Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Οντετ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! δουλευω στις πέντε το απογευμα σημερα, αλλά ας σηκωθώ αξημερωτα μιας και μπορώ :D

χτες τα χρειάστηκα. παλι κατι βλεννες καφέ πηρα στο γιατρο μου πε η μαια να κάνω μια ενεσουλα προγεστερόνης και να ειμαι χαλαρη. την κάνω οριζοντιοποιηθηκα για ενα τριωρο. πηγα στη δουλειά για τρεις ωρες καθιστη και με την μαξιλαρα μου σαν να ειμαι παραλία.  κανένα ζορισμα. είχα ένα δίωρο κενο λεω παω να ξαπλωσω σπιτι (μενω σε πεντάλεπτη αποσταση) ερχομαι σπιτι βλεπω  σταγονα αιμα. ουτε πονος ουτε τιποτα.

πάγωσα παίρνω τον γιατρο, πετυχα στιγμη που ήταν αδυνατο να μου μιλησει ξαπλωνω, παγωνω, παιρνω ακυρωνω τα υπολοιπα ραντεβού μου, παιρνω τον αντρα μου τσακιζεται, να ειμαι σιγουρη οτι το χανω το μωρακι μου. Με παίρνει ο γιατρός σε μιση ωρα, του τα λεω και χαλαρος μου λεει οτι βασει της ηλικιας κυησης ειναι φυσιολογικο και το σποτινκ αρκει να μην συνοδεύεται απο πόνο, φτιαχνουμε λεει πλακουντα τωρα. ειναι βεβαιος οτι αυτο θα σταματησει αμεσα, αν ωστόσο κάτι με ανησυχησει να ξανακαλεσω, διαφορετικα θα τα πουμε την δευτερα

Ο άντρας μου τουλάχιστον ηρεμησε. Εγώ ακομη κατατρομαγμενη. Σήμερα πεντακάθαρη αλλα δεν ξεθαρρευω. Φοβαμαι πολύ ρε κορίτσια 

Οντέτ, στο γιό μου φορούσα σχεδόν μέχρι τον τρίτο σερβιετάκι...και τώρα έχω έναν κούκλο 2.5χρ! Όλα καλά θα πάνε...

4 ώρες πρίν, elena37 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια!

Εγώ είμαι 38 μισό, παντρεμένη 2 χρόνια με μια φυσική σύλληψη και αποβολή πριν 1,5 χρόνο κι απο τότε τίποτα. Γιατροί, εξετάσεις, ψυχολογία και ορμόνες χάλια. Από το Σεπτέμβρη άρχισα να δουλεύω και άλλαξε λίγο η ψυχολογία μου, μετά έκανα μια εξέταση την ΑΜΗ που δείχνει αποθέματα ωοθηκών και βγαίνει 0,17, πιο κάτω απο το όριο της υπογονιμότητας. Η συμβουλή του γιατρού μου: βιάσου, δεν υπάρχει χρόνος. Κι έπειτα απο έναν αγχωτικό χειμώνα με κλομιφαϊνη και στοχευμένες επαφές πήρα απόφαση να κάνω εξωσωματική, περνάω επιτροπή, κάνω διέγερση με πρωτόκολλο ανταγωνιστών και φτάνει η μέρα της ωοληψίας, 5 ωάρια απο τα οποία γονιμοποιούνται τα τρία και προχωράει το ένα, το μεταφέραμε και κάνω το σταυρό μου και περιμένω...ευτυχώς θετικό τεστ και αισίως μπήκα στην 8η εβδομάδα ευχαριστώντας καθημερινά το Θεό για το δώρο που μου έστειλε και παρακαλάω απλά να πάνε όλα καλά.

Από συμπτώματα τίποτα, παρόλλα τα φάρμακα που παίρνω, μόνο λίγο πρήξιμο απο την κορτιζόνη, συνεχίζω και δουλεύω κανονικά, οδηγώ πάνω απο 1 ώρα τη μέρα για να πηγαινοέρχομαι στη δουλειά, το μόνο που ίσως έχω ως σύμπτωμα είναι η δυσκοιλιότητα.

