Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Vassiliki Hoff είπε:

      Καλησπέρα ! Να ρώτησω πως ήξερε η φίλη σου ότι είχε πολύ κακό από τέρμα γονιμοποίησης της το είπαν ; Η της είπαν βαθμολογία μετά ;;;

      Καλησπέρα! Σου δίνουν πριν την έμβρυομεταφορά ένα χαρτί που γράφει πόσα ωάρια έβαλαν για γονιμοποίηση, πόσα γονιμοποιήθηκαν τελικά και την ποιότητα των γονιμοποιημένων. Και στη φίλη μου από τα 6 είχε γονιμοποιηθεί 1.....

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Οντετ είπε:

Εγώ ξεκίνησα 65 και ηδη το τσίμπησα το ενάμιση κιλακι μου και θα με κραξει είμαι σχετικα ψηλη (174) και δεν μου φαίνεται βέβαια αλλά η ζυγαριά είναι αλάνθαστη, σκληρή και ειλικρινής χαχαχα

Και εγώ ένα κιλακι τοχω τσακώσει :mad:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αν και νωρις αυχενικη διαφανεια που θα κανετε;εμενα την κανει κ ο γιατρος μου αλλα δεν ειμαι σιγουρη οτι θελω να την κανω εκει,ελεγα μηπως ειναι καλυτερα σε διαγνωστικο.αλλα πως να το φερω χωρις να τον προσβαλλω;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, rainbow είπε:

αν και νωρις αυχενικη διαφανεια που θα κανετε;εμενα την κανει κ ο γιατρος μου αλλα δεν ειμαι σιγουρη οτι θελω να την κανω εκει,ελεγα μηπως ειναι καλυτερα σε διαγνωστικο.αλλα πως να το φερω χωρις να τον προσβαλλω;

Τι είναι αυτό που σε δυσκολεύει να την κανεις εκει; Το οικονομικό; δεν σε εμπνέει ο χώρος του; δεν σε εμπνέουν οι συνεργάτες του; Αντιμετωπιζεις κάποια δυσκολία με τον ίδιο; Ας το πιάσουμε απο εκεί και θα βρούμε Ποιος είναι ο πιο ανώδυνος τρόπος να το επικοινωνήσεις


tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, rainbow είπε:

αν και νωρις αυχενικη διαφανεια που θα κανετε;εμενα την κανει κ ο γιατρος μου αλλα δεν ειμαι σιγουρη οτι θελω να την κανω εκει,ελεγα μηπως ειναι καλυτερα σε διαγνωστικο.αλλα πως να το φερω χωρις να τον προσβαλλω;

Καλημέρα,εγώ θα την κάνω στη γιατρό μου την Τρίτη!

@november rain καλημέρα, συνήθως για πρωινό τρώω δημητριακά με γιουρτι και φρούτα ή ψωμί με ταχίνι και μέλι ή μαρμελάδα.Ξυπνάω πάντα πολύ πεινασμένη!


x7gyp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γενικα τον εμπιστευομαι και ξερω και κοπελες που την εκανα σ'αυτον αλλα επειδη ειναι σοβαρη εξεταση δεν ξερω κατα ποσο οι γυναικολογοι ειναι εξιδεικευμενοι σ'αυτο τον τυπο υπερηχο.

anna-z: Την papp-a την κανεις μετα τον υπερηχο η πριν;

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια μου μακαρι να φτασω κι εγω στην βδομαδα που θα με απασχολουν οι εξετασεις αυτες. αυριο εχω το πρωτο μας ραντεβου. Λιγο τα εξαιρετικα ηπια συμπτώματα, λιγο η καφετι αηδια , που δεν λεει να με αησει απο την τεταρτη no matter what, (χαπια, ένεση  , ξαπλα , χαλαρωση , τι αλλο να κανω πια :( ) λιγο η κοκκινη σταγονα (μια την τεταρτη και μια την παρασκευη) που εστειλε την κσρδια μου στα ταρταρα, φοβάμαι πολυ για αυριο. Παρα πολυ. Προσπαθω να σκέφτομαι θετικα, να πιστεύω στο καλο, στο ομορφο, σε αυτο που χαριζει χαμογελα και όχι δακρυα αλλα τρεμει το φυλλοκαρδι μου. 

