Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

Παιρνω filicine k τωρα που τελειωσε το κουτι παιρνω Fanolit . Ειναι το ιδιο σε περιεκτικοτητα 5 mg . 

υπαρχει και το fanomlit poy  εχει μικρη περιεκτικοτητα 0,5 mg( μη το παρεις , παρε την μεγαλυτερη δοση )

το filicine θα παρω που ειπε η ενδοκρινολογος, θα προσθεσω αλλο ενα χαπι στην συλλογη μου πφφ

Just now, elenakii22 είπε:

εγω επαιρνα ινοφερτ απο το φεβρουαριο κ αφου εμεινα εγκυος ξεκινησα filicine...τωρα το σταματησα κ παιρνω ενα που εχει σιδηρο κ φολλικο μαζι!

το inofert ειναι και για την προγεστερονη ε? ή κανω λαθος?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , caramel_83 είπε:

χυμο πορτοκαλι, απλα ενα ποτηρι την ημερα? ή οταν παιρνεις το χαπι πινεις εκεινη την στιγμη  και  ενα χυμο πορτοκαλι? σορι αν γινομαι κουραστικη αλλα θα ξεκινησω κι εγω κι εχω κι εγω ανεπαρκεια και η αληθεια ειναι οτι θελω συντομα να μου ανεβει

το πίνω με λιγο νερό και στο καπάκι πίνω το χυμό...2 πορτοκαλια στοιβω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ritaki13 είπε:

Nα ρωτήσω κατι τις κοπέλες που μπορουν να μου πουν μια γνωμη. εγω που κανω προσπαθεια να μεινω εγκυος, πιστευετε οτι πρεπει να κανω καποιες εξετασεις για ελεγχο? η να παρω καποια συμπληρωματα πχ? φιλες μου πηρανε φυλλικο επειδη τους ειπε η γυναικολογος οτι ειναι καλο. 

εγω οπως ειπα δεν εχω βρει ακομα γυναικολογο για αυτο δε ξερω ποιον να ρωτησω, θα ξεκινησω να ψαχνω αυτες τις μερες καποιον απλα εχω αρχισει και αγχωνομαι. ευχαριστω!

Φυλλικο να παιρνεις , κανει καλο !  Επισης να κανεις καποιες βασικες εξετασεις: fsh , lh, E2 προλακτινη  και καλλιεργεια αεροβια και αναεροβια για μυκητες, χλαμυδια , ουρεοπλασμα μυκοπλασμα , βακτηρια ... Κ αν θες να κοιταξεις κ για τον θυρεοηδη . Εγω επειδη ξεκινησα στα 31,5 για μωρο και ο αντρας μου 41 , δεν ηθελα να χασω χρονο , να προσπαθησω ενα εξαμηνο κ μετα να κανω εξετασεις . τις εκανα απο τον 2ο μηνα  προσπαθειων , κ σαλπιγγογραφεια εκανα επισης ( οπου μετα εμεινα εγκυος).. 

πρίν από 4 λεπτά , caramel_83 είπε:

το filicine θα παρω που ειπε η ενδοκρινολογος, θα προσθεσω αλλο ενα χαπι στην συλλογη μου πφφ

το inofert ειναι και για την προγεστερονη ε? ή κανω λαθος?

Για τα inofert εχω διαβασει κ εγω .. αλλα δεν ξερω αν κανει για ολες ..? εγω πχ δεν εχω πολυκυστικες αλλα στην μια ωοθηκη ισως να εχω την εικονα πολυκιστικων .... αντε να βγαλω ακρη τωρα!!!! βιταμινες ειναι τα inofert?

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , aspa80 είπε:

το πίνω με λιγο νερό και στο καπάκι πίνω το χυμό...2 πορτοκαλια στοιβω...

ωραια θα το κανω κι εγω ετσι ;) σε ευχαριστωωω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, andrianni είπε:

@ΑniAni και @marilia τι κάνετε; κ οι υπόλοιπες; πείτε νέα!

 

Μια χαρά! Αφου φαινεται πως ανεβαίνει.τα εκανες όλα μαζεμένα! Κ η συχνοουρία σημαίνει πως μεγαλώνει το σποράκι...

Καλημερα κοριτσι μου! Εγω ειμαι στο κρεβατι και κανω υπομονη με τη βουλωμενη μυτη το λαιμο και τα δεκατα προσπαθωντας να αποφυγω τα παυσιπονα..και προφανως δεν θα παω δουλεια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ani ani είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Εγω ειμαι στο κρεβατι και κανω υπομονη με τη βουλωμενη μυτη το λαιμο και τα δεκατα προσπαθωντας να αποφυγω τα παυσιπονα..και προφανως δεν θα παω δουλεια..