Πώς σας θαυμάζω εσάς της εξωσωματικής...όλα καλά να σου πάνε κορίτσι μου!

2 ώρες πρίν, Anna z είπε:

@elena37 μπράβο για την επιμονή σου και το κουράγιο σου.Απ´οσο καταλαβαίνω πέρασες πολλα.Σου εύχομαι ο,τι καλύτερο τωρα πια, ολα να σου πάνε κατευχην 

@dimitroula30 κι εγω ολημερίς σκέφτομαι το ραντεβού της Τρίτης για την αυχενική.πραγματικά πολλή αγωνία!

 

Κορίτσια καφέ πίνετε;εμένα δε με τραβάει καθόλου μολονότι έπινα 2 την ημέρα και τους απολάμβανα.

Ένα πρωί έκανα έναν μονό ελληνικό μήπως κι με βοήθησει να πάω στην τουαλέτα και δεν κατάφερα να πιώ ούτε το μισό φλιτζανάκι.

Στην πρώτη έπινα ένα διπλό ελληνικό κάθε πρωί μέχρι που γέννησα. Τώρα δεν με τραβάει καθόλου, ίσως να φταίνε οι αναγούλες αλλά και στην πρώτη είχα.

1 ώρα πρίν, dimitroula30 είπε:

Καλημέρα αννούλα μου!! Μακάρι να είναι όλα καλά κοριτσάκι μου εγώ ακόμη αυχενική δεν έχω κλείσει πότε θα πάω.

Ωστόσο κορίτσια μου σήμερα ξύπνησα τόσο συγχυσμένη που ακόμη τρέμω. Έχω θέματα με την πεθερά μου , μου την δίνει μόνο που την βλεπω. Μου έχει κάνει πολλά μου εχει πει πολλα , τελοσπαντων αυτο δεν ειναι το καταλληλο φορουμ για αν το συζητησπυμε αυτο. Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι πως γίνεται να τα αφήσω στην άκρη όλα αυτά που μου έχει κάνει? Θέλω να χαρώ την εγκυμοσύνη μου

Κορίτσι μου, τα θέματά σας δεν θα σταματήσουν αν δεν το αποφασίσεις εσύ. Χωρίς ειρωνίες, χωρίς απαντήσεις που δεν εξυπηρετούν. Καταρχήν, αποκωδικοποίησε τους λόγους για τους οποίους τα λέει. Συμπεριφέρεται γενικά έτσι; Μήπως ο σύζυγός σου το χειρίζεται λάθος κι αυτή βγάζει λανθασμένα την επιθετικότητά της σε σένα; Μπορείς να κάνεις μία χαλαρή κουβέντα μαζί της-σε ανύποπτο χρόνο, όταν θα είστε καλά μεταξύ σας- και να της πεις πόσο καλά νιώθεις όταν περνάτε όμορφα και δεν έχετε αντιπαραθέσεις.

1 ώρα πρίν, Floraki είπε:

Καλημέρα κοριτσια:):) εγω νέα μανούλα είμαι...με πολλές ανησυχίες φυσικα οπως κ εσας...εύχομαι να βο

ηθήσει η μια την άλλη..:):):)

Καλωσήρθες...πότε έχεις Πητ;

Καλημέρα δεν σας είπα βρε κορίτσια

:)


tt1d8aec

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ωστε την επομενη εβδομαδα έχουμε αρκετες ραντεβού! θα κανω την αρχη ελπίζω με ευχάριστα νεα!

@elena37 ο επιμένων νικά! ολα θα πανε καλα γλυκια μου

 

@Anna z επινα προ εγκυμοσύνης δυο την μερα, μου πε οτι μπορω να πινω έναν ντεκαφεινε η εναν πολυ πολυ ελαφρύ.  εγω πιει δυο τρεις φορες. μου λειπει πολυ!

