Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Recommended Posts

Κορίτσια ευχαριστω πολύ για τις ευχές σας κ τίς απαντήσεις σας. Τελικά μίλησα με τον γιατρό μου έχω κάνει υπέρηχο κ είδαμε σάκο χθές στις 5w+6d. Επίσης έκανα άλλες 2 χοριακες , μια την Παρασκευή 8/3 η οποία ήταν 10.008,64 κ άλλη μια σήμερα 33.326..σημερα είμαι ακριβώς 6εβδομαδων..την άλλη βδομάδα θα ξαναπάω μήπως δούμε κ το σπορακι μας... 

Νά σάς ρωτήσω όμως κάτι??Bloumblou,κ μια συνάδελφος που η ίδια έχει δίδυμα, μου έβαλε κ αυτή υποψίες ότι η χοριακες μου είναι υψηλές κ ότι κ εκείνη είχε έτσι υψηλές τιμές.. με ρώτησε αν ο γιατρός ανέφερε τίποτα για δύο σάκους.. αλλά εμείς ένα σάκο είδαμε.μου είπε ότι αυτό δεν αποκλείει το ενδεχόμενο νά είναι δίδυμα...κ η αλήθεια είναι ότι όταν κοίταξα ένα πίνακα με τιμές που βρήκα στη σελίδα, είδα ότι στις μέρες που έχω κάνει τις χοριακες, όντως είναι υψηλές..ειδικα η σημερινή (42 μέρες από την τεπ)...υπάρχει πιστεύετε πιθανότητα? 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 934
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 35 λεπτά , Marimar3 είπε:

Κορίτσια ευχαριστω πολύ για τις ευχές σας κ τίς απαντήσεις σας. Τελικά μίλησα με τον γιατρό μου έχω κάνει υπέρηχο κ είδαμε σάκο χθές στις 5w+6d. Επίσης έκανα άλλες 2 χοριακες , μια την Παρασκευή 8/3 η οποία ήταν 10.008,64 κ άλλη μια σήμερα 33.326..σημερα είμαι ακριβώς 6εβδομαδων..την άλλη βδομάδα θα ξαναπάω μήπως δούμε κ το σπορακι μας... 

Νά σάς ρωτήσω όμως κάτι??Bloumblou,κ μια συνάδελφος που η ίδια έχει δίδυμα, μου έβαλε κ αυτή υποψίες ότι η χοριακες μου είναι υψηλές κ ότι κ εκείνη είχε έτσι υψηλές τιμές.. με ρώτησε αν ο γιατρός ανέφερε τίποτα για δύο σάκους.. αλλά εμείς ένα σάκο είδαμε.μου είπε ότι αυτό δεν αποκλείει το ενδεχόμενο νά είναι δίδυμα...κ η αλήθεια είναι ότι όταν κοίταξα ένα πίνακα με τιμές που βρήκα στη σελίδα, είδα ότι στις μέρες που έχω κάνει τις χοριακες, όντως είναι υψηλές..ειδικα η σημερινή (42 μέρες από την τεπ)...υπάρχει πιστεύετε πιθανότητα? 

 

μια μικρη πιθανοτητα αφου δεν.ειδατε αλλο σακο. αλλα κ.εγω τεραστιες χοριακες ειχα k .τελικα 1 μωρακι ηταν. την αλλη εβδομαδα θα ακουσετε καρδουλα ολα μια χαρα με το καλο

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Just now, xazo_mother είπε:

καλησπερα κορίτσια. επαναφέρω ένα παλιό θέμα. τι χοριακή είχατε 11-12 μέρες μετά την ωορηξία?

Με ημερα καθυστερησης έτσι μπερδευομαι και δεν θα απαντήσω σωστα

Επεξεργάστηκαν by Giotitsa

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, xazo_mother είπε:

καλησπερα κορίτσια. επαναφέρω ένα παλιό θέμα. τι χοριακή είχατε 11-12 μέρες μετά την ωορηξία?

με Δευτέρα ωορρηξία και χοριακή το μεθεπόμενο Σάββατο δλδ 12η μέρα μετά την ωορρηξία ήταν 29. 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 με 3 μέρες πριν τη καθυστέρηση

Just now, λουκουμαδακι είπε:

με Δευτέρα ωορρηξία και χοριακή το μεθεπόμενο Σάββατο δλδ 12η μέρα μετά την ωορρηξία ήταν 29. 

