Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 32 minutes ago, Eflenew said:

      Ακούσαμε καρδια!!!!!!! 143 παλμοί! Μου έγραψε εξετάσεις και ξανά εξεταση σε 15 μέρες!  Πιθανή ημερομηνία τοκετού Γενάρης 2025!

      Πόσο θυμώνω με το κράτος που δε βοηθάει πιο ουσιαστικά με τα φάρμακα. Εύχομαι να βρεις άμεσα. 🙏

      Η βλαστοκυστη  5ης ημέρας αξιολογείται απο το 1 εως το 6 και πίσω από το νούμερο παίρνει 2 γράμματα από Α-C. Σε βλαστοκυστη 5ης ημέρας το 6 μπροστά δείχνει ότι έχει εκκολαφθει πληρως, έχει εξέλθει από τη διαφανη ζώνη. Είναι καλό ότι προχωρησε.  Εκτός αν εννοούν βλαστοκυστη 6ης ημέρας  που δε γνωριζω για αυτό. 

      Συγκινήθηκα πολύ ! Συγχαρητήρια ! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ! Όλα να πάνε δεξιά ! 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Floraki είπε:

Μονο φιδε κ τυροπιτα κουρου τρωω ολα τα αλλα με αηδιαζουν κ εχω αναγουλες.ποτε ποτε τρωω κ ενα φρουτο με το ζορι. Πριν παω να φαω κατι αηδιαζω κ φυσικα μενω νηστικη.δεν εχω νιωσει χορτασμενη. Πονοκεφαλους εχω κ γω ποτε ποτε.τι να κανουμε?υπομονη πρεπει.ωρες ωρες απελπιζομαι ελπιζω να αρζισουν να υποχωρουν σαν εσενα.:)

Σε καταλαβαινω...θελει περισσοτερη υπομονη οταν εχεις παιδακι..καλη δυναμη.:)

Τόν τρίτο μήνα και μετά σταματάνε οι ναυτίες στις περισσότερες κοπέλες... εγώ με τρία μικρά και τον σύζυγό να λείπει 5 μέρες σε άσκηση (στρατιωτικός) τι να πω; δεν τολμώ να μιλήσω... υπομονή μόνο!

4 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

Εγώ κορίτσια έχω πρόβλημα με ορισμένα φαγητά που μου δημιουργούν φούσκωμα και ξινίλες. Έχω βρει περίπου ποια είναι κ τα αποφεύγω . Κυρίως τρώω ζυμαρικά γτ έχω δει ότι έχουν τις λιγότερες επιπτώσεις .... 

Τα λατρεύω τα ζυμαρικά αλλά αν ξεκινήσω να τρώω από τον δεύτερο μήνα θα φτάσω 100 κιλά:mad:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλη σας μερα ομορφες εγκυουλες. Πιστη στο πρωινό ραντεβου μου! Δεν θυμαμαι προ εγκυμοσύνης να ξυπναω ποτε πριν τις 8, και τωρα χωρίς ξυπνητηρι, χωρις καποια αγωνια μα με απασχολεί, 6μιση βαριά ανοιγουν αυτοματα τα μάτια.  Τον γατο μου τον εχω μπερδεψει συνηθως ξυπναει πρωτος στις 8 και κάνει ολοκληρο χαμο να τον ταισουμε τωρα με κοιτάει με πανικο καθε πρωι χαχαχα.

Εσεις εχετε ζωάκια; ειμαι πολυ προσεκτική με τον γατούλη, εννοείται ειναι εμβολιασμενος και δεν βγαινει εξω απο το σπιτι, δεν ασχολούμαι με την υγιεινή του εγω, προσοχη παντα στα χερια πλυσιμο μετα απο καθε χαδι κτλ κτλ εκανα και τις προγεννητικες εξετασεις δεν εχω θεμα με το τοξοπλασμα αλλά την δευτερα στο ραντεβου μου με το γιατρό θα συζητησουμε μεσα στα πολλα και αυτό. Ελπίζω να μην χρειαστεί να τον απομάκρυνω για λίγο, αλλά φυσικα οτι χρειαστει θα το κανω, τιποτα δεν ειναι πιο πολυτιμο από την εγκυμοσύνη μου αυτη την στιγμή. 

  • Μου αρέσει 1

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Οντετ είπε:

καλη σας μερα ομορφες εγκυουλες. Πιστη στο πρωινό ραντεβου μου! Δεν θυμαμαι προ εγκυμοσύνης να ξυπναω ποτε πριν τις 8, και τωρα χωρίς ξυπνητηρι, χωρις καποια αγωνια μα με απασχολεί, 6μιση βαριά ανοιγουν αυτοματα τα μάτια.  Τον γατο μου τον εχω μπερδεψει συνηθως ξυπναει πρωτος στις 8 και κάνει ολοκληρο χαμο να τον ταισουμε τωρα με κοιτάει με πανικο καθε πρωι χαχαχα.