 

@Floraki καλως όρισες 

@dimitroula30 ειναι μεγάλο κεφαλαιο οι πεθερες. θα σου πω εν ταχει οτι θέτοντας ΣΑΦΗ ορια στην μεταξυ σας σχέση ολα θα γινουν καλυτερα. λενε οτι όσο σκυβουμε τοσο καβαλανε. Ξανασυστηθειτε και επικοινωνησε το και λεκτικα οτι επιτρέπεις τοσο οσο. Απο το να της πεις εισαι απαραδεκτη μπορεις να της πεις μπορεις να το εξηγησεις λιγο περισσοτερο αυτο ου ειπες γιατι δεν το καταλαβα ή να πεις με αυτο που λες με προσβαλεις/ πληγωνεις/ θυμωνεις μπλα μπλα. Λεκτικοποιηση σκεψεων και συναισθημάτων. Δεν καταλαβαινουν αλλιως.


tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

@Synnefaki μου, στην αρχή ήταν η καλύτερη. όταν μετά άρχισε να καταλαβαίνει ότι έχω κι εγ'ω προσωπικότητα και δεν γίνεται να γίνεται πάντα το δικό της- αφού έτσι την έμαθαν οι γιοι της και ο άντρας της τόσα χρόνια- έγινε πολύ επιθετική απέναντι μου. Ο συζυγος στην αρχή με έλεγε υπερβολική, δεν με πίστευε ποτε ότι η μάνα του λέει και κάνει αυτα που με πειράζανε, ώσπου την ηχογράφησα και τα έβαλα να τα ακούσει μπροστά της..... Εκεί έγινε ένα μεγάλο μπαμ. Βάλθηκε ένα μήνα με τα το γαμο να μας χωρίσει, αλλά μάλλον ο γιος της κατάλαβε το παιχνίδι της. Να φανταστείτε ήθελε να με στειλει στο χωριο για να φυλάω τους παππουδες-γονεις της- να μενουμε δηλαδη μαζι με τους παππουδες!! Άκουσον άκουσον...... Έχω περάσει πολλά, πιστεύω πως τόσο καιρό που δεν έμενα έγκυος ευθυνόταν αυτή και τα νεύρα που μου προκαλούσε!! Αφήστε δε με την μητέρα μου τι μίσος έχει. Και τώρα, μόλις μάθαν ότι είμαι έγκυος, μου φιλάει το κεφαλακι , μου χαιδεύει τα μαλλάκια και είμαι η καλύτερη. εμένα όταν τη βλέπω μου έρχεται αναγούλα!!!! Αφήστε δε ότι νομίζει ότι θα φάω τα λεφτά του γιόκα της, άσχετα αν εγώ δουλεύω και βγάζω περισσότερα!! 

πρίν από 5 λεπτά , Οντετ είπε:

 

@dimitroula30 ειναι μεγάλο κεφαλαιο οι πεθερες. θα σου πω εν ταχει οτι θέτοντας ΣΑΦΗ ορια στην μεταξυ σας σχέση ολα θα γινουν καλυτερα. λενε οτι όσο σκυβουμε τοσο καβαλανε. Ξανασυστηθειτε και επικοινωνησε το και λεκτικα οτι επιτρέπεις τοσο οσο. Απο το να της πεις εισαι απαραδεκτη μπορεις να της πεις μπορεις να το εξηγησεις λιγο περισσοτερο αυτο ου ειπες γιατι δεν το καταλαβα ή να πεις με αυτο που λες με προσβαλεις/ πληγωνεις/ θυμωνεις μπλα μπλα. Λεκτικοποιηση σκεψεων και συναισθημάτων. Δεν καταλαβαινουν αλλιως.

εύχομαι κοριτσάκι μου να έχεις ευχα΄ριστα νέα -που θα έχεις- και να ακολουθήσουμε και οι υπόλοιπες!!!!