και εχετε καλή έκβαση να υποθέσω;


vIBzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, xazo_mother είπε:

2 με 3 μέρες πριν τη καθυστέρηση

και εχετε καλή έκβαση να υποθέσω;

Ναι όλα φυσιολογικά. Σωστή ανάπτυξη από την αρχή καμία καθυστέρηση. Εσύ έκανες και σε απασχολεί το νούμερο; 

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μακαρι. είχα 36 και έχω 3 μέρες αχνά τεστ που δεν σκουραίνουν με τιποτα και φοβάμαι για βιοχημική ή παλλινδρομη δεν ξέρω τι απ τα δύο τα μπερδέυω

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Ναι όλα φυσιολογικά. Σωστή ανάπτυξη από την αρχή καμία καθυστέρηση. Εσύ έκανες και σε απασχολεί το νούμερο; 

με το καλό! ποσων εβδομάδων είσαι;

Just now, Bloumblou είπε:

Με 12 μέρες μετά την ωορρηξία 26.73

κι εσύ καλή έκβαση ε΄;  ποσων εβδομάδων?

φοβάμαι πάρα πολύ


vIBzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, xazo_mother είπε:

κοριτσια μακαρι. είχα 36 και έχω 3 μέρες αχνά τεστ που δεν σκουραίνουν με τιποτα και φοβάμαι για βιοχημική ή παλλινδρομη δεν ξέρω τι απ τα δύο τα μπερδέυω

Αν έχεις τα στικάκια μετά τις 200 μονάδες μου σκούρηναν. Μέχρι τότε αχνά και παραπλήσια. 

Just now, xazo_mother είπε:

κοριτσια μακαρι. είχα 36 και έχω 3 μέρες αχνά τεστ που δεν σκουραίνουν με τιποτα και φοβάμαι για βιοχημική ή παλλινδρομη δεν ξέρω τι απ τα δύο τα μπερδέυω

με το καλό! ποσων εβδομάδων είσαι;

κι εσύ καλή έκβαση ε΄;  ποσων εβδομάδων?

φοβάμαι πάρα πολύ

Έχει γεννηθεί είναι 15 μηνών. :)

Πάντως έχεις μια φυσιολογική τιμή. Δεν θα κάνεις άλλη χοριακή; 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, λουκουμαδακι είπε:

Αν έχεις τα στικάκια μετά τις 200 μονάδες μου σκούρηναν. Μέχρι τότε αχνά και παραπλήσια. 

στικάκια έχω!! απ το γνωστό σαιτ με τα ωορηξιας! πες μου τέτοια! μου έρχεται να κλάψω απ τη χαρά μου

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Αν έχεις τα στικάκια μετά τις 200 μονάδες μου σκούρηναν. Μέχρι τότε αχνά και παραπλήσια. 

Έχει γεννηθεί είναι 15 μηνών. :)

Πάντως έχεις μια φυσιολογική τιμή. Δεν θα κάνεις άλλη χοριακή; 

θα κάνω ναι!  αλλα δεν περνάνε οι ώρες.. εσάς η δευτερη ποσο ήταν; να σου ζήσει


vIBzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, xazo_mother είπε:

κοριτσια μακαρι. είχα 36 και έχω 3 μέρες αχνά τεστ που δεν σκουραίνουν με τιποτα και φοβάμαι για βιοχημική ή παλλινδρομη δεν ξέρω τι απ τα δύο τα μπερδέυω

με το καλό! ποσων εβδομάδων είσαι;

κι εσύ καλή έκβαση ε΄;  ποσων εβδομάδων?

φοβάμαι πάρα πολύ

Δεν μας ενδιαφέρει που ξεκινάει η χοριακη αλλά να διπλασιάζεται!! Μην αγχώνεσαι και μην κάνεις αλλά τεστακια...!! Εμένα δεν είχε καλή έκβαση η εγκυμοσύνη αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το πόσο ξεκίνησε ..! Εμένα δεν διπλασιάστηκε η χοριακη!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, xazo_mother είπε:

αχ παναγία μου.. το πιο ωραίο μήνυμα που διάβασαν τα μάτια μου!

στην επομηνη χοριακή 2 μέρες μετά τι είχατε?

Μου πήγε 29 109 291 749 2003 και σταμάτησα να κάνω. Είχα κάνει αρκετές. :lol::blink::wub:. (Ανά 48ωρο εκτός από τις δύο τελευταίες που ήταν στις 60 ώρες περίπου. ) 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...