Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Ασία είπε:

Δεν υπάρχει στάνταρ μέρα μετά από τις ελεύθερες επαφές που σου δείχνει σίγουρο αποτέλεσμα.

Πότε είχες τελευταία περίοδο?

τι κύκλο έχεις?

Και ποιες μέρες είχες ελεύθερες επαφές?

Κανονικη περίοδος ηταν επτα Οκτωβρίου αλλα δεν ήρθε και επαφές ειχα δυο πριν και μια προχθές

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 931
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

έχεις καθυστέρηση από 7/10??? κ ελεύθερες επαφές μια προχθές κ δύο πριν από 7/10??δεν θυμάσαι ημερομηνία επαφών?

Θυμάμαι εννοείται και τις έχω και γράμενεσ 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mariatri είπε:

Κανονικη περίοδος ηταν επτα Οκτωβρίου αλλα δεν ήρθε και επαφές ειχα δυο πριν και μια προχθές

ουτε εγω το καταλαβα αυτο.επρεπε να αδιαθετησεις 7οκτωβρη κ δ ηρθε;

ποτε ηταν οι επαφες πριν; η τελευταια περιοδος που ηρθε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..... Κορίτσια βοήθεια γτ θα τρελαθώ μέχρι να έρθει η πέμπτη...

Η απορία είναι η εξής:

Τελευταία περίοδος 26/9 επαφές όλες τις γόνιμεςμερες , μέρα παρά μέρα...κύκλος 28-30 ημερών...

Σύμπτωματα: απίστευτο πόνο περίοδου κ ανακατατοσουρες....

Έκανα το.λαθος.κ βιαστηκα κ έκανα χοριακη την 24η μέρα του κυκλου( μην με βρίσετε πολύ). Κ βγήκε 3,6....

Μου είπαν ότι αρνητική....

Άλλες φορές που ήθελα να επιβεβαιώσω την μη ύπαρξη εγκυμοσύνης για ιατρικούς λόγους μου έβγαινε πάντα 0,1 ....τώρα γτ ενώ είναι αρνητική βγήκε 3,6????

Μήπως υπάρχει σπορακι κ απλα ήταν που νωρίς για να δείξει η χοριακη πάνω 5 ???

Ή ο οργανισμός μου από την τρελή επιθυμία έχει τρελαίνει τις ορμόνες;;;

 

Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο...

Αναμένω τις εμπειρίες κ γνώμες σας...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι καινούργια στη παρέα αλλά σας διαβάζω καιρό. Θα ήθελα την γνώμη σας για ένα θέμα που με απασχολεί. Περίμενα περίοδο 12 /10 Παρασκευή (κύκλος 28 ημερών σταθερός) η οποία δεν ήρθε, την Τρίτη έκανα χοριακη κ βγήκε αρνητική (0.00), μέχρι κ σήμερα δεν έχει έρθει. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να περιμένω μια εβδομάδα κ αν δεν έχει έρθει να πάω για υπέρηχο. Απλά προβληματιζομαι αν πρόκειται για κάποια κύστη ή υπάρχει περίπτωση να έγινε νωρίς ή να ήταν λάθος η χοριακη. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Nenouko είπε:

Καλησπέρα..... Κορίτσια βοήθεια γτ θα τρελαθώ μέχρι να έρθει η πέμπτη...

Η απορία είναι η εξής:

Τελευταία περίοδος 26/9 επαφές όλες τις γόνιμεςμερες , μέρα παρά μέρα...κύκλος 28-30 ημερών...

Σύμπτωματα: απίστευτο πόνο περίοδου κ ανακατατοσουρες....

Έκανα το.λαθος.κ βιαστηκα κ έκανα χοριακη την 24η μέρα του κυκλου( μην με βρίσετε πολύ). Κ βγήκε 3,6....

Μου είπαν ότι αρνητική....

Άλλες φορές που ήθελα να επιβεβαιώσω την μη ύπαρξη εγκυμοσύνης για ιατρικούς λόγους μου έβγαινε πάντα 0,1 ....τώρα γτ ενώ είναι αρνητική βγήκε 3,6????

Μήπως υπάρχει σπορακι κ απλα ήταν που νωρίς για να δείξει η χοριακη πάνω 5 ???

Ή ο οργανισμός μου από την τρελή επιθυμία έχει τρελαίνει τις ορμόνες;;;

 

Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο...

Αναμένω τις εμπειρίες κ γνώμες σας...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων..

αρνητικη ειναι κ με το 3,6

τωρα αν πας 30ημ καθαρη μπορεις να επαναλαβεις

1 hour ago, σιμερ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι καινούργια στη παρέα αλλά σας διαβάζω καιρό. Θα ήθελα την γνώμη σας για ένα θέμα που με απασχολεί. Περίμενα περίοδο 12 /10 Παρασκευή (κύκλος 28 ημερών σταθερός) η οποία δεν ήρθε, την Τρίτη έκανα χοριακη κ βγήκε αρνητική (0.00), μέχρι κ σήμερα δεν έχει έρθει. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να περιμένω μια εβδομάδα κ αν δεν έχει έρθει να πάω για υπέρηχο. Απλά προβληματιζομαι αν πρόκειται για κάποια κύστη ή υπάρχει περίπτωση να έγινε νωρίς ή να ήταν λάθος η χοριακη. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα. 

αν δ αντεχεις να περιμενεις,κανε κ τωρα μια χοριακη.αν βγει αρνητικη δ νομιζω να ειναι παλι λαθος η νωρις

αν ειναι κυστη πιθανον θα φυγει με την επομενη περιοδο που εχει αργησει

Link to comment
Share on other sites

@Nenouko εμένα την 25η μερα που εκανα χοριακη είχε βγει 36 μονάδες. Ωστόσο κι εγώ θα έμπαινα σε υποψίες αν είχα ξανακάνει και πάντα έβγαινε 0.1 και τώρα 3. Τεστ δεν έχει νόημα να πάρεις τώρα καθώς θέλει τουλάχιστον 30 μονάδες για να φανεί σε ένα τεστ (κι αυτό θα είναι πολύ πολύ άχνη η γραμμή) οπότε τώρα κανε υπομονή κορίτσι 4 5 μερούλες.

Αν θες πάντως ενημέρωσε μας να ξέρουμε κι εμείς αν τελικά αυτή η μικρή αλλαγή στη χοριακη σημαίνει κάτι. Σου εύχομαι ολόψυχα να σημαίνει εγκυμοσύνη!!

@σιμερ από 12/10 μέχρι 21 που έχουμε σήμερα είναι πολλές οι μέρες ακόμα και την Τρίτη που μας πέρασε στη χοριακη θα φαινόταν θεωρώ. Όμως τα πάντα είναι πιθανά! Με το καλό να έρθει σύντομα η μέρα που θα είσαι εγκυουλα!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας.....:x

Θα περιμένω μέχρι την Πέμπτη Παρασκευή κ θα ξανακάνω χοριακη αν δεν έχει έρθει .....

 

Εννοείται πως θα ενημερώσω.....:)

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 19/10/2018 at 9:16 ΜΜ, vikib είπε:

ουτε εγω το καταλαβα αυτο.επρεπε να αδιαθετησεις 7οκτωβρη κ δ ηρθε;

ποτε ηταν οι επαφες πριν; η τελευταια περιοδος που ηρθε;

Να σε ρωτήσω βγήκε τιμή χοριακης 0.100 τι σήμαινει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...