Πιστέυω της έχω κάνει σαφές πλέον ότι δεν σηκώνω άλλα , επίσης την βλέπω 2 με 3 φορές το μήνα , έχω κόψει τα πολλά πολλά. Ευτυχώς πλέον ο σύζυγος δεν μου λεει να βγαινω με τη μανα του για καφε, γιατι κι εκεινη μονη είναι. Χεστηκα πηγα να του πω οταν μου το πε, αλλα εκανα αυτο που λες... Εσκυβα , έσκυβα εσκυβα ώσπου έμαθε να με καβαλαει!! Τερμα αυτά


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα ηρθα και εγω. εγω ειμαι αρχεσ φεβρουαριου πρωτα ο ΘΕΟΣ αλλα ειναι ζεστο το κλιμα εδω και ειπα να μπω... φυσικα εχω πολλεσ αποριεσ που θελω να συζητησουμε και να μου πειτε τυχον εμπειριεσ σας οι γνωσεις. ειμαι στην 6η βδομαδα. σασ περιμενω

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Maria21 είπε:

κοριτσια καλημερα ηρθα και εγω. εγω ειμαι αρχεσ φεβρουαριου πρωτα ο ΘΕΟΣ αλλα ειναι ζεστο το κλιμα εδω και ειπα να μπω... φυσικα εχω πολλεσ αποριεσ που θελω να συζητησουμε και να μου πειτε τυχον εμπειριεσ σας οι γνωσεις. ειμαι στην 6η βδομαδα. σασ περιμενω

Γεια σου Maria21...δεν νομίζω να σαι 21 χρονών γιατί θα φύγω από το παρεάκι η γιαγιά :-P


tt1d8aec

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Synnefaki είπε:

Γεια σου Maria21...δεν νομίζω να σαι 21 χρονών γιατί θα φύγω από το παρεάκι η γιαγιά :-P

οχι 27 ειμαι απλα το 21 ειναι ενασ αριθμοσ που μαρεσει... χαχαχαχα... ειμαι η μικροτερη σε εβδομαδα? ειναι καμια αλλη μαζι μου?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Πολύ καλό το 21! Καλώς ήρθες @Maria21!

Προτείνω να αφήσετε στην άκρη πεθερές και γενικά ό,τι σας χαλάει. Αποδεχτείτε οτι τα πράγματα είναι έτσι και αλλάξτε εσείς! Ειδικά τώρα προτεραιότητα στον εαυτό σας και μόνο- δεν είναι η στιγμή ούτε να ισιώσετε τον κόσμο, ούτε να φορτώνεστε με αρνητικά συναισθήματα!

Αχ, αυτά τα καφέ και τις σταγόνες πολύ τα φοβάμαι, μην κάνουν την εμφάνισή τους. Αλλά και πάλι ψυχραιμία- το πιθανότερο είναι να μην είναι κάτι, αλλά όσες έχετε να ξεκουράζεστε. Εγώ απο ξεκούραση άλλο τίποτα- δεν ξέρω γιατί, αλλά σέρνομαι όλη μέρα. Πολύ εξάντληση χωρίς να κάνω τίποτα ουσιαστικά, η ναυτία με έχει ξακάνει. Σήμερα ευτυχώς είμαι καλύτερα- ή μήπως δεν είναι καλό και αυτό;

Α! Η ΠΗΤ μου για το πινακάκι μας- και ευχαριστούμε που το έφτιαξες- είναι 27/1

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ....:):) Καλώς σας βρήκα κ με το Καλό τα μωράκια μας.. εγω εχω πητ 11/1/18. Μπηκα στην εντεκατη εβδομαδα. Εχω παρα πολλα συμπτώματα..μου βρωμάνε τα παντα ουτε να βγω απο το σπιτι μ δε μπορώ...κ φυσικα πονακια χαμηλά..αλλα δεν ανησυχώ..ειμαι αισιόδοξη..να είστε κ σεις...κ να μην επιτρεπετε κανεναν να σας επηρεαζει αρνητικα αυτην την περιοδο.το εχω εφαρμοσει  σαν νομο στηβ ζωη μου...προσπαθειστε. το για το μωρο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maria21 είπε:

οχι 27 ειμαι απλα το 21 ειναι ενασ αριθμοσ που μαρεσει... χαχαχαχα... ειμαι η μικροτερη σε εβδομαδα? ειναι καμια αλλη μαζι μου?