Εσεις εχετε ζωάκια; ειμαι πολυ προσεκτική με τον γατούλη, εννοείται ειναι εμβολιασμενος και δεν βγαινει εξω απο το σπιτι, δεν ασχολούμαι με την υγιεινή του εγω, προσοχη παντα στα χερια πλυσιμο μετα απο καθε χαδι κτλ κτλ εκανα και τις προγεννητικες εξετασεις δεν εχω θεμα με το τοξοπλασμα αλλά την δευτερα στο ραντεβου μου με το γιατρό θα συζητησουμε μεσα στα πολλα και αυτό. Ελπίζω να μην χρειαστεί να τον απομάκρυνω για λίγο, αλλά φυσικα οτι χρειαστει θα το κανω, τιποτα δεν ειναι πιο πολυτιμο από την εγκυμοσύνη μου αυτη την στιγμή. 

Καλημερα κοριτσιαααα... μια απο τα ιδια Οντετ μου... περα απο την νυχτα οτι στανταρ θα ξυπνησω 2 φορες για πιπι τωρα αρχισα να ξυπναω κ απο τξς 6. Εγω εχω 2 σκυλακια φυσικα εμβολιασμενα κ οπως ειπες την καθαριοτητα τους την κανει ο αντρας μου.απο συπτωματα δε μπορω να πω κατι το ιδιαιτερο. Συχνοουρια πολυ το στηθος μου μια ποναει μια οχι, κατι αναγουλες που κ που. Αφου ωρες ωρες ανησυχω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, november rain είπε:

Τόν τρίτο μήνα και μετά σταματάνε οι ναυτίες στις περισσότερες κοπέλες... εγώ με τρία μικρά και τον σύζυγό να λείπει 5 μέρες σε άσκηση (στρατιωτικός) τι να πω; δεν τολμώ να μιλήσω... υπομονή μόνο!

Τα λατρεύω τα ζυμαρικά αλλά αν ξεκινήσω να τρώω από τον δεύτερο μήνα θα φτάσω 100 κιλά:mad:

Καλημερααααααααααααααα.....πραγματικα εισαι μια ηρωιδα με τρια παιδια κ εγκυος. Σε θαυμαζω.! Φανταζομαι τι υπομονη θα εχεις....μπραβοοοοοο.

Καλημερα κ στα υπολοιπα κοριτσια....πρωινη πρωινη κ γω...

ελπιζω να ειστε ολεες καλα με αισιοδοξια κ πολλα πολλα χαμογελα.

Link to comment
Share on other sites

@Οντετ καλημέρα!κι εμένα το μάτι μου 6:30 ή καμία φορά 6 παρά ανοίγει..Γίναμε πρωινοί πρωινοί τύποι!

Σχετικά με το γατάκι σου, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα κατα τη διάρκεια της Εγκυμοσύνης.τις  ίδιες οδηγίες μας είχε δώσει η γιατρός στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου, όταν ακόμα ζούσε η γάτα μας αλλά και ο κτηνίατρος.

Απο την ξαδέρφη μου που έχει και αυτή γατούλες (2) ξέρω πως όταν γύρισαν απο την κλινικη αφού γεννήθηκε η μπεμπουλα, ο γιατρός της είπε να τις απομακρύνει για τις πρώτες 40 μερες λόγω της τρίχας τους που θεωρείται ""επικίνδυνη"" για τα βρέφη.

@Maria21 όσο για τα σκυλάκια δεν υπάρχει πρόβλημα.η νύφη μου γέννησε πριν 20 μέρες κΑι έχουν το σκυλάκι τους κανονικά στο σπίτι.Το κούρεψαν απλώς λίγο παραπάνω για να μην υπάρχει θέμα με το τρίχωμα και το μωρό.

 

  • Μου αρέσει 2

x7gyp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες ! Εμείς έχουμε ένα σκυλάκι . Είναι γιαγιάκα πια, 16 χρόνων και κυρίως ασχολείται ο άντρας μου. 

@rainbow γιατί θα κανείς περιδεση κορίτσι μου; 

@november rain εχεις δίκιο για τα κιλά . Ήδη έβαλα ένα και ας μην τρώω βραδινό . Δεν ξέρω όμως τι να κάνω αφού νιώθω αποστροφή για τα περισσότερα φαγητά !

