Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Καλησπερα εγραψα και αλλο μηνυμα αλλα δεν το βρηκα καπου στην ομαδα για αυτο το ξαναγραφω...

Καλησπερα!!!θα ηθελα να σας ρωτησω και εγω τις γνωμες σας για την τιμη της χοριακης μου που με εχει αγχωσει αρκετα..λοιπον τελευταια περιοδος 16/1 επαφες 31/1 και 2/2 χοριακη στις 13/2 48 μοναδες..η γυναικολογος τη θεωρει λιγο χαμηλη και η αγωνια μεχρι την επανεξεταση εχει πιασει κοκκινο!!σας ευχαριστω εκ των προτερων!!

 

Εμένα πάντως δεν μου φαινεται μικρή η χοριακη.. Κ το θέμα είναι όπως είπε κ η άλλη κοπέλα να διπλασιάζεται, δεν έχει σημασία η τιμή. Ούτως ή άλλως ούτε καθυστέρηση δεν εχεις ακομα πόσο μεγάλη ήθελαν να είναι η χοριακη???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 934
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Καλησπερα εγραψα και αλλο μηνυμα αλλα δεν το βρηκα καπου στην ομαδα για αυτο το ξαναγραφω...

Καλησπερα!!!θα ηθελα να σας ρωτησω και εγω τις γνωμες σας για την τιμη της χοριακης μου που με εχει αγχωσει αρκετα..λοιπον τελευταια περιοδος 16/1 επαφες 31/1 και 2/2 χοριακη στις 13/2 48 μοναδες..η γυναικολογος τη θεωρει λιγο χαμηλη και η αγωνια μεχρι την επανεξεταση εχει πιασει κοκκινο!!σας ευχαριστω εκ των προτερων!!

 

Δ εχει καμια σημασια ποσο ειναι η πρωτη χοριακη,αλλα ποσο θα αυξηθει

Κακως σε αγχωσαν χωρις λογο

Ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη

Link to comment
Share on other sites

Εχω κυκλο 30-32 ημερων δηλαδη περιοδο θα περιμενα απο 15/2 εως 17/2...θα κανω σημερα επαναληπτικη και δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ..ελπιζω να πανε ολα καλα!!

Σε ευχαριστω πολυ!!θα σας ενημερωσω για το νεο αποτελεσμα

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Μολις βγηκε η χοριακη μου 108 μοναδες!!τα λογια της γιατρου ηταν ακριβως αυτα "τελεια απο την αποψη οτι διπλασιαστηκε"..."παραμενει ομως χαμηλη..επανεξεταση το Σαββατο και μεχρι να παει 2000" καθε 2 μερες δηλαδη θα κανω αυτη τη δουλεια..και αγχος απο την αρχη...δεν μπορω ουτε τη χαρα μου να απολαυσω


askg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MariaGS είπε:

Μολις βγηκε η χοριακη μου 108 μοναδες!!τα λογια της γιατρου ηταν ακριβως αυτα "τελεια απο την αποψη οτι διπλασιαστηκε"..."παραμενει ομως χαμηλη..επανεξεταση το Σαββατο και μεχρι να παει 2000" καθε 2 μερες δηλαδη θα κανω αυτη τη δουλεια..και αγχος απο την αρχη...δεν μπορω ουτε τη χαρα μου να απολαυσω

Μπραβοοο μια χαρα αφου διπλασιαστηκε ειναι ολα οκ!!!! Μην εχεις αγχος!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Μολις βγηκε η χοριακη μου 108 μοναδες!!τα λογια της γιατρου ηταν ακριβως αυτα "τελεια απο την αποψη οτι διπλασιαστηκε"..."παραμενει ομως χαμηλη..επανεξεταση το Σαββατο και μεχρι να παει 2000" καθε 2 μερες δηλαδη θα κανω αυτη τη δουλεια..και αγχος απο την αρχη...δεν μπορω ουτε τη χαρα μου να απολαυσω

Μηπως να αλλαξεις γιατρο;

Μην κανεις χοριακη καθε δυο μερες.ειναι παρα πολυ ψυχοφθορο

Κ η χοριακη σου ειναι μια χαρα!

Μπορεις να κανεις σε 8μερες που λογικα θα εισαι κοντα στο 1500.απο τοσο χοριακη κ πανω κλεινεις ραντεβου κ πας για υπερηχο.αρχιζει φαινεται ο σακος

Απολαυσε την εγκυμοσυνη σου!