Το 'σωσες :-P

πρίν από 4 λεπτά , Floraki είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ....:):) Καλώς σας βρήκα κ με το Καλό τα μωράκια μας.. εγω εχω πητ 11/1/18. Μπηκα στην εντεκατη εβδομαδα. Εχω παρα πολλα συμπτώματα..μου βρωμάνε τα παντα ουτε να βγω απο το σπιτι μ δε μπορώ...κ φυσικα πονακια χαμηλά..αλλα δεν ανησυχώ..ειμαι αισιόδοξη..να είστε κ σεις...κ να μην επιτρεπετε κανεναν να σας επηρεαζει αρνητικα αυτην την περιοδο.το εχω εφαρμοσει  σαν νομο στηβ ζωη μου...προσπαθειστε. το για το μωρο...

Ααα κι εσύ σχεδόν έφθασες στην αυχενική...με το καλό! Το πρώτο σου; 


tt1d8aec

Link to comment
Share on other sites

 

ετοιμο και ενημερωμενο!

 

Annaz...................ΤΕΡ 25/03

Mit2009...............ΤΕΡ 05/04

Katerinakiii...........ΤΕΡ 06/04

Vassiliki88............ΤΕΡ 22/04

Synnefaki..............ΤΕΡ 23/04

Wellb4...................ΤΕΡ 23/04

elena37..................ΤΕΡ 23/04

Οντετ ...................TEP  02/05

floraki...................ΠΗΤ 11/1/2018

Dimitroula30 .......ΠΗΤ 18/01/2018

Mariachi..... .........ΠΗΤ 21/01/2018

if82.......................ΠΗΤ 27/01/2018

Pontiagr................ΠΗΤ 28/01/2018

Rainbow................ΠΗΤ 29/01/2018

November rain......ΠΗΤ 30/01/2018

  • Μου αρέσει 3

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Synnefaki είπε:

Το 'σωσες :-P

Ααα κι εσύ σχεδόν έφθασες στην αυχενική...με το καλό! Το πρώτο σου; 

Ναι το πρώτο μου...στις 29 του μηνα εχω Αυχενική...εχει κάνει καμια;;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maria21 είπε:

οχι 27 ειμαι απλα το 21 ειναι ενασ αριθμοσ που μαρεσει... χαχαχαχα... ειμαι η μικροτερη σε εβδομαδα? ειναι καμια αλλη μαζι μου?

παρεα ειμαστε κοριτσι! 6w2d


tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

σε περναω δυο μερεσ 6w4d με το καλο σε ολεσ μας... πως πατε κοριτσια απο συπτωματα? αγχοσ?

1 hour ago, if82 είπε:

Χαχα! Πολύ καλό το 21! Καλώς ήρθες @Maria21!

Προτείνω να αφήσετε στην άκρη πεθερές και γενικά ό,τι σας χαλάει. Αποδεχτείτε οτι τα πράγματα είναι έτσι και αλλάξτε εσείς! Ειδικά τώρα προτεραιότητα στον εαυτό σας και μόνο- δεν είναι η στιγμή ούτε να ισιώσετε τον κόσμο, ούτε να φορτώνεστε με αρνητικά συναισθήματα!

Αχ, αυτά τα καφέ και τις σταγόνες πολύ τα φοβάμαι, μην κάνουν την εμφάνισή τους. Αλλά και πάλι ψυχραιμία- το πιθανότερο είναι να μην είναι κάτι, αλλά όσες έχετε να ξεκουράζεστε. Εγώ απο ξεκούραση άλλο τίποτα- δεν ξέρω γιατί, αλλά σέρνομαι όλη μέρα. Πολύ εξάντληση χωρίς να κάνω τίποτα ουσιαστικά, η ναυτία με έχει ξακάνει. Σήμερα ευτυχώς είμαι καλύτερα- ή μήπως δεν είναι καλό και αυτό;

Α! Η ΠΗΤ μου για το πινακάκι μας- και ευχαριστούμε που το έφτιαξες- είναι 27/1

καλωσ σασ βρηκα και ελπιζω να ακουμε μονο ευχαριστα

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Anna z είπε:

@elena37 μπράβο για την επιμονή σου και το κουράγιο σου.Απ´οσο καταλαβαίνω πέρασες πολλα.Σου εύχομαι ο,τι καλύτερο τωρα πια, ολα να σου πάνε κατευχην 

@dimitroula30 κι εγω ολημερίς σκέφτομαι το ραντεβού της Τρίτης για την αυχενική.πραγματικά πολλή αγωνία!