@Maria21 και @Μαιρουλι πείτε μας την ΠΗΤ σας ή την ΤΕΡ σας για να σας προσθέσουμε στο πινακακι μας με τις εγκυουλες Ιανουαρίου 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια με τα όμορφα σποράκια σας...κι εγώ στο γκρουπ των πρωινών αφυπνήσεων..5-7 το μάτι γαρίδα! Στο γιό μου θυμάμαι προς το τέλος πεινούσα κι έτρωγα ένα τοστ πάντα τέτοια ώρα βλέποντας ταινία. Τώρα δεν τολμω να σηκωθώ από το κρεβάτι ώστε να μαι κάπως ξεκούραστη όταν ξυπνήσει ο μικρός. 

Εμείς γάτες/σκυλιά δεν έχουμε αλλά έχουμε πολύ κόσμο που έχει κ στην εγκυμοσύνη χωρίς ν αλλάξει κάτι. 

Το τοξόπλασμα δε με φοβίζει τόσο σε αυτήν την εγκυμοσύνη, δεν πλένω το μαρούλι 15 λεπτά :shock: όπως έκανα. Είναι σπανιότατο να πάθεις...γι αυτό λίγες έχουν αντισώματα...

  • Μου αρέσει 1

tt1d8aec

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Σήμερα που λέτε το πρωί κάναμε έναν καβγά με τον σύζυγό μου και ο λόγος??? Μου είπε ότι οι παντόφλες μου κάνουν πολύ θόρυβο. Ε ρε τι είχε και μου το έλεγε, λίγο οι ορμόνες λίγο τα νεύρα που έχω εξαιτίας της μανούλας του, το τι άκουσε δεν θα σας πω!! Τώρα τα σκέφτομαι και γελάω!!! Μα τι να κάνω εγώ φταίω που οι παντόφλες μου κάνουν θόρυβο? Και τον έστειλα να πάει να μου πάρει ένα ζευγάρι εκείνος.

@november rain έχεις απόλυτο δίκιο ότι όταν μου έλεγε να βγω με τη μάνα του εκείνος ήταν λάθος, βέβαια τώρα τα έχει κόψει αυτά γιατι κατάλαβε τα αγνά  μου αισθήματα για τη μανούλα του. χιχι ,  Χθες βέβαια μου είπε πως θα πάει να τους δει και αν θέλω να πάω μαζίτου. Του είπα πολύ ευγενικά να πάει μόνος του γιατί ήμουν κουρασμένη- άσχετα που ήμουν μια χαρά ξεκούραστη - απλά δεν γουστάρω να την βλέπω !!!! 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

@dimitroula30 ειναι μια πολύ ευαίσθητη περίοδος για σένα που οι ορμόνες κάνουν πάρτυ.  Κάλο είναι όλοι οι γύρω σου (που αύριο μεθαύριο θα γίνουν οι σημαντικοί άλλοι και αν θέλουν τότε να βοηθήσουν θα πρεπει να φροντίζουν την μανούλα ώστε να μπορεί επαρκώς να φροντίζει το βλασταρακι της),  να οπλιστουν με υπομονή, με κατανόηση. Σίγουρα το θεμα δεν είναι οι παντόφλες αλλά για κάποιους λίγους είναι τσιτωμενος. Νιώθει παραμέληση, έχει εκνευρισμό απο προηγούμενες συζητήσεις, τον έχει φουντώσει η μητέρα του; Οτι κι αν συμβαινει ξέσπασε με ασήμαντη αφορμή.

  • Μου αρέσει 3

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

Καλημέρα σε όλες ! Εμείς έχουμε ένα σκυλάκι . Είναι γιαγιάκα πια, 16 χρόνων και κυρίως ασχολείται ο άντρας μου. 

@rainbow γιατί θα κανείς περιδεση κορίτσι μου; 

@november rain εχεις δίκιο για τα κιλά . Ήδη έβαλα ένα και ας μην τρώω βραδινό . Δεν ξέρω όμως τι να κάνω αφού νιώθω αποστροφή για τα περισσότερα φαγητά !

@Maria21 και @Μαιρουλι πείτε μας την ΠΗΤ σας ή την ΤΕΡ σας για να σας προσθέσουμε στο πινακακι μας με τις εγκυουλες Ιανουαρίου 

Πητ δεν εχουνε συζητησει ακομα με τον γιατρο. Γιατι ειδαμε 2 σακους. σημερα εχω ραντεβου για υπερηχο να δουμε τι γινεται. Να ακουσουμε καρδουλες. Μκαριιιιιι θελωωωωω να ακουστουν δυο καρδουλες πολυ. Τερ 1/5

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 ώρες πρίν, Οντετ είπε:

 

ετοιμο και ενημερωμενο!

