέτοια συμπτώματα. Ωστόσο διάβασα το αίμα της εμφυτευσης κρατάει από μερικά λεπτά μέχρι 4 μέρες.  Είχε κάποια μανούλα ανάλογη εμπειρία; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , giotam83 είπε:

Toni@ ευχαριστώ για την απάντηση σου.  Έχω αγωνία πρώτη φορά είχα τέτοια συμπτώματα. Ωστόσο διάβασα το αίμα της εμφυτευσης κρατάει από μερικά λεπτά μέχρι 4 μέρες.  Είχε κάποια μανούλα ανάλογη εμπειρία; 

Εγώ δεν το είχα και δεν μπορώ να σε βοηθήσω.. Ίσως κάποια κοπέλα μας πει. Συνέχισε να μας ενημερώνεις. :)


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Smile89 κανονικά στις 9 του μήνα  (δεν) περιμένω.  Θα δείξει... Εύχομαι τουλάχιστον αν δεν είναι το πολυπόθητο να μην είναι κάτι κακό γιατί με έχει προβληματισει πολύ.  Εκτός από το αίμα έχω και τσιμπήματα σαν κραμπουλες απτην πλευρά που εκανα ωορρηξια. 

πρίν από 52 λεπτά , Τονι@ είπε:

Εγώ δεν το είχα και δεν μπορώ να σε βοηθήσω.. Ίσως κάποια κοπέλα μας πει. Συνέχισε να μας ενημερώνεις. :)

Μακάρι να έχω ευχάριστα κορίτσι μου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 48 λεπτά , giotam83 είπε:

Smile89 κανονικά στις 9 του μήνα  (δεν) περιμένω.  Θα δείξει... Εύχομαι τουλάχιστον αν δεν είναι το πολυπόθητο να μην είναι κάτι κακό γιατί με έχει προβληματισει πολύ.  Εκτός από το αίμα έχω και τσιμπήματα σαν κραμπουλες απτην πλευρά που εκανα ωορρηξια. 

Μακάρι να έχω ευχάριστα κορίτσι μου! 

Ειναι λιγο νωρις για τεστ. Χοριακη μπορεις αλλα θα λεγα να περιμενεις. Εσυυκοιτα να προσεχεις κι Ευχομαι να ειναι το νινακι. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

@giotam83 η ωορρηξία είναι περίπου 14 ημερες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Δλδ αν περιμένεις 9 θα ήταν στις 25/26 πάνω κάτω και όχι 21-22. Αν είχες ωορρηξία στις 21/22 θα πρέπει να περιμένεις στις 5/6 οκτ. Οπότε θεωρητικά και αύριο να πήγαινες για χοριακή λογικά κάποιο αποτέλεσμα θα είχε. Στην πρώτη περίπτωση το νωρίτερο που μπορείς να ξέρεις είναι το Σάββατο. Σε κάθε περίπτωση οι καφέ εκρίσεις είναι καλό σημάδι μάλλον αν και ταιριάζουν περισσότερο ημερομηνιακά με την δεύτερη περίπτωση. Υπήρχε περίπτωση δλδ να αδιαθετίσεις στις 5/6 οκτ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, giotam83 είπε:

Smile89 κανονικά στις 9 του μήνα  (δεν) περιμένω.  Θα δείξει... Εύχομαι τουλάχιστον αν δεν είναι το πολυπόθητο να μην είναι κάτι κακό γιατί με έχει προβληματισει πολύ.  Εκτός από το αίμα έχω και τσιμπήματα σαν κραμπουλες απτην πλευρά που εκανα ωορρηξια. 

Μακάρι να έχω ευχάριστα κορίτσι μου! 

Εγω δυο μερες πριν αδιαθετησω ειδα καφε στο σκουπισμα μετα λιγο ροζ καο μετα την αλλη μερα παλι λιγο ροζ και τπτ μετα και τελικα ημουν εγκυος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@giotam83

εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ειδα λιγα καφε υγρα στο εσωρουχο 10μερες μετα την ωορρηξια-επαφη κ παλι λιγα καφε 6μερες μετα

η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο νωρις,αν δ κρατιεσαι μπορεις να κανεις χοριακη,μην απογοητευτεις σε αρνητικο,αλλα αν ειναι θετικο ισως χρειαζεσαι ξεκουραση η προγεστερονη λογω των υγρων

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Ειναι λιγο νωρις για τεστ. Χοριακη μπορεις αλλα θα λεγα να περιμενεις. Εσυυκοιτα να προσεχεις κι Ευχομαι να ειναι το νινακι. 

Είμαι ταλιμπαν παρολαυτα προσεχω μανάρι μου σευχαριστω! 

Γύρισα απτην δουλειά και είχα έντονους πόνους απτην αριστερή πλευρά κόκκινο αίμα χωρίς ροή όμως  και ζαλάδα. Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι και για εξωμητριο. Ο κύκλος μου είναι σταθερός κανονικά περιμένω στις 9 του μήνα .πήγα για χοριακη μου είπε η μικροβιολογος αν είναι θα δείξει. Ελπίζω σε κάτι θετικό. 

4 ώρες πρίν, favol είπε:

@giotam83 η ωορρηξία είναι περίπου 14 ημερες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Δλδ αν περιμένεις 9 θα ήταν στις 25/26 πάνω κάτω και όχι 21-22. Αν είχες ωορρηξία στις 21/22 θα πρέπει να περιμένεις στις 5/6 οκτ. Οπότε θεωρητικά και αύριο να πήγαινες για χοριακή λογικά κάποιο αποτέλεσμα θα είχε. Στην πρώτη περίπτωση το νωρίτερο που μπορείς να ξέρεις είναι το Σάββατο. Σε κάθε περίπτωση οι καφέ εκρίσεις είναι καλό σημάδι μάλλον αν και ταιριάζουν περισσότερο ημερομηνιακά με την δεύτερη περίπτωση. Υπήρχε περίπτωση δλδ να αδιαθετίσεις στις 5/6 οκτ?

9 περιμένω favol μου. Η οωρηξια μου διαπιστώθηκε με τεστ συμβαίνει καμιά φορά να είναι νωρίτερα ίσως επειδή ξεκίνησα τα inofert ποιος ξέρει εύχομαι τα καφέ να είναι για καλό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...