 

Κορίτσια καφέ πίνετε;εμένα δε με τραβάει καθόλου μολονότι έπινα 2 την ημέρα και τους απολάμβανα.

Ένα πρωί έκανα έναν μονό ελληνικό μήπως κι με βοήθησει να πάω στην τουαλέτα και δεν κατάφερα να πιώ ούτε το μισό φλιτζανάκι.

Φραπεδακι πίνω ένα το πρωί και μισό το απόγευμα.ουτε εγώ έχω όρεξη ιδιαίτερα,σε σχέση με παλιά που έπινα 3 την ημέρα... γενικα το στομάχι μου είναι συνεχώς ανακατεμένο

5 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

Καλημέρα αννούλα μου!! Μακάρι να είναι όλα καλά κοριτσάκι μου εγώ ακόμη αυχενική δεν έχω κλείσει πότε θα πάω.

Ωστόσο κορίτσια μου σήμερα ξύπνησα τόσο συγχυσμένη που ακόμη τρέμω. Έχω θέματα με την πεθερά μου , μου την δίνει μόνο που την βλεπω. Μου έχει κάνει πολλά μου εχει πει πολλα , τελοσπαντων αυτο δεν ειναι το καταλληλο φορουμ για αν το συζητησπυμε αυτο. Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι πως γίνεται να τα αφήσω στην άκρη όλα αυτά που μου έχει κάνει? Θέλω να χαρώ την εγκυμοσύνη μου

Ένα έχω να σου πω: στην τρίτη μου εγκυμοσύνη κάναμε να μιλήσουμε από τότε που ήμουν 2 μηνών έγκυος έως τό μωρό που έγινε 6 μηνών, δηλαδή 13 μήνες περίπου ούτε καλημέρα και μένουμε πάνω κάτω.... αλλά επειδή βλέπω έχετε γράψει ένα σκασμο μνμ και δεν σας προλαβαίνω θα ξαπλώσω λίγο να κοιμηθώ γιατί είμαι κομμάτια και το βράδυ ναμαστε καλά θα σου αναλύσω το δράμα που βίωσα και θα απαντήσω και στα άλλα μνμ των κοριτσιών....

2 ώρες πρίν, Maria21 είπε:

οχι 27 ειμαι απλα το 21 ειναι ενασ αριθμοσ που μαρεσει... χαχαχαχα... ειμαι η μικροτερη σε εβδομαδα? ειναι καμια αλλη μαζι μου?

Εμείς σε περιμένουμε, έλα δεν μας είπες τίποτα για σένα... εγώ είμαι κοντά σε σένα, 5,6 βδομάδων αλλά λόγω καισαρικών και παρέας ωραίας κατέληξα και γω εδώ...

2 ώρες πρίν, if82 είπε:

Χαχα! Πολύ καλό το 21! Καλώς ήρθες @Maria21!

Προτείνω να αφήσετε στην άκρη πεθερές και γενικά ό,τι σας χαλάει. Αποδεχτείτε οτι τα πράγματα είναι έτσι και αλλάξτε εσείς! Ειδικά τώρα προτεραιότητα στον εαυτό σας και μόνο- δεν είναι η στιγμή ούτε να ισιώσετε τον κόσμο, ούτε να φορτώνεστε με αρνητικά συναισθήματα!