περαστικα κοριτσι μου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, andrianni είπε:

@alina80 που είσαι; λείπει η καλημέρα σου! Έμπλεξες με δουλειά κ εξετάσεις;  τα τεστάκια ωορ.πώς πάνε; περιμένω βλέπεις για την ομαδα που λέγαμε!

Ανδριαννή μου έχεις δίκιο. Τρέχω να μαζέψω ότι εκκρεμότητες δουλειάς μπορώ γιατί από Σάββατο θα χαθώ από προσώπου γης! Ξεκίνησα από χτες τα τεστάκια γιατί έτσι που ήταν αυτός ο κύκλος δεν ήξερα ποια μέρα να μετρήσω ως πρώτη.(οπότε σήμερα είμαι ή 9η ή 10η ή 11η). Πάμε και βλέπουμε. Εννοείται είμαστε ομάδα (εγώ είμαι τόσο αποφασισμένη που σήμερα θα πάω να σκουρύνω τα μαλλιά μου για να μην έχω μεγάλο πρόβλημα με τη ρίζα μετά που δεν θα μπορώ να τα βάψω -βλέπεις αισιοδοξία, έτσι;

@orianna μου είναι εμφανές ότι όσο πάει και σκουραίνει.

Βλέπω κορίτσια μου όλες λίγο πολύ με τις εξετάσεις είστε και συνεπείς και όλα. Μόνο εγώ, αν και γραία, δεν έχω κάνει! Και με μαλώνει δικαίως η Οριάννα!

Μία μεγάλη Καλημέρα σε όλες - έστω και καθυστερημένη!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Ani ani είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Εγω ειμαι στο κρεβατι και κανω υπομονη με τη βουλωμενη μυτη το λαιμο και τα δεκατα προσπαθωντας να αποφυγω τα παυσιπονα..και προφανως δεν θα παω δουλεια..

Περαστικά! Μη μου πεις οτι τώρα λες μακαρι να ήμουν καλά κ να πήγαινα! Πάντως έτυχε.εγω δεν πιστευω τη γλωσσοφαγιά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , andrianni είπε:

Περαστικά! Μη μου πεις οτι τώρα λες μακαρι να ήμουν καλά κ να πήγαινα! Πάντως έτυχε.εγω δεν πιστευω τη γλωσσοφαγιά

εγω παντως πιστευω στην γλωσσοφαγια και στο ματι, για πολλα πραγματα δεν λεω τιποτα και εγκυος οταν και αμα μεινω δεν θα το πουμε καλα καλα ουτε στους γονεις μας απο την αρχη μει να δεσει που λενε και τωρα δεν ξερει κανεις οτι προσπαθουμε, αφου οταν μου λεει κανεις γιατι δεν κανετε ενα παιδι, τους λεω δεν ειμαι εγω για παιδια :P 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , aspa80 είπε:

2η το πολύ 3η μέρα...γραφτες να τις εχεις και οταν αδιαθετησεις πας

Αν μιλάμε για προγεστερονη θέλει μια εβδομάδα πριν την περίοδο.όχι στην περίοδο. 


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , caramel_83 είπε:

εγω παντως πιστευω στην γλωσσοφαγια και στο ματι, για πολλα πραγματα δεν λεω τιποτα και εγκυος οταν και αμα μεινω δεν θα το πουμε καλα καλα ουτε στους γονεις μας απο την αρχη μει να δεσει που λενε και τωρα δεν ξερει κανεις οτι προσπαθουμε, αφου οταν μου λεει κανεις γιατι δεν κανετε ενα παιδι, τους λεω δεν ειμαι εγω για παιδια :P 

Μου περασε απο το μυαλο..ομως μετα καταλαβα οτι ολη η Αθηνα ειναι κρυωμενη με τα ιδια συμπτωματα μεχρι και οι περισσοτερες φιλες μου που τυγχανει να ειναι κ εγκυες αρα μαλλον ημουν αλλη μια περιπτωση τελικα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , caramel_83 είπε:

εγω παντως πιστευω στην γλωσσοφαγια και στο ματι, για πολλα πραγματα δεν λεω τιποτα και εγκυος οταν και αμα μεινω δεν θα το πουμε καλα καλα ουτε στους γονεις μας απο την αρχη μει να δεσει που λενε και τωρα δεν ξερει κανεις οτι προσπαθουμε, αφου οταν μου λεει κανεις γιατι δεν κανετε ενα παιδι, τους λεω δεν ειμαι εγω για παιδια :P 

Συμφωνω!!!!! χαχαχαχα κ εγω ετσι λεω!!! απλα εγω δεν θελω να ξεσηκωσω κανεναν να χαρει κ μετα απο λιγο αν ειανι παλινδρομη η βιοχημικη να τους δινω εξηγησεις .... καλυτερα να το μαθουν μετα την αυχενικη !! αν δεν το καταλαβουν!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...