οπως σας εχω ξαναπει ειναι η τρίτη μου προσπαθεια για αυτο το ταξιδι. πραγματικα ελπιζω και προσ-ευχομαι αυτη η φορα να ειναι η τυχερη μας ♡

  • Μου αρέσει 2

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

@Οντετ σου το εύχομαι (και είμαι σίγουρη) από τα βάθη της καρδιάς μου ! Όλα καλα θα πάνε ! Μια μέρα έμεινε και θα δεις το μωράκι σου ! Και εμείς μόλις γυρίσαμε από βόλτα και είχα κηλίδες καφέ στο εσώρουχο . Αρχίζω το utrogestan και φοβάμαι πολύ !!!! 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα θα πανε αυτη τη φορα 3η και τυχερη!!!μπορει να ειχες μια μικρη αποκοληση.τι χαπια παιρνεις;τις αλλες φορες βρηκες την αιτια των αποβολων;

mariachi:δεν νομιζω να ειναι κατι τωρα με τα outrogestan θα σταμστησουν ολα...

Link to comment
Share on other sites

 @rainbow σε ευχαριστώ ! Μακάρι ! Φοβήθηκα πολύ ....

οσο για την Papp-a νομίζω πρέπει να την κανείς την ίδια ή την επόμενη . Μετά όμως από την αυχενική γτ από ότι μας είπε η γιατρός λίγο την διαδικασία πας και την αυχενική . Αν κατάλαβα καλά ... 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Mariachi είπε:

@Οντετ σου το εύχομαι (και είμαι σίγουρη) από τα βάθη της καρδιάς μου ! Όλα καλα θα πάνε ! Μια μέρα έμεινε και θα δεις το μωράκι σου ! Και εμείς μόλις γυρίσαμε από βόλτα και είχα κηλίδες καφέ στο εσώρουχο . Αρχίζω το utrogestan και φοβάμαι πολύ !!!! 

Κι εγώ δύο την μέρα εκατοσταρια παίρνω απο 1η Ιουνίου μια εξαφανίζονται μια εμφανίζονται, άιντε να δούμε. 

1 hour ago, rainbow είπε:

ολα καλα θα πανε αυτη τη φορα 3η και τυχερη!!!μπορει να ειχες μια μικρη αποκοληση.τι χαπια παιρνεις;τις αλλες φορες βρηκες την αιτια των αποβολων;

 

Από το στόμα σου και στου θεού το αυτι. Την πρώτη φορά φτάσαμε 8η εβδομάδα και η καρδουλα σταμάτησε.  Λίγο στην τυχαιότητα (πρώτο μήνα οου δοκίμασαμε για παιδί, καμαρωναμε κιόλας ποσο εύκολα μας ήρθε) , λίγο οτι για ενα διαστημα έπαιρνε ο άντρας μου εμβρυοτοξικα φάρμακα για δικό του θέμα υγείας, το χασαμε το Αγγελουδι μας. 

Την δεύτερη φορά (σχεδόν χρόνο μετά!) ηταν βιοχημική μέχρι να το πιστέψουμε, "αδιαθετησα", μονο στις χοριακες το είδαμε. Άλλαξα γιατρό γιατί το τυχαιο και νεοι είστε κι έχω εναν φιλο και συναδερφο να σας δει για εξωσωματική όχι απλά δεν με κάλυψε, αλλά οπου φύγει φύγει.

Ο νεος γιατρος λοιπόν με ξετιναξε στις εξετάσεις, σε όλα κυρία. Αλλα μου βρήκε ενα πολυποδακι που το θεωρησε και  υπεύθυνο για την δεύτερη αποβολή (δυσκολία στην εμφύτευση). Ε μια που το βγαλαμε και μια που έμεινα έγκυος (στον αμέσως επόμενο κύκλο) καθ είμαστε σήμερα εδώ να τρώω τα νύχια μου μέχρι να ξημερώσει 


tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

ontet: Εγω φαντασου παιρνω 3 των 200 και παλι δυο φορες ειδα λιγο. Θα περασουν οι ωρες και θα μπει η καρδια σου στη θεση της.εγω εχω ξανα στις 30 ραντεβου και λεω ποτε θα περασουν οι μερες να δω οτι συνεχιζουν ολα καλα...

Link to comment
Share on other sites

@Οντετ όλα καλά θα πάνε! Σου το εύχομαι και το πιστεύω! Αφού έχεις κάνει και τις εξετάσεις σου, χαλάρωσε και πήγαινε αύριο με σιγουριά και αισιοδοξία!

@Mariachi κι εσύ χαλάρωσε όσο γίνεται και ξεκουράσου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@rainbow πρώτα μου είπε θα κάνω την pap A και μετα θα κανουμε την αυχενική.Ευτυχώς έχει κατω απο το ιατρείο της αιματολογικό εργαστήριο οπότε βολεύει.

Και οι 2 εξετάσεις θα γίνουν την ίδια μέρα.


x7gyp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...