Αχ, αυτά τα καφέ και τις σταγόνες πολύ τα φοβάμαι, μην κάνουν την εμφάνισή τους. Αλλά και πάλι ψυχραιμία- το πιθανότερο είναι να μην είναι κάτι, αλλά όσες έχετε να ξεκουράζεστε. Εγώ απο ξεκούραση άλλο τίποτα- δεν ξέρω γιατί, αλλά σέρνομαι όλη μέρα. Πολύ εξάντληση χωρίς να κάνω τίποτα ουσιαστικά, η ναυτία με έχει ξακάνει. Σήμερα ευτυχώς είμαι καλύτερα- ή μήπως δεν είναι καλό και αυτό;

Α! Η ΠΗΤ μου για το πινακάκι μας- και ευχαριστούμε που το έφτιαξες- είναι 27/1

Εδώ θα διαφωνήσω μαζί σου.αυτη η παρέα που κάνουμε ανώνυμη ή μη, είναι ψυχοθεραπεία για όλες τις κοπέλες που έχουν τα ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα τους, λόγω ορμονών της εγκυμοσύνης.και είναι απολύτως ανεκτό από την πλευρά μου τουλάχιστον, να ακούω οτιδήποτε πρόβλημα ή ανούσια χαζομάρα κατά εσένα, αντιμετωπίζει η κάθε κοπέλα.το να λέει μια κοπέλα ότι αντιμετωπίζει θέμα με την πεθερά της και να παίρνει απάντηση σαν τη δική σου νομίζω ότι δεν το χρειάζεται.τι εννοεις να αποδεχτει τα πραγματα οπως είναι; που ζουμε ;στον αιωνα τον προηγουμενο; πιο πολύ στήριξη χρειάζεται ή μια καλή κουβέντα.και δεν ψάχνετε να ισιωσει κανέναν τις σκέψεις της θέλει να μοιραστεί.αν δεν μπορείς να την βοηθήσεις τουλάχιστον μην κρίνεις.

  • Μου αρέσει 3

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Οντετ είπε:

ωστε την επομενη εβδομαδα έχουμε αρκετες ραντεβού! θα κανω την αρχη ελπίζω με ευχάριστα νεα!

@elena37 ο επιμένων νικά! ολα θα πανε καλα γλυκια μου

 

@Anna z επινα προ εγκυμοσύνης δυο την μερα, μου πε οτι μπορω να πινω έναν ντεκαφεινε η εναν πολυ πολυ ελαφρύ.  εγω πιει δυο τρεις φορες. μου λειπει πολυ!

 

@Floraki καλως όρισες 

@dimitroula30 ειναι μεγάλο κεφαλαιο οι πεθερες. θα σου πω εν ταχει οτι θέτοντας ΣΑΦΗ ορια στην μεταξυ σας σχέση ολα θα γινουν καλυτερα. λενε οτι όσο σκυβουμε τοσο καβαλανε. Ξανασυστηθειτε και επικοινωνησε το και λεκτικα οτι επιτρέπεις τοσο οσο. Απο το να της πεις εισαι απαραδεκτη μπορεις να της πεις μπορεις να το εξηγησεις λιγο περισσοτερο αυτο ου ειπες γιατι δεν το καταλαβα ή να πεις με αυτο που λες με προσβαλεις/ πληγωνεις/ θυμωνεις μπλα μπλα. Λεκτικοποιηση σκεψεων και συναισθημάτων. Δεν καταλαβαινουν αλλιως.

Ενώ θες να μου πεις ότι με τα λόγια καταλαβαίνουν;; όταν η άλλη είναι αγράμματη (δεν εννοώ μαθησιακά) και απαίδευτη στην ψυχή και το μυαλό και φορά παρωπιδες από τα γενοφασκια της ,πιστεύεις θα καταλάβει κάτι; μπορείς να αλλάξεις τις γενιές που δέχονταν το ξύλο από τους άντρες τους; καμένο χαρτί είναι η νύφη αγάπη μου....

4 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

Πιστεύεις ότι τα λέει γιατί έτσι είναι ή γιατί με ζηλεύει?

Το δεύτερο.... χαλαρά

Μ'αύτα και μ'αύτα συγχιστηκα και γω τώρα και μου φύγε ο ύπνος... πάω να φάω σοκολάτα να μου περάσει...


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...