Φολικο παιρνεις;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Μολις βγηκε η χοριακη μου 108 μοναδες!!τα λογια της γιατρου ηταν ακριβως αυτα "τελεια απο την αποψη οτι διπλασιαστηκε"..."παραμενει ομως χαμηλη..επανεξεταση το Σαββατο και μεχρι να παει 2000" καθε 2 μερες δηλαδη θα κανω αυτη τη δουλεια..και αγχος απο την αρχη...δεν μπορω ουτε τη χαρα μου να απολαυσω

Συμφωνω με τη @vikib. Εμενα ο γιατρος μου μια χοριακη και μια προγεστερονη μου ειχε ζητησει και μαλιστα στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν τις εκανα ουτε αυτες, οποτε δεν ειχα καμια χοριακη!! Σου συστησε βιταμινες και σου εδωσε οδηγιες τι να προσεχεις; γιατι αυτο ειναι σημαντικο στην αρχη μιας εγκυμοσυνης


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Μολις βγηκε η χοριακη μου 108 μοναδες!!τα λογια της γιατρου ηταν ακριβως αυτα "τελεια απο την αποψη οτι διπλασιαστηκε"..."παραμενει ομως χαμηλη..επανεξεταση το Σαββατο και μεχρι να παει 2000" καθε 2 μερες δηλαδη θα κανω αυτη τη δουλεια..και αγχος απο την αρχη...δεν μπορω ουτε τη χαρα μου να απολαυσω

Συμφωνω με τις κοπέλες παραπάνω. Τζάμπα σε αγχωνει ο γιατρός, απ τη στιγμή που διπλασιάστηκε όλα καλά θα πάνε.. Κ πόσο δλδ ήθελε να αυξηθεί?? Σε τόσο λίγο να πάει κατευθείαν 2000??? Δεν χρειάζεται να κάνεις κάθε δύο μέρες, είναι πολύ αγχωτικο. Όπως είπε κ η Βικυ καλύτερα να αλλαξεις γιατρό!

Link to comment
Share on other sites

Μονο φυλλικο οξυ μου συνεστησε και ξεκουραση τιποτα αλλο..αποφασισα να ξανακανω μονο την αλλη Παρασκευη..ειμαι αγχωδης απο τη φυση μου και νιωθω οτι με επιβαρυνει ολο αυτο ..το πιο πιθανο ειναι να αλλαξω γιατρο αν και εχουν ακουστει τα καλυτερα..

Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ μεσα απο την καρδια μου!!


askg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι!!αν θυμαστε ειχα ξεκινησει με χοριακη 13/2  2 με 4 ημερες πριν την αναμενομενη περιοδο με 48 μοναδες..15/2 η χοριακη εδειξε 100.6 μοναδες...ειχα πει να μην κανω αλλη και να περιμενω μια εβδομαδα γιατι ολο αυτο με αγχωνε αν και η γιατρος μου ειχε συστησει να κανω και στις 17/2...ε και την εκανα και βγηκε 215.6..  τι με επιασε σημερα Τριτη πηγα ξανα...καλα να παθω που δεν καθομαι στα αυγα μου...λοιπον σημερα 20/2 547.7...ποια η γνωμη σας κοριτσια;;;δεν θα επρεπε να ειναι παραπανω;;


askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δλδ 17/2 216 κ 20/2 548

Μια χαρα αυξηση εχεις κ απο σαββατο η δευτερα μπορεις να κανεις υπερηχο.θα φαινεται ο σακος

Καποιες χοριακες διπλασιαζονται αντι σε 2 24ωρα,σε 3.ειναι φυσιολογικο

Ελαχιστη αυξηση θελουμε σε 2 24ωρα 60%

Συγχαρητηρια κ χαλαρωσε

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ Βικυ μου!!με το που διαβασα το μηνυμα σου δακρυσα!!ελπιζω να πανε ολα καλα..τυχαινει συον κυκλο μου να εχω ακουσει πολλα δυσαρεστα σχετικα με εγκυμοσυνες τελευταια και η αληθεια ειναι οτι εχω επηρεαστει!!


askg.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οι παλινδρομες ειναι συνηθες,κανεις δ μπορει να τις προβλεψει

Αλλα αυτο δ σημαινει οτι πρεπει να ξεκιναμε με φοβο.η απογοητευση.ειδικα χωρις να υπαρχει λογος

Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη θα σου ευχηθω!

Περιμενω ευχαριστα νεα απο υπερηχο!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου δεν ξερω αν τα νεα μου ειναι καλα μετα την τελευταια χοριακη την Τριτη 20/2 547.7 μοναδες σημερα Σαββατο ειναι 1206.4..η γιατρος με ξαναβαζει τη Δευτερα για χοριακη..για υπερηχο ουτε λογος..ολα απο το τηλεφωνο..λογοι οικονομικοι με οδηγησαν σε γιατρο του δημοσιου..τη Δευτερα θα παω σε ιδιωτικο γιατρο δεν αντεχω ετσι..δεν ξερω τι να περιμενω..φοβαμαι πολυ..


askg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.Ενα θα σας πω.Μημ αγχώνεστε αν είναι καλή η τιμή. @MariaGS είχα πολύ καλή τιμή και σωστή αύξηση αλλά παλινδρόμησε.Μη τη θεωρείς 100% κριτήριο.Ξερω περιπτώσεις με χαμηλές τιμές και χωρίς να διπλασιάζονται ακριβώς απλά να αυξάνονται αρκετά και όλα πήγαν Μια χαρά.Γι αυτό χαλάρωσε και απόλαυσε το.Στη τελική είσαι ε γκυος και πρέπει να είσαι ήρεμη.Και Ναι πήγαινε καλύτερα σε ιδιωτικό γιατρό.Θα μπορείς να τον ενοχλείς όποτε θέλεις ότι ώρα θέλεις για ότι απορία αν έχεις.Απολαυσε το και Όχι άγχος.Σου εύχομαι να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...