 

Annaz...................ΤΕΡ 25/03

Mit2009...............ΤΕΡ 05/04

Katerinakiii...........ΤΕΡ 06/0

Synnefaki..............ΤΕΡ 23/04

Wellb4...................ΤΕΡ 23/04

elena37..................ΤΕΡ 23/04

Maria21................. ΤΕΡ 01/05

Οντετ ...................TEP  02/05

floraki...................ΠΗΤ 11/1/2018

Dimitroula30 .......ΠΗΤ 18/01/2018

Mariachi..... .........ΠΗΤ 21/01/2018

if82.......................ΠΗΤ 27/01/2018

Pontiagr................ΠΗΤ 28/01/2018

Rainbow................ΠΗΤ 29/01/2018

November rain......ΠΗΤ 30/01/2018

 

πρίν από 14 λεπτά , Maria21 είπε:

Πητ δεν εχουνε συζητησει ακομα με τον γιατρο. Γιατι ειδαμε 2 σακους. σημερα εχω ραντεβου για υπερηχο να δουμε τι γινεται. Να ακουσουμε καρδουλες. Μκαριιιιιι θελωωωωω να ακουστουν δυο καρδουλες πολυ. Τερ 1/5

Όλα θα πάνε καλά! Εδώ θα είμαστε και θα περιμένουμε τα νέα σου <3

  • Μου αρέσει 1

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Οντετ είπε:

@dimitroula30 ειναι μια πολύ ευαίσθητη περίοδος για σένα που οι ορμόνες κάνουν πάρτυ.  Κάλο είναι όλοι οι γύρω σου (που αύριο μεθαύριο θα γίνουν οι σημαντικοί άλλοι και αν θέλουν τότε να βοηθήσουν θα πρεπει να φροντίζουν την μανούλα ώστε να μπορεί επαρκώς να φροντίζει το βλασταρακι της),  να οπλιστουν με υπομονή, με κατανόηση. Σίγουρα το θεμα δεν είναι οι παντόφλες αλλά για κάποιους λίγους είναι τσιτωμενος. Νιώθει παραμέληση, έχει εκνευρισμό απο προηγούμενες συζητήσεις, τον έχει φουντώσει η μητέρα του; Οτι κι αν συμβαινει ξέσπασε με ασήμαντη αφορμή.

Μάλλον το τελευταίο, τον έχει τσιτώσει η μανούλα , γιατί χθες βράδυ βλέπεις πήγε από εκεί..... Οπότε καταλαβαίνεις....


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , dimitroula30 είπε:

Μάλλον το τελευταίο, τον έχει τσιτώσει η μανούλα , γιατί χθες βράδυ βλέπεις πήγε από εκεί..... Οπότε καταλαβαίνεις....

αν μπορέσεις θα προτεινα να τον κσνεις να καταλάβει το οτι οι δεσμοι που δημιουργούνται ειναι ανεξαρτητοι, το οτι ειστε ζευγαρι δεν σημαινει οτι ειστε ένα αρα η μανούλα του γινεται αυτοματα και δικια σου και οποτε θελει να επισκεφτει τους δικους του πρεπει να πηγαινετε παντα σαν τους Χιώτες.  Δεν σημαίνει ότι τους απορριπτεις ή οτι δεν τους σεβεσαο και εκτιμας αν δεν εχεις την επιθυμία καιε τρεις και λιγο να εισαι εκει. Εισαι αλλος ανθρωπος με τους δικους σου χρόνους, αντοχες, ορια

  • Μου αρέσει 2

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

mariachi:ειχα κανει μια επεμβαση πριν χρονια και αφαιρεθηκε καποιο τμημα τραχηλου.το κακο ειναι οτι αποδειχθηκε οτι δεν χρειαζοταν αλλα αν πεσεις σε μαλακες γιατρους που δεν τους νοιαζει αν εσυ θες να κανεις παιδι και να σε προσεξουν σαν ανθρωπο..καθε φορα που το σκεφτομαι με μουτζωνω..

αλλα κοριτσια χωρις να θελω να σας ανχωσω προσοχη πολυ στο μηκος..εχω ακουσει πολλα και σε κοπελες με κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , rainbow είπε:

mariachi:ειχα κανει μια επεμβαση πριν χρονια και αφαιρεθηκε καποιο τμημα τραχηλου.το κακο ειναι οτι αποδειχθηκε οτι δεν χρειαζοταν αλλα αν πεσεις σε μαλακες γιατρους που δεν τους νοιαζει αν εσυ θες να κανεις παιδι και να σε προσεξουν σαν ανθρωπο..καθε φορα που το σκεφτομαι με μουτζωνω..

αλλα κοριτσια χωρις να θελω να σας ανχωσω προσοχη πολυ στο μηκος..εχω ακουσει πολλα και σε κοπελες με κανενα προβλημα

Ποιο μήκος;;; :confused:


tt1d